V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

wolfi
3. srp 2010

ahoooj,
hlásím se po dovolené 🙂
co tady nového ??
@katuska85, ted jsi na řadě ty co?!! 😉
@maruska39, koukám, že jsis porod užila.. ale dojalo mě to a ted se snad ještě víc těším až to naše mimí budu mít u sebe!! 😵
a s tou gumičkou tě naprosto chápu 😀 mě se tohle stalo když jsem šla rodit Aduš, ale já neměla tolik štěstí, že by mi někdo přinesl nějakou náhradu.. takže jsem to musela zvládnout s rozpuštěnými vlasy... no tentokrát budu chytřejší!! 😀

katuska85
3. srp 2010

nazdárek 😎
tak se pořád držíme 2v1 🙂 ikdyž si myslím že už dlouho nevydržíme.Od neděle jsem až podezřele čilá a akční 😀
@maruska39 krásný fotky.Natálka je pravá princeznička.A ty vůbec nevypadáš jako po porodu-ikdyž sis užila svý,moc ti to sluší 🙂
@wolfi kde jste byli na dovče?Bylo moře 😵 a co jméno už máte vyřešený?A prozradíš pohlaví nebo necháš překvápko 😉

wolfi
3. srp 2010

@katuska85 , byli jsem stanovat v jižních čechách 😉 u moře jsme byli v dubnu to stačí. a jména.. no pořád neni nic jistýho, dali jsme si za úkol to na dovolený konečně dořešit.. už jsem myslela, že to máme a včera když jsem se manžela ptala jaký, teda že mám nahlásit jména až se půjdu v pátek zapsat do porodnice, tak jsme se zase nějak neshodli.. 😒 už jsem ustoupila z toho co jsem chtěla já, protože chci, aby jsme to jméno vybrali společně a líbilo se nám obou, ale on pořád ustoupit nechce.. 😠 no do pátku to snad vyladíme.. 😀 a pohlaví už nechám jako překvápko když jsem to vydržela tak dlouho neříct.. 😉
a ty koukej vydržet aspon do 38.tt 😉

katuska85
3. srp 2010

@wolfi já bych ráda ještě vdržela.Klisně do toho termínu,ale mo tomu neveřim.Uvidíme.5ikam si že malej nejlíp ví kdy je jeho čas.Dopečenej už je tak to nechám na něm 😉 A s těma jménama jsme to mělo podobně,Jak u Elišky tak ted porduhé.Taky jsem si naivně myslela jak ho vybereme společně ale u nás to prostě nešlo 😀 😀 Takže Elišku vybíral tatínek-já měla jiné favoritky ale nakonec jsem polevila,a Matýska jsem vybrala já.Malýho Míru jsem doma za žádnou cenu nechtěla 😎 😀
S tím pohlavím jsi dobrá že to vydržíš.Tohle já obdivuju 😉

paajinka
3. srp 2010

Katu, to máte dobrý s těma jménama - my se asi nikdy neshodneme... Takže to zatím neřešíme 😉
Jsem zvědavá, kdy se Matýsek rozhodně vylézt... 😉
Wolfi, to je mazec s těma gumičkama, já mám culík pořád, tak mi to snad nehrozí, ale pravda, že jsem rodila v lednu, tak to byl celkem chládek 😀

katuska85
4. srp 2010

@paajinka takže ještě nemáte vybraný jméno?Koukam že už se ti to taky krátí vid?

paajinka
4. srp 2010

@katuska85 - nemáme.. a chtěla bych to nechat tentokrát víc na manželovi, minule jsem mu jím navržené jméno zavrhla a prosadila si svoje, tak ať je tentokrát po jeho... Ale ne úplně - bude chtít určitě jméno po sobě a to se mi moc nechce.. Uvidíme, co vymyslí.. Jenže zatím to vymýšlet odmítá a já ho vcelku chápu - bych to zas pořád měnila...

