V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
9. lis 2009

Tak dobrou holky, jdu spát. Manžel je v práci, malá spinká, tak asiuž půjdu taky.
Všem vám přeji klidnou noc 🙂.

garfieldmail1
9. lis 2009

Teda holky, vy jste se mi zase rozepsaly, vůbec nevím, na co reagovat dřív 😅

Snezenka, držím palce, ať je to dobrý a ať si to těhu pokud možno ještě užíváš v klidu bez těch nervů 😉

samsa a nicole, to jsem za vás ráda, za ty kontroly, že je vše OK 🙂

mariap a krista, holky vydržte, doufám, že děti budou brzy v noci krásně spinkat. Víte, docela by nás to tady povzbudilo 😅 😉 I když noční vstávání je u mne beztak nevyhnutelné, pochybuju, že by zrovna moje dítě byl spáč 😠

devila, asi si ten závěr ještě "užiješ", tak ať to aspoň rychle utíká, hele 😉 Aspoň v noci ať se vyspíš 😉

kacka, jméno jste stále ještě nevybrali?

Co u nás nového, Luky si poslední dny nějak stěžoval, že ho bolí nožičky, většinou teda na procházkách, tak jsem myslela, že nechce chodit. No dnes si stěžoval po tom, co se odpoledne vzbudil a ukázal, že ho to bolí někde na holeních. Tak mi to nedalo a šla jsem ho změřit. Tak od 2.narozenin za půl roku vyrostl jen 3 cm a teď za poslední jediný měsíc další 3 cm. 😕 Tak jsem přeměřila i nožku a taky porostla, tak teď doufám, že mu ty zimní boty tuhle sezonu vydrží a že se ten růst trošku zpomalí 😅

garfieldmail1
9. lis 2009

Jo a já mám z porodnice dobré zkušenosti, to, co psala krista s tou polívkou, no to je masakr, teda 😝
Teď bych si moc přála nadstandard kvůli Lukáškovi, ať může za mnou kdykoliv a na jak dlouho bude chtít 😵 A kdyby to nevyšlo, tak hlavně nějakou "normální" spolubydlící. Ta minule byla super, ale pustili ji o den dřív než mne a ta nová byla teda na ťafku 😠

kacka79
10. lis 2009

Ahojky holky,

sněženka tak hlavně aby se to zlepšilo a nemusela jsi do nemocnice, s hlídáním to je vždycky masakr... no a co se týče pokaděných plen, no to by si manža asi musel zvyknout, nee?? Mě taky nikdy nedělalo pottěšení matlat se v hovínkách,.. no co se dá dělat, to k mimčům prostě patří 😉

Garfield nakonec jsme se rozhodli pro Adama 😵 nestihla jsem to ještě změnit v profilu..

devil ještě chvilku vydrž a pak huráááá do toho 😀

Holky jinak Fíla začak teď hrozně zlobit, na všechno říká NE, no děs... nechce se oblíkat, jít ven, no prostě všechno je špatně ☹ On byl vždycky zlatíčko, ještě ho všichni chválili jak poslouchá a teď tohle.. no doufám, že to přejde než se Adámek narodí, jinak mi hrábne 😖

mariap
10. lis 2009

Ahoj holčiny,

nemám moc času na precízne dočítavanie, tak len chcem popriať Snezence, aby sa držala a nemusela ísť do nemocnice.
U nás sa v noci stále moc nespinká. Anička je teda fakt nočný tvor a Miškovi sa režú stoličky, takže manžel si tiež užíva 😒 . Keďze tu mám mamu, tak chodí do práce, ale asi z neho bude za chvílu zombík.
Čo sa týka nálad tak som celkom v pohode, len ma občas vytočí malý, keď nechce poslúchnuť a robí mi vyložene naschvály. Ale to k jeho veku patrí, nedá sa nič robiť. Začínam sa desiť toho, ako to bude vypadať až tu budeme doma sami. Je totižto akčný nemá zábrany. Bojím sa, že ho neustrážim a on sa mi prizabije.
Anička je úplne úžasná a moc si ju užívam, mrzí ma, že som to nedokázala aj s malým. Vtedy som bola vystreslá a psychicky dosť na dne, ale to aj koli tomu, že mi umrel v tej dobe otec. Takže teraz si to tak trochu vynahrádzam.
Prajem všetkým pekný deň. Pohladte brušká a detičky vonku tiež.

