V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
29. srp 2009

Zdenkaradek já jsem tam ten papír o zrušení taky vyplnila na ÚP (z důvodu že nastupuju na MD a bla bla), i jsem sebou měla tu kopii toho papíru co jsem dala zam., ale když jsem se pak ptala později, tak ve výsledku jako bych to neudělala, na ÚP mi bylo řečeno, že zrušený to neni a teď prostě babo raď... je to pěkně na nic!

Devila já bych to udělala následovně:
1) od svého gynekologa dostaneš papír s tím že nastupuješ na MD - ten bych si ofotila a originál dala zaměstnavateli
2) dojít na ÚP odbor tý sociální podpory nahlásit že rušíš RD, tam dostaneš takový formulář
3) formulář odneseše na OSSZ
4) čekáš až ti OSSZ laskavě ten formulář vyplní a jestli ti náhodou přijde výzva z ÚP že to máš doložit (jako že jo, prý jim to vyjíždí automaticky) tak domluvit se na ÚP že ti to na OSSZ ještě nedali...
5) až ti OSSZ pošle vyplněný formulář tak si dojdeš znova na ÚP a to by snad měl být konec!

Já jsem teda hrozně zvědavá jestli nějaký peníze přijdou a když ne, tak asi nezaplatíme ani jeden účet, protože strádat děti nenechám, ale já jsem zrovna takovej člověk co si zakládá na platební morálce, jednou jsem zaplatila pozdě účet a to protože jsem ho šoupla do tašky a prostě tam zůstal místo zaplacení, jinak v životě nic, já tohle nemám ráda, vždycky jsem říkala že tohle musí být zaplaceno i kdyby na jídlo nebylo (ovšem to neni případ s dětmi).

devila
29. srp 2009

zdenkaradek,
děkuji ti moc za radu. Už se na to fakt těším, jak budu lítat a ještě k tomu s malou. Doufejme, že mi poradí a že pak budou chodit včas i peníze.

zdenkaradek
29. srp 2009

teda Krista ty mě úplně děsíš, mě mzdová řekla, ať jí tu PPM dám nechám v práci, že ona k tomu musí vytisknout ještě nějaké další 2 stránky. Já tedy předpokládám, asi že špatně, že OSSZ si s ÚP vzájemně nějak vykomunikují, kolik mi dají a nějak to dorovnají. A že na ÚP už nebudu muset, když už jsem jim to tam podepsala.
Pozdní vyplacení rodičáku mi taky dělá čáru přes rozpočet, chtěla jsem snakoupit drogerii a různé jiné věci do zásoby, abych pak nemusela honit manžela, že potřebuji tohle a tamhleto (známe jak chlapi nakupují, pošlu ho pro jednu věc a vrátí se buďto s něčím úplně jiným, nebo hromadou dalších věcí, které nepotřebuji a tím se mi ty nákupy pěkně prodraží 😉 ). Nedělám si totiž žádné iluze, že by mi prošlo vyrazit si na nákup a nechat ho doma se 2 dětmi a s novoškem se mi nikde v obchoďáku moc courat nechce.
devila, není za co děkovat, na personálním nebo mzdová účetní by měli vědět, co kam odnést a tak, to je snad jejich práce, i když to vyplácí stát

devila
29. srp 2009

Ktista, taky díky moc. Snad to nějak zvládnu. Jinak jsem hodila odkaz na fotky porodnice havířov do tématu Porodnice Havířov v diskusi POROD.

krista
29. srp 2009

Zdenkaradek já fakt nevím jak to je, vůbec netuším, já vím jen to že už měsíc lítám po úřadech a snažím se něco zařídit a nezařídila jsem nic 😒 Jinak mi nic neříká to že by v práci ještě něco tiskli 😅 ale je dost možný, že mi to prostě jen neřekli, je jasný že oni musí ten můj papír taky poslat na OSSZ a i na pojišťovnu (kdysi když jsem šla hlásit narozenou Kristý na pojišťovnu tak mi totiž bylo řečeno, že zam. jim o tom musí taky dávat vědět a nedal 🙄). No jsem z toho blázen, jako být bez peněz to si fakt nedovedu představit, taky jsem si toho hodně naplánovala a s nákupama po porodu si taky nedělám iluze 😅 manžel už je zvyklý docela nakupovat sám, protože s Kristý se to nějakej čas fakt nedalo a dodneška máme hrůzu... ona prostě pokaždé v krámě řve a chová se jako utržená ze řetězu, ale i tak jsou prostě věci který si my žencký chceme koupit sami, protože si to potřebujeme prohlídnout atd., no tak to budu muset na nějakej čas oželet 😅 nebo dávat úplně přesný popisy 🙂

