V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

majatob
20. črc 2010

jeee, Marusce gratulace k nadherne Natalce 😵 😵 😵

wolfi
20. črc 2010

jéé Natálka je krásná a malinkatá!! 😵 na FB je s ní i krátký video.. 😉

Kristo, koukám, že vás trápí zuby.. tak at se vyklubou co nejdřív!!

niikkyy
20. črc 2010

Ahojky.

kdo neni na FB tak házím videjko sem 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=4mJRL6G23XM

JInak Maruška mi te´d psala.Zítra měli jít domů,ale nejdou,pač v porodce prej nepočítaj neděle,takže jí počítaj od pondělí,tak je z toho bobek hotová,už jen kvůli Domčovi,zas ho neuvidí o den déle ☹
Jinak všechny pozdravuje,Malá prej furt spinká a je hodňoučká,mlíčko už se rozjelo.Jen jí bolelo moc bříško,jak se zavinovala děloha...takže si užívá...

krista
20. črc 2010

@niikkyy jj k zavinování dělohy jsme tu coby dvojmamky taky už vybrečely kýble 😅 videjko super, už jsem měla tu čest ho vidět, moc jim to sluší holkám, prostě boží to malinký miminko zase 😅 😵 a mrzí mě že ji nepočítají tu neděli, to je teda zvláštní přístup, asi maji dost volných pokojů, tady bývá narváno tak to tu lifrujou domů co to jde 😅 a super že se i rozkojila 😵

@wolfi děkuju, všechno svádím na zuby, dneska jsem teda žádný neviděla, ale ten noční řev byl po dlouhý době takovej neobvyklej 😅

Jak se tady jinak máte těhulky? 🙂 😉

wolfi
20. črc 2010

hele nestraště s tím zavinováním dělohy jo?!! 😀 😒 mě to dost krutě bolelo už u prvního porodu, jsem teda zvědavá jaký to bude ted.. 😖

chápu, že je Maruška smutná, že jí nepustí domů už zítra, ale den porodu se nepočítá snad nikde ne? nebo aspon u nás to tak je... a jak to Domča bez maminky zvládá?

@krista , jak se mají těhulky? no mě se ted trochu uůevilo jak se ochladilo, ale jinak se valím a funím a otýkám ..prostě 3. trimestr je 3. trimestr.. . 😀

andu
20. črc 2010

Jéé, tak já jdu mrknout na videjko! 🙂
A teda zavinování se taky bojím, páč jak píše Wolif, už u Ameli to bylo vcelku peklo... Tak aby to tentokrát nebylo horší než porod 😅
A jinak teda ve Frýdku se počítal i den porodu, páč jsem rodila ráno. Říkali mi, že kdyby se malá narodila odpoledne, nepočítalo by se to... No a ke všemu byl dost nával, tak byli rádi, že někoho mohou vyexpedovat 😀 Sestřička malé dokonce připsala pár gramů navíc! 😀

andu
20. črc 2010

Jůůů, krásná Natálka!! 😵

katuska85
21. črc 2010

dobré ránko 🙂
Video krásný a Natáka ještě krásnější.Přijde mi že má i něco z Maru.
Dneska už by je měli pustit?Určitě se hrozně těší
@nikky jestli jsem to dobře pochopila tak za Maru Domča nejezdil?My tohle zrovna s mnžou řešíme jestli za mnou bude brát Eli nebo ne.Hodně se rozhoduju.Bojim se aby neodcházela s brekem ☹Jak to plánujete vy ostatní holky?
S tím zavinováním holky nestrašte 😲 já to u Elišky ciítila dá se říct jen při kojení,jinak vůbec tak pevně doufam že ted to nebude horší 😅
@wolfi přesně s tebou souhlasím.Je to konečně trochu úleva že polevili ty horka.člověk se hned líp hýbe 🙂
Nás dneska čeká poradna tak jsem zvědavá co a jak
Kdopak je vůbec další na řadě s porodem?

majatob
21. črc 2010

ahoj holky 🙂 no zavinovani je fakt mazec 😅 pomohlo mi kdyz jsem na sebe na kojeni narvala stahovaci pas, pak se to dalo vydrzet 😉
katus, za mnou Tobik byl a v pohode, byl tak unesenej z miminka, ze nejaka maminka ho vubec nebrala 😀 ani doma prej nebyl problem 🙂 na poradnu drzim palce 🙂

krista
21. črc 2010

Ahojky 🙂

Mě bolelo to zavinování i prvně jak píšete a neuměla jsem si to představit horší, ale přicházelo to po porodu ještě v dost podobných intervalech jako samotný kontrakce, při kojení to radši nekomentuju, dokonce jsem měla na jedné straně břicha bouli která mi jezdila sem tam, byla jsem z toho docela vedle 😅 to samý pani co se mnou byla na pokoji, ta rodina o den dýl, tak měla všechno taky o den dýl 😀

Mě den porodu počítali, ovšem naše porodnice je Baby Friendly, takže nechávají maminky obvykle 5 dní v porodnici ne 72h jako u nás ve městě (já rodina mimo město).

