V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
7. lis 2009

Dobré ráno holky,
jakou jste měly dnes noc? Malá spinkala hezky jako vždy, za to já pořád lítala na záchod 😖 . Co mrňousci v bříškách, taky nezlobí? 🙂

krista
7. lis 2009

Ahojky 🙂

Mariap jestli si ještě vzpomeneš tak náš malý byl taky zkraje noční tvor, ve dne spal, já se věnovala malý a v noci koukal nebo brečel tak jsem se věnovala jemu, jestli jsme v noci naspali 2h 😝 určitě se to brzo spraví, já se úpořád těším až malýho přejdou prdíky mizerný 🙄

Koukám, že jste řešily oblečky v Tescu, já miluju jejich slevy 😀 a třeba overálky mám ráda Tesco - hodně vydrží, malá má tři už od Vánoc 😅 a pořád jí jsou a nejsou ani žmolkatý 🙂

kacka79
7. lis 2009

Tak my taky občas něco v tescu "ulovíme" ale u nás je to celkem problém, po celý Praze jsou většinou ty dětský věc i hned pryč, přece jen tam mají hezký věci za úplně super ceny a miminek je hodně... tak málokdy něco chytneme 🙂

Mariap Fílovi to trvalo asi dva týdny, než se srovnal se spaním.. Pak jsme pozvolna přešli k prdíkům, takže jsme taky ponocovali a pak začaly zuby 😀 Doufám, že u Vás to nebude mít podobný průběh 😅 😅

garfieldmail1
7. lis 2009

Ahojte 🙂

Luky je od včerejška nemocný, odpoledne začal kašlat, to pokračovalo i v noci, ale naštěstí se tím zase tak moc nebudil, no ale od rána má zvýšenou teplotu 😖 No jsem zvědavá, jestli budem muset v pondělí naklusat k dr a taky jaká bude následující noc 😕
Zatím to není nijak zlé, ale každopádně je hrozně ukňouraný, nic s ním není a já nemůžu pomalu ani na záchod, pořád by se tulil, bobek malý. Tak jen doufám, že až budu v porodnici, tak bude zdravý! Vždyť by za mnou ani nemohl přijít na návštěvu ☹

Nevím, jak jinde, ale tady v Ostravě je dnes hnusně, no my stejně sedíme doma, že jo 😅

devila
7. lis 2009

ahoj holky.
garfield - tak snad se Luky dá do kupy brzy a nebudete muset ani k dr. Teď to počasí je fakt hrozné. Malá se konečně z toho nachlazení dostala. Tak doufám, že ji to teď vydrží.
Tak budu držet pěstičky ať má Luky klidnou noc.

kacka79
7. lis 2009

Cauky,
tak garfiels doufám, že se to Lukymu nerozjede, Fíla měl teď asi 2 týdny trochu rýmu a kašel a teplotku jen 2 dny, tak snad budete taky OK... Je to pak doma hrozná otrava, když se nemůže chodit ven 😝

Jinak u nás počasí taky hnus, teď už to asi lepší ani nebude.. no musíme si zvykat 😅

A už jsem hrozně zvědavá, jaké budou novinky u Mariap 😵

snezenka123
7. lis 2009

Zdeni,moc mě to mrzí a přeji hodně zdravíčka a sil vám všem. Musí to být asi hodně těžké 😢

Mairaptak vítej zpátky a jsem taky zvědavá na novinky ohledně porodu a pod.

jinak naše malá měla teda bakteriální infekci která ji kolovala v krvi a nikde se neusadila a já doufám,že neusadí,od úterka bere atb,a horečky pominuly,ale zase se jí rozjela rýma a hnusný kašel,který má teda hlavě v noci. V úterý jsem s malou byla v gastroporadně,a dr.jí vážila a měřila a má 9100g a 78chm,za 3 měsíce tedy vyrostla o 8 cm,sestra ji 2x přeměřovala,jak s ejí to nezdálo 🙂 no asi bude vysoká po manželovi(2m)

Já vám holky závidím,že máte v místě bydliště velké tesco,my máme kousek od naší vesničky jen to malé tesco,kde je základ potravin a drogerie,tak jsem ráda aspon za ty plínky,že je tam mají,já jsem s nima taky nejvíce spokojená,mají velkou savost a NIKDY mi neprotekly. Naposledy jsem koupila helen harpen plínky a musím říct,že HRŮZA,mrzí mě že jsem je koupila i jedno balení malému,maljí strašně malou savost,no děs...

