V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

devila
8. lis 2009

Kacko - taky mám pocit, že Sofinka je te%d "akčnější" než byla Sabinka. Večer si ze mě dělá kopačák 😀. Sabinku jsem musela pořád budit 😀

kacka79
8. lis 2009

Devil tak to máme stejné, já měla pořád strach, jestli Fíla vůbec žije, ten se jen tak občas převalil a druhej klučík je teda rebel 😀

Devil jak to máš s tou porodkou??

devila
8. lis 2009

Jo tak to nevím, já pořád doufám, že porodím dříve. Už jsem manželovi říkala, že se bude muset začít snažit aby to bylo dříve 😀. Začínám být už dost unavená a nemůžu se ani ohnout a opravdu mi na můj vkus už dost tvrdne břicho - což já neznám v takové míře. ☹

devila
8. lis 2009

Jinak se tak koukám, že už je vás hodně ve věku kolem 30 . tak jen doufám, že zase nejsem nejmladší tak jako bývám skoro všude 🙂

kacka79
8. lis 2009

No tak třeba to půjde dřív... to se bohužel ovlivnit moc nedá, kdy půjde mimi ven.. No já rodila o necelé 3 týdny dřív - a recept : dlooouhá procházka, grilovačka a 3 steaky a pak doma sexik a bylo to 😀 😀 A to jsem si ještě na tý grolovačce dala malý pivo / a to normálně vůbec nepiju, prostě jsem na něj měla hroznou chuť/ a pak jsem měla strach aby mi nenašli alkohol v krvi když mi dělali rozbory...no dopadlo to OK

devila
8. lis 2009

no mě taky PA v porodnici říkala, když jsem tam ležela 5 dní před porodem, že abych porodila je nejlepší umýt okna, horká vana, sklenka vína a pořádný sex a bude to .... 😀. No a mě stačilo se proběhnout večer před porodem s nákupem s Tesca v pořádné bouřce a kroupách, pak doma ta horká vana a v noci mi praskla voda 😀
Ani na ten sexik nedošlo 😀

devila
8. lis 2009

Proboha, já mám ale chyby - ani nerozlišuji s a z - hrůza !!! Stydím se ☹.

kacka79
8. lis 2009

Devi v pohoděěě 🙂 Já si to po sobě taky nečtu 😅

devila
8. lis 2009

Tak jsem se teď dívala na svůj školní rozvrh a usoudila jsem, že zítra do školy nejedu.(si připadám jako puberťák co chodí za školu 😀 ).Myslím, že o nic nepříjdu. Pojedu až za týdem - to bohužel musím, mám zkoušku, jen se na ni ještě naučit. :-d

kacka79
8. lis 2009

No a taky už jsme nějakou dobu doma, tak máme nárok na nějaké ty chyby... neee??? 😎

devila
8. lis 2009

To jo, na něco se to musí svést 😀

kacka79
8. lis 2009

jdu do pelechu, mimčo kope jako o závod, to zase bude noc 😀 papa

devila
8. lis 2009

nápodobně, doboru 😀 papa

garfieldmail1
8. lis 2009

Vy už spíte? No toto.... 😀

Co se týká kopání v břiše, tak zatím bych řekla na stejno jako u Lukyho, tedy v pohodě. Akorát cítím, že místa už tam má mimi fakt míň, ke konci to bude zase bolet au au, až se bude převalovat 😅

Taky mne napadlo, že Anička od mariap je v noci vzhůru možná i kvůli těm kontrakcím, co v noci měla. Očividně nespaly obě ☹ Tak snad Anička brzy přijde na to, že dát si v noci pořádného šlofíka stojí za to 😵

