V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

veruska007
19. kvě 2010

Ahojte, holky. Taky se pridavam, jestli teda muzu... mam 14 mesicniho chlapecka a na prelomu roku cekame druhe miminko.
Jsem moc rada, druhe miminko jsme planovali, nevolnosti nemam moc krute a i ta unava se da zvladnout... ale stejne jsem zvedava, jak to vsechno zkombinujeme 😅 .

andu
19. kvě 2010

Maji, bohužel ještě ne! Ale už mi to fakt leze krkem!! Vždycky jsem bývala ranní ptáče a teď jsem schopna spát kdykoli během dne - když je teď tatínek doma, je to fakt téměř kdykoli, šoupnu mu Amush a jdu na to! 😀 Teda nevím, jestli je to jen tím těhotněním, tipuju, že počasí na tom má taky svůj podíl, ale už se fakt těším, až se to upraví!

Verusko, hoj 🙂 To jsem ráda, že budu mít s kým stresovat jak to zvládnu a podobně! 😉 😉 Kdy očekáváte druhého prcka??

katuska85
19. kvě 2010

ahoj všem 🙂 .Smím se taky přidat?Snad se mi podaří zapadnout. Doma už máme 2 letou holčičku a ted v srpnu čekáme chlapečka.Nebyl tak uplně plánovaný ale ted jsme štastný a těšíme se na něj 😉 ikdyž se musim přiznat že obavy jesti to zvládnu mam taky a ne malé 🙂

andu
19. kvě 2010

Ahoj, Katus 😉Tak to už máte vcelku za chviličku, srpen 😉 A co Eliška na to? Už to nějak chápe, když vidí mamku s bříškem? 😉 Já myslím, že s dvouletým dítkem už bude ta komunikace zas o něco lepší, ne? 😉

katuska85
19. kvě 2010

ahojky andu 🙂 ještě před pár týdny to moc na vědomí nebrala ale ted už asi pochopila že to s bratříčkem myslíme vážně 🙂) už sama od sebe chodí hladit bříško,pusinkuje,včera dostala od taťky novou knížku tak jí hned Matýskovi přiběhla ukázat 🙂) je hrozně fajn na ní koukat jak si s bříškem povídá a tak.Jen aby jí to nepřešlo až si malýho přivezem z porodky,myslim že bude docela žárlit

andu
19. kvě 2010

Katuš, to musí být strašně hezké 🙂 To u nás je nějaké vysvětlování zbytečné 😀 Tak se Ameli aspoň snažím zabraňovat, aby mě kopala do břicha při přebalování 😝 😉

katuska85
19. kvě 2010

jsi dobrá že do toho jdeš už takhle po roce.To tě obdovuju.Elišce jsou sice "už" dva ale je to občas když si postaví hlavu tak s ní nehne nikdo a nic.Jsem zvědavá jak bude snášet mimčo doma ale snad jo..Vetšinou se řiká že hilčičky bývají chůvy tak uvidíme
Mimochodem dredíky ti moc slušeli 😉

andu
19. kvě 2010

No, Katuš, uvidí se, jak jsem dobrá, až se to druhé mrně narodí! 😉 😀 😀 Sestřenici se teď po dvou klucích narodila holčička a mladší klučina měl teda týden s žárlením problém, ale už to vypadá, že se se ségrou smířil 😉
Oh, děkuji za pochvalu dredů 😉 Byly fajn, ale jelikož jsem lempl, moc jsem je neháčkovala a pak známá co mi je dělala neměla na opravu čas... A navíc mě po 3 letech přestaly bavit, tak nastala radikální změna 😀 Sice dobrý, ale nikdá jsem nebyla na hodinové úpravy vlasů, leč teď mi asi nic jiného nezbyde! 😉 😀 😀

katuska85
19. kvě 2010

taky doufam že s tím žárlením to nebude nějak extra dlouho trvat.Ale známe to.Myslíme si jak máme dětičky přečtený a oni nakonec stejně vždycky překvapí-aspon u nás to tak bývá 😀
S tou udržbou vlasů jsme na tom podobně koukam 😉 já teda dredy neměla ale taky nesnáším to dlouhý česání sušení a tak-ikdyž než se Eliška narodila měla jsem vlasy nad zadek ale od tý doby zkracuju,zkracuju,ted mam vlasy nějak nad ramena,prostříhaný takže umeju,v předklonu dam tužidlo a jdu 😀 to je nejlepší urdžba 🙂

gtver
19. kvě 2010

Ahoj, holky, že se připojuju, s tím žárlením to vůbec nemusí být tak hrozné. Taky jsme pořád slýchali, že jak se malý narodí, bude se starším k nevydržení, když zjistí, že už není mazánek, že je tu další "vetřelec". Vůbec ne 🙂 Naopak, má malého moc rád, chodí ho kontrolovat, asistuje mi při přebalování, oblékání, houpe, atd. A to všechno sám aktivně.

