V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacici
19. črc 2009

Ja bohuzel poprve prenasela,sice jen dva dny,ale kvuli tehu cukrovce si vic nedovolili me nechat. ted ji mam take,tak jsem zvedava co me rekne ted v utery v poradne Dr.U Terezky me strasili ze bude malinka a nakonec mela 3200g, u Natalky to je obracene 😀 Rodila jsem normane,mala byla tvrdohlave lvice do posledni chvilicky,rano jsem mela nastoupit na vyvolani v 7.00 a v 5.00 me zacaly kontrakce 😀

krista
19. črc 2009

Kacici tak v tom vztekání je bohužel malá už dlouho a je to hrozný, večer když usínám tak si říkám jak dlouho to ještě vydržím, ale doufám, že až do konce a fakt nezkončím v blázinci 😝
Jo říká se že ty druhý děti bývají větší, tak jsem na to sama zvědavá 🙂 Malá byla prcek, mě by nevadil ani další prcek 😀 ale je to chlap tak by se neměl zahambit a být aspoň trošku větší 🙂

Ty jo, ale já myslím, že to je fajn, když začne porod sám, i když to už jsi stejně asi byla smířená s tím vyvoláním! 🙂 Mě taky kdysi řekli že malá bude fakt maličká, den před než se narodila měla odhad velikostní na 36tt, to jsem v porodnici brečela že porodim nějakýho prcka a měla 3080g a 49cm ... kolikrát když vidím ty váhy těch miminek, že bývájí hodně pod 3kg tak si říkám že to náhodou bylo dobrý 🙂

kacka79
19. črc 2009

Ahojky, vítáme nové tváře 😵

K tomu nošeni : Fíla má přes 14 kg a je teda pravda, že už moc nošení nevyžaduje, vyjde schody a venku taky celkem ťape, ale někdy ho samozřejmě vzít musím... myslim že to tělo už je na to nějak zvyklý.. Celkem mě zarazily připomínky typu " už ho nesmíš zvedat" nebo " netahej ho"... no jestli mi někdo poradí jak se to dělá 😀

kacici
19. črc 2009

To mela Kristynka nadherne miry 😵 ,ja bych se vubec nezlobila za prcka,ale to uz me nejak nehrozi 😀
Koukam ze budete mit parecek - to budete mit super 😉 .Ja si prala teda druhou holcicku(kvuli vecem a taky to ze mam segru se kterou si skvele rozumim),ale manzel si pral chlapecka 🙂 ,tak ted doufam,ze nezacne mluvit o tretim 😀

kacici
19. črc 2009

Kacko,Terezka vazi tech 14kg ted a porad ji taham 😀 ,zrovna vcera jsem ji nesla na ramenou,golfky byly narvane nakupem a ten tahla babicka. Mala byla uz unavena a me se takhle nesla nejlip,brisko uz dost prekazi a taky bych uz chtela rodit 😀
Holky jdu varit,za chvilku se me vrati od babicek,ale je to vzdycky tak desne moc fajn si odpocinout 😵

krista
19. črc 2009

Kacko s tím taháním je to zase tak, že kdo nezažil - nepochopí 😝

Kacici tak to je dobře že se ti splnilo co jsi si přála, já chtěla zase toho kluka a manžel holčičku, ale vesměs nám to stejně bylo jedno a i ve skrytu duše si myslím, že manžel bude za pokračovatele rodu rád a já se těším že s holčičkou si budu prožívat holčičí věci a těch klučičích se ujme manžel 😀

Já často táhnu nákup i malou 😅 ale malá mi dává hodně zabrat i když má 11kg, nedávno jsem ji nesla od auta a obě ruce ještě ověšený, no u baráku jsem ji musela shodit ať si to jde sama 🙂 a jinak ji nosím na bok, jednu nohu má hozenou na břiše a druhou na zádech 😀

Tak vám přeju hezký zbytek neděle, my čekáme až se malá probudí a jedeme na grilovačku, snad bude lepší počasí než včera, kdykoliv se někam vydáme tak prší 🙄

garfieldmail1
19. črc 2009

kacici : 14 kg v roce? To musí být Terezka parádní cvalík! Syn má 2 r a čtvrt a má 14 kilo, není ale hubenej, ještě je trošku buclatej, takový fajný na mazlení 🙂 A kolik Terezka měří? Tak trošku "Michelinka", ne? 😅 My Lukyho právě kvůli jeho váze nosíme co nejmíň, 14 kg se fakt pronese rychle.

