V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mariap
1. lis 2009

Ahoj holky,

Plechajdo, to by bolo moc fajn, uz by som luskala jak o život 😀 .
Som naozaj zvedavá, aké to bude druhý krát. Streptokoka som v prvom tehu oželela, ale tento krát ho mám, tak snáď mi stihnú dať pred porodom antibiotika, aby bolo mimi ok.

barusha
1. lis 2009

Holky,díky za gratulace 🙂 Manžel je nadšený, moc se těší, ale je to přesně ten typ, co tu píše plechajda, chodí domů hodně pozdě v noci, pak celý dopoledne prospí, takže pomoc veškerá žádná. Teda, když je doma, tak se malýmu věnuje, ale stejně to bude celé ležet na mě. Tak už abych si začala masírovat lýtka, jak budu uběhaná 😀

garfieldmail1
1. lis 2009

baru, také gratuluji! 😵 A manželovi se nedivím, že má takovou radost, starosti ho očividně moc nečekají 😠 😉

devila, u mne taky někteří nechápali, jestli jsem se nespletla v čase porodu, když chvilku po porodu už ode mne dostávali zprávu o narození mimi. 😅 Ale telefonovat při šití to bych nedala, to bylo dost nepříjemné a hlavně nekonečné 😝
Jo a když už jsem myslela, že mám všechny bolesti za sebou, tak asi hodinu po porodu přišla PA a prstem mne píchla do břicha, jsem myslela, že vyletím z kůže 😲 Už nevím, cože to kontrolovala, asi stahování dělohy...

mariap, kamarádka má termín porodu 7.11., tak jsem zvědavá, která z vás bude dřív 🙂 Ale u ní je to první mimi, takže bych čekala, že ji předběhneš 😉

samsa
1. lis 2009

Ahoj holky,
Barusho, velikánská gratulace a letí to jako blázen, už tam máš 8 tt 😵
Já se vrátila ze hřbitova, byla jsem zapálit svíčky, je tam zima jako hrom, tak se prolívám čajem.
Plechajdo, to je fakt škoda, že nejde luskat prsty. Já bych taky luslkala ostošest. i když se přiznám, že mám ještě větší strach z toho, že bych musela na císaře a dali by mi epidurál, z toho mám fobii, ani nevím proč, brrr.
Holky, svěřím se s jednou nechutností, poslední dobou mám pocit, že to mám "tam dole" oteklé, prostě divný pocit, tak jsem dneska nelenila a vzala zrdcátko a mám tam křečovou žílu jako prase 😝 A i to docela bolí, tak nevím, zmizne to po porodu? Za týden jdu na kontrolu, tak se zeptám ( i když je mi to trapné). Přitom křečáky na nohách nemám, ani nikdo v rodině, tak nevím, kde jsem k této "lahůdce" přišla.

nicole_11
1. lis 2009

Ahoj holky!
Co se týká mého tlaku, tak se mi drží pořád kolem 130/80 a někdy i mín,ale musím brát prášky, v týdnu jdu ke svému obvodákovi a na gyndu,tak to budeme probírat...no měla bych být v klidu a odpočívat,ale to se nedá,když je doma roční dáblík 🙂 a taky mě v lednu čekají zkoušky,takže to už nebudu vůbec v klidu...

Jinak závidím všem, co chodí tatínek domů kolem 18h...můj muž dělá číšníka a do práce chodí od 10 do 22,takže chodí dom kolem 23h...a to ještě pracuje 23dní v měsíci a víkendy taky nemá moc volný...ale když je doma tak se malému max. věnuje a je to i poznat na jejich vztahu,protože když je muž doma tak pro Tedíka přestávám existovat a jenom táta a máma je vzduch... 😖

devila
1. lis 2009

Nicole, o zkouškách mi ani nemluv. Mám termín 12.12. a do 7.12. mám přednášky a pak hned zkoušky. Jednu mám už dokonce 16.11. (ještě jsem se nezačala učit). ☹ No ale mám pocit, že to absolutně od prosince nezvládnu. Mít doma dvě malé děti a chodit do školy a dělat zkoušky - fakt si moc šancí nedávám. Ale tak moc bych ty poslední dva roky chtěla dodělat - nechci být jen "Blbec" (Bc.), když už tak rovnou "Magor" (Mgr.) ne? 🙂