kacka79
10. lis 2009

Mariap, ono se to spinkání určitě srovná, taky se toho děsím, že budu s Fílou vzhůru přes den a s mimčem v noci 😝 No ještě že manža bude moct ráno dospat, chodí do práce až tak kolem 9-10h... No taky s námi snad zůstane moje mamka doma a pomůže... Uvidíš, že se režim srovná, od kamarádek vím, že to tak ty dva měsíce trvá

😵

garfieldmail1
10. lis 2009

kacka, dobrá volba 😉 Mně se ten Adámek k Filípkovi ví hodí 🙂
Tohle období, co má teď tvůj Fíla měl Luky kolem druhého roku, trvalo to myslím 2-3 měsíce a teď zase měsíc se nechtěl oblíkat nebo převlíkat a už ho to zase přešlo. Mně na to nejlíp zabírá, něčím jiným ho zaujmout, aby zapomněl, co si to chtěl zrovna prosadit. Veškeré ostatní pokusy byly akorát o nervy a výsledek žádný 😠
Takže věřím, že u vás to je taky přechodné 😉

mariap, no já myslím, že to druhé miminko si asi člověk vždycky užije víc. U toho prvního se opravdu teprve všechno učíš, všechno je nové a člověk pořád čeká, kdy už bude zvedat hlavičku, kdy se usměje, kdy poleze, posadí se.... U druhého mimi to bude o něčem jiném, navíc možná už další mimi nebude, tak si to holt užijem maximálně to jde 😵
A přeju hodně sil v tom nočním maratonu, ať to netrvá moc dlouho 😉

Jo a i na příteli vidím takovou větší pohodu a těšení se na mimi, taky už přecejen ví, do čeho jdeme 😎 Lukymu se věnoval od miminka, dělal vždycky všechno, včetně přebalování, kromě kojení samozřejmě 😀 Jo a vlastně z koupání měl respekt, tam si to užíval, až když Luky seděl, do té doby se bál, aby malého neutopil nebo co 😅

samsa
10. lis 2009

Ahoj holky,
Mariap, ono se to určitě spraví to spinkání a bude líp, ještě vydrž takové 2-3 týdny. Třeba by mohla mamka vzít Miška ven a ty by ses mohla přes den prospat s malou. Já myslím, že u nás to bude taky tak. Dneska v noci jsem totiž nespala, nějak jsem nemohla a mimi se celou noc mrvilo v břiše. zato teď přes den skoro nic, asi spí. jestli ten otočený režim zůstane, tak mě klepne.
Kačko, malá tohle taky dělala, ona teda začala s tímto už někdy po roce, ale gradovalo to někdy před druhým rokem, to byl děs. Ta největší hrůza trvala tak 2 měsíce, pak byl už klid. Takže než se Adámek narodí, tak se to určitě zlepší. Jo a taky hlasuju pro Adámka, Samuel se mně osobně moc nelíbí.
Kristo, tak s tou polívkou, to je teda mazec. V té porodnici, jak je člověk vyklepanej, tak mi přijde, že se prostě neumí bránit. Za jiných okolností by takovou babiznu poslal do patřičných míst. Doufám, že jak už budu vědět, co mě čeká, tak to budu mít na háku a nedám se. Pokud teda opět nějak drsně nezapracujou hormony 😝
Sněženko, už je líp?
Garfi a co Luky, ještě je marod, nebo je to lepší?
Venku začalo lít, ach jo, dopoledne jsme lítaly s Nelikem 2 hodiny venku a odpoledne z toho asi nebude nic. Já chci léééto a teplo.
Holky, využily jste polohovací lehátko na mimi? Nevím, zda ho kupovat a jestli se tím mimču neničí páteř. S nelíkem jsem ho neměla, protože ta neležela, tu jsem celé dny nosila, ale s tímhle druhým to nepůjde.

