V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
18. zář 2009

Tak už to bude mít za sebou, to je dobře. Jsem zvědavá, co bude psát o porodu...

plechajda
18. zář 2009

ja bych to tipla na porod "prekotny" 😀 podle toho co jsem tam cetla

kacka79
18. zář 2009

No po těch dlooouhých hodinách u prvního bych jí to přála 😉

plechajda
18. zář 2009

ja mam stejne pocit ze mela v profilu 18.9 takze je jasny ze Lukasek cekal na termin 🙂 😉

garfieldmail1
18. zář 2009

Souhlas, měla tam datum 18.září. Lukášek bude nebo už je 😉 vzornej chlapeček 😵
No já jsem taky napnutá, až napíše, asi to bude pěkný fičák 😅
Hlavně, ať jsou v pořádku!!!

henelu
18. zář 2009

Ahoj, jmenuju se Lukášek. Narodil jsem se TaMaK 18.9.2009 ve 23.17, měřím 51cm a vážím 3460g. Všichni jsme v pořádku. Za gratulace děkujeme.

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

henelu
18. zář 2009

tady máte toho malilinkatýho bobíška 😵 😵 😵

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kacici
18. zář 2009

Krista - velikánská gratulace 😵 😵 😵 ,Lukášek je nadherný 🙂 😵 😵 😵

mariap
19. zář 2009

Dobré ránko,
no to sú ale krásne správy 😵 😵 . POsielame obrovskú gratuláciu, Luky je krásne miminko....prajem, aby bol moc hodnej a netrápil maminku 😉 . Som zvedavá, čo nám Kristy napíše o porode, ale podla času narodenia to šlo celkom rýchlo, tak sa aspoň netrápila dlhé hodiny ako pri prvom.

smardik
19. zář 2009

krista gratulujem 🙂, Lukášek je krásný a i to šlo rychle podle času co se narodil 🙂

kacka79
19. zář 2009

No holky, to měla Krista tentokrát rychlejší 😵

Krista veliká gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

mobina
19. zář 2009

Kristý velká gratulaceeeee 😵 Máš doma poslušnýho kluka, co ví, kdy ven 😉 AŤ se vám jen a jen daří 😉

katarina82
19. zář 2009

Jééé, Kristě veliká gratulace 😵 Lukášek je krásné miminko 😵 😵 😵 Přejeme hodně štěstíčka do života 🙂

garfieldmail1
19. zář 2009

No super!!! 😀 Má to za sebou,uf... 😅
A Lukášek je slaďoučký!!! Vypadá to, že je blonďáček po mamince....? 😵

Tak doufám, že v tomhle trendu - druhý porod rychlý!, budem pokračovat i my ostatní!!! 😵

Kristo, moc gratuluji, ať se vám všem daří a hlavně přeji zdravíčko všem!!!!!!!! 😉

devila
19. zář 2009

Kristy, moooc gratuluji!!!Lukášek je úžasný. Tak to šlo docela rychle viď🙂. Ať se vám daří!!!

misicka85
19. zář 2009

Kristi velikááá gratulace k narození Lukáška, ať vám dělá jen a jen radost!!!!!!!

mariap
19. zář 2009

Ahoj Kacici, ako sa máš? Ako to zvládate?
Tak kto bude teraz ďalší na rade? Že by to bolo na mne? 😝

caira
19. zář 2009

jee, tak koukam, ze Krista uz ma Lukaska na svete, moc moc gratulujeme a posilame jim spoustu pozdravu 🙂 at se maji moc dobre 🙂 uz se tesim az se krista ukaze a napise, ze druhy porod je urcite mooooockrat jednodussi nez ten prvni ( teda alespon doufam) 😵

zdenkaradek
19. zář 2009

Krista,
mooooc moc gratulujeme k Lukáškovi a přejeme hodně zdraví, sil a pevné nervy 🙂 🙂 🙂 . Tak už je z tebe taky dvojnásobná máma 😉 .

klabi
19. zář 2009

Kristo moc gratuluji, Lukášek je krásný.Přeji hodně zdravíčka a pohody ať je vše vpořádku

garfieldmail1
19. zář 2009

mariap : o tom nepochybuj, že by Tě tady chtěl někdo předběhnout 😝 😉 Pokud se teda nepřihlásí někdo s podobným termínem....
Jak se jinak cítíš, odpočíváš o víkendu? 😵
A nejsem si jistá, jestli jsi mi odpovídala, kdy máš teď naplánovanou poradnu?

