V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

katuska85
13. srp 2010

@wolfi to jsi dobrá že se nebojíš.Taky jsem si myslela,vím do čeho jdu ale těhotenství mám od tzačátku uplně jiný než s Eliškou tak si řikam že i porod by může být jinej.Ale hlavně aby to bylo rychlý,což snad jo.Sestra včera na CTG řikala že když jsou porody po sobě 2-2,5 roku že to většinou bývá rychlovka.Tak uvidíme jak to bude 😉
Jinak od včera od toho vyšetření špiním.Je faktže doktor se se mnou teda nemazlil co se týče prohlídky 😒 ale nic mě nebolí tak to snad nic neni.
@paajinka to je mazec s těma vložkama teda.A věci pro mimčob ti dají?Myslim oblečení,plenky,kosmetiku a tak?
@kackadu děkuju 🙂 taky si řikam že by to chtělo nějakou pořádnou buřinu 😎 😎

kackadu
13. srp 2010

Tak jsme byli dneska na kontrole, a čípek sice není horší ale je to stejné. Pořád zkrácenej a otevřenej 😕 Mám dodržovat klidovej režim, jednou za den můžu na prochajdu, ale nic nezedat a klid. Příští pátek opět přeměření cervikomie, tak uvidíme. Budu poctivě odpočívat a snad se to projeví.
Dneska jsem si v porodnici koupila aspon sitovany gaťky a vložky.
Ale z prvního porodu můžu doporučit vložky, který teda nevím jak se jmenovali, ale byli údajně inkontinenční, byli dvakrát tak dlouhý než ty klasicky a měli strašně příjemnej povrch. Ty erární se síťkou se mi zatrhávali o stehy a byly teda nic moc. Tak se kdyžtak po nich holky mrkněte 🙂
A dneska jsem v porodnici objevila letáček s takovým klínem do postýlky, že je miminko ve zvýšené poloze. to vím že jsme doma pak podkládali postýlku knížkama aby byl malej ve zvýšené poloze.

kackadu
13. srp 2010

@wolfi já se taky chytám toho prvního porodu jak jen to jde, ale ve středu v te porodnici mi ta asistentka na monitoru říká....von je stejně každej porod jinej, tak pak se něčím uklidňuj no 😅 Ale doufám že to bude prostě rychlý a bezbolestný 😀

kackadu
14. srp 2010

holky tak dnes opět pěkně intenzivní poslíčky 😕 a to jsem celej den fakt poctivě ležela 😔 Aspon, že už jsme zpátky doma a nějak by jsme ten přesun do porodnice zvládli, ale miminko by chudáček muselo ještě do inkubátoru. Snad to ještě nějakej týden vydrží!!!!!!!! Do termínu mám ještě nějakých 7 týdnů 😨

andu
15. srp 2010

@kackadu : Drž! 😉 Budem na vás myslet, ať prcek ještě chvíli počká! 😉

paajinka
15. srp 2010

kackadu - drž se, ať se malá ještě malinko dopeče 😉
katusko - mimču daj tu první plínku, pak už smolík, jakmile ti ho přivezou, je to na Tobě, ale oblečky můžeš používat erární jak pro sebe, tak pro mimi... njn...

katuska85
16. srp 2010

@paajinka tak to je síla s těma porodnicema teda.U nás nepotřebuješ pro mimčo absolutně nic,krom věcí na cestu domu.No holt jinaj kraj jinej mrav
@kackadu taky držim palce at miminko ještě vydrží 🙂 Ale koukni na mě.od 35tt mi straší jak to bude každou chvíli,jak jsemn připravená a pořád tu strašim 2v1 🙂
Jinak mi asi od soboty odchátí zátka.Při prvním těhu mi odešla jednorázově a za dva dny jsme rodili,ale ted už ze mě třetí den jsou takový kusy hlenu,nejdřív s troškou krve a ted jen takový nažloutlý tak si řikam že asi zátka.
Na dnešek u nás byla pěkná bouřka tak byl manža v pohotovosti 😀 pokaždý když jsem šla v noci na záchod tak se ptal už jedem?? 😀

kackadu
16. srp 2010

@katuska85 Děkuju za podporu holky! Je mi jasný, že nakonec můžu i třeba přenášet, ale riskni to. Ted fakt od čtvrtka poctivě ležím, ani jsem nebyla nikde venku, tak snad to k něčemu bude. Ale říkám si že tak kolem 36tt je už snad mimčo hotový ne?
Katuška: já ty bouřky na sobě cítím už teď, tak snad Ti nějaká nejbližší bouřka rozjede krásnej, rychlej pohodovej porod 🙂
Všechny se držte holky, papa

katuska85
16. srp 2010

@kackadu moje známá porodila chlapečka ve 34+2tt měl 2650g,48cm a byl naprosto v pohodě.V inkubátoru pár hodin jako skoro všechny mimča a 6.den je pustili domů 😉
a díky kackadu.Snad užv to bude brzy,ikdyžtomu noc nevěřim 🙄

