V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
27. pro 2009

Nicole, já se strašně těším, ale na druhou stranu fakt bojím, protože jestli to druhé bude jako malá, tak nevím..když tu čtu Kristu, tak mě jímá hrůza.

plechajda
27. pro 2009

holky ja myslim ze jsme na tom vsechny stejne 🙂 proste mame ty deti kousek od sebe a bude to masakr...ja se na to taky pripravuju, ale stejne se obavam ze skutecnost predci moje ocekavani v tom horsim smyslu 😕 🙄

takze ja se hodlam ridit tim heslem jak tu nekdo psal, rok 2010 proste prezit a verim, ze 2011 bude lip 😎 Ja jen doufam, ze to harakiri nebo jak se to pise co nastane, prezije nas vztah s mm....nerada bych asi se neco "podelalo" kvuli tomu ze budeme mit deti takovy kousek od sebe..mm je obcas dost vztekloun i kdyz Matysek ho malicko vycvicil teda, ale ... 😒 uvidime uvidime....

garfieldmail1
27. pro 2009

ahojte 🙂
plechajdo, na toho silvestra už určitě budou nějaké dobré zprávy o blížícím se porodu a večer to oslavíte 😉
Taky mne to břicho už na jedné straně nebaví, ale na druhé straně s dvěma dětma to bude asi dost "zajímavé" 😅
Já mám zase kontrolu 6.1., hned po ren 😉 , ono to tu bude pak asi samá poradna a porody 😅 Hlavně si uvědomuju, jak se to blíží, jak se všichni o mne najednou zajímají, břicho vypadá, že bych mohla rodit už teď, tak se všichni ptají a to je pořád seď, nevstávej atd... 😀

Režim to je asi základ pro ty děti, to na Lukym taky vidím, jak ho změna režimu rozhodí. Teď jsme byli každý den někde na návštěvě a ještě nás čeká jedna v úterý, hrozně se mu taky nikam nechce a ledva někde dorazíme, už chce jít domů. Ovšem pokud jsou tam děti, tak jakmile se zapojí, tak pak zas domů nechce 😠

Co se týká věkového rozdílu, tak já si třeba myslím, že čím starší dítě, tím třeba žárlivost přijde dřív, ty děti si to prostě rychleji uvědomí. Jak píše samsa, Luky taky žárlí už teď. Když se o Terezce bavíme, tak dobrý, i ostatním vykládá, že budu třeba s Terezkou v porodnici, že ho bude hlídat babička atd. Ale když jsem třeba třídila věci pro mimi, tak to jsme s přítelem nechápali, jak se na mne Luky mračil, to byla pro mne novinka. Tak jsem si s ním o tom promluvila a pak už jsme se tomu i smáli, že se na mne mračil, ale každopádně počítám s žárlivostí spíše hned od začátku a bude to chtít určitě pár měsíců, než ho to snad přejde. Taky si říkám, že od 3 let se ty děti obvykle odpoutávají od maminek a jsou stále raději v kolektivu dětí, v září půjde do školky, tak snad tam bude i rád, že si má stále s kým hrát 😉
Jo a taky vidím, jak narození Terezky velmi intenzivně vnímá už teď, protože se mu snažím říkat, jaké to asi bude, co nás čeká a on si všechno kolem Terezky neskutečně dobře pamatuje 😕
A někdy mi to je líto, že se nebudem moct Lukymu tak věnovat, že z toho bude třeba smutný, ale na druhou stranu to zas pro něj bude dobře, přispěje to svým způsobem k jeho osamostatnění, nebude už takový závisláček a naučí se, že se vše netočí jen kolem něj. On to pochopí, ale bude to chtít čas, no.... 😨

garfieldmail1
27. pro 2009

Jo a co se týká povahy dětí nebo jejich chování, možná je i něco pravdy na tom, jaký byl porod. U mne a nejstaršího bráchy byl porod normální a oba dva jsme byli a jsme do dneška docela kliďasi, kdežto prostřední brácha se narodil koncem pánevním, mamka na to dodneška nerada vzpomíná, a byl neskutečně uřvaný první rok a do dneška je docela nervák až cholerik... 😒
kristo, ty jsi měla třeba u Kristýnky taky dlouhý náročný porod, možná se to na ní taky nějak podepsalo 😖
Moje dr je právě proti přirozeným porodům, je přesvědčená, že porod trvající "dva dny" není příjemný ani mamince ani miminku. Zlaté pravidlo to jistě není, ale třeba na tom něco bude... 😕

