V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
24. srp 2009

Kačko a chceš se vracet do starý práce?
No já vím, že s těma dvěma dětma nebude sranda si najít práci, já se kdyžtak vrátím do svý starý, ale nebudu stíhat děti vyzvedávat ve školce a moc si nevydělám 😝 no ale pořád lepší než být na pracáku, já zastávám ten názor že práce je jen se musí hledat a nesmí se člověk štítit 😉

majatob
24. srp 2009

jej, ja doufam, ze nebudu mit problem praci sehnat.. 😅 chci nastoupit hne po skole stejne jako mi spoluzaci, takze bych mela mit teoreticky stejny sance jako oni, akorat uz budu mit ty dve deti a treba to bude vypadat jako m"ta uz se vybila a ted na materskou dlouho nepude" 😀

majatob
24. srp 2009

no a kdyz nenajdu, poridime treti decko 😀 😀 😀

kacka79
24. srp 2009

Maja tak to maš dobrý 😉

Krista - ráda bych, ale pracovala jsem v cestovním ruchu, takže pracovní doba 12h denně, neustálé telefony i domů / z USA i v noci 😠 / občas víkendy, svátky, vánoce atd. A taky cestování po veletrzích.. no s jedním dítětem a velkou pomocí rodiny by to šlo, ale takhle už asi nee. To oni by na mě i počkali, ale nechci aby byly děti jen někde po hlídání a mamka chodila večer ve 20h domu a do půlnoci dřepěla u PC. U nás je situace taková, že manžel pořád ještě vydělá výrazně víc peněz než já, takže pokud nás uživí - bez toho, abysme se museli výrazně omezit - zatim do práce nepůjdu. Teda než půjdou obě děti do školy.. ale situace se může změnit, tak uvidíme..

My tady máme problémy s těma školkama, to už jsem někde taky psala - takže se mi nevyplatí dát dítě za cca 15 tis do školky a 25 přinést domů. Když si spočítám kolik projedu a další výdaje, tak se mi to nevyplatí.. ☹

krista
24. srp 2009

Majatob taky si říkám, že můžu zaměstnavateli na 100% slíbit, že už mu neuteču na MD, na jednu stranu je to výhoda, ale na druhou stranu v tobě zaměstnavatel vidí toho člověka co bude věčně s děckama doma, protože buď bude nemocný jedno nebo druhý, kolem prázdnin budeš chtít dovolenou apod., no nevím ty jo 😔 mám z toho obavy 😖

Kačko já dělala taky 12tky, ale prvně jsem tam začínala na osmičkách (ovšem prac. doba od 9-17:30 nebo 10-18:30 (teď jim to prodloužili ještě o 15min. na 17:45 nebo 18:45) vzhledem k tomu že u nás zavírají školku v 17h a manžel chodí domů nejdřív v 18h a to se musí poštěstit (fakt jak kdy) tak já vůbec nevím jak bych zvládala ty osmičky, zabitej je celej den a děcka by taky mamku pořádně neviděli, teď jsem cosi slyšela o tom že pracují od 8h, to už by se nějak dalo ale měla bych to do školky hooooooodně napilno, stačila by jedna zácpa a já bych přišla pro děcka pozdě, asi by mě učitelky milovali... pak ty 12tky to jsem dělala asi půl roku před než jsem přešla na MD, jako na jednu stranu dobrý, že si člověk něco zařídí doktory atd. (protože s tou prac. dobou co jsem měla na osmičkách to vůbec nešlo, ale fakt vůbec!!) ale pak taky zabitý víkendy a člověk furt v práci, jako neklapalo by to, ale když by nebylo zbití, aspoň trošku by se to vyřešit muselo. Já do tý práce musím, musíme mít dva příjmy, neříkám, že MM vydělává málo, ale jeho výplata jde prakticky na poplatky - byt, auto, splátky... nebylo by z čeho žít, tak snad se něco poštěstí, budu hledat dřív než mi zkončí MD a kdyžtak i dřív nastoupím 😉

