V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
11. led 2010

Ahojky holky,
koukám že Ren i ostatní těhulky na hranici pořád drží, takže nic nového, omlouvám se, dočítat vás nezvládnu, takže držím všem palečky na dobré výsledky co jsem tak zahlídla, tak budou nějaká vyšetření a těším se na miminka 😵

mahulena
11. led 2010

ju, tak koukam a nakukuju, ze Reni jeste drzi a ze jeste zvladla pomalinku ale jiste prochazku🙂
Jak mate u Vas sjizdne silnice smer porodnice? Je to lepsi?
Kristo, jak ty jsi dneska pochodila?
Ja jsem ted vecer v 17,30 rychle zaskocila jeste k obvodni, EKg mam ok, tak jsem rada. Normalne mam tep az za hranici, nesnasim doktory, tak stresuju jak prase...
Musim jeste na to plicni - co me tam ceka???
Vcera jsem zapomnela pochvalit Devile album, moc krasna rodinka🙂)) a moc to slusi i tobe, takovouhle chvilku po porodu 😵

garfieldmail1
11. led 2010

mahu, tak super, že výsledky jsou Ok, jen tak dál 😵

No představa, že bych mimi neměla po porodu pořád u sebe, je hrozná 😒 No snad to žádnou z nás nepotká!!!

ren, tak já už bez Lukyho byla 2x na celý víkend a taky jsem z toho měla obavu, ale nakonec to bylo v pohodě, když jsem věděla, že on se má výborně a na mne si skoro ani nevzpomene 😅 Takže když to zvládne on, tak já taky 😉 Akorát se bojím, že přijdou na návštěvu za mnou a nebude pak chtít odejít, nebo bude kňourat, abych šla s nima domů.... Snad ne, uvidíme ...

ren82
11. led 2010

mahu, jak jsou sjízdné silnice nevím, ale tady máme sucho, tak doufám, že i směr porodnice to bude sjízdné.

Garfi, kámoška mi říkala, že z toho, že malý nebude chtít jít z porodnice měla strach taky a že ji došli navštívit a k ní se skoro vůbec neznal a pořád už chtěl jít s tatínkem domů 😕 Prý ji to přišlo na jednu stranu líto, ale na druhou stranu byla ráda, že tam neplače a zvyká si na tatínka.

Mahu, super, že výsledky jsou v pořádku. Já jdu na další KO zítra.

devila
11. led 2010

Ahoj holky,

Ren - ty chceš následovat mě i Plechajdu co - přenášet 😀

Mahu, děkuji za pochvalu rodinky i mě 🙂 Dnes jsem zase trochu změnila image, přišla mě kamarádka ostříhat a mám trochu v těch tmavých vlasech hozenou červenou 🙂
To je dobře, že máš ekg v pořádku.

Holky - já měla taky strach, že se mi bude příšerně stýskat a budu brečet v porodnici, že nevidím Sabinku a že ona bude plakat jak příjdou na návštevy a pak bude muset jít domů. Ale opak byl pravdou. Samozřejmě se mi stýskalo, ale když tam máte druhé mimi, tak to není tak hrozné. No a jak přišla Sabinka na návštevy tak mě hned objala, dělala tam samozřejmě kraviny a byvila tím sestřičky (schválně sebou mrskala na zem na chodbě, řvala bác a strašně se tomu řechtala) no a potom mi normálně dala pusinku, řekla papa, zamávala a šla. To spíše já byla více rozhozená, že už zase musí jít domů 🙂

mahulena
11. led 2010

Ren, tak drzim palce na kontrolu.
Ja uz jsem si zkusila byt 8 dni bez Justynky, kdyz jsem byla hospitalizovana v 7 - 8tt v zari. Bylo to tezky. V nemocnici ji zajimalo vsechno a vsichni jen ne ja:(, z toho jsem byla uplne vyrizena. Ale pak kdyz jsem prisla domu, tak verim, ze i diky tomu, ji zacalo mamankovsky obdobi, taky si asi uvedomovala odlouceni a zacala byt od te doby na me fixovana.
Myslim, ze to obcas tedy asi deti potrebujou. A ja osobne u sebe tak nejak tusim, ze toho budu mit v porodce plny kecky a ze to fakt rychle utece. Verim, ze to bude OK, i u Vas ostatnich.
Ren, zavidim, ze mate suche silnice, kurna, jak to? Tady je metr snehu... 😝
Jakpak asi cestovala Maruska...
Jinak uz mam peknyho pupka, za tyden vyrostl hrozne, jak jsem dnes byla u ty kamosky a ta ma velky zrcadlo na celou siluetu, tak jsem se az lekla, jak uz je velkej. V tom nasem portret zrcadle mi to neprijde. Vejdu se do normal kalhot, ale uz je videt to bricho kulaty a velky, ty jo 😲 😉 , uz je to tady. Nejak mi jeste nedoslo, ze jsem tehotna. Mela bych si to zacit uzivat a pupika ukazovat, kdyz je to naposled, co?..., ale zatim delam opak, nejak jsem si na nej jeste nezvykla. Kurna, az je mi to lito... 😠

