V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

maruska39
12. říj 2010

@paajinka mě se taky stýskalo strašně moc,ale malý byl a je na mě fixovaný až moc takže pro nás bylo nejlepší se nevidět. Mě malou v porodce taky pořád budili,vždy když mi usla tak jsme museli na nějaké vyšetření nebo se koupalo,vizita atd. a probudili ji,vůec už v porodce mi došlo,že to nebude tak klidné a hodné miminko jako Domi 😀 no a je to tak,její ječák se doma ozývá hodně často 😎 Je to super pocit být dvojmáma,co? Já jsem teď neuvěřitelně šťastná a užívám si to i když jak píšu nemám nijak nenáročné dítko 🙂

paajinka
12. říj 2010

@pazhitka - děkujeme 😉

@maruska39 - jj, super pocit, jen se bojím, jak to budeme zvládat doma. Adu nechápe, že mimi není panenka, tak se s ním mazlí a pak ho klidně bací po hlavě 😝 dneska tu byla a neplakala, asi že jsem jí dovolila mě totálně vysát a že toho mlíka mám zas jak koza 😀

kackadu
13. říj 2010

@paajinka Jéééééééééé Páji MOC gratuluju!!! tak to máš za sebou! SUPER! Tak pak napiš jaký to bylo!!!!! Ať jste hlavně zdraví a spokojení!!!!! 😵

kackadu
13. říj 2010

@paajinka To stýskání je krušný.....no a kor to Vaše kojení! Zas má Danielek výhodu, že má okamžitě mlíčko 😵 na kuchy'n kašli. až přijdeš domů rozdej ukoly okolí, aby Ti vařili a šmitec. Doma to spacifikuješ, neboj. U nás ty první dva dny byly takový náročný, ale už se dá říct, že se to lepší. Děcka si na to mimčo zvyknout a pak ho až tak neregistrujou - aspon teda ten náš.

@maruska39 jsem na tom podobně jako Ty, malá sem tam ječí - a toto teda umí fakt hned takhle od malička hodně nahlas, ale nějak si uvědomuju, že už to nezažiju takže si to užívám. Ani bych nevěřila, že mě druhý dítě takhle dostane. Je to paráda to maly nunynko 😵 a jak voní!

ewwusska
13. říj 2010

Ahojte holky. No já se nestačím divit, kolik tady nejednou přibylo mimísků. Moc Vám všem gratuluju.
My už jsme dobře sehraný, akorát to společný spaní nějak nevychází (přes den). Jeden usne a druhej je rázem vzhůru a pořád dokola. Podle toho to taky vypadá doma🙂, ale jdu radši s děckama ven a uklízím až večer, nebo si ráno přivstanu. Jak ale vzpomínám, šestinedělí bylo krušný - malá pořád plakala hlady a k tomu ještě prdy. Skoro jsem nespala. Tak snad se taky brzo sehrajete 🙂 Jinak když jsme si malou přivezli z porodnice, Mireček by ji klidně prodal, nebo někomu dal zadarmo, ale teď ji hrozně miluje. Když mu ráno řeknu, že je Markétka vzhůru, už za ní letí a přeje jí krásný ráno. A když ho vidí malá, krásně se rozzáří. Jj ty naše maličký štěstíčka - kdoví co z nich jednou vyroste 😀

krista
13. říj 2010

Ahojky, dlouho už sem nechodím, tak nevím jestli si mě někdo bude ještě pamatovat 🙂 každopádně gratulace VŠEEEEMMMM k novým miminkům, je pravda, že jich hodně přibylo, je to nádherný 😵 mě už na tohle hřejí jen vzpomínky 😀 😵

paajinka
15. říj 2010

@kackadu - kuchyň hotová, vše vybaleno 😉 a já jsem totálně mrtvá.. manža chudák taky, jen ti naši Duracell králici jedou na plný obrátky..Porod byl pohoda - tedy oproti tomu prvnímu, teď mám zas problémy s hojením šití, chozením na wc, ale to se poddá... 😉 Adu už na prcka reaguje líp, kojíme občas tandem, občas kojím potají jen mimi..

Kristi - jasný, že si pamatujeme... 😉

wolfi
15. říj 2010

ahoj holky taky po delší době načuhuju a gratuluju ke všem novým mimískům!! 😵 😵 😵

ted jsem koně moc nestíhala během posledních 14 dnů mám už po druí zěnt prsu a ještě včera jsem myslela, že umřu..dneska už mi zabírají atb a je tp trochu lepší..