samsa
28. pro 2009

Ahoj holky,
Garfi, tak vidím, že žárlivost i u vás, u nás je to horší v tom, že Nelinka se o mimi vůbec nehodlá bavit 😔 , už jsem to přestala hrotit, jen mě mrzí, že ostatní děti aspoň o tom sourozenci mluví, kdežto Neli zarytě říká, že mimi nechce.....
Co se týče porodu, tak já ho měla takový normální, tak tím to nebude, ale spíš možná šílenými stresy v těhotenství, když jsem nevěděla, zda malá nebude postižená. Opravdu si myslím, že to vliv má, stejně jako ten porod asi taky má vliv. Aspoň v okolí platí, že kdo byl v těhu v klidu, tak má klidné dítě, kamarádky, co byly na neschopence a válely se doma, tak mají opravdu klidné dětičky, já vstávala každý den před pátou, zvracela jako amina, v práci to bylo taky kolikrát o hubu a pak ještě stresy s postižením. No, asi jsem toho hodně zavinila sama, ale zase sedět doma, když mi fyzicky nic nebylo jsem nechtěla. Ono už je stejně pozdě, snad z toho Neli jednou vyroste.
Tak všem hezký den. 🙂

nicole_11
28. pro 2009

holky tak já se ráno probudila se zimnicí, je mi zle od žaludku, i jsem zvracela, nemůžu nic sníst a muž musel do práce, doufám, že se z toho brzy dostanu...ale mám už i zvýšenou teplotu ☹ ach jo

plechajda
28. pro 2009

Dobre rano....no spis poledne 🙂

Nicol to je pech, doufam ze ti je uz lip 😒

U nas je vse pri starem, tatka v praci a my s Matyskem jedeme v klasikem rezimu....takze ted spi a ja jdu uklizet 😝 🙂

snezenka123
28. pro 2009

Ahojky holky
tak i my přežili vánoce v poklidu a ve zdraví,malá byla nadšená hlavně z kočárku,panenky,dřevěných kostiček na vhazovaní a mluvícím hrncem od FP 🙂
Devil,malá je hodnoučká a v noci spinká ukázkově,tak at jí to vydrží 😉
Kristo a mairap,posílám vám hodně síly a trpělivosti na dětičky,musí to být hooodně náročn hlavně a psychicky |-plechajdo,tak už se ti to blíží,hlavně aby byl druhý porod v pohodě 😉
Já jdu na ko za týdn v úterý,pozítří mě čeká maraton ohledně nástupu na mateřskou se teda fakt těším 😒
opatrujte se 😉

ren82
28. pro 2009

Ahojky holky,
u nás už vládne klasický všední den. Taťka v práci 😒
Poslední dobou se už ani pořádně nevyspím. ☹ Trvá mi než usnu, převaluji se-hledám vhodnou polohu pro moje mega břicho a ráno už v šest hodin mám oči jak vír. 🙄 Už to není jako ve druhém trimestru - to jsem spala jak medvěd. 😔

misicka85
28. pro 2009

Ahoj holky, nějak nestíhám ale napsat musím.....

Dnešní velký utz dopadl výborně, miminko je naprosto v pořádku,zdravoučké, měří asi 22cm a váží 330g a je to CHLAPEČEK!!!!! 🙂 🙂 🙂

samsa
28. pro 2009

Nicole, to je mi líto, prý řádí střevní virózy, asi to bude ono, ale mělo by to být do dvou dnů ok, naštěstí ty střevní hnusy netrvají moc dlouho, ale i tak. Tak hezky lež a ať tě to přejde.
Mišičko, tak moc gratuluju ke zdravému chlapečkovi 😵 A bude to teda Honzíček? 🙂

krista
28. pro 2009

Ahojky,
jen nakukuju, na víc neni čas, snad k večeru bych si vás dočetla a reagovala víc 🙂
Vidím jen že misicka bude mít kluka, tak to gratulace, páreček, kluci jsou super, rozhodně míň uřvaný než holky 😅 i když u nás se to asi brzo srovná 😅 Zatím ahojky!!! 🙂

misicka85
28. pro 2009

Děkuju, no manžel hce Honzíčka, já bych radši Kubíčka takže uvidíme jestli ho přemluvím nebo ne 😉 😀