Jo a samozřejmě, kdo bude mít věkový rozdíl mezi dětma 1,5 roku nebo tak nějak, tak určitě bude muset starší dítě ještě vozit, tomu se asi těžko vyhne 😕

Teď tu někdo nakous téma třetí dítě 😉 My bychom nebyli úplně proti, ale říkám si, že se definitivně rozhodnu, až budu mít ty děti dvě. Taky jsou dnes dost velké finanční výdaje na školy, vlastní mobil, děti do škol vesměs dojíždějí atd. atd.... Taky mně i příteli naši do začátku pomohli s bydlením, což je dnes ovšem zatraceně drahé, ráda bych pomohla i svým dětem. U dvou si to ještě dokážu představit (alespoň zaplatit zařízení bytu), ale u tří.... 😒

krista
19. črc 2009

Garfield Terezce od Kacici jsou ale skoro dva roky, takže 14kg ve dvou letech 😉

Co se týče třetího to smýšlíme stejně 🙂

Já myslím hlavně na to, aby měli to zajištění od nás, žádný rozmazlování, ale aby bylo na školy, školní výlety, nezbytný pomůcky, koníčky ... do budoucna platíme spoření, máme v plánu založit i Lukymu až se narodí a pak taky myslím na to, že bych jim ráda přispěla na svatbu, vnoučátko apod. 😵 manžel z tohodle důvodu nechtěl ani to druhý 😝 protože nám rodiče nikdy nic nedali, jemu těžko doplatili školu (a to má učňák a nástavbu, žádná VŠ - to už by vůbec neprošlo 😝), vesměs by se dalo říct že si ji platil sám, protože táta vždycky oznámil nemám (byl i naštvanej když se rozhodl udělat si maturitu...) svatbu jsme si taky platili sami, ale byt je teda po mém tátovi což nám hodně pomohlo, i když jsme si půjčili ještě na rekonstrukci aby se tu dalo bydlet trošku líp 🙂 a taky máme v plánu tak za dva roky až doplatíme to co musíme teď, asi stavět, už se rozhlížíme, takže hypotéka nás nemine... proto máme taky ty dvě děti co nejblíž k sobě, abych mohla brzo pracovat a nekoukali jsme od výplaty k výplatě 🙂

Jako kdybych měla finanční zajištění a dostatečně velký prostor, tak chci dětí kopec 🙂

Jen se teď trošku děsíme toho (i když vím že dost předčasně 😅) co bude až budeme opravdu oba dva pracovat a budou prázdniny nebo nějaký s dětí onemocní, nemáme babičky na hlídání, vůbec nevím jak to budeme dělat 😲

caira
19. črc 2009

garfield: jak jsi psala, ze dvoulete dite spi "uz" jen jednou denne tak nase mala spi jednou denne tak cca od deseti mesicu 😀 a prave to, ze clovek pres den vpodstate nemuze nikam, jen v intervalech aby byl na obed doma a pak zase hned na veceri doma je dost limitujici, mala uz v kocarku moc spat nechce, kdyz teda "musi" tak usne, treba kdyz jedeme nekam na vylet atd ( jinak vylety jsem nemyslela slapat tury nekde na horach na to my fakt nejsme) ale treba vylet do nejakeho mesta, hrady zamky atd ...

no uvidime, si porad rikam, ze prinejhorsim vzdycky muzeme mit sebou klokanku a treba kdyz by byla mala unavena tak si muze sednou do kociku a mimi vezmeme do klokanky...

Uvidime jak to bude, mozna nakonec koupime P&T, me se pak libi i jako kocar pro jedno ditko, sice mame super golface Maclaren XT techno a jsem s nima desne spokojena, takze bych je nerada menila, ale kdyz budeme muset tak holt udelame..

