V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
12. zář 2009

Misicko já viděla i trojčátkový kočárky 😅 záleží asi jak ten kočárek potřebuješ využívat? Bydlíte v paneláku nebo baráčku? Bude to spíš kočárek na procházky nebo ho potřebujete nějak víc využívat?

krista
12. zář 2009

Třeba tohle je Peg perego Triplette:
http://www.baby-eshop.cz/imgs/products/img_4843...

Případně bych řešila sedátko pro malou tím Buggypodem pro prcky dvojčatový kočár řešený za sebou 🙂

misicka85
12. zář 2009

My bydlíme v paneláku 😖 A taky máme pidi výtak do kterého se s dvojčátkovým kočíkem nevejdu ani omylem 😠 Nechápu ty architekty co tyhle baráky navrhovali, že to mohli vymyslet tak blbě 😠 Kočárek bude hlavně na procházky ve městě 😉

Já se cítím fajn, nějak mi to těhu ještě furt nedochází 😀

krista
12. zář 2009

Misicko tak to je blbý právě, to se nevejdeš s žádným dvojčatovým jestli máte tak malej výtah jako my 😲 teda s tím Phil & Teds se vejdeš, ale to je právě spíš sourozenecký... jinak kdybych měla dvojčata, tak bych to prostě musela řešit tak že ho šoupnu dole do sklepa a děcka potáhnu v rukách ve vložných taškách nebo jinak nevím ty jo 😲 tak uvidíte až si budete jistí, zda to budou dvojčátka nebo jeden sourozenec, těch možností je dneska víc 🙂

No tak to je super, že se cítíš fajn, já jsem měla nebo ještě mám (ťuk ťuk 😅) tohle těhu taky naprosto pohodový 😵

snezenka123
12. zář 2009

Ahojky
misicko,moc gratuluji k těhu 🙂 a hlavně aby bylo všechno ok,věřím,že jsi napnutá jako kšandy na toho 25.9 😉
Jo tak u nás tobylo podobně,první mimčo se nám nedařilo a dle dr.jsme měli jen 30%šanci na otěhotnění(špatný spermiogram)a mimi teda přišlo za cca 4 měsíce,no a druhé jsme chtěli počít tak koncem/začátkem roku
a taky jsme počítali,že nám to jen tak nepůjde+kojení,no a vyšlo to hnedka první měsíc 😀 Jsme moc rádi,i když to teda byl trošku šok 😎
Kristi,je možné že máš poslíčky=trvdnutí břicha...kamarádka takhle měla tvrdnutí břicha a říkala,že vůbec posly nemá(rodila teda poprvé)a já jí říkala,že pokud jí to břicho i bolí při tvrdnutí,tak že už je to posel,a taky že jo. Měla jen tyhle tipy poslů a pak jí z ničeho nic začali ráno v půl páté bolesti a v půl 8 byl malý venku-takže na první porod super.(a rodila 2 dny ped termínem)

No jinak mě trápí pro změnu mykoza,ach jo,asi se udrbu. 🙄 Která z vás někdy tuhle mizernou infekci měla,víte určitě jak je to nepříjemnéééééééé
😖
No a nevím vůbec zda se na to v těhu dá něco užívat,oufám že ano,protože to je čím dál horší,když jsem kojila napsal mi dr. Dafnegin krém,nebo rosalgin výplachy,no v pondělí mu zavolám a zeptám se ho. Je to můj soused
🙂 Sice teda jen má postavenou chatu vedle našeho baráku,ale i to se počítá 😉 (i když jsem si teda myslela,že třeba budu mít nějaké výhody,častější utz-on ho v ordinaci sice nemá,ale že by mě na něj poslal,kdybych třeb achtěla)ale ono nic 😒

Dneska je mi nějak smutno,v noci se mi zdál smutný sen. zdálo se mi o mojí mamince,že se kvůli něčemu jako naštvala a urazila a já ji říkám"mami neurážej se,ztrácíme akorát zbytečně čas, jsi nemocná a my tě máme moc rádi a nechceme o tebe přijít...na to jsme se objali a začali obě plakat,mamka až vzlykala nahlas a já taky-normálně jsem se probudila a tekly mi slzy.... ☹
Moje maminka je totiž už přes rok po smrti,zemřela loni v dubnu na rakovinu,když jsem byla v 25tt,bylo to náhlé,měsíc po diagnoze...neskutečná bolest a ztáta nad milovaným člověkem...neskutečně moc mi chybí.
Omlouvám se,nechtěla jsem sem vnést smutnou náladu.
holky,doboru noc.