Kristi,no nevím nevím,v tom případě bych musela mít němé dítě,protože Adélka skoro neřve vůbec.Tak aby mi to synáček nevynahradil 😀 😀

devila
28. pro 2009

Misicko - gratuluji s chlapečkovi 🙂

nicole_11
28. pro 2009

tak hlásím, že je mi pořád na houby, naštěstí už neobjímám záchodovou mísu i jsem něco snědla, ale mám pořád zvýšenou teplotu, když to do rána nepřejde zajdu k Dr....naštěstí muž přišel z práce už ve 14h neměli tam lidi, tak si mohl vzít volno a stará se o malého...

kacka79
28. pro 2009

Ahojky, tak Misicko, gratuluji k párečku!!!!! To je bezva 😵

Nicol snad Ti bude brzy líp, aspoň že manža mohl přijít dřív...

Jinak u nás bude změna jména, Adam nebude.. po těchto svátcích a návštěvě u manželových rodičů jsem se rozhodla... Manža má ještě jednoho syna - 12 let a má před vánoci narozky a po vánocích svátek a nedostal nic ani k jednomu - a to od nikoho jen ode mě 😔 Všichni mu řekli, že to má dohromady, no je mi z nich fakt na blití 😝 Takže nakonec bude asi Samík nebo Max nebo Jakub... no uvidíme...

ren82
28. pro 2009

Mišičko, gratulace k párečku 😵 Obě jména jsou moc pěkné 🙂

Nikole, snad to nebude nic vážného. Já jsem také nachlazená. Tak jsem si říkala, že jsem přežila chřipkovou epidemii a ona je teď na ústupu a já jsem nahromadě 🙄

No nevím, jestli jsou kluci míň užvaní než holky. Já měla tři měsíce od porodu doma malého řvouna 😕

zdenkaradek
28. pro 2009

Ahoj holky,
po krátké odmlce se taky hlásím. Ten vánoční shon nás nějak semlel, na koníka nezbyl vůbec čas ☹ . Takže už radši přeji s předstihem všem všechno nejlepší a hodně zdraví do nového roku. 😉
Kacka, mě se taky Adam strašně moc líbí, ale taky bych ho nedala kvůli těm vánocům. Náš Šimon má svátek 2 dny před a všichni se divili. Kdyby měl mít o vánocích i narozky, tak by jsme ho nedali, to by nám asi jednou pěkně poděkoval 😉 . Manželova syna je mi opravdu líto, to je vážně blbý a pro něj strašně nespravedlivý.
Jinak vám všem holky držím palce, ať máte pohodové porody a pak i klidná a hodná miminka.

misicka85
28. pro 2009

Hi hi, já bych taky chtěla Adama, měla jsem ho vybraného i u prvního mimča a to by byl už úplný chudáček - nar.23 a svátek a Vánoce 24 😝 Jenže manžovi se Adam nelíbí ☹ ☹
Kamarádka má zase Davida narozeného 25.12.,taky to má všechno skoro pokupě ☹

krista
28. pro 2009

Ren malej nám taky řve, ale co předvádí Kristý, to je něco jinýho... neříkám že je to u všech, jen u nás ano 🙂 A ty tři měsíce se berou jako normální když se říká o těch kolikách ne 😅 kéž bych to aspoň u jednoho dítěte měla jen tři měsíce 😅 😀

Samso promiň že tě tady strašim 😅 bohužel nejsem zrovna ten typ co píše o svým dítěti že je naprosto úžasný, celý den se jen směje, od měsíce sahá na hračky, od dvou se přetáčí... 😅 já prostě raději napíšu jak to doopravdy je, neumím se přetvařovat a lhát, stejně bych se jednou prokecla 🙂 malej je jinej než Kristý, ale takový to hodný miminko co se jen jednou za 3h nakojí, přebalí a dá spinkat ta spinká celej den a celou noc, to fakt ne 😅