Mně dneska nechali chlapi samotnou doma, takže klasika, úklid, práce na zahradě a než jsem skončila, byli zpátky a já jsem teď unavená jako blázen, ale zase na nějakou dobu klid od úklidu a tak 😝 A nemusela jsem vařit 😎

garfieldmail1
19. zář 2009

zdenka : a co u vás, Šimonek stále tak hezky spinká? A jak ty se cítíš?

mariap
19. zář 2009

Garfield, moc sa odpočívať nedá pri mojich dvoch chlapoch 🙂 . Ale dnes je mi celkom dobre zatial. Poslíčkovia alebo menštruačné bolesti na mňa vždy prídu až večer a potom to trvá do noci, aj keď brucho niekedy tvrdne celý deň. Nejako to už vydržím, ale je to nepríjemné. Poradnu mám až 6. 10. ak nebudem mať "problémy".
Tiež by sa mi páčilo, keby ma chlapi nechali chvílu samu doma, ale to u nás teda nehrozí. Musím si manžela prevychovať. Vravím si, že to určite skončí až sa nám narodí druhé miminuško. Ale musím ho aj pochváliť, rád a dobre varí a dokonca včera upiekol bábovku (ja som zatial zápasila s žehličkou a troma pračkami prádla....to len aby ste si nemysleli, že si doma ležím s nohami hore a chudák manžel je mojím otrokom 😀 😀 ).
Vidím, že naše čerstvé dvojnásobné mamičky asi nemajú čas prispievať, takže kočky asi sa máme na čo tešiť 😎 .

zdenkaradek
19. zář 2009

No určitě se máte na co těšit holky, dětičky jsou to nejhezčí a nejlepší na světě do nás může potkat 🙂

U nás dobrý, Matýska jsme včera odvezli na víkned k babičce a švagrový (byly okolo toho tedy trochu nervy, protože tohle hlídání bylo domluvené už před porodem, Matýskovi se v týdnu spustila rýma a babička nechtěla nějak pochopit, že když se mu to nezlepší, tak bude malý doma s námi), takže jsem si dneska užívala pohodičku a starosti jen o jedno dítko 😉 . Ráno jsem nakojila a ještě jsem se dospala a během dne jsem se taky nepředřela 😀 . Ale už se zase těším, až se zítra vrátí Matýsek.

Šimůnek spinká, ale už ne tak moc, jako když jsme si ho přivezli domů, už taky trochu víc kouká po tom světě 😀 . Jinak mi občas přijde, že nedělám nic jiného než přebaluji a krmím (ať Matýska normálním jídlem, nebo Šimona kojím) a super bylo ve čtvrtek večer, manžel nebyl doma, a já jsem po koupání kojila Šimona a Matýsek ležel o mě opřený a pil svoje večerní mlíčko, to byl moc hezký pocit 😵 .

Já se cítím úplně v pořádku, až tedy na ten strašný kašel, jinak v pohodě. Ten jeden steh mi už asi vypadl, o tom nevím a děloha je taky OK. Akorát mám tedy ještě asi 7 kg nahoře, ale to půjde dolů snadno, až se manžel vrátí do práce a budu tady kmitat okolo dvou dětí, psů a do toho ještě té přestavby 🙂 🙂

zdenkaradek
19. zář 2009

Tak se hlavně holky držte a užívejte si svoje robátka pěkně v bříšku 😉 .

garfieldmail1
19. zář 2009

mariap : přítel je kolikrát s malým sám, alespoň na pár hodin a v poslední době i na celý den třeba o víkendu. A vyloženě si to vychutnává a užívá a pak se chlubí, jak se měli spolu dobře atd. Ale je fakt, že Luky už je starší, tak se s ním dá víc podnikat, ale i tak už raději teď ať si tvůj manžel zvyká být se synem sám, to se ti bude brzy hodit a ty na to taky budeš zvyklá a v klidu, že to spolu v pohodě zvládají 😉

zdenka, no úplně čumím, na to že je Matýsek ještě tak malý, tak to zvládáš super!!! 😵 Jen tak dál!!! A 7 kilo nahoře týden po porodu a ještě se cítíš dobře, no takhle bych to taky chtěla mít 😉