andu
19. kvě 2010

Gtver, tak přeju Katušce, ať je to tak i u nich 😉 Já doufám, že u nás snad o nějakém žárlení Ameli ještě nebude mít ani potuchy 😀
Katuš, no já taky měla vlasy po prdel, ale pak byly tak zničené, že jsem je nechala zadredit... Mě právě vyhovovaly asi nejvíce ty dlouhé vlasy, rozčesat, nechat uschnout a hotovo.. S tužidly nějak neumím spolupracovat 😀 a to mi teď drahouš hodlá koupit žehličku na vlasy! 😀

mahulena
19. kvě 2010

ahoj, vitam Katusku, Andu a Gtver.
Misicko, Nicole, kde jste??? Ja mam takovy podezreni, ze Nicole uz je tak 3. den v porodnici a zitra, pozitri se tu objevi se zpravou, ze uz je doma🙂
Ewwu, nechces k nam i do Dvojmamin, kdyz uz to mas za sebou?

gtver
19. kvě 2010

mahu, náš druhorozený je taky Alex 😵 (tedy, on je Alexander, ale říkáme mu Alex 🙂 )

mahulena
19. kvě 2010

Gtver, ju, tak super🙂, my mame pro zmenu Alexe, ktery bude slavit svatek na Alexandra🙂
Jaky zdrobeliny pro jeho jmeno pouzivate? (nelibi se nam Sasa ani Lexik...:((( ), bojujeme s tim trochu my i pribuzni 😀

gtver
19. kvě 2010

Sašu a Lexíka taky nevedeme, zatím je to Alex, Alexík (trochu delší, na oslovení jako takové to není), bráška mu říká Ája 😀 Uvidíme, jestli se něco vyvrbí časem 🙂

mahulena
19. kvě 2010

koukam, ze je to u nas stejny - Alexik rika babicka, jinak my Alex, Justynka jak to samozrejme neumi rict, rika Ali.
Taky uvidime...🙂

misicka85
19. kvě 2010

Ahoj holky!!!

Tak se hlásím stáále 2v1 😝 ale už to doufám nebude dlouho trvat. Dnešní kontrola v porodce celkem dobrá, jsem otevřená na 2cm, čípek skoro zašlý takže už jen čekat kdy to začne 😀 V pátek mám poslední kontrolu a pokud bych nááhodou do konce týdne neporodila tak v pondělí nástup na vyvolání. 😝 (toho se doufám nedočkám,bléé)
Tak jsem se pustila do velkého úklidu, stihla jsem vysát,vytřít, utřít prach,podlít kvítka, vydrbat koupelnu a wc a uvařit oběd a ono to zřejmě začíná nést ovoce - mám poslíky silné jak krááva takže tu teď lezu po 4. Počkám na Petra,za chvilku by měl dorazit z práce,nachystám Aďuli večeři a až půjde chrupkat tak se naložím do horké vany. A běda jak to nezabere!!!!!! 😀 😀

Vítám nové těhulky!!!!

mahulena
19. kvě 2010

pane jo, Misi, ty si uzivas poslicku a kontrakci?!, drzim palce, at se to rozjede a at je to bleskovka!!!

andu
19. kvě 2010

Miši, tak držím palec, aby to v horké vaně nepřešlo, ba naopak! 😉
Mahu, díky za přivítání 😉

ewwusska
20. kvě 2010

Ahojte ženy.
Díky za radu, hned se na ty stránky s kojením podívám.
Maji já musím odstříkávat pokaždým kojení a už z toho docela magořím. Přijde mi, že nic jinýho nedělám než kojím, odstříkávám a masíruju bříško ☹

Mahu klidně bych se tam k Vám přidala, ale je to nějak uzavřený ne? A mám stejný pocity jako ty - včera jsem si říkala, že jsme ještě s druhým měli počkat, když už jsem kojila přes hodinu a Mireček byl zase u babičky. Nemám na něj tolik času, kolik bych chtěla a strašně mě to mrzí.

Vítám všechny nové maminko-těhulky 😀

Andu taky jsem měla strach z depresí a poporodního blues. U Mirečka nic a teď řvu každej den, ale to je z toho jak se zase všechno sere 😒

Tak co ty naše rodičky, už to mají za sebou? Už bych jim to teda přála, hlavně Míši, vím jakej to je opruz přenášet.