samsa
11. led 2010

Holky, gratulace k dobrým kontrolám.
Já pořád váhám, jestli ma malá za mnou přijít do porodnice. Bojím se, že bude vyvádět a chtít tam zůstat se mnou. Ona je hrozný mamánek.
Ren, to jsem zvědavá, kdy porodíš. Ale tady v diskusi se asi jen přenáší, tak máš čas 😀
Mahu, já si říkám taky, že bych si to měla užívat a pupek ukazovat. Místo toho jsem nervní, chodím jako kachna a pupek schovávám pod svetry. Dnes mi řekla jedna známá, že prý nepoznala, že jsem těhotná. že si myslela, že jsem trochu přibrala. Tak nevím, ale mně přijde, že mám pupek fakt brutální, nechápu, jak si toho mohla nevšimnout.

garfieldmail1
11. led 2010

mahu, no jo, člověk si to už tolik neužívá jako poprvé. Ale tentokrát jsem aspoň lépe vychytala oblečení, abychom v tom nebyla větší než jsem doopravdy 😅

Jinak díky tomu těhotenství Luky teď víc lítá za taťkou než za mnou, nemůžu s ním dělat všechny ty kravinky a tatínek je naštěstí ochotný skoro ke všemu 🙂 Ještě nedávno, když jsme byli doma všichni, tak furt lezl za mnou, ať si s ním jdu hrát, teď jak je doma taťka, tak otravuje neustále jeho 🙂 Což je super, o to lépe by těch několik dní doma beze mne mohl zvládnout 😵

Jinak my máme cesty taky už v pohodě, naposled sněžilo včera odpoledne, takže silničáři už to solidně uklidili, ale mimo cesty to bude ten metr taky 😅

ren, takže do zítřejší kontroly zdá se vydržíš, jsem zvědavá, s čím od dr přijdeš 😉 Hlavně aby to byly dobré zprávy!!! 🙂

maruska39
11. led 2010

ahoj nakukuji,dočetla jsem něco jen tak zběžně,tak zítra je to tady nevím jestli stihnu nakouknout jedu na to NT,dneska dobrý (mahu děkuji za optání) protože jsem šla pěšky jen na gyndu 😎 No a zítra mi můj chlapeček slaví rok a půl to je hrůza jak to letí 🤐 tak papa a ren drž se ještě máš to za pár 😉
jo a naše silnice jde to mohlo být hůř,sjízdné každopádně jsou 🙂 jdu do postele páčko

devila
11. led 2010

Ren - taky držím palce na zítřejší kontrolu, každopádně nám sem pisni, jak jsi dopadla 🙂

Maruska - Sabinka slaví rok a půl ve čvrtek, je o dva dny mladší než Tvůj Dominiček 🙂

Jinak unás asi jak u Garfi v Ově - silnice dobré, jinak sněhu metr 🙂

kacka79
11. led 2010

Jo holky, hlavně že jste si dělaly srandičky, že v Praze 4 cm sněhu... no bydlíme 15km za Prahou, je tu tak metr sněhu, na silnicích led a na tom sníh, a padalo ještě dneska v 17H!!! Teď je to lepší, ale začalo fakt mrznout, tak to bude klouzat jako prase 😖

No jinak ty posly co mě zlobily už nemám, teď se cítím zase celkem dobře, tak jsem ráda... snad to chvilku vydrží.

maru to už máš taky doma velkýho klučíka 😵

Co se týká toho odloučení, Fíla byl hodněkrát u mojí mamči, ale většinou tak jednu noc - když mi bylo blbě, nebo před zkouškama.. no max byl beze mě 4 dny.. No s Fílou jsem vbyla v porodce 8 dní, tak doufám, že druhé mimi nebude tak moc žluté 😅 😅

ren82
11. led 2010

Holky, to je jasné, že vám dám vědět jak jsem dopadla u doktora. Ale podle mě mi neřekne nic nového
Kačko, viděla jsem v TV, že Praha láme rekordy. To by měl ten Nohavica nazpívat nějakou novou písničku o tom kolik je v Praze sněhu. U nás teda už 3 dny nesněžilo. Za což jsem opravdu moc ráda.

