V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
22. říj 2009

Ahoj Barusho - no podle mě už to máš jasný. tak jen hurá k dr. ať ti to potvrdí. 🙂 Gratulovat ti ale ještě nebudu,to se dopředu nemá, až jak to budeš mít od dr. 🙂 Hodně štěstí!!!

plechajda
22. říj 2009

ahoj,

ja myslim ze dotaz trapny neni, ale spis zbytecny 🙂 proste jsi zas v tom 😀 😀 😀 😀

barusha
22. říj 2009

Jé,tak díky. Nejprve jsem se vyděsila, ale už se začínám těšit. A k dr. jsem objednaná na 31.10. v 7,30h. tak snad bude všechno v pořádku.

plechajda
22. říj 2009

Barus ja myslim ze podekovat muzes spis manzelovi ne ? 🙂 😀 😀

barusha
22. říj 2009

No, toho už jsem sprdla! Měla jsem za to, že jsme byli domluvený jinak 😒 Asi se někde stala chyba... 😀

plechajda
22. říj 2009

Heh, to musel mit chudak radost 😀 😀 😀

barusha
22. říj 2009

No, tak to on radost měl! A velikou 🙂 Tak zase to budu mít hezky pěkně při sobě, malý asi ještě ani nebude vědět, že by mohl žárlit, tak to budeme mít jednodušší... 😀

nicole_11
22. říj 2009

tak barush u nás to bylo taky takhle...chtěli jsme až za rok, ale mužíček jsi jednou nedal bacha a bylo to...podle testu jsi určitě v tom, Dr. ti už jen poví, jestli je vše ok 😉
...jinak já se už taky těším,ale občas mám strach jestli to zvládnu, jako včera...byla jsem šíleně unavená a syn nechtěl usnout a fakt jsem chytala nervy na něho, a to jsem si říkala, že dvě malý děti nemohu zvládnout...ale naštěsí to jsou jen chvilkový záležitosti...ale je mi líto,že jsem někdy na něho nepříjemná ☹ ale jsme jen lidi a oni taky občas dokážou být dost protivní, tak proč bychom my měly být dokonalý 😉

barusha
22. říj 2009

Tak to mi nicole_11 úplně mluvíš z duše. Chytám úplně nervy, jak to zvládnu. Chtěla jsem si malýho nejdřív pořádně užít... U nás to bylo taky tak, jednou se nám to trochu vymklo a to je ono... No, tak ale teď už si jen přeji, ať je všechno v pořádku.

samsa
22. říj 2009

Jé, Barusho, myslím, že už jsi naše 😀 Určitě to zvládneš a stejně je lepší do toho přijít takhle, než se snažit měsíce a nervovat 🙂
Garfi, chudák malej, já taky tyto matky nechápu, zřejmě uvažují stylem, že když už to má moje dítě, tak proč nenakazit i jiné. Já mám bohužel i špatné zkušenosti se známými, že klidně přijdou na návštěvu s nemocným dítětem, aniž by mi to předem řekli. A když jim to vytknu, tak mi řeknou, však stejně ve školce bude pořád nemocná, tak ať si zvyká 😠

kacka79
22. říj 2009

Jéé, Baru vítej mezi náma 🙂
Další kdo těhu neplánoval... no my taky nee. taková jedna nehodka 🙂

smardik
22. říj 2009

baru tak to gratulu, myslím že to jasné 🙂, ale budeš mít kluky od sebe víc než já, náš Tomášek bude mít ted v neděli 1rok a 31.ledna čekáme druhé mimčo 🙂

kacka79
22. říj 2009

Ale teď si neumim vůbec představit, že bych nebyla těhu, je to všechno takový přirozený... určo to všichni zvládneme 🙂