Jinak letí to,už jsem 27tt,za 3 týdny mě čeká utz v 30tt,jsem zvědavá,kolik bude vážit malý ve srovnání s malou 😉
Taky mi čím dál tím víc tvrdne břicho,bolestivě 😒 tak si jdu dát vždycky magnézko,většinou to zabere,ale mám fakt strach. Můj dr. mi pořád říká,nezvedat těžší věci než 5 kg,no ale jemu se to řekne...samy víte jak to chodí,když máte doma malé dítko,tak se modlím,abych malého donosila,ani by mi nevadilo,kdybych přenášela,pořád lepší než porodit dřív 😅 No snad to nějak zvládneme dotáhnout do konce.

A co vy holky? Kolik už máte kg nahoře? Já tak 8-9kg 😀 a někde jsem četla,že by ve 3 triemstru měly těhulky míň přibírat,ale to není mlj případ,s malou to teda letělo do toho 25tt nahoru snad samo 😀 až do konce těhu.

garfi,jak je malému? snad líp,držím palečky aby se mu ulevilo a hlavně aby se mu to nerozjelo.

opatrujte se.Dobrou noc.

garfieldmail1
7. lis 2009

Díky za povzbuzení 🙂 Lukymu odpoledne stoupla teplota na 38,5, pořád polehával a pospával, ale jedině se mnou, jinak se budil. Když už se mu ta teplota takhle zvedla, tak dostal Nurofen a šel spát bez teploty 😵 No ale kašle pořád, uvidíme, co v noci. K dr bych nejraději zašla, už mám totiž jen půl tabletky Dithiadenu, na který nedám dopustit. Zatím jsem mu ji nedala, šetřím si ji, až bude nejhůř.
Dithiaden bych doporučila třeba tvé malé, snezenko, aby se malá v noci vyspala. Je to ale jen na předpis. Dříve jsme malému dávali čtvrtku večer před spaním a dnes už máme dávat půlku. Je to právě super, jak se dítě hodně budí v noci kašlem, což není příjemné pro nikoho 😒 Po dithiadenu je obvykle v noci klid 😉

No já to vidím tak, že budu zase celou zimu zjišťovat, kolik dnů vkuse nejvíc Luky vydrží bez nachlazení 😒 To nechci vidět, co bude, až příští rok nastoupí do školky. Mám z toho kolikrát větší obavy než z toho, jak si tam bude zvykat...

Mějte prima večer a klidnou noc 😉

zdenkaradek
7. lis 2009

Samsa,
jo jo byla by to ta preimplementační diagnostika. A ještě jednou vám všem děkuji za podporu, moc mi to pomáhá, že se můžu vypovídat. Holky a to 14 dní, než jsme se to dověděli, tak jsem šla s dětmi do poradny a tak nějak jsem přemýšlela o tom, že manža by chtěl ještě třetí dítko (samozřejmě, že ne hned teď) a já jsem si říkala, že nevím jestli to risknout, přeci jenom obě moje těhotenství byla bez problémů, porody taky, děti zdravé, jestli by to nebylo už rouhání a pokoušení osudu, když vidím všude okolo jak mají lidi problémy s otěhotněním, rodí se postižené nebo nemocné děti. A taky jsem si říkala, jestli bych na to ještě měla nervy - těhotenství a tak. No a ono už bylo všechno jinak. CF je ošklivá nemoc, ale na druhou stranu, dá se s tím žít docela plnohodnotný život, věda jde kupředu, takže určitě bude líp. Takže jestli bude ještě třetí dítko, tak až tak za pět, za šest let to vidím.
Koukám, že s podzimem se pěkně rozjely různé nemoci. No Matýsek měl minulý týden šestou dětskou nemoc, taky to bylo docela veselý, horečky se mu rozjely ve středu odpoledne (jak byl státní svátek), srážela jsem mu to Panadolem, Nurofenem, ale i tak strašný, změřit se pořádně nedal (však už jsem objednala nový teploměr), v noci se pořád budil. Manžel teď byl zase na 14 dní na Ukrajině a já s dětmi a psy naštěstí u mých rodičů, takže mi dost pomáhala mamka, ale i tak jsem si to pěkně užila 😝 . V pátek odpoledne přestaly horečky a malý se osypal, tak to bylo jasný. No ale protivný byl tedy až do středy 😒 , to se vrátil manžel.
Co se týká plenek, tak teď máme Pampers a pak tady mám pro ŠImona Huggies newborn 2, Happy 2 a Babylove z DM. Ale už se zase pomalu chystám najet na látkovky. Teď jak jsme byli v té nemocnici a pak u našich a vůbec než se trochu zklidní situace jsem to neřešila a dávala papírovky. Ale je to i o tom, že když pak vidím ty účty a popelnici, jak praská ve švech, tak mě to strašně štve 😝 . Jinak Tesco plenky jsou OK, taky už jsme je měli doma, a asi zase nějaké koupím, ať je doma nějaká rezerva, kdyby se něco semlelo ať nemusí manžel běhat po obchodech a shánět plenky 😉 .