Teda 8 dní v porodnici?! Tad to doufám, že se vyhneme žloutence tak jako s Filípkem. On má stejnou krevní skupinu jako já a to prý je žloutenka jen vyjímečně.

devila
11. led 2010

Ren - já byla taky s oběma holkama v porodnici déle kvůli žloutence. S oběma 6 dní. Ani jedna nemá mou krevní skupinu, takže to je větší pravděpodobnost. Ono to prý je fakt, že když má dítě stejnou krev s matkou, tak žloutenka nebývá. Tak třeba bude mít mimi stejnou krev jak Filípek a půjdete brzy domů. Držím pěstičky 🙂

kacka79
11. led 2010

Tak u nás je to s krví téměř jistota, protože mám opět pozitivní protilátky a jedním z důvodů je prý odlišná krevní skupina matky a dítěte... no neudělám nic 😔 Zase budu mít asi žluťáčka 😅

Ren zítra na Tebe budu moc myslet 😉 Hlavně dej pak hned vědět, jak jste dopadli

garfieldmail1
11. led 2010

Hm, to ani nevím, to s tou krví a žloutenkou. U Lukyho byla žloutenka v normě, snad to bude dobré i teď.

Kacko, tak ať to není výjimka s těma poslama a máš od nich pokoj až do porodu 😉

krista
12. led 2010

Ahojky holky,
nahlížím a vidím, že řešíte sníh, my bydlíme v Č.B. - velké město a včera byl teda šílenej problém projít sněhem, odhrabat auto, vyhrabat se tak, abychom se nešmejkli a nenabourali nikoho kolem a pak zaparkovat u polikliniky kam jsem šla na vyšetření když nikde nebylo odklizeno 😖 no otřesný.

Mahu já pochodila všelijak bylo toho tolik, že jsem nestihla svého obv., navíc u nás v lékárně nemaji léky co potřebuju pro Kristý, prý nejsou ani v jiných lékárnách mi bylo řečeno... a jsem alergická na peří a roztoče prozatím, ještě čekám na nějaké testy 😉

Jinak gratulace k dobrým kontrolám 🙂

Ren jsem na tebe zvědavá 🙂 jak se cítíte holky, vy co máte finišovat? 🙂 to bude zlom najednou ubyde tolik těhulíííí 🙂

Jé holky to jsem nevěděla že když má dítě stejnou krev. skupinu tak nemá žloutenku, tak to asi bude mít Kristý stejnou jako já, s tou nic nebylo, byla opravdu minimálně žluťoučká, spíš vůbec. Malej byl žlutej hodně ale hodnoty taky neměl šílený, za to já se pořád bála 🙂 Takže jestli podědil krev. skupinu po tatínkovi? 🙂 No uvidíme 🙂

samsa
12. led 2010

Dobré ráno, holky 🙂
jej řešíte žloutenku, tak malá a já máme sice stejnou krevní skupinu, ale rozdílné Rh faktory, takže tak na nic, žlutá byla jako pomeranč. Druhé bude mít taky stejnou skupinu jako já, jen bude záležet, zda zdědí Rh po mně nebo manželovi. Třeba bude mít po mně a žloutenka nebude. Ach jo, já nechci být v porodnici dlouho, ustýská se mi po Nelušce 😢 Já už chci únor a mít po porodu. Už mě to nebavíííííí. No nic, jdu vařit.
Maruško a držím pěsti na NT a doufám, že vám řeknou, že čekáte tu holčičku 😵

krista
12. led 2010

Samso mě se taky stýskalo, ale pak jsem si říkala že jsem si tam od ní měla pořádně odpočinout když už jsem tu příležitost dostala 😅 😅 😅

kacka79
12. led 2010

Holky mě se bude taky hrozně stýskat po Fílovi, ale on už se těší, až bude u babičky 😀 každý den se ptá, jestli už jedu do nemocnice, jestli už mám bebíčko a kdy si pro něj přijede babička.. no u nás je ale abnormální obliba babičky 😵

samsa
12. led 2010

Kristo, to je fakt 😀
Malá babičku taky miluje, ale když je s ní, tak se prý každou chvilku ptá, kde je ta maminka. Neberečí, to ne. Já ji nechám hlídat třeba 2 hodiny a prý říká: Kde je ta maminka tak dlouho. Tak nevím, co bude. Naposledy byla beze mě 2 dny před rokem a to z toho ještě neměla rozum. A nejhorší je to v noci, když se vzbudí a začne brečet, tak chce jenom maminku. No, zvládnout to musí a doufám, že v porodnici nebudu déle než ty 4 dny.