krista
12. zář 2009

Ježiš sněženko kdyby to bylo takhle tak chci rodit hned 😀 😀 😀
Na tu mykozu bych ti poradila Canesten, ten vaginální s tabletou, kdysi mi říkala kámoška, že ji to potom okamžitě přešlo!! Akorát že tam je asi nějaká tableta s aplikátorem a ona si to dávala nějak bez něj, já už nevím přesně, asi to bude v příbalovým letáku nebo by ti poradili lépe v lékárně 🙂
http://www.lekarnakurim.cz/images/products//v/2...
Taky jsem četla, že Tantum Rosa je nějaký dobrý roztok na průplachy, ale to fakt nevím jestli se může v těhu a nerada bych kecala 😉 hlavně ať to máš brzo za sebou!!!

Ten sen je smutný, ale na druhou stranu krásný a věř že ti rozumím, s tátou jsem bohužel neměla nejlepší vztah a taky se mi zdává, že se třeba objímáme a tím si myslím, že k nám i trošku promlouvají přestože už tady nejsou. Táta se pro změnu nedožil ani méhu těhu, zemřel zhruba 3/4 roku po naší svatbě, v roce 2006 a i když je to už hodně dlouho pořád je to "čerstvý" a minimálně ty první dva roky jsem nebyla schopná o tom mluvit bez toho aniž by na konci nebyly slzy. A ještě k těm snům, jednou jsme zjistili s MM, že se nám zdálo o mém tátovi ve stejnou noc úplně to samé, mluvili jsme o tom a zároveň se doplňovali, hodně zvláštní... 😨

krista
12. zář 2009

Sneženko k tomu Canestenu jsem našla ještě tohle:

Během těhotenství by měla být léčba prováděna Canesten vaginálními
tabletami, neboť mohou být zavedeny bez použití aplikátou.
V těhotenství (např. při ozdravění porodních cest v posledních 4-6 týdnech
těhotenství) a období kojení musí o vhodnosti léčby přípravkem Canesten 3
a 6 rozhodnout a případné zavedení v těhotenství provést lékař.

A důležité je přeléčit i partnera tím krémíkem 😉

misicka85
12. zář 2009

Holky, to je teda smutný co jste si prožily ☹ Mi umřel akorát děda, když mi bylo 14 a taky jsme se z toho dostávala hoodně dlouho, měli jsme spolu suprovní vztah, možná ještě lepší než s rodiči. Fakt mi rozuměl a podporoval naprosto ve všem. Ale rodiče mám taky fajn, rozumíme si, za tu dobu co s nima nebydlím asi nejvíc 😀 Mamka je totiž děsný puntíčkář na úklid, já teda mám pořádek taky ráda ale ona je až moc!!! Takže k nim zajdu na návštěvu, pokecáme, pobavíme se a pak jdu zase hezky domů do svého. O tomhle jsem snila od 16-ti 😀 Jinak můj taťka prodělal předloni rakovinu žaludku, vypadalo to dost vážně, museli mu celý žaludek vzít, dostal 36 dávek chemoterapie + nějaké ozářky, zhubnul o 25kg, ale teď je to ok, ťuk ťuk ťuk, už chodí i do práce a cítí se dobře!!

Minulé těhu jsem měla taky super, žádné nevolnosti,chutě,bolesti, přibrala jsem 9kg, po porodu jsem 15 shodila, porod trval od prasknutí plodovky 4h, takže naprosto super. Doufám že tohle těhu bude taky takové 😀

kacka79
12. zář 2009

Holky jak vás čtu s těma snama, úplně mám husí kůži.. hodně často se mi stávalo, že se mi zdálo něco,co se pak stalo... z toho jsem měla hrůzu. Ale už to naštěstí nemám. Teď se mi nezdá nic, večer padnu jako špalek 😀

Snezenka mykozu jsem mela pri obou tehu - vzdy na zacatku - uz nevim jak se to jsmenovalo, mela jsem nejaky zavadeci tablety... no je to hnus, ale po 3 dnech bylo po vsem.. tak at te to brzy prejde..

