V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
25. lis 2009

Devilo no to víš že mi to neřekla, poslala mě tam že mě vezmou hned když kojím a že ty léky si mám vzít večer, já myslím, že by se hov.. stalo kdyby se mnou Dr. aspoň promluvila, ale viděla jsem jen sestru a ta mě objednala 😖
A tu ruku máš nateklou pořád nebo jak to máš? To je hrůza 😖

Samso po těch práškách zatím ani jedno osypání 🙂 díky za optání 🙂

A jak se máte vy těhule?! Páni to neni možný, že už jste pomalu všechny nad 30tt 😲

kacka79
25. lis 2009

Ahojda, ta´k jsem se vrátila od doktorky a těhu cukrovka se nepotvrdila, tak slááva 😵

Krista to je fajn, že už se neosypáváš 🙂

Devil no s tou rukou je to na palici, jsem zvědavá, s čím dneska přijdeš od mudr....

Jinak u nás je dneska skoro 15°C, no paráda 😵 hned má člověk lepší náladu..

plechajda
25. lis 2009

bry odpoledne,

tak ja mam taky po KO a vlastne nic nevim, monitor nebyl, dr nikam nesahala, takze jen prohmatala bricho poslechla ozvy a zas za 14 dni...takze u nas nic novyho....

devila
25. lis 2009

Ahoj holky,
tak jsem zrovna přišla od doktora. Stěžovala jsem si a stěžovala, ale nezabralo. ☹
Ale nález od inula pokročil asi pěkně. Minule jsem byla na špičku prstu a teď na dva prsty, tak asi je to dobré.
Ale holky,jedna výborná zpráva je - NEZAVÍRAJÍ MI PORODNICI!!!! Nakonec ji budou malovat až příští rok!!! 😀

Kristy - tu ruku mám permanentně jakoby nateklou, hlavně v ní mám tak poloviční cit ☹

plechajda
25. lis 2009

devil super 🙂 ta porodnice te urcite aspon castecne uklidnila a ani se ti nedivim 😉 tak ted uz fakt jen porodit a treba to bude co nevidet 🙂

kacka79
25. lis 2009

No Devil s tou porodkou to je bezva!!!! Tak aspoň o jeden stres míň 😉 No jinak snad Tě ta ruka po porodu přejde, no nebo pak jedině zkusit ještě tu neurologii, to přece není možný, abys takhle fungovala... 😝

krista
25. lis 2009

Kačko to je super, že se cukrovka nepotvrdila, tak doufám, že jsi to oslavila čokoládou 😀

Devilo paráda že porodnici nezavírají!!!! 😵 teď ještě ruku vyřešit a máš po problémech 🙂 Jinak teda ale nechápu že ti nikdo nepomůže když ji máš nateklou 😖 ani lék že ti nedají, existují léky co můžou těhotné i kojící 😖

devila
25. lis 2009

|Kacko - úplně jsem přehlédla, že máš výsledky cukrovky.Tak to moc gratuluji, že jsi v poho a nepotvrdila se. 😉

garfieldmail1
25. lis 2009

devila, tak držím palce, ať už už porodíš 😉
plechajda, na to, že to máš taky za pár, tak docela nuda, ne? 😅 😉 Ty se cítíš asi docela dobře 😵 nebo se pletu....?

No vidím, že za dnešek je tady několik pozitivních zpráv 😵 A kdo potřebuje nadále nějak potěšit, tak vás pobavím, těhotenská demence totiž na mne padla v plné síle 😠
Byla jsem s Lukym v MC, před odchodem jsem musela zase čůrat, Luky samozřejmě musel na poměrně malý záchod se mnou 😠 a tak jsem si v lehkém rozčilení a taky asi kvůli špatnému výhledu přes svůj pupek nevšimla, že záchod je celý přiklopený deskou 😅 Uvědomila jsem si to asi po 2-3 vteřinách čůrání 😅 😅 😅 Odteď si záchod asi 3x zkontroluju, než si nad něj dřepnu 😅

devila
25. lis 2009

Garfi - tak to je sranda, ona ta těhotenská dmence je fakt něco, že? 🙂 Já jsem taky už zažila spoustu takových příhod díky tomuto druhu demence - hlavně mám pocit, že mi mnohem dýl trvá, než mi něco docvakne 😀

nicole_11
25. lis 2009

Ahoj holky...já měla dneska taky docela pohodový den..ale zítra jsme měli jet za tchýní do nemocnice, operovali ji nohu, ale kvůli těm chřipkám ted zakázali návštěvy, přijde mi že se pomalu zavírají všechny nemocnice a už mě ta chřipka docela štve 😠 , hlavně jak je to pořád ve zprávách, atd...a jenom mě to znervoznuje, vždycky když někdo kolem mě zakašle, tak se vyděsím...o normální chřipce se nikdy tak nemluvilo a lidi na ní taky umírají, tak proč o téhle musím každý den něco poslouchat...asi přestanu koukat na zprávy nebo co 😅

krista
25. lis 2009

Garfi tak to je fakt sranda 😀 co Luky na to? 😀

Já jsem sem přišla a zase letím, malej poslední dobou v noci brečí a teď tam taky řve a já zase nevím proč!

