V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mariap
30. říj 2009

Dobré ránko holky,

ja som mala dnes nad ránom taaaaaaak strašne krásny sen. Narodila sa mi krásna ale fakt krásna holčička, jak panenka. Normálne sa mi nechcelo zobudiť. Ale Miško už vykrikoval v postielke. Vtipné ale bolo, že mala akoby melírované oranžové vlásky 😀 . To už je fakt tehu demencia jak vyšitá.

plechajda
30. říj 2009

Devil ja bych ho sprdla dr jednoho, rekl aspon proc prisel pozde ?? Heled ta vaha to je super, ale neni to nejak dost ? 😅 japorad ziju v predstave ze cca kolem 30tt ma dite tak kilo a za dalsi 4 tydny ma o 1?5kg vic ? 😅 Smarja by me zajimalo kolik ma pepina teda 😎

Jinak s tema nebesema, ja mam doma jedny bavlneny a taky jsem je brala aby stinily, ale nejak se mi to moc nezda 🙂 Max proti slunicku, ale postylku na slunicku stejne nemam....ja hlasuju pro sifon 😉

plechajda
30. říj 2009

Mariap 🙂)))) no aby jsi se za par dnu nedivila 😀 😀 😀

nicole_11
30. říj 2009

Devila z toho stejného eshopu jsem Tedíkovi objednávala postýlku a všechno do ní, a i nebesa 😉 já mám bavlněný, ale chtěla jsem to spíš na okrasu, protože se mi to moc líbí na té postýlce 🙂

mariap
30. říj 2009

Plechajdo, snáď to bude za pár dní a nie ešte pár týždňov. Moje mimi malo odhad váhy v 35+1 2,8 kg. A to ma doktorka upozornila, že už sa jej to špatne meria a že mám rátať viacej. Takže si ani nechcem predstaviť kolko može mať teraz. A potom mi ešte povedala, že si za mesiac može nahodiť kludne aj kilo.
Nebesá mám doma dvoje, dostala som to ako darček, ale prišlo mi, že sú to hlavne lapače prachu a keďže sme všetci alergici, tak som to brzo zrušila.
Ako sa má asi Krista? Dúfam, že nám nepadla niekde dolu nosom únavou. Ja si to teda zatial vobec neviem predstaviť aké to bude doma s dvoma deťmi až tu budem na to sama. Tak si vravím, že by som si s bruchom mala vychutnávať chvíle kludu a relatívne dobrého spánku (keď mi ho malý dopraje raz za čas 🙂 ).

plechajda
30. říj 2009

jezis no tak ta vaha to jsem zvedava kolik vyjde nam 🙂 😀 i kdyz prvni prcek byl presne na termin a 3,24kg takze to byla "pohoda" 😉

ja si ty nebesa poridila jen kvuli stineni svetla od TV jinak jsme je puvodne ani nechteli a tedka jsem koupila pro malou kolibku a pani nam k tomu pridala taky jedny....kdyz uz jsou doma tak je asi nainstaluju no 🙂

mariap
30. říj 2009

Plechajdo a už si bola teraz na ultrazvuku okolo toho 30. tt?

plechajda
30. říj 2009

jeste ne, dalsi KO mam 11.11 tak uvidime.....snad ho udela 😉

devila
30. říj 2009

ahoj holky,
tak jsem byla v práci odevzdat mateřskou, ale až jak jsem tam dojela, tak jsem si uvědomila, že jsou prázdniny, že tam nikdo nebude, takže jsem zase jela domů ☹. Stavila jsem se ještě mrknout do obchodu, zda mají tu samou postýlku, co má malá, at ji můžeme koupit. Takže příští týden budeme zase utrácet ☹. Nakonec jsem se rozhodnla pro jinou soupravu do postýlky. Koupíme tu samou co má Sabinka akorát v růžové barvě. Ať se holky nehádají 😀

Jinak jsem zse "naštvaná" - hkdyž jdu pryč a hlídá manžel, tak malá spí přes hodinu, ale jak jsem s ní já, tak spí s bídou půl hoďky, to je jak naschvál ☹.

mariap
30. říj 2009

Ahoj Devilo, s tou materskou je to pech, no a s hlídaním, to je asi všade podobné. Presne ako píšeš, spinká ako andílek a je hodňoučkej 😉 . Ale manžel už má bobky, jak to bude zvládať až budem v porodnici, už volal maminke SOS 😀 😀 😀 😀 .
Plechajdo, ja som straaaaaašne moc zvedavá na akú váhu sa dopracujeme do porodu, no a ešte som zvedavá na to pohlavie. To vám holky celkom závidím, že viete na koho sa možete tešiť.