Misicka - no vidis to me ani nenapadlo, jaky kocar budes mit... no rozdil bude jestli dobre pocitam teda necely rok a půl, no to jeste bude kocar potrebovat i starsi dite... no u nás je paní a ta mádvouletého a teď dvojčata a má jané twinpro a za to skejtík.. ale pro rok a půl dítě mi ten skejtík přijde ještě brzo.. no záleží na dítěti

kacka79
12. zář 2009

A hlavně nám misicka dej vědět až budeš vědět co a jak... no jsem zvědavá, kolik tam nakonec vykoukne mimísů, jestli jeden nebo dva 😵

krista
12. zář 2009

Misicko to musel mít taťka hodně náročné!!! Hlavně že je to za ním, u nás se v rodině vyskytla rakovina "akorát" u tety - rakovina prsu a taky ji zdárně překonala 😵

Ty jo, tak ty jsi měla těhu opravdu parádní!!! 🙂 Já jsem první těhu v 6tt špinila, takže rizikový, od 4tt-20tt těhotenský nevolnosti, zvracení, nechutenství, nabrala jsem 7kg a 18kg po porodu shodila, porod 29h od prvních kontrakcí, od prasknutí vody už jen 4h, co víc si přát ne 😅 Takže já tohle znova zažít nechci 😅 Druhý těhu mám úplně jiný, nevolnosti jen asi dva týdny, od 6tt-8tt, zvracela jsem jen jednou ve 14tt, kolik jsem nabrala o tom bych radši pomlčela 🙄 🤐 no zatím mám skóre asi 14kg, výborný 😝 jediná komplikace co byla, že jsem v 17tt dostala neštovice a bylo to hodně zlý ten průběh, jinak pohoda 🙂 a porod dodám, snad bude fajnovej!!! 😵

krista
12. zář 2009

Kačko to se mi stalo taky párkrát že se mi zdálo něco co se mi splnilo, kdysi to byla autonehoda, ještě jsem to vyprávěla MM a mámě a ten den nebo den po tom (už si nejsem jistá) se to stalo, byla jsem z toho hotová a říkala jsem, že jsme neměli nikam jezdit... ale mě se o autonehodách zdá často, pak se nemám bát řídit! 😠 To jsem furt někde s autem na střeše, bourám do stromů nebo se topím ve vodě, je to hnusný... ale teď jak se o tom bavíme tak musím říct, že se mi dlooooooouho něco takového nezdálo, vůbec si dlouho nepamatuju, že by se mi bývalo něco zdálo a asi je to snad i lepší 😅

Jé jak vypadá ten Jane Twin Pro? To nějak neznám, neni to nějaká zkratka pro Twin Two nebo Powertwina? 🙂
Pani taky obdivuju s těma dvojčátkama 🙂 já jsem nikdy nebyla proti mít dvojčátka, ale vím, že mít dvě Kristýnky tak jsem šedivá totálně 😀

kacka79
12. zář 2009

Krista jojo, to je ten od jané jak jsou tam mimča za sebou - nevěděla jsem přesně název...

garfieldmail1
12. zář 2009

Ahoj misicko 🙂 Tak to jsem teda taky zvědavá, kolik mimi čekáš 😕 Já bych snad ani nemohla v noci usnout 😅

Jo, holky, předtuchy a sny, to znám taky. Než taťka umřel, tak jsem měla pořád silnou předtuchu, že někdo zemře a od té doby se bojím, že tu předtuchu zase budu mít 😖 Doufám, že ne....

Ale taky se mi zdálo, že je kamarádka těhotná a taky že jo 😵 Nebo se mi zdálo o naší těhotné sekretářce, že má nějaké problémy, to jsem byla zrovna na dovolené a ten den mi brácha volal, že ji musel odvézt do nemocnice, že jí bylo zle. Jsou to zvláštní věci, ty sny a tak...
Lepší by bylo, kdyby se zdála nějaká šťastná čísla do Sportky 😵

snezenka : já měla problémy s mykozou akorát, když jsem čekala u Lukyho. Tenkrát mi čípky od doktorky nezabíraly a tuším, že až do 16tt mi nemohla dát nic účinnějšího, pak už jo a za 3 dny bylo po problému. Určitě bych ale na Tvém místě valila k dr a budeš mít klid 😉
A s Tvou maminkou to je mi moc líto!!! Klidně tady kdykoli napiš, že je Ti smutno 😉