zdenkaradek
7. lis 2009

Mariap,
vítej v klubu dvojnásobných mamin 😉 . A neboj ono se to uklidní a zajedete si svůj nový režim. Taky jsem si to ze začátku nedovedla moc představit, ale v pohodě, člověk si rychle zvykne a přizpůsobí se i na úkor toho, že se moc nenají a nevyspí, ale co by jsme pro ty zlatíčka neudělaly, že?

nicole_11
8. lis 2009

ahoj holky...tak se taky hlásíme s nachlazením...zatím máme jen rýmu,tak doufám, že se k tomu nepřidá nic dalšího...ale noc byla katastrofa, budil se chudáček po hodině jak se mu špatně dýchalo, dala jsem mu pod hlavu polštář a podložila postýlku ale nepomohlo to, nakonec jsme ho dali do autosedačky-vajíčko a to pomohlo,spal 3,5h v kuse....byli jsme včera v aquaparku a byla tam studená voda,nechapu proč do brouzdaliště nedávají o trochu teplejší vodu, skoro všechny děti se tam drkotaly zimou, třeba v Olomouci mají v brouzdáku krásně teplou vodu skoro jak když si doma napustíte vanu...

kacka79
8. lis 2009

Ahojky, no tak se nám tady ty nachlazení teda pěkně rozjíždí 😖 No my jsme se z toho po 2 týdnech jakž takž vyhrabali, tak doufám, že nám to zase chvilku vydrží.... No tento a příští týden budeme nahrazovat plavco, půjdeme 2 x týdně, tak snad se udržíme v kondici 😀 😀

plechajda
8. lis 2009

Ahoj holky,

teda Zdeni drzim palce a nohy at ta medicina jede kupredu milovejma kromama a verim ze pujde. Drzte se...

U nas nachlazeni nastesti neni a to ho davam kazdy den spat ven, vydrzi i 3h tak bych byla sama proti sobe 🙂 ale co neni muze byt. Jinak jak jste tu zminily tu 6tou nemoc tak se mi uplne vratilo kdyz ji mel nas Mates....zrovna jsme jeli na PRVNI dovolenou 😠 respektive prodlouzeny vikend na hory a ihned prvni vecer teploty jak blazen....4 dny a pak nic a nasledne se teprve snad az 6ty den osypal.....u nas ty teploty byly az pres 40 takze jsem fakt byla vyklepana a delala studeny zabaly....nejvic me dostalo, ze mu to v tu chvili vubec nevadilo a teplota sla dolu snad behem 5ti minut...jsem cekala jak bude rvat diky tomu studenymu a on vubec, asi uz byl tak hotovej ze nemel silu...uff jeste ze to mame za sebou....ale spoustu dalsiho pred sebou 😠 😝

Jinak priorix kupodivu bez reakce, coz se taky divim kdyz hexa byla vzdy s teplotou, ale hura hura🙂

