V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
17. zář 2009

Kristy, já se s ním nedomlouvala. Já nevím, prý si za to doktoři berou dost peněz, když si je konkrétně vyžádáš. Takže doufám, že tam zrovna bude. ☹A taky doufám, že tambude jedna skvělá asistentka - je to maminka mojí studentky. Po porodu u malé, mě chytly trochu poporodní depky a ona jediná na mě byla hrozně hodná. Vykládala si se mnou dlouho na pokoji, chtěl amě pustit i k sobě na sesternu na net večer atd. Moc bych si přála, aby tam byla ona a můj dr.

Doufám, že by dr. respektoval, že KP nechci za žádnou cenu rodit!!!

krista
17. zář 2009

Devilo podle mě by to musel respektovat, do ničeho tě nemůžou přeci nutit a každý ví že ten KP neni zrovna snadný 😕 císař taky neni nijak super kvůli jizvě atd., ale neznám osobně nikoho kdo by se pokoušel KP rodit přirozenně, taky to obnáší jistá rizika.

Jj to vím, že doktoři si za to berou dost peněz, jen mě zajímalo jak se ti to povedlo že jsi ho měla prvně u porodu a když jsi mluvila o tom, že byste se pokusili porodit normální cestou KP, tak jsem si myslela, že ho máš nějak domluveného i na další porod 🙂

Já bych taky ráda Dr. který mě rodil před rokem a půl, ale ten šel do jiné porodnice 😖 takže je naprosto vyloučený, ale porodní asistentka která mě rodila tam byla teďka ve ST jak jsem byla na monitoru, tak uvidíme kdo na mě vyjde... na jednu stranu je mi to jedno, protože už budu vědět sama co a jak a na druhou stranu bych ráda dobrého doktora co mi neudělá rutinní nástřih a když už tak aby mě dobře zažil 😅

Kačko no tak se vsadíme co? 😀

snezenka123
17. zář 2009

ahojky holky,samso,gratuluji k holčičce a jsem moc ráda,že je v pořádku

mairap,jsem ráda,že už je ti lépe,no musíš víc odpočívat,vím,že je to těžké...

kristo to je dobře,že ti natáčky dopadli ok a zítra na tebe budu myslet,třeba už budeš mít malého zítra nebo o víkenu u sebe 🙂

Naše malá je zase nemocná,holky,já bych dala cokoliv za to aby byla ok. Včera večer měla teplotu 39,7,dala jsem jí nurofen a spinkat,v noci se vzbudila s pláčem,tak jsme sei ji dali do postele a spala. Ráno 38,9 a na vnitřní straně stehen měla pár malých pupínků a dva velké červené fleky. Jeli jsme k dr.ta malou prohlídla a řekla že v krku trošku červený,že ji lezou zuby nahoře i dole(proto asi ty teploty)no a ty pupínky že to vypadá jako kopřivka,nebo štípance at jí to namažu fenistilem nebo tekutým pudrem a at jí koupím nějkaé kapky na podporu obanyschopnosti.
Doma jsem jí dala dopoledne nurofen,v poledne spinkat,odpoledne měla 36,7 ale z pupínků se jí začali dělat červené mapy,takové jakoby já nevíím jak to popsat no jako by vás kouslo něco a pak jak se udělá takový červený velký koláč... Než šla spinkat,tak už měla červené fleky na břiše,v tříslech,na vnitřní straně tehen,rudý celý krk a obě podpaždí,ruce... ☹ a teplotu 39,7...

