V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
23. říj 2009

Ahojky devi, no to je mi líto 😒 My máte teda trochu rýmu, ale žádný drama... loni jsme posmrkávali snad celou zimu 😝 Tak doufám, že to nebude letos stejný... ale kašel žádný, jen ta rýma a bez teplot..

No ono je teď období těch viroz, tak snad to všichni nějak přežijeme
😅

devila
23. říj 2009

Ahoj Kacko - no snad nás to brzy přejde. A vám ta rýma snad taky ustoupí.
Zrovna jsem koukala na tvé fotečky. Vy jste se brali s manžou u moře? Jééé, to muselo být krásné. Kde to bylo, jestli se můžu zeptat? Měli jste tam i rodinku nebo jen sami dva?

kacka79
23. říj 2009

devi bylo to na Mauritiu, a brali jsme se tajně 😉 Věděla to jen moje a manži mamka... no rodina to celkem vzala, měli jsme tam jen svědky z ČR.. A já byla v pátém měsíci těhu.. Je to strašně sobecký, ale jsme oba z hodně velkých rodin a nechtěli jsme dělat svatbu pro 150 lidí, tak jsme za ty peníze byli měsíc na Mauritiu... no ségra se chce vdávat taky mimo, chudák naše máma 😀 😀

devila
23. říj 2009

No to je fakt, chudák mamka, neužije si ani jednu svatbu dcer, ale snad to chápe. 🙂
No my měli svatbu tady, pro 50 lidí - a taky si říkám, že je strašné zaplatit za svatbu 150 tis. !!! 😒 naši a manžel se pěkně prohli. Nemluvě o tom, že naši nám ještě koupili svatební cestu do Egypta. Mysleli si, že budou mít chvíli klid a za rok se ženil brácha 😀 . Asi to těžce chudáci rozdýchávali - dvě svatby v jednom roce 😀 . Já 30.7. a brácha o rokpozději 15.7. 😀

kacka79
23. říj 2009

No ty ceny svateb to je fakt mazec.. Moje ségra se bude asi vdávat v řecku, tak to snad zvládneme přesunout tam zdravý jádro rodiny 😀

garfieldmail1
23. říj 2009

ahojte 🙂

samsa, mně ředitelka ve školce, když jsme tam byli na den otevřených dveřích vysvětlovala, že zas nedoporučuje dávat dítě do školky od dubna, jak jsem o tom uvažovala dříve i já, to by měl Luky ty 3 roky, že to si to dítě opravdu sotva stačí na školku zvyknout a jsou prázdniny, že s tím nemají dobré zkušenosti. A je pravda, jak psala Kacka (závidím, že už máš tu školku jistou 😉 ), že je výhoda, že to první dítě můžem v pohodě zkoušet dávat do školky na chvilku atd., prostě taková ta postupná adaptace. Trochu pak spoléhám na to, že druhé dítě bude chtít chodit do školky už jen proto, že tam chodí starší sourozenec 😎
No hlavně doufám, že od září tu školku už budem mít zajištěnou, Luky bude mít 3 a půl roku, tak myslím, že kolektiv dětí u něj už bude nutnost. I teď je mezi dětma moc rád, ale vyhovuje mu, když jsem někde nablízku, což v miniškolce nemá tu možnost....

devila : u nás to zatím vypadá snad jen na tu rýmu, ale to je právě to, že z rýmy může být i kašel raz dva 😖 Takže rýmu nepodceňuju a hned od začátku zvedám malému postel u hlavy, ještě poctivěji větrám, stříkám sprej do nosu, i když to nesnáší a pere se se mnou, teď jsem i koupila Eucasol od Justu a stříkám to do vzduchu v pokojíčku nebo na polštář, než jde spát 😎 Někdo by si myslel, že kolem blbé rýmy dělám moc cavyků, ale už jsem si zkusila, že rýma může být opravdu jen začátek 😒 Jo, možná zajdem o víkendu i do solné jeskyně, tam se mu rýma vždycky úžasně uvolní 😉
Držím palec, ať jste rychle aspoň bez teplot a kašle 😉

kacka : tak tomu říkám super svatba!!!!! 😵 😵 😵 My právě nejsme svoji, protože mne svatby vůbec neberou, nejraději bych opravdu šla jen někde podepsat papír a nazdar 😀 Ono to nakonec asi i tak dopadne, ale někteří rodinní příslušníci to budou asi chvilku rozdýchávat. 😠 Popravdě jediný důvod proč se vdávat je opravdu jen rozumový, co kdyby se nedej bože někomu z nás dvou něco stalo. Vdovský a sirotčí důchod by pak pomohl, aby se rodina nemusela stěhovat z domu, jinak by hypotéku sotva jeden z nás utáhl sám 😨
Pro mne je důležité, že je nám spolu fajn, a hlavně být zdraví a mít zdravé děti, že nejsme manželé mne teda vůbec netrápí 😉