nicole_11
1. lis 2009

Devila tak to ti vůbec nezávidím...mně když se narodí mimčo v květnu,tak budu mít aspon hned 3m prázdniny a škola začne zase až v říjnu a to bude mít mimčo už 4m...ale tak jak to máš ty bych to určitě nedala...vzpomínám si jak jsem v tom 6nedělí byla úplně dutá...ale držím ti palce at to dáš 😉

devila
1. lis 2009

Nicol - já tak měla podobně malou - narodila se v červenci, takže do října byla pohodička než začla škola, pak to sice bylo težké s kojením , ale řešili jsme to tím, že manžel jezdil se mnou do ostravy a chodil s malou po venku chudák. Chodil za mnou jen na kojení.

nicole_11
1. lis 2009

No já u prvního měla přerušený studium a jen jsem si dodělávala státnice,ale ted ho už nechci přerušovat, protože mně bude zbývat jen rok a moc předmětů tam nemáme...tak to snad nějak dáme
a to se ted ještě máme stěhovat, je toho nějak moc a pak má být člověk v klidu 😉

garfieldmail1
1. lis 2009

devila, jestli to dáš, tak to jsi teda frajer 😎 nicole, no pro svůj tlak připravuješ docela náročné podmínky 😕 , no snad to nějak všechno zvládneš 😉
Mně by se teda holky už dnes šprtat nic nechtělo 😝 , i kdybych neměla děti.

samsa : ten tvůj "problém" zřejmě souvisí s větší prokrveností, věřím, že to je ale docela nepříjemné ☹ Kdyby tě to bolelo víc, dr bych aspoň zavolala 😉 Dej vědět, co ona na to, ještě jsem o tom teda neslyšela 😕

krista
1. lis 2009

Ahojky holky 🙂

Barusho gratulace! 🙂

Samso ten pocit nateklého dole jsem měla taky, ale když jsem si tam sáhla, tak jsem neshledala nic jinak 😕 zrcátkem se přiznám že jsem nekoukala, neměla jsem na to žaludek ani kdysi když jsem byla šitá po porodu 😅 ale můžu ti říct, že ten pocit už dlouho nemám, chvíli byl ještě po porodu (ale nateklá jsem opravdu nebyla) byl to jen pocit... takže nevím zda myslíme to samé.

Koukám, že řešíte ty porody, z druhého vůbec nemějte obavy, já se bála šíleně, nejen o to jestli malý bude po těch neštovicích vůbec zdravý, ale hlavně té délky a bolesti po první zkušenosti, ovšem druhá zkušenost mi všechno vynahradila, superrychlý porod nebyl ani jeden, ale ten první byl opravdu nekonečný, vyčerpávající, byla jsem nevyspalá, zklamaná z toho všeho... jak už jsem kdysi psala bylo to 29h bolestí a teď už jen cca 13h, prostě paráda největší!!! 🙂 a u druhého porodu se dali ty bolesti dlouho rozdýchávat aniž bych nějak řvala bolestí, u první to bylo hnedka horší 😉 a šití se taky nebojte, třeba žádný už nebude, mě by Dr. ani stříhnout nestihl kdyby chtěl, ten přišel a byl rád že chytil malýho, že jsem ho tam neprdla na zem 😅 😔

S těma školama jste šikulky, moc vám fandím, ale sama na to nemám 😔

Marip ty jsi držák neskutečnej!!! 🙂

krista
1. lis 2009

Jo a první SMSky po porodu jsme v obou případech posílali cca 38min. po porodu (moje máma je má obě uložený a té jsem psala jak první 🙂). Takže hnedka jak byli děcka umytý, zvážený a byl čas 🙂

kacka79
1. lis 2009

Ahojky,

Samsa tak ten "problém" mám taky a poprvé jsem si toho všimla dneska ve vaně.. Už delší dobu jsem měla takový divný pocit, ale teď je to jistota... je to celkem nechutný, to abych se styděla už i před manžou 😅 No na nohách jsem křečáky nikdy neměla ani nemám a netrpime na to ani v rodině... no moc pěkně to "tam" vypadá, vyloženě výstavní kousek 😠

samsa
1. lis 2009

Holky, tak já 15 minut po porodu telefonovala mamce a na ostatní jsem vykašlala a napsala jim až ráno. Ani ne kvůli tomu, že bych nemohla, byla jsem úplně fit, ale na sále mi to bylo blbé, pořád tam někdo chodil a taky jsem měla docela dlouho u sebe malou, a když mě dali na pokoj, tak už bylo pozdě večer, tak jsem to nechala na ráno.
Kačko, to jsme dopadly, že? 😠 Musím říct, že ten křečák vypadá opravdu krásně 😝, ale snad se to po porodu spraví, trochu jsem pátrala na netu a mělo by se to upravit samo. Nechápu ale matky, co mají třeba 5 dětí, já už bych se asi rozpadla...

