V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
18. pro 2009

kristo, asi tak. Já k tomu hodlám přistoupit stejně. Když budu doma sama, tak se starám akorát o děti a sebe, i tak je to myslím hlavně na začátku dost, co chce člověk stihnout 😅 Uklidím a uvařím, až bude doma tatínek a ten se bude dětem věnovat. Chci si děti užít a ne se stresovat, že jsem neuklidila nádobí od snídaně 😝

garfieldmail1
18. pro 2009

kristo, ty vložky snad ani nepřipomínej 😝 😝 😝

No já jsem ráda, že tu píšete, že i novorozence jste měly v ložnici při nízké teplotě. Luky totiž pár dní po tom, co jsme přijeli z porodnice dostal rýmu a měl ji asi tři týdny (bohužel jsem tenkrát neznala odsávačku na vysavač) a já jsem si doteď myslela, že je to tím, že v porodnici bylo hodně teplo a doma v baráku v noci chládeček, jinak byl taky v zavinovačce a ještě pod peřinkou... Tak nevím, jak k té rýmě přišel 😒

mahulena
18. pro 2009

garfield - dela, je to hroznej teror 😖 , ale kdyz tam chodime je to jeste horsi vetsinou. Proste prichazis a odchazis a to ji boli jeste vic. Aspon to jsme vypozorovali. My uz zkusili tolik veci. Ted uz spi az na vyjimky paradne, takze to nastesti nemusime resit, spani uz je u nas az na obcasny vyjimky ok.

ja se v porodnici taky nenudila🙂, furt jsem hlavne se spolulezici krafala 😀 a presne - furt se neco delo.

Letim k TV, pa

krista
18. pro 2009

Ano Garfi opravdu nemá smysl to hrotit, já ty činnosti kolem dělám jen když jsou fakt děti moc hodný, že třeba Kristý se krmí sama a malej leží v lehátku, tak zvládnu i to nádobí pomýt a připravuju MM svačinu každej den 😅 ale když někdo z nich zlobí tak na to peču, na to fakt nemám se nervovat 😝

Co se týče té rýmy, tak jako novorozenec měl malej taky rýmu i Kristý mi třeba po večerech "chrochtala" ale určitě to neměli z té zimy, ani dlouho jim to nevydrželo (to spíš já jsem chytla v porodnici rýmu z toho jejich vedra, ještě se mi tam divili 😝), myslím si, že těch pár dní teploučka stačí a pak už je zvykat, venku přeci taky pořád není 37 nebo kolik to chcou mít v tý porodnici 😀

Mahu ty ji tam necháš hodinu a nechodíš tam? Nebo jak to myslíš? My teda chodívali a chodíváme když má řvací období, ono by se dítě ani dýl nemělo nechat, může z toho mít psychické problémy, takže já to radši nezkouším, vím jaká je a jak by se to všechno otočilo proti nám...

krista
18. pro 2009

Jo a jak jsem napsala: "kojíte dítě" tak já kojila až třetí den, první dny nebylo mlíko 😝

garfieldmail1
18. pro 2009

jo, mahuleno, a rozdíl v porodu malého a většího dítěte může (a nemusí) být taky v tom, jestli si pak po porodu bezbolestně posedíš nebo ne 😅 Já jsem 4kg odrodila "v pohodě", ale tak 2 měsíce jsem si bezbolestně teda nesedla 😖

garfieldmail1
18. pro 2009

jo, kristo, to my matky neumíme, jak jsou děti hodné, tak místo abychom si daly nohy na stůl, tak toho hned využijem a jdem něco dělat 😖 Nebo když přítel odjede někam s malým, tak já hned jak odejdou valím čas co nejvíc využít, uklidit, uvařit, udělat něco do firmy a stihnu to jen tak tak, než zase přijdou 😠 No jsme pěkně prdlé, co? 😝 😀

krista
18. pro 2009

Garfi mě se stalo asi jednou v šestinedělí že obě děti usnuly naráz, doma všechno hotový a já jsem si sedla do křesla a takovej divnej pocit to byl, najednou jsem nevěděla co mám dělat 😲 😅

kacka79
18. pro 2009

Krista 😀 To si pak člověk připadá, že by měl něco dělat i když je vše hotové... no to je zvyk 😵