zdenkaradek
10. lis 2009

ahoj holky,
snezenka moc ti držím palečky, ať se ti to srovná a nemusíš do nemocnice. Chápu o čem zrovna přemýšlíš, taky jsme to museli řešit, když jsme se dozvěděli o Šimonově nemoci a já s ním musela na 5 dní do Motola. Naštěstí Matýska nám pohlídala moje mamka, má částečný invalidní důchod a je doma. I když jsem věděla, že je o něj super postaráno, tak se mi po něm moc stýskalo ☹ . A taky jsem tam přemýšlela, co bych dělala, kdyby se jemu něco stalo a musel do nemocnice, tak jak bych to pak udělala, manžel na služebce na Ukrajině a co se Šimonem? Představa, že bych ho tam nechala samotného je hrozná 😝 . Ta nemocnice je strašná na psychiku, když tam člověk slyší brečet ostatní děti a nemůže jim nijak pomoct, obzvlášt příjmy v noci jsou libůstka, jeden jsem tam sama obrečela 😢 . Ale jak psaly holky, na tohle je lepší nemyslet. Ono, když ta situace přijde, tak se to vždycky musí nějak udělat a zařídit.
Jinak můj manžel a přebalování, to je taky oříšek. On to jako udělá, ale opravdu jen v případě nouze, jakmile tam je něco tuhého, tak je nejradši, když nemusí.
Spaní dětiček, teda doufám, že to nezakřiknu, ale Šimonek krásně spinká - nakojíme cca kolem desáté večer, pak se budí okolo čtvrté a pak až kolem půl osmé, takže paráda. Matýsek spí celou noc, jen občas si trochu brekne, ale většinou najde v postýlce dudlík a spí dál. Takže holky neklesejte na mysli, některé děti taky v noci spinkají 😉 .
Já nevím, jestli si Šimona víc užívám, ale ono je to jako bylo druhé těhu v poklusu - péčí o první dítko. Strašně rychle to letí a ńemám čas, ležet v knížkách a hledat, co už má ŠImon už dělat a najednou, hele on se krásně směje a jak pase koníky 🙂. Zítra máme 2 měsíce, už to není to miminečko 😉 .

zdenkaradek
10. lis 2009

Kacka, taky se mi líbí Adam víc, než Samuel. Akorát je blbý, že má svátek na Štědrý den, to na něj nesmíte zapomínat s dárky. Náš Šimon to má taky před Vánoci.
Samsa, lehátko máme, u Matýska jsem ho ani moc nepoužívala, to spíš ležel na hrací dece. AKorát jak jsme začali v 6 měsících s příkrmy, tak na to bylo super.Teď u Šimůnka si myslím, že ho asi využiji víc, zato řeším, kam dám hrací deku, aby mi ho Mates nepřeválcoval odrážedlem nebo Tatrou 😉 .

nicole_11
10. lis 2009

jak se tady bavíte o těch nemocnicích, tak je fajn,že ted tam můžeme být s našimi dítky, kdyby se nedejbože něco stalo...dřív to tak nebylo, tchýně mi říkala, že můj muž jako malej měl problémy s ušima a byl i na operaci a měsíc ležel v nemocnici a ona ho ani jednou nemohla navštívit,ale přesto tam chodila skoro každý den a ptát se jak mu je a nosila mu ovoce a on každý den koukal z okna,aby svoji mámu mohl aspon nachvíli zahlídnout, to je fakt děs...já bych se z toho asi zhroutila ☹

jinak my byli dneska na 4.hexe,tak jsem zvědavá jaká bude reakce,ale zatím všechny očkování byly bez problému

garfieldmail1
10. lis 2009

samsa, o víkendu má být 15 stupňů! 😵 No mně tohle počasí taky dost štve. Tenhle podzim se zatím teda moc nevyvedl 😖
Jinak Luky kašlal první půlku noci, pak už ne, tak jsem si říkala, že s ním k dr nepůjdu. Vzbudil se skoro v 9 hodin a měl takový záchvat kašle, že jsme v 9:45 přisupěli k dr, která bere nemocné do 10 hod, pak už tam přichází maminky s miminky. Čekárna narvaná, ale zrovna vyšla kamarádka-sestřička a prý "vy na ten výtěr pojďte hned"
😎 No kdo by odolal 😅 Musím jim tam zase něco přinést, dneska jsem to v tom ranním fofru nestihla.

devila
10. lis 2009

Ahoj holky,
vy jste se nějak rozepsaly, ani to nestíhám pročíst.
Já jsem se právě vrátila z nákupu z tesca a připadala jsem si jako bych měla doma celou školku při tom množství plen co jsem kupovala. 😀
Dneska jsem okupovala pouze drogerii a oddělení pro miminka. Už jsem si dokoupila vše do porodnice, takže už to je hezky vše v tašce. V den D tam pak jen přihodím přezůvky a drogerii 🙂.
Jaký jste měli den?

