V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
3. pro 2009

Mirax to je Tobík šikulka, taky jsem ji zkusila dát do jiné místnosti, ale letí pořád za mnou s větším ječákem 😲
Jo tak jsem zvědavá jak to nakonec s kočárkem vyřešíte, psala si že malej jezdí na motorce tak třeba to bude pohoda 😵

Holky chápete to, Kristý přijde (sama od sebe) dám nám všem pusy, zamává, dáme ji do pokojíčku do postýlky, pořád mává, zavřou se dveře - neskutečnej hysterák, ale opravdu neskutečnej, musíme ji opět nechat vyřvat, tmy se nebojí, lampu jsme včera zkoušeli a bylo to stejný.

samsa
3. pro 2009

Ahoj holky, dneska jsem byla na velkém ultrazvuku ve 30 tt. Mimís má něco kolem 1300 g, Nelinka měla míň, ta měla tuším 1150 g. No, snad to nebude 4 kg cvalík. Přibrala jsem zatím 6 kg a čípek drží, tak snad to ještě nějaký čas vydržíme.
Mirax, teda to je Tobík vzorný s tím usínáním. To u nás absolutně nehrozí, stejně jako neli šoupnout za dveře, ta vždycky taky letí za mnou s řevem.
Kristo, snad dneska ten řev nebude dlouho trvat a Kristýnka brzo usne.

krista
3. pro 2009

Samso gratulace k úspěšnému UTZ a co pohlaví??? 😅 holčička? 🙂
Jo dneska usnula asi po 5ti min. včera to bylo delší 😉

samsa
3. pro 2009

Kristo, dneska se mezi nožky nekoukala a já se neptala. Snad nebude překvápko u porodu 😝 😀
Tak to usnula brzo, to se dá. Tak ať spí celou noc.

devila
3. pro 2009

Ahoj holky,
garfi - tak to teď budeš mít co dělat, viď? Prát, žehlit, chystat - máš to fajn, že máš od kamarádky tolik věcí. 🙂

Co se týče utíkání, tak jsem taky velice opatrná. Držím ji u cesty, v obchodě je buď v kočárku nebo sedí v košíku. Jen mám vždy strach, když lítá s babičkou, malá je hrozně rychlá a mamka má problémy s kolenem. Kulhá a nemůže vůbec chodit rychle natož utíkat. Takže mám strach, že ji malá někam uteče. Jednou už se to málem stalo. Naštěstí jsme byli kousek od nich a manžel utíkal za ní ať nevběhne pod auto. Jenomže mamka si to kolikrát nechce přiznat, že ji prostě němůže pustit, když má takové problémy ☹

Co se týče usínání, tak malá usíná sama bez křiku ve svém pokojíku. Ale měla takové období asi 4 měsíců, co jsme ji museli uspávat,jinak byl řev. Jen doufám, že když má svůj pokojík, tak se to s příchodem mimi nezmění a bude pořád tak hezky sama usínat a spinkat celou noc 😅 . To jsem ale naivní, že holky 😀

nicole_11
3. pro 2009

A kristy neptala ses třeba mámy jaká jsi byla ty jako malá nebo tvůj muž, kamarádka co má taky malou vzteklounku, tak říkala že i ona jako malá byla strašně uřvaná, takže je po ní taková...no my s mužem jsme klidasi a o mně jako o dítěti rodiče ani nevěděli, tak snad naše děti budou také hodní

mirax
3. pro 2009

kristo..tak pevné nervíka a ať už Kristýnka brzo chrupe.

samsa: gratuluji k utz 🙂 ..třeba to bude chlapeček, když je větší, co? 😉 😀
Já jdu na velký utz až příští pondělí..taky se těším 🙂

Jdu čučet na ordinaci!

devila
3. pro 2009

samsa - to je fajn, že UTZ dopadl dobře 🙂

krista
3. pro 2009

Samso no to nevím jestli bude spát celou noc 😅 dneska jsem koukala a máme teda 15 zubů a 16. je na spadnutí 🙂 Téééda to jsem zvědavá co to teda bude jestli ta holčička, jak to že jsi se neptala? 😀 Už kvůli nám jsi se měla zeptat 😀