Holky, co používáte u dětí na kašel? Lukymu vždycky nejlíp zabírají sirupy od dr, které ovšem nejsou na předpis. Pořád kašle, ale jinak je v pohodě, tak se mi ho moc nechce tahat do čekárny plné marodů. Ale zase mám pocit, že ty sirupy na volný prodej stojí za prd, přestože jsou ve skutečnosti pěkně drahé.... 😠

garfieldmail1
8. lis 2009

Sirupy od dr, co zabírají, samozřejmě JSOU právě na předpis. Chybička se vloudila.... 😅

samsa
9. lis 2009

Garfi, záleží zda chceš proti kašli nebo na odkašlávání. Proti kašli je dobrý Tussin, je volně prodejný. My měly naštěstí kašel zatím jen jednou a trochu. Tak ať je Lukymu líp.
Co se týče pohybů, tak tohle mimi je hrozný lenoch, až se někdy bojím, jestli je to ok. Tak mě uklidněte, že jo 🙂

mariap
9. lis 2009

Dobré ránko holky,
tak u nás zase v noci hodne málo spánku. Keď konečne spinkala maličká, tak Miško začal vrieskať okolo tretej a už nezaspal. Je to zatial fakt hodne veselé. Snáď sa to brzo utrasie a bude lepšie.
Takže čo sa týka zavinovania, tak to naozaj bolí ovela viac ako pri prvom porode, aspoň teda z mojho subjektívneho pohladu. Ale vydržať sa to musí 😠 . Čo sa týka kojenia, ťuk ťuk ťuk, tak zatial mám mliečka dosť, malá krásne ťahá, dúfam, že nám to vydrží, dlhšie než minulé dva mesiace. Rozhodne som bola od začiatku v pohode a nestresovala som sa tolko a to má asi dosť výrazný vplyv. Teraz si to skor užívam, som spokojná, že je Anička spokojná 😀 . Hormóny pracujú na plné obrátky a tým správnym smerom 😵 . S Miškom som mala desné problémy od začiatku až do tých dvoch mesiacov, kedy som prišla úplne o mlieko.
S kilami si nerobte starosti, myslím, že ani jedna z vás neni na tom ako ja. Už z prvého tehu (skoro 25 kg hore) som nedala dolu 15, proste to nešlo. Teraz som pribrala 10 tie už sú preč. Bohužial si stále pripadám ako hrošica 🙄 .

plechajda
9. lis 2009

Dobre ranko 🙂

tak u nas je druhy prcek v brise rozhodne aktivnejsi a uz to zacina i bolet teda....nekdy mam pocit jak kdyz prstikama jezdi po brise uvnitr a zkousi skripat jak na tabuli... 😠 😉 presne jak tu nekdo psal, prvniho jsem musela budit abych vedela ze je OK coz ted teda nemusim....dneska me boli paradne bricho uz od rana a to jsme az do zitra sami ☹ tak to zas bude den.....

Garfi my mame od dr na kasel Sinecod - uplne obyc, dobre nam zabral a je levnej...navic bez predpisu a malymu chutna pac je sladkej 🙂

plechajda
9. lis 2009

jinak se taky hlasim k cerstvym 30tnicim 😠 😝 😅 😀

mirax
9. lis 2009

Ahoj holky a hezké ráno.

Trochu jsem Vás zpětně dočítala..mám teď... bohužel..čas dopoledne. Tobík je nachlazený, kašle, docela se dáví a byl ráno tak protivný, že už jsme nevěděla, co sním, takže skončil v postýlce ateď usnul.
Trvá to ouž týden..začalo to tak nenápadně a teď je z toho nachlazení jak trám a ..je to otrava. Navíc už to sedlo i na mě a manžela ☹

zdenkaradek: moc mě mrzí, že vás potkala tahle nepříjemná choroba...nevím, co říct...doufám, že boj s ní budete zvládat...