@wolfi to jsem ráda že se ti ulevilo ale asi ne na moc dlouho 😅 s tím ochlazením, tak ti přeju ať to zvládáš co nejlíp ta horka 🙂

Já měla loni těhu přes celý prázdniny ve vysokým stupni, ale bylo mi fajn, moc jsme ven nelezly, jen dopoledne, takže i teď to jde 😉

Za mnou Kristý v porodnici byla jednou (před porodem jsme přišli o auto, takže si ho manžel musel složitě půjčovat) a stačilo to, s brekem neodcházela, spíš mě to mrzelo, ale uteklo to rychle, pak jsem si ještě říkala že jsem si měla víc odpočinout a ne se tak těšit domů na všechno, už mi ten odpočinek teď nikdo nedá 😀

niikkyy
21. črc 2010

@katuska85 ano,Domča tam za Maru nejezdí,raději,blbě by to nesl a Maru taky...Takže Domí tam pojede až jak si pojedou pro Maru a Natálku

niikkyy
21. črc 2010

holky nestras te s tou dělohou ..s tímhle druhý jako nevím nevím 😀

wolfi
21. črc 2010

ahoj,
fuj už zase ta žhavá koule pálí... 😝
za chvilku vyrážím do bazénu a dokud bude svítit nevylezu.. snad v tý vodě trochu splasknu, ty otoky mě ničí..

jinak jsem dneska byla v poradně a všechno je ok, mimčo je hlavičkou dolů a má se krásně!! pohlaví se od minula taky nezměnilo, tak snad je to 100% 😀
@katuska85 řekla bych, že ted jsi na řadě s porodem Ty. 😉

no a s tím zavinováním jste mě teda ani trochu nepotěšily.. uff, ale co se dá dělat.. 😉

a jestli za mnou půjde Adélka do porodnice ještě nevim.. asi bych chtěla, myslím, že to bude snášet dobře, ale horší to asi bude semnou.. ☹ 😅 😀

katuska85
21. črc 2010

ahojky.tak se hlásím z poradny.
Doktorka nám oznámila že malej už sestoupil hlavičkou a že můžu klidně každým dnem ject 😲 ale prý se neotvírám,čípek taky zatím dobrý tak doufam že tam ještě Mates chvilku vydrží.Aspon ty dva týdny by mohl 😅
@wolfi ty jsi prve psala že jsi měla 4 týdny do porodu když jsi začla rodit vid?A v pohodě?Byla Adélka dýl v inkubátoru??
Taky si myslim že Eliška by ty návštěvy v porodce zvládla dobře,ale jak píšete vy,horší by to asi bylo pro mě 😅 😵

andu
21. črc 2010

Jéé, Katuš, tak to jsem zvědavá, kdy se prcek rozhodne vylézt na svět 😉 Ale je fakt, že ještě chvíli by se v bříšku dopékat mohl! 😉 Ale na druhou stranu, to nejdůležitější už má za sebou, tak to kdyžtak určo bez problémů zvládnete! 😉

andu
21. črc 2010

@wolfi : A tobě taky gratulačka k super, a ještě potvrzující, kontrole 😉 Hehe, já se u Ameli ujišťovala snad každou kontrolu, jestli se to pohlaví fakt nezměnilo 😉 Zato teď jsem si 100% jistá, že se pan Dr. nepřekouk! 😀

A ad návštěvy v porodnici... Původně jsem si říkala, že bych ráda, aby s námi Amelinka byla co nejčastěji. Ale jak píšete, asi bych těžce nesla její odchody (myslím, že ona by to tak nějak zvládla 😉) a ke všemu jsem si uvědomila, že takový klid, jako budu mít sama s miminkem v porodnici pak už dlouho nepocítím... Jak psala myslím, Kristý 😉 😅

paajinka
21. črc 2010

katus, taky myslím, že na řadě jsi ty..
já tedy malou na návštěvy do porodky chci, nevydržela bych to bez ní. To loučení bude asi těžké, ale zvládneme to - jsou to jen nějaké 4 dny... Jinak u nás se pouští po 3 dnech, kdo rodí ráno, jde za 3 dny ráno (já rodila úterý, v pátek mě pustili), odpolední porody pouštěj odpoledne - prostě Praha 😀
- no a s tím zavinováním nestrašte, i když mě děsí samotnej porod tak děsně, že o dalších věcech radši nepřemýšlím 😝