garfieldmail1
25. lis 2009

krista, před Lukym jsem se raději tvářila jakoby nic, vždyť on by to hned všem řekl 😅 Stačilo, že jsem tiše zaklela "do prd..." a on to hned zopakoval 😠

nicole, taky si to myslím, že média by se měla trochu zklidnit 🤐

samsa
25. lis 2009

Ahoj holky, koukám lepší zprávy. Kristo, to je fajn, že je ti líp.
Devi, aspoň, že porodku nezavírají, ale s tou rukou tě moc lituju.
Kačko, gratulace k necukrovce, doufám, žes to zajedla aspoň tabulkou čokolády 🙂
Garfi, docela jsem se zasmála, i když tobě asi do smíchu moc nebylo 😀
Nicole s tou chřipkou mě to taky štve, přitom kolik lidí denně zahyne při autonehodě nebo umře na infarkt, o tom nikde nepíšou. Musíme doufat, že to nechytneme. Teď jsem psala kamarádce do Anglie, jak to tam vypadá u nich a jestli se nechala naočkovat (je těhu), tak jsem zvědavá, co napíše.

kacka79
25. lis 2009

Jo holky, jak to pořád někde rozebírají, taky jsem z toho pomalu začala znervozňovat... no ještě jsem tady na MK před pár dny psala do jiný diskuse ať lidi neplašej, že je to uměle vyvolaný chaos a už si to přestávám myslet... no začínám být taky trochu nervozní ☹

Garfield máš teda 100 bodů 🙂 to je teda super 😀 😀

samsa
25. lis 2009

Holky a myslíte, že se ta chřipka fakt tak šíří? Jako kolem nás je hodně nemocných, ale jsou to takové klasické virózy, kašel zvýšená teplota, rýma...Ale já z toho mám taky strach, už jen proto, že jsem chřipku měla jednou v životě a myslela jsem, že vypustím duši. Šílené horečky, nemohla jsem skoro vstát z postele. Jako tohle chytit v těhu, tak nevím. Jedno ale vím jistě, pokud budu mít příznaky chřipky, tak se snad radji nechám zavřít ve špitále, prostě žádná samoléčba doma, bojím se moc o mimi. 😔

nicole_11
25. lis 2009

no já jsem ted četla že ty vakcíny už jsou předem určený jakým lidem půjdou a když je odmítnou tak se udělá nový seznam, tak stejně se normální člověk k tomu nedostane...jedině že by jste měli známého Dr...

já měla minulej rok asi něco jako chřipku i když nevím..horečku jsem měla jeden den kolem 39,5...víc trpím na angíny a virozy a hlavně na rýmu, tak snad se mi to vyhne i ted...a nejen mě ale i Tedíkovi...za to můj muž trpí na chřipky ☹

samsa
25. lis 2009

Nicole, já bych vakcínu sice sehnala, ale bojím se toho. Přece nikdy se v těhotenství nic neočkovalo, podle mě nemůže nikdo vědět, jak těhule na vakcínu zareaguje a druhá věc, já bych se bála, že pak dítě bude mít následky, třeba autismus...když autismus údajně může vyvolat i vakcína proti MMR.
Já měla horečku jen 2x v životě, při salmoneléze a té chřipce a to už je nějakých let zpátky. Nejsem horečkový typ. A 39,5 jsem teda neměla, max 38,5 a byla jsem totálně vyřízená. Sice něco chytnu každý rok, bolí mě v krku, chraptím, kašlu a mám mírně zvýšenou teplotu, ale to podle mě není chřipka. Takže já se té chřipky strašně bojím. A tím, jak nemívám horečky, tak když má Neli kolem 39, tak totálně šílím, to bych fakt nedala 😒

misicka85
25. lis 2009

Ahoooj holky,

omlouvám se za dlouhodobou absenci,ale nějak nestíhám 😠

Adélka se začíná stavět takže jí musím mít pořád na očích 😝

U mě jinak vše ok, zítra jdu ke gynDr a možná se dozvíme co čekáme,tak jsem napnutá,snad bude mimi dobře natočené 😀 Jinak těhu probíhá naprosto bezproblémově,ještě líp než to první 🙂 Zatím jsem nic nepřibrala, bříško taky nemám vůbec žádné..Takže si to užívám...