Tak jsem jí dala Panadol,ani nechtěla zapít mlíkem(ani nechtěl ak večeři kaši)asnula skoro hnedka(kolem 19h)a v 8 se vzdbudila s pláčem a zvracela,bílá jako stěna,tak jsem jí převlékla a dala spinkat.
odpoledne jsem se ptala sousedky a když koukla na malou říkala,že je to jako reakce na něco kyselého,že její kluci to taky měli,když snědli něco kyselého...A je pravda,že malá v pondělí když jsme byli na návštěvě,tak si párkrát lízla citronu a pak měla k večeři od tchána čerstvé hr.víno(vypěstovné na zahrádce)
kdyby to měla po citronu který měla v pondělí odpoledne a dneska je středa...holky já mám o ní takový strach,tchýně říkala,že manža když mu rostli zuby tak měl taky vysoké horečky,že to mohla podědit a taky mu prý vadili citrusy...
Tak doufám,že ty fleky po těle je opravdu alergie na ten citon,horečky a zvracení že je k zubům...snad bude brzo ok.
jinak malý Pepíček se dneska docela pěkně mrská,tak mám z toho radost,že konečně o sobě dává víc vědět 😉
Držte palce ,holky,ať je brzo malá ok a není to nic vážného.

kristo držím palečky aby jsi měla dobrý,rýchlý porod a malý byl ok 😉

devila
17. zář 2009

Kristy, určitě je lepší mít znovu toho, koho už znáš. Kéž by nám to vyšlo -tobě alespoň ta asistentka. Můj dr. to tak dnes říkal, že BYCHOM se pokusili porodit normálně. Ale u něj je ta pravděpodobnost velká,že tam bude. Bývá v ordinaci jen jeden den v týdnu, jinak je v nemocnici. Tak opravdu doufám, že bude mít zrovna službu. Je vedoucí lékař na gynek. oddělení v nemocnici.

kacka79
17. zář 2009

Krista podle mě máš fakt už ty příznaky k porodu, neee???

samsa
17. zář 2009

Sněženko, chudák malá, to je fakt hrůza a takové horečky, já bych tipla, že bude mít virózu jestli má i zarudlý krk, mně totiž moje mudr. říkala, že u zubů bývá teplota do 38, jak je to víc, že je to viróza. Ty mapy pokud je to alergie, tak to klidně může být z pondělka, ono tohle všechno dlouho trvá než se to spraví. Ach jo, moc na vás myslím. Ty nemoci jsou fakt šílené, mně se dneska nelik po odpoledním spaní vzbudila s řevem, že ji bolí ouško, no ve mně hrklo, že ještě pojedeme píchat uši, ale naštěstí si to ucho jen přeležela a za chvilku dobrý. Tak se držte, ať to rychle přejde.

kacka79
17. zář 2009

Sněženko, tak se držte... chudinka. Já jsem vždycky špatně nesla když byl fíla nemocný, mám to vlastně pořád 😅 Nejhorší je, když nevíte, po čem by to bylo. My na teploty netrpíme, ale taky nám někdy vyletí.. no když je to dýl než 2 dny, mažu k mudr. Přeju ať jste co nejdřív OK a dej zítra vědět, jak jste na tom!!!!

mariap
18. zář 2009

Dobré ránko,

my sme zase absolvovali prekňouranou noc 😠 , ale čo to je oproti tebe Sneženko. Moc na vás myslím, aby malá bola v poriadku. Ja teda našťašťastie u Miška také vyskoké teploty nepoznám. To zdedil asi po mne. Ale úprimne by ma to asi hodne vydesilo, keby sme zažili niečo podobné a mazala by som normálne k doktorke alebo na pohotovosť. Ale ja som na neho strašne precitlivelá. 7.10. bude rok, čo mi tragicky zomrel otec, 6 týždňov po narodení Miška, strašne sa na neho tešil a ani ho nevidel. Ja som sa s tým doteraz nevyrovnala a práve ťažko nesiem, pomyslenie, že by som mohla o niekoho blízkeho prísť. Aj o malého mám desný strach.
Snezenko, neskúšala si malej dávať antihistaminiká ako zirtek alebo fenistil okrem mazania tých flakov? Nech je malinká čo najskor fit.

Krista velmi ti prajem, aby dnes na kontrole všetko dobre dopadlo a aby sa Luky rozhodol, že je čas vyskúšať si, že u maminky v náručí je rovnako dobre ako v brušku 🙂 .

