V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
4. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsme se byli kouknout s malou na náměstí na vánoční trhy, kde mají živé kozy a ovečky. No, malou to teda moc nebralo, manžel si dal 4 dcl svařáku, já Štramberské uši a šli jsem k prababičce pro Mikuláše. Malá dostala horu ovoce, perníky a čokoládky. Nejvíce měla radost z ovoce, do perníku si jednou kousla ašla si raději pro mandarinku. Těch by mohla sníst třeba kilo denně. Je hodně na ovoce. Pak jsme šli ještě k babičce a dědovi pro mIkuláše a tam dostala kolkci, adventní kancelář, peníky a knížku říkadel - takže Mikuláš dneska pro ni byl bohatý. Měla ho sice o den dříve, ale to nevadí 😀. Hlavně, že měla radost 🙂.

Zdeni - držím palečky, aby se z toho Šimonek brzy dostal!!!

devila
4. pro 2009

Kristy - rodičák zůstává naštěstí, tak jak je. Otázka - na jak dlouho !!! Než se naši páni politici nezačnou nudit ☹

krista
4. pro 2009

Devilo ty jo, ty pořád držíš 😅 😀 to je něco jak se cítíš?

Já malýho už tři dny asi stokrát odnesu do postýlky uspanýho a za pár minut řve, jako zrovna teď, dneska už to bylo třikrát 😒 tak se zase loučím.

devila
4. pro 2009

Kristy - jojo ještě držím. A asi ještě dlouho budu. No,co se dá dělat. 😒 Asi se dnes vrhnu na manžela 😀. No "vrhnu" - spíše svalím 😀

nicole_11
4. pro 2009

no Kristy u nás nehrozilo, že bych Tedíka nakojila, on mi usnul v náruči a já ho dala do postýlky, vždycky se probudil, takže jsem ho uspávala v kolíbce, asi půl hodiny jsem s nim houpala...bylo to bezva...v noci jsem 30min kojila a 30-45uspávala, a pak za 2 hod. znovu 😅 😅 😅 už se na to moc těším,a doufám, že toto mimi bude jiný...

jinak co se týká nemocí, tak nás doma vychovávali tak že tělo se musí utužovat a imunita posilovat, takže my se s Tedíkem moc nevyhýbáme kolektivu, chodíme do města, do obchodáků, mezi lidi a zatím byl jen jednou nemocný, a kamarádka má stejně starou holčičku, nikam s ní nechodí a už byla asi 4x marod, člověk by se neměl moc izolovat, jinak nemá vypěstovanou silnou imunitu, což je můj názor 😉 ale samozřejmě jak ted řádí ta chřipka, tak jsem o trochu víc opatrnější 😉

nicole_11
4. pro 2009

ale nemyslete si, že jsem brala Tedíka jako novorozence někam mezi davy lidí...to fakt ne 😎 než byl ve 3 měsících naočkovanej, tak jsme s nim mezi lidi moc nechodili, spíš ven do parku nebo po návštěvách, někdy když vidím v nákupním centru ty malušenký miminka, tak se divím těm rodičům, že je tam takhle tahají

krista
4. pro 2009

Nicole já vím, že tohle dělávala Kristý taky, taky jsem totiž doufala, že bude jiný a hlavně se snažím ho naučit usínat samotnýho, jeden čas jsme byli jejíma otrokama, MM jí uspávala tím že houpal s matrací na posteli, nebo jsme s ní skákali na gym. míči... nemluvě o dalších praktikách co jsme s ní zkusili 😲 teď to budu všechno dělat jinak, pokud nepláče nějak šíleně, tak ho utěšuju dudlíkem a nechávám tam ležet 😉