kackadu
16. srp 2010

@katuska85 Tak to je dobrý! Děkuju 🙂. Neboj, na porodním skončíš, to je tutovka 🙂

katuska85
18. srp 2010

Ahoj ženský 🙂 .Taky je u vás tak hnusný počasí?Tady to od včerejška vypadá jak v listopadu a ne v srpnu.Šílenej vítr a zima 😝 😝
Jak jsem psala že mi od tý soboty odchází zátka,tak to jdeč pořád.Ne teda pokaždý kdyžjdu na záchod ale jednou denně ještě jo.Už je mi to divný?Že to trvá tak dlouho?Zítra jedu zas na CTG tak se na to zkusdím zeptat doktora.Co si o tom mnyslíte vy?Má některá zkušenost?

kackadu
18. srp 2010

@katuska85 Katu jási pamatuju že u malýho mi ta zátka odešla víceméně naráz a bylo to po kontrole v poradně, kdy do mě doktor hrábnul. Ale ono už to bylo celý takový rozjetý a nachystaný a vlastně tu noc jsem porodila. Podle mýho názoru se Ti to tam všechno postupně chystá, uvolňuje a jak se to otevírá tak po malých dávkách Ti ta zátka odchází. Však víš jak je to individuální....může to tak vydržet ještě pár dní a můžeš i v noci porodit. Já vím hroznej pocit, ale co už, vybraly jsme si to dobrovolně 😝
Držím pěsti ať se to už pohne a máš to za sebou!

andu
18. srp 2010

@katuska85 : Mě zátka taky odešla v podstatě naráz - večer odešla, ráno trošičku a to už jsme pro jistotu jeli... Ale taky jsem četla, že je to různé, jako konec konců vše 😉, tak držím palec, ať už se to brzo rozjede a máš Matýska u sebe! 😉

katuska85
18. srp 2010

Holky děkuju.Mě při prvním těhu odešla taky najednou.To bylo ve středu večer a v sobotu ráno se malá narodila.Já vím že je to individuálnáí,jak všechno přesně jak píše @andu.už jsemn z toho všeho nějaká taková 😝 🙄 😅 nevim jak to jinak říct.Člověka straší od 36tt jak bude každou chvíli rodit tak to mám někde v podvědomí ikdyž se snažim na to nemyslet a nechat všemu volnej průběh,řikam si že malej nejlíp ví kdy se má přihlásit ale někdy jsou prostě dny že mě vyplaší každá blbina 😅
Děkuju vám za podporu a vyslechnutí 🙂
@kackadu máš recht je to prostě náš úděl 🙂

wolfi
19. srp 2010

ahoj holky 🙂
@katuska85 holky už to všechno napsaly, každá to máme prostě jinak. mě zátka odešla 10 dní před porodem..
myslím na Tebe at to malej dlouho neprotahuje a už brzo vyleze 😉

já byla včera v poradně, dr, mi dělala i Uz takže jsem viděla mimčo 😵 vyplazovalo na mě jazyk 😀 a má všechno ta jak má mít.. poslední dny mě trápí poslíčci a tlak na spodek a konečník.. 😝 tak prý proto, že má hlavičku u zavrtanou hodně nízko a tlačí..za týden opět kontrola tak uvidíme..

kackadu
19. srp 2010

@wolfi jsem na tom uplně stejně. Ted jsem dokonce týden ležela¨, ale ty tlaky byly i v leže. Ale včera to zničehonic přestalo. Uplně se bojím, jestli se malá neotočila zase nějak jinak, protože už byla natočená hlavičkou dolů. A taky se mi hodně spustilo mlíko z prsů nebo spíš to kolostrum. Ale teče mi to skoro furt 🙄

wolfi
23. srp 2010

ahoj, nakukuju jestli tu neni nějaké nové miminko a nic??? 🙂

katuska85
23. srp 2010

ahoj holkiy 🙂
Tak se s Vámi musim podělit.Byla jsem ve čtvrtek na CTG a dělali mi tam i poradnu-moje má dovolenou a ptala jsem se primáře na tu zátku,jak jsem psala že to ze mě jde už delší dobu a doktor mi řekl že když zátka odejde a neni porod tak se vytvoří znova..
Jinak u nás všechno při starém,žádný změny,Celou neděli jsem proležela,v sobotu jsem se dala do gruntování,vytírala,luxovala,myla okno u Elí v pokojíčku a nějak jsem to přehnala.K večeru mi začlo šíleně bolet břicgho.Ne jako na porod ale prostě namožený.Můžu vám říct že jsem měla docela nahnáno 😕 Naštěstí už dneska dobrý
@wolfi jak je?Držíš? 😉

wolfi
23. srp 2010

@katuska85 , zrovna tebe bych tu už nečekala.. 😉 já včera při tý noční bouřce chcilkama vážně myslela, že pojedeme, ale nakonec to přešlo, jen je prcek natlačený asi fakt dost nízko, proto¨že má šílený tlaky na spodek..
ve středu další KO tak uvidíme..
a ty se přestaň takhle namáhat 😉 mám tušáka, že nejpozději zítra je Mates venku!! 😵
a sotou zátkou to je docela divný.. 😲