Jinak podle ortopedu a pediatru tady naopak cim dele dite nechodi na "plny uvazek" tim lip pro jejich pater...tak uvidime

petamarketka
19. črc 2009

Caira,
dvojkočár rozhodně neplánuju. Markét když chce ujde hodně, ale určitě budu pořizovat ten skate za kočárek.
Také jsem se snažila, aby Markét do narození byla co nejvíc samostatná, a vše, co jsem chtěla, se nám podařilo 😵 Bez dudlíku, bez plen (i v noci), spí ve veliké posteli (měsíc), sama se nají, dojde si na nočník - svlékne si a oblékne kalhoty, spí celou noc, usíná sama.
Tak doufám, že se nám narozením mimča nic nepokazí... Třeba stále očekávám období vzdoru 😅 Prý kolem dvou let začíná... Může ho nastartovat nemoc nebo nějaká změna... 😀 Tak si možná ještě užijeme 😝

Jinak Markétka je prcek, má jen 10 kg, takže se s ní moc nepředřu, když ji chovám, nebo někam zvedám 😵

A k tématu třetí dítě? Tam my tedy nespadáme. Maximálně kdyby mě chytly nějaké mat. pudy za 6-7 let, tak si ještě třetí pořídíme, ale v dohledné době rozhodně ne. Zatím jsme s manželem oba shodného názoru 😎

garfieldmail1
19. črc 2009

Jééé, tak já už neumím číst, tak to jo, 14 kilo ve dvou letech 😀

caira : my jsme taky s tím chozením nic neuspěchávali, ani s lezením nebo sezením. Syn začal chodit sám v roce a kočárek jsme postupně přestali používat až v roce a půl, takže to už byl pěkně rozchozený 😉 A chodil vždycky dobrovolně, nenechali jsme ho, když už sám nechtěl...

petamarketka : tak to závidím, jak jste připravení 🙂 Luky spí s náma, zatím nám to nevadí a ještě je čas to řešit. Ale ten nočník. Nechala jsem to až na letošní rok. A vždycky, když už to šlo, tak do toho něco přišlo. Minulý týden už byl celý den jen ve slipech a pak přišel průjem a zvracení, tak jsem mu dala plínku a od té doby se zase nějak do nočníku vyčůrat neumí 😒 Ale už vydrží se suchou plinkou i dvě hodiny a hlasí, že bude tlačit bobek 😉 Našlápnuto máme možná dobře, tak snad to brzy zvládnem taky... No rozhodně to zvládnem, než se mimi narodí! Doufám! 😀

krista
19. črc 2009

Co se týče období vzdoru, tak já slyšela že je zhruba od roku do tří let (tak nějak v tom rozsahu může začít) takže já spíš očekávám konec 😝 protože víc se vztekat opravdu nemůže.

Dudlíček ještě nechám, stejně ho pak uvidí u bráchy, nočník nehrotíme, abychom ji nezadělali na trauma, měla dny kdy krásně chodila a dny kdy na něm řvala..., samostatně jíst se snaží už hodně dlouho, ale stále v tom neni pevná 🙂 nebojím se že by nebyl čas jí to třeba do těch dvou let naučit, plánuju kojit, tak s prckem nebude tolik práce jestli nebude plačtivej jako Kristý 😅 a samostatná postel - to už jsem říkala, na velkou se naučila sama když jsme koupili druhou malou postýlku, jako naschvál! 🙂 a jelikož je malinká tak doufáme, že sourozence přijme co nejlíp 😵 prý u takhle malých dětí trvá zhruba týden a pak zapomenou na to, že ten sourozenec tady před tím nebyl 🙂

Garfield určitě to zvládnete, ono to pak jde ze dne na den!! 🙂

smardik
19. črc 2009

kristi možná nás malý překvapí ale já spíš počítám s tím že budem pořizovat sourozenecký kočár - k dr. a všude chodíme pěšky a bude to tak lepší

kacka79
19. črc 2009

No na to období vzdoru taky čekám, no já myslím že si to Fíla vybral do toho roka - to byl super řvoun a teď už by měl být hodný do konce života 😀 😀

Třetí dítě... no pěkné téma. U nás by asi nebylo ani druhé, byla to taková malá nehoda a já jsem za to šťastná 😵 Manžel má totiž ještě 12 - letého syna, takže bude živit 3 děti + mě, což rozhodně není jednoduché 😀 😀 Ale snaží se... Jsme zvyklí hodně cestovat, tak hlavně to nás vyjde dost draho s tolika dětma, ale já jsem teď ochotná se pro miminko vzdát čehokoliv...

