V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
30. říj 2009

Kristy - viděla jsem ho u nás ve měste,ale typ tiněpovím - byl oranžovej. 🙂

nicole_11
30. říj 2009

holky já ted řeším autosedačku pro toho našeho prcka a fakt nevím 😖 váhám mezi maxi cosi priori a romer king, MC se mi líbí víc ale romer jsou asi bezpečnější, i když to vyjde tak nastejno, co jsem zjištovala...já fakt nevím co mu vybrat ☹

devila
30. říj 2009

Nicole, mylsíš, že je nutné kupovat tak drahou sedačku? Já myslím, že bezpečné jsou i levnější, hlavně musímít atest, ale to je samozřejmě na tobě, co zvolíš.

nicole_11
30. říj 2009

no právě mi přijde, že u autosedačky by člověk asi šetřit neměl, ale to je na každém...vím že jsou kvalitní i levnější, ale právě že většina z nich obstojí v tom čelním nárazu ale s tím bočním je to už horší...a našla jsem je za docela slušné peníze 😉 a taky nám přispěje trošku dědeček, který o peníze nouzi nemá 🙂

garfieldmail1
30. říj 2009

mariap, kdepak, to se ti zdá, mne teď totiž čeká počítám bezmála 5kilový cvalda, tak prostě musí být hodný 😅

krista, vydrž!!!!! Máš to teda těžké, když ti muž chodí tak pozdě domů 😒, no ale aspoň se pak fakt snaží 😵 A uklidní se Lukášek aspoň na rukou? My jsme Lukyho museli hodně nosit, pokud nespal, jinak plakal. Ale na rukou byl spokojený, tak jsme nosili. A kojila jsem zpočátku přes den i co 20 minut, a zažívací problémy teda neměl, dokud si konečně nezvykl v 6.týdnu na dudlík a najednou mu to stačilo co 3 hodiny. Zato v noci.... častěji a častěji, až jsme to v 11 měsících úplně utli.
Jo a sourozenecký kočárek jsem zatím v praxi zahlédla jen jednou, ale nevím, co to byl za typ, takže se nedivím, že lidi koukají. Každopádně je to super věc!!! 😎

devila, to nechápu, jak se kojené dítě budí v noci jen 1x. 😕 To bych teď zase chtěla zažít já! Ale spíše se psychicky připravuji na to, že se ještě nejméně další 2-3 roky kvalitně nevyspím....

kacici, teda to je super, jak je Naty zlatíčko!!! 😵 😵 😵 Ale je fakt, že ti to Terezka vynahradí. 😅

No jsem zvědavá, jak na tom budem my. Ovšem narozdíl od některých z vás mám velkou výhodu, že tatínek bývá docela hodně doma a taky dost pomáhá, takže to zvládnem, budem na to vlastně dva. 🙂

devila
31. říj 2009

Dobré ráno holky,
Garfield - já jsem se dokonce několikrát za noc vzbudila a byla jsem na nervy, žemalá ještě není vzhůru na jídlo. Někdy se mi vzbudila od šesti večer až v pět ráno a já v noci pomalu šílela, jestli je v pořádku. A jak říkám od těch čtyř nebo pěti měsíců se nebudila vůbec.

Co se týče těch tatínků doma - manžel povýšil, ale znamenaní to jen noční krátký a dlouhý týden, ale to už jsem psala. Bála jsem se, že budu pořád na všechno sama, ale musím říct, že se mi to zdá daleko lepší než klasické osmičky každý den. Zdá se mi, že je manžel více doma a vlastně po noční vstane tak ve tři a věnuje se malé a já můžu žehlit, uklidit nebo si na chvíli lehnout, atd. Než jde do práce, tak okoupe malou, at se s ní nemusím tahat já, takže je to super. Vlastně je tak s námi každý den. No a v krátkém týdnu je doma celých 5 dní. Je to fakt super.
Otázka je, jak to budu zvládat v noci jak budou děti dvě 🙂. Tak trošku doufám, že bude Sofinka taková jak byla Sabinka 🙂, ale to bych asi chtěla moc 🙂 . Ale já myslím, že to bude v pohodě - MUSÍ!!!! 😀

Holky, já včera po žehlení nemohla ani vstát, tak strašně mě bolely ty kosti dole, že jsem nemohla ani chodit. No a kříže teď jsou stále na denním pořádku.