Nicole neptala jsem se, ale kdysi když bylo malé 5měs. a byli jsme u příbuzných z manželovi strany tak malá pochopitelně neustále vřískala 😝 a oni říkali že manžel byl stejný, takže já už to svádím na to, že je prostě po něm, ale dřív když jsem to nevěděla, tak jsem s ní lítala po doktorech, protože mi přišlo nepochopitelné, proč dítě který je najezený, přebalený, mazlíš se s ním, věnuješ mu 24h denně musí neustále řvát 😝 no nechápu to do dneška proč takový některý děti jsou a jiný ne 😅 ale na druhou stranu si myslím že se to otočí, protože MM je teď opravdu kliďas a pohodář 😉 až posl. dobou z ní začal pěnit, protože to už se fakt nedá 😖

Mirax tak hodně štěstí v PO. 🙂

plechajda
3. pro 2009

Dobry vecer 🙂

tak na zitra se vsechno vari at mam klid 🙂

tak u nas dnes uspech, poprve usinani bez dudliku a bez revu,zalehl a usnul mno tak ze by to trvalo jen 1 den se mi nechce verit teda.....

jinak k tomu jaky kdo byl jako maly, ja i mm jsme pry byli pohodari narozdil od "toho" co mame doma, to je proste cholerik v malym a vztekloun ve velkym teda....takze po nas to nema a ja ho to neucim 😅 doufam jen, ze z toho vyroste.....

Samsi gratulace k dobrymu utz, jsi me teda vydesila zas s tou vahou, ja byla sice cca o 3 tydny pozdeji na utz ale mala byla o kilo tezsi 😅 jezis co ja to budu rodit za mischelina to jsem teda zvedava 😕

krista
3. pro 2009

Plechajdo, jéé vy se máte 😅 😵

Jo ještě se taky vrátím k těm dětem, máma mi říkala, že jsem jen papala a spinkala, po půl roce mě přestala kojit, naprala kaší a já spala celou noc. Kristý - řve, papá... spinká vyjímečně a s donucení 😀 a dodnes nespí celou noc 😝 ale už se to dá pokládat za úspěšné, ještě jsem se několikrát ptala mámy jestli na to třeba jen nezapomněla... a prej ne 😝 no takže vztekloun po MM, škoda že na mateřské není on 😝 on to ale hrdě přiznává, že by se z nich zcvoknul za jeden den 😅

Holky určičtě nebudete mít žádný obříky 😅 😀 dá nám potom vědět nějaý pan Plechajda nebo pan Samsa, pan Garfield atd. atd. 😀 ???

nicole_11
3. pro 2009

no kristy kamarádka má chlapečka, který má už 7let a prý do 3let taky jen řval,nespal a řval, že to byl děs a dneska je trošku víc živější, učitelky říkají, že je hyperaktivní, ale poslední dobou se už zklidnuje a ve škole mu to moc dobře jde

jinak mně ted usnulo dítě...nějak se mu nechtělo, ale on usíná tak mezi 20 a 21h a dneska ráno se probudil v 6´30, dastal mlíko a spal až do 9, museli jsme ho budit, šli jsme do cvičení na mikuláše, ale on to dělá naschvál, vždycky když máme někam ráno jít nebo já jdu do školy, tak si pospává, jinak vstáva třeba v 7

a ve cvičení byly 2 děti co kašlaly, fakt mě to štve, že ty maminy tam tahají nachlazený děti, ještě mezi tak malé děti, byly tam i malá miminka a oni tam dovedou kašlající dítě 😠 asi si říkají, když je nemocný moje dítě tak můžou být i ostatní

kacka79
3. pro 2009

Ahojky, vy jste to teda dneska rozjely holky, to byla fuška Výs dočíst 🙂

K těm dudákům - tak Fíla má dudu na noc teda pořád, on s ním jen usne a pak ho vyplivne, tak to fakt neřešim, zuby má OK, a do dvou let dudal jak se mu chtělo, hodně ho to uklidňuje, tak aspoň neřval 😅

Co se týká utíkání - Fíla mi jednou vlítnul do silnice asi v roce a půl a dostal teda na zadek, šíleně jsem se lekla... od té doby se chová celkem civilizovaně, ani v obchodech není problém, jezdí s malým košíkem a nabírá co mu řeknu

Teď mi Fíla občas - cca 2 x týdně nespí po obědě, prostě neusne... tak mi teda začíná období celodenní péče 😀

krista
3. pro 2009

Nicole to je u nás úplně to samý s tím spaním! 🙂 toho aby nebyla Kristý hyperaktivní jsem se taky bála, ale celkovému tomu profilu naštěstí neodpovídala 😉 Tak ty maminy jsou teda dobrý, to vím už od školy že když jsem byla nemocná nebo po nemoci tak jsem nesměla cvičit a nejen že nachladí další děti 😕 škodí tím samy sobě.