Tak už mi ten pupek roste opravdu před očima, představa, že ho budu nosit jěště víc jak 3 měsíce!!! Nejvíc mi asi vadí, že mne omezuje v tom, že nemůžu s Lukáškem dělat všelijaké blbosti a tak. 😒 Naopak musím furt dávat pozor, aby mne Luky zničeho nic nepřekvapil a neskočil na mne. On ví, že má dávat pozor, no ale jak blbne, tak na to vůbec nemyslí. Ještěže může skákat aspoň po tatínkovi a nejlépe tak po obědě, to má snad nejvíc energie, zatímco tatínek funí s plným pupkem na gauči 😀

devila
23. říj 2009

Ahoj holky,
garfi - ani nemluv, mě ten pupek za chvíli asi převáží 😀. Ale já už jen 7 týdnů. 🙂
Ale dneska mě docela vynervovalo, že se ke mě doneslo, že má být u nás v prosinci porodnice zavřená! Já nechci rodit nikde jinde ☹

snezenka123
23. říj 2009

Ahojky holky,tak se po dlouhé odmlce hlásím 🙂
Měli jsme nějaké problémy s internetem,ale už to naštěstí jde 😉

Vítám všechny nové těhulky-maminky.
Naše malá měla na začátku chuděrka střevní chřipku-zvracela od pondělního odpoledne do úterního rána,ale naštěstí jsme to zvládli bez dr.
Dneska jsem byla na gyndě a cukr dopadl dobře,mám 6 kg nahoře( a doktor mi říkal,no...ale jen půl kg týdně a nic nezvedat..)tak jsem mu řekla,že přeci ví,že mám malé dítko a hned při cestě z poradny jsem zamířila do kantýny a kouila si dva šunkové chlebíčky 😀
Holky,taky vám to těhotenství tak moc rychle utíká? mě strašně!!!
až bych si někdy přála aby ten čas byl pomalejší,přeji jen je to moje asi poslední těhu a utíká nějka strašně moc rychle... 😒 ale už se moc těšíme na malého,Stázinka dává bříšku pusinky,dělá malá a včera dokonce na břicho připlácla sušenku-bylo to kouzelné 😵

Chtěla jsme se zeptat,jestli vám taky občas tvrde břicho-a bolí vás to? mě se to párkrát za den stane,když je to horší tak si vemu magnesium a je to lepší.
Taky mě štve ta nespavost,kdy se v noci probudím na záchod a pak třeba hodinu nemůžu usnout 😖 převaluji se a do hlavy se mi hrnou všelijaké myšlenky...
a pak jsme druhý den unavená,ale po o si lehnout nejdu protože se bojím,že bych pak zase v noci nemohla spát
😒

Přeji vám všem holky moc krásný víkend,pohlaďtě bříška i dětičky 😵

kacka79
23. říj 2009

Ahojky snezenka, no nespavost mám taky, ale spíš že večer se mi nechce spát a pak jsem ráno KO. V noci se naštěstí teď nebudim...A břicho mi taky občas tvrdne, ale ne nějak často... spíš když se přetáhnu a něco dlouho dělám /vytírání atd.../

Garfield no my jsme se brát původně taky nechtěli, já taky nejsem úplně vdávací typ...

barusha
23. říj 2009

Holky, tak díky za povzbuzení, snad to tedy nějak taky zvládnem, i když je budou děti po sobě o rok dřív než jsem si představovala. S kočárkem taky tápu, mám možná naivní představu, že koupím takový to stupátko za kočár a malý se poveze...

kacka79
24. říj 2009

barusha třeba vám to se stupátkem půjde, to záleží na mimču a na kočárku... já chci bugaboo a ty dělají stupátko do 15 kg - no Fíla má teď 15,5 kg tak to asi neklapne - a navíc ono ho to na tom stupátku nebaví 😢

devila
24. říj 2009

ahoj holky,
já jsem dnes odpověděla na dva inzeráty ohledně kočárků, ale čekám na odpověď. Jeden je babywelt tandem a druhý jané. Tak čekám na odpověď. Doufám, že klapne alespoň jeden. ☹

krista
24. říj 2009

Ahojky těhulky,

moc toho teď nestíhám, včera přes den na mě padla šílená únava, bolela mě hlava, motala se mi, k tomu mě bolelo břicho a strašně se mi chtělo spát, měla jsem co dělat abych se tu někde nesložila 😝 šla jsem si teda lehnout hned jak to bylo možný, bohužel MM nebyl doma přes noc a malá jako by to cítila, byla jsem u ní 3x do 1h než teda přišel MM a pak k ní lítal on, do toho jsem malýho kojila/odtrhla utíkala za malou a pak zase kojila, příšerný, už to nechci zažít.