plechajda
30. říj 2009

devil ja malyho soupnu do kocaru a ty 2,5h da, tak jeste ze tak...obcas uz mel taky nabeh ze jen pul hodky denne ale to by me asi vodvezli teda.....

garfieldmail1
30. říj 2009

Nooo, hoky, to vypadá na pěkný cvalíky, ty vaše miminka 😵 No já si myslím, že větší miminka bývají větší jedlíci a tím pádem jsou pak i spokojenější a hodnější 😎 😉

Co se týká hlídání, tak u nás to zase často vychází tak, že večery, když jdu cvičit a hlídá tatínek, tak malý brzy usíná, protože jak na potvoru neusnul přes den nebo jen na chvilku. A když jde tatínek "na jedno" a já se těším na večer pro sebe, tak malý usne až v deset a to už můžu jít taky rovnou spát 😠

Jak jsem furt tvrdila, jak mi to těhu teď utíká, tak s rostoucím pupkem a tím pádem rostoucím nepohodlím se to začlo nějak táhnout 😅 Navíc, jak je venku furt hnusně, tak pokud někam nevyrazíme, jako do herny,na cvičení nebo tak, tak se doma fakt nudíme. Už jsem si i říkala, že až bude mimi na světě, tak budem mít aspoň nějakou novou zábavu 😀 , ovšem jak dlouho to bude bavit Lukáška, to jsem fakt zvědavá 😅
A taky mne štve, jak mi najednou ubyly možnosti co se týká oblíkání, z mnoha věcí mi začal dole vykukovat pupek, takže už mi toho opravdu moc nezbylo, co do konce těhu ještě můžu oblíknout 😝 Hlavně jsem už omezená na jedny těhu kalhoty a jedny legíny na doma, no paráda chodit v tom denně další 3 měsíce 😠

plechajda
30. říj 2009

Garfi mluvismi z duse.....uz mam tak jen jedny kalhoty, ale asi na to prdim....beztak chodim pomalu ven uz jen na ko tak co....sem ted hodila do alba pupek, jsem si myslela ze moc nevyrost od toho 23tt mno podle fotky teda dost 😅

jinak me to tehu prestalo utikat jak jsme museli omezit aktivity a co jsme se prestehovali do ty doby bylo porad neco....asi bych si ho mela uzivat kdyz to je pravdepodobne naposled, ale copak to jde s tim zivlem ?? 😠

mariap
30. říj 2009

Holky moje, tak ste to krásne vystihli 😀 . Von nosím jedny gate a jeden sveter. Mám jedno slušnejšie tehu tričko na kontrolu k doktorke a na slávnostné príležitosti, ako je napr. výlet do ikei...teda bol, to už teraz nehozí. Už sa teším až budem mať širšie možnosti....aj keď si nerobím ilúzie, že to bude v nejakej dohladnej dobe po porode.
Musím povedať, že druhé tehu som si pri malom vobec neužila a pravdepodobne je to posledné. Zatial ma to zvlášť nemrzí, lebo teraz je to fakt náročné s tým mojím obrovským pupkom, ale myslím, že raz mi to lúto bude.

Garfield, musím ťa vyviesť z omylu. Moj prvý syn bol cvalík, jedol príšerne.....zaspával mi pri prsníku alebo pri flaške....kojili sme kludne aj hodinu inak reval. Rozhodne nebol ani nie je prototyp hodného a pokojného miminka. Takže to bude dosť individuálne 😀 😀 .

devila
30. říj 2009

Ahoj holky,
no mě to těhu utíká hodně rychle. S malou jsem pořád v pohybu, takže ten čas dost utíká. Ale už jsem tady psala teď nekolikrát, že už mě teď strašně bolí ty kosti dole a kříže, takže zase tak blbnout s ní nemůžu. Teď jsem žehlila hodinku a půl a už jsem nemohal sedět.
S tím oblečením je to stejné jako asi všude. Já mám taky jedny kalhoty,jinak možná dva svetry a teplejší mikinu, jinak nic nezapnu. A někdy, když je větší zima, tak nosím vestu od manžela 😀 .
S těmi jedlíky -Sabinka byla větší a už od porodnice se v noci budila jen jednou na kojení, takže takové to vstávání co tři hodinky vůbec neznám. Ale druhé mimi mi to určitě plně vynahradí 😀. Ale přes den jsem neměli bohužel zádný interval. Jednou jsme kojily po třech hodinách, pak po hodině, pak po dvou a půl,.....různě. Ale dr. mi říkala, že to nevadí, že dítě si samo řekne když má hlad, že žádný interval co tři hodiny není daný.