My teda s prckama denně chodíme na procházky a nakupovat, to je nutný 😉 do kolektivu moc ne, to k nám chodí jen kámoška s klukem 😉

nicole_11
4. pro 2009

jo kristy...já to chci taky praktikovat s tim druhým mimi jinak...jinak taky jsme skákali na gum.míči 😉 a děláme to občas i ted, protože přes den on neumí usnout v postýlce, tak jak večer nebo ráno, musím ho to nějak naučit...jenomže lidi co to nezažili, tak to nepochopí, myslí si, že snad schválně jsme ho učili usínat při houpání 😠

krista
4. pro 2009

Já vím moc dobře jaký to je, člověk udělá všechno pro trošku klidu 😲 😖 a když to dítě jako naše Kristý vříská fakt furt a pak nemůže zabrat, tak já bych třeba s ní třeba skákala bungee jumping kdyby to pomohlo 😅

krista
4. pro 2009

A ja zmiňuju tu kámošku tak její klučík padne a spí jako mrtvola, ta má fotek kde leží na pupku jako kdyby ho flákli válečkem, no to nechápu, nikdy se mi to nestalo, prostě si hraje a najednou je tuhej 😲

garfieldmail1
4. pro 2009

zdenko, to je mi líto, ty výsledky Šimonka, snad ta ATB zaberou!!!!!!!!! 😉 😉 😉

Luky je teda celý tatínek, jak přes kopírák 😠 A taky celý dědeček (z přítelovy strany). Ukazovali jsme dědečkovu fotku, když měl asi 2 roky, mojí mamce a ona prý, co to má Luky na sobě? 😀 Ovšem, když se Lukáška jednou tatínek ptal, po kom je tak šikovný, obratem odpověděl, že po mamince 😎 Tak aspoň něco 😵
Naše mimi má podle utz na rukou fakt dlouhé prstíky, to má po mně, tak jsem zvědavá, zda se mi bude i v něčem jiném podobat, ať je to spravedlivé 😅

No já o 2leté mateřské neuvažuji, ale naprosto chápu, jak vás ta změna nas.... 😖

kristo, napadlo mne, jestli Kristýnce třeba pomůže, aby před usnutím neplakala, když nebudete zavírat dveře. Teď jí to možná začlo vadit, a až usne, tak dveře zavřete. I když tak jednoduché to asi nebude... 😅 Nebo teď už prostě nechce usínat sama, to ale záleží na vás a na vašich možnostech při dvou dětech, zda jí společnost před usnutím můžete dopřát. Ale kdyby takhle třeba mnohem rychleji usla, tak by se to vyplatilo, ne? 😉

snezenka123
4. pro 2009

🙂
ahojky,tak vás pomalu ani nestáhám dočítat
jak jste řešili úklid,tak já se snažila s malou taky o ten "povrchový úkld",vytírala jsem teda denně,máme plovoučku a dlažbu,navíc barák s krbem...no a manžel teda většinou nikdy nic nenamítal co se týče úklidu,akorát když teda občas přišel dom a byl pohádaný třeba s tátou nebo v práci,tak si neodpustil jedovatou poznámku oneumytém nádobí apod.ala pa většinou příjde a řekne že to tak nemyslel,znáte chlapi 😔
no a ted co mám ty problémy doma nedělám nic-manžel mě nenechá-vaří,myje nádobí,vytírá,je zlato.
Občas sám uzná že uklízí třeba celý den(průběžne)a doma je furt nepořádek 😀 tak sem ráda že aspon ví jaké to je a že s malým dítětem nemůže být pořád naklizeno 😎 ....
a uspávání...no malá dostane mlíčko v hrníčku,necháme ji rozsvíceno lampičku a jdeme dolů(ložnici máme v patře)většinou usne,nškdy si řekne ještě o pití,ale je zvyklá usínat sama.
jsem zvědavá,jak zvládne ten přechod do pokojíčku
😒
dneska dal manžel do oken takové ty svícny-oblouky-do ložnce no a já je musela jít vypnout-malá nemohla usnout-plakala-bála se jich...
taky se naše malé a klidné sluníčko začalo pěkně vztekat 😢 jsem si myslela že se nám to vyhne,ale ne,asi to patří k vývojové fázi každého dítěte,no musíme to nějak přečkat 😀
holky jak je o prosím vás s PPM? mám mateřskou ted na dva roky-a PPM jsem brala něco kolem 12tis.ale někde jsem na netu četla,že se má PPM krátit o nějaké %,a měla bych brát něco kolem 9,5-10 tis.ale nevím,zda už je to schválené,nebo ne?a dá se to odmítnout?jako že bych brala rodičák a pak přešla na druhý rodičák s druhým mimi?asi ne co...
co se týč podody tak nám spousta lidí říká,že je malá celá já 🙂 ale mm fotku na které je manžel a stázinka zhruba ve stejném věku cca asi 10 měsíců a jsou jako přes kopírák 😀
v úterý manžel nastupuje s malou do nem.na to vyšetření ledvin-chudinka to si zase užije ☹ ráno hned v 7 při příjmu ji dají nějaké kapky na utlumení a aby si toho moc nepamatovala..moc mě mrzí,že tam nemůžu být s ní,ale součástí vyšetření je myslím i rtg-na který bych nemohla a navíc nesmím ji zvedat a nemoha byh jí ani pochovat a nosit na rukou,ale naštěstí vím,že to tam s polu zvládnou,je to jen na půl dne až den,prý se musí tak 2x-3x vyčůrat...a jelikož naše malá hodně pije a čůrá tak snad budou brzo doma...
jinak dárky pořád nemáme a nakupovat půjde asi manžel těsně před vánocema,napíšu mu seznam a vyšlu ho do nějakého obchodáku 😉
tak holky dobou noc,vám všem 🙂