Jinak je u nás všechno při starým 😉 Malej měl ATB na ten zánět v očích tak se to dost zlepšilo, ale dneska je první den neměl a jsme tam kde jsme byli, takže to vidím na oční a následnou sondáž 😖 dneska jsem byla s dětma taky sama a ještě jsme bez auta - dáváme dokupy nezbytný věci (prý jsme s tím přijeli za 5 dvanáct, ještě že tak 😲) takže dnešní sluníčkovej den jsme byli doma 😒 A malej se na mě dneska tak strašně řechal!!! Tohle jsem nazažila, samozřejmě to nebylo nahlas, ale dělala jsem na něj blbiny a on se tak usmíval, dal mi takových 10 úsměvů určitě 🙂 Kristý se takhle nesmála, z ní se musel každej smích vymámit a opravdu na to neměla čas, radši se zabývala řevem 😅 a taky mi dneska malej usnul když jsem ho položila, to taky neznám, doteď jsem ho musela uhoupat a malou taky do určitýho věku... tak doufám, že pokračuje v tom aby byl vzorný opak co se některých věcí týče 🙂

A občas k vám teda nakouknu, ale na víc jaksi neni čas, tak vítám nové těhulky a všem přeju jen pohodové těhu a super porod, aspoň takový jaký jsem měla já druhý!! 🙂

Kačko tajná svatba zní super 😵 A gratulace ke druhýmu pinďovi, Fíla bude mít parťáka na lumpárny 😵

Já zase letím, omlouvám se, ale opravdu neni čas dočítat, obě děti jsem teď uložila, takže půjdu uložit i sebe, MM je na fotbale 😖 pááá

devila
24. říj 2009

Holky,
mám dilema - mám vybraný kočárek, je u něj psáno, že je možno použít od narození. Poraďte mi. Je za rozumnou cenu a hlavně se s ním vlezu do busu, auto totiž nemáme, tak musím MHD. A taky si v něm lehne i Sabinka. Koukněte a napište prosím názory,

http://www.e-cipisek.cz/cz/detail/roadster-duo-...

krista
25. říj 2009

Devilo kočárek je moc pěknej, doporučuju kouknout na tohle, mě ta videa vždycky dost pomohla:

https://www.youtube.com/watch?v=fV0lL3JE4SI
devila
25. říj 2009

Kristy - díky za video. Rozhodli jsem se s manželem, že ho asi Bude to asi nejlepší. 🙂

krista
25. říj 2009

A přemýšlela jsi taky třeba nad obchodama? Já ti ho nechci v žádným případě rozmlouvat, ale já bych se u nás poblíž nevešla do žádnýho obchodu, ani do uličky, mám co dělat s naším 😖 a když nemáte auto tak asi tím kočíkem budete muset, mě hrozně vyhovuje jak jsem teď mobilní, že sama nakoupim a všechno obstarám když chci 😉

kacka79
25. říj 2009

Devila vypadá pěkně 🙂

devila
25. říj 2009

kristy - u nás naštěstí nakupuju v tescu nebo v obchodáku, a tam se vejdu 😀. Spíše mám problém s busem, tam bych se s kočárkem za sebou nevešla ☹.

devila
25. říj 2009

Jo holky,
včera jsem si ověřovala přímo v orodnici, zd aje pravda, že mám být od 11.12. zavřená - a je to pravda☹. Já mám termín 12.12.!!! Tak teď jen pěvně doufám, že porodím dříve ☹. Já nechci jet rodit do jiného města. Tady už to znám a manžel s malou by nemuseli denně dojíždět ☹. Jsem z toho trochu vynervovaná.

nicole_11
25. říj 2009

Kristy: Nám na ty očka pomohlo až to propichování kanálků, byli jsme na tom asi 2x, byl to masakr, ale od té doby to měl už v pohodě...jinak je super, že se malej usmívá....to Tedík je strašně uřechtaný dítě, pořád se usmívá a směje se a někdy jen tak...třeba si sám hraje a najednou se začne smát 😀

krista
25. říj 2009

Devilo tak to je super, že se vejdeš, my tu máme Tesco taky, ale daleko, jinak jsou tu samý pidiobchoďáky a tam ty uličky nedomysleli 😠
Ježiš to máte na nic s tou porodnicí a proč ji zavírají? Rekonstrují nebo co? No porod si nevyvoláš ☹ to je hrůza, takhle se nervovat, ještě když nemáte to auto, já to znám! 🙄