ren82
12. led 2010

Ahojky holky,
po obědě razím na tu kontrolu. Filda půjde opět spát k našim tak tam pak ještě pobesedujeme. Info zvládnu dát až tak navečer. Ale jak už jsem říkala, podle mě se nic nového nedozvím - monitor a prohlídka. A jestli neporodím tak příští týden už kontrola v nemocnici. 🙄

A jak se cítíte vy které máte rodit hned po mě, Garfi, Kačko?

Včera jsem absolvovala procházku i odpoledne. Šli jsme se všichni projít do města. Říkala jsem si, že se to třeba při procházce rozjede a ono nic. No, termín za 2 dny, tak snad nebudu pokračovat v tradici této diskuze a porodím v termínu a nebudu přenášet 🙂

kacka79
12. led 2010

Ren no to pak přijde asi nečekaně a pojedete 🙂 No mě se udělalo teď líp, už mi vůbec není zle a mám i celkem energii a dobře spim.. no až na ten pupek bezva 🙂
Já jdu na KO zítra a pak už po týdnu do porodky.. no to bude bezva s hlídáním 😝

ren82
12. led 2010

Kačko, mě se právě ke konci těhu udělalo taky líp a kdybych neměla pupek tak ani nevím, že jsem těhu. Ale tento týden se mi zas všechno vrátilo - pálení žáhy, nespavost, bolení kyčlí.... 🙄

No, právě doufám, že porodím a KO v porodnici nebudou. Páč to máme těch 30km a s hlídáním na prdlačku. Minule jsme naštěstí porodili aniž by jsme jeli do porodnice. 2 dny po Ko u dr. jsem rodila.

mariap
12. led 2010

Ahoj holky,
som moc zvedavá kedy tu vypukne porodná smršť 😀 . Moc držím palce.

mahulena
12. led 2010

ahoj kocky, furt nakukuju a furt nic. Holkam se asi nechce ven🙂, asi musime chvilku vydechnout po Sofince a Anezce.
U nas furt sjizdnost na h*ovno, jela jsem do obchodu a myslela jsem, ze vypustim dusi...nebo mimino 😝 , hruza.
Jako centrum je luxusni, po snehu ani pamatky, az jsem musela Justynku z bobu sundat, ale dostat se do centra?, skoro nemozny.
Kacko, ja to tak mela taky a vydrzelo mi to az do porodu. Bylo to super obdobi. Ale je nas asi minimum🙂, hezky si to uzivej.

kacka79
12. led 2010

Mahu já jsem byla právě rozmazlená z prvního těhu, kdy mi nebylo nic celou dobu... bylo to fakt super, tak třeba mi to na ten poslední měsíc vydrží 😀

ren82
12. led 2010

Ahojky holky,
tak jsem zpět z KO. Samozřejmě všechno v pořádku a hrdlo se prý už připravuje. Prý to bude brzo. 😅 Další kontrolu mám v pondělí už v nemocnici, tak jsem zvědavá, jestli tam pojedeme nebo do té doby porodím.

A kde je garfi? Dneska tu ještě nebyla. Doufám, že už neporodila 😅 Vždyť se říkala, že se nebude předbíhat. 😀

maruska39
12. led 2010

Ahoj holky,jen nesu zprávu z NT zítra pisnu více,takže miminko je zdravé riziko poškození plodu je 1:28750 což je úplně super 😵 😵 Je starší o 2 dny a podle UTZ vypadá úplně stejně jako můj Domi 😅 😅

ren tak už brzo? super těším se na miminko 😵 😵 😵

tak papa dnes nestíhám nic ani dočítat,zítra pisnu papa

maruska39
12. led 2010

jo a pohlaví nevím,je brzo no 😅 😅

kacka79
12. led 2010

Maru tak hlavně že je vše OK.... No pohlaví by snad mohlo být vidět pak v tom 16tt, to už holky většinou věděly... no my teda až po 20tt

Ren no to jsem napnutá jako kšandy, kdy to vypukne....

Jo a Snezenka zatim nepsala, tak snad ještě drží 😵