krista
30. říj 2009

Ahojky holky 🙂

Dočetla jsem zběžně tak koukám co řešíte, u nás je to teď posl. dny dost těžký, malej hodně brečí, probrečel mi celej den dneska, když jsem ho ukonejšila na rukách a odnesla tak zase řev na několik minut, skoro vůbec nespal a teď vytuhl před koupáním 😝 vsadim se že nasadil už půlnoc 😝 ale závidím vám, že vám děti spali a nebudili se tak často na kojení, malej je jako hodinky, dvakrát se v noci vzbudí po 3h, někdy po 2h a pak je třeba od 4h vzhůru (dnešní případ) a usnul mi až venku na procházce v 8h, do tý doby pořád pořvával. Já nevím co mu tak vadí, dávám ty probio kapky a jakoby to ztratilo efekt 😔 a fakt nic nejím a nepiju co by mu dělalo zle 😢 A taky ho teď přes den často kojím, Kristýnku jsem kojila i po 45min., to bylo fakt vyčerpávající a s malým do toho nemám daleko, prostě jak ty děcka pořád brečí tak člověk zkouší co jim je 😒

Tak se mějte zase hezky 😵

Nakukuju dost často, ale manžel donesl superhlučnou klávesnici a malej je na ní úplně alergickej, jak napíšu jen heslo tak ječí 😝 takže nemůžu psát 😅

kacka79
30. říj 2009

Krista tak to je asi náročný 😝 Tak se hlavně drž.. a co Kristý, a kočárek - pořád je to OK?? Kamarádka uvažuje přesně o tom,c o máš ty, tak jsem jí ho chválila 🙂

krista
30. říj 2009

Kačko kočárek je opravdu naprosto super, nemůžu si na nic stěžovat a taky oceňuju velkej nákupní košík (oproti tomu jakej jsem měla v golfkách) 🙂 jsem fakt supermobilní 🙂 trošku hůř se mi tam dává malej a asi to nebude lepší až bude větší, no na to jsem ještě sama zvědavá, protože na tu zimu nevím jak jinak to pořešit, při nejhorším prostě Kristýnka bude muset ťapat 😉 třeba jak byl ten svátek tak jsme šly spolu takovej kus s golfkama a šla takovej kus pěšky, ani si nevzpomněla a jak jdeme s taťkou tak by se furt tahala a vozila potvůrka vyčůraná 😉

A co ten tvůj Bugaboo, pořád vede? Jakou barvu budete mít? 🙂

devila
30. říj 2009

Holky, já dnes viděla konečně naživo paní s kočárekm Phil and Teds. docela dobrý, akorát není to místo pro mimíska malé? já bych už měla strach kvůli tomu, že sabinka už má 12,5 kg a ta sedačka je na 15 kg, takže pro nás už by asi moc raději nebyl 🙂. Já doufám, že ten co jsem si objednala, bude taky super.

krista
30. říj 2009

Devilo fakt jsi ho viděla a jakej to byl typ? 🙂 já jsem tady asi jediná 😝 a lidi koukaji jako blázni 🙂
My to máme horší jak je malej v tom září, že v tom bude celou zimu a ve fusaku no, ale jinak si myslím, že ho tam narvu, prostě budu muset, zatím se vejde dobře, jen jak říkám - hůř se mi tam dává, nemám vložnou tašku, tak ho tam šoupu jako když vylívám kýbl s vodou 😅

Kdy ti vlastně přijde ten kočík? 🙂

nicole_11
30. říj 2009

No tak Kristy abych tě uklidnila já Tedíka taky kojila často...v noci po 3 hod. a přes den po 2hod. a večer chtěl být přicuclej u prsa pořád...ale on naštěstí neplakal jen když měl hlad ale od půl roku se mi budil i po hodině v noci ale přes den byl schopen spát v kočáře i 4 hod...takže si ted užívám to, že už spí celou noc 🙂

krista
30. říj 2009

No Nicole naše malá je odmalička odpůrce kočárku, nevím už kdy to začlo, v takových dvou měs. asi?? začla mít prostě hysteráky v kočárku, řvala až byla fialová a nemohla dýchat, takže jsem ji rvala pořád v klokance po doktorech a na procházky nechodila, zlepšilo se to až s přechodem do sporťáku... malej mi dneska v kočárku taky poplakával tak ani nevíte jak se bojím, že jí bude následovat. A jinak malá v kočárku už hodně dlouho nespí, to je taky na prd, ale dá se to, horší to bylo když byla malá a chodila spávat 2x denně, musela jsem vždycky chvátat domů, protože by strašně řvala, ale neusnula 😝