Jinak dudu máme taky a bohužel nejen na spaní... už jsem unavená komentářema typu " takový veliký kluk a ještě má dudlíček.." Ale už na to dlabu. Já ho měla do 4 a manža do 5, po kom asi to dítě naše bude??? Spíme sami v postýlce a nočník zatím zvládáme, ale na noc dáváme radši plínku, někdy je suchá, někdy to nestihneme. Už byl bez plen i v noci, ale pak byl nemocný a narušilo se to tím...

A kočárek?? No Fíla je celkem lenoch na chození, ale ujde dost když se mu zrovna chce... No kupujeme skate za kočár, snad na tom bude jezdit..

caira
19. črc 2009

holky my dudlika nemame asi od 10ti mesicu, ja ho male nikdy moc nedavala protoze nebylo potreba, mela ho jako uplny miminko, ale vzdycky mi prislo, ze ji vubec nechybi..dostala ho jen treba kdyz brecela, pak ho pres den vubec nechtela a tak ho mela uz jen na noc, ale jak usnula tak ho vyplivla a cca v 10 mesicich ho proste nechtela vubec ani na noc a porad ho plivala, tak jsem ho vyhodila a rikala si, ze mam novy jeste zabaleny v zasobe, kdyby neco a od te doby ho proste uz nikdy nechtela... 😅

Ale podle nasich ja jsem taky nebyla dudlikova takze treba to ma po me...

krista
20. črc 2009

Smardik my taky chodíme pěšky, já nerada MHD už od doby co jsem byla těhotná a každýmu to bylo fuk a celkově malá busy nesnáší, takže kdybych měla mít menší věkový rozdíl jako ty tak to vyřeším taky tím Buggypodem nebo sourozeneckým, ale to bych musela mít Phil & Teds, protože jiný se mi nevejde do výtahu a ukládat ho do sklepa a pak se "tahat" s děckama, příp. nákupem a ještě se děsit jestli mi ho neštípnou by nebylo to pravé 😀

Kacko já jsem tě vůbec nepoznala, myslela jsem že je tu někdo nový, krásná fotečka 🙂 My už jsme si o tom řevu někde psaly, já jsem si taky právě říkala (když jsem to četla 😝) že to měla určitě do roka, teď už mě přece nic nepřekvapí 😝 no bohužel 😅 Ale Fíla už je velkej, tak máš určitě pravdu a přeju vám to 😵

Dudlík je u nás velkej utěšitel a když už potom to dítě opravdu řve kvůli každý prkotině, tak je člověk rád za chvilku ticha 😅 a hlavně pomáhá při usínání, který taky nebylo jednoduchý jí naučit, nevím zda už jsem to říkala, ale jen ji položíme a odcházíme z místnosti a když ho vyplivne tak si pro něj kolikrát zařve potvůrka 😝
A já podle mámy byla taky dudlíková, to bývaly ještě jen ty latexové a já ho prý měla už hrozně užižlaný a mamka mi koupila nový a ten jsem nechtěla, vyplivla jsem ho a byl konec 😀 Kristýnce je jedno co žvejká, tak u nás to takhle jednoduchý nebude 😅

smardik
20. črc 2009

kristi já se snažím chodit pěšky kde to jde, ale nemám řidičák - nemůžu kvůli oči takže někdy tím MHD prostě jen musím, naštěstí malému se autobusy líbí, nemá rád tramvaje. Já uvidím jak na tom malý bude zda začne chodit, jak bude v kočárku spát ale jsem rozhodnutá pro ten sourozenecký kočár. My žijem v paneláku ale do výtahu se nevlezu s kočárem to vím a stejně by to nepomohlo, bydlíme v mezipatře takže to je jedno, takže já se s děckama tahat budu muset. ale uvažujem o stěhování takž uvidíme

jo dudlík malý nemá - nikdy ho nechtěl, chodit nevím protože zatím ani neleze

no a třetí dítě - chtěli bychom ale tak za 10let, ale to se uvidí jak to zvládnem finančně. nechci mít kopec dětí a nemoct jim nic dát, malému platíme stavební spoření, pojištění kdyby se nedejbože něco stalo, u druhého to zvládnem taky a třetí se uvidí jak na tom budem finančně

mariap
20. črc 2009

Ahoj holky, do oka mi padla vaša téma a keďže si momentálne prežívam niečo podobného, možem sa ku vám pridať?