katuska85
5. srp 2010

Ahoj maminy 🙂
Tak máme za sebou další poradnu,Sice mi paní doktorka docela vystrašila,řekla že mam už třetí poradnu stejnou výšku fundu,že se zdá že miminko vůbec nevyrostlo tak mi udělala UTZ a naštestí dobrý.Matýsek má 2700g,jen mám prý málo plodovky ale to je prý v tomhle stádiu normánlí.Ale stejně jsem pořád taková nějaká nejistá nebo co...Už mi ty hormony asi začínejí lezt na mozek 😅 jinak změna od minule žádná,na porod to není tak si řikám abych nakonec taky nepřenášela 😵 Uvidíme jak se vše vyvine.
A co vy ostatní mamky?Počasí už je lepší,hnedka se líp pohybuje co?
@paajinka To jsme my ženský,jméno který vybere chlap většinou zavrhneme,znám spoustu takových případů 🙂)

paajinka
6. srp 2010

Katu, tak hlavně, že Matýsek roste... Jak jsi to měla s Eli, v kterém tt se narodila... Já přenášela jen dva dny, pak mi porod vyvolávali, doufám, že by prcek mohl chtít ven dřív, chtěla bych to zkusit přirozeně... 😒

katuska85
6. srp 2010

@paajinka Eliška se narodila 12 dní před termínem,S 3400g a 50cm takže žádný nedonošeňátko 🙂 Já jsem od začátku počítala s tím že to taky bude dřív ale ted,ty poslední dny o tom pochybuju.no uvidíme.Ale je faktže už mi z toho občas pěkně hrabe 😀

paajinka
6. srp 2010

katu - tak to byla Eli taky docela velká - Adel měla 3510g a 52cm 😀 - no, jsem na ně zvědavá, kdy vylezou, já bych nejradši rodila aspoň o těch 14 dní dřív, už teď mi přijde, že se s tím pupkem neutahnu a jsem děsně unavená... 😝 😀

katuska85
6. srp 2010

@paajinka to ti věřim.Já už taky poslední dva dny sotva lezu.Tohle jsem měla hlavně když byli ty horka a ted už to mám i při dešti 😅 a dneska mi ještě začli pekelně bolet záda takže jen rychlovkqa uvařit,něco málo poklidit,Elišce jsem opustila pohádku a jdu se svalit na gauč.
Řikají že ty vyvolávaný porody jsou pro maminu horší než ty přirozený,jak jsi to měla?Měla jsi rychlej porod?

paajinka
6. srp 2010

Katu, jenže ty máš už nárok na to být unavená 😉 , mně zbývá ještě trilion týdnů 😝 😝 😝
nevím, nemám srovnání s normálním porodem, tak uvidím, třeba to tentokrát klapne.. Ony jsou ty porody asi rychlejší, ale zato "těžší"..
Jinak jsem rodila od asi 11 večer a malá byla na světě 8:38, jen od 6 ti jsem myslela, že nepřežiju..

katuska85
6. srp 2010

Paaji on ten trilion týdnů uteče tak rychle že se ani nenaděješ a budeš nám popisovat druhej porod,věř tomu 😉
ty poslední týdny utíkají hrozně rychle

paajinka
6. srp 2010

katu - nechci porod 😀 😀 😀
no, nějak mi teď přijde, že to vůbec neutíká a začínám být jak slon, jen utřít si nohy po koupání je děs.. Navíc mám nahoře uiž 15 kg, takže jsem taková celá sloní a leze mi to na nervy 😝

katuska85
7. srp 2010

paaji-prej NECHCI POROD 😀 😀 to máš docela smůlu 😀 co muselo dovnitř musí i ven 😀 😉 😉 mě to přišlo někdy na přelomu prvního a druhýho trimestru,že se to hrozně vleklo,Zato ted,ty posledmní týdny utíkají šíleným zpusobem

paajinka
9. srp 2010

katu - mno, to jsem říkala i při prvním porodu - sestra mi na to řekla, že to jsem si měla rozmyslet před 9 měsíci 😀 😀 😝
ale stejně to neutíká... ale Tobě se to už kvapem blíží... My pořád ani nemáme jméno pro prcka, nejsme schopný se o tom ani bavit... Ale aspoň jsem včera probrala věci po Adu, a vyprala to co nebylo růžový... Moc toho nezbylo 😝 😀

katuska85
9. srp 2010

@paajinka tý brďo to jsi docela flegmouš.Nebo spíš já jsem byla plašan 😅 já mjěla ve 33tt všechno vypraný,naskládaný v komodě,sbalenou tašku.S Eliškou jsem na to měla klídek ale ted podruhý jsem chvílema propadala panice že nemám nic připraveno,že můžu ject kdykoliv dřív....prostě hormony no 🙂
mě se,co se týče oblečení na malýho,povedlo pujčit si od známy.Synka měla v červenci takže se hezky krejeme.Po Elišce toho mám jen pár ty neutrální
Budeš mít kočárek po Adélce?Nebo kupujete nový?

