V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
29. lis 2009

Jůůůůů, teda Zdeni, manžel je šikula, určitě mu budu držet pěsti, ať se na Olympiádu dostane a všem jak se říká "natrhne prdel" a vyhraje to 😀.
My s manželem sledujeme Ano šéfe a oba jsme říkali, že Pohlreich je chlap na správném místě. Je fakt dobrý a ví co dělá.
To máš fajn, že si u rodičů odpočineš a za těch 14 dní si prarodiče užijí vnoučat až až 🙂.
Já teď kašlu pořád, tak snad se nedočkám toho, že mi voda rupne. Musím se dát do kupy nejprve.

zdenkaradek
29. lis 2009

To jsem si taky říkala, že se musím dát do porodu do kupy, ale pak prdla voda a bylo vystaráno. Ten kašel jsem měla fakt hrozný. Tak když jsem přijela do Podolí, tak jsem se stavila v lékárně pro něco na kašel, s tím, že asi budu budu brzo rodit, ta mi pan lékárník dal alespoň nějaké mátové bonbony. A je pravda, že při porodu mi to ani nevadilo, asi tu virózu ten endorfin a adrenalin v tu chvíli přemohl. Akorát, že po příjezdu z porodnice byla viróza ve stejném stavu jako před porodem a plácala jsem se v tom ještě 3 týdny, bylo to na levačku.
Na Ano, šéfe taky koukám, tak nějak z nostalgie, líbí se mi to. ALespoň je trochu osvěta v gastronomii, je pravda, že tam máme co dohánět ještě z dob komunismu a UHO.

ren82
29. lis 2009

Ahojky...
teda Zdeni, máš to ale šikulku manžela. Ten můj neuvaří vůůůbec nic. ☹ V kuchyni je úplně k ničemu. Pořád mi sice opakuje, že se něco naučí ať umí aspoň něco, ale ještě se k tomu nedostal.
Doufám, že se manža vrátí zdravý. 😉

plechajda
29. lis 2009

devil nebooooooooooj 🙂 😀 😀 😀 jsi porad prvni na rade...ja si tem mesic, pevne doufam, jeste pockam 🙂
A jak pises, nevim jestli jsou uz u nas vyhlaseny zakazy navstev, ale taky bych se nedivila....jsem s tim smirena, lepsi kdyz se uvidi az po tydnu nez aby neco chytlo mimco hned po narozeni....

jinak u nas teda silena noc 😖 co pul hodiny vzhuru, plnej nos, prdy a ja nevim co vsechno.....takze nakonec vstavacka v pul paty a v 9 jsem odpadla do 12.....jsem u moji mamky takze se postarala, jeste ze tak....nevim z ceho ho mel plnej, pac vecer nic a ted rano uz taky nic...takze asi nejaka "nocni ryma" 😠 😉 uvidime jeste na dnesek....ale doufam, ze uz bude spat normalne teda.....

ja bych tak pekla, mam rada tu vuni, ale nemam silu....fakt nemam.....peceni pripada v uvahu jen vecer a to jsem naprosto nepouzitelna, me obe mamky uz i zehli, na stridacku jak ktera prijede, takze zehlicku jsem nevidela min mesic uz 😉

jinak ja kojila pul roku, pak zasoby dosly a zustalo mi nahore z 23kg 😝 😝 😝 10....ted mam navrch jen 10, ale jsem vlastne tam kde jsem byla kdyz jsem sla rodit prvni 😝 😝 😝 uvidime jak tentokrat....rozhodne u me kojeni zadnou vahu dolu nedavalo teda....vsechno to slo v porodnici a pak uz stopka 😝 ale vyhledove bylo v planu druhy, coz ted uz nebude tak se do toho pak nejak opru, na 2x hubnout se mi nechtelo 😉 navic 2 deti bude trosku jinej masakr 🙂

devila
29. lis 2009

Zdeni - menžel se ptá, teda jestli může, zda je Zdeněk Pohlreich takový i ve skutečnosti? Jestli je tak bezprostřední jako v Ano, šéfe 🙂. Strašně se mu líbí, vždycky se tady může potrhat smíchy nad jeho hláškama 😀.
S tou virozou, právě jsem přemýšlela, jak se to řeší, když má někdo při porodu virozu a pak je s miminkem.Aby se to miminko nenakazilo.