Jinak už peču na vánoce, mám perníčky, linecké,rohlíčky,kokosky, v lednici těsto na rumové kuličky a marokánky, ty uplácám zítra.No a pak udělám ještě 2 druhy a končím 😉

plechajda
25. lis 2009

Kacko gratuluju ze neni cukrovka, me by teda zabilo bejt bez cukru....zvlast ted 😀

garfi muhehehehhehehhehe 😀 zname myslim vsechny dobre 🙂

Jinak k tomu jak se citim....mno...diky magnezku to obcas jde, ale dnesni vylet do centra k dr a zpet (3h) mi teda dal zabrat...bricho jak kamen a celej vecer jen funim jak me bolej kycle a kacena - coz jsem si zrovna vcera rikala ze me tohle boleni opustilo....princezna si dela zas nejakou technoparty takze noc bude asi vesela...boli me hlava - mm pritahl nejakou rymu, tak ted uz jen aby ji chytnul i Matysek...jsem rada ze obejdu barak a musim si sednout....vypadam jak velryba ktera se nafoukla na slunicku a to mam pred sebou jeste min mesic.....dr dneska koukala na monitor z pred 14ti dnu a rikala, co ty kontrakce tady dole ??? Rikam nevim....ona Vam to tam lita jak kdyz jste tu rodila.....rikam o tom bych musela asi neco vedet ne ?? Nacez mi rekla ze dneska monitor ne ze az priste.....tak aby se v tom jelen vyznal...

co se tyka chripek, at uz obyc nebo praseci....muj nazor je, ze to je desive nafouknuta bublina....chripky byly, jsou a budou....z praseci fakt strach nemam - normos clovek ma priznaky jak u obyc chripky a neplechu to dela jen u oslabenych lidi....coz sice jako tehu jsme, ale ze by si sedla mrcha zrovna na me o tom silne pochybuju...pockovat se proti chripce nikdy nedam - co rok to jiny kmen, takze to fakt ne a tu nevyzkousenou praseci vakcinu at si nechaji 😉 to jsem se jen vyjadrila jako jak u nas 🙂

Dneska jsem zjistila ze tu kousek mame cviceni joga pro mami a mimi tak jestli to ufunim tak mozna zajdem....ale taky mozna az po novym roce, jen je prijemne zjisteni ze tu je nejaky vyziti krome pozorovani srn a bazantu za zahradou 😀

misicka85
25. lis 2009

Koukám že řešíte chřipky, tak na tu mám stejný názor jako plechajda. Podle mě to zbytečně dramatizujou.. Ročně na klasickou chřipku zemře u nás až 1500 lidí a o tom se nikde nemluví a nepíše. Navíc jak se léčí prasečka - lehnout do postele a paralen - stejně jako klasická chřipka 😉 Jo pokud je někdo chronicky nemocný,oslabený atd tak to problém nadělat může ale to by asi udělala i obyčejná sezonní chřipka. Očkovat bych se nenechala,a jako těhule už vůbec ne! Takže na zprávy nekoukám,noviny nečtu a mám klid 😀

kacici
26. lis 2009

Ahoj holky,doufam,ze se vsichni drzite,ja moc nestiham psat,navic docitat nezvladam uz pomalu ani diskuzi ze stejneho mesice,ale chtela jsem se podivat zda nam opet nekdo dalsi neporodil 😵
Ta chripka je podle taky jen vyvolana panika 😉,ano radi,radi vic,ale ja se ani nedivim,je pekne teplo a tak se virum dari 😅,jen vsem tehulkam preju aby nic takoveho nedostaly,musi to bty mazec s briskem snaset teploty a dalsi neprijemnosti kolem onemocneni
Kristo - ty mas nejake zdravotni problemy 😕,tak preju hl. at je brzo lepe,se dvema detma a mit zdrav. problemy je fakt mazec 😔
Ren vitam te v teto diskuzi 😀
Jeste jsme si vsimla ze rozebirate nositka,ja mam manducu a nedam na ni dopustit,Naty je v ni a Terezka se veze v golfkach 😉 ,kdyz je unavena,ale je pravda,ze jit jen s manducou je ocistec,protoze kdyz se mala zacne valet vzteky po zemi neseberete ji 😅 Takhle me obdivovaly dve maminky jak dokazu v klidu stat nad Terkou a nic nedelam,kdyz prisly bliz zjistily,ze me ani nic jineho nezbyva,to vite ze bych ji hned dala na zadek 😅 a slo se dal,ona je fakt tvrda palice(bohuzel po nas obouch)