Já se pořád tak stresuju z toho ,že má být den před mím termínem zavřená porodnice, že se asi zblázním. Pořád doufám, že porodím alespoň o dva dny dříve!!!! ☹

No a strašlivě se těším na ten kočárek!!!! Taky máte z takových věcí strašlivou radost?? Já jsem horší jak malé dítě 😀

mariap
31. říj 2009

Dobré ránko,

Krista, poslíčkov si užívam do sýtosti stále. Dnes od štvrtej ráno a ešte teraz ma bolí brucho a kríže. Rodiť už by som mooooc chcela, ale na druhú stranu, keď čítam, čo píšeš o svojom trápení s Lukáškom, tak by som mala nabrať silu aj do zásoby.
Kacici, Natálka je teda poklad, to je snáď sen každej maminky. Verím ale, že Terezka vám to vynahrádza za obidve.

Garfield, prečo si myslíš, že budeš mať tak velké miminko? Koli váhovému odhadu z ultrazvuku? Mne minule na monitore prehmátla brucho porodná asistentka a potvrdila mi, že to drobec rozhodne nebude 😀 😀 , ale, že keď už jeden cvalda prešiel (aj keď s pomocou kliešťov), tak by to malo byť pri druhom v pohode. Ja som sa teda porodu bála moc, ale hlavne koli tomu, že som pri prvom zažila velký strach o malého. Neviem, prečo si automaticky zdravotníci myslia, že sa človek bojí hlavne bolesti, keď v prvom rade žena myslí na zdravie svojho dieťaťa.

devila
31. říj 2009

Ach jo, teď to po sobě čtu a stydím se za takové chyby - no jo učitelka 😀.
Já píšu rychleji než myslím. Tak se omlouvám !!!!

devila
31. říj 2009

Mariap - ty jsi měla první porod špatný,jestli se můžu zeptat?

kacka79
31. říj 2009

Nicole - s tou autosedačkou s tebou souhlasím, jezdíme autem denně a i větší dálky, tak na tom taky nešetřím. Pro Fíka mám MC Priori a naprostá spokojenost, teď budu kupovat zase vajíčko Maxi cosi pro mimčo 😵 . Ale ty sedačky romer vyšli v testech myslim nejlip, jestli si dobře pamatuju..Ale my jsme na ty Maxi cosi zvyklí 😵