kackadu
23. srp 2010

@katuska85 jejda to čekání je hrozný......cítím v kostech, že dopadnu podobně. Napřed člověk polehává aby to vydrželo a bylo vše OK a ve finále poleze po stropě jen aby se to rozběhlo, že? 🙂 Tak jsem včera tu zátku objevila taky. Byly to dva takový hleny uplně čirý možná malilinkato nažloutlý ale dalo se to natáhnout a vůbec se to nepřetrhlo. Taková fakt zvláštní konzistence.
Dneska jsem byla v poradně a všechno ok, ani hlavičku nemáme moc nízko takže by to ted mělo chvilku ještě vydržet. Je fakt, že jak jsem ten minulej týden ležela, tak se mi jeden den hrozně ulevilo od toho tlaku na spodek - o kterým píše Wolfi. člověk mě pocit jako by měl dole nějaký cizí těleso nebo co. Bylo to takový divný, ale to mě uplně přešlo. Ale teda když se nám to mimčo vyvalí tak už to pěkně bolí, to je mazec.
Tak se holky držte, @katuska85 ty už se nedrž a pusť to 😝

kackadu
23. srp 2010

@wolfi zkus někdy lehnout vyloženě s nohama navrch, jako podložit zadek polštářem, to by mohlo tomu tlaku trochu ulevit, nebo aspon mě to pomohlo.

katuska85
23. srp 2010

@wolfi jéé kéž bys měla pravdu 😅 už bych si to fakt přála.Ale řikam si že když vydržel tu včerejší bouřku v noci tak už asi vydrží všechno 😀 a fakt mi to asi nakonec budou vyvolávat 😝
a s těma tlakama fakt zkus to co řiká @kackadu podložit zadek a nohy dátnavrch.To nám taky pomáhá.
S tou zátkou je mi to taky divný.Myslela jsem že odejdea basta ale holt asi ne.
Jo,dneska mi psala kamarádka co žije v Anglii.Dneska ráno porodila chlapečka Darena.Porod měla teda uplně v pohodě,co psala,malej měl 2750g a rodila do vody.Jen mi překvapilo že se narodil asi v7 ráno a v 11 dopoledne už byli z porodnice doma? 😕 😕

mahulena
23. srp 2010

ahoj holky, tak to tady nejak flakam, vubec nejsem v obraze, tak se mi nechce nic psat a je to zacarovanej kruh...
Nejaka nova miminka?
My se mame relativne fajn, dneska uz jsme byli na 4mes ko s Alim, dostal 2. hexu a Syflorix nebo jak se to jmenuje (Prevenar jsme nechteli), vazi 5,85 kg.
To to leti, za chvili budou prikrmy.
Justynka funguje uz tyden bez plinek, krome spani. Je to asi dyl, ale ten tyden tak nejak oficialne, jinak tak mesic asi uz jo..., ale s nehodama predtim.
Co je u vas novyho?

wolfi
23. srp 2010

Mahu ahoj, gartulace ke 4. měsíci!! neskutečný jak to leltí!!! a co to čtu, tebe popadají myšlenkyna 3D??? 😲 🙂
Justýnka je velká šikula s plínama !!

@kackadu, díky za tip, vyzkouším a snad to trochu pomůže!!
@katuska85 , neboj ti řikám, že že do zítra to bude!! 😵 a kamarádce gratulace k miminku!! ale týý jo jít 4 hodiny po porodu domu, mi přijde teda fofr! 😕

snehurka11111
23. srp 2010

Ahoj holky, já sice ještě druhé mimi nečekám (asi:o), ale zajímalo by mě, jak to zvládáte s prvním děckem? Dá se to?

paajinka
23. srp 2010

ahoj kočky..
Mahu, tak brzy tě popadají myšlenky na 3.? To je mazec, ale já to u první měla taky asi tak v těch 4 měsících - dřív jsem nechtěla ani připustit, že bych mohla ještě někdy rodit 😀 😝

katusko - držím palce, ať je prcek brzy venku...

kackadu
23. srp 2010

@snehurka11111 my máme 3 letý rozdíl a zatím v pohodě, ale malej ještě spává takže to je velký plus. Ale jaká bude realita až se mimi narodí, na to jsem sama hoooodně zvědavá 😅

andu
24. srp 2010

@katuska85 : Tak co, ještě jsi vcelku, nebo měla wolfi pravdu pravdoucí? 😉

kackadu
24. srp 2010

@andu no to jsem taky zvědavá!!!! 😕

katuska85
25. srp 2010

dobré ránko.
Pořád jsme 2v1.Změna žádná,uvidíme co mi dneska řeknou na kontrole.Ale nemyslim si že by to mělo být každým dnem.Fakt věřim tomu že budem nakonec přenášet