Snezenko me bricho zaclo tvrdnout taky kolem toho cca 27tt a magnezko zabiralo, ale jak hoberu ted dlouho tak mam pocit ze uz ani to nezabira....takze si dam obcas den dva pauzu bez a pak zas zacne ucinkovat, divny ne ? 🙂) Ja bych melamit snad konecne ted ve stredu taky utz tak doufam ze mi ho udela i kdyz jsem objednana. Volala jsem sestre at me tam rovnou objedna kdyz tamjdu na ko a ona na me: vy mate teda starosti, pani doktorka si rekne az bude cas. 😠 Krava a to jsem ji vysvetlovala, ze dojizdim a ze 2x tydne tam teda nepojedu a uz vubec ne s prckem kdyz mam mit klid 😠 nastvala me 😝

plechajda
8. lis 2009

melo tambyt nejsem objednana, teda ne ze by Vas to nejak zajimalo 😀 , ale ta sestra me tak nakrkla 😝

mariap
8. lis 2009

Ahoj holky, mám malú chvilinku, tak snáď aspoň niečo stihnem napísať.
Zdenka, mooooooc vám držím všetky palce čo mám, aby ste to zvládali a hlavne teda malý, najlepšie ako sa dá.

Tak k mojmu porodu. Už od nedele a počas pondelka mi odchádzala celkom mohutne hlienová zátka. Na podnelok som celú noc nespala koli extrémnym poslíčkom. Potom sa to celkom ukludnilo, ale mala som pocit, že už je to na spadnutie. V utorok ráno som šla k doktorke do poradne. Na monitore iba malé kontrakcie a mimi spalo. Doktorka ma prehliadla a povedala, že je to krásne nachystané a že teda vyskúšame to pošťouchnout ( Inak toho hamiltona som vobec necitila). To bolo okolo deviatej, ešte raz točili monitor, kde som musela robiť trochu gymnastiku, aby sa malé pohlo. Keď som odchádzala ešte som volala detskej, či možeme prísť očkovať Miška. Tak som utekala domov, s manželom sme naložili malého a okolo desiatej dostal pichanec....to už som mala bolesti. Ale po tých poslíčkoch som im neverila a vravela si, že to určite prejde a nič z toho nebude. Doma sme malého dali spať, lebo bol protivný a s manželom sme sa dohadovali, či pojde do práce alebo nie. Bol nervózny, aby som sa rozhoda, či pojdem rodiť alebo nie, on fakt chcel ísť do tej práce!!!!!! Medzičasom volal kolegovi a vysvetloval o čo ide, tak mu ponúkol, že nám pohlídaji Mišáka (poznáme sa aj s manželkou). Behom pol hoďky (okolo pol jednej), sa bolesti zintenzívnili a boli častejšie (3 až 4 minúty) a to už som vedela, že je fakt zle a že musíme ísť. Tak sme v rychlosti zbalili nejake veci pre malého, obliekli mu zimnú bundu a čapicu a jeli.
PO ceste do porodnice, už bolesti po dvoch minútach a to už mi bolo ouvej, fakt holky, mala som velký strach.
Musím na chvílu odbehnúť, tak pokračovanie za chvilinku. OSpravedlňujem sa za chyby, ale nestíham to po sebe ani kontrolovať.

plechajda
8. lis 2009

jaj to je napinavy 🙂 😉

ja jsem na nas taky zvedava jak to zvladneme udelat s prckem....tohodle se taky obavam, aby to neslo najednou raz na raz a jeste nejlipv noci...obe babicky mame min 1,5 h nez pro ne dojedeme cesta tam a zpet....ale snad to dame 🙂

