V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

plechajda
29. pro 2009

Dobre rano 🙂

Teda vy jste akci po ranu...u nas noc naprd....Matysek mel v noci pres 38 a jak mu po cipku teplota spadla tak zas bylo vsechno desna legrace....takze jsme si asi 2h hrali nez zas usnul 😠 trosku kasle takze nejaka virozka, ale teplotu uz nema....zatim

jinak me nohy zacly paradne natejkat ted v nedeli a dneska to je teda libovka 😝

krista
29. pro 2009

Nicole to je manžel zlatíčko 🙂

Plechajdo to je klasika, asi každýmu tady dítě v době porodu stůně nebo se předvádí víc než jindy 😅 přeju ať je Matýskovi brzo lépe!!! 😉

plechajda
29. pro 2009

no jsem to asi zakrikla, 39 😝 tak ma cipek a chrni....boooze jeste tohle mi chybelo 😒

krista
29. pro 2009

Plechajdo tak to je pěkně vysoká teplota, kdyby to nezabralo tak za 3h můžeš dát sirup a takhle to kombinovat. Hrůza, já bych umřela s takovou teplotou 😅 ale když jsem jednou v životě na tu 39 dosahovala tak už mi bylo líp než při 37 😅

snezenka123
29. pro 2009

Ahojky,
děuji moc za držení palečků,o snad ještě chvíli vydržíme,i když dneska mě tead tvrdne bolestivě břicho už od rána 😒(asi posly) ani magnezium už mi nějak nepomáhá,no snad to večer zaspím,ale byla by to náhoda,kdyby se malý narodil dneska,byl by stejně jako malá nar.29 a v úterý 😀 no snad se ty dětičky nějak nedomluvili 😀 😀 😀
misicko gratuluji ke klukovi 😵 taky budete mít páreček 😉
nikol,jsem ráda,že už je ti lépe
plechajdo,tak hlavně že teplota klesla 😉
jinak se nemůžu dokopat k tomu,abych dávala spát malou do pokojíčku,bojím se že než si tam zvykne,že to bude horor,takhle je naučená usínat v ložnici sama,chodí spát kolem 7,usne kolem půl 8,spí celou noc-vzbudí se kolem 6 dostane mlíčko a spí tak do 8,někdy i do půl 9 🙂 přes den spí po obědě(kolem 12)tak ty dvě hodky,vím,že musím už začít,ale nechce se mi,no po novém,roce začnu!
a co se týče těhu a porodů=povaha dítete,tak já byla celou dobu těhu v pohodě-psychicy-až teda do 25tt kdy mi zemřela maminka,pak to bylo takové všelijaké,ale snažila jsem se držet nad vodou kvůli malé a myslím,že sem to díky malé i manželovi docela zvládla,za celé těhu jsme se s mm pohádali snad 2x,zato tohle těhu je jiné-hádky s mm od začátku těhu,hlavně v prvním trimestru ☹ pak už to bylo lepší,tak uvidíme,jak moc to malého ovlivní-no snad moc ne 😅
jinak holky komu mám pak napsat sms,kdyby se malý narodil,mm na tyhle stránky asi nevleze 😉
krásný sluníčkový den vám všem 🙂

krista
29. pro 2009

Sněženko tak si choďte hodně do pokojíčku hrát než ji tam přestěhuješ ať si na ten svůj prostor zvykne, nevím jestli budete dávat i na velkou postel, v případě že ano, tak bych doporučila abyste si tam lehali přes den spolu, jen si tam třeba povídat... držím palečky ať jde učení co nejlíp, u nás tohle zabralo 🙂

A je moc krásné jak ti "tt" skáčou, už není přeci jenom tolik rizik jako kdysi jak jsi sem psala, to fakt vypadalo chvílema zle 😔 věřím, že ještě nějaký ten "tt" vydržíš a všechno bude OK 😵

plechajda
29. pro 2009

krist vsak jo, nemame teplotu poprve 😉 Jen je mi zas zahada kde k tomu prisel... 😠

krista
29. pro 2009

My moc teploty od nemocí nemáme, spíš k zubům, naštěstí.

kacka79
29. pro 2009

No plechjda to je teda pěkný, zrovna když máš rodit... no stává s to tady skoro pravidlem ☹ Tak hlavně ať je brzo líp.. třeba to bude jen ta dvoudenní viroza, měli jsme to asi před měsícem, jen 2 dny teploty a nic..