Já taky když mám klídek a Fík si hraje sám nebo spí - tak tady lítám jako šílená, co bych ještě měla udělat 😅

krista
18. pro 2009

Kačko a jak je vlastně mamince? Nějak mám pocit, že každého odvážejí do nemocnice, jedný mamině z jiný diskuze tatínka a MM kolegovi z práce taky tatínka, každýmu se dělá blbě a nikdo neví z čeho. Svátky jedny pošašený.

garfieldmail1
18. pro 2009

kristo, a díky za ty odkazy, no snad se mimi umoudří a nenechá maminku, aby do ní řezali 😠 😵
Uvidím, co bude na příští poradně, když tak pak zkusím ty cviky, to je to nejmenší, co pro to můžu udělat.... 😉

mahulena
19. pro 2009

cau zeny,
kristo, chodime tam, ale urcite ne v doporucenem intervalu, spis chodime pomalu. Opravdu jsme zjistili, ze to nema cenu. Cim min chodime, tim "rychleji" se zklidnila.
Opravdu asi co dite, to jinej system.
Garfield, to je neprijemny... 😔 , ted mas zjistenej vahovej odhad? Me ho nikdy nikdo za cely tehotenstvi nedelal...

Letime snidat a vyprovodit tatu na hory 😵
Hezkej vikend

krista
19. pro 2009

Mahu no ty intervaly se v konečným důsledku maji taky natahovat 😉 ať si taťka užije hory 🙂

Garfi určitě se umoudří 🙂 😵 kdy jdeš na další kontrolu? 😲 🙂

plechajda
19. pro 2009

Bry den 🙂
Tak devil uz je v plnem kolotoci kojeni a prebalovani urcite 🙂)

Ja od rana porad tak neco uklizim, zitra jedem pryc a vracime se zrejme az 25. tak at se nevracime do bince ze jo 🙂 Tak naklizeno trosku je, jeste vyluxovat a vytrit ale to az se mlady pan vzbudi....je vyzenu s mm ven at se jdou koulovat a bude klid...skoda ze nemame ty boby 😠 nejak jsem netusila ze by tu mohlo byt tolik snehu 😅 a porad prisnehava...jestli to den pred stedrym roztaje tak faaakt budu nas..... 🙄

devila
19. pro 2009

ahoj holky,
jsem tu jen na skok, malá konečně po kojení hned usla. Od večera bojujeme, nemůže se dojíst, kojili jsme i dvě hodiny a pořád neměla dost, tak ji v noci i přikrmovali. Dopoledne jsem celé prokojila a slunila. Žloutenku máme vyšší, ale krev zatím ok, tak uvidíme.

Jdu se natáhnout.
Zatím se mějte krásně.

kacka79
19. pro 2009

Ahojky 🙂

devilko držim palečky, aby malá měla dost mlíčka 😵 A taky aby nemusela na "solárko" a mohly jste jít brzy domů....

Krista nikdo moc neví, co mamce je, v pátek byla na tom tunelu jak dělají CT hlavy, tak se výsledky dozvíme v úterý, teď je doma - ale musí u ní pořád někdo být, tak se střídáme se sestrou... takže já zase v úterý jedu k ní a budeme tam přes štědrý den až do pátku a pak zase ségra.... no hlavně aby byla doma, ty nemocnice, to je hrozná depka

Jinak dneska u nás bylo - 12°C, no šli jsme na chvilku ven, |Fíla vůbec nechtěl domů, pořád řádí na sněhu... no užívá si to..., já už byla po půl hodině úplně tuhá... no nakonec jsme byli venku skoro dvě hodiny.. tak teď mám volno, Fíla chrápe jako baryk 😀 😀

Garfield - no snad se ještě malá umoudří a natočí se správně, aby se jí líp vylezlo na svět!!!! Držím palečky mooc.. 😵