... no ono nám vlastně nic jiného nezbývá 😵

mamula1178
22. říj 2009

Ahojky holky jsem v 6tt a mám 14 měsíční holčičku.Mám radost,ale taky fakt velkou starost jak to zvládnu.Máte nějaké vychytávky třeba jak vozit děti pak ven až se to druhé narodí?Díky moc

smardik
22. říj 2009

kacka jo to máš pravdu, mám z toho strach ale nedokážu si představit že bych nebyla těhotná a nečekala Honzíka a zvládnout to musíme

mamule ahoj,já vychytávku nemám, malý bude mít rok a ještě ani nestojí takže by budem mít sourozenecký kočárek-ještě ho nemám doma ale už je objednaný

kacka79
22. říj 2009

Mamula vítej!!!! No já mám takový rozdíl, že kočár už neřešim, už ho nepoužíváme teď.. Ale hodně si holky pochvalují ten sourozenecký kočár, asi bych ho taky koupila mít menší věkový rozdíl, fakt to ulehčí to cestování....

Smardik no ty budeš mít taky koukám dva pindíky, to bude mazec, co?? To bude teda doma veselo 😀 😀 Už se nemůžu druhýho mimča dočkat....

smardik
22. říj 2009

kacka jo bude mít dva pindíky, doufali jsme v holčičku ale ty neumíme tak to pindík jistí 😀 😀 😀

garfieldmail1
22. říj 2009

Jsme se tady dnes pěkně rozrostli 🙂 Tak držím novým těhulkám palce, ať je vše OK 😉

Samsa, tak ty "fájné" známé požádej, ať k Tobě nechodí s nemocným dítětem aspoň v době, kdy budeš mít doma miminko 😠 Teda taková blbost, co Ti řekli. Že bychom rovnou občas zašli s dětma k dr do čekárny, aby si chytli nějakého bacila, ať se imunitně otužujou, ne? 🙄

kacka, tak zdá se, že jste se včera ještě nerozhodli, jestli Adam nebo Samuel 🙂 My se rozhodovali mezi Verunkou a Terezkou a vyhrála Terezka díky datu jejího svátku, budou to mít s Lukáškem 3 dny od sebe, praktické, ne? 😎

nicole_11
22. říj 2009

teda holky, co budete mít děti něco málo o rok od sebe, tak vás teda obdivuji...já si nedokážu představit,že by se mi ted mělo narodit dítě...známá to tak měla přesně o rok a musela k nim přijet její máma aby ji pomáhala, protože jednu dobu se fakt z toho hroutila, jak byla nevyspaná tak se sotva držela na nohách...nejhorší byl ten první půl rok,ted už mají děti 2 a 3 roky a říká že je super jak si spolu hrají a že nelituje, i když to byl zezačátku nářez 🙂
....taky počítám, že ten první rok bude nářez ale pak už to bude jen lepší, a přemýšlím, že bych Tedíka i občas dala do té miniškolky, tak 1x do týdne, podle toho jaké bude mimčo....jinak já sourozenecký kočárek neplánuji,přes léto budeme hodně na chalupě,takže bude pobíhat po zahradě a na podzim už bude mít 2 roky, tak to pořídíme ten board na kočárek a Tedík taky není moc kočárkový dítě, takže nakonec by to byly vyhozený peníze

samsa
22. říj 2009

Garfi, asi tak, zkrátka až bude někdo nemocnej, tak tam naběhneme, aby to dítě rychle chytlo 😝 Já fakt nechápu, já svoje dítě nepouštím k jiným dětem, ani když má rýmu. Vím, jak je to protivné, rýma stačí a dítě nespí, chrčí a řve, nevím, proč to roznášet dál. Navíc i z hloupé rýmy může být zánět středního ucha nebo dutin, rpostě to nemusí být banální onemocnění. A takové ty kašle a hnisavé sople jsou strašně nakažlivé.
K mimču nikoho nepustím, doela se i bojím, aby nelinka nenosila nemoci ze školky. Možná ji tam dám až v září, no, uvidíme.
Kačko, Smardíku, někdo neumí holky, někdo (my) zase kluky 😀 Holt co si ti naši chlapi spíchli, to mají 😀