Fotky vypadaji luxusně, já rodila přesně na tomhle křesle:
http://www.nemckr.cz/foto/gyn41.jpg

A jinak to tam vypadá takhle:
http://www.nemckr.cz/foto/gyn11.jpg
http://data.babyonline.quonia.cz/porodnice/366.jpg

Tady je hekárna a tam jsem byla sama v těch asi nejhorších chvílých, tzn. ke konci než jsem šla tlačit, to mi ještě sestra rozestlala postel, abych si lehla 😝
http://data.babyonline.quonia.cz/porodnice/369.jpg

devila
29. srp 2009

Kristo, která je to porodnice? Líbí se ti i ten Havířov? Uvažovala jsi o porodu v Havířově?

zdenkaradek
29. srp 2009

Mooc hezký fotky. To křeslo jsem měla asi to samé, jen jinou barvu 😉 , v Podolí je tedy ta výhoda, že na tom porodním pokojíku jsi od začátku porodu do konce, tedy žádné přesuny a tak. Jen tedy doufám, že se tam tentokrát zase dostanu a nebude nějaký stop stav.
Jen by tedy mohli trochu zrenovovat šestinedělí, třeba sprchy, ale to už jsem moc náročná 😉 s tou jejich obrátkou postelí je to tak trochu sci-fi.
Jé holky, zrovna jsem si psala s paní z jednoho eshopu, kde mám objednané nějaké látkové plenky a mají jim dorazit nějaké novinky pro novorozence a nové designy, to zase bude lákadlo a účet zeje prázdnotou ☹

krista
29. srp 2009

Devilo já jsem tam jen kopírovala příspěvky (jsem admin) jinak to mám z ruky 😀 já mám teď z ruky všechno když jsme bez auta 😠 😖 Já rodila prvně v Českém Krumlově a ráda bych tam rodila znova, ale nevím jak to prostě všechno vyjde 😔

Zdenkaradek tady to bývá taky tak, ale už musí být jisté že budeš ten den rodit a taky to nesmí být obsazené (v mém případě to bohužel obsazené bylo a otevírala jsem se tak pomalu, že si mysleli, že mě tam budou mít asi ještě dlouho...).

Jo tak já radši moc nekoukám teď na ostatní věci, měla jsem takových plánů, no ale první bude priorita dát dokupy to auto a poplatit věci související s porodem a pak ať se děje co se děje, touhy musí stranou no 😖

devila
29. srp 2009

Aha, já myslela, že jsi Kristo od někud z okolí Havířova. Tak já s těmi nákupy taky moc nevyskakuju. Naštěstí čekáme zase holčičku, tak toho ani tolik kupovat nemusím. Holky, jak to budete řešit s tak malými dětmi a kočárkem? Pořizujete sourozenecký?

zdenkaradek
29. srp 2009

devila,
kočárek jsme koupili sourozenecký Phil and Teds. Beru to tak, že malý sice chodí, někdy toho nachodí opravdu hodně, ale když budu potřebovat nakoupit, do města, k doktorce nebo jen vyvenčit psy, tak to bych s ním sama asi nezvládla, když si chodí, kam chce a nebo je to výlet na půl dne 😉 . Taky si říkám, že bude zima a to třeba bude rád, že se může svézt, třeba taky bude chtět sedět v kočárku, když tam bude bráška.

devila
29. srp 2009

No já uvažuji o GRACO, ale zase přemýšlím, zda to není zbytečné a nekoupit jen stupínek ke kočáru. V zimě stejně na tak dlouho chodit ven s miminkem nemůžu a odpo může jít větší dcera ven s manželem nebo babičkou. Pořád nevím, nemůžu se rozhodnout. Asi uvidím v prosinci podle situace. Hlavně nechci dávat do toho kočárku plno peněz, je to jen na chvíli.

krista
29. srp 2009

Devila já jsem koupila Buggypod, je to škaredý ale praktický 😀
http://www.detskydum.cz/userfiles/image/detail/...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090426/01/f19163...