devila
4. pro 2009

Sněži - Já měla PPM asi 11700,- a teď budu mít cca 8800,-. Bohužel to opravdu zkrouhly hodně. Odmítnout se mateřská nedá. Musíš ji vyčerpat. Pak teprve můžeš jít na rodičák. Už jsem to dnes psala, abys měla nárok na dvouletý rodičák, tak musíš mít příjem před první mateřskou alespoň 21.500,- hrubého měsíčně. Do letoška stačilo 16.430,-. Takže tím že stáhli mateřskou, tak hodně lidí ztratí možnost vzít si dvouletou.

Ať to malé dobře dopadne s těma ledvinama!!!!

snezenka123
4. pro 2009

devilo tak to je teda pěkně v pr...! 😠

děkuji, že držíš palečky,já taky doufám,že to dopadne dobře...

kacka79
4. pro 2009

Dobrý večer 🙂

Sněženka jsem ráda, že ještě držíš pohromadě 🙂 Přeju, aby to Stázinka s taťkou zvládla co nejlíp na vyšetření 😵 A jak se cítíš, je to lepší?? A musíš mít pořád klidový režim? Ale asi joo, viď 😅

Zdenkaradek - tak hlavně ať ATB zaberou a klučíci jsou oba v pořádku 😉

Dneska jsem konečně dokončila úklid a udělala výzdobu, no hned mě ty Vánoce chytly 😵 😵

garfieldmail1
4. pro 2009

snezenko, taky držím palce ohledně Stázinky i Tobě! 😉

No my jsme prvního akorát s Lukym ozdobili jeden stromek venku u našeho domečku a pověsila jsem na dveře vánoční věnec. Doma zatím jinou výzdobu nemáme, to dělám až 24.12. 😅

Jo, jak jsem se tu chlubila, že mám hromadu věciček pro mimi od švagrové, tak druhý den mi psala, že její kamarádka rodí v lednu a mezi těma věcma jsou i od ní půjčené, tak jsem zvědavá, kolik toho ubude 😅 Na druhou stranu půjdu ráda nakupovat 😵

Taky už vás to nebaví odpovídat na ty samé otázky pořád dokola? : v kterém jsi, kdy máš termín, jak se cítíš, co dělá mimi (v břiše)...? A taky se furt všichni ptají Lukáška, jestli se těší na Terezku. On sice říká, že jo, ale jestli ho to už taky neotravuje.... 😅 Ale pamatuje si, co mu říkám, takže taky odpovídá, že si s ní bude hrát, až bude větší 🙂 A taky mne mile překvapil, když mi řekl (to jsem mu řekla jen jednou), že bude jezdit na kole v parku a já na bruslích s kočárkem a v něm bude Terezka. To mi udělal velkou radost, že si to zapamatoval včetně té Terezky 😵

kacka79
5. pro 2009

Garfield u nás taky pořád stejné otázky dokola...a poznámky k velkému pupku. Dokonce byl manžel teď jednou s Fílou na hudebce a všichni se ho ptali, jestli už rodim... no on jim řekl že jsem jela na nákupy, tak čučeli jako blázni 😀

devila
5. pro 2009

Dobré ráno holky,
naše zlatíčko dneska překvapilo - spinkala do půl osmé!!! 😀
Tak otázky u nás taky pořád stejného typu. Člověk už fakt nemá chuť odpovídat. 😖
Tady je teda pěkně hnusně dneska - mlha šílená, docela zima,.....
Tak mějtě holky pěkný den a užijte si ho v rámci možností co nejlépe 🙂!!!

