V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
30. lis 2009

Ahojky 🙂

Devilo čtu jen tenhle poslední příspěvěk, ale to je otřesný, že by ho z práce nepustili 😠 jak často ty noční mívá?

U nás se pokračuje v řevu, jak malej tak Kristý, Kristýna je asi hoší, to je 21měsíční noční můra 🙄 řve opravdu non-stop, kvůli kravinám a nikdo neví co chce 😒 malej o víkendu taky dost brečel, vždycky když jdeme ven s kočárkem, tak v kočárku strašně řve než usne 😖

devila
30. lis 2009

Kristy - on chodí jen nan noční, ale krátký dlouhý týden, takže v dlouhém má 5 nočních a v krátkém 2 noční, jinak volno. Jenomže háček je v tom, že na té noční zastupuje vlastně jako manager ředitele. Zodpovídá za vše, co se tam děje, takže nemůže odejít. Nemá ho kdo v noci zastoupit ☹. Jen pokud by tam byla zrovna na směně kolegyně, která jako jediná zastoupit může, jenomže s tou se potká jen někdy. Takže uvidíme.

S dětma mě to mrzí, že ti pořád pláčou, snad se to brzy upraví - ael nezoufej, nejhorších je prvních 18 let 😀

krista
30. lis 2009

Devilo ale tohle je strašný "nemůže" i v zákoně to je, že na dobu nezbytnou k porodu může jít 😔

No Kristýna zrovna už asi 20 minut vříská v posteli, to je příšerný, ale vyloženě vříská, ta se tam snad poblije z toho 😖

samsa
30. lis 2009

Kristo, to je děs s těma řevama. Já tě tak lituju 😒 Mně to čeká taky, sice prďola je břiše naprostý kliďas, ale to byl tvůj Lukášek taky a stejně řve...To bude děs.
Snad to aspoň Kristýnku brzo přejde. U nás už fakt dobrý, co teda zůstalo, že se často vzbudí se řevem, hrozně špatně se probouzí. Ale říkala mi kamarádka, co má o rok staršího chlapečka, podobného ražení jako neli, že ten to dělá doteď. Ten mladší je naprosto v pohodě, strašně hodnej a vůbec nebrečí. Kristo a mluví malá? U nás se to hodně zlepšilo, jak se rozmluvila a teď celý den povídá a neřve, protože si řekne, co chce. Už se to přece musí zlepšit. Drž se. A jak ty řevy snáší manžel?
Devi, snad to s manželem o porodu vyjde, držím pěsti.
Holky, mně se zase ten mimís v břiše skoro nehýbe. Ale nervní nejsem, už jsem si zvykla, že je to kliďas. Ale stejně si říkám, jak je to možné. Nelča se tam hemžila pořád.

kacka79
30. lis 2009

Ahojky, tak koukám, že noc nikde nic moc... no my jsme spali OK, ale ráno v šest začal Fíla hrozně kašlat a rýmu má jako trám... no pěkný. Zatim jsme teda bez teplot, tak uvidíme, co z toho bude 😒

Devil ty jsi ale držák 😀 😀 no máš to ještě 12 dní čas 😉

krista
30. lis 2009

Samso oni jí sice teď rostou zuby, ale já už mám dost toho jak to pořád na něco svádíme 😔
Lukyn řval hodně o víkendu, ale mám pocit, že už jsem to vypozorovala, hodně brečí kvůli prdíkům a pak že nemůže zabrat a večer teda to řve šíleně 😅 tak 2h - to svádím na večerní koliku 😅

Kristý se teď hodně rozmluvila, ale většinou klasický věci: mami, tati, babi, pití, ťap, mňam, dudu... jako asi je to lepší než když byla mimino, ale já to prostě už nesu blbě, už to dál nechci ☹ Na manžela se ani neptej, včera byla teda taky totálně vyřízenej, takhle hotovýho jsem ho ještě neviděla, dokonce prohlásil, že kdyby tohle věděl, tak děti nemáme 😔 já vím, že to tak úplně nemyslel, chápu ho, protože já na to taky kolikrát myslela, ve výsledku vím, že jsem za ně ráda, ale je to neskutečně psychicky náročný, co ti budu povídat 😉

