V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

snezenka123
10. pro 2009

ahojky holky,gratuluji k dobrým výsledkům z utz 😉
já jdu na ko a utz zítra,tak jsem zvědavá,zda se mi nález na čípku nezhoršil 😒 a kolik malý bude vážit.

Devilo,teda já taky myslela,že už rodíš,ale neboj,ono to příjde,jednou to přijít musí 😀

Jinak malá dopadla v úterý na vyšetření v nemocnici dobře,akorát tam chytila pěknou rýmu od jedné holčiny co s ní byla na pokoji ☹ takže v noci se budila s pláčem,odsávali jsme,už aby uměla smrkat,vždycky se tak vzpírá,když jí odsávám nudlíky 😒

jo dárky...tak ty taky nemáme,vidím to že je nakoupme na poslední chvíli-vyšlu manžu se seznamem a bude 😀

samsa
10. pro 2009

Jé, Sněži, to je fajn, že jste stále 2v1, jen tak dál. Doufám, že už je ti líp. A gratulace k úspěšnému Stázinčinému vyšetření 🙂

garfieldmail1
10. pro 2009

devilo, tak příští týden, no.... 😅 Jinak Luky měl na utz naposled 3760 g a druhý den se narodil a měl 4000 g, tak jsem velmi zvědavá, kolik bude mít tvoje mimi 😕
A hlavně, já jsem sice zvědavá, kolik bude mít moje mimi na utz příští týden, na druhou stranu si pamatuju, že u Lukyho ta váha hrozně vyskočila až úplně na konci těhu, do té doby to bylo tak nějak v normálu.... 😅 Takže teď ty míry ještě o porodní váze mimi moc asi neřeknou...

snezenko, držím palce na zítra, určitě dej vědět!!! 😉

kacko, já jsem si to myslela, že máš dnes utz, tak super, že je vše v pořádku! 😉 Akorát s tím sněhem to moc nevidím. Spíše to bude jako každý poslední rok, sníh týden před vánocema, na štědrý den ani vločka a pak nasněží až na konci prázdnin 😖 Bílou nadílku za oknem na štědrý den už ani nepamatuju, to by byla nádhera 😵 No snad aspoň mezi svátky vyrazíme na hory, aby si Luky aspoň užil sníh 🙂 A mi můžou s taťkou uválet jednu velkou kouli, do té si vlezu po pás, koště do ruky, hrnec na hlavu a budu za sněhuláka 😀

garfieldmail1
10