devila
26. lis 2009

Dobré ráno holky,
tak jaká byla u vás noc? Tak u mě po dlouhé době o něco lepší, ruka sice bolela a brněla, ale méně než obvykle, takže se dá říct, že jsem se relativně vyspala 🙂

kacici
26. lis 2009

Devil uz se asi na Sofinku moc tesis,vid? 😵 Ted jsi asi na rade ty,vid?Tak drzim pesticky,at je vsechno o.k. a tesim se na fotecky 😀

devila
26. lis 2009

Kacici - to víš, že se moc těším, už bych to chtěla mít za sebou 🙂

krista
26. lis 2009

Ahojky holky 🙂

Garfi 😅 i my už si musíme dávat pozor na pusu 😅

Devil jsem ráda, že jsi se vyspinkala lépe 😵

Misicko taky jsem zvědavá co čekáte a držím palce ať se mimi dobře natočí 🙂

Holky koukám, že řešíte tu prasečí chřípku, já jak jsem teď byla u Dr. kvůli té alergii tak mi říkala sestra, že ona se očkovat nenechá, ani Dr. se očkovat nenechá, že ta látka neni pořádně vyzkoušená, že to má spoustu nežádoucích účinků, dokonce i ochrnutí a musíte před tím podepsat papír, že nebudete nic vymáhat. Taky říkala, že jí volaji pořád z Hygieny kolik má nakažených lidí a ona prý ještě žádný, prý klasický virozy akorát a ani ta hl. hygienička se prý očkovat nenechá, no toť tak vše co jsem se dozvěděla, takže já bych do toho nešla 😉

A když jsem u té alergie tak dneska jsem se taky osypala a nic jsem nejedla a pěkně se mi motala šiška, tak jsem zvědavá z čeho to teda mám, za tři týdny jdu na alergologii tak snad budu chytřejší.

Mějte se a opatrujte bříška, páá 🙂

devila
26. lis 2009

Kristy - ty si teda taky musíš užívat, když se ti takhle motá hlava a osypáváš a ani nevíš z čeho. Budu držet palečky, ať to ty tři týdny nějak přežiješ než budeš vědět co to je.

Jinak mám holky pocit, že na mě fakt něco leze. Ráno jsem se vzbudila a chrchlala jsem jak hrom a k tomu rýma. To my fakt teď chybělo. 😒

Malá mi tu dělá přehlídku všech svých čepic, které našla ve svém svém šuplíku. Holky ona je modelka, každou,kterou si nasadí tak se prohlíží v zrcadle a culí se jak ježíšek 😀. To ona dělá vždy, když ji obléknu, herečka jedna 😀

krista
26. lis 2009

Devilo to by bylo blbý kdyby si teď omarodila, nasaď čajík s medem 🙂
Oni se na mě za ty tři neděle určitě vyprdnou 😠 manžel si myslí, že to mám z těch nervů, ale jak bych tohle léčila to nevím 😅 jedině fetovat aby mi bylo všechno fuk 😅 ale to teda nehodlám 😉

Malá je šikulka, Kristý taky dělá modelku, ale v první řadě je strašnej pedant, to je síla, to má po mě 😅 když jí a opatlá si pusu, tak okamžitě utřít, jakmile spadne někde na ruce a má je jen trošku špinavý tak taky utřít, uklízet boty všichni musíme do botníku, strašně nás buzeruje 😅 😀

devila
26. lis 2009

Tak koukám, že máte doma docela vojnu co ? 😀 Malá je hotovej generál 😀

Myslíš, že tomáš od nervů? Trpíš na to? Tak jestli ano, tak bys to asi měla nějak řešit, přeci nemůžeš takhle pořád fungovat. Motání hlavy a osypávání není sranda. Abys sebou někde neřízla při té motanici. No držím pestičky!!!!

krista
26. lis 2009

Já nevím jestli je to možný,aby tělo takhle reagovalo na nervy, říkala mi to i Dr., přitom já si myslím, že zase takový nervy nemám, samozřejmě to neni jednoduchý, ale že bych tady byla celej den v háji to ne, já se směju, hraju si s dětma, někdy je to horší, jindy lepší, fakt netuším. Osypání už slezlo a palice se mi nemotá tak asi to fakt bude k tomu a to že jsem se motala několik dní před tím bylo asi varování.

Malá je opravdu hroznej generál, přijde MM, okamžitě se musí svlíknout z džínů, převlíct. Nebo když jí říkám že půjdeme papat, tak mi rozkáže abych malýho dala do lehátka a vzala sebou 😅

A co ty jak se cítíš? Máš pocit že už budeš rodit? 😅