devila
29. lis 2009

Plechajdo ahooooooooooj, já už myslela, že jsi mě trumfla 😀. Teda, ale pěkně jsi nás tady zanedbávala, píšeme si k tobě černý puntík za docházku 😀

garfieldmail1
29. lis 2009

ahojte 🙂
zdenka, to jsem ráda, že kontrola u malého proběhla dobře! Fakt moc dobrá zpráva! 😵

Ano, šéfe! je můj nejoblíbenější "seriál" v poslední době, pak Zoufalky a Sex ve městě 😀
Pohlreich vydal i knížku s DVD Bravo, šéfe! Už jsem se na ni ptala v jednom knihkupectví a samozřejmě vyprodáno 😠 Už jsem si o ni řekla Ježíškovi 😵

Tak zprávy od plechajdy teda máme, ještě by mne zajímala snezenka, asi je v nemocnici, no snad se drží stále 2v1 🙂

devila, teda máš to ale dilemata, nejdříve jsi chtěla porodit dřív, než porodnici zavřou úplně, teď zas později, abys mohla mít návštěvy 😅 To rozhodnutí je stejně na miminku, kdy bude chtít ven 😉

nicole, já když jsem syna odstavila, tak jsem měla obě prsa nalitá ještě asi 5 dní, ale fakt hodně, ani pomazlit jsem se s Lukym nemohla, jak mne to bolelo ☹ Pila jsem šalvějový čaj a dávala studené obklady a odstříkávala jen malinko do úlevy a pak se najednou ze dne na den přestala nalévat, ale připadalo mi to nekonečné, trpěla jsem doslova 24 hodin denně 😖

garfieldmail1
29. lis 2009

zdenka, já myslela, kdyby byl nachcípaný někdo z nás, jako já, přítel nebo Luky. Naštěstí nemám v okolí nikoho, kdo by i přes nemoc se k nám cpal na návštěvu 😠
A taky držím palce, aby se Ti manžel vrátil zdravý 😉

devila
29. lis 2009

garfi - já vím, že jsem hrozná, chtěla jsem rodit kvůli tomu zavření, ale teď, když vím, že ji nezavřou, tak bych raději rodila později, aby za mnou mohli chodit 😅

nicole_11
29. lis 2009

já původně chtěla kojit déle, ale jak jsem těhu, tak ty prsa jsou citlivější a poslední měsíc mě to strašně vadilo, i když nekousal, tak přesto to bylo dost nepříjemný ☹
naštěstí banánové mléko mu chutná, ale dostanu ho do něj zatím jen ráno, večer vůbec nechce, tak doufám že nebude ochuzen moc o mléko, ale má přes den jogurt, sýry, kaši..
akorát to ranní chystání mě asi zabije...budí se o 6 a je zvyklej na to, že ho nakojím a pak usne...a to mlíko mě zabere tak 20min než ho udělám a vychladne 😒

devila
29. lis 2009

Ahoj holky,
tak mi ted tak šíleně ztvrdlo břicho a začal bolet podbřišek a kříže, že jsem si musela lehnout ☹ . Ale pomalu to přechází. Poslíčci už mě asi taky dostihli 🙂

kacka79
29. lis 2009

Nicole - tak já kojila 7 měs a po odstavení jsem do 2 dnů neměla mlíčko vůbec a prsa jako kokršpaněl uši 😀 😀 . Ale je fakt, že Fíla se odstavil sám, protože už bylo mlíčka málo, tak to bylo asi tím.. No já dělám UM do vlažný vody a fíla ho rovnou pije, máme HIPP nebo HAMI nebo NESTLE a ty jdou všechny rozpustit ve vlažné vodě...

samsa
29. lis 2009

Ahoj holky, tak já kojila do roku a půl, ale v tom roce a půl už jen jednou denně, takže žádné problémy nebyly. Ale když jsem zmáčkla prsa za půl roku, tak z nich vždycky ještě trochu mléka teklo. Teďka už mi teda teče mlezivo. Jsem zvědavá, jak půjde kojení s druhým prckem, doufám, že dobře. Přece jen je to pohodlné, prso je hned po ruce 😀
Devi, že by? Třeba už budeš rodit. Já myslím, že ta porodnice zůstane pro návštěvy nepřístupná ještě dlouho. Ale tatínky bez příznaků virózy snad k porodu pouští, aspoň si to myslím.