My jsme chtěli strašně moc sourozenecký, ale máme malý výtah a bydlíme v 8.patře, moc by pro mě neřešilo kdybych musela dát kočárek do sklepa a pak "vláčet" obě dvě děti do výtahu + třeba ještě nákup... tohle bylo takový nejlepší řešení aspoň pro nás 😉 Malá teda chodí a ujde mi denně dost velký kus, ale nedávno jsme šly ven bez kočárku a to jen kousek za barák naproti kamarádce a madam se chtěla tahat, tak než ji tahat, tak ji šoupnu do toho sedátka, jak je vidět na fotkách tak to jde sklopit, takže to nikde nevadí když se zrovna vozit nebude.

Skejt je dobrá věc, ale záleží to podle mě na dítěti, malá by se chtěla na 100% tahat a z toho skejtu by mi utíkala, takhle ji připásám a můžu jet - třeba právě k té Dr. ... s nákupy moc nepočítám, protože tady jsou úzký vchody takže se nevejdeme tak aby malá seděla a bez toho s ní do krámu asi nebudu moct jít ☹ já se bojím jak by to vypadalo, je opravdu šíleně divoká, asi bych ji už nenašla, utekla by, nacházela bych jen vyházené věci z regálů 😖

Já jsem právě taky nechtěla moc investovat, tohle jsme koupili použité za 1,7tis., já si totiž myslím že to stejně bude na chviličku, snad se víc rozběhá 🙂

krista
29. srp 2009

A co se týče výbavičky pro malého tak jsem toho taky moc nekupovala, prakticky jen pár modrých hadříků, taky mi zůstaly neutrální věci po Kristý. Spíš pokukuju po věcech pro ni - na zimu, potřebujeme oteplováky, bundu, kombinézu (v tom sedátku co máme nebude tak krytá, tak chci aby byla v teple, ale hrotit to nebudu, nikdy jsem ji moc nenabalovala) boty, čepici, pak chci nějaký nákrčník, rukavičky... no ono se to nasčítá a litránek, i víc je v háji 😅

mariap
30. srp 2009

Dobré ránko,
tak mňa už zase trápi tehotenská nespavosť, aj keď som teda unavená dosť 😠 . Ale spánok nechce prísť ani za svet. Pozerám, že ste preberali výbavu pre mimi. Ja budem nakupovať asi až sa malé narodí a konečne sa dozvieme, čo ten náš druhý poklad schováva medzi nožičkami. Vecičiek pre chlapčeka mám hromadu, ale vravím si, že holčička tiež znesie modrú farbu, tak to zatial nehrotím. Skor podobne ako Krista, by som potrebovala poriešiť malého na zimu. Ale nechcem to príliš uspěchat, pretože to moje dieťa rastie velmi rýchlo, tak aby som to nemusela riešiť v zime ešte raz.
Čo sa týka kočáru, tak mne sa strašne páči Phil and teds, velmi som ho chcela. V Puntanele ho majú vystavený a tak sme s manželom vyskúšali, ako by sa jazdilo Miškovi v tom double sedátku. Dopadlo to tak, že sme ho tam natesno natrepali, ale neviem si predstaviť, ako by sa tam zmestil v zime a nabalený. Holt som si musela nechať zájsť chuť. Nakoniec sme kúpili dvojkočár od známych (tuším to je ABC design), ktorý sa nám natesno zmestí do výťahu. Nie je to kočár podla mojich predstáv, ale službu snáď urobí a tiež si myslím, že ho stejnak moc dlho používať nebudeme.

krista
30. srp 2009

Mariap tak to mě nespavost netrápí, jen asi předevčírem jsem se v posteli převalovala jako pytel, ale jinak to moc neznám. Mě spíš trápí nespavost dcery, to neni noc abych u ní xkrát nebyla a ráno vstává v 6h skoro přesně, teda dneska už tam pořvávala nějak střídavě od 4:30 😒

Nemáš někde foto kočárku? Ráda bych jukla a jaký máte výtah že se vám tam vejde? To závidím, já se tam nacpu sotva s golfkama nebo kočárkem co už mám nachystaného pro malého 🙂