mariap
31. říj 2009

Devilo, už som to tu myslím kedysi písala. Prenášala som a tak som šla na vyvolávačku. V piatok ráno som dostala polku tabletky na dozretie porodných ciest a od deviatej som mala bolesti po piatich minútach. Ale boli znesitelné a bolo mi povedané, že to sú len poslíčkové bolesti. Tak to šlo až do noci, bolesti samozrejme zosilovali 😀 . Večer mi pichli inekciu, že sa to asi zastaví a vyspím sa, alebo sa to rozbehne. Nespala som vobec a od jednej som pochodovala po chodbe na oddelení, lebo už som nemohla ležať a nechcela som budiť holky, čo tam boli dlhodobejšie ubytované. To bola druhá noc, čo som nespala. Ráno ma milostivo prehliadla doktorka a že dnes snáď porodím 😀 😀 😀 😀 😝 . Mala som ju chuť niečím praštiť. Chcela som epidurál, tak mi vzali krv....tú rozbili, takže za hoďku mi ju musela brať sestrička znovu 😀 . Mám nízky práh bolesti a to už som liezla skoro po stene. Takže mi ho dali neskoro, rozhodili sa mi kontrakcie, necítila som kedy mám tlačiť a malému klesali ozvy.....čo bolo samozrejme najhoršie. Takže musel ísť okamžite von a to kliešťami. Nastrihnutá som bola až neviem kam, s obrovským hematómom na jednej polovici zadku. Nemohla som si sadnúť asi dva mesiace normálne 🙂 . Ale hlavné bolo, že malý bol v poriadku. Narodil sa pred obedom a ja som ten deň nebola schopná dojsť ani na záchod ani do sprchy, a Miška som sa bála zobrať do náručia, že mi vypadne. Bolo to totálne vyčerpanie a zlepšilo sa to až som sa prespala a najedla. Ale ten strach o mimino, keď človek vie, že už neni iná cesta a musí ísť rýchlo von a ono to nejde....to je fakt príšerné. Mali sme velké šťastie, že tam bol skúsený primár a vobec Miškovi neublížil. Mal len malý hematóm na hlavičke. Poznám prípady, keď to tak dobre nedopadlo.
To bol moj úžasný prvý porod. Doteraz žijem s tým, že som to nezvládla a keby sa malému niečo stalo, asi by som si to vyčítala. Neviem posúdiť, či som mala šancu ho vytlačiť bez epidurálu a oddýchnutá, lebo bol šprajcnutý ručičkou....teda lakťom. Ospravedlňujem sa za sloh.

plechajda
31. říj 2009

Jee tady to zije 🙂) Dobre ranko 🙂

Tak jsem pindikaty vyprovodila ven (jedou na dusicky) a ja uzivam klidu 😉

My jsme puvodne taky chteli Phila a Teda, sice v pze je k videni hodne casto, ale sla jsem se podivat do obchodu a co me se nelibilo jak tam to mimco jakoby "planda".....sice ten zadek trosku zatizi, ale zkousela jsem si s tim jezdit a porad to litalo ze strany do strany a to se mi moc nelibilo...nehlede na zimni mimco...jsem zvykla na prostor poradne ho tam na zimu zachumlat, ale tady moc mista neni a ty boky ze by byly nejak proti chladu vytepleny to nebyly....ale je fakt ze jsem koukala na ten klasickej model....treba ten Vibe to ma lepsi to nevim....ale ten uz je jaksi mimo fin.moznost 😒

No nic, kocar uz mame tak uvidime jak se bude jezdit nam 🙂 Me teda malej v kocaru spi i ted a to treba 3h, takze me je zas lito ze se to Janecko neda na prednim sedatku sklopit dolehu....v sede usne, ale to je mi ho pak lito....tak ho kdyztak asi budu muset prehodit do xlandera co jeste mame nebo nevim....se s tim nejak poperem 🙂

Jinak sedacku pro malyho mame Britax 123 a naprosta spokojenost....spada to pod ROMER a my jsme ji chytli v nejaky akci tak vysla financne dobre a hlavne tam malymu nelita hlava kdyz spi....

Devil Sabinka ma 13kg skoro jo ?? To je pekna vaha, u nas se nemuzem pohnout z 9ti kil
😠

devila
31. říj 2009

plechajdo - Sabinka je hrozný jedlík, sní na co příjde. Před ní si člověk musí dávat pozor aby nejedl 😀 . Ale má strašně ráda ovoce a zeleninu, tak jsem ráda. Slyšela jsem, že spousta dětí to vůbec nechce jíst.
Jaký kočárek máte Plechajdo? Já doufám, že ten náš bude dobrý.

devila
31. říj 2009

Mariap - tak to se ti nedivím, že jsi měla strach. Já bych ho měla taky.