Holky me mělá taky netíkala, ale byla jsem venku s maminkou jejíž chlapeček začal nedávno chodit a má hroznou srandu z toho že chodí na opačnou stranu než my a Kristý to okoukala, od tý doby mi pořád utíká, pořád na ní řvu, pořád leze do trávy, do kaluží, jsme na začátku... 😔

garfieldmail1
3. pro 2009

samso, super, že je mimi v pořádku a pěkně přibývá 🙂

kacko, jj takhle to začlo na konci prázdnin u nás s tím nespáním přes poledne a teď teda spí po obědě tak 1x týdně, jinak nezabere, ale zase večer usne mnohem dřív 🙂

nicole, to je klasika asi všude. Taky jak ráno potřebuji občas někam jít, tak Luky vyspává nejméně do 8, jinak vstává v 7 😠

V sobotu jdem taky na Mikuláše a doufám, že tam ty matky nebudou bezohledné a s nemocnýma dětma zůstanou doma! 😕

krista, to je hrozné, co když naše druhé dítě bude jako Kristýnka. To chceš jako říct, že mi ani neporadíš, co s ním? 😅 Švagrové mimi hodně plakalo asi do třičtvrtě roku a to jsme se smály, když jsem jí říkala, že kdybych měla taky takové dítě, že mi aspoň poradí, co s ním. No... poradila : "Vydržet!" 😅 😉

krista
3. pro 2009

Ahojky, já vůbec nemůžu spát, jsem blbá, za chvilku se vzbudí malej 😝

Garfi to víš že bych ti neporadila 😅 bohužel jak píšeš, jen vydržet, to slyším už xx měsíců, od doktorky, od manžela, od známých... dneska jsme se bavili o jeslích, já to chci zkusit, ale MM ne, bojí se že by jí tam s její povahou bili, snažím se mu vysvětlit že si to nemůžou dovolit, ale nevěří tomu 😒 prej jí nenechá třískat cizíma 😖

To je paráda jak plánujete Mikuláše, tak za rok se budu taky těšit 😀

devila
4. pro 2009

Dobré ráno holky,
tak moje dcera se rozhodla mi "zpříjemnit" poslední dny těhu vstáváním v šest hodin. 😖 Ach jo, asi to budu dospávat zase teď o víkendu, když bude manžel doma :-/. Chudák, zase se nevyspí on ani když má volno. Ale naštěstí je tak obětavej, že mi říká, že si musím odpočinout v první řadě já a on jen jestli bude čas. Je zlatý.

Kristy - já začínám věřit tomu, že Sabinka bude jako Kristýnka jak se narodí malá. Taky asi budou hysteráky od rána do večera, když se ji nebudu tolik věnovat jako teď. 😒 Ale my jsem silné holky - my se nedáme 🙂.

Teď si vychutnávám toho, že malá sedí vedle mě pod dekou a kouká na snídaní s novou 😀. Vzácný okamžik - za chvíli totiž začne lítat jak tornádo. ČEKÁME, JESTLI TAM DAJÍ NEJAKOU POHÁDKU 😀.

kacka79
4. pro 2009

Dobré ránko, tak hlásím, že nespaní přes den má i své výhody, Fíla večer usnul v 19h a stále spí... o to je pecka 😀 Ten den nějak překlepeme, no ale ta noc... vzbudila jsem se poprvé za 2 a půl roku o hodinu dřív než mé dítě 😵

devila
4. pro 2009

Holky,
tka jsem si teď vypočítaval mateřskou od ledna 2010 a pěkně jsem se vztekla. Budu mít asi o 2600,- méně !!! Ten Janota je normální kretén!!!!! A to jsem ještě slušná. Se Sabinkou jsem byla na dvouleté rodičovské a chtěla jsem tak jí ti kvůli financím se Sofinkou, ale po těchto změnách na to bohužel nedosáhnu. Takže musím na 3 roky. Né, že bych nechtěla být s malou doma co nejdéle, ale finance jsou bohužel nutné. Ale teď už se musím smířit s tím, že budu doma 3 roky a dostanu o 3800,- méně než při té dvouleté. Ale budu se na to dívat z té lepší stránky, budu se moct věnovat holkám déle a odpadne mi starost o jesle. No ale řekněte, že to není bordel. Člověk s něčím počítá a nějací magorové to každý rok mění,ale sami si neuberou ani prd. 🙄