My jsme teda po Phil & Teds pokukovali taky, chtěli jsme Vibe a to fakt strašně moc, řekli jsme si že za něj dáme porodné, ale nakonec jsme se na to vyprdli, ta cena byla moc a je to na chvilku, i když je to pak funkční kočár i pro jedno dítě.

samsa
30. srp 2009

Ahoj holky, jdu se vás zeptat. Vím, že tady furt otravuju s depkama, ale už od pátku necítím vůbec pohyby, ketré jsem měla každý den. Jsem z tohodost vyplašená, myslíte, že je to důvod jet na pohotovost? Od ráda tu bulím, fakt se bojím. No, ten potrat se mnou zamával, s nelinkou jsem takové věci vůbec neřešila.

lollaj
30. srp 2009

samsa, při prvním těhu jsem neměla pohyby 4dny, běžela jsem k doktorovi,ten mi hned udělal ultrazvuk a vše bylo v pořádku.Doktor mi s úsměvem řekl, že má akorát mimčo lenivé dny 😀

Ale pro tvůj klid si k doktorovi dojdi,nikdo ti hlavu neutrhne 😉

krista
30. srp 2009

Samso já jsem ty pohyby necítila zkraje vůbec pravidelně, ale jestli jsi z toho opravdu tak vynervovaná, tak bych na tu pohotovost jela, už prostě pro tvůj pocit, jestli máš tu možnost, tak jeďte. Nezkoušela jsi si lehnout v posteli na bříško nebo napustit plnou vanu? Tam to prý bývá cítit lépe, tak ještě vyzkoušej, třeba tě něco zašimrá 😉

Já jsem po těhu s Kristý taky pořád čekala na něco co prakticky ani nepřišlo (tzn. že bude mimi kopat jako blázen až to bude bolet 😅) vaše druhý mimčo bude asi prostě pohodář 😵

samsa
30. srp 2009

Lollaj, díky za uklidnění, mně se právě moc na pohotovost nechce, nejsou tu extra ochotní, když jsem přijela s potratem, tak mě nechali málem vykrvácet 😒 . Pořád se uklidňuju, že jsem málo týdnů a mimi nemusí být pořád cítit, ale strach mám 😔

mariap
30. srp 2009

Ahoj Samsa, ja som toto tehu cítila pohyby dosť skoro, ale velmi nepravidelne. Tiež sa mi stávalo, že som bola až nervózna, či je malé ok. Dr. mi povedala, že je to ešte hodne brzo a že je to normálne. Na druhej strane, ak máš zlý pocit, tak radšej utekaj a nechaj sa skontrolovať.
Krista, ja som povodne odhadovala náš výťah na menší a myslela som si, že tam nijaký dvojkočár okrem toho Phila nedám. Nakoniec to bolo celkom milé prekvapenie, že som sa mýlila. A s manželom sme tiež chceli vibe, ale myslím, že tie peniažky využijeme rozumnejším sposobom.
Kočár mam približne tento http://www.spuntik.cz/abc-design-tandem-plus-2009/, len o dva roky staršií.

krista
30. srp 2009

Mariap na ten jsem koukala v Bejbycentru tady u nás a je fakt že vypadal hezky, líp než na těch obrázcích, tak to máte hezký kočárek, i když starší typ 🙂 vzadu budeš mít mimi ve vložné tašce? 🙂
To je fakt paráda s tím výtahem, já to vidím teď, když jedeme dva s kočárkem tak musíme stát na boku a to ještě štrejcháme taškou o dveře jak ten výtah jede když máme výš rukojeť 😝 takže o centimetr větší kočárek a smůla 😀 néé jako nějaký místo tam ještě je, ale je to fakt málo a to nám chtějí časem dělat ten Eurovýtah, ten je prý menší nebo co, no hlavně aby to nedělali dokud mi malej nebude chodit, já nevím jak budu tahat děti do 8.patra každej den 😕 🙄

mariap
30. srp 2009

Krista, mimi bude vzadu v taške, ako píšeš 🙂 , zdá sa mi byť hodne tesná, tak snaď nebudem mať nejakého extra obríka. Ja som fakt rada, že sa do toho výťahu vlezeme, pretože v paneláku nemáme ani kočárkárnu. Mne sa moc páči aj to vaše riešenie a keby som nemala už kúpený kočár, tak o buggypode budem uvažovať. U nás eurovýtah našťastie v dohľadnej dobe nehrozí, ale verím, že viacerým maminkám zkomplikuje život.