Kacici taky doufám v třetí rok, ale nevěřím, bohužel... u nás je to teď zase o krok zpět, začíná kolem sebe mlátit, mlátí i do sebe, do hlavy se mlátí (přitom mi ji do hlavy zásadně nebijeme, dostane max. přes ručky a přes plínku a ne nijak moc) takže já si myslím, jestli na nás nečeká ještě nějaká "chuťovka" v jejím vývoji 🙄

Devil třeba má malá jen špatný den, nebolí jí bříško? Malej obvykle to nošení nevyžaduje pokud mu něco neni... a pevně zavinou ji míváš?

Mariap ty vaše koliky jsou otřesný, mě se to stalo zatím jen párkrát v noci a opravdu to neni nic příjemného 😔 Nevím co ti poradit, spíš jen popřát hodně sil a ať to přejde tak rychle jak to přišlo!!!

Jinak i já jsem nechávala malou vyřvat, trvalo to do týdne, ječák neskutečnej, ale s každým dnem to bylo lepší, zásadní podle mě je, nenechat dítě řvát úplně samotný, ale chodit ho tam po těch určitých intervalech utěšovat... jinak by z něj mohl taky vyrůst psychicky narušený člověk... tohle instruovaný vyřvávání uznává i řada odborníků.

Garfi mamka rodila tím KP normálně? 😲 bože chudák mamka, na mě by ta teorie se špatným porodem seděla, druhej taky nebyl nejrychlejší, ale rozhodně pohodovější 🙂

Sněženko děkuji, koukám že tt vesele skáčou, mám radost!!! 😵

Kačko z toho jak se dává dohromady je mi taky zle, bohužel Luky má smůlu 😔 (nar. 18.9. a svátek 18.10.) je mi jasný, že to bude pro všechny výhoda, ještě když já mám svátek 15.10. tak to sfouknou taky 😝

Nicole ať je ti brzo líp, ty vánoce jsou fakt hrozný 😒 mě bolí od rána v krku 😖

devila
28. pro 2009

Ahoj holky,
vy teda toho vždy napíšete, že nestíhám dočítat.🙂
Starší dcera už spinká, za to ta mladší ne a ne spát. Leží tady vedle mne v lehátku a kouká. 😒

Kacko - s tím synem od manžela je to fakt smutné, že mu dávají dárek ke všemu dohromady. ☹

Ren - s tím spaním už to asi lepší nebude, to znám. Ale za chvíli už budeš mít klid 🙂

Sněženko - jak se ti daří? Už je to lepší? Pořád máš klidový režim?

garfieldmail1
28. pro 2009

misicko, taky gratuluji k chlapečkovi!!! 🙂

kacko, tak to máte co dělat, aby jste se do porodu stačili na novém jménu domluvit 😅 Jinak k tomu synovi od manžela, to už snad nechám bez komentáře, fakt smutné ☹

kristo, no víš jak to kdysi bylo, utz žádné, možná to dr špatně odhadl nebo si řekl, že už je to druhý porod, tak to mamka zvládne.... No už je to dávno, ale pokud se ten porod podepsal na bráchově opravdu někdy až cholerické povaze, tak to je fakt blbé 😖 Navíc ten první rok, který prořval a měl obrácené spaní, neměla mamka ani moc sil se mu dost věnovat, protože ten starší měl 16 měsíců... 😕

ren, s tím spaním už to asi lepší nebude ☹, vydrž 😉 Ani hodně hodně polštářů nepomůže? 😉

samso, no tak to je Nelinka kvalitní žárlivka už teď 😕 No aspoň se jejím chováním po porodu nenech zaskočit, prostě s tím počítej, že to bude chtít čas, věřím, že to přejde 😉 Budeš mít třeba dáreček pro Nelinku od miminka? Možná to ocení 😅 Doufejme, že miminka nebudou moc uplakaná, abychom se těm našim žárlivkám mohli co nejvíc věnovat i po porodu 😅
Hlavně nejtěžší bude přečkat zimu doma, na jaře to snad bude veselejší 😵