Já měla porod docela dobrý. Teda dneska už to říkám, ale ten den a nějakou dobu po jsem říkala, že už nikdy v životě 🙂. Jen jsem měla problém v tom, že jsem prakticky necítila kontrakce. Měla jsem takové křížové bolesti a bolesti podbřišku, že jsem málem lezla po zdi. PA mi už nadávala, proč tak hekám, když nemám kontrakce a když to přešlo, tak mi zase nadávala (samozřejmě v uvozovkách), že teprve teď mám kontrakce, ale já je necítila. Nakonec jsem chtěla epidural, ale ten mi píchali snad na šestkrát, nemohli se trefit , prootž emě museli pořád pouštět z klubíčka při těch bolestech. No a stejně mi nezabral a to mi dali dvě dávky. já měla pořád strašné bolesti. Oni se mě snažili přesvědčit, že to nemůžu cítit, že mám epidural. Ale já cítila úplně všechno včetně šití.
No a po dvou dnech za mnou přišla PS mrknout na pokoj a říkala, že mi ten epidural tekl po zádech ☹.Takže jsem měla pravdu. 🙂 Ale oni v tu chvíli to asi nepřiznají.

nicole_11
31. říj 2009

Je plechajdo to jsem ráda, že nejsem jediná kdo má takového prcka...Tedík měl v roce 9 kg a co se týká jídla je to občas boj...ovoce hlavně banány a hrozny to by mohl jíst pořád ale dostat do něho oběd je někdy horor

Jinak mně taky vyvolávali porod,naštěstí to zabralo hned a malej byl za 3 hod na světě a já měla taky křížové bolesti...byla to fakt síla...celý ty 3 hod. mně to vystřelovala do zad a já fakt myslela že zešílím,ale epidurál jsem si nedala,ale možná ted ho vyzkouším...u mě bylo horší to co následovalo po porodu,zašívání hematonu bez narkozy asi jsem nějaká citlivka,ale ta bolest se nedala přežít a nakonec mi Dr dal tu narkozu aby mě nemusel poslouchat...jenomže po té narkoze jsem druhý den nebyla schopna vstát ani dojít na záchod, hned jsem omdlívala, tak jsem byla den bez Tedíka....

garfieldmail1
31. říj 2009

devila, tak to je super, že ti ty manželovy nové směny takhle sedly 😵 A i kdyby se druhé dítě v noci budilo, tak pokud s tím nezačne i Sabinka, jakože asi ne, tak to zvládneš krásně 😵 Manžel ti pak jistě dopřeje odpočinek, když bude těch 5 dní doma 😉

mariap : já to tvrdím úplně stejně, z bolesti u porodu jsem strach neměla a nemám ani teď, i když to nebyl žádný med. Hlavně ať nejsou žádné komplikace, a i kdyby ty byly, tak ať z toho oba vyváznem ve zdraví, to je fakt to nejdůležitější!!! 😉
Jinak Luky měl ty 4 kila, narodil se týden před termínem a dr mi teď "slíbila", že druhé dítě bude větší 😅 Jakože tak to často bývá, no tak počítám tak 4,5 kila? 😅 A to ještě záleží na tom, jestli tentokrát porodím v termínu nebo později....
Jako co bych si teď přála, když tedy na prvním místě je zdraví, tak "klidně" bolestivý porod, ale po něm bych velmi uvítala bezbolestné sezení!!! Taky jsem si to užila skoro 2 měsíce, už jsem fakt nevěřila, že si ještě někdy bezbolestně sednu 😖

Tak od té doby, co Luky spí ve svém pokojíčku, se dnes vzbudil jen jednou a pak až v sedm ráno hlásil z postele "maminko, já už jsem vyspinkaný" 😀 No ale v šest mne vzbudil kocour, jak škrábal na dveře, já myslela, že ho zabiju a pak už jsem samozřejmě do těch sedmi nezabrala 😖 Normálně to nedělá, to je zákon schválnosti 😠

nicole_11
31. říj 2009

Teda to máte ale obříky, my měli jen 3,20 a stačilo to 😉 taky se narodil o 11dní dřív a ted mám strach, abych nerodila ještě dřív kvůli tomu tlaku...nejdůležitější je at jsme všichni zdraví 😉