snezenka123
29. lis 2009

Ahojky holky,tak se konečně hlásím Ve středu mě hospitalizovali,nález se od pondělí nezhoršil,ale kvůli bolestem a tvrdnutí si mě tam nechali,dali mi kapačky,aby rozehnali ty kontrakce,pak zjistili že mám infekci močových cets a tak jsem dostávala 3 dny v kapačkách ATB,a jelikož bolesti pominuli a nález na hrdle je stejný/naštěstí)tak mě dneska dopoledne pustili.Doktor teda říkal,že jestli mě to zase chytne,už si mě tam nechají do 32tt ležet(asi počítají 32tt jako kritický)taže doufám,že to zvládnu ještě ty 3 týdny v celku,minimálně. I jsem holky volala svojí známé co profesionálně vykládá karty a ptala jsem se jí po telefonu,jak to vypadá a říkala,že malý je netrpělivý a že to bude pěkné číslo(a ne tak klidný a hodný jako Stázinka 😀 )a ptala jsem se jí zda to vydržím aspon do toho 34tt tak řekla,že asi ne...ale že možná že jo,ale pokud by se narodil malý dřív,tak že nemám mít strach,že bude zdravý. Že je silný a je to bojovník-tak mě uklidnila. Nevím,zda na tyhe věci věříte,ale ona je fakt dobrá-vše co předpoví-at mě nebo mým známým-tak se to vyplnilo... 😉 Takže už pomalu balím tašku do porodnice a počítám vnitřně s tímž,e se malý narodí ještě letos. Hlavně aby byl v pořádku a zdravý.
Jinak v naší nemocnici taky od včerejška zrušili návštěvy takže docela blbý-den vám pak už vůbec neutíká a je to hrozná depka ☹
Já jsem se letos těšila že budu péctale jelikož musím ležet,péct nebudu,naštěstí mi moe hodná ségra něco málo upeče a kdyžtak dokoupíme Dáry nemám koupeneé a nevím,jak je letos nakoupíme-vždy sjem je naupovala já a ted nikam nesmím,manža nákupy nenávidí,zvášt ted před vánocema,když je všude tolik lidí...
Jinak malý vážil ve středu 1138g,snad bude mít při porodu aspon ty 2 kila,kdyby se narodil dřív. Na kontrolu jdu 11.12 to mi budou dělat i utz,tak jsem zvědavá jak přibere.
A jak mi je? no co jsem doma tak nic moc
😖
Prostě v nemocnici mi nařídili přísný klidový režim,nerzčilovat se,ležet,být v klidu.
Já se teda snažím ležet,ale malá mě přestala za těch pár dní poslouchat,je fixovaná na mm,takže jakmile zajde za roh,hned popotahuje,ale to je asi o zvyk...
Holky moc se opatrujte a dávejte na sebe pozor Pohladtě bříška a dětičky. Dobrou noc.

kacka79
29. lis 2009

Snezi, jsi hodná, že ses ozvala. Je dobře, že ještě držíš, ještě by to tak těch 5 týdnů chtělo... přeju ti moc a moc štěstí, abys vydržela co nejdýl 😉 Hlavně se snaž fakt dodržovat ten klidový režim - i když chápu, jak je to těžké.. a ta fixace na manžela je normální, když s ním teď tráví tolik času..

plechajda
29. lis 2009

Devil tak to jsme na tom s tema poslama stejne, dneska chodim od odpoledne v predklonu jak me to v podbrisku boli...jojo radosti ten posledni mesic a navic me tak pali zaha ze se nemuzu niceho ani napit 😝 zizen mam jak tram, jenze jak se napiju tak musim letet pro rennie 😠 no, aspon u tohodle vim ze to prejde ihned po porodu...

taky si rikam, ze bych pomalu mela tu tasku zabalit.....nejak to porad odkladam, ale uz se do toho asi pustim...

Snezi drzim palce moc at aspon ten 34tt date 😉

garfieldmail1
29. lis 2009

devila, držím palce, aby už to bylo ono 😉

snezenka, tvoje mimi zase ať nikam nespěchá, jak píšeš, aspoň ty dvě kilečka 😉

No já jsem zvědavá, jak to bude brát Luky, až bude jen s taťkou. Jestli na něj bude taky tak fixovaný 😕 No hlavně, aby nebyl moc smutný, že mne nemá. On je s taťkou v pohodě, akorát v noci je zvyklý, že za ním chodím já. Když doma večer nejsem a vzbudí se, tak pláče docela dlouho a chce mne, ale naštěstí si tatínek nakonec vždycky poradil 🙂
Jo už mám pro Lukyho i dáreček, co "dostane od mimi", až se narodí. 🙂