Devila, tak na porod KP, by som sa nenechala ukecať ani vo sne, po mojich skúsenostiach s prvým porodom. Jedna moja známa mala holčičku KP a presviedčali ju, že to zvládne, alebo jej malú otočia. Ona sa nenechala presvedčiť a mala kamarátku porodníčku, ktorá to rešpektovala a cisára jej urobila. Nakoniec vyšlo najavo, že malá bola kompletne omotaná pupočnou šnúrou a preto sa nemohla otočiť. Prirodzene by ju neporodila.

Včera navečer a začiatkom noci ma zase zlobilo brucho 😠 . Nebolo to také drsné ako večer pred tým, ale spať som nemohla. Vidím to tak, že si to asi budem užívať až do porodu. Ja som odjakživa mávala hooodne bolestivú menštruáciu, tak to asi bude súvisieť. A samozrejme únava a zapriahnutie od malého sa na tom asi tiež podpisuje.
Prajem pekný deň a budem držať palce, aby všetkým všetko dobre dopadlo 😵.

kacka79
18. zář 2009

Ahojky, holky dneska jsem se vůbec nevyspala 😖 celou noc mě hrozně svědila kůže a musela jsem se pořád drbat - ale jen na prsou a na břichu, asi jak se mi napíná kůže.. přitom jsem se mazala.. nevite co s tim??

mariap
18. zář 2009

Ahoj Kacko, mas aj nejaku vyrážku, alebo to iba svědí? Ja mám odobné pocity, keď sa fakt napína koža, lebo rastie brucho a prsia tiež, takže na to plati asi iba mazať a mazať a mazať.

krista
18. zář 2009

Ahojky holky 🙂

Sněženko ani nevíš jak tě chápu, malá včera taky dostala teploty k večeru, tak ji pořád láduju Nurofenem, ráno jsem dala čípek, protože byla celou noc horká, vůbec nespala, do 0:30 jsem k ní chodila já, pak jsem vzbudila manžela a ten tam k ní nějak chodil a pak už tam zůstal... teď jsem ji dala do postýlky a řve tam, pořád hrozně brečí ☹ nevím jestli je to od zubů nebo nějaká viroza, zuby jí sice rostou, ale už dýl, tak já fakt nevím!!! Ale je to otřes, dávát hlídat někomu dítě s teplotou, co neutiší ani vl. máma 😖

Jinak dneska na KO vše OK, byl tam strašně milej pan doktor, ale fakt strašně 😵 udělal mi Hamiltona a říkal ať mu klidně nadávám že to bude nepříjemný atd., nakonec se to dalo přežít, jinak jsem prostupná na dva prsty, říkal že si myslí že do víkendu to bude a kdyby ne tak další KO v úterý 😉 jinak mě bolí břicho, ale musela jsem ted vyndat malou z postýlky tak nemám čas se ani sledovat 😖

Mariap moc na tebe myslím, aby tě bříško už nezlobilo, ještě vydrž pár týdnů a pak bude dobře!!! 🙂

Kačko já nechci strašit, já jsem si myslela že to svědění neni nic hroznýho, ale v jiným tématu jsem se potkala s těhulkou co taky nemohla v noci takhle spát, jela na pohotovost, tam ji řekli ať to neřeší, jenže další dny se to nelepšilo, tak byla u gyn., udělali jí nějaké testy a teď musí ležet v nemocnici a má i kapačku 2x denně, protože to může být od jater... jako nemusí to být nic ale na druhou stranu to může být celkem vážné, takže bych to nepodceňovala a zavolala aspoň k Dr., jestli nemáš teď nějak kontrolu.

mariap
18. zář 2009

Ahoj Kristo, dúfam, že ti Hamilton pomože rozbehnúť porod. Jak už som písala, tak na mňa neúčinkoval 🙂 . A na dva prsty otvorená som chodila snáď mesiac, ale u každého je to iné. Hlavne si myslím, že pri druhom dieťati sa to asi rozbiela lahšie. To je teda smola, že malá je nemocná, snáď bude brzo v poriadku. A verím, že hlídaní bude teda o nervy....ale asi pre teba, keď budeš ešte okrem porodu myslieť na to ako jej je. Mooooc držím palce, aby sa to všetko utriaslo a dopadlo na jednotku s hviezdičkou.