garfieldmail1
31. říj 2009

nicole, ten tlak tě stále trápí? Žádné zlepšení, abys nemusela brát léky? A co na to Tvoje dr, je nějaká šance, že se to může během těhu zlepšit? Většinou přecejen spíše tlak v těhu stoupá.... 😕

plechajda
31. říj 2009

Devil mam ho v albu, Jane powertwin....zatim mi prisel dobrej 🙂 😉

Nicol tak to jsme na tom stejne, banany a hrozno to je presny 🙂) u nas jeste jogurty a tim koncime....k ostatnimu vetsinou jen cuchne nebo olizne a zmizi pryc 😠

Tak ja rodila neco kolem 34h a fakt doufam, ze podruhy to bude rychlejsi 😠 cca 12h kontra po 2-3min a strasne pomalu jsem se otvirala a nikdo se mnou nic nedelal...o epidural jsem si taky rekla pac uz jsem nemohla....presne jak tu nekdo psal, 2 neprospany noci mi stacili 😠 pak na porodnim sale jsem se uz jen trasla, ani to neslo ovladat jak jsem byla vycerpana a mrnous mel 3,24 takze dobry 😉 Ted snad budu doma cekat dokud nebude hlavicka mezi nohama 😀

Jinak ja v prvnim tehu mela vyssi tlak, tak kolem 140/95 a nikdo nic a ted se mi zas naopak trosku snizil takze kolem 110/80 a musim rict ze mi je lepeji....nebusi mi tak srdce jako u prvniho a nemota se hlava....

kacka79
31. říj 2009

Ahojky, tak koukám, že řešíte velikost miminek, tak jsem měla asi nejmenšího drobečka, Fíla měl 3, 08 kg a narodil se 37+2 myslim, takže skoro 3 týdny před termínem... No porod cca 24 hodin a doufám, že druhý bude rychlejší 🙂

samsa
31. říj 2009

Ahoj holky, koukám, že se řeší porody a velikost miminek. Kačko, nene, já měla ještě menšího prcka, v 39 tt 2,85 kg. A tohle druhé snad bude ještě menší, na ultrazvuku v 21 tt mělo odhad bídných 314g, to mám pocit, že ještě míň, než Neluška. Ale zase mělo to své výhody, měla jsem jen 2 stehy, takže jsem mohla v pohodě sedět a nic mě nebolelo, jen ty stehy do vypadnutí svědily. Porodu se teda bojím, bolesti si nepamatuju, jen si pamatuju, jak jsem si říkala, že si je musím uložit do paměti, protože větší bolest jsem fakt nikdy nezažila, ale za ty prcky to stojí a holt to musíme vydržet, hlavně, aby nebyly nějaké komplikace, toho se bojím nejvíc. Holky, ale rodit den a víc, to teda klobouk dolů, já rodila vyvolávaně necelých 11 hodin a fakt stačilo, kontra po dvou minutách od zavedení gelu 😝. Doufám, že druhý porod bude aspoň stejný, ale raději rychlejší.

devila
31. říj 2009

Holky,
já porod cca 14 hodin, od prasknutí vodyv 1:30, ale bolesti až po tabletce cca od 10 hodin ráno (museli to urychlit - měla jsem streptokoky), a malá se narodila v 15:37. S těmi streptokoky to bylo taky zajímavé - na ně se dostávají před porodem antibiotika, prý to má každá druhá rodička. No a musí se porod urychlit ať miminko není s nimi dlouho ve styku. No jenomže mě přijímala v noci doktorka a já se ji ptala, jak slouho to tak může trvat, když nemám ještě bolesti - no a ona mi řekla, že mám na to 24 hodin a byla úplně v klidu. To bylo kolem 2:30 ráno. V sedm se přiřítil primář, že to musíme urychlit kvůli těm streptokokům, takže mi dá tabletku.