snezenka123
19. pro 2009

ahojky,
devilko,tak snad ta žloutenka klesne aby jste šli brzo domů 😉
naše malá byla 3 dny taky na "solárku",pamatui si,jak jsem z toho měla depky,že jsem jí nemohla mít u sebe... ☹
Jinak přituhlo,dnesa v obýváku 14 stupnů,ještě že v ložnici nemáme teploměr,radši ani nevědět 😔 v noci k malé vstávám,abych kontrolovala,zda není odkopaná,leze ven z pyžama-overalu-nohy ven,i ruku dokáže vyndat,tak dneska hold půjde spinkat v bodýčku a punčocháčích,ráno se v půl 4 vzbudila odkrytá-nohy vysvlečené,studené 😒 manža zapojí přímotop,aby jsme v ložnici měli aspon trochu teplo,už aby ty šílené mrazy polevili,ani dole se nám nějak nedaří to vytopit,max.na 20....jinak míváme kolem těch 24.no a o chodbě a záchodu ani nemluvím,tam je kosa hlavně v nici když jdu na záchod šííííílanááááá 🙄
už se holky tolik těším,až malá bude rozbalovat dárečky 😵 nemůžu se toho dočkat 🙂
my jsme furt zalezlí,až mi z toho hrabe,malá je nemocná,já musím ležet...ach jo,už aby bylo líp.
a co se týče toho řvaní-tak malá to taky zkoušela,když jsem ji učila usínat bez prsa-kolem toho roku. chodili jsme tam co chvilku a nakonec pomohlo,že jsem tam byla u ní,já si lehla do postele a ona usnula ve své postýlce-tak to trvalo měsíc zhruba a pak jsem jednou zkusila odejít -a malá neplakala-naučila se usnout sama 😉 ale je pravda,že každé dítě je jiné...

ren82
19. pro 2009

Ahojky holky,
Devilko, ať je žloutenka brzo v pohodě. Já si myslím, že i tak by vás na Štědrý den pustili domů. Budu držet palečky. 🙂

Sněženka - já se taky těším na to až Filípek najde pod stromečkem dárečky. zas z toho má více rozumu než minulý rok. Obdivuje každý stromeček, který je osvětlený, když někde bliká balkon, tak je z toho paf. Takže až rozsvítíme náš stromeček, tak bude asi v tranzu. 😀 Už se fakt mooooc těším. 😵
Ale měli jste dneska v obýváku zimu! 14 stupňů je fakt mazec. 😕

Kačko, snad bude mamka v pořádku.

kacka79
19. pro 2009

Snezenka - no to bych asi umrzla 😲 No snad ty mrazy poleví co nejdřív..

Holky a dodržovaly jste, že když je venku pod nulou, nechodí se s novorozenci ven?? Já si totiž neumim představit, že až mě pustí z porodky - únor - budu třeba 2 týdny jenom doma.. to se Fíla zblázní 😀

krista
19. pro 2009

Kačko doufám,že vás v úterý čekají jen dobré výsledky a držím mamce palce, to je asi nejhorší když nikdo neví co to je 😒

Zrovna jak řešíte ty teploty tak mi říkal MM, že tady kousek na horách bylo -24, dokážete si to představit? Já ani omylem a ani nechci 😅 😝

Sněženko nemůžu si pomoct vy máte fakt furt něco 😅 přeju ať se to všechno zlomí a máte se už jenom fajn se vším!! 🙂

Jo jinak co se teplot týče, tak nechodím když je víc jak -5 😉 já malýho moc nenabaluju, ale tento týden jsme byli a říkal MM že bylo snad -7, my nemáme teploměr, spadl nám dolů z okna, tak já spíš odhadem, že vlezu na lodžii nebo vystrčím ruku z okna 😅

plechajda
19. pro 2009

ja bych s miminkem v takovych mrazech nesla...i s timhle starsim se mi do takovych mrazu nechce...takze mimcu to bude fukpokud jeste takovy mrazy budou a Mates bude nepujde taky, asi to prezije, nebo jedine s tatkou...uvidime ale 😉

kacka79
19. pro 2009

No já bych musela vždycky Fílu někomu udat, kdo by ho vzal ven... no snad pak ten měsíc nějak překlepeme a v březnu už bude nad nulou 😵

garfieldmail1
19. pro 2009

Já bych taky neměla odvahu s novorozencem jít ven, když je tam pod nulou. Luky půjde asi jen s tatínkem, nebo když bude mimi přes den dobře spát, tak s sebou vezmu chůvičku a půjdem jen na zahradu.

kristo, poradnu mám 6.1., to budu 37 tt, to doufám už bude malá hlavičkou dolů 😉 Ty brďo, 37tt, to už je do porodu zatraceně blízko 😅 Ovšem právě kvůli té zimy bych chtěla vydržet aspoň do konce ledna 2v1, s dvěma dětma to bude na jaře jednodušší, tak ať už to pak máme do jara za pár 😵