samsa
12. zář 2009

Holky, teda když to tu čtu ☹ , taky už mám jen jednoho rodiče. Je to moc smutné. Myslím, že s tím se člověk nikdy nesmíří, aspoň já ne, pořád na tatínka myslím. Je mi líto, že si neužije Nelušky ani druhého prcka. 😢
Tak raději z jiného soudku, tak mykózu jsem měla na začátku těhu s nelikem, to jsem mazala Canesten a teď před 14 dny taky, tak jsem nasadila gynopevaryl, ten se v druhém trimestru smí a bylo po problému. Ale je to hnus navíc my těhule jsem na to teď náchylnější. Taky pomáhá nejíst sladké.
Já se pro změnu nemůžu nějak dostat z toho nachlazení. Mám to od středy a teď jsem začala šíleně kašlat, špatně mi teda není, jen prostě kašlu a soplím. Nějak se to vleče, já nemocná nebývám, nachlazená tak 1x za rok a za 2 dny mi nic není, tak mě to štve.
Holky, jak často cítíte pohyby? Já je mám každý den, ale cítím je jen ráno a večer, přes den nic nebo mimimálně, oproti Nelince je to úplně jiné, ta kopala snad nonstop. Netušíte někdo, jaká je normální frekvence pohybů?

kacka79
12. zář 2009

Samsa já nejvíc po obědě a večer, ale dneska taky nic moc... občas se jen tak protáhne... asi chrupoší, doufám že bude po narození spavý/á

Tak holky jdu do pelechu, mám dneska nějak dost 😝

viona
13. zář 2009

Ahoj holky,náhodou jsem natrefila na vaší diskuzi,já už sem teda nijak zvlášť nepatřím,neb mé druhé těhotenství skončilo před pár týdny a teď už máme doma dva prcky.Rozdíl dva roky a jeden měsíc.kristo a ostatní,četla jsem,jaké jste měli reakce od okolí,že budete mít děti brzo po sobě,no u nás to bylo podobný,např.ježiši,už a není to moc brzo a to si užijete a jste blázni,no taky mě to mrzelo,ale na druhou stranu jsem si říkala,že to je naše věc a co je komu do toho,že?.. 🙂 No a teď se můžou všichni z mimča zbláznit.Jsem šťastná,že je oba mám,je to náročný,ne že ne,ale neměnila bych.
Druhý porod- byl lepší,než ten první,šest hodin od začátku bolestí,takže docela pohoda.
sourozenecký kočárek jsme pořídili,Vítek je neposlucha ze skejtu mi zdrhal,bála jsem se,hlavně kvůli městu,aby mi neskákal pod tramvaje,to ho radši zakšíruju do kočáru a mám klid,si i v pohodě nakoupím,a tak.
Taky oceňuju babyvak a šátek,můžu si uvařit,uklidit,věnovat se staršímu a mrně neřve a spí.
Docela vám závidím ty pupky,je to krásný být těhotná,i když ke konci docela náročný,ale na druhou stranu jsem ráda,že už jsem se břicha zbavila,ale ten převys,co mi zůstal na břiše,asi jen tak dolů nepůjde,poprvé jsem hubla snadno,teď teda fakt ne.
a co se týká pohybů,tak Lucka byla ukrutně líná v břiše,oproti Vítkovi,ten se mrskal pořád a taky je mnohem klidnější mimčo,než byl on 🙂
Tak vám přeju pohodové těhotenství a zdravá miminka,já k vám zase někdyv mezičase nakouknu 😀 😵

krista
13. zář 2009

Ahojky 🙂

Dneska nám nešel od rána internet ani TV, takže si dovedete představit jaká byla zábava, ještě k tomu bez auta, kdyby bylo aspoň to auto tak uděláme výlet, takhle bylo prd 😝 a malá protivná 🙂

Kačko no já myslela který ten kočík má? 😀 to jsou dva druhy, má čtyřkolku (Twin Two) nebo trojkolku (Powertwin)? 🙂 Ale ono je to jedno, obojí jsou super kočárky! 🙂