ren82
4. pro 2009

Ahojky holky,
Devila - tak já to mám s mateřskou obdobně. Během mateřské mi krachnul zaměstnavatel a tudíž nemám nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Hned od narození budu pobírat 7600,- do 21. měsíce a od 22. měsíce budu pobírat 3800,-. A nemůžu si vybrat délku mateřské. Automaticky mě zařadí do 4 let. Pak si budu muset sehnat nějaký přivýdělek. Je to k vzteku. Ti poslanci a spol. vůbec neví jak se žije mladým rodiným s dětma. Jejich příjmy bych chtěla mít. 😠

samsa
4. pro 2009

Ahoj holky, no, nestrašte, já chtěla taky dvouletou mateřskou, to by mě teda naštvalo, kdybych na ni nedosáhla 😠
Vy jste toho napsaly, že ani nevím, na co reagovat. Každopádně zítra je Mikuláš a já se děsně těším, co bude malá dělat. 🙂
jo, ještě k včerejšímu ultrazvuku, prý je mimi nohaté, což teda absolutně nechápu, po kom, my jsme oba s manžou malí, Nelča byla taky malá, i na ultrazvuku měla vždy kratší nožky a tohle je prý nohatec jako hrom, tož nevím, je to vůbec moje 😀 😀 😀
Jo a uvažuju o jméně Magdalenka, ale pořád nevím, nevím...ach jo, vybírání jmen je tak těžké.

devila
4. pro 2009

Samso - abys na rodičák dvouletý dosáhla, tak musíš mít předchodzí příjem ze zeměstnání min. 21.500,- hrubého!!!! Do teď stačilo jen 16430,- myslím. Takže mě už se ta dvouletá bohužel netýká ☹. Ono to jde zase obejít tak, že zažádá chlap, ale te%d už nestačí jen potvrzení, že by měl nárok na tolik a tolik PPM, teď už na té mateřské musí být opravdu.Nevím jak dlouho,ale musí.

Jinak Magdalenka je krásné jméno. A ty už víš, jestli to bude holčička? Jméno pro chlapce máte taky?

U nás to teda bude Sofie, a kdyby bylo překvápko a byl by to kluk, tak nakonec Nikolas. Ještě jsme zařadili jedno české, ale to je asi jen nouzovka - Honzík. 😅

Takže mimi je nohaté jo? To mě na 3D u Sofinky přišlo, že má zase strašně velké nohy - což by se nebylo co divit, když my s manželem máme pomalu lodě 😀.

Holky, vy co máte holčičky - taky je to u vás tak, že jsou podobné spíše na manžela než na vás? Ono se to teda říká, že holky jsou po otci a kluci po matce většinou 🙂

samsa
4. pro 2009

Devi, tak to je v pr...něco málo mi chybí😠 Zdvihaly se nám sice tabulkově platy, ale asi ani tak na to nedosáhnu. Já se na to vykašlu, fakt mě to teda naštvalo, to je jobovka. Při té hypotéce by se nám ta dvouletá rodičovská fakt hodila.
Devi, jo jo, už víme co to bude, doma bude asi babinec 🙂 Na kluka máme Lukášek.
Malá je podobná spíš na mě.

devila
4. pro 2009

Samso - já si nevšimla, že to jméno máte v profilu 😀
Ty máš plat tabulkově? Nejsi náhodou taky učitelka 😀?

kacka79
4. pro 2009

Ahojky holky,

tak koukám, že řešíte mateřskou, no tak já si stejně budu dávat tu 3 -letou variantu, i když bych na tu dvouletou asi dosáhla... nemohla bych se stejně vrátit do práce s dvouletým dítětem... u nás - pokud to beru podle Filípka - jesle opravdu nehrozí.. I když já se stejně do své stávající práce nebudu moct vrátit 😅 vzhledem k časové náročnosti a cestování... no nedá se nic dělat 😔

A s tou podobou - náš Fíla nemá po mě absolutně nic, možná jen pleť, že se krásně opaluje - jen vysvitne sluníčko už je hnědej... jinak 100% kopie MM