krista
5. pro 2009

Ahojky holky 🙂

Garfi už mi to někdo radil s těma dveřma, včera jsem to zkoušela a jak to viděla tak se okamžitě hrnula z postele, takže nezabralo, ale musím říct, že je to lepší a lepší... první den řvala hodně minut, ani nevím kolik ale to jsme ji museli vyndat, pak už jen 10min., příště 5min., včera v poledne asi 2min. a včera večer jen zařvala a byl klid 😉 tak snad!!! Akorát tam dneska v noci hodně brečela a MM pak zjistil, že byla pročůraná 😖

Sněženko to se odmítnout nedá, leda že by si si o mateřskou nezažádala a pak by si spadla ale do kategorie na 4 roky, takže to by si si to podle mě teda "podělala" ještě víc 😲

Holky jak se bavíte o úklidu, tak mě to čeká dneska, vykopnu MM s dětma na procházku a pořádně poklidím, snad toho stihnu co nejvíc!! 🙂

devila
5. pro 2009

Ahoj holky,
tak tady se vesele už hodinu a půl chrní 😀. Akorát máme problém, že malá nechce po obědě zásadně spát v postýlce v pokojíku, ale v postýlce v obýváku. Takže obývák je vždy po obědě její a my v tu dobu s manželem trávíme čas a poleháváme u malé v pokojíku. To jsme to dopadli co? 😀

Kristy - to je super, že je malá s tím pláčem před spaním lepší. Za chvíli už to bude určitě OK úplně. 😉

Jinak děvčata já pořád beze změn. Malá si tam dole dělá mejdany, poslíčci sem tam něco, ale to je tak vše. 😖

Ani opět nezabírají "příjemné metody" 😀

misicka85
5. pro 2009

Ahoj holky,

tak u nás vše při starém. na Vánoce už mám vše připraveno, uklizeno,napečeno,ještě nakoupím pár dárečků a budu si už jenom užívat vánoční pohody. Strašně se na ty letošní vánoce těším,loňské byly v porodnici a stálo to za prd,i když ten malý uzlíček v náručí mi to vynahradil. Ale letos si je chci parádně užít.. 😉

26.11. jsem byla na utz ale pohlaví ještě nevíme, dr. napínal a že nám to řekne a na velkémutz ve 20tt, jdu na něj 28.12. Takže to bude aspoň takový opožděný vánoční dáreček 😀 Ae aspoń jsem konečně vybrali jména, takže to bude Terezka nebo Honzík. Sice to jsou nejčastější česká jména ale co už, nám se líbí tak to neřešíme 😉

Jinak já se cítím stále fajn, miminko už od 15+4 parádně kope takže si to užívám.Zatím jsou to jenom takové šťouchanečky tak to je pohoda.Ale jestli do mě bude takhle bušit pořád tak si asi užiju 😝 Bříško mi moc neroste, vlastně skoro žádné nemám, nosím pořád svoje kalhoty vel 36 😀 Váhu mám taky pořád stejnou! Ale přes vánoce určitě přiberu jak se budu ládovat řízkama,salátem a cukrovím 😀

Všem které mají pár dní do dne D, přeji pohodový a rychlý porod!!!!!!!!! 🙂

krista
5. pro 2009

Jé Devilo naskočil už 40tt!!! 🙂

Tak MM dneska přišel za necelou hodinu zpátky s tím že mu děcka venku řvou, tak jsem stihla akorát vyluxovat a vytřít a uschlo to než dorazili, ale poskládat věci zpátky a umýt ještě jiný věci to už jsem musela dělat s nima, hrůza 😲