kacici
20. črc 2009

Holky Terezka byla primo zavislac na dudliku,ale podarilo se. Bala jsem se toho uplne nejvic,ale slo to,ale mozna jsem fakt byla az moc zla 😅 ,sebrali jsme ji ho ze dne na den 😔 .Tyden utrpeni pak nastesti skoncil dobre a sama rika dudu ne,dudu neni. Ona ho totiz zacala opet vyzadovat pres den a kradla ho na dovce s detmi miminkum 😒
Kocarek - ja chtela presne to co Krista 🙂 - sourozenecky kocarek a nebo buggypod,ale nakonec jsme se rozhodli pro skate.Terca uz vic chodi,tak snad nebude problem a zvladneme to. No pod kocarkem bude schovana Manduca a prinejhorsim bude jedno z deti v Manduce a druhe v kocaru 😀
Treti dite - manza si ze me dela srandu,ze by si ho pral,ale ja vim,ze on chtel vzdy dve deti a taky rad cestuje a chtel by svym detem doprat kvalitni vzdelani,vylety,krouzky,takze asi od tretiho upustime.Jak pisete holky vy - o penezich to teprve zacne byt az budou deti vetsi a to pak bude asi mazec,proto jsme zvolili mensi rozdil mezi detmi,i kdyz nechteny,chteli jsme ty tri roky 😀
Navic mam vzdy veliaknsky problemy udrzet tehotenstvi do 16.tydne,takze treti miminko riskovat,nevim,nevim
😔 - imuntni system se brani s kazdym tehu vic a vic a Dr. by me ani treti uz nedoporucil.

smardik
20. črc 2009

mariap ahoj 🙂 jasně že se můžeš přidat

mariap
20. črc 2009

Je moc fajn, keď má človek s kým prebrať podobné problémy. Já mám osobnú krízu takmer už od začiaku druhého tehotenstva. Vdždy som si priala aspoň dve deti a chcela som malý časový odstup, ale zas nie až takto malý 🙂 . Vravím si, že je to asi osud. Mám úple úžasného synčeka, ktorý je šikovný a vyžaduje 100 percent pozornosti po celý deň (okrem krátkej doby spánku). Tak sa asi pýtate, kdeže mám ten problém. Mám pocit, že nezvládam fyzicky druhé tehotenstvo. Okrem šialenej únavy, sa mi pravdepodobne rozchádza pánev, čo teda hodne moc bolí. Moje prerastené miminko má rozmery a hlavne váhu 2-ročného dieťaťa, ešte nevie chodiť ☹ .
Holky obdivujem vás, jak to krásne zvládate, ja mám vela rázy pocit, že už proste nevládzem. Ešte chcem podotknúť, že na druhe miminko sa moc teším, aj keď si zatiaľ neviem predstaviť ako budeme fungovať. Som rada, že som našla túto diskusiu a vidím, že sa to zvládnuť dá!!!! 😵 .
Tak som sa trošku vypísala, dúfam, že vás velmi neznechutia moje sťažnosti a problémy. Je fajn, keď sa človek má komu aspoň vypísať. Rodinu mám ďaleko, takže som na všetko s manželom sama.