kacka79
30. srp 2009

Ahojky baby, tak ohledně kočárku to máme jednodušší s tím, že Fílovi bude už 2+8 měs, kočár už teď prakticky nepotřebujeme. Jelikož jsme s druhým mimčem nepočítali 😀 kupujeme i na druhé nový kočárek, původní jsem prodala.. Což není zase taky špatný, jen manža něco mumlal, že se mu teda vyplatim, nebo coo 😅

Těch papírů se teda hrozim, my bydlíme kousek za Prahou, ale všechny úřady máme v centru, takže průser s parkováním a k tomu Fíla... no uvidíme. Nechápu, že ještě nejsou ty systémy propojený, nenahlásí se to na jedné instituci a ty tu změnu automaticky nepošlou ostatním... no je to děs 😝

Krista koukám, že ty už jsi v tom zběhlá 😀 Aspoň poradíš nám nezkušeným... v tomhle jsem jako blbec, pořád jsem to nechápala..

Samsa mimi je určo v pořádku, uvidíš!!! Kdy jdeš na další kontrolu?? A chodíš nějak častěji kvůli tomu potratu, nebo taky po 3 týdnech???

devila
30. srp 2009

Kristo, můžeš mi poslat odkaz na ten inzerát na ten buggypod co jsi posílala fotky? Nemůžu ho nikde na tom mimibazar najít. Už jsem asi na straně 100 a nic. Díky moc.

samsa
30. srp 2009

Uff, holky, tak už mě právě mimi 2x načutlo. Děkuju všem moc za podporu. Doufám, že to se mnou tady vydržíte 😝 Jsem ostuda. Do konce těhotenství snad zešedivím.
Kačko, na kontroly chodím po měsíci. protože 1 potrat=žádný potrat 😔, takže žádnou speciální péči nemám.
Což je dobře, já chodím k mudr., až když je mi fakt zle.
Co se týče kočárku, tak pořád přemýšlím, jestli ten svůj mám dát do bazaru a koupit nový. nejsem s ním vůbec spokojená, ale zase si říkám, co když bude mimi stejný "milovník" kočárků jako malá a budu ho mít zbytečně a nadávat si, že jsem ho vůbec kupovala.
Kristo, co auto? Pořád na vás myslím, jak se do té porodky nakonec dopravíte.

kacka79
30. srp 2009

Samsa jsem ráda, že mimi o sobě dalo znát!!!!! Jsou to hrozný nervy.. taky bych se bála 😔

zdenkaradek
30. srp 2009

Samsa,
to je moc dobře, že se mimi ozvalo, já jsem taky byla a jsem jako na trní. Moje mamina potratila ve 26 tt, prostě přestala cítit pohyby, dojela do porodnice, tam jí udělali UTZ a mimi bylo mrtvé.Takže prcka taky pořád hlídám, jestli se alespoň trochu hýbe, jeden nikdy neví.
Kacka 79, o těch úřadech mi něco povídej, taky bydlíme za Prahou (Jesenice, Dolní Jirčany), takže návštěva úřadů = celodenní výlet 😒 . Do toho před nedávnem přestěhovali Úřad práce z Jílového na Prahu 5, takže místo 10 minut cesty autem, minimálně půl dne zabitého a buďto zácpa v centru a problém, kde zaparkovat nebo přeplněná MHD 😒 , tak si vyber 😠.
No taky jsem chvíli přemýšlela o buggypodu, ale vzhledem k tomu, že bude mimi na zimu, tak jsem radši vzala Phila 😉 . My tedy nejsme nijak moc omezení prostorem, výtahem (bydlíme v řadovce), ale pak když pojedu do města, tak tam aby se mi s ním dobře manipulovalo 😉 . Vibe se mi taky líbil, ale vzala jsem SP modrý maskáč, protože mám radši veselé kočárky a ta cena je taky jiná a ještě byl v akci. Na tu dobu to bude bohatě stačit. A snad ho pak ještě dobře prodáme. Jen ještě pořád čekám, až dorazí ta vložná taška na mimi, dovozce totiž čeká dodávku z Nového Zélandu a tam je to na dlouho, objednávali jsme to už někdy v červnu a pořád nic, tak snad to stihnou 😲

krista
30. srp 2009

Mariap my kočárkárnu/kolárnu máme, ale zdá se mi že tady od toho mají klíče jen vyvolení 😕 takže u nás jen ten sklep a tam ještě musím sundavat kolečko abych s kočárkem projela, takže prča celkem 😝