snezenko, držím palce do dalších tt!!! 😉

zdenkaradek
28. pro 2009

Tak u nás dnes proběhla první žárlící scéna. Měla jsem Šimona na gauči ve vložné tašce a začal brečet, Matýsek seděl vedle mě, tak jsem Šimona vzala do náručí a Matýsek najednou začal brečet a utíkal se vztekat za roh ☹ . No muselo to někdy přijít, do teď byl co se žárlení týká úplně v pohodě.
Jo a Šimůnek má dneska taky nějaký "špatný" den, je nějaký ubrečený. Jestli to jsou prdíky nevím, nesnědla jsem nic špatného. Spíš mi přijde, že nemůže zabrat, ani plínka přes obličej nezabírá ☹ .

krista
29. pro 2009

Ahojky,
u nás dneska zase vstávačka s Kristý v 6h a chvilku na to se probral i malej, ach jo, já chci aby ty děti spali trošku dýl, aspoň do 7h 😝 venku ještě tma a mě se vůbec vstávat nechce 😅

Garfi chuděra maminka teda, vůbec si to nedovedu představit tlačit mimi KP, ale fakt vůbec 😔 a muselo to být celkem na budku ta péče o něj, maminka už je asi ráda že jsou velký 😅

Jo s tou zimou je to pravda, máte to lepší v tom že u vás nebude ta zima tak dlouhá jako u nás (že budete mít mimča dýl) my teď sedíme doma buďto kvůli mrazům nebo kvůli mě, že jsem teď nachcípaná 😝 už aby byla zima pryč, ale ještě si počkáme 😒

Zdeni já bych ti ráda něco poradila, ale netuším co, neumím si zkrotit ani vlastní děti co se týče řvaní, to nevím jestli jsem to psala včera zrovna sem, že Kristý se začla bít do hlavy?! No nejsme fakt normální...

kacici
29. pro 2009

Krista ty nase holky delaji to same,taky Terezku nikdy nebiju(taky max. pres zadek kdyz provede neco hodne oskliveho a nebo pres ruku,kdyz opakovane porusi zakaz,to spis zvednu hlas,ted se snazim vubec fyz. netrestat,jen ji objimat) a vubec do obliceje,to bych se sama pred sebou hanbou propadla a ona kdyz neco nechce a nebo nema naladu jako by se fackuje,dava si rukou pres oblicej a nekdy jsou to fakt rany 😔
Zdeni nam prave zarleni zacalo kolem toho tretiho mesice Natky,myslela jsem ze se nam vyhlo 😒 a ono se to akorat vystupnovalo. ted teda zase dobry,ale dudla zase zacala vcera krast mimcu a to byla bez nej ted 5 dni a my se radovali. Pleny nastesti nechce,hura,uz je ma opet jen na noc a spanek po obede.Ales me ted vynadal ze ji zase ucim na dudla,jnze on rano odejde do prace a vrati se odp. a ona je tim dudlikem fakt dost zklidnena,nedavam ji ho furt,jen pri scenach a kdyz jde spat.No vsak on je s nami od pristiho tydne doma,bohuzel praci nesehnal,tak si to taky uzije - se ho schvalne zeptam jestli chce T. dudlika sebrat 😝
Jinak smekam pred Kristou,jo ja litam kolem Terky asi jako ona kolem Kristinky,ale kolem druheho skoro nic,jen kojim,prebalim a ponunam
Nam zacalo to nejhorsi obdobi od lonskeho Silvestra,tak ze by to tenhle rok uz skoncilo? 😅 Tenkrat se bohuzel stalo neco za co si doted nadavam,slavili sjme u znamych na baracku,deti nahore v pokojcku. Nemeli jsme chuvicky a vsichni me uklidnovali,ze kdyby plakala dojde pro me jiny chlapecek. A prd,chuderka tam rvala skoro hodku nez sjem ji prisla zkontrolovat,chlapecek spal jak mrtvej a Terezka spocena a hrozne uplakana.No a od te doby jsme meli jen same a same problemy 😔 Myslim si ze ten vecer byl u nas dost zlomovej,bylo ji 16mesicu a od te doby to zacalo byt fakt drsny,sceny,vztekani apod.
Zimu holky nenavidim,jsme taky furt doma,ven max.1x denne,protoze nez se ty dve ustroji a nez nekam dojdeme,navic Terka nechce chodit,stale natahuje rucicky a chce tuli,je linejsi jak je nabalena.Takze treba dnes pujdeme odp. krmit labute(ojedeme busem,to je nadsena) ,takze dop budeme doma,ona miluje byt doma,tak ji necham.