Ach jo, malej zase brečí...musím za ním, je poblinkanej...je i ho líto, zároveň jsem hrozně unavená...

samsa
9. lis 2009

Plechajdo, tak velikánská gratulace 🙂
Mirax, chudák Tobík, tak to nějak zvládni a ať je malému brzo líp.

nicole_11
9. lis 2009

ahoj holky...tak u nás rýma stále pokračuje,ale naštěstí v noci už spal dobře, jen 1x se probudil, tak snad se to nerozjede v nic horšího..
Dneska ráno jsem byla na NT screeningu...podle UTZ je všechno o.k. a odpoledne budou výsledky krve,tak snad to bude taky v pohodě...jinak když jsem tam viděla toho drobka, tak jsem byla štastná a strašně se na něj už těším, a všechny pochybnosti jsou pryč, občas mám z tohoto těhu smíšený pocity a bojím se jak to budeme všechno zvládat a jestli jsme fakt neměli ještě počkat a trochu mě to mrzí ☹ , protože když jsem čekala Tedíka, tak jsem byla odzačátku štastná, ale vždycky když ho vidím na UTZ tak všechny obavy jsou pryč...asi bych na ten UTZ měla chodit častěji 🙂

mirax
9. lis 2009

nicole..gratuluju ke screeningu...
já mám teď taky podobné pocity, i-když ze začátku jsem je neměla, ale teď jsem poslední dobou nějaká unavená začínám si představovat v reálu, jak to všechno bude organizačně probíhat a taky mám trochu strach.
Myslím, že ty naše obavy jsou normální.
První těhotenství jsem si strašně užívala, teď se spíš těším na miminko a samotné břicho je mi trochu na přítěž..zároven strašně miluju Tobíka, je takový konkrétní a nějak si ještě toho dalšího človíčka vůbec neumím představit..a někdy se i potýkám se strachem, abych ho měla stejně ráda...

Tobíka jsem teď znovu dala do postýlky, budu muset odpoledne do lékárny, chybí nám kapky do nosu a asi koupím i nějakou odsávačku..my máme jen toho tuleníka a to je úplně k ničemu..je tak zahleněný, mám strach, aby to neodnesly uši.

nicole_11
9. lis 2009

Taky mám strach abych to druhé dítě měla stejně ráda, protože Tedík je takovej smíšek a já strašně chtěla kluka a sen se mi splnil,ale fakt když jsem viděla toho drobka na tom UTZ, tak věřím, že budu mít obě děti stejně ráda 🙂
no my máme odsávačku na vysavač ale nějak nemáme ten vysavač, rozbil se nám a ještě jsme ho nespravili 😒 a pak mám takovou tu obyč, ale to ani nebudu zkoušet dělat, protože by Tedík stejně nebyl v klidu a já nic neodsála,takže jen kapeme do nosu....

krista
9. lis 2009

Ahojky holky,

tak vás dočítám s malým na ruce a druhou rukou datluju 😝

O víkendu nám prcek dal, takovýho řevu ☹ to jsem u něj ještě nezažila, za to věrně kopíruje svou sestřičku, která v jeho věku byla stejná ☹ snad mu to nezůstane, já myslela, že s přibývajícím věkem bude líp, ne naopak 😔
Malá včera dostala rýmu, teplotu..., přes den pořádně nespala a v noci už vůbec ne, naštěstí s ní byl manžel a já si jí brala ráno v 6h, teď chrupe, snad se trochu prospí 😉

Garfi kdybych měla třetí dítě tak taky určitě s větším věk. odstupem, jinak by byli jako trojčata 😀 ale já vím, že já i manžel budeme za pár let, tak pohodlní (už teď plánujeme moře, výlety atd.), že se nebudeme chtít vracet k plenkám, probdělým nocím atd. i když je miminko úžasný 🙂

Devilo to co popisuješ s tou rukou měla pani co se mnou byla na pokoji v porodce, ale zapomněla se tam poptat primáře, takže nevím jak dopadla 😒

Mirax určitě ti napíšu... nevím jestli ti to dobře vysvětlim, vypadá to takhle:

- jeden novorozenec: http://www.kocarky.cz/vphil-teds/e-3/phil-teds-...
- jedno batole: http://www.kocarky.cz/vphil-teds/e-3/phil-teds-...
- batole/novorozenec: http://www.kocarky.cz/vphil-teds/e-3/phil-teds-...
- batole/batole: http://www.kocarky.cz/vphil-teds/e-3/phil-teds-...