paajinka
9. srp 2010

Katu - jj, kočár bude po Adu - tedy on je skoro nový, Adel měla X-Landera, ale v prosinci jsme ho vyměnili z a Inglesinu Magnum - nechtěla jezdit tak, že na nás neviděla.. Jenže pak začla chodit a v kočárku být nechtěla - tak je používaná asi měsíc (a samo fialová, nevěděla jsem, že se nám už povede mimi a počítala jsem s další holkou 😀)
Nicméně poslední dobou se Adel celkem ráda vozí a amyslím, že až bude mimi, bude chtít jezdit pořád 😝 , takže mm chystám na to, že budeme pořizovat ještě sourozenecký kočárek 😀

Jinak jo, jsem flegmouš - si pořád říkám, že je času dost 😀 , ještě 2 měsíce, nějak nevěřím tomu, že bych mohla rodit dřív... 😉

katuska85
9. srp 2010

@paajinka já měla na Elišku BabyMerc klasickej hlubokej dal se z toho udělat i sporták ale Eliška v něm byla jen přes léto,zimu a pak jsme přešli na golfky.Prop Matýska jsem si vydupala koupit novej,(budem mít v-cross)
se vším všudy-manžílek měl ze mě šílenou radost 😀 😀 hodně se ted tešim na tu nacvakávací aotusedačku.To jsem na Elí neměla a chybělo mi to.
fialová je universální barvička,ta jde na kulka i na holku.To bych neřešila 🙂
Elí už je od 20 měsíců bez kočárku tak jsme ani ten sourozeneck´ý skejt nekupovali.Uvidíme,když by se chtěla vozit,dokoupit ho můžem kdykoliv

wolfi
9. srp 2010

ahoj 🙂

@katuska85 koukám, že už chybí jen 19 dní, páni to už může být každou chvilku 😉

já poslední dny taky docela plaším a dokompletovávám výbavičku atd.. co kdyby.. že jo ?!

katuska85
10. srp 2010

@wolfi no,abych pravdu řekla tak už bych klidně jela.Už je to fyzicky náročný 😵 nejdřív ma mudra straší jak to bude dřív a pak tu budu strašit ještě po termínu,věřim tomu

kackadu
10. srp 2010

Ahojky hoky,

posílám všem pozdravuj z dovolené z Jizerských hor.

My jsme si frajeři vyjeli na dovču do záplav, ale naštěstí je to o 30km jinde tak aspon tak. Ale to počasí je o ničem, dneska první den od soboty nepršelo 😔
Jinak jsem ale už teda pěkně jetá. Jak tady byly pořád nějaký bouřky, tak mě pěkně lepilo, aby se mi to ještě nějak nerozjelo v rození. Už jsem z toho těhulování asi vyšinutá 🙂

Nám se Fifi narodil ve 37 tydnu, tak jsem zvědavá na toto těhu kdy porodíme. Zatím mi furt nedochází, že se mi to zase stane 😀 .A ani ještě nejsem rozhodla, do které porodnice jít.
Po příjezdu domů už budu muset asi nakompletovat tašku do porodnice nebo aspon pokoupit ty věci. Gatky a vložky že? A malý balení plínek vlastně.