Chápete to? Tak ta s prominutím koza by mě nechala klidně 24 hodin (ti streptokokové prý můžou způsobit závažnou infekci plic miminka) a primář přiletí, že rychle rychle.

No každopádně jsem říkala, že teď už budu chytřejší pokud je zase budu mít a stane se mi taková situace jak minule. A nenechám se tak odbít doktorkou.

garfieldmail1
31. říj 2009

Jak jsme se tu pustily do těch porodů, tak se mi vybavila živá vzpomínka, jak jsem tam ležela ještě na porodním sále, už zašitá a pořád dokola se mi honilo hlavou : Mám to za sebou, mám to za sebou, .... Byla to ohromná úleva, až jsem tomu nemohla uvěřit 😵 A jak za mnou přišly dvě těhotné kamarádky do porodnice, tak jsem si v duchu říkala : chudinky, co je to čeká.... 😅
Tak si teď uvědomuju : A hrome, mám to zase před sebou! 😅

kacka79
1. lis 2009

Garfield tak to jsem měla stejné... pak za mnou chodily ty těhu kámošky a když mě viděly v jakém stavu jsem, radší by snad těhu nebyly 😀

devila
1. lis 2009

Holky dobré ráno,
víte co bylo po porodu při šití nejzábavnější 😀 ? V tu chvíli mi totiž volal brácha z dovolené z Chorvatska, tak jse si s ním během šití kecala a do toho mu pořád mezi řečí dělala ss (že mě to bolí). 😀 No doktor a asistentka ze mě byli na nervy a brácha asi taky - nechápal, že si můžu telefonovat 😀.

barusha
1. lis 2009

Ahoj holky, tak hlásím, že se testy opravdu nespletly...nakonec jsem jich počůrala šest! Včera mi dr.potvrdil těhotenství, tak můžu začít vymýšlet organizaci chodu domácnosti se dvěma dětma 😀

devila
1. lis 2009

Barusho tak to moc gratuluji!!! Co na to manžel? 🙂

misicka85
1. lis 2009

Ahoj holky,

hlásíme se po delší odmlce. Adélka je hrozný ďáblík, leze jak drak a začíná se stavět tak ji musím mít neustále na očích.
Jinak těhu probíhá v pořádku, nevolnosti žádné, zatím jsem ani nic nepřibrala a bříško taky nemám. Takže pohoda!!! 😀 V pátek jdu na NT screening, budu si ho nechávat natočit na DVD tak se těším!!! 😀

Jak jste se tu bavily o kojení a spaní, tak Adélka od příchodu z porodky se mi budila 1x za noc, od 3 měsíců co začala spát sama v pokojíčku tak spí celou noc od 19h do 6h 🙂

Autosedačku my budem teď kupovat Babypoint Zenith, ale my moc nikam nejezdíme, ani nemáme auto, manžel má služební tak jedině sem tam s ním.

S tím že máte chlapy doma tiše závidím, manža je celý dne v práci a domů chodí kolem 18h. I po porodu když mě pustili domů byl s námi doma jen ten první den.Ale zvládly jsme to v pohodě 😉

Gratuluju Barushce k těhu!!!!!!! 🙂 🙂

plechajda
1. lis 2009

Baru gratuluju 🙂))

Jinak teda ja se hlasim do klubu kde manzel jezdi domu az vecer, cili mladej vetsinou uz spi....o vikendech je teda s nama doma, ale to si zas vychrupava on ze jo....no nic to je debata asi jinam 😠 😀

Teda koukam ze jsem se mela asi taky vic ozvat v ty porodnici, protoze jsem streptokoka mela taky, ale do me praly atb kapackou porad dokola, ruka me bolela snad vic nez spodek po porodu...steh zadnej a sedet jsem mohla vlastne hned....takze tohle bylo jeste dobry 😉

plechajda
1. lis 2009

neslo by misto porodu jen lusknout prstama ? 🙂 😨 😅 😀