To že se budí s řevem dělá Kristý taky, ale jak kdy. Většinou po tom odpoledním spánku a to ji musím hodinu chovat a ona řve a řve a řve, včera ji takhle držel manžel, snažila jsem se ji rozptýlit, jakmile jsem se k ní přiblížila řvala ještě víc 😖

Samso tvůj prcek bude určitě zlatíčko! On je Luky opravdu jinej než Kristý,ale ty prdíky a koliky se nám teda nevyhly, uvidíme až bude větší 😲 😖

krista
30. lis 2009

Kačko držím palce, aby se toho Fíla brzo zbavil! 😉

kacka79
30. lis 2009

Krista díky 🙂 No s tim řvaním je to děs, to si neumim představit 😔 Fíla taky dost plakal - ale v 10 měs jako když utne a od tý doby je pohodář.. teď teda občas vzdoruje, ale nechá si hodně vysvětlit... no zase si řikám, že jsou to ještě malý děti a nemůžeme po nich chtít zázraky 😅

Holky chtěla jsem se zeptat, kdy jste si začaly vyřizovat ten "přechod" z jedný mateřský do druhý?? Jsem v tomhle směru fakt neschopná, navíc mě lítání po úřadech fakt děsí
😝 zase všude ta ochota 😀 😀

samsa
30. lis 2009

Kristo, je to mazec a moc tě lituju 😔 Víš, vlastně když si uvědomuju, že Nelinka byla loni touto dobou stejně stará jako Krístýnka...prostě to byla taky děsná. Do těch dvou let řvala neskutečně, ale teď už je to celkem pohoda. Protože u nás to přerostlo v to, že celý den mluví a mluví, teď máme stále to období proč, takže to jde. Akorát je to děsný éro, behem 10 minut obrátí dům nohama naruby a celý den je furt mámíííí, mámíííí a něco chce, chce si povídat a hrát, neumí to sama, ALE NEŘVE. To bylo fakt psycho, kdo nemá takové dítě, tak si to neumí představit. taky mě kolikrát napadlo, proč jsem si dítě vůbec pořizovala 😔 , nedala bych ji ani za nic, ale..asi to známe všechny, ta děsná únava, neexistující manželský život. Musíme vydržet, ve třech letech už sjou děti většinou prima. Chodíš někam sama bez dětí? Asi by bylo dobré aspoň jednou týdně dát děti manželovi a vyrazit si někam s kamarádkama na pár hodin, no a druhý den si vezmeš děti ty a manžel si může skočit třeba na pivko. Já se hodně upínám k tomu, že chci chodit po půl roce na dvě odpoledne do práce, jinak bych se asi zbláznila, už tak si přijdu, že jen se starám o neli, vařím a uklízím, připadám si k ničemu a mám z toho občas depky, jindy mám zase lepší dny, je mi fajn, všechno se daří...
Obdivuju matky, co mají víc než dvě děti, já bych to nedala, bojím se, že nedám ani ty dvě. No, hned po šestinedělí si nechám zavést tělísko, aby náhodou nedošlo ke zplození dalšího mimi 😝 to by mě kleplo. Na mimi se moc těším, ale zároveň se bojím, jak tu čtu vás druhomatky.
Kačko, ať je malýmu brzo líp.

krista
30. lis 2009

Samso díky, ty mě vždycky pochopíš 😅 já právě nevím kde si "stěžovat" když většina takový děti nezná ☹ já vím že vztekacím obdobím si projde asi každý dítě, ale pořád mám možnost porovnat s kamarádky chlapečkem a to co předvádí naše Kristý nemá obdoby proti němu 😖 Sama bohužel nikam nechodím, manžel by byl i pro, ale malej je hroznej závislák, kojím po 2h a když si myslím, že večer bude pořádně spát tak jako na potvoru se budí po hodině, zatím to nejde, ale až kojit nebudu tak už mám naplánovaný s kamarádkou lázně 😵 jenže kojit si myslím budu tak do jeho roka 😅 je ale fakt že potom už jsem i Kristý kojila jen 2x denně, tak to bude lepší 🙂

Víc dětí bych teda taky nechtěla, nedovedu si to a ani nechci představit 😅 nevím kam bych dřív lítala 😲
Ty dvě děti určitě zvládneš v pohodě 😵 holt už to neni takový, že se člověk věnuje jen jednomu a když jde spát tak si sedne na kafe 😅 já mám pohodu až takhle večer 😵