kacici
29. pro 2009

Jo a vstavacka je u nas taky pred 6.00,to vstane Natka,pak kdyz ji ulozim k prvnimu dennimu spanku je vzhuru Terka,asi se mi nepostesti spat az do 7.00 pekne dlouho.
Jak pisete ze se u vas na chovani podepsalo tehu a nebo porod,tak ja nevim,celkove bych rekla,ze Terezka mela vsechno lehci nez Natalka(i Apgar skore mela lepsi nez Naty),od tehu po porod,ale je fakt ze u terezky me na konci tehu uz diky cukrovce nefungovala placenta.Rikali ze tam byly cetnejsi infarkty

kacka79
29. pro 2009

Ahojky holky, kacici a krista, musí to být fakt na budku 😝 no uvidíme, co čeká nás ostatní 😅 No jsem zvědavá, co Kacici doporučí ten psycholog...

Jinak u nás to začíná být v noci na prd, já vůbec nemůžu spát, navíc mi hrozně začali otékat nohy a ruce, no těch posledních 7 týdnů si asi budu vychutnávat.. navíc nezapnu kozačky, no děs 😝

krista
29. pro 2009

Kacici já se o tom bití sebe sama zmíním Dr. až tam půjdu a vy to radši řekněte tomu psychologovi, někde jsem četla, že by to nemuselo být úplně v pořádku, proto mě to tak děsí 😲 😖
Holky dejte pokoj že ještě začne žárlení a pak už to bude totálně v háji u nás doma 😅 😅 😅 u nás žárlení - já ani nevím jestli to proběhlo, protože ty její stavy řevu a třískání a já nevím čeho má skoro furt, malýmu nijak zásadně neubližovala, jen když byla vzteklá a to by ublížila všemu co se mihne kolem, takže já nevím co brát za žárlení a co za její neopatrnost bez úmyslu. Ty četnější infarkty, to zní úplně šíleně 😔
Jinak je dost možný že se to tenkrát zlomilo jak píšeš když tam sama plakala, ale abych tě uklidnila, taky jsem se kolikrát vzbudila, chůvička nefungovala (nevím z jakýho důvodu, ale hned jsme koupili nový pro jistotu) a malá brečela, nevím ale jak dlouho... ovšem já bych řekla, že jsou děti který si z toho nic neudělají a na druhou stranu děti který to dokáže hoooodně poznamenat na dalších pár měsíců, takže za to ty určitě nemůžeš!!! 😉

Kačko kozačky já nezapnu ani nemusím být těhu, ty moje kejty šilený, do ničeho se nevejdu 😅 Když jsem čekala Kristý tak jsem měla takový polovysoký boty a ty jsem ke konci taky nedopla tak jsem je mívala rozepnutý pod kalhotama 😅

nicole_11
29. pro 2009

ahoj holky, tak jsem včera jela radši na pohotovost, dělá tam kamoška na porodním a že mám radši přijet, Dr. mě vyšetřila, udělala i UTZ a mimi už má 380g, 🙂 všechno ok, prý asi střevní viroza ale měla jsem blbej tlak, tak si mě tam málem nechali, ale jinej Dr. řekl, že pokud mi není nějak zle kvůli tlaku, tak mám jít pak ke svému Dr., no dneska si ho budu měřit a uvidím...
jinak dneska už je mi o trošku líp, ale celou noc jsem zase nespala kvůli zádám, jak mě šíleně bolí, nemůžu vůbec ležet, když sedím, tak je to lepší, se z toho zblázním
😅

nicole_11
29. pro 2009

naštěstí muž si vzal 2 dny volno, takže se stará o malého a o domácnost 🙂