kacka79
24. srp 2009

Krista no uvidíme jak dopadneme, viď 😀 😀 Už vidím to nadšení, až někam přijdu a oni se mě zeptají na děti - ten jejich protáhlej ksicht... no třeba se nám poštěstí

majatob
24. srp 2009

kristi, tak u me prazdniny v pohode, skoncim stejne jako ucitelka 🙂

kacka79
24. srp 2009

Maja tak to máš bezvaaa!!!!!!!! Pracovní doba taky není do noci, to je s dětma fakt ideální zaměstnání 😵

krista
24. srp 2009

Majatob tak to je opravdu dobrý, akorát já bych být učitelka nemohla, co si dneska ty smradi dovolí 😅 nebo jestli budeš třeba ve školce tak to je jiná 🙂

Kačko no určitě najdeme dobře, v to musíme věřit 😵

kacka79
24. srp 2009

Krista - já tomu věřim, nic jinýho nám totiž ani nezbývá 😀 😀

Jinak Fíla byl teď 4 dny u mojí mamky, abych se mohla učit a neměl ani jeden záchvat vzteku, naprosto v pohodě, nevymýšlel si, úsměv celý den... No já už věřím tomu, že ten stres má ze mě ☹ Jak jsem teď v nervech kvůli tý škole 🙄

majatob
24. srp 2009

kristi, nn, ja budu nekde na zus nebo na konzerve (to bych radsi), maximalne bych jeste byla ochotna ucit hudebku 1. stupen ZS 😀

krista
24. srp 2009

Kačko je to možný, ale i tak se většinou děti před cizíma chovaji úplně jinak než u vlastních rodičů, tak si z toho nic nedělej 😵 mě teď stresuje to, že malou opravdu nemůžu nikomu svěřit, každý jí rozmazluje, dovolují jí věci co má od nás zakázaný a pak nám doma kvůli tomu brečí a vyřvává si to a dávaji jí věci co kvůli ekzému nemůže... takže já jí nikdy nikomu na dýl jak na pár hodin nedám nebo až bude velká a bude mít víc rozumu 🙄 popř. lidem kterým věřím - kamarádkám 😒 😉

Majatob tak tam budou snad hodnější děti, já nevím 😅

majatob
24. srp 2009

kristi, hodnejsi ne, ale aspon chodi po jednom a to nejsou takovi hrdinove jak v tlupe 😀

samsa
24. srp 2009

Ahoj holky, co nového? 🙂
Co se týče zaměstnání, tak já se chci vrátit tam, kde jsem dělala, moc mě to bavilo, i kolektiv byl prima a docela se mi stýská. Tak snad mi návrat umožní.
Mám novinku, od víkendu mě mimi slušně okopává. Kristo, pomooooc 😀 Obávám se, že to bude stejný rarach jako Nelinka, ale to asi fakt nedám. 😝 Docela z toho začínám mít vítr, přijde mi stejně aktivní jako tenkrát Nelinka, no, zatím možná tolik nekope, ale válí se tam slušně. 😝

krista
24. srp 2009

Samso jéé to je paráda, že už cítíš pohyby, to je ale čiloučký mimi 😅 😀 no neboj, někdo tady psal, že ho taky dítko hodně okopávalo a má ho hodný, určitě nebudeš mít dvě zlobivý děti, to jsem ještě neslyšela 🙂 nebo abych nekecala, slyšela jsem to jen jednou. Tebe určitě začlo dítko takhle brzo okopávat, aby si o něj nemusela mít zbytečný obavy, jestli je v pořádku atd. víš 😵

Majatob tak aspoň že tak, budeš mít určitě výhodu v té pracovní době, tu ti budu závidět 🙂

snezenka123
24. srp 2009

ahojky holky,hlásím se po dlouhé pauze,ale byli jsme na dovče a pak jsem tu měla 14 dní ségru se švárou a neteří,takže na net nebyl čas...