kacici
20. črc 2009

Mariap - ja sama uznavam,ze moje druhe tehotenstvi je o hodne tezsi nez prvni 😉 . Myslim predevsim fyzicky,ale taky psychicky.S Terezkou jsem nemela az takove problemy,ale je fakt ze vsechny vetsi potize zacaly s tretim trimestrem ☹ . Zada,tak ze jsem se nemohla pohnout,pak jsem se z toho rozbrecela a mala zacala taky a ja k ni ani nemohla dojit,jak me to bolelo.Kycle sileny,krece v nohach mnohem horsi apod.Celkove je to mnohem horsi prubeh tehu nez u prvniho,ale predevsim proto,ze u prvniho jsme si lehla,kdyz me nebylo dobre,ted uz to jen tak nejde. Babicky sice mame pobliz,ale obe pracuji a vsechno je jen na nas.Jediny kdy mame chvilku oddech oba je vikend,kdyz si ji babicky obcas vezmou,ale taky to neni porad,chteji si po narocnem tydnu odpocinout,jelikoz maji obe zdrav. problemy.Takze to delame tak,ze se stridame s manzou a jedno odpol.je moje a druhe jeho,obcas spolecne.Nastesti jak zmenil praci od Noveho roku,je driv doma nez v 18:00
Jinak si myslim,ze od toho diskuze je,sverit se a postezovat si a nebo naopak pochlubit se 😉

krista
20. črc 2009

Smardik já sice řidičák mám, ale v těhotenství s Kristý jsem v 16tt bourala a od té doby se cítím jaksi nebezpečná pro provoz, takže jediný kdy jsem řídila bylo že jsem musela s malou k Dr. nebo sama se sebou a jinak se tomu vyhýbám, hlavně tohle těhu, takže jsem řidič neřidič 😝

Kacici o té manduce jsem také uvažovala, že to tak udělám, od jakého věku tam může být mimi??? Hned od narození asi ne nebo jo? My máme doma klokanku, tu jsem kdysi koupila právě když malá hrozně řvala v kočárku, měla tam tak strašný hysteráky, že nebylo možný se s ní dostat ven, lidi se za námi otáčeli a já letěla přes trávu k baráku domů... tak jsem zkusila koupit klokanku, nechtělo se mi moc investovat když malá řvala všude 😝 ale ta nám teda pomohla moc v tom cestování po doktorech, protože když mi řvala v autobuse i v kočárku, tak to jinak nešlo 😅 Kolikrát jsme šly pěšky radši přes celý město než do MHD a určitě ne do vysokýho, protože jsem se setkala akorát s tím že mě každý ignoroval a kdo mi pomáhal byli staří pánové, kteří sami sotva stáli na nohách, tak mi bylo akorát trapně 😔

Mariap určitě to bude záhul s těma dětma brzo od sebe co si budeme povídat, ale jednou to člověk ocení uvidíš, za pár let, uvidíš 😵 Nemysli si, ty pocity podle mě má každý že někdy absolutně nemůže dál, já teda celkem často když malá brečí a u nás neni den bez breku... možná ten den jo, ale víc určitě ne, jinak opravdu intenzivně prořve několik hodin 😝 a já se jen modlím, aby druhý mimčo bylo trošičku hodnější 🙂 My jsme ho plánovali ale co nikdo neplánoval že malá vydrží tak dlouho řvát, každý mě chlácholil že postupem času bude líp a ž po roce to třeba přejde 😅 tak ještě čekáme co se stane až se narodí malý 🙂

kacici
20. črc 2009

No a ditko mam teda az moc zive 😀 ,ale uz jsem si zvykla,ze je to nase dracice,ktera dokaze znicit i lidi plne energie 😅 😀 😀 😀 Nedavno nam uplne oddelala babicku(tchyni) 😕 ,ze se asi desi dalsiho hlidani 😀

krista
20. črc 2009

Já musím říct, že jsem si tyhle problémy naštěstí vybrala v prvním těhu a to bylo právě o tom že jsem si taky mohla lehnout kdykoliv jsem chtěla, teď když si třeba lehnu na zem ke Kristý hracímu koutku, že mi neni dobře, tak ona řve 😖 Měla jsem hlavně ty nevolnosti od 4tt-20tt zhruba, záda šílený, ale jinak po tom 20tt absolutní pohoda. Teď jsem měla nevolnosti asi dva týdny, tak od 6tt-8tt a nezvracela jsem, jen jednou ve 14tt, ale za to mě taky bolí hrozně jedna kyčel i záda, neni to každý den, ale většinou když už začne jedno, tak se přidá i druhý. Řekla bych ale že mi to taky začlo intenzivněji po 30tt, navíc když si sednu na bobek, tak mám pocit že mi vypadne celej spodek, na to se musím poptat ve ST Dr. co to může znamenat? Prostě cítím jakoby mi všechno naléhalo hodně dole 😲 Možná jak už se malý otočil hlavičkou? Ale fakt nevím.