Jsem zvědavá na dnešní noc, ještě že je zítra MM doma, tak si snad trošku dáchnu 🙂

mariap
30. říj 2009

Krista, držím palce, aby sa maličký trošku skludnil. Musíš byť neuveritelne unavená, jak to robíš, že sa udržíš na nohách? Manžel stále chodí domov pozde? Ja som si niečo podobné užívala s Miškom, ale nemusela som pri ňom riešiť ešte staršie dieťa. Pevné zavinutie už nepomáha? Neskúšala si ho uspať fénom alebo luxom? Čítala som, že niektoré maminky to používali celkom často a fungovalo to. Ak nastane takáto situácia u nás, tak asi zainvestujem do šátku na nosenie detí a potom mám manducu. Zatial radšej budem myslieť optimisticky, že druhé mimi bude hodné.
Čo sa týka spania u nás, tak malého som kojila bohužial iba krátko, takže bol na UM. Ale papal každé tri hodiny aj cez deň aj v noci (potom čo trošku ustali koliky) až skoro do 10 mesiacov.
Inak naša detská dr. ma upozorňovala, aby sme medzi jedením ( aj medzi kojením) dodržovali aspoň hodinku až hodinku a pol, aby sa im v žalúdku nemiešalo natrávené mliečko s čerstvým.

kacici
30. říj 2009

ahoj holky,
nakukuju po delsi dobe a moc gratuluju vsem k odtajneni pohlavi miminek v brisku 😵 ,koukam ze vetsinou prevazuje stejne pohlavi jako uz mate doma,ale ja jsem treba maximalne stastna(obleceni u Naty vubec nemusim resit,ma kompletni satnik po Terezce),i kdyz teda holky se trosku ve vaze a vysce rozchazi,prestoze jsou presne o 2 roky 😅 .Naty uz ma 6500g,to mela Terezka az v 6.mesich 😀
Na rovinu - o Naty cely den nevim,je to andel vsech andilku,mimousek milovanej kazdy den se smeje od rana do vecera i ted kdyz je podruhe nemocna a ma fakt osklivy kasel 😕 😅 Neni na ni pres den skoro vubec cas,Terezka zabere veskere moje volno 🙄 ,no je to stale drak a ziva. nastesti se zacina trosku zklidnovat,davam ji obcas hlidat k jedne pani a za ten den si doma poklidm,navarim,napecu,takze jsme i odpocata - myslim hl. psychicky,asi chapete jak to myslim.
Krista - strasne moc ti preju aby byl Lukasek v pohode,nedokazu si to vubec predstavit,k Naty vstavam jen na 10min kojeni 2x za noc,chodi spat v 18.00,vstava v 7.00.Ale ona nam to azse trochu vynahrazuje Terka,k te vstavame i 10x😒

kacici
30. říj 2009

Jinak musim rict ze u nas jsou holky fakt jako dablik a andilek,uplne jine povahy,Naty vecne vysmata,Terka vecne protivna a taky mrzuta.A to myslim jako uz od miminka,kazda je uplne jina. Miluje je obe uplne stejne,i kdyz obcas kdyz jsem hodne unavena vyjedu na Terku 😅
Nakonec asi vybereme 2-letou variantu rodicaku,manzel enma od ledna praci,takze je mozne ze nakonec zustane doma s holkama on a bude si privydelavat a ja az prestanu kojit pujdu do prace. Jeste to neni 100%,stale se dohadujeme jak to vyresit,bohuzel prace v jeho oboru na zimu je skoro nulova ☹ (stavar)

kacici
30. říj 2009

Jinak musim Kriste pochvalit novy kocarek,je fakt moc krasny,zahlidla jsem ho kdysi v albu fotecky,ale nejak nestihala sem napsat,jsem ostuda 😅
My to nastesti zvladame abs. v pohode se skatem 😵 ,mala ho zboznuje a kdyz je hodne unavena,treba kdyz jsem s ni byla u Dr. protoze byla nemocna,tak jsem ji posadila k noham Naty.
Jen teda vidim uz nevyhodu v tak malych detech blizko sebe - nemoce. Holky to na sebe prskaji vzajemne a kdyz jsou obe zdrave,tak jsem zase mrtva ja. No Terca Naty olibava,vrazi ji primo francouzaky 😀 ,asi by ji laskou sezrala 😀 No a uz si s ni i hraje - naposledy ji dala fonendoskop na usi a vzala si druhy konec a delala buch,buch,je to uzasny 😵 🙂
Holky uzivejte si brisek,preju vam pokud mozno rychle a bezbolestne porody a hl. miminko,ktere bude hodnoucke a nic ho nebude trapit 😉