Kačko ten nový kočárek ti závidím 😵 já bych kupovala hned novej, když vidím ty novinky, ale jak znám manžela tak by taky brblal a možná i já kvůli těm cenám 😅 No já a úřady otřes, snad to všechno dobře dopadne, až mi bude chodit MD na účet tak si oddechnu 🙂

Samso s tím kočárkem bych asi počkala co druhý mimčo, jenže pak to bude těžký prodat kočárek (být nějakou dobu bez něj) a kupovat nový co? 😖 no já ti nevím a co máš za kočárek že jsi nespokojená? Asi už jsi to psala, ale nějak se mi to tady všechno pomotává 😅 A paráda že tě prcek nakopl. Já chápu že po tom potratu jsi vystresovaná.

Devilo to jsou fotky v mém albu (sedí na něm Kristýnka), to nikdo neprodává, proto to nemůžeš najít 🙂

Zdenkaradek tak to čekáte docela dlouho na tu tašku, to už bych je asi poslala do háje jak se znám a koupila bych nějakou neoriginální, třeba Emitex 😅 nemám ráda když se něco řeší na rychlo před porodem...

Jo Samso auto nic, stojí nepojízdný u manžela v práci (s tím tam prý dojel - se zaseknutým plynem, takže když někde zastavoval, tak mu auto řvalo) volali jsme na pojišťovnu, nahlásili, v PO či ÚT se manželovi ozve likvidátor, sejdou se, nafotí a pak už máme shánět náhr. díly a snad si udělá opravář čas, ale já nevím kde na to brát, manžel říká ať se o tohle nestarám, ale já si nechci půjčovat od nikoho, mě to přijde tak blbý 😔

zdenkaradek
30. srp 2009

Krista, no ještě pořád čekám, ale už to asi odpískám a podívám se po různých shopech, jestli někdo nemá nějakou skladem, ještě ze starých zásob nebo se poohlédnu po nějaké bazárkové 😉 . Ono u Phila je blbý to, že do něj jen tak nějaká taška nejde, Emitexka je prý hodně velká ☹ . Ještě tomu dávám týden, maximálně 2 a kdyžtak napíšu holkám na BabyCafé, tam mají tenhle kočárek docela zmáknutý.
S tím autem vám držím palce, ať je to co nejdříve hotové a ty z toho nemáš nervy. Mě taky manžel říká, ať se o peníze nestarám, že to je jeho problém, aby z toho Šimon nebyl nervák. Jenže ono se to lehce říká a hůř udělá, když je člověk "celý den" doma a akorát o tom přemýšlí. Hlavně když jsem byla zvyklá, že jsem samostatná a co jsem potřebovala, to jsem si koupila. DOkonce i vysokou školu jsem si zaplatila, na dovolenou našetřila a tak ☹ .
Matýsek spí, to je taková pohodička.....

krista
30. srp 2009

Zdenkaradek tak v autě je nakonec změna, asi to prý bude totálka, takže dostaneme pár šupů za to naše starý fáro (který ale jezdilo dobře) a s tím koupíme něco daleko horšího... a ještě na posl. chvíli shánět někde v bazaru auto! Jsem z toho vyřízená. Vůbec nevím jak si manžel představuje ten porod, takhle to bylo tak naplánovaný, co když budu mít jen posly, to budou každou noc někomu volat, že nevím jestli náhodou nerodím, aby se připravil a dovezl mi auto... to je hrůza, já fakt nevím jak tohle řešit 😔

Aha to jsem nevěděla s tou taškou, to jsou teda problémy 😲 tak ať nějakou brzo seženete! 🙂

Mě malá přes den skoro přestává spát, spí mi jen dopoledne, někdy hodinu, jindy trošku víc, ale nestihnu za tu chvilku doma nic, sotva uvařit, když toho dělám víc tak ani to a pak musím dovařovat a ona u toho řve a já jsem tady taky akorát na nervy 😖