Malé rstou teď zoubky jako houby po dešti,první měla na 10 měsících a teď jí vykouknul "už" 5 zub 😀 jinak přesně na roce se odstavila a jelikož nechce jakýkoliv sunar,nutrilon a pod.musela jsem přejít na normální mléko-míchám jí ho s frapkem-banánová příchuť a chutná jí to tak jsem ráda aspon za to..jinak je kouzelná,pořád něco objevuje,žvatlá-snaží se komunikovat,chodí teda zatím jen za ričičky a kolem nábytku,ale vím,že vše má svůj čas,takže to jestli bude chodit jako sousedovi kubík na 11 měsích nebo kamrádky davídek na 15 měsícíh opravdu neřeším.
Jen teda holky jsem byla včera docela v šoku,páč mi psala jedna známá že její holka(10 měsíců)už chodí na nočník-prý s řekne eee a doplazí se k nočníku a vždy se prý vykaká nebo vyčůrá
😲
tak jsem z toho byla docela mimo-tak trochu obdiv,tak trochu závist,že už její holka chodí na nočník,naší malé bude rok a měsíc a nočník viděla párkrát,jednou když ho jen viděla už brečela,pak na něm seděla oblečená a dneska když jsme jí ta posadila s nahatým zadkem,tak se taky moc netvářila a chtěla dolů,začala natahovat že by brčela...tak já nevím,jak postupovat,kdy je nejvhodnějí doba začít a jak začínat...já vím,každé dítko je indivduální,takže nemůžu srovnávat...ale přesto pokud máte nějkaé tipy a triky,sem s nima 🙂

jinak stejně jako smasa i já už cítím občas mini pidi pohyby a je to mc príma,už se těším,až budou pohyby silnější a častější,až se mi budou dělat pořádné boule na bříšku,protože je to jdna z nejkrásnějších věcí co žěna v těhu může zažít 🙂

no holky snad jsem vás moc neunudila,dobrou noc

snezenka123
24. srp 2009

ještě se omlouvám za chyby už na to nějak hůř vidím a taky se hodněkrát překlepnu tak snad to přečtete 😉

majatob
24. srp 2009

snezenka, ja nocnik neresim, hodlam zacinat tak kolem dvou rocku a nejlip hned na zachod s detskym prkynkem..tak uvidime..zatim nemam nocnik ani koupenej 😀 prijde mi to zbytecny je s tim trapit uz takhle brzo 😉

mirax
25. srp 2009

Ahoj holky, hezké ráno.

Tak za půl hoďky vyrážím na kontrolu. U mé dr. jsem nebyla 6 týdnů, tak doufám, že mi udělá utz. 😉 Dnes jsem 16+6 dle PM, a dle mimča nejspíš 17+2...a teprve dnes mi chtějí brát krev na tripply 😕
Neřeším..., volala jsem tam kvůli tomu, sestra tvrdila, že je to v toleranci... 😠 ?

Budu brzy zpět, tak vám dám hned zase vědět.

majatob: souhlasím s tebou. já nočník ukazuju, aby věděl, že exsituje, zkoušíme to na klídek..., ale beru to tak, že dokud sámnebude pořádně rozumět, že to nemá cenu hod o toho nějak tlačit.

majatob
25. srp 2009

dobre ranko 🙂 dnes jsem vubec nemohla dospat..ach jo 😀
mira, ja jdu na odber na konci tohoto tydne, holky z terminu uz ho maji taky hodne za sebou... 🙂
su rada, ze nejsu jedina nenocnikova 😀

kacka79
25. srp 2009

Holky jak jsem tady už psala, my jsme nechali nočnik až na ten druhý rok a pochopil to hned a od prvního dne po narozeninách je bez plen, neřešte to takhle brzy, nemá to většinou stejně cenu 😅