smardik
22. říj 2009

nicol já kočárek musím pořídit, TOm bude mít rok a ještě ani nestojí tak nepočítám že by chodil a pokud jo tak ne tak aby zvládl jenom chodit, budeme mít peg perego

smardik
22. říj 2009

samsa no manža mi říkal že dělá holku tak nevím no, zajímalo by mě jak teda děla kluky 😀 😀 😀 😀 , pořád mi říká že napotřetí to vyjde

nicole_11
22. říj 2009

jak tady řešíte ty nemoci, tak já Tedíkovi asi před měsícem a půl nahmatala mezi tříslami uzlinky, měl na tom stejným místě vyrážku, tak jsem volala Dr. a ten mi řekl, že to může být z té vyrážky a pokud je to do centimetru tak to je o.k. ale stejně se mi vybavily ty nejhorší nemoci, vyrážka už zmizela ale uzlinky tam pořád jsou, a tak řeším jestli zajít k Dr. ale když si vybavím ty přeplněný čekárny nemocných dětí a Tedík je ted po dlouhé době zdravej, tak se mi tam moc nechce jít, ale taky mám strach aby to nebylo něco vážnějšího, ale na druhou stranu já měla taky uzlinu mezi tříslami, když jsem trpěla na záněty a zmizela mi asi až po roce, tak to může mít po mně...a kamarádka je taky má a Dr. jí řekla, že někteří lidi jsou na to náchylnější a dělají se jim když mají oslabenou imunitu...no za necelý 3 týdny máme jít na očkování,tak možná vydržím do té doby,ale ted mě zade hlodá jestli tam nemám zítra skočit a ukázat je..

mmmk
22. říj 2009

mamula1178 • Dnes ve 20:11
Ahoj holky, jsem v 6 tt a k tomu mám doma 14 měsíční batole. Na mimčo se těším stejně jako poprvé, ale co si budemem povídat, už to není taková pohodička. Zkrátka se musíme postarat o své prvorozené pěkně divoké ratolesti a nějaké odpočívání a přemýšlení není čas. Časem budeme řešit péči o mimi a ještě ne úplně samostatné dítko. Pojďte si popovídat o tom, jak zvládáte těhotenství s batoletem a jaké máte plány po narození,vychytávky jak vozit obě děti ven spát atd. pořád mi to vrtá hlavou

garfieldmail1
22. říj 2009

mamula : tak ty jsi nám chtěla utéct do nové diskuze 😠 😀 Neboj, tady se ti bude líbit 😵

samsa : no jestli máš v plánu dát malou do školky v době, kdy se ti narodí mimi, tak to opravdu dobře promysli. Kamarádka to udělala, i když ji od toho zkušenější zrazovaly, a hodně toho pak litovala. Myslela, jak neušetří čas, ale byla na tom naopak mnohem hůř. Starší domů chodila věčně nemocná a samozřejmě nakazila i miminko. Starší se z toho dostala během pár dní, ale mimi bylo nemocné vždy nejmíň dva týdny ☹ Už to tak nechala jen proto, aby tu starší zase nevytahovala ze školky, kde si rychle zvykla, ale už by to taky nikomu nedoporučila. 😕 Já jsem se proto ani nesnažila zajistit pro Lukyho školku, raději ho tam dám právě až od toho září. 😉
Navíc teď vidím, že i tu miniškolku u nás 2,5 hodiny 1x týdně Luky možná zatím nezvládne. Co teprve nástup do školky, to možná bude docela o nervy pro všechny, tak to fakt raději nehrotím 😉

nicole : tak dr nejdřív aspoň zavolej, třeba Ti do telefonu řekne, jestli raději přijet nebo počkat do toho očkování 😉