Jak se blíží ten štědrý den, tak se to strááášně vleče, co? 😠 😅

kacka79
19. pro 2009

Garfi no právě mě moc manža nepomůže, jezdí večer hodně pozdě.. to už Fíla většinou spí, tak jedině že by šli dopčo, než pojede do práce... no budeme to řešit operativně 😉 Já tentokrát taky na porod nespěchám 😀 😀

garfieldmail1
19. pro 2009

Jako klobouk dolů před váma, kterým chodí partner z práce až pozdě večer. 😒 Když si vzpomenu, jak jsme Lukyho hodně nosili, když byl miminko a člověk počítal minuty do jeho dalšího spánku a už jsem nevěděla, čím ho zabavit... Kolem 16 h chodil přítel domů, to já už jsem ho vyhlížela v okně a ledva se vyzul, už měl Lukyho na rukou 😅 Být na dítě nebo dokonce děti celé dny sama, to je pro mne šílená představa 😝
Fajn to začlo být, když se Luky začal aspoň plazit po zemi, ale do té doby ty dny byly někdy nekonečné 😅

kacka79
20. pro 2009

Jojo, je to náročný 😝 ale zase MM jezdí do práce třeba kolem 10H dopčo,někdy teda musí dřív, ale není problém zůstat do 12H doma když je potřeba... tak zase pomůže dopolko.. no dřív byl hodně mimo republiku - vždy třeba 3 dny z týdne, to už jsme taky pomalu odbourali 😀

nicole_11
20. pro 2009

Ahoj holky, zdravím vás všechny, jsem tu jen naskok, ted tu moct často nebudu bývat, protože mezi svátkami nebudeme doma, dneska jedeme do Bratislavy na vánoční trhy 🙂 tak snad nezmrzneme...
Jinak co se týká teploty, tak prý miminka nesmějí pod -5°C ven kvůli plícím a dokonce jsem někde četla, že to platí do 2 let, no my to minulou zimu dodržovali, taky kdo by v tom mrazu chodil ven a ani ted se mi ven moc nechce, když jsou takový mrazy, jsem docela ráda, že budu mít mimčo až na jaře, to bude venku hezky teploučko a budeme chodit na procházky, tedka bychom museli být zavřený doma, protože do takových mrazů bych novorozence určitě netahala...

nicole_11
20. pro 2009

jinak co se týká toho uklízení tak já jsem fakt líná jako veš 😀 když si muž vezme malého a jdou ven, tak rozhodně negruntuji, a rychle zalezu do postele a jdu chrnět 😀 já totiž fakt miluji spánek a když odpo usne syn, tak uklízím max. tak 30min. a pak si jdu taky lehnout...já uklízím postupně, 1 den např.umyji podlahu, 2.den utřu prách, atd...rozhodně bych nemohla gruntovat půlku dne 😝

krista
20. pro 2009

Garfi jak mluvíš o tom počítání minut tak si pamatuju jak jsem MM bombardovala SMSkama když byla Kristý malá a pořád jen brečela, jak přišel (tak kolem 18-20h) tak jsem mu ji doslova hodila a aspoň jsem si sedla, ale jak řvala furt, tak jsme se stejně střídali, tam si člověk neodpočinul 😝

Dneska se malej zase v noci vzbudil, budí se mi čím dál tím dřív, nak kojení po 1-2h 😖 a šíleně se kroutí, pak od 3:45 byl vzhůru asi do 4:20 a pak vstal zase v 6h, no já byla na mrtvici, pořád se kroutí a tlačí, tak se mu to ze dne přesunulo na noc 😒

Jinak dneska gruntujeme ale teď odpočíváme 😀

majatob
20. pro 2009

dobre ranko 🙂 zase nestiham docitat, jen jsem proletela par poslednich prispevku... 🙂
my jsme vcera byli venku docela dlouho, kluci bobovali a ja jsem mrzla pod kopcem 😀 ale jestli bych vzala novorozene, to nevim 😅
ja budu na ty dva casto sama, mm chodi rano kolem 7-8 do skoly a vecer se vraci nejdriv o pul 8, ale treba ve stredu az o pul 11 😅 no jeste nevim jak to dam jestli bude druhy urvany a Tobik furt stejnej mamanek 😀 😀 😀