Snezenka, klidne mi písni sms a já to holkám tady napíšu
😉 teď už se budeme zdržovat doma, už nikam nejedeme, tak budu na PC každý den.. 777 135 123

krista
29. pro 2009

Kačko já ti ani nevím jak dopadla mamka? 😲 nějak jsem to přehlídla asi jak dočítám rychle, doufám, že je to dobrý!

barusha
29. pro 2009

Ahoj holky, tak tohle téma je jak pro mě dělané, když jsem se začetla. Mám chlapečka, až se mi narodí druhé mimi budou mu 2 roky. Je na mě hodně zvyklý, tedy - má rád ostatní lidi, je přátelský, ale vždycky se přijde pomazlit, ukonejšit a večery na uspávání jsou naše (to samé v poledne). Neumím si představit, jak uspávám jedno a najednou chce i to druhé, jak vykoupat dvě děti najednou, jak to všechno skloubit... Nemáte někdo nějaký příběh, jak jste to zvládaly vy? Vím, že nejsem jediná, kdo má děti brzy po sobě, ale přesto se mi tohle všechno honí hlavou a já bych se moc chtěla plně věnovat oběma dětem a žádného z nich nešidit... Předem díky za reakce!

krista
29. pro 2009

Barusha taky si neumím představit uspávat je oba, nehledě na to, že by to ani fyzicky nešlo, protože malej by určitě řval a malou by to rozptylovalo, to "bohužel" musí zvládat sama, my dáme jen pusinku a uložíme 🙂
Koupání si myslím, že už je celkem maličkost na všech těch věcech, máme na pračce přebalovací podložku, tam je malej položenej a malá sedí v sedátku ve vaně, někdy vykoupu malýho prvního a zabalim do ručníku na přebalovák, tam se potom může naolejovat, zabalit, obléct... a malá se mezi tím čvachtá 🙂 nebo tam malou posadím a malýho ponořím... uvidíš že to půjde s tím miminkem už všechno jednodušeji, já se pořád bála abych malou neutopila nějakým blbým chvatem a bez lehátka bych ji nevykoupala a s malým to jde jedna radost, taky asi protože mi u koupání tak neječí jako ona 😅 příběhů by bylo asi hodně na leckteré téma 😀 ale určitě si s ničím nelámej hlavu, nakonec se to vyřeší nějak samo a obvykle jinak než budeš plánovat 🙂

nicole_11
29. pro 2009

tak záda už mě přestali tak šíleně bolet...byl to fakt děs, myslela jsem že polezu po stropě 😅 a vzpomněla jsem si na porod jak mě to vystřelovalo hodně do zad...fakt na to se vůbec netěším...a víte co mi ted pomohlo proti těm zádům, Tedík si šel lehnout za mnou do postele a usnul přitisklej ke mně a já taky usnula a záda mě přestala bolet...možná to byla jen náhoda nebo má Tedík léčitelský schopnosti 😀

krista
29. pro 2009

Nicole to je super, že tě přestaly a u porodu to třeba vůbec nebudeš mít, já u prvního měla otřesný křížový od začátku a u druhýho až ke konci a nedaly se srovnat 🙂 ale záda mě posl. dobou bolí pořád a bohužel se nedá proti tomu nic dělat, včera jsem byla už donucená vzít si Ibalgin, někde říkají že se v kojení a v těhu nesmí a někde naopak, tak jsem to už riskla 😒

nicole_11
29. pro 2009

mně už záda bolí půl roku od toho jak nasím Tedíka ale dneska to bylo nejhorší...zkusím ty masáže pro těhotný, po novém roce se určitě objednám...jinak ted už mě nebolí,ale za to zase začaly bolet mého muže, musel si udělat horkou vanu a dát si ibalgin...asi jsem to přenesla na něho 😒

ren82
29. pro 2009

Ahojky holky,
opět nestíhám. Ne, že bych neměla čas, ale Filda sleduje na PC videoklipy Michaela Jacksona 😀 Nějak se do něho zamiloval 😕
Mě teď ještě trápí pálení žáhy - ale to fakt festovně. ☹ už to ale musím vydržet. Záda mě až tak nebolí, jen sem tam když se přetáhnu tak je cítím. Ale při prvním porodu si živě pamatuju tu šílenou bolest jak tu píše Nicole. To se zas máme na co těšit, co? 🙄