Misicko jsem ráda že je u vás vše OK, na pohlaví jsem teda zvědavá!!! 😲 😵

kacka79
5. pro 2009

Holky tak jsem si dneska změřila pupek a 104 cm - málem jsem omdlela... to je teda síla, s Fílou jsem rodila a měla jsem 100 rovných 😅

Jinak každou chvilku čekáme Mikuláše, tak uvidíme a napíšu Vám, jaká byla reakce 😵

krista
5. pro 2009

Kačko tak to se těším na reakci, mě to spíš vadí, protože je tu strašnej kravál, tak bude asi zase několik scén před spaním a v noci.

devila
5. pro 2009

Kači, určitě dej vědět co Fíla.
Já jsem zrovna dopekla zákusek, zítra přijede brácha se švagrovou, tak ať je něco ke kávě. Ale žádný zázrak, jen piškot s borůvkama a smetanovo-vanilkovým pudinkem. Prsknu na to šlehačku nahoru a bude mňamka.

Malé jsme dávali Mikuláše a byla sranda. Měla tam mimo jiné hodně mandarinek. Ona každou samostatně vytahovala a pokaždé vykulila oči a řekla jééé. Jak málo stačí k dětské radosti 😀.

plechajda
5. pro 2009

ahoj holky 🙂

Tak u nas teda mikulas neprobehl 🙂 Malej o to zajem nejevi a mandarinky ma kazdej den....cokoladu bych snedla tak akorat ja 😝 Sli jsme se aspon podivat na rozsviceni stromku tady u nas a ze tam bude i cert atd.....mno takze to nakonec skoncilo tak, ze jsme videli akorat deti ze skolky zpivat, mm si dal svarak a Matej zacal utikat smrem pryc...vsechny si tam obhlidnul a tak uz ho to nebavilo 🙂 Zbyvalo jeste 30min nez by mikulas prisel....me vsechno bolelo, sednout si nebylo kam tak jsme se obratili a zas sli domu ..... boli me celej spodek 😝 😝 se tak nekam potahnu jeste teda....jsem se tesila aspon na certa jak na nej bude koukat a on je ma stejne na haku, takze pristi rok snad bude vetsi uspech 😉

kacka79
5. pro 2009

Holky tak Mikuláš byl super, celý den jsem Fílovi říkala, že k nám přijdou a vyloženě se těšil... no ale vůbec se nebál, dokonce řekl básničku 😵 Pak se ptal co dostane za dárečky... no legrace.Čekala jsem že bude brečet a bát se, ale v pohodě, moc se mu to líbilo a když odešli, tak pořád opakoval, že tam byl Mikuláš a čert... takže spokojenost 😉

devila
5. pro 2009

Plechajdo - tak jste měli alespoň prochajdu ne? 🙂. My jsme se řechtali, když si malá vybalovala ukaždého nadílku - ta se dokáže tak divit, že se člověk málem uřechtá 😀

devila
5. pro 2009

Kacko - tak to je super, že to Fíla takhle dobře zvládnul. Hlavně, že se nebál a byla legrace 🙂

nicole_11
5. pro 2009

Ahoj holky...my měli dneska takový odpočinkový den...muž měl volno, tak jsme dopoledne byli doma a spali, po obědě jsme šli na výstavu loutek, sice z toho Tedík moc rozum neměl, ale my s mužem rádi chodíme na výstavy, takže jsme vybrali tuto, která by se malému relativně mohla líbit...a pak jsme šli do města na Mikuláše a čerty, ale bylo tam strašně moc lidí, tak jsme si šli sednout do kavárny, a pak domů, kde na Tedíka už čekala nadílka, dala jsem mu to do punčochy, vytáhl si mandarinku, a dál ho nic nezajímalo, pak tam měl čokoládového mikuláše a čokol.šišku, kterou si rozbalil a snědl, byl celej od čokolády, takže jsem ho musela celého vykoupat.... že byl ten Mikuláš, tak jsem mu ji dovolila, jinak na čokoládu má ještě čas 😉

No a včera jsme byli kupovat zimní boty a obsluhovali tam čert,mikuláš i anděl a docela se Tedíkovi líbili, dokonce čert mu vybíral boty a nic nenamítal 🙂