krista
30. říj 2009

Mariap ty jsi na mě spustila vlnu dotazů, tak to vezmu postupně 😀
Ano manžel chodí domů pravidelně kolem 18h, dřív ani omylem 😖 Potom ale strašně pomáhá, koupe buďto jedno dítě nebo obě, udělá třeba véču, umyje nádobí apod. 🙂 Pevný zavinutí docela ujde, ale že by pomáhalo nějak moc, to už ne ☹ navíc se mi malej v noci tak pročůral, že jsem musela dát zavinovačku i tu deku do který ho balim do pračky, takže jsem to celej den neměla a balila ho do pleny a to asi nebylo ono, nebo nevím 😲 Lux se líbil Kristýnce když byla malá a fén taky - jenže teď z toho má panickou hrůzu a to samé z ostatních spotřebičů (vrtačka, mixér, pračka.. dále se bojí much, balonků, cizích lidí a já nevím čeho ještě 😝) takže to je u nás bohužel vyloučené, neřval by Luky, ale řvala by Kristý 😝 😀 S tím kojením budeš mít určitě pravdu, protože ono je to jedno s druhým, pak je bolí bříško zase z toho že jsou přejedený atd., já se snažím fakt ten odstup nějak dodržovat, ale když pak brečí dlouho tak prostě nemůžu... nejhorší je, že většinou brečí a tlačí až do poblinkání a to já potom nevím jestli nemá zase hlad 😖

A jak se cítíš? Pořád máš ty posly praštěný? A kdy budeš rodit???!!! 😀

Kacici tak to je paráda, závidím ti hodnou Natálku, mimochodem gratulace k dnešním 3měs. 😵 My lítáme pořád k oběma dětem v noci, ale ke Kristý chodí manžel, to já bych opravdu nezvládla, protože malej nespí tvrdě, jak se zvednu tak brečí, takže v noci budim manžela, že jdu na záchod aby ho ohlídal 😒 😉

krista
30. říj 2009

Kacici děkuju za pochvalu kočárku 🙂 taky jsem Kristý dávala do noh k malýmu dokud jsme neměli tento kočík, protože to jediné se jí líbilo, tak jsem ráda, že Terinka jinak zvládá se skejtem! 🙂
S těma nemocema máš pravdu, to jsem viděla i maminky co má děti 1r. a 7měs. od sebe taky pořád marodili a marodí, furt samý rýmy, kašlíky atd. 😖 bohužel no... ☹ ale to si myslím, že by chytl malej prcek i od staršího, je to prostě rodina 🙂 francouzáky Kristý dávala taky, ale už jsem to zatrhla, protože to bylo fakt moc, malej byl pořád mokrej, tak se konečně naučila dávat klasický pusinky, jupíííííííí 😀

nicole_11
30. říj 2009

No Tedík taky není nadšenec kočárků...než usnul tak před tím následoval 30min. hysterák, který ho pak unavil a on spal i ty 4 hod., jednou dokonce vylezla i sousedka jak malej řval asi si myslela že ho vraždím 😀 ale co máme golfáč,tak je nadšenej...jen s námi nesmí chodit tatínek, protože to Tedík v kočáře nechce být...jakmile se začal vztekat,tak ho muž vždycky vyndal a nesl v náruči, takže když jde táta,tak odmítá v něm sedět..se mnou si to samozřejmě nedovolí, protože já ho nikdy nevyndám...

kacici
30. říj 2009

Krista - moc dekuju. Urcite se to s Lukaskem zlepsi 😵 ,jeste nemate za sebou sestinedeli,ktere musi byt hrozne narocne.
Ja jen zasnu jak ten cas leti,Naty je ctvrt roku,sice nepase,je pekne lina,ale nosi perinku na kycle,takze bude asi v motorickem vyvoji pomalejsi 😅 Ale dneska na brisku delala uzasne letadlo,takze si myslim,ze je to hl. tou perinkou
Nemoce jsou des ☹ , Terezka si jakz takz dala u neco vysvetlit,vzala si sirupy,ale nayt to teda plive a neco do ni dostat je nekdy nadlidsky vykon.Vse vyplibvne a desne se tomu rechta 😠 😀 ¨
musim jit uspat Terezku,tak padim,zase tady radi,chtela bych mit polovinu jeji energie 😅