majatob
22. črc 2010

paaji, prvni nebyl dobrej? 🙂 ja jsem mela taky prvni porod na nic a druhyho jsem se strasne bala, tak jsem vyzkousela uplne vsechno co jsem nasla (epino, masaz hraze, homeopatika, malinik, lneny seminko..) a asi to pomohlo, protoze ten druhej byl super a rychlej 😵

wolfi
22. črc 2010

ahoj,

@katuska85, jojo rodïla jsme přesně 36.tt a Aduš byla v ikunbátoru asi tak 3hodiny 😉 jinak byla ok!! jediný co bylo blbý, že děti co jsou dřív mají silnější žloutenku.. a byla hodně spavá, takže kojit spavé a žlutenkové mimčo byl fakt děs.. a protože nepřibírala a žoutenka se nás držela byla jsem v porodnici 10 dní.. ale tenkrát mi to nevadilo, protože doma na mě žádné další dítko nečekalo...
Ale myslím, že Mates ještě chvilku vydrží. 😉

niikkyy
22. črc 2010

Ahojky holky,tak jen Vám jdu říct,že Maruška už je na cestě domu..huráá takže brzo se Vám tady určo ukáže

wolfi
22. črc 2010

niikkyy, děkujeme za info 😉

krista
22. črc 2010

@niikkyy to je super, už se na holky těšíme! 🙂

paajinka
22. črc 2010

maji, nevzpomínám na to zrovna ráda... Ale přežila jsem to, to je hlavní, snad přežiju i ten druhý 😝
já jsem právě na věci typu epi-no, masáž hráze ap. dost líná, takže si to opět protrpím, radši na to prostě dopředu nemyslím, jinak bych se asi zcvokla 😝 😝 😝 😀
no, už aby to bylo za mnou, (aspoň 14 dní), pak budu zase spokojená 😉

krista
22. črc 2010

@paajinka myslím si, že budeš spokojená hned bezprostředně po porodu 😀 😵 já dělala pro první porod všechno možné i nemožné, masáž hráze, lněné semínko, maliník ... a prd to pomohlo, řekla jsem si, že znova bych to nedělala, ale kdo ví třeba to mohlo být ještě horší (29h kontrakcí + křížové bolesti) ale tak jsem se bála druhého, že jsem si to pro jistotu zopakovala - maliník + lněné semínko + homeopatika k porodu a druhý porod byl totální parádička proti prvnímu 😵 bolesti silnější, ale jen 13h, takže pro mě super prostě! 🙂

majatob
22. črc 2010

@krista brr, tak to ti nezavidim, muj prvni porod trval vseho vsudy 12 hodin, ale fakt bolesti jsem mela az posledni 4, akorat jsem byla hystericka a vycerpala se tak, ze musel jit vexem 😝 a druhej jsem mela bolesti asi 1,5 hodiny a furt se to dalo v pohode vydrzet, ten celkem od odtoku plodovky trval asi 10 hodin 🙂

krista
22. črc 2010

@majatob tak to zní bomba ten druhý porod, no a ten třetí už snad ani nezaregistruješ ne 😀
Já byla u toho prvního taky strašně vyčerpaná, tlačit jsem teda mohla protože jsem se na to celou dobu těšila a tak jsem prostě tlačila jako o život, ale strašlivě ospalá jsem byla, nespala jsem pomalu dva dny, no šílenej stav, ještě že už mě to nikdy nečeká 😅

bruffinka90
22. črc 2010

Ahoj holky chtela sem se zeptata..dneska sem byla na screeningu a na papire mi doktor napsal tri+,NB+,NT1,26 bohuzel nevim co si pod tim mam predstavit..nevite?vysledky krve jeste ale nemam

majatob
22. črc 2010

@krista prave premyslim jestli budu mit odvahu se trmacet zase do prostejova nebo se smirim s nejakou porodnici bliz ostrave ☹ aby pak nemelo mimi uvedeny misto narozeni xx.km dalnice D1 😀

krista
22. črc 2010

@majatob no to by bylo vtipný 😅 A ty jsi teda dvakrát rodila v Prostějově? Máš to daleko? Já jsem si taky dojela radši do jiný porodky než u nás do města a moc jsem byla spokojená, nelituju...

@bruffinka90 to vypadá jako hodnoty toho screeningu NT 1,26 (normální jsou pod 30) dle toho by to mělo být v pořádku.

wolfi
22. črc 2010

@majatob, Maji, týý brďo ted jsem si toho teprve všimla... no moooc gratuluju a smekám, že máte odvahu se do třetí pustit tak brzo!! 🙂 🙂 🙂 😵