Jo a k tomu cukroví ještě, já to peču ráda, ale málo, my toho moc nesníme, tak mám vždycky problém babičkám vysvětlit, ať pro nás nepečou, že se to nesní. Ale asi mluvím čínsky, vždycky pošlou krabici 🙄 a vždycky to pak v lednu vyhazujeme 😝

garfieldmail1
29. lis 2009

plechajda, jo ta žáha, to je otrava 😖 Taky beru Rennie stále častěji, minule jsem vystačila s trochou mlíka, teď už to tak dobře nezabírá 😝 No ale jak píšeš, po porodu bude klid 🙂

garfieldmail1
29. lis 2009

Jo a příprava na porod (taška do porodnice) a i na mimi u mne zatím nulová 😔 Spoléhám na švagrovou, že budu mít spoustu věcí od ní, loni v říjnu se jí narodila holčička, no ale kdo ví, jestli už třeba něco nepůjčila jinde 😅
Spoléhám na to, že mezi svátkama bude dost času, já hlavně budu mít na chvíli klid od práce, doufám...! 😝

zdenkaradek
29. lis 2009

Devila, můžu potvrdit, že Zdeněk Pohlreich je opravdu tak bezprostřední. To že v pořadu hodně nadává, tak to je taky přirozený, prostě člověk si občas potřebuje ulevit a záleží na tom s kým pracuje, když to někdo nedělá tak jak on by chtěl, tak nadává. Co znám pár šéfkuchařů, tak nadávají snad všichni, včetně mého manžela. Jinak aby jste si nemyslely, že mi manžel doma vyvařuje, tak to tedy opravdu neee. Doma vařím já, ne, že bych se o to nějak prala, ale když skoro pořád není doma, tak mi ani nic jiného nezbývá. Spíš, když je doma a já něco vařím, tak se ho raději pořád ptám, jak to mám dělat, aby nebyl oheň na střeše. On má tedy několik oblíbených jídel a ty tak nějak točím dokola, když je doma. ALe je to super, když třeba děláme v létě nějakou grilovačku, tak o to se postará, naloží si maso, zeleninu a ogriluje to. Občas i učí naše sousedy nějaké fígle. Takže to má i své výhody.
Jak já jsem měla tu virózu, tak v porodnici to nikdo nijak neřešil. Já jsem z toho akorát měla hodně blbý pocit, kvůli maminkám a dětem, se kterými jsem byla na pokoji. Prostě odkašlat si jsem potřebovala. A když jsme byli doma, tak mi naše dr. říkala, že díky tomu, že kojím, tak mimi má ode mě protilátky, takže to by bylo ok, jenže to druhé dítko je nemá 😒 . Teď jak jsme byli na CF kontrole, tak mi dr. říkala, ať si vezmu roušku při kojení , pokud bych měla chřipku.
Plechajda, jen aby jsi nedopadla jako já, tak dlouho jsem odkládala balení tašky, že jsem všechno balila, když mi odtékala voda 😀 . Drž se holka, jdeš už pomalu do finále, ta žáha je blbá.
Nicole, pokud ti baští sýry, jogurty a jiné mléčné výrobky, tak ho do ničeho nenuť. Moje sestra má holčičku, ta je stejně stará jako můj Matýsek a umělé mléko nevezme do pusy, prostě nee. A taky nijak nestrádá. Já si večer, než jdu spát převařím vodu v konvici, nechám jí tam, ráno jí naleju do láhve, dám do mikrovlnky ohřát, mám už vychytaný čas na jak dlouho, aby to bylo OK.
Snezenka, drž se, moc držím palečky, ať ještě nějaký čas vydržíš 2v1, malý to ještě moc potřebuje. Vůbec si to nedovedu představit, být na tvém místě.

devila
29. lis 2009

Sněži - drž se, ještě těch pár týdnů!!!
Plechajdo - taky zobu Rennie 😀. Fakt to zabere hned. 😉
Zdeni - taky uvažuji o rouškách,je to asi trochu lepší. Ikdyž mám taky takové výčitky, abych nenakazila maminky a miminka v porodnici. ☹

Jinak minení úplně ok holky, ty malé bolesti se mi pořád teď od toho podvečera vrací, ale určitě z toho nic nebude. Nějám mi chvílema naskakuje "husí kůže". A celkově je mi najednou nějak slabo. No uvidíme, určitě to ale nic nebude. ☹