krista
20. črc 2009

Kacici u nás se báli hlídání když byla malá, to řvala opravdu pořád, teď už jen několik hodin 😀 Vždycky od nás utíkali sotva jsem dorazila domů, naštěstí mi hlídání jen jednou za měsíc máma když jdu na gyn. (teď to bude asi častější a budu muset otravovat i jiný lidi, aby se to pokrylo do porodu 😲) a jinak se k ostatním Dr. objednávám tak aby manžel stíhal, čili na pozdní večer pokud to jde. Druhý prarodiče tady nemáme a moje máma je taky pracující. Takže vesměs to musíme zvládat sami 🙂

kacici
20. črc 2009

Krista - Manduca ma novorozeneckou vlozku,takze mimi tam muze byt uz od narozeni,ale ja osobne bych tam chtela davat malou az dyl.My meli na Terezku jen klokanku,ale ta Manduca bude ted darek od nasich a vzhledem k tomu,ze se tam daji nosit deti az do 20kg,tajk ji urcite vyuzijeme s 2detmi 😉V te klokance me prisla Terezka divne zkroucena,ale jinak ji tam bylo desne fajn.
Jinak Terezka nam taky rve obcas abs. zbytecne 😒 - vcera me vytrela cely chodnik jak chtela za kazdou cenu figurky z Kouzelne skolky,ktere videla za vylohou. Slzy jak hrachy,ted ten jeji jecak a lehala si stale na zem. Ja uz se sotva valim,bricho uz mam ted fakt velky,o hodne vesti nez u Terky a tak si dokazete predstavit me jak stojim nad ni a nic nepomaha. Nakonec po asi 4 lehnuti na zem a stalem rvani dostala na zadek a posadila jsem ji do golfek - ihned prestala a byl klid,no nekdy ty nervy teda dostavaji zabrat.
A to se rika cim klidnejsi a pohodovejsi tehu,tim hodnejsi mimi a dite - pcheee.Ja byla cele tehu s Terkou doma a v klidu,zadny stres a ted - jsem nervozni,podrazdena,takze jsem zvedava co se nam narodi za mimi 😅 😀

kacici
20. črc 2009

No hlidani a tehu poradny,to je taky dost sileny,parkrat musela jit se mnou a to bylo za trest 😔 .Cekaci doby jsou v poradne v nemocnici - od zacatku chodim do rizikove poradny,treba i tri hodinky 😅
Jinak to ze me mala musi vypadnout citim kazdy den,dole i pichani,ale vsechno je v poradku,ale urcite bych to ted Dr. na prohlidce rekla 😉
Ted se Terezka kouka na pohadku,ale za chvilku vyrazime ven,tak se musim hlavne vyhnout te vyloze 😀 a snad bude klid 🙂

mariap
20. črc 2009

Krista tak podobné záchvaty plaču som si s malým užívala tiež, ale našťastie sa to o hodne zlepšilo. Mňa hlavne ničili aj noci, keď Miško vyžadoval mliečko po troch hodinách. Nočné vstávanie sa snažíme radikálne zatrhnúť, ale keď sa mu tlačia zúbky, tak to moc nejde. Ďakujem za slová útechy a morálnu podporu, človeka to trochu vzpruží.
Zatiaľ sa lúčím, ideme na prechádzku s tým mojim rarachom 😀 .

caira
20. črc 2009

ahoj kocky,

holky co je to ta manduka? my asi taky do kocaru nepujdeme, mame sice klokanku, ale ta my nejak nesedla - i kdyz podle toho co jsem koukala mame jednu z nejlepsich na Anglickem trhu, ale me z toho proste i tak bolela zada ( mam od prirody velka prsa a bylo mi to nepohodlne) takze doufam, ze jen na takove to popojizdeni po okoli - do "vsi" na nakup to mame maximalne 20 minut pesky takze si rikam, ze to mala snad v pohode odstoji na tom buggyboardu a o vikendu kdyz treba budeme chtit nekam dal tak holt vezmeme kocar a tu klokanku a treba mimi by nosil manza...