Já jsem se dnes úplně rozčílila v autobuse. Představte si, že jsem chtěla vystoupit z autobusu (klasický vysoký) a všichni najednou rychle vystupovali, jen aby mi nemuseli pomáhat. Najednou všichni slepí a hluší ☹. Takže jsem musela kočár s malou (cca 22 kg) tahat po schodech ven z autobusu sama. 🙄 Normálně bych je všechny vyfackala na místě.

Další jobovka byla, když jsem se stavila do práce a ředitelka mi řekla, že tam mají jeden případ prasečí chřipky, takže jsem zase co nejrychleji odtamtud vystřelila. Pracuji ve škole, takže aby tam těch případů nebylo více ☹

kacka79
10. lis 2009

No devila to si snad děláš srandu, neee????? No to bych se z těch lidí fakt pos.... To mě fakt teda dojímá, taková bezohlednost.. No nechápu.

Jinak dneska u nás nepršelo, tak jsme byli venku ráno i odpolko, tak nám to celkem uteklo a Fíla měl dneska zase lepší den, třeba se to vztekání už vylepší... no doufám 😉

devila
10. lis 2009

Jojo Kačcko, to si bohužel srandu nedělám. Já jsem taky zůstala jak opařená, ale vystoupit jsem nějak musela. Ale měla jsem strach,abych neublížila miminku ☹

plechajda
11. lis 2009

Dobre rano 🙂

Devil sis mela na cely bus ( nebo co to bylo ) zavolat, ja bych se toho nebala....kdyz jsou lidi "PIP" tak ja se kvuli tomu nestrhame prece ne ?....a kdyby sla bych klidne i za ridicem....

u nas dneska opet super noc, bez revu.....druha po 14ti dnech, me to dite snad zacne spat normalne casem 🙂 😉

devila
11. lis 2009

No já jsem fakt zůstala jak opařená.

Jinak jdu dneska odpoledne do poradny, tak doufám, že je vše v pořádku a mimi už se připravuje na svět. Dneska už by mi měli natáčet ozvy myslím. To je vždycky paráda poslouchat, jak miminku tluče srdíčko 🙂. Vždy ležím a ani pomalu nedýchám 🙂.

Tak vám veřer napíšu, jak jsem dopadla.

Holky, já zase v noci nemohla pořádně spát, ta ruka mě bolela a trnula jak hrom. ☹

kacka79
11. lis 2009

Devil držim palečky, aby už mimi pomalu plánovalo cestu ven 🙂

Jinak mi břicho začíná vadit při spaní, to s Fílou jsem blvbě spala až poslední 2 týdny před porodem... no taky jsem neměla takovej pupek 😀

plechajda
11. lis 2009

Devil tak to jdem stejne taky mam dneska KO a snad s tim poslednim utz, tak uvidime...nejsem objednana snad me vezme...

u nas ozvy delaji az od 37+ neco to mas dobry ze uz takhle brzo 🙂 😉 drzim palec 🙂

devila
11. lis 2009

Ahoj holky,
chudák můj manžel, v půl deváté přišel po noční domů a místo toho, aby šel spát, tak zahnal mě jak mě viděl. Jsem hrozně unavená, když se v noci pořád budím ať už na záchod nebou tou bolestí ruky. No a teď jel chudák zase pro obědy. Bereme obědy ode mne z práce - vaří se tam skvěle a mám to za zaměstnaneckou cenu 😀.

Jinak teda doufám, že mi budou dělat ty ozvy - minule o tom sestra mluvila, že od 36.tt, tak uvidíme. Teď už budu chodit každý týden.
Včera mi pár lidí řeklo, že mi bříško trochu klesá (dokonce i můj taťka - a to jsem hleděla, chlap a pozoruje něco takového 😀 ). Tak uvdiíme,

příští víkend slaví moji rodiče 5O -tiny, tak mi tady přijede na tři dny tchýně, švagrová a její dcera. Jsem z toho vyloženě "nadšená", sama se sebou už mám co dělat a starat se od další tři lidi .....určitě mě chápete, člověk už chce mít svůj klid, když je tak unavený a má chvilku do porodu.

Představte si, že mám takovou tchýni, že si ani nevzpomněla na svátek Sabinky. Když tady přijede jednou za 4 měsíce, tak ji nepřiveze ani jeden banán - hrůza. Když jsem čekala malou a byla jsem někdy v 12. tt, tak to bylo na Vánoce, pozvali jsme ji. Mě bylo zle, lezla jsem tu po čtyřech abych vytřela a ona na mě hleděla, ani mi s ničím za celou dobu nepomohla. Super že?