Na zítra jsem moc zvědavá - co řekne Fíla na Mikuláše... no bude se asi bát, on je taková naše citlivka mazlící a teď tohle... no uvidíme 😀

ren82
4. pro 2009

Tak Filda když se narodil byl celý já, ale teď už se mění na manžela, tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat dál.

my byli včera na tom Mikulášském průvodu a byli tam i čerti a dneska když jen pohrozím čertem, tak Filda otočí a je strašně hodný. Dneska jsem ani zvýšit hlas nemusela. Vím, že by se děti neměli strašit čertama, ale u nás to nějak zabírá. I když si myslím, že to nebude trvat dlouho a už ani ti čerti nebudou pomáhat. 😒

samsa
4. pro 2009

Tak mně ten rodičák naštval, já bych sice dítko do jeslí nedala, ale hlídala by mi babička. No, kdyžtak jedině to zkusit přes manžela.
Devi, učitelka nejsem, ale pracuju ve státním sektoru.
Ren, na naši malou neplatí ani čerti, ona mi řekne, že čerta kdyžtak praští nebo ho nepustí dovnitř 😀 , ale určitě se bát zítra bude. No, ale k nám přijde hodnej čert, aby neměla trauma.

nicole_11
4. pro 2009

ahoj holky...tak já byla na UTZ a všechno dopadlo dobře, krev na triply mi budou brát až v pondělí

jinak samso švagrové na UTZ tvrdili, že bude mít také dlouháná a nohatce, a když se malá narodila, tak byla menší než Tedík a ani ted mi nepřijde nějak moc velká spíš baculatá, tak bych to brala s rezervou 😉

no my se zítra jdeme také podívat do města na mikuláše a čerty, včera viděl jen mikuláše a ten se mu moc líbil, tak jsem zvědavá jak bude reagovat na čerty

zdenkaradek
4. pro 2009

Ahoj holky,
tak v úterý mi volala paní dr. z Motola a Šimon má ve sputu (odsátý hlen) rezistentního Zlatého Stafylokoka (MRSA) ☹ , takže jsme nasadili antibiotika, bude je brát celý měsíc a pak se uvidí. Držte nám palce, protože pokud to nepřeléčíme, tak asi budeme muset do Motola na kapačky 😔 . Já s dětmi chodím jen ven na procházky, na nákupy je vůbec neberu, jak mám strach aby něco nechytili. ALe stejně je to asi houby platný, můžeme to přinést na sobě, nebo manža z práce 😒 .
Na Mikuláše s Matýskem půjdeme k mojí sestře, takže tam bude Mikuláš pro 3 děti, to bude rachot, taky jsem zvědavá na reakci Matýska, snad z toho nebude mít trauma.
Kristy, moc tě obdivuji, co s Kristýnkou musíš vydržet. Náš Matýsek je Beran, takže když se zabejčí, tak je to taky síla, ale není to tak strašný jako to máš ty. Opravdu klobouk dolů.
S tím rodičákem, tak to já jsem tedy nevěděla, že tam zase dělali nějaké změny ☹ . No mě docela štve, jak se pořád dohadují co bude s těmi mateřskými po novém roce, když už to osouhlasili, tak to mají nechat být a nemají nechat ty maminy zase v marné naději, že peníze budou, když stejně nebudou. Hlavně, že sami sobě si odhlasovali snížení platů pouze ve výši 4 % a maminám to pěkně zkrouhnou, nechápu, když maminy jí pobírají jen 28 týdnů a oni berou plat celý rok, ne? Já si tedy budu brát teď ten rodičák na 2 roky a než mi to skončí, tak zažádám o rodičák do 7 let věku dítěte z důvodu chronického onemocnění, měl by být v té samé výši jako tříletý rodičák. Takže já se do práce ještě asi nějakou dobu nepodívám, prostě Šimon mě potřebuje a ještě potřebovat bude. Snad nás manžel uživí, kdyby zase páni zákonodárci vymysleli nějakou kulišárnu.

krista
4. pro 2009

Zdenko naše uřvaná Kristý neni nic proti tomu čím si procházíte vy se Šimonkem 😔 takže spíš obdivuju já vás, musí to být neskutečně náročné hlavně na psychiku a tělíčko takovýho špunta, moc vám přeju ať nemusíte na y kapačky!!!

Holky v rodičáku jsou taky nějaký změny 😲 nebo jen v MD? Mě to zkrouhnou od ledna o 3tis. 😠 tak jsem se na tu MD těšila, že i něco pošetřim než spadnu zase na RD 😒 😖