Zítra podám hlášení 🙂

zdenkaradek
29. lis 2009

Jé Devila, jestli ty nám náhodou nerodíš 😉 . Kdyby to už bylo ono, tak držím moc palce, ať je to rychý a pohodový porod. A hlavně, ať jste všichni zdraví.
Pádím do hajan, už se mi zavírají oči. Tak zatím pááá.

plechajda
30. lis 2009

Jeee devil uz rodi jo ? 🙂 😀

U nas silena noc, ryma nas dostihla...respektive ji dotahl min tyden mm a Mates od vcera rymuje, ale aspon zatim nic k tomu nicmene to je oprus peknej teda....takze posledni dve noci tedka staly za to teda....me to bricho boli vpodbrisku taky nejak v kuse uz ani to magnezko nejak nezabira 😝 uff uff

cukrovi jsem si objednala u svagrovky a moji mamky, takze na to hazim bobek definitivne 🙂 😉

nicole_11
30. lis 2009

Ahoj holky...u nás noc taky síla, Tedík se asi 2x vzbudil a vstával v 5´30, pak sice usnul, když jsem mu udělala mlíko, ale já už nemohla spát ☹ a to jsem si dala večer trochu sangrie, takže bych fakt dneska v noci spala krásně...a zachvíli valíme na cvičení, nejradši bych si šla lehnout a poslala tam muže, má dneska volno, ale asi se mu nebude chtít...jde odpoledne s Tedíkem plavat a ještě o tom neví 😀

devila
30. lis 2009

Ahojky holky,
ještě jsem tu, nic se zatím nekoná. Jen jsem si dneska přispala 😀. Teď jdu vařit, ať má rodinka co baštit 😀. Jinka u nás noc taky hrozná, ruka zase strašně zlobila ☹

ren82
30. lis 2009

Ahojky holky,
my tuto noc nic moc. Malý dostal včera rýmu, tak ho pořád potvora budila. Do toho ještě u nás řádí šílený vichr, tak nám to hvízdalo za oknama. Vypadla elektřina, tak jsem ráno ani nevěděla v kolik vstávám. Mám el. budík.
Byla u nás známá - účetní a zjistila, že máme špatně udělané roční zúčtování za rok 2008. Tak budu ještě létat kolem toho, protože jde to opravit do konce roku. Tak dneska si namažu pod kolenama a letím po obědě k manžovi do práce, na sociálku... 🙄

Včera mě taky pěkně pichalo v podbřišku. O pálení žáhy radši nemluvím. Jak si lehnu tak se mi to pěkně vrátí do jícnu a je to fakt hnus. Rennie teda nezobu, jelikož mě to nezabírá. Prostě se to snažím rozdýchat. 😖 Malá bude asi hodně vlasatá.

mariap
30. lis 2009

Ahoj holky,

tak u nás noc vypadala asi tak, že som v kuse nespala ani hodinku. Anička zase řádila celú noc, bolelo ju bruško, takže za to fakt nemože, ja bych spala až bych brečela.

Devilo, ja už som si tiež myslela, že si v porodnici 😉 , ale už to máš vážne za pár. Len nech ruka už moc nezlobí. Jo a holky, skúste sa fakt vyspať trochu do zásoby.....ja by som teraz dala královstvo za pár hodín kvalitného spánku. Snáď sa to fakt na konci šestonedelia zlepší.

samsa
30. lis 2009

Ahoj holky,
Sněži, moc držím pěsti, ať se malý vykulí nejdřív v tom 34 tt. Třeba nakonec budeš překvapená a donosíš do toho 38 tt.
Devi, já myslela, že už fakt rodíš, když jsi tu ráno nebyla.
Mariap, to musí být hrozné, já se těch nocí taky strašně bojím. Koukám, že noci u všech nic moc, u nás taky ne, malá se mi třetí den budí kolem 2 ráno a do tří nespíme a pak vstáváme v 6. A to včera usnula až o půl desáté.
Holky, tak se všechny držte.

nicole_11
30. lis 2009

Tak já jsem se ted krásně prospala...můj úžasný muž šel s Tedíkem cvičit...musím jít jim udělat oběd než se vrátí 😉

devila
30. lis 2009

Holky,
tak před chvílí volal manžel do porodnice, zda je možný otec u porodu, když je zákaz návštěv a možné to je. Takže alespoň jedna dobrá zpráva. Teď je otázka, zda nebude zrovna na noční, protože to by odejít nemohl, zodpovídá za celý provoz. Takže to bude taky zajímavé ☹