samsa
23. říj 2009

Ahoj holky,
Garfi, já tam malou nechci dávat kvůli úspoře času. Musela jsem ji tam nahlásit, protože jsem nevěděla, zda a kdy po tom potratu otěhotním. nahlašovala jsem ji v době, kdz jsem těhotná nebyla, takže to vypadalo, že půjdu zpět do práce. Nastupovat by měla 2 měsíce po narození miminka. Já se bojím i toho, aby to nebrala, jakoře se narodilo mimi a tak se jí chci zbavit. No a těch nemocí se taky bojím. Ale zase když ji tam dám až v květnu, tak se uklidňuju, že děti už nemocné snad nebudou. Prostě uvidíme. Říkám si, že asi to dopadne tak, že ji tam dám až od září, stejně tu školku musím platit už teď, tak ji budu platit dál, ale fyzicky ji tam dám až v tom září. Nemoci tahat bude, ale mimi už bude větší. Ona hrozně touží po kolektivu, ale třeba to beze mně taky nezvládne. Jsem ráda, že to nemusím hrotit, měla jsem z toho špatné svědomí, že ji tam musím dát a jít do práce a že tam třeba bude plakat a nezvládne to...

plechajda
23. říj 2009

Ahoj holky 🙂

tak my uz jsme navstevy vycvicili ze nam volaji nebo posilaji sms ze prijdou na navstevu a rovnou hlasi ze jsou zdravy....taky se nam nekolikrat stalo ze prijeli nemocny tak jsem pak nadavala a zafungovaloto 🙂

Jinak my uz sourozenecky kocar mame....myslim ze sice treba jen na pul roku, ale sice malej beha atd ale bez kocaru si to jeste predstavit nedovedu, koupili jsme jety Jane powertwin takze pocitam ze ho pak v klidu zas prodam dal 😉

skolka u nas nehrozi 😉

plechajda
23. říj 2009

ted se spis netesim na ockovani, v utery jdeme na prvni priorix a malej mel reakce i na hexu natoz na tohle, takze to zas bude vesely 😠

kacka79
23. říj 2009

Ahojky, holky stal se zázrak a manža sehnal přes nějakýho známýho školku 🙂 Takže ušetříme celkem balík za soukromou, tak jsem ráda.. Fíla půjde od září 2010 - to mu bude 3 roky +2 měs, no jen na dopoledne a kdyby to špatně zvládal / což si myslim že nenastane/ tak půjde za rok.. Teď si můžu dovolit ten luxus rozhodnout se podle něj 🙂 Chudák druhej bude muset ve 3 letech a asi na celý den 😔 Abych mohla do práce... no uvidíme, jak to bude..

Jinak jména: máme teda Samuel a Adam, skoro víc bysme se přikláněli k tomu Adamovi, ale vadí mi svátek na štědrý den a pak hned v únoru narozky... no uvidíme. Samuel je myslim v říjnu.. A v rodině na mě teda koukali jako na magora, kde prej teď bereme takový jména jako Samuel atd... no to by se ale dalo. Já teda chtěla původně Sebastiana, ....

Smardik - pro manžela je to už třetí kluk, má ještě 12-letého... tak jsme usoudili, že holky prostě neumí. Trošku líto mi to teda je, přála jsem si svojí malou princeznu... no nic, pro mě byl tohle poslední pokus, přece jen živit 4 děti při zachování určitého standartu bysme asi nezvládli, a stejně by to byl další pindíček 😀 😀

devila
23. říj 2009

Ahoj holky,
tak jsem byla s malou ráno u dr. Včea ji teklo z nosu a večer měla zvýšenou teplotu, no a ráno už pokuckávala. Tak jsem raději jela. Máme chytnuté horní cesty dýchací - nic hrozného. Prý to může být virózka. Tak máme být doma, nechodit ven, dávat stoptusin a vincentku ve spreji do nosu, při teplotách panadol nebo nurofen. Tak jsem nechala v lékárně 260,- a šly jsem domů 🙂.Takže víkend budeme zavření doma, super ☹ . Ale hlavně ať je malá zdravá.

Co vaši miláčci malí, taky vás něco tápí?