Plechajda, doufám, že to bude jen vyróza, kterou zaženete čípkama. Nemocné dítě a blížící se porod - no kombinace nic moc. Doufám, že Filda bude zdravý. To by mi zrovna nepřidalo - já ležím v porodnici a doma nemocné dítě. ☹

plechajda
29. pro 2009

ren tak vcera jsem nekomu psala jak me zaha prestala palit a dneska se muzu zblaznit 😠 nohy jak konve, bricho tvrdne ale neboli...
jinak uz vim kde k tomu malej prisel, synovec byl lehce nastydlej na stedry den, takze to ma urcite od nej a jeho malej bracha uz to ma taky, takze je jasno...ale byla to taky jen nejaka viroza, takze to snad za par dnu odejde....stejne Mates radi jak cerna ruka celej den, jen kdyz mu ta teplota vyleze tak je takovej pomalejsi, ale jinak jede porad ve svym zlobeni 😉 jen doufam, ze v noci bude vetsi klid nez na dnesek 😠

krista
29. pro 2009

Nicole prý horká vana je na záda to nejhorší, nesmí se dávat teplo, ale já se přiznám, že jsem se taky naložila, jen tam jsem to necítila 😔

krista
29. pro 2009

Plechajdo teď mi dochází že já to asi chytla od neteře, hlavně že jsme tam volali jestli jsou zdravý, že tam jinak s dvěma dětma nepojedeme a člověk přijede a teklo jí z nosu jako blázen... loni jsem tam chytla neštovice, letos bolest v krku a to ještě ani nevím co z toho bude, samý prímový věci 😠 😝 Tak ti přeju ať je Matýsek brzo zdravej a ať to nechytnete nikdo další 😉 hlavně ne ty před porodem... 😉

plechajda
29. pro 2009

krist ja tohle nechapu takovy nezodpovedny rodice, ale myslim ze to bysme tu mohli psat kazdej den 😠

jinak tema zada znam taky moc dobre..sice ani ne tak v souvislosti s tehotenstvim, ale obecne...sportem k trvale invalidite jak se rika....mam je zhuntovany, aspon 2x rocne housera ze se ani nehnu a jediny co mi pomaha je absolutni klid na luzku a teplo teda...ale tuk tuk tuk ted mam chvili klid, doufam ze jsem to nezakrikla...

kacka79
29. pro 2009

Krista díky, mamče na nic na CT mozku nepřišli, tak jsme rádi, má jen něco s nervama v krční páteři,... no rehabilitace a cvičení by mělo pomoct, ale je to na dlouho...

nicole_11
29. pro 2009

no tak u nás bude asi super silvestr...na muže taky něco leze 😒 takže místo chlebíčků a sektu, budeme chroupat suchej rohlík a pít hořký čaj...ach jo...a já se tak těšila na chalupu, že budeme chodit na procházky,atd. ☹

samsa
29. pro 2009

Hezký večer holky, teda vy jste toho nakecaly, že ani nevím, na co reagovat.
Sněži, jsem ráda, že už jsi 34 tt, ještě aspoň 3 týdny a bude to úplně OK, ale to dáš 😉
Nicole, teda, vy si užíváte. Nás skolila střevní chřipka v květnu, komplet celá rodina lehla během dvou dnů, trvalo to tak den dva, ale manžela jsem v životě neviděla tak zvracet. jediná já jsem to nechytla a to mě mělá asi 100x pozvracela 😝 Tak se brzo uzdravte.
Holky, mě dneska zase asi otravujou posly, bolí mě břicho jako na MS, ach jo, to jsem u malé neměla. tak doufám, že mimíse nevyplknu dřív. Když ta moje brebera mě tak strašně honí a navíc začala zlobit se spaním, než ji uspím... a ještě je poslední dobou pěkně protivná, asi mi chce ty poslední týdny pěkně osladit 😝