Holky neblbněte s těma váhama 🙂 já jsem po porodu stresovala, v porodce jsem nechala 9kg ze 14kg nabraných a teď už jsou možná dole, kdykoliv jdu na váhu tak mám míň 😅

Mě tvrdlo břicho v duhým těhu taky dost, ale pořád to bylo v normě, tak já neporadím ty jo 😲

Ke kojení:
Když jsem kojila Kristý:
- trvalo tři dny v porodnici než se mi mlíko spustilo
- jak jsem se pořád snažila - rozpraskaný prsa, ragády
- brečela jsem u toho snad čtvrt roku jak to bolelo
- pořád jsem musela mazat, jinak by zase popraskaly

S Lukym:
- trvalo zase tři dny než se mi mlíko spustilo
- ani jedna prasklinka, ragáda
- žádný brečení, bez bolesti
- mazat zapomínám a pohoda 😅

Těžko říct, jestli jsou prsa zvyklý nebo jsem se poučila z chyb?? Nevím, každopádně musím zaťukat, abych si neužila ještě nějakej zánět 😅

No a musím letět, malýho jsem hodila na postel ve spánku, ten se brzo probere a Kristý po půl hodině spaní vříská, tak páá

plechajda
9. lis 2009

samso dik, ale uz to je par mesicu.... 😉

Jinak ty obavy asi mame vsechny, taky jsem si zrovna vcera posteskla do ceho jsem se to dala 😕 ....ale co uz 😉

mirax my pouzivame tu na lux a musim rict ze pohoda....je to rychly a vytahne to co ma 😉

u nas uspano, tak si jdu taky schrupnout...urcite me na just nenecha i kdyz jindy spi aspon ty 2h v kuse 😠

samsa
9. lis 2009

Plechajdo, tak je vidět, že jsem na mateřské fakt zblbla, pochopila jsem, že máš dneska narozky...
Tak strach mám taky, abych druhé dítě měla stejně ráda jako malou, sice se moc těším, ale prostě si pořád nějak neumím představit, jak bude mrně vypadat, doufám, že to všechno přijde. Ráda ho mám i teď a těším se, teda až na probdělé noci a řevy 😝, ale zároveň mám bobky, že to nebudu zvládat, že budu unavená, protivná. Teď je to s Nelikem už celkem pohoda, už je to velká holka a zase znova kojení, plíny, noční vstávání 😝 Ale zase za pár let bych měla školačku a pochybuju, že by se mi do druhého dítka chtělo a jedináčka jsem nechtěla nikdy.
Holky, já už zase dneska zvracela a je mi šoufl, mně se snad fakt vracejí těhu nevolnosti nebo co, no, jestli to bude až do konce, tak mě klepne.

plechajda
9. lis 2009

samsi me dneska teda taky neni moc dobre....mam nejaky navaly a zas litam na WC....asi nejakej blbej tlak ci co...malej jeste spi, ja chvili taky chrnela a dneska si davam teda oraz od vseho....jeste ze je od vikendu navareno

kacka79
9. lis 2009

Holky dneska je asi něco ve vzduchu, je mi taky blbě 😝 No snad to přejde... začinam si pořád víc a víc uvědomovat, že budu muset to mimi v břiše i porodit... no já se teda na ten porod vůbec netěšim, spíš mám hrůzu 😔

plechajda
9. lis 2009

kaci ja to beru tak ze ven jit musi, bud to pujde dobre nebo zas hur...uvidime 🙂 ale uz bych docela chtela aby byl prcek venku..fakt s tim malym ditetem si to clovek teda neuziva 😠