Miraxíku tak držím palečky ať je vše OK a miminko se ukáže v plné kráse!!!!!! Dej vědět až dorazíš 😵

snezenka123
25. srp 2009

Mirax přeji hodně štěstí u dr 😉

majatob,já jdu na tripltesty v pátek,tak snad budou výsledky v poho

kačko a ostatní holky děkuji za podporu ohledně nočníku,hned jsme v klidu 🙂 dám na vaše rady a nebudu to nějak hrotit a budu to zkoušet až dýl 😉

ještě jedna otázka,kdy myslíte,že už by mohlo být vidět pohalví mimča? mám možnost jít na utz dřív než ve 20tt,tak se nemůžu dočkat,ale nevím,jaký správný den zvolit,v sobotu budu 16+0,což už by snad mohlo být vidět,to víte jsem napnutá jako kšandy 🙂

Krásný sluníčkový den všem 🙂

krista
25. srp 2009

Ahojky 🙂

Sněženko nám začaly zuby taky pozdě, tak vím jaký to je, vždycky pauza a pak jich vyroste kopec, teď jí rostou dvě stoličky a mám podezření i na další zuby, každopádně už jich má 10 hvězda naše 😀
S tím nočníkem, my jsme se snažili co seděla, ale chvíli tam děsně brečela, pak se jí to začlo líbit, pěkně po vyspinkání se vždycky vyčůrala, měla ohromnou radost, pak přišly ty 4 zuby naráz a reakce na Priorix a konec, bojkot, ani prd do nočníku, takže jsem to nechala být, malá o něm ví, máme i redukci na záchod, ví na co to je, ale zatím si prostě neříká a posazuju ji občas, spíš jsem ale měla pocit tlaku z okolí 😔

Mirax to si dala Dr. s tebou na čas, že se vidíte až za 6 týdnů, doufám, že ti ten UTZ udělá 🙂 Triply co jsem slyšela se berou od 14tt-17tt zhruba, takže já nevím dle čeho to tvůj Dr. bere, ale snad ví co dělá a bude to v pohodě 🙂

Sněženko k tomu pohlaví, v tom 16tt by mohlo být vidět, holkám to říkali tuším i dřív, myslím si, že hodně záleží na ochotě Dr. a mimča jak bude spolupracovat 🙂

mirax
25. srp 2009

ahooj, tak jsem zpět... 🙂

Mimčo se pěkně mrskalo, mezi nožkama mělo chvíli kousek pupečníku, ale pak se uvolilo a ukázalo 😀 ...no, já koukala na monitor, že tam toho pindíka vykoukám a vykoukám a , holky, on tam žádnej pindík nevykouk 😀

Jsem z toho úplně štauf, ale vypadá to na holčičku 😀

Jméno ještě nechám projít hlavou, ale asi to vyhraje ta Bětka.

kacka79
25. srp 2009

Mirax gratuluji k buchtičce!!! To je bezva, budeš mít asi páreček 🙂

krista
25. srp 2009

Mirax jééé gratulace tak páreček 😵 Ty jo, tak to si potom budeme všichni předávat zkušenosti s tím jak se chovají rozdílná pohlaví! 🙂

Já jdu holky zítra k zubařce s malou i se sebou a ve ČT na gyn. - kontrola, monitor, ta jsem zase zvědavá co bude nového!! 🙂 a konečně začnu brát homeopatika k porodu, snad mi pomůžou 😅 dneska šla na vyvolání jedna kamarádka tady z MK, mám normálně nervy za ní, co s ní dělaji a jak jí asi je!!

marinka
25. srp 2009

mirax, supééér, velká gratulace k holčičce 😵 Tobiáš a Bětuška, to k sobě moc pěkně pasuje 🙂

samsa
25. srp 2009

Mirax 😵 , veeeelikánská gratulace k holčičce a jméno máte vybrané taky pěkné.
Kristo, tak zítra přežijte zubaře 😝
Holky, všechny moc zdravím a hezký večer.

kacka79
25. srp 2009

Tak holky, hlásím taky už jasné pohyby, tak konečně se mimísek pořádně ozívá, nejčastěji večer 😵 Zítra mám ty státnice, tak snad to dopadne, jinak budu mít nervy až do porodu 😠

Papa a hezký večer všem 😵

samsa
25. srp 2009

Kačko, gratulace k pohybům a na zítřek moc držím pěsti 😵