tak doufám že tady brzo přibide nějakej pěkněj příspěvek s rychlým a bezbolestným porodem 🙂
Všem držím pěstičky ať nic nebolí, a kdo chce už rodit tak ať se to brzo rozjede 😉

paajinka
12. srp 2010

kackadu, koukám, že jsi na tom jak já 😀 Taky nemám nic nakoupeno, pleny, vložky, kalhotky - nic.. Ale mám pocit, že mi něco zbylo z minula - teda vložky a gaťky - tak aspoň něco snad mám 😀
já jsem taky zvědavá, kdy prcek vyleze, minule jsem měla porod vyvolávanej, tak snad se tentokrát mimi rozhodne a půjde dobrovolně 😉

katuska85
12. srp 2010

Ahojky 😎 Tak jak se tu všichni máte?My jsme po další poradně,moje doktorka má dovču tak mi dělali prohlídku tam co chodím na CTG.Dle pana doktora to může být každou chvíli,jsem otevřená na 1,5 prstu hlavička nám naléhá ale já osobně si myslim že tu ještě chvilku strašit budu 🙂
@kackadu tak se vám počasí na dovču moc nevyvedlo vid?Hlavně že nejste v centru těch záplav.Musí to být strašný.Mě to stačilo v r 2002 to byli taky velký povodně a vzalo nám to chatu,co maj pak řikat ty co kvůli vodě přijdou o domov...
Jinak já měla s Eliškou poctivě sbaleno všechno včetně gatěk a vložek ale nakonec mi v porodne nejlíp vyhovovali ty jejich erární takže ted je v tašce zabalený nemám..Kdyby něco,mm doveze..
Jsem zvědavá holky která z vás bude rodit dřív kackadu nebo paajinka 😉

kackadu
12. srp 2010

Ahoj holky,

tal ještě v úterý večer jak jsem psala poslední příspěvek jsem dostala takový poslíčky, že jsem se klepala strachy že porodím 😕
Naměřila jsem stahy po 7 minutách, chodila jsem pořád na velkou (přitom teď v těhu trpím spíš na zácpu), vystřelovali mi bolesti do zad a když jsem si tak v hlavě zrekapitulovala ten den, tak mě to tvrdnutí vlastně bralo celej den. Uplně jsem propadla panice, že porodím ve 32 týdnu někde na druhým konci republiky, a jak to jako budu dělat, když budu mít jedno dítě v Brně a druhý v inkubátoru v Liberci. No fuj hruza.
Nakonec jsem usnuli a jeli jsme domů teda o den dřív než bylo v plánu. šla jsem se ukázat do porodnice, monitor v normě, mimi mělo trochu rychlejší tep ale to je prý normál, děložní stahy nebyli ale mám zkrácenej a trochu otevřenej čípek. Takže zvolnit, kliídej, netahat těžký věci a zítra na kontrolu.
Tak snad to bude dobrý, snažím se fakt odpočívat, ale víme svoje jak se dá odpočívat když má člověkl dítě a domácnost na starost. Manža ma do konce týdne dovču a od pondělka mi snad pomuže sem tam mamka.
Snad se to zlidní a kdo ví, třeba tady budu ještě škemrat ať už se ten porod rozjede....i když nevím jestli budu někdy škemrat o porod 🙂

kackadu
12. srp 2010

@katuska85 Katy třeba příjde nějaká bouřka a půjde to raz dva 😉 držím pěsti ať je to rychlý a bezbolestný 😅

kackadu
12. srp 2010

@paajinka no musíme se polepšit a všechno nabalit 😎 Tak snad budeš mít teďka porod přirozenej. Já malýho rodila ve 37 týdnu a tím že šel sám, tak musím uznat že mi to spoustu sil ušetřilo. Fakt bylo cítit že se dere ven, já musela hlavně dýchat a ještě na mě volali netlačte, což se lehce řekne hůř udělá 😅 😅 . Ale stejně se opět toho porodu táááák bojím 😅

paajinka
13. srp 2010

Kačko, to se asi bojíme všechny 😉 , jinak s těma poslama je to mazec, to já vůbec neznám, tak hlavně odpočívej, co to půjde...
Katusko - u nás v porodnici dostaneš jen cca 8 vložek a pak už musíš mít svoje - ty jejich jsou lepší, ale prostě Praha, no... 😝

wolfi
13. srp 2010

ahoj holky 🙂
Kackadu, koukej prckovi domluvit at hezky pěkně ještě chviluk vydrží!! 🙂
Katuska, jsem zvědavá kdy to u Tebe vypukne 😉

já se porodu tak nějak ani nebojím.. vím do čeho jdu a jsem s tím tak nějak smířená.. uvidím jak budu vyšilovat až to fakt přijde.. 😀