Včera jsem byla poprvé venku s děckama. Poprvé nepršelo, co jsme doma z porodky. Mireček mi pořád utíkal a já ho honila z kočárkem 😕

mahulena
20. kvě 2010

Ewwu, napis IP Devile, ze jsi odtud a ze chces do Dvojmamin, umozni ti pristup, urcite🙂
U me se pocity stridaj, ale na 90 % jsem stastna, ale kdyz uz nemuzu, tak me takovyhle pi*coviny napadaj 😔 😅 , ale Alex jako druhorozenej je fakt zocelenej uz od zacatku - koji se 2 - 5 min a staci mu to!!! (pribral 630 g za 2 tydny, tak asi jo 😵 ), min breci a zatim ma i ty prdy mirne lepsi, az na vyjimky... 🙄 , snad to nezakriknu...
Ty to mas blby s tim odstrikavanim, ale ja myslim, ze neni vhodny..., no, uvidis, co vyctes na tom kojeni.net.
Kdybys mela problem to tam najit, zkusim se i ja podivat, dej vedet, ju?

Ja poporodni blues ani depky nemam, Alexovi bude v Ne mesic a jen tak 2 dny / rana jsem mela tezky - asi jako po opici, proste jak je clovek nevyspanej, tak je nas*rankovanej... a impulzivni a kategorickej a vyrkne ruzny soudy, ale jinak je to parada. Fakt me to bavi. Jen na me negativne pusobi to pocasi, ale to bych mela i bez sestinedeli.
Ewwu, ty se drz, verim, ze i tobe pomuze slunicko, az vykoukne!

Myslim na tehule, ze kterych uz mozna nejsou tehule 😉 a tesim se na zpravy

katuska85
20. kvě 2010

Doberé ráno vespolek děkuju za přivítání 🙂 .GTVER tak to máš super že vzal malej brášku takhle pohodově.
Misicka přeju at to přijde co nejdřív a nemusíš na vyvolávačku

jak jsem to tu pročítala pár stránek zpátky tak vás docela zlobí prdíky že?Z toho já mám docela vítr.Eliška na bolení bříška netrpěla vůbec ale řiká se že kluci na to trpí skoro všichní tak mám obavy 😕

gtver
20. kvě 2010

Dobré ráno, tak doufám, že u misicky už mají jen velkou radost 😵
katusko, já myslím, že to u vás bude stejné, že bude Eliška z malého nadšená 🙂 Ono to žárlení možná přijde později, uvidím. Přece jenom teď je ještě miminko spíš taková panenka, která si sice taky nárokuje rodiče, ale ještě se netahá o hračky, nehádá se atd. 😀

katuska85
20. kvě 2010

gtver taky bych řekla že to pravý "rivalství" přijde o něco dýl a le třeby mi s bráchou jsme o dva roky a od mala jsme na sebe nedali dopustit,nějaký rvačky nebo velký hádky jsme neznali tak doufam že to ted bude aspon trochu podobné 🙂)

andu
20. kvě 2010

Ewwus, tak úplně vím, co prožíváš s tím kojením! Já si na to jen vzpomenu a mám husí kůži... Odstříkávala jsem v podstatě furt, protože Ameli nestíhala pít a každé kojení bylo s řevem, jak mým tak Amelinčiným... Brečela furt, páč měla pořád hlad. Takže jsem odstíkávala, ale připadla jsem si bez nadsázky jako dojná a to mě psychicky úplně sráželo! Každý večer depka jako prase! Nakonec jsem to vzdala, protože si myslím, že není nic horšího, než když je mamka nervní. Mimčo to vycítí a je zle... Jako první dva měsíce byly fakt peklo a já si s Amelinkou nepamatuju v podstatě nic, krom peripetií s kojením ☹ Takže teď jsem rozhodnutá, že jestli bude zas stejný problém, nebudu to hrotit!! Prostě maličkému dám umělé mlíčko a budu odstříkávat jen do té míry dokud se budu cítit normálně... Holt mám možná tu psychiku slebší, ale obávám se, že drtit to tak jak s Amélií, vážně bych v tom blázinci skončila! Takže držím palec, ať se vám to rychle upraví, nebo ať najdeš řešení příjemné pro vás pro obě! 😵

Jo a na ty prdíky nám, stejně jako už tu někdo psal, fakt pomohly ty probiotické kapky!