mariap
19. zář 2009

Zdenka, velmi ťa obdivujem, kiež by som aj ja týždeň po porode mohla napísať, že je to celkom pohoda. Mám strach, že toho bude moc a ako budem zvládať únavu, nevyspanie spolu s našim malým uvztekancom. Miško vie byť úplne úžasné malé stvorenie, ktoré by človek láskou zpapal a v sekunde spustí taký hysterák až sa steny otriasajú.
Ako to zobral Matýsek? Príchod nového člena rodiny? Riešili ste to darčekom pre neho od miminka (to som už pár krát niekde prečítala, že to občas pomože)? Malý je na mňa hodne naviazaný a zvyknutý mať všetku moju pozornosť (nechce sa hrať sám), tak začínam mať strach ako to zvládne.
S babičkami to niekedy býva veselé, zrovna dnes sme telefonovali s manželovou maminkou a sestrou cez skype a tiež sa im podarilo aj na dialku podráždiť mi žlčník 😀, samozrejme to urobili neúmyselne. Od manžela som dostala sprda, že to vidím samozrejme v špatnom svetle. Ale inak s nimi mám velmi dobré vzťahy 😎.

Garfield, asi budem musieť pritvrdiť 🙂 . Zatial aj manžel je radšej keď idem všade s nimi. Príde mi, že nevie alebo nemá trpezlivosť sa s malým zahrať a zároveň si to užiť. Aby bola spokojnosť na oboch stranách. Mám z neho dojem, že to berie ako povinnosť a nie ako radosť. Dúfam, že keď bude Miško vačší, tak sa to zlepší.

snezenka123
19. zář 2009

Kristo,MOC A MOC VELKÁNSKÁÁÁÁÁ GARTULACE. Přeji Lukáškovi hodně zdravíčka a štěstíčka do života!
tak vidíš,malý se narodil v termínu a je moooc nádherný 😵

Co se týče naší malé tak jsme museli včera ráno k dr.prootže malá byla rudá úplně celá-měla fleky po celém tělíčku,ale úplné mapy,no děs...v noci nespinkala a strašně moc plakala,měla úplné histerické záchvaty,až mě i odstrkovala a kopala do mě-to jindy nedělá 😒 no a ráno dr. řekl,že to je kopřivka-tedy alergická reakce,napsal ji Fenistil kapky 3x denně a na 3 dny nasadil protialergickou dietu-žádné mléčné výrobky,mléko,ovoce,kakao,bonbony,dřusy,štávy...takže malá měla chleba s máselm a šunkou,pak jsem jí dala banán,ten jí taky nic neudělal,ale navečer jsem jí dala dva plátky salátové okurky,kterou miluje anikdy jí po ní nc nebylo....no a heůza-do půl hoďky rudý krk kolem dokola,červený obličej,tělo...no nemohla ani usnout chuděrka.
K ránu se vzbudila a zase histerický pláč,uplně mě odstrakovala ručičkou a řeknu vám,že to rve srdce,když vám dítě stůně a vy mu nemůžete ani mopoci že by jste ho objali,odmítá vás... 😒 No nakonec po přerušovaném hodinu a půl trvajícím srdceryvném pláči jsme jí ohřála trošku mlíčka a po půl hodince usnula.
Takže dávám stále kapky,dneska měla jen pečivo s máselm,šunkou,piškoty,chuděrka,ani jogurt jsem jí nemohla dát.
Ale fleky na nožičkách má pořád,snad to bude brzo ok. Koupila jsem jí od Multi tabs kapky na posílení imunity,ale ted jí je nemůžu dávat,kvůli té dietě a alegické reakci. Doktor říkal,že se sešli 2-3 věci,které by jí za normálních okolností nic neudělali,ale že jak ji rostou zuby a prodělává tu virozu tak je to jedno s druhým...
Holky užijte si neděli a pohladtě miminka v bříšku i dětičky.
Dobrou noc.

kacka79
19. zář 2009

Snezenka tak snad ty kapky zaberou a malý bude líp!! Je to hrozný, když jsou nemocný, prďolové naši malí 😒

kacka79
20. zář 2009

Ahoj holky, koukám, že je to tady mrtvý, no asi všechny víkendujete 😀 Včera večer Fílu hrozně poštípali komáři, má asi 25 štípanců, vypadá jak kdyby měl neštovice ☹ chudinka moje malá.. No pořád to drbe, dali jsme zyrtec kapky a mažeme fenistilem