@krista jasně, že pamatujeme ahoj.. hele proč, že musíte za cca8 měsíců naučit Lukyho na velkou postel???? 😉

@paajinka jak já Ti závidím to kojení!! 🙂

krista
15. říj 2010

@wolfi v mém fotoblogu je vysvětlení u toho komentáře 🙂 nic jako třetí dítko se nekoná, ale postýlka je potřeba vrátit 🙂
Co vy jak se máte? 🙂

@paajinka jů ty jsi dobrá že kojíš tandem 😎

wolfi
15. říj 2010

@krista už jsem k Tobě nakoukla... 😉

my se máme celkem dobře , až a ty problémy s těma mýma kozama... 😝 nebýt toho pitomýho zánětu bylo by to všechno super!! doufám, že se to dá všechno už konečně brzo do pořádku!! Aduš brášku snáší zatim dobře a oba jsou mooc hodní (TUK TUK!!)

power700
17. říj 2010

Ahoj holky, prosím o radu, vy, co máte už dvě děti, máte víc zkušeností! 🙂

Uvažuji o koupi nosní odsávačky na vysavač, je asi nejlepší? (z těch cenově dostupných-tisíc za elektric.se mi nechce dávat). Určitě je dobré ji mít, že?
Já měla na první dceru jen tu balonkovou, ta je na nic a pak tu obyčenou za dvacku a s tou mi to taky nešlo..
Takže ta na vysavač je asi nutná, že?
Díky za radu.

krista
17. říj 2010

@wolfi nevím co máš za problémy, nějaký s kojením? Záněty nebo tak něco, to ti nepřeju, ať se to dá brzy do pořádku 😉

@power700 já měla odsávačku jen tu hadičkovou 😅 mě stačila, děti naštěstí na rýmu moc netrpěli, Kristý umí od 1,5r. smrkat, doufám, že Luky se to naučí stejně brzo, tak moc neporadím 😅

paajinka
17. říj 2010

@power700 - ta na vysavač je dobrá - ale u nás způsobila to, že se Adu bojí naprosto hrozně vysavače - takže od cca jejího roku nesmíme za její přítomnosti luxovat - a na nudle používáme zas tu hadičkovou odsávačku (od Otrivinu - mně přijde docela dobrá..), s tou balonkovou nevytahnu oproti tý hadičkový nic..

power700
17. říj 2010

Holky, děkuju moc.

Budu ráda za další postřehy. 😉

krista
17. říj 2010

@paajinka nic si z toho nedělej, my jsme tu odsávačku na vysavač neměli a přesto se malá začla v 8měs. ze dne na den vysavače bát a přešlo to až skoro ve 2 letech, ale ne úplně, částečně (že někdo může v její přítomnosti vysávat, ale ona musí být ve vedlejší místnosti a neječí aspoň 😅) takže celkem síla, oproti tomu Luky neměl nikdy žádný hysteráky z toho, takže je to o dítěti. I když je fakt, že to v ní mohlo ten pocit utvrdit. Ale četla jsem že si to holky co mají hodně rýmový děti fakt chválí.

kaaatinka
23. říj 2010

ahojte holky, taky jsem tu dlouho nebyla 😅 mi jsme měli jen hadičkovou odsávačku a nemůžu si na ni stěžovat...a když tak čtu o tom vysavači.....hadičkovou budem používat i teď 🙂

power700
24. říj 2010

@kaaatinka - ahoj, proč? Máš strach z toho vysavače? Já právě nevím, protože mně se to s tou hadičkovou vůbec nedařilo. ☹

kaaatinka
26. říj 2010

@power700 no když čtu jak se pak děcka bojí zvuku vysavače...a u nás se vysává docela často pač mi jsme drobící rodinka 😀 😀

kackadu
28. říj 2010

@power700 já odsavačku na vysavač vřele doporučuju. To co dokázala vysát ničím jiným ven nedostaneš. Malej to pak taky nenáviděl, ale díky tomu se naučil dřív smrkat a dodnes když nechce smrkat vyhrožuju že vytáhnu vysavač 😀 , ale samotnýho vysavače se teda nebojí.

power700
28. říj 2010

@kackadu - ahoj, mamčo! Děkuju za radu, já ji teda zatím ještě nekoupila, ale uvažuju právě o tom. Budu ráda za všechny rady. 🙂

kackadu
29. říj 2010

@power700 Je to investice myslím kolem 300,- a když už je nejhůř tak fakt pomůže a určitě se hodí ji mít doma. Mějte se!