kacka79
1. lis 2009

samsa, taky je mi blbý se na to mudr ptát, ale budu muset, vypadá to děsně... taky jsem koukala na netu a prý to zmizí samo, tak uvidíme 😅

garfieldmail1
1. lis 2009

No koukám, že jsem o tom opravdu dosud neslyšela a vidím, že je to celkem častý problém 😕 Když píšou, že to zmizí, tak to určitě zmizí 😉

Jako to těhu při malém dítěti fakt není žádná pohodička a to mám hodné dítě, ale odpočívat mne taky zrovna nenechá, myslím fyzicky. Třetí těhu u dvou dětí si neumím představit a to mám ještě 3 měsíce před sebou 😅 Už teď je mi kolikrát líto, jak musím Lukymu pořád vysvětlovat, že s ním nemůžu běhat, skákat,..., že má dávat pozor na moje břicho, aby po mně furt neskákal atd. Už se těším, až tahle omezení pominou a budem spolu zase blbnout 😵

plechajda
2. lis 2009

Bre rano,

tak my jsme uz hodinu vzhuru 😝 bleah....

Jinak ten pocit natekly "kacky" mam taky, jeste jsem to teda nezkoumala 😉 ale snad tam nic neni, jen je to fakt neprijemnej pocit teda....

devila
2. lis 2009

Dobré ráno holky,
tak se chystám do práce zanést mateřskou. Snad už tam na podruhé někdo bude. Tak prázdniny už nejsou, tak snad jo, nerada bych tam šla znovu. 🙂 Holky, stýská se vám po práci? 🙂 Mě vůbec ne, vzhledem k tomu, že učím na střední škole (dovede si představit věk studentů - ten nejhorší!!!!). 😀 Co dělá te mimo mateřskou vy?Teda jestli to není tajné 😀

plechajda
2. lis 2009

styskat po praci ?? Tak mozna za 10let 😀 ja jsem delala ve financich, nejdriv dluzniky a pak hypoteky 😵

devila
2. lis 2009

Holky to je sranda,
malá pořád chodí, zvedá mi tričko a prdí pusou na břicho a dělá ťuk ťuk :- 😀 Nebo příjde, zvedne mi triko, dá bříšku pusu, udělá malá malá, ztáhne tričko dolů a jde pryč 😀 To je tak krásné 😀

devila
2. lis 2009

Holky, volala jsem si na kočárek a dneska nebo nejpozději zítra by mi měl dotazit. V pátek ho odeslali :-d. Tak sjem moc ráda 🙂

plechajda
2. lis 2009

devil tak to mas dobry, my jedem ve starym artiklu 😉

nicole_11
2. lis 2009

teda holky jak si vás tady čtu o těch porodech,tak si říkám, že jsem měla vlastně štěstí...mně dali v 8 ráno vyvolávačku za půl hodiny začly kontrakce a v 11´30 byl malej na světě...tak doufám,že i ten další porod bude takovej..ale taky jsem si nemohla 2 měsíce sednout a ani ležet 😒

nicole_11
2. lis 2009

takže syn ted spadl z opěradla se sedačky...umí lézt normálně dolů ale poslední dobou chce slézt hlavou dolů přes opěradlo,tolikrát dostal a nic a ted sletěl..naštěstí neletěl na hlavu,ale spadl na bok tak snad bude v pohodě a doufám,že se už ponaučí

devila
2. lis 2009

Jupíííí, kočárek je doma - jen nánožník mi zapomněli poslat, takže pokud mi ho do týdne nepošlou (nemají ho skladem), tak mi pošlou zpět peníze. Ale kočárek je super, Sabinka v něm už seděla a vypadala spokojeně. Tak snad bude dobrý pak i v praxi se dvěma 😀.Hodím vám fotečky do alba, ale omlouvám se, jsou je n focené z mobilu - foťák mám jak naschvál vybitej ☹.