Heh, tak jsem se trochu rozepsala... 😀 Já před chvílí utratila 7 stovek na Brumla.cz za hadříky pro Ameli teď na jaro 😀 No na to, že mám peněz pak malinko, páč jsem se minulý měsíc pěkně rozšoupla, tak jsem se vcelku rozjela 😀 Ale zas je to nějakých 13 kousků - kalhoty, tepláčky, mikča, trička... Tak si myslím, že to není tak hrozné! Teda, já jsem zvědavá, jak vyjdu s penězmi až budou prťata 2 😅 Máme to s přítelem rozděleno, že on nakupuje pro nás a já pro děti a co chci spešl pro sebe... No nějak to zvládnu 😉

veruska007
20. kvě 2010

Ahojte, cekame mimi na prelomu roku. Tak jsem zvedava. Ted jsem v 8.tt, tak sranda. Taky me malej kope pri prebalovani, tak mu to rozmlouvam, ze kope miminko, a to az se narodi, tak mu to oplati.

Vcera jsem lezela na gauci a svorne jsme se s malym delili o tehotenske lizatko, protoze mi teda bylo paradne blbe. A do toho jsem musela letet do prace, ufff. Dnes odpo zas pracuju, ale pak az asi za mesic 🙂.

Kojeni jsme meli taky blby, maly malo sal, takze kojeni+odstrikavani+sunar.... a za pul hodiny znovu, protoze jedno krmeni trvalo 1,5 - 2h. Brrr. Se druhym mimcem to musi byt rychlejsi, nebo se Honzik zblazni.

ewwusska
20. kvě 2010

Mahu Devile jsem psala tak uvidíme. Tak Alex je na to jídlo fakt rychlík a krásně přibral 😀

Katu s těma prdama je pohlaví asi jedno. Mira skoro nic a Market tak trpí.

Andu já u prvního dva měsíce kojila na jedničku a pak měsíc odstříkávání, takže už taky vím jaká je to hrůza. Po tom měsíci jsem to vzdala. Teď jsem moc doufala, že to bude dobrý ☹ Strašně závidím maminkám, který se tím nemusí stresovat a mají kojení bez problémů. A z těma financema mě to taky docela zajímá jak to budu dělat. Teď než se malá narodila jsem už měla dva měsíce tu sníženou 3800,- a katastrofa. Hodně ráda nakupuju přes internet a hezky malýho oblíkám (teď jsem si oblíbila znackydetem.cz - mají tam super bodyčka) a jinak přes bazar. A jak píšeš taky jsme to tak měly s manžem rozdělený, ale jak jsem si udělala řidičák, jezdím nakupovat sama a všechno kupuju z mateřské 😒 Na mně už nic nezbyde, ale stejně mám takovou velikost, že asi nic nekoupím 😅

ewwusska
20. kvě 2010

Veru mně Mirďa taky pořád kopal při přebalování - je zajímavý, že to ty děcka pořád láká i zvenku 😀

misicka85
20. kvě 2010

Ahojky, tak vás zklamu ale asi si Petříček fakt chce počkat až na to pondělí. Večer jsem se naložila do horké vany a samozřejmě bolesti přešly 😝 Takže nic no...
Zítra mě Petr veze ráno na KO, pak jedou s Adélkou na velký nákup do kauflandu,aby mi tu neumřeli hlady jak tu nebudu a zase mě z porodky vyzvednou. jsem jim to pěkně naplánovala že??? 😝

ANDU - koukám že taky ujíždíš na nakupování,no já se teď musím krotit, protože Petr má teď málo práce,tím pádem i výplata stojí za h..o,minulý měsíc dostal jen 12tis, oproti 20tis co bral před tím je to docela citelný rozdíl. Hold krize no 😖 Takže teď utrácet nemůžu ☹ Ale jinak na Brumlovi taky často nakupuju...

S kojením u nás problémy nebyly,Adélce stačilo kojo těch 30min.V 10m se sama odstavila a přešly jsme na UM... Na prdíky taky netrpěla vůbec,tak jsem zvědavá jaké to bude teď....

Holky jak jste to měli s návštěvama těch starších dětiček v porodnici?? Já právě mám strach jak to bude Aduš zvládat když ji tam petr za mnou vezme, přeci jen návštěvy tam jsou jen 15-17h,nic moc,tak si říkám jestli pro ni nebude lepší když mě neuvidí těch 5 dní vůbec než každý den 2 hodinky a pak jít zas domů ☹ Ona je totiž takový mamánek 😀 Tak nevím no....

krtecek
20. kvě 2010

Dobre rano vsem 🙂 Tak se tu ukazuju po delsi dobe....je to nejaky hekticky a moc nestiham ☹

Nejdriv tedy musim napsat, ze moc myslim na Nicol a na Misicku a doufam, holky, ze uz to mate za sebou a mimise mate u sebe 😵

Taky vitam nove tehulky 🙂 Tady to nikdy nebude prazdne... 🙂