Kacko - bříško mi vadí už dlouho 😀 - to už není ani bříško, ale pořádný pupek 😀 (mám ho vyfocené tady v albu) , ale je fakt, že se mi spí o něco lépe než při Sabince. To měl bolely kýčle úplně šíleně z toho ležení na boku.

Plechajdo, držím palečky, aby UTZ dopadl dobře. Potom napiš 🙂

kacka79
11. lis 2009

Devila - no ten konec těhu je teda fakt lahůdka... no čeká nás to všechny 😅 S tou tchýní je to teda nářez, no i když u nás to taky není žádná hitparáda, taky Fílovi nikdy nic nepřivezla a řekla mi že svátky slaví až starší děti, když z toho mají rozum, pak prý ty dárky vyžadují... no taky názor 😖 😖

Plechajda tak pak napiš, jak jsi dopadla... já myslim že u nás dělají ty monitory taky 37+ tak jsem zvědavá... no a při přenášení každý den, tak snad porodim do termínu...

devila
11. lis 2009

Kacko, tak jako bych slyšela svoji tchýni, prý nebude posílat malé ani pohled k svátku , když z toho nemá rozum. Tak jak vidím, tak to asi není jen vyjímka u nás 🙂.
Právě jsem vylezla z vany a za chvíli utíkám k dr. a pak k babičce.
Musím se ještě zkrášlit, když mám takového mladého sympatického doktůrka 😀. Vždycky si takhle dobírám manžela 😀.

kacka79
11. lis 2009

Devil 😀 😀 To je jasný...

nicole_11
11. lis 2009

no mě dneska taky dostala tchýně...řekla mi že bych už neměla kojit,protože to mimčo co nosím ochuzuji o živiny a hlavně vápník, a že neporoste tak jak má,atd...ale vím že spousta mamin kojí v těhu a narodí se jim zdravé děti, v pátek jdu do poradny tak se na to schválně zeptám...ale tchýně to kojení nějak moc neprožívá, pořád mi nutila at mu dávám UM, že mu to nestačí, že je hubenej 😠

devila
11. lis 2009

Ahoj holky,
tak v poradně jsem dopadla dobře, vše ok. Ozvy mám naprosto v pořádku. Ale zarazilo mě, že mě odjednal až zase za dva týdny, protože minule říkal, že už budu chodit co týden. Ale vše je ok, tak to je hlavní. Miminko je v pořádku a to je to nejdůležitější. 🙂

Holky, tu porodnici mi zavírají v den mého termínu 😖

krista
11. lis 2009

Ahojky 🙂

Nicole já jsem taky kojila v těhu a Lukášek je zdravý 😉 Je pravda, že trošku na živinách ubíráš, ale od toho jsou vitamínky 😉 a taky vím o maminkách co kojili úplně celý těhu a pak obě dvě děti tandemově a žádnej problém 😉

Devilo gratuluju k dobré kontrole a ptala jsi se jestli ti Dr. kdyžtak nějak pomůže, třeba tím Hamiltonem???

devila
11. lis 2009

Děkuji Kristy. Ještě jsem se ho neptala, jen jsem naznačovala, že fakt chci porodit dřívekvůli tomu ,tak jen řekl, že za 14 dní uvidíme a domluvíme se co dál. Tak třeba mi to nabídne, jinak se ho asi zeptám. 😒

krista
11. lis 2009

Snad jo, nenech se odbýt kdyžtak 🙂 jak byste to dělali kdyby ti tu porodky zavřeli?

krista
11. lis 2009

porodku 😉 a to by si vlastně byla přenašečka tak by si musela dojíždět do cizí porodnice na monitory každý den nebo ob den co? 😖

devila
11. lis 2009

no to děkuji pěkně, dojíždět každý den jinam. ☹ Vůbec nevím, jak to je,když bych přenášela. Malou jsem rodila o dva dny dříve. A ještě v den termínu jsem měla monitor u své dr. v ordinaci.

Musím holt doufat, že porodím alespoň 9.12. anebo, že mi dr. pomůže tím Hamiltonem. ☹
A když ne, tak bych si musela půjčit od našich auto a jezdit do té jiné porodky (cca 20 km) na ten monitor no.