S tým svěděním, som to tiež niekde čítala alebo počula, že to može odrážať problém s játrama. Myslím, že je to velmi zriedkavé, ale určite by sa to skontrolovať malo. Ja som si ho užila, ale v súvislosti s praskaním brucha.

krista
18. zář 2009

Mariap no já byla kdysi na dva prsty až když jsem přijela do porodnice s bolestma co jsem nemohla vydržet 😅 takže ono je to dost individuální, no sama nevím jak to bude teď, bolesti pořád jsou, ale dost nepravidelné a manžel přijede až večer a malá nervní, takže já se nemůžu ani naložit do vany... 😖

Jo jinak to svědění - mě taky svědilo břicho to zase jo, ale pokud je to takový že se člověk v noci nevyspí a opravdu ho to trápí hodně, takže už je to moc...

kacka79
18. zář 2009

Krista jsem ráda, že prohlídka dopadla OK, třeba už fakt o víkendu porodíš 😵 A doufám že kristýnka bude už lepší, když je něco trápí, jsou chudinky hrozně protivný 😝

samsa
18. zář 2009

Ahoj holky,
Kristo, tak moc držím pěsti, ať se to rozjede. Jedu na víkend pryč, tak doufám, že až se v neděli vrátím, tak tu bude další miminko. 🙂 A malá ať se uzdraví.
Sněženko, co malá? Už je to lepší?
Kačko a co tvoje břicho? Mě taky s Nelíkem svědilo, snad to nic nebude.

kacka79
18. zář 2009

No přes den je to zase dobrý, ale ta noc byla hrozná, ráno jsem měla pupek a prsa úplně červený, jak jsem to drápala 😒 Tak snad to bude dobrý, jinak zavolám mudr

garfieldmail1
18. zář 2009

Ahoj holky 🙂
snezenka, moc držím palce!!! Jestli ta Tvoje princezna nemá i nějakou oslabenou imunitu nebo co. Není to tak dávno, co měla tak vysoké teploty. Doufám, že jí bude brzy mnohem lépe! A pak bych se možná zaměřila na nějakou prevenci, vitamíny, probiotika.... Co já vím, co se u takto malých dětí dá podat. Možná by to chtělo i odběr krve, jestli jí něco nechybí a potřebovala by dodat právě formou těch vitamínů nebo tak.
Jinak Luky měl taky nějaké alergie, asi 2x nebo 3x, nikdy jsem netušila, po čem se mohl osypat. Dr snadno poznala, že to je alergická reakce podle toho, že kůžičku jakoby jemně roztáhla a ty červené flíčky a pupínky v tom místě vybledly. A pak nám dala kapky proti alergii a doporučila nám několik dní se vyhýbat jídlům, které by mohly alergie způsobovat, i když na ně do té doby reakci neměl. Někdy to může být kombinací jídel, které alergii způsobí a ty se toho ani nedopátráš 😒

krista, prosím Tě, co to je ten Hamilton? 😅 Už jsem se tě chtěla minule zeptat.
Teda ale taky máš smůlu, že zrovna teď není Kristýnce dobře. Zrovna ve chvíli, kdy by jsi už nejraději porodila, ale zároveň byla s ní. No víc Ti teď přeju, ať je Kristýnce lépe a hned potom ten porod už konečně!!! 😵

kacka : taky bych dr aspoň zavolala. Bude přinejmenším vědět, jestli to může takhle svědit pořád, anebo když se to třeba přes den zlepšilo, tak to opravdu neznamená víc, než napínání kůže. 😉

mariap, neboj, určitě u Tebe mimi ještě nejmíň do 38tt vydrží!!! Asi se opravdu jen tělo připomíná, že už je to za pár 😉 Kdy máš vlastně poradnu? Hlavně odpočívej, co to jde. Teď o víkendu, by to snad šlo, ne? 😉