Tělísko si taky musím nechat dát, ale nějak na něj před vánocema nemám prachy, navíc kvůli té alergii nechci k Dr. 😅 takže jsem ostuda nebyla ani na kontrole po šestinedělí 😒 vymluvím se na tu alergii 😅

Kačko ten přechod jsem vyřizovala hned jak mi dal Dr. papíry, čili kolem 32tt, šla jsem na pracák, tam nahlásit že přecházím, oni mi dali formulář, ten jsem odnesla potvrdit na sociálku a pak jsem se s tím vrátila na pracák a oni zrušili výplatu RD 😉

devila
30. lis 2009

Ahoj holky,
k tomu přechodu na MD. já jsem od dr. zanesla papír jen do práce a tam už se o vše postarali. A mateřská za jeden den už mi přišla (začínala jsem ji 31.11.), takže já to měla v pohodičce.

devila
30. lis 2009

pardon - 31.10. :-d

mariap
30. lis 2009

Holky, ja vás nechcem strašiť, ale keď som chodila na monitory, kecala som so sestričkou a tá mi rozprávala asi o troch prípadoch, keď ženské otehotneli s telieskom. Ja teda osobne poznám jednu maminku, čo má tretie dieťa neplánovane a napriek teliesku. Ja som k nemu nejak stratila doveru. Do tabletiek sa mi nechce, kondómom moc neverím.....teda neviem, ako to budem riešiť. Ale tiež teda tretie mimi teraz nechcem.

Krista, keď má malá záchvat vzteku, čo s ňou robíš? Ja sa zatial snažím ignorovať.... Fakt obdivujem tvoju výdrž, čo sa týka nervov. Miško má záchvaty zúrivosti, ale nereve mi teda celé dni. To by ma asi brzo odviezli. 😖

samsa
30. lis 2009

Kristo, já z okolí taky takové dítě neznala. nejhorší bylo, že se na mě kamarádky dívaly jako na úplně neschopnou matku. A ty reakce typu: to jsem teda ještě neviděla a to ti takhle řve pořád atd. každej se mnou kočárkoval jen jednou a pak utrum, nikdo to nevydržel.
Mariap, já právě nebudu spoléhat jen na těleso, manža bude používat ještě kondom. Taky bych se bála jen s tělískem. My dřív používali jen kondom, je pravda, že se nikdy nic nestalo a to jsme ho používali x let, ale to jsme ještě neměli děti, takže by to nevadilo. Ale já třetí fakt nechci. No nic, jdu uspávat, pak se ještě ukážu.

kacka79
30. lis 2009

Devila zkusim to taky zanést do práce, třeba to vyřídí... no i když teda nevim 😒

Jinak já taky přemýšlela o tělísku, no ještě nejsem rozhodnutá. Zkusím ještě na jeden pokus HA a uvidim, mám po ní hrozný migrény, ale třeba se to po těhu zlomí, uvidíme... No kondomy zrovna nemusim 😝 a další mimi teda taky nechceme..no po šestinedělí to začneme nějak řešit.. ještě možná zkusim ty náplasti, tam je prý málo hormonů...

krista
30. lis 2009

Mariap já znám taky případy který otěhotněly přes tělísko 😅 ale co můžu dělat, na tabletky bych zapomínala 😖 náplastě jsou pro mě drahý, injekcí se bojím, pesar se mi taky nějak nepáčí 😅 no já nevím, jedině to tělísko, je to pro mě nejlepší řešení jak finanční, tak prostě na 5 let je klid, teda doufám, taky mi nemusí sednout 😖 a kdybych otěhotněla, tak bych bohužel musela jít na potrat 😔
Jo a když má malá záchvat vzteku, tak si jí taky nevšímám nebo se jí směju, nebo jí chytnu a pusinkuju a ona potom občas přestane (ale posl. dobou to neplatí) a když je to teda pořádnej záchvat že dupe a celá vibruje tak se prostě neudržím a dostane na zadek 🙄 jenže ona to přes tu plenu ani necítí 😖