Nicole dvakrát jo? My jsme byli s Kristý kdysi jednou, měsíc klid a pak to začlo na novo a vždycky když jsem se odhodlala k Dr. tak to svedla na nějakou virozu protože k tomu Kristý měla třeba i něco jiného a když jsem volala na oční a že tam zajdu tak to přestalo 😅 a teď se to objeví jednou za čas ještě 😖 já mám spíš nervy z toho že budu lítat po doktorech pořád a hlídání zařídit a nechce se mi řídit, od doby co jsem bourala s Kristý v 16tt z toho mám prostě strach, ale sondáž nám kdysi dělali mimo město, tak bych musela, manželovi nikdo teď do vánoc dovču nedá! 😖

Kačko máte vybraná hezká jména prochlapečka! 🙂

Nicole jaký jména máte vůbec vy? Nebo ještě nevíte? 🙂

A Garfield jsem chtěla pochválit výběr 🙂

nicole_11
25. říj 2009

My si nenecháme opět říct pohlaví, ale chtěli bychom samozřejmě holčičku a já tvrdím,že to bude holka 😉 když jsem čekala Tedíka, tak jsem chtěla kluka a narodil se...takže ted to bude na 100% holka 😀 jinak muž chce pro holku Julii a přes to nejede vlak...a pro kluka jméno nemáme, takže i proto to musí být holka...

kacka79
25. říj 2009

Nicole přeju Ti tu holčičku, já byla taky na 100% přesvědčená, že čekáme holku, je to úplně jiný těhu... všechno je jinak než při Fílovi a je to stejně kluk.. No už jsem se s tím srovnala,ale když mi to řekli, nebyla jsem schopna slova 😅 Já jsem si vždycky říkala, že budu mít jednu holčičku a nakonec budu mít dva kluky, no člověk si nevybere 😉 😉

nicole_11
25. říj 2009

My bychom chtěli mít 3 děti, tak když to nevyjde ted,tak třeba za pár let, ale muž má strach, že bude po tátovi, který měl 4 syny...ale já pevně věřím, že to bude holka, i když mně osobně by další kluk nevadil...já chtěla mít vždycky syny, ale muž si strašně přeje holčičku, tak kvůli němu 😉

kacka79
25. říj 2009

Nicole tak to máte ještě jeden pokus 😀 No my máme na víkendy ještě jednoho 12 letého kluka, takže já už teď mám chlapy vlastně 3, no s manžou 4 a to je dost přesila 😅 😅

garfieldmail1
25. říj 2009

krista, myslím, že vykazuješ příznaky veliké únavy, odpočívej jak to jde, ať pak najednou někde nezkolabuješ 😒 😉
Držím palec, ať tu sondáž Lukášek nakonec nepotřebuje 😵
Díky za tu pochvalu, ovšem kam se teď s Lukáškem vrtnem, všude je to samá Terezka 😅 a taky Lukášek 😅 V tomhle nejsme zrovna originální 😝

Holky, to vám nezávidím, ty starosti kolem kočárku pro dvě děti. Kdyby tak měli někde půjčovnu, abyste si to mohly vyzkoušet a teprve pak koupit 😎 Nám bude stačit ten skejt, kočárek už skoro rok až na výjimky nepoužíváme. Mám ovšem výhodu, že jsem mobilní autem, to je fakt.

Včera jsme měli sraz ze základky, to bylo moc fajn 😵 A dnes po dlouhé době fakt hezké počasí, dali jsme si zase na zahrádce sváču a člověka to vyloženě nabilo pozitivní energií 😵 Snad to ještě pár dní vydrží!!!!! 😉

devila
25. říj 2009

Ahoj holky,
tak mě dneska nějak pobolívají kříže sem tam lehce. Asi už to lepší nebude co. No jo, těch pár týdnů už uteče jako voda. 🙂

Holky, co Mariap? Dlouho nepsala, není už v porodnici???

garfieldmail1
25. říj 2009

Devila, no je to možné, však bych jí to přála, těch poslíčků už si užila myslím dost 😉

No já mám pocit, že takové to nepohodlí, únava, bolení kolem kostrče atd., že to na mne tentokrát přišlo nějak dřív, co teprve až budu ve 34tt jako ty 😅 Na jedné straně mi to utíká rychle, ale rozhodně raději budu kmitat kolem dvou dětí než jen kolem Lukáška s tím těžkým pupendem, co mám už teď. Ten závěr těhotenství to bude asi pěkná fuška 😒 😅

garfieldmail1
25. říj 2009

jsem se koukla, že mariap psala naposled před 3 dny ráno, že se kvůli poslům ani nevyspala, no jsem velmi zvědavá...... 😵