Holky, vypadá to, že před náma je krásný víkend, co se týká počasí, tak ať si ho všechny včetně těch našich malých sluníček ve zdraví užijem!!! 😵 😵 😵

kacka79
18. zář 2009

No počásko vypadá opravdu pěkně, snad vydrží!!! Máme o víkendu samé návštěvy, tak snad budeme moct být aspoň venku 😉

Krásný víkend všem 🙂

krista
18. zář 2009

Ahojky holky,
jsem tu jen na skok poinformovat, nedočítala jsem, to se přiznám.

Bolesti mám pořád od toho rána nepravidelný, skáče to sem a tam, ale už asi dvě hoďky je musím prodýchávat, taky jsem začla brát ta homeopatika, sem tam to jde i do kříže, zatím to všechno vypadá jako můj první porod, bojím se, že to bude taky dlouhý a nesnesitelný... teď tu navíc k tomu ječí malá, ale fakt se chová šíleně, vůbec nevím komu ji svěříme a co se týče auta a hlídání na porod, tak to je taky takový nejistý všechno, ale snad to dobře dopadne... jinak teda novinka u mě je, že mi celkem pomáhá voda (ta mi to při prvním porodu neskutečně zhoršovala).

Tak se mějte hezky, kdybych se už neozvala já, tak někdo určitě písne 😉

plechajda
18. zář 2009

juuuuuuuuuuu tak doufam ze uz tu rano budu cist miry 🙂 😉 😀

Jinak k tomu Hamiltonu.....dle myho co vim a lidove receno, dr Vas poradne prosahne a jakoby se snazi trosku rozevrit ty porodni cesty...aspon tak to chapu ja....proste tam zastoura a dost casto ctu ze to docela i boli teda...a nekomu se bud porod rozjede nebo ne 😉

plechajda
18. zář 2009

jinak my se zitra stehujeme, takze budu vlastne bez netu kurna drat .... mno kdyztak si poctu o porodu v nedeli 😉

kacka79
18. zář 2009

Plechajda, tak to je bezva že už se stěhujete!!

Krista - strašně moc na Tebe myslim, když se mi vybaví moje porodní bolesti, mám husí kůži ... Ty dneska určitě pojedeš do porodky 🤐

krista
18. zář 2009

Jo holky ten Hamilton je to co píše Plechajda, odhrne se nějaká branka či blanka já už nevím.

Kačko čekáme na hlídání a auto (musím vydržet ještě asi hodinu) a pak jedeme, doufám, že to teda vydržím ☹

plechajda
18. zář 2009

wow to uz se to az takhle rozjelo ?? Neboooj vsechno klapne, hlidani i auto a za chvili mas Lukyna doma.....preju at to jde v porodce rychle 😉

mariap
18. zář 2009

Krista, držím všetky palce čo mám. 😵

garfieldmail1
18. zář 2009

Já z toho mám úplně husí kůži 😅 Hlavně, ať jsou oba zdraví!!!!!
Ať to má brzy za sebou!!! Ráno hned mrknu na net 😵

kacka79
18. zář 2009

Krista kočko naše drž se, hlavně ať to máš rychlý 😲 Držíme moc palečky, ať už to máš za sebou!!!!!

smardik
18. zář 2009

kristi držíme palečky 🙂 at je to rychlý a pohodový porod

misicka85
18. zář 2009

Taky držíme všechny palečky co máme!!!!!!!!!!!! Hlavně rychlý a bezproblémový porod!!!!!
Mi Hamilton taky zabral 😉

plechajda
18. zář 2009

holky Krista uz bude asi v porodnici 🙂 Na tematu Planovalky.....psala ze ma kontra tak po 2-3min a jen cekala na manzela nez dojede a vyrazili 😉