Uz se tesim na pokracovani 😉

mariap
8. lis 2009

Našťastie cesta po dialnici v pohode, až na pár kamiónov závodiacich medzi sebou a nervózneho manžela 😀 . Pred porodnicou som mala problém už vyliesť z auta a musela som hooooodne predýchavať. V okne sa mi tam smiala dokonca nejaká sestrička. Keď pred sálami vyliezla porodná asistentka (mimochodom, tá s ktorou som rodila aj malého), tak sa s ladovým kludom spýtala, tak copak se deje 😎, mala som dosť. Tak mi dala v klude košelu, prezliekla som sa, to už som skoro liezla bolesťou po stenách. Potom ma pripojila klasicky na monitor, to bolo tiež sado maso. Malá sa strácala, takže jeden bok, druhý bok, všimli si, že som pozitívna na streptokoka....tak zrazu fofry. Doktor ma vyšetroval, bola som už na 6 prstov a nič sa nestíhalo. PA nemohla nájsť žilu a ja som cez kontrakcie myslela, že ju nakopnem, chcela som aby ma nechala v klude 😀 😀 . Dokapali ATB, dosť rýchlo to pustila, vyšetrila ma a že už som otvoréná a rýchlo na sál. MNe bolo špatne, točila sa mi hlava, tak ma tam nejako odvliekli. Oprela som sa o porodnú postel a odmietala vyliesť, lebo tak sa tie bolesti dali aspoň trochu zniesť. Samozrejme ma skoro prosila, aby som si po ďalšej kontra už lahla. Prišla doktorka, ktorú v rýchlosti zháňali po všetkých čertoch ( aj detskú), strašne prekvapená, že už fakt rodíme. Ja som ale vobec necítila potrebu tlačiť, tak ma museli presvedčovať, že už fakt možem. No prdel, nebola som schopná cez kontra držať si nohy pod kolenami a ešte tlačiť. To mi fakt vadilo a brblala som 🙂 . Tak som sa nakoniec hecla a mala bola na jednu kontra a dve zatlačenia vonku. Šla moc rýchlo, museli ma nastrihnúť a dotrhala ma, šitie potom bola chuťovka. Bola som šťastná, že sme to zvládli a mali za sebou.
Do nemocnice som bola prijatá 13:15 a 14:38 sa malá narodila.

krista
8. lis 2009

Ahojky, jen nakukuju 🙂

Mariap úplně mi naskočila husí kůže jak jsem to četla, páni jako kdybych rodila s tebou 😅 vím přesně jak ti bylo tu chvíli kdy jsi si myslela, že to nestihnete, mě bylo takhle když jsme museli doma čekat na hlídání a auto 😅 jsi ale dobrá jak jsi to zvládla 😵 a Anička je kráááásná 🙂

Holky jak děláte ty vlasatý děti? 😀 já chci taky, Kristý ani ted nemá pořádný vlasy 😀

krista
8. lis 2009

A jinak jsem teda strašně ráda za tebe že to máš za sebou, protože ty dlouhý posly si ani neumím představit, měla jsem je jen týden a byla jsem na chcípnutí!!!

mariap
8. lis 2009

Krista, malý vlasy skoro nemal, keby som ju nevidela hneď ako som ju porodila, tak neverím, že je moja 😀 . Jak to zvládaš s Kristínkou? Mne sa zdá, že jak sme prišli domov z porodnice, tak je malý strašne divoký.

mirax
8. lis 2009

Ahoj holky,
mariap gratuluji k miminku 🙂

Já začínám mít děsný strach z porodu...takže to počteníčko teď od tebe 😀 Nejvíc se bojím toho tlačení...

krista: ahojky, kristo, prosím tě, jak jsi spokojená stím kočárkem Phil...sedí ti tam hezky i starší dítko? A na kolik tě celkem vyšel is esedátkem? Moc děkuju...
Náš malý teď vůbec nechce ťapat..jen kousek apak radši sedět..já mám nějak obavu, že jen ten skejtík nebude chtít...
Nevím, jestli mám šanci prodat Jané Nomad, ve slušném stavu tak za 12tis (trojkombinaci...)

Díky 🙂

plechajda
8. lis 2009

mariap super 🙂 takovejhle porod bych chtela taky, pac kdyz to srovnam s tim mym prvnim (30h) tak neni o cem debatovat 🙂

Gratuluju jeste jednou a pridavam se ke Kriste, ja chci taky vlasace 🙂) 😉

krista
8. lis 2009

Mariap ono asi chvilku bude trvat než si malej zvykne, ale brzo bude líp, řekla bych že to šestinedělí bude náročný, ale po pár dnech se sehrajete a i malý si na Aničku zvykne a nebude jí nechat ani nikoho pochovat, uvidíš!!! 🙂