Samso tak u nás by to s kondomem neklaplo, MM ten by se mnou radši nespal vůbec 😅
Moc mě mrzí, že tě nikdo v okolí nechápal ☹ já chodím hodně kočárkovat s jednou maminkou, zná Kristý odmala a sama říká, že takový dítě by nezvládla 😅 já teda věřím tomu že zvládla, když člověk musí, tak musí... ale její chlapeček je teda zlatíčko, úplnej opak! 🙂

devila
30. lis 2009

Kristy - určitě se malá zlepší, je to snad jen její špatné období. Já taky nemám zrovna dvakrát klidné dítě. Sabinka je někdy zaltá, ale taky hodně vzteklá, jak není po jejím tak šíleně vříská, tříská věcma a taky sebou. Někdy se po mě dokonce ožene. tak yse někdy neudržíma dostane na zadek, ale tak jak říkáš,přes plenku to ani necítí. Ale zase hodně na ni platí, když třeba něco chce, že ano dostane to, ale až si třeba uklidí, nebo tak podobně. To funguje. A taky ji třeb ařeknu, Sabinko, hezky to odnes a maminka tě pochválí ano? Ona to udělá, má z toho strašnou radost a přijde za mnou a já ji pohladím.

Jinak co se týče tělíska - já jsem si ho taky chtěla nechat dát,ale bohužel teď na nej asi nebude, takže taky jen kondom. Prášky brát nechci, protože jsem po nich dost přibírala a už tak jsem jako tank. Ale chci naněj našetřit. Já mám totiž problém, že to nedostávám a musím pak chodit každý měsíc na injekci agolutinu. A po tom jsem příšerně taky přibrala. manžel teda s kondomem problém nemá. 🙂 Taky už bychom si nemohli dovolit třetí dítě, finančně už bychom to asi neutáhli. ☹ A já už bch anio třetí nechtěla, dvě jsou myslím až až. A hlavně, když jsou tak živé jak Sabinka 😀.

Jinak k tomu jak jsi psala, že chlapeček od kamarádky je kliďas, tak to znám. Já mám vedle ve vchodě kamarádku, která rodila vedle v boxu a máme děti jen o 2 minuty od sebe. On je hroznej kliďas a flegmoš. Kam ho posadíš tam ho najdeš,ale zase toho moc neumí. Když srovnám malou a ho, tak mi to příjde 100 a 1. Malá už žvatlá, chápe co po ní chci, umí spoustu věcí a on bohužel ne. Ono se sice říká, že kluci jsou lenivější, že jim trvá dělé než se něco naučí, takže asi je to fakt. Ale kamarádka mi právě taky říkala, že kdyby byla Sabinka její dítě, tak už ji asi zabije ☹.

Já si zase říkám, že jsem radši, že je tak šikovná, než mít dítě totálně flegmatické. I když dokáže zlobit, ale které dítě ne. Takže si z toho nic nedělej, ono ji to přejde, i když tě to stojí teď hodně sil. Hlavu vzhůru. Taky počítám, že to budu mít hodně težké, když je Sabinka divoká.

garfieldmail1
30. lis 2009

Kristo, vydrž! Odměnou Ti bude to, že děti to budou mít k sobě věkově blízko a krásně se spolu zabaví 😉 Navíc, jestli Luky pláče hlavně z důvodů, co píšeš, tak to už nebude jistě dlouho trvat a bude dobře 😵 Přeju fakt hodně sil a pevné nervy!!! 🙂 🙂 🙂

plechajda
30. lis 2009

Dobry vecer 🙂

pridavam se do diskuze "treti dite nechci" 🙂 taky premyslim o telisku, kolik ze to stoji ? Jsem to jeste ani nezjistovala teda...ale mit treti takhle rychle po sobe tak uz me vezou.

Garfi no jedna znamama deti taky asi rok a neco malo od sebe a ty deti si spolu vubec nehrajou teda a to jim je uz 4 a 5....ale prej nam drzi palce at ty nase jo 😀 no tak jsem zvedava, a u nas jeste kazdy jiny pohlavi a ona ma dve holky dokonce..no uvidime, doufam ze si deti sednou navzajem...