krista
29. pro 2009

Kačko tak hlavně, že je mamka zdravá v tomhle směru, snad jí bude brzo lépe 🙂

Plechajdo tak k houserovi jsem ještě nedošla, díky bohu, vůbec si nedovedu představit co bych tady dělala ☹ jen se o tom bavíme a už mě to zase chytá, tak se půjdu natáhnout dřív než to pořádně začne 😲 😉

Samso neboj určitě vydržíš ještě dlouho pohromadě, já měla posly taky dlouho před porodem a uválčila jsem to do 38tt 🙂 ale dokáže to být pěkně protivný, aspoň tohle už mě netrápí 😅

Nicole to je škoda, ale určitě si to stihnete ještě vynahradit jindy 🙂

devila
29. pro 2009

Ahoj holky,
nestíhám vás dočítat.
Tak jak jsem psala - zakřikla jsem to naše spaní. Malá spí celý den a pak nechce spát večer. Usíná až hodně pozdě. Včera o půlnoci ☹. Pak už sice spí pěkně, ale ten večer je teda "super" ☹. Manžel bude mít od soboty 11 dní volna, tak mi pomůže.

Omlouvám se, že nedočítám, ale jsem tady poslední dobou jen na skok. ☹

nicole_11
29. pro 2009

Devil Tedík taky chodil spát až o půlnoci, všichni mi říkali, že se to srovná, že se dítě má nechat spát, když se mu chce...a srovnalo se to až v půlroce 😅 ...takže jestli druhé dítě bude mít stejný tendence, tak ho nebudu dávat odpoledne spát, aby mi pak usnulo v těch 20h

barusha
29. pro 2009

Krista: díky za povzbuzení, taky bych ráda přešla na uspávání pusinkou, ale Juni je velký mazel a já nemám to srdce na ty první scény než se to naučí... No, pletu si bič sama na sebe. Máš pravdu, nakonec se to všechno usadí samo. 😎

kacka79
29. pro 2009

Devilko, my to měli jak píše Nicole, Fíla chodil večer spát kolem 23 h celkem dlouho, no ráno pak teda chrápak třeba do půl desátý a pak pospával celý den... no ale večer byl teda vzhůru a tak od toho konce šestinedělí jsme měli šílený koliky.. no řev každej večer 😖 Pak prdy, pak zuby a po roce se to všechno spravilo 😀 😀

Nicole, tak hlavně ať už je Vám dobře.. ty střevní virozy bývají fakt jen tak ty 2 dny, tak snad budete na Silvestra už OK 😉

Samsa, já mám taky teď často posly, hlavně v noci a k ránu.. no při prvním těhu nic a teď si to teda vychutnávám.. no ale moc nad tím nepřemýšlím, není čas 😅 😅 se moc pozorovat, no snad taky vydržim po kupě .. Fíla byl v necelém 38tt, tak to bylo celkem fajn - už měl 3 kilča, takže žádný problém..

barusha vítej mezi náma 😉 No my se všechny bojíme, jak to zvládneme, ale nic jiného už nám asi nezbyde 😲 Teď už se to asi nevstřebá 😀 😀

Jo a Plechajda, já už jsem za Tebe nervozní 😵

devila
29. pro 2009

Kacko - tak jestli to mělo být povzbuzení, tak ti pěkně děkuji 😀 😒 😖

nicole_11
29. pro 2009

Mně dneska Tedík usnul ukázkově, dala jsem ho do postýlky a během 5min.spal, ale to jen proto, že spal odpo jen 30min...

Mně chodil Tedík spávat i v 1 ráno, naštěstí muž přišel v 23h dom a do té 1 se o něho staral a snažil se ho uspat a je fakt, že jsme zase vstávali až skoro v poledne...

No jak to vidím, tak já určitě budu mít taky posly, protože ted si to těhu fakt vychutnávám 😅