Samso s těma pohybama bych být tebou byla ráda 😀 já to měla přesně taky tak, malý naprostý pohodář, jen se občas překoulil, teď ho pochopitelně cítím líp, ale ve tvém "tt" se teda ještě ani pořádně nekoulil 🙂 neboj se, bude to prostě pohodový miminko 😵 a dle doktorů mají být pravidelné pohyby až od 28tt, takže času dost na to aby se mimčo ještě rozkopalo 😀 Jinak je prokázaný, že i oni už maji v bříšku svoje nálady, jeden den prostě nemaji náladu se hýbat, kopat, jsou spíš spavější... a další dny třeba naopak 🙂

Viono ahojky, to je paráda jak to popisuješ, s tím skejtem já to právě viděla stejně, malá je schopná skákat mi pod auta a za cizíma psama utíkat 😝 A ten šátek nad tím jsem taky uvažovala, musí to být praktické, ještě uvidíme jakej prcek vůbec bude povahově a jestli bude spíš řvounek nebo bude kočárek mít rád 🙂 Ta reakce třeba od mojí mámy mě mrzela, myslela jsem si, že bude ráda, protože jsem její jediné dítě, tak bude mít vnoučata aspoň dvě, ale mohla jsem to čekat, ona je prostě taková... 😖
A můžu se zeptat jaký byl první porod? 6h to je paráda, to beru!!! 🙂

misicka85
13. zář 2009

Přeji krásnou neděli!!!!!

Co dneska podnikáte? Já jsem si umyla okna v obýváku a vyprala záclony tak to tu mám krásně voňavoučké teď 🙂 A vařím hovězí na pepři, pořád chodím nakukovat do hrnce a čekám kdy to bude hotové. Zajímavé že v prvním těhu jsem maso nemohla ani cítit a teď na něho mám děsnou chuť 😀

Kristi-teda ten trojčátkovej kočár-to je teda vlak! 😕 S tím si vůbec neumím představit někam jet 😲 Petr teda doufá že mimi bude jenom jedno, hlavně z finančních důvodů.Nevím jak bychom 3 děti zvládli 😒 Ale nějak bychom museli 😉 No uvidíme, zatím se snažím na to moc nemyslet protože bych asi nervama vyskočila z kůže 😀

Na reakce okolí jsme teda zvědavá, ale myslím že budou podobné, něco jako "jste blázni" "chudáci" atd... No co, naše věc, ať si trhnou! 😉

krista
13. zář 2009

Misicko tak já byla děsně masová s Kristýnkou 🙂 teda vařit jsem ho nemohla, to mi šíleně smrdělo a zvracela jsem z toho 😅 ale takhle zajít si do restaurace na něco dobrého a mohla bych dojídat i po hostech 😀 Manžel mě nepoznával, byl zvyklý po mě dojídat a teď bych spíš dojídala já po něm 😀

Ten trojčátkovej kočík to máš pravdu, no já bych to asi řešila tím dvojčátkovým jak jsem říkala a Buggypodem nebo nevím 😅 no z finančních důvodů to by byl zápřah jako blázen, to je pravda, jeden RD na 3 děti 😖

Uvědomila jsem si, že jsem ti včera vůbec neodpověděla jak se malá těší, reaguje apod. ... no ona to nějak asi moc nebere, začla mi teda sama od sebe dávat pusinky na bříško a hladit ho, asi to viděla u manžela, ale nijak jsem ji to neučila, nenutila, začla prostě sama, občas jí říkám že tam je mimi, taky si hodně prohlížíme fotky když byla ona miminko a říkáme jí, že za chvilku tady bude další, obzvlášť když kouká na postýlku, zavinovačku apod. 🙂 je v tomhle slaďoučká, doufáme, že malýho přijme co nejlépe! 🙂

misicka85
13. zář 2009

Tak to já maso v těhu nemusela vůbec. Já byla spíš na ovoce a zeleninu a ke knoci těhu pak na sýry a jogurty. Jedině na pikantní kuře s KFC jsem měla pořád chutě 😀

Tak to je fajn že to malá bere takhle, myslí že ty mladší příjmou sourozence líp než třeba 3-4 leté dítě 😉 Ale záleží samozřejmě na tom dítěti...