Kacko ja zamestnavatele nemam, takze me se tyka zavolat na socialku az se prcek narodi a oni to prevedou zas rovnou na novy rodicak dnem narozeni druhyho prcka....ale zas budem resit to ze pujde manza teda aspon na tu chvilku na materskou abysme zustali na stejnym co mame ted aspon.....to bude taky jeste vyrizovani, vsude pisou ze staci jeden den a me ta pani tvrdi ze musi byt aspon mesic....v praci by se to u neho asi domluvit dalo, ale tak uvidime jak to nakonec dopadne jeste...

samsa
30. lis 2009

Holky a za pár let tu budeme slintat nad miminkama 😀 Bane, já bych už do toho fakt nešla, jsem už stará. Opravdu to na sobě cítím a trochu lituju, že jsem si nepořídila děti dřív, jenže člověk chtěl studovat, zařídit bydlení, chvíli pracovat, no a najednou 30tka na krku...
Ale je legrace, jak tu každej píše, že třetí dítě ne 😀 Ono se to nezdá, ale to těhu s prckem je fakt záhul. Dneska je mi teda pěkně blbě a Neli pochopitelně celý den nespala 😝 Fuj a představa dalších 10. týdnů 😝

garfieldmail1
30. lis 2009

plechajda, děti od Kristy si spolu určitě budou hrát, to jí přece nemůžou udělat, že ne 😖 😅
A taky třeba vidím, že když si Luky hraje sám, tak většinou napodobuje nás při hraní s ním, povídá u toho stejné komentáře jako my atd. Tím chci říct, že i to společné hraní možná potřebují ty děti jakoby naučit. Samy na to třeba vždycky nepřijdou, jaká je to výhoda mít sourozence 😎 Co znám jedináčky, tak všichni vzpomínají na to, jak se kolikrát sami nudili. 😒

samsa, jj nikdy neříkej nikdy 😉 Teď si taky myslím, že třetí dítě spíše ne, ale až děti trochu odrostou, kdo ví.... 😉
Já už sama sebe kolikrát nemám ráda za to, jak Lukymu furt dokola říkám, že nemůžu s ním dělat tohle a tamhleto, protože mám velké bříško. ☹ Ještěže přítel chodí brzy domů a může mne v některých hrách, které fakt s pupkem nedávám, zastoupit 🙂 Nebo vařím oběd a pak jsem ráda, když si konečně sednu a chudák Luky by si konečně s maminkou samozřejmě chtěl hrát 😒

kacka79
30. lis 2009

No s tím třetím, to by teda bylo veselo 😀 A manža má ještě 12-letého kluka, který jezdí na víkendy, tak to už takhle bude veselo, mít doma o víkendu / teda 2 x měsíčně/ 3 chlapy 😅 😅 Já jsem si jednu dobu říkala, že na tu 40-tku bych ještě jedno mimčo zvládla, ale už si říkám že ne.. jsem nějak na pokraji sil. A ono aby bylo mě 40 a manžovi skoro 50 - to budeme rádi, že si budeme mazat klouby a natáhneme si záda 😀 😀

krista
30. lis 2009

Devilo tak já bych i toho flegmouše občas brala 😀 já to s tím vývojem až tak nehrotím, sice se mě dětská Dr. už dávno ptala jestli Kristý dá dvě slova dohroma, třeba: "máma doma" a to pořád neumí 😝 ale vidíme že nám hooodně rozumí a chápe, dneska ráno jsem šla na záchod (pochopitelně za její asistence) a v noci jsem si brala novej toaleťák a já jsem byla líná tak jsem hodila obal a tu starou rolku na zem a Kristý přišla, zvedla to a odnesla do koše 😅 je hroznej pedant, jak nejsou boty v botníku tak je prostě zle 😝

Co se týče toho tělíska, tak záleží jaký chcete, ty ceny jsou různý v rozsahu cca 1000,- - 6000,- možná i víc, je to opravdu orientační, já si chci nechat dát nehormonální Danu, ta by měla stát kolem 1000,- a teď tu vypadám jako socka že nemám ani litr na tělísko 😀 já jsem spíš líná k tomu Dr. jít, prostě neni čas 😅 😔

Plechajdo tak to je vzláštní, slyším to prvně, že si děti věkově blízko k sobě nehrajou, já teda doufám, že náš případ to nebude, Kristý mu pořád cpe nějaký hračky, moc ráda by si s ním hrála a na Lukym vidím jak by chtěl třeba tu hračku vzít, něco nám říct, ale nejde to no 😀