Malá teď pořád křičí mimi a hledá ho a když se třeba balíme ven všichni a já chci jít s ní napřed, tak nééé ona letí pro mimi a prostě bez něj neodejde, taková malá velká sestřička 😵 Ty první dny byly naprosto šílený, to jsem vám tady psala, malá ho pořád něčím bila, někdy zákeřně, někdy omylem, hlavně na tatínka strašně žárlila, ale už si zvyká, je to lepší a lepší 🙂 teď máme zase trápení s malým, hodně poplakává a já fakt nevím proč, jestli ty prdíky pitomý pořád, kolikrát tak bolavě pláče 😔

Anička je vlastá fakt úžasně 😵 my máme obě děti úúúúplně jiný, já se pořád bojím jestli nám malýho nevyměnili 😅 ale nebylo za koho, rodila jsem jediná a on je mi teda dost podobnej, rtíky, ruce... ale je úúúplně jiný než Kristýnka 🙂

Holky já měla druhej porod úžasnej, opravdu, takovej přeju každýmu, první 29h a druhej cca 13h prostě paráda!!!! 😵

Mirax ten Phil mě se sedátkem vyšel na 9,6tis. je to Classic, ta nejlevnější verze a malá je tam spokojená, ona se zase dost rozchodila, po narození malýho nechtěla chodit vůbec ale teď skoro pořád ťape, spíš já jí nutím do kočárku abych mohla nakoupit v klidu 😅 Jinak je ale ta sedačka pro starší dítě taková krátká, takže je tam malá dost zaprdlá a když sklopím úplně stříšku tak moc nevidí, ale jinej problém v tom nevidím 🙂

garfieldmail1
8. lis 2009

Mariap, tak to byl fakt fičák tenhle porod 😕 😉 A dobře to dopadlo, to je důležité 😉
A je to zajímavé, že jsi tlačila, i když jsi neměla potřebu, teda člověk, ač již jedním porodem zkušený, stejně neví do čeho jde podruhé... 😕

No bychom neměli mít problém s hlídáním Lukáška v případě porodu, ale víte jak to je, tam kde není problém, najednou v tu nejnevhodnější chvíli může vzniknout 😖 Říkám si, že v krajním případě holt pojedu rodit sama a přítel dojede až zajistí hlídání. Přes den by mne tam buď odvezl i s Lukáškem a jeli by domů a v noci bych si musela asi zavolat sanitku nebo taxíka? 😅
Hlavně proboha nerodit doma 😝

Znovu jsem začla přemýšlet nad třetím dítětem a stále více se přikláním k tomu, že jestli nějaké bude, tak jedině s větším věkovým odstupem a ještě musím moc chtít. Být těhotná u takového prcka to fakt teda člověka někdy zamrzí, že už si to těhotenství tolik nebo spíše skoro vůbec neužívá.... Prostě to mimi odnosit, porodit a pak to teprve začne být zajímavé 😅
Ale na mimi se těším moc!!! 😵

garfieldmail1
8. lis 2009

mariap, a co u tebe zavinování dělohy? Taky horší než minule? 😕 A co kojení?

Vůbec by mne zajímalo, jak jste se rozkojily u druhého dítěte, jestli vám předchozí zkušenost k něčemu byla, jakože to člověk nezapomene jako jízdu na kole? 😅
Já na kojení vzpomínám moc ráda, ale zpočátku jsem měla velké problémy s přiložením, prostě jsem nevěděla, jak to prakticky udělat, teorii jsem celkem nastudovanou měla.... 😀

devila
8. lis 2009

Ahoj holky,
teda Mariap - vzala jsi ten porod hodně rychle 🙂. Taky bych to brala 🙂. Já sice první dceru rodila 14 hodin, takže ane ne dlouho, ale tehdy mi to přišlo nekonečné.
Hlavně ještě jednou gratuluji k malé, je krásná 🙂

Holky já jsem si zase dneska pomohla teda 😒 - dopoledne jsem mluvila s mamkou na skypu a mamka jen tak pronesla, že by si dala moje Honzovy buchty s tvarohem. No a co myslíte - já jsem ji je okamžitě slíbila s tím, že večer budou. Taže jsem šli do Tesca po obědě nakoupit a teď čekám až mi vykyne těsto, ale vůbec se mi nechce ☹ . Že já něco slibovala. 😒

Malá se mi už tam dole nějak šprajcuje. Včera jsem se nemohla ani ohnout a na můj vkus jsem měla až moc často tvrdé břicho.