mariap
2. lis 2009

Pekný večer holky,

tak hlásim, že som bohužial stále kinderko 😒 . Včerajšia noc bola ale sado maso, nespala som snáď ani chvílu. Nepomohli ani dve extra horké vane. Až príde účet za teplú vodu, tak mi asi manžel zbalí kufre.... 😉 . Ja už mám toho fakt plné zuby, som zvedavá, čo mi pekného povie dr. na kontrole.
Malý bude asi nemocný, je extra protivný, nechce papať, ani piť.....pred chvílou si ešte aj otrieskal hlavu vo vani, chudinka malá.....
Ja sa snáš začnem tešiť do porodnice aj keď budem dúfáť, že chlapi to doma prežijú (hlavne ten menší starostlivosť toho staršieho).

plechajda
2. lis 2009

mariap tak na to "prezivani" jsem zvedava i u nas 🙂 😉

Jinak teda preju at se porod uz brzy rozbehne...

krista
2. lis 2009

Ahojky 🙂

Devilo kočárek je fešák páni 😵

Mariap ty si to fakt vyžíráš, to jsem ještě neslyšela toto, chuděrko, drž se!!! Já bych tě teda na 40tt netypla ani omylem když tady píšeš o těch poslech už x týdnů 😅 😲

kacka79
2. lis 2009

Teda Mariap - no já tě tady už ani nečekala... pořád jsem jen číhala kdy se objeví zprávička s mírama... no a ty tady ještě strašíš 😀 😀 No ty noci, to musí být teda hrozný 😝 No jsem zvědavá na nás ostatní, já rodila Fílu v 37tt a druhýho parťáka budu taky určo přenášet 😖

Jinak po práci se mi teda zatim nestýská, pracovala jsem 10 let téměř non stop - v cestovním ruchu, takže směny, víkendy, svátky, prostě pořád... no teď si teda doma užívám 😵 Ale věřim, že za ty další tři roky půjdu ráda do práce...

snezenka123
2. lis 2009

Ahojky holky,tak se po delší odmlce zase hlásím🙂

nevím na co dříve reagovat,no...
koukala jsem že jste probírali porody. Já se teda porodu nebojím,ale boím se jediného-strachu o miminko. když jsem rodila malou-porod trval cca 12 hodin,takže to šlo,ale pamatuji si,jak jsem byla už na koze a nešlo mi to malou vytlačit,setra mi dala kapačku,já tlačila jak divá,ale prostě mi to nějka nešlo-cítila jsme hroznou bezmocnost a strach,že mi malá někde na cestě ven umře,že to prostě nezvládnu ji vytlačit,ael PA byla skvělá a povzbuzovala mě,pak jsme zkoušeli tlačit na boku a to se mi podařilo malou vytlačit tak jak jsem měla a pak PA zavolala dr. a na 3 zatlačení byla malá venku-necítila jsem žádnou bolest -nic-ani šití-nestřihali mě,ale jak jsem se potrhala tak mi dal dr.pár stehů. Už pár hodin po porodu jsem mohla sedět a všem jsem tvrdila,že bych rodila klidně znovu 😀 Malá se narodila v 38+3tt a měla 49cm a 3050g. na 30tt měla 1600g a na 36tt 2800g...
Jsem zvědavá,kolik bude vážit malý a kdy se narodí 🙂
naše malá má už od soboty zase horečky,ale nic víc naštěstí k tomu-pokud je bude mít i dneska v noci,tak jedu ráno s malou k dr.Byla jsem tam s ní už dneska,ale úplně narvaná čekárna,tak jsem klepala na sestřičku,že malá má už 3 den horečky a bláhově jsem si myslela,že mě jako těhuli veme přednostně,zvlášt když malá má "jen "horečky,ale to jsem se spletla,čekala jsem tam přes hodinu,mezitím vzal dr.jen jednoho,tak jsem to vzdala,protože jsme nechěla riskovat aby malá ještě chtla něco navíc a byla jsme objednaná k zubařovi,malá už i ráno měla 36,8 ale po obědě zase skroro 40... 😒 ted před spaním 38,7... ☹ Uvidíme,jaká bude noc a podle toho bych ráno jela k dr.ale rozhodě dřív,aby jsme šli brzo na řadu.
Ve středu jedeme do Liberce na 4D utz,tak už se strašně moc těším,až malého uvidím 😵
Krásnou dobrou noc všem 🙂