Garfi děkuju budu doufat 🙂 Jinak já jsem jedináček a opravdu jsem si neměla s kým hrát, máma na mě neměla čas, kamarádi kolikrát taky ne a tak nějak mám pocit, že až mi jednou umře máma tak budu na tom světě sama 😔 A s tím, že by si si ráda sedla a Luky si chce hrát jsme dvě 😅 já sice už pupek nemám, ale dám spát jednoho a ráda bych si odpočinula, jenže druhej řve nebo se nudí 😅 no to je každodenně 😀

Samso ano já budu určitě slintat, ale u toho zůstanu 😅 po zkušenostech s našima dětma by mě do třetího už vůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůbec nikdo neuvrtal 🙂

samsa
30. lis 2009

Kačko, asi tak 😀 Budeme mazat klouby (i když, to já mažu občas i teď) 😝 😀
Ale stejně se nad mimčama budeme rozplývat. Já se těším, až budu babička. Hezky pohlídám, pomuchluju, rozmazlím a pak vrátím rodičům 😀 😀 😀

garfieldmail1
30. lis 2009

samsa, to jsem taky ještě chtěla doplnit. Mimi si doufám užiju znovu, ale už jako babička 😵 Budu furt do dětí šťourat, kdy už ji ze mne udělají 😀 Snad se nám nerozletí někde po světě a nebudou nám jenom posílat fotky mailem 😖 😅
Jsem zvědavá, co bude za nějakých 20-30 let ve výbavičce pro miminka nového 😅 To možná budem koukat s otevřenou pusou 😀

samsa
30. lis 2009

Garfi, snad aspoň jedno dítko zůstane doma, ať si vnoučátek užijeme. Vidíš, s výbavičkou mě to ani nenapadlo, třeba budou nějaké supermoderní kočáry, které budou jezdit samy na solární pohon 😀 A my s tím nebudeme umět zacházet. znám babičky, ketré nejsou schopné jezdit s kočárkem s otočnými koly. No, budu se muset pořád vzdělávat, abych nezaostala a byla těm dětem a vnoučatům ještě platná.
Holky, jdu na kutě, dneska mě to nějak zmohlo. Jestli mi ten můj andílek zítra zase nebude spát přes den 😝

plechajda
30. lis 2009

ja chci taky namazat klouby 🙂)) :- 😀

nevydrzela jsem a zadelala aspon na rohlicky, ale kdo a kdy je upece to teda nevim 😀 dneska je docela dobrej den, nic me extra neboli...

Ja jsem s brachou o 4,5roku a my si teda nehrali 😉 prakticky jsme se zacli normalne bavit a volat si az co mame rodiny 🙂
Garfi jinak mi mluvis z duse s tim jak si sednu tak malej hned ke me a uz mi strka nejaky hracky a mamo pojd si hrat....jako ne ze by to rikal, aby si nekdo nemyslel 😀 ale jak pises garfi ja si sednu abych si od neceho odpocinula pak obcas uz nestiham ani stat....a taky mi jedna skoro 3leta holcicka rekla, ze bych s tim balonem co mam v brise mela neco delat 😠 😀 takze tak....

krista
30. lis 2009

Holky abychom ty vnoučata nepřivolaly až moc brzo, třeba v 16ti nebo tak 😅

Plechajda já to myslela v tom malým věkovým rozdílu (dejme tomu ten 1,5r.) to je přeci jenom rozdíl oproti 4,5r. Znám právě děti co jsou od sebe 1rok a 3měs. - hrajou si, nebo se snaží, protože jsou ještě maličký a i děti co jsou 1r a 7měs. a taky to jde. No uvidíme, neříkám že na to sázím, jde i o to jak ty děti budeme vést a jak si "sednou" s povahou nic nenadělám.

plechajda
30. lis 2009

jezis vsak ja taky doufam, ze si ty nase spolu vyhrajou a jestli ne tak to zavedeme jako povinnost 😎 😀

garfieldmail1
30. lis 2009

krista, no možná tvoje děti si hrajou už teď : kdo umí hlasitěji křičet 😅 Neboj, časem přijdou určitě s tišší hrou 😉 😅 Jak to půjde, tak slib medaili tomu, koho celý den neuslyšíš 😀