Holky, neměla jste nebo nemáte některá problémy v těhu s brněním ruky a bolestí? Já tak 14 dní pozoruju, že nemůžu nic udržet v ruce ani pořádně nakrmit malou atd. Jakmile něco dělám s rukou a mám ji trochu nahoře, tak mě okamžitě začně brnět hlavně zápěstí, dlaň a prsty a jediné co pomůže je, že dám ruku dolů podél těla. Hlavně dneska v noci jsem myslela, že zblázním. Nemohla jsem bolestí spát. Mám podezření, že to budou karpální tunely. Mamka je měla před pár lety ucpané taky. tak nevím. Máte s tím některá zkušenosti?

mirax
8. lis 2009

devila: to by mohlo být...zajdi si s tím na chirurgii, pokud by se to zhoršovalo.

krista: moc prosím napíšeš, mi kontakt na oobchod, ve kterém jsi kočár koupila?..bylo to přes net?

Já si to moc neumím představit..to sedátko se dává buď dolů pod dítě ke košíku nebo nad dítě, co leží? Ale to pak to malý nemá žádný výhled?

Jinak ženský, mně už se nic tak nechce 😅 ..Ještě jak je to pošmourné počasí...Stává se ze mě žrout a lenoch 😀

samsa
8. lis 2009

Ahoj holky, pááni, dneska jste toho nakecaly 🙂
Mariap, krásný popis porodu, ale teda bojím, bojím, už bych to chtěla mít taky za sebou.
Dneska je mi nějak blbě, 2x jsem zvracela, co to je???? 😠 Doufám, že se mi nevracejí těhu nevolnosti 😝
Sněženko, já dnes skočila na váhu a po obědě +5 kg, fuj 😝 Já ani moc břicho nemám, vypadám spíš jako tlusťoch, co se přežírá.
Holky, jak se tu bavíte o třetím dítku, tak teda my už ne. Jedině po delší době a to už u nás nehrozí, bude mi 32 a za 5-6 let by mi táhlo na 40 a to už bych asi nedala. Navíc ty nervy...budu šťastná, když vše dopadne dobře a už fakt never ever. Taky chci dětem něco dát, našetřit jim nějaké peníze a pomáhat jednou s vnoučaty a to půjde líp se dvěma než se třema. Ale je mi jasné, že za pár let budu slintat nad miminkama, ale tímto dítkem my končíme.
Jo a to kojení by mě taky zajímalo, jestli to bylo podruhé víc v pohodě. Já sice s Neli nějaké velké problémy neměla, jen mě prsa děsně bolela, nikdo mi nic neukázal, bradavky jsem měla rozžužlané, snad to půjde teďka samo. I když já mám pocit, že už to novorozeně ani nebudu umět držet.

samsa
8. lis 2009

Jo a tvrdnutí břicha, mně tvrdlo někdy kolem 17 tt, teď mi netvrdne vůbec, ale je mi jasné, jak to napíšu, že určitě začne. No, kéž by ne. Sněženko, ale snad tě uklidní, že s Neli mi tvrdlo strašně, klidně co 4 minuty, vždycky jsem se musela zastavit a rozdýchat to, hořčík nepomáhal. Ale neotvírala jsem se, tak jsem dělala všechno až do konce a kdyby mi porod nevyvolali, tak snad nosím doteď. Ty jak jsi hubená, tak máš docela bříško dopředu, tak možná je to tím, že je těžké, nezkoušelas třeba těhotenský pás?

kacka79
8. lis 2009

No holky já si taky říkám, že třetí dítě bych nezvládla, ale člověk nikdy neví... mě bude na jaře 31, tak si říkám, že bych možná právě kolem té 40 ještě jedno dala, no manža je rezolutně proti, ale to víte.... no člověk nikdy neví co bude..No u nás je to tím, že manža už jednoho syna /12 let/ má, takže by vlastně měl 4 děti a to už je asi fakt masakr 😀 😀

Jinak jsem začala mít křeče v nohách, tak jsem nasadila magnesium a to mám zase průjem.. no tak nevim, co je lepší 😀 😀 😀

Holky taky se druhé mimi v břichu o hodně víc otáčí a kope, no jestli to bude takový divoch i venku, tak se z toho zblázníme 😝