krista
13. zář 2009

Jo zatím je to fajn, podle mě asi určitě žárlivost proběhne všude, ovšem uvidíme jestli velká nebo menší 🙂 Já doufám, že to fakt bude co nejlepší, že třeba nezačne Kristý dělat nějaký naschvály, všechno nám jde dost těžko, takže učit jí určitý věci znova nebo vysvětlovat, tak nevím nevím 🙂

No vidíš ovoce a zelenina mě docela láká teď, to fakt můžu! 🙂 a jinak McDonald´s taky nepohrdnu 😅 až se za to styydím 😝 s Kristý jsem byla taková, že jsem se víc hlídala, z hodně věcí mi bylo zle a hodně věcí jsem nejedla a nepila, teď jsem víc uvolněná 😅 ale samozřejmě nejim pořád nezdravý věci, toho ovoce bych řekla, že mám třeba teď víc 🙂 možná je to i díky tomu, že přes léto ho hodně bylo, kdežto když jsem byla těhu s Kristý tak toho pěknýho moc nebylo 😖

Já jsem strašně napjatá na ten tvůj UTZ 🙂 a vy máte v rodině dvojčátka? 🙂 😵

misicka85
13. zář 2009

No právě že v rodině nikdy nikdo dvojčátka neměl, ani u mě ani u manžela. Proto nás to docela překvapilo 😕

Já se v jídle moc nehlídám, ani v prvním těhu ne. Jím na co mám chuť, sem tam si dám i něco co by se moc nemělo, třeba hermelín, dušenou játru, coca-colu, ale když to nejím denně tak si myslím že to zas tak nevadí 😉 Jo ovoce, to je nejlepší ze zahrádky, my máme švestky, broskve, jahody, tak to se můžu vždycky užrat 😀

krista
13. zář 2009

Misicka tak někdo s těma dvojčatama musí začít ne 😀
U nás taky nejsou, teda jsou, ale trošku je to zamotaný, bratři od mého dědečka byli dvojčata, jenže byli nevlastní, takže měli vlastní jen matku a z genů tý matky to zřejmě nebylo 🙂 a kdysi když jsem byla s Kristý na UTZ tak taky nevěděli jestli tam nemám ještě dvojče... zřejmě ten syndrom mizejícího dvojčete nebo se to s něčím popletlo, zprvu jsem byla vyplesklá, pak i trošku zklamaná, ale na druhou stranu strašně ráda, že Kristýnka tam vydržela, protože to nebylo jistý 🙂

To je paráda, že máte zahrádku, já takhle obírám babičku 😀 vždycky přijedu a máme taky švestky, hrušky, jablka, víno, jahody, maliny... no taková ta klasika a je to paráda, protože i malá to má moc ráda 🙂 Coca-colu jsem s Kristý nepila vůbec a teď bych ji taky mohla pořád, ale naštěstí ji často nekupujeme 😀 já jsem se fakt rozjela, protože dokud jsem kojila (do 12tt) tak jsem nic takovýho nepila a nejedla nadýmavý věci, malou to pořád dost zlobilo... no teď to bude zase těžký si zvykat zpátky - neperlivá voda, starý pečivo... 😅

viona
13. zář 2009

Kristo,první porod 12 hodin,ale to mi prdla voda ale ted to slo tak nějak samo přirozeně,já si první dvě až tři hodiny myslela,že mám asi poslíčky 😀 ,nakonec se ale jelo rodit 😝 a malá byla brzo na světě.
No úplná pohoda to zase není,občas jsou i peprné chvilky,když oba řvou a dožadují se mámy,to má pak ale většinou přednost ten starší,rychle zklidnit a věnovat se malý až za chvilku,aby nežárlil,takže ji občas musím nechat plakat,ale teď už to fakt jde,už jsme se zžili.Moc mě baví sledovat Vítka,jak se chová k Lucce,říká jí,Lucinko,neplakej,maminka pochová,i když občas má taky tendenci ji třeba štípnout,musím ho mít pořád na očích,aby jí něco nevyvedl ,ale včera jí zase řekl,že jí miluje 😀 no kde to slyšel,nevim,ale bylo to boží 😵

kacka79
13. zář 2009

Ahojky holky 🙂

Tak jsem dneska byla d Fíkem u mojí mamči, tak zase měl den " smí se všechno" - no to zas budeme zítra dávat celý den do kupy 😀 Jinak Krista já myslela tu čtyřkolku Jané..Asi je stabilnější, ale nezkoušela jsem ho řídit 😵

snezenka123
13. zář 2009

samso,tak s těma pohybama to mám i já stejěn jako ty...s malou jsem pohyby cítila taky častěji,ale taky začali až dýl( s malou až kolem 17tt,teď jsem je cítila hodně brzo,už kolem konce 14tt)uvidíme,až malý poroste,jak se bude projevovat v bříšku,ale zatím to vypadá že bude taky línější,uvidíme časem 😉

Viono,vítej mezi námi 🙂 tak to věřím,že to musí být chvílema hodně náročné,zvlášt když si tě vyžadují oba dva najednou,sousedka má taky dva kluky-2 roky a 4 měsíce a 10 měsíců,ale ona má štětstí že bydlí s rodičema+3 dospělýma sourozencema,takže tam se vždycky nějaká náruč najde,já se taky toho trošku bojím,až budu sama doma od rána do večera,jak to zvládnu,no ale snad to dopade v pohodě 😉

já dnesa vařit nemusela,měli jsme řízky a salát od včerejška,a zítra asi budu dělat žemlovku. to je taky věc pořád vymýšlet co vařit a když už na něco příjdu tak na to zase nemá moje drahá polovička chut

A jak tady někdo psal o bolesti břicha tak na www.maminkam.cz jsem četla článek (vývoj plodu a matky v 19tt)že jsou v tomto týdnu častější bolesti břicha jak se napínají svaly dělohy,že to může být když se třeba žena zvedne...apod.tak mě to uklidnilo,taky mě občas bolí břicho 😒

snezenka123
13. zář 2009

jo a kristi jak jsi psala,že vám dneska nešla tv an internet,tak nám nejde tv už asi týden,něco se pokazilo v našem satelitu (máme digi tv)a že prý přijedou ,a za měsíc nám ho vrátí opravený 😖 a manžel že to zkusí nějka opravit sám...no ale znáte to 😠 takže jsem si dneska pustila Hříšný tanec,manža má noční,tak mám pohodičku a romantiku 😉

jinak já se v těhu taky neoezovala a jedla jsme na co jsem měla chut,ujížděla jsem teda od poloviny těhu na sladkém a ovoci a ted spíše zelenina,slané,pikantní a sladké moc nemusím...ale nevím,zda to máte i vy ale příjde mi,že hlavně teda dopoledne a kolem oběda musím jíst snad kažkou hodinu,hodinu a půl,dostanu z ničeho nic hlad a musím s enajíst,jinak je mi zle,začnou se m klepat ruce,jsem slabá v kolenou,no připadám si jako kdybych byla diabetik a chyběl mi cukr...kg jdou vesele nahoru,ale když mám hlad,musím se najíst,snad to nějak po porodu půjde zase dolů 😔

devila
13. zář 2009

Ahoj holky,
tak jsem se po dlouhé době opět dostala sem a koukám, že probíráte také to, jak dlouho jste rodily první mimča. No mě od prasknutí vody po porod uběhlo 14 hodin, ale takové ty opravdu silné bolesti trvaly cca 5 hodin. Ale já ani moc nevnímala kontrakce jako to, že mě neuvěřitelně rval podbřišek a kříže. bylo to šílené a já myslela, že jsou to mé poseldní minuty. Samozřejmě jsem dlouho trvala na tom, že už nikdy v životě noa vidíte 😀. Po sedmi měsících zase 😀 .

Co se týče jídla, tak u Sabinky jsem se docela hlídala a dokonce jsem v prvních měsících zhubla. Každý mi říkal, že jsem nějak zhodila a já byla v pátém měsíci. Neměla jsem ani bříško, to mi naskočilo až pak. Zato teď jídlo nějak neřeším, jen si nedávám hermelín. Já bych zase pořád baštila sladké a pila kofolu - děs, člověk má na to pořád takovou chuť 😀 jako nikdy. Ale beru to tak, že v těhotenství je to normální.

Při Sabince jsem přibrala 15 kg a měla je po porodu během 3 týdnů dole. To člověk při kojení nic nejí, jen staré pečivo, pije čistou vodu,.....však to ☹

devila
13. zář 2009

Nedopsala jsem větu : Však to znáte 🙂 .
Jinak se opět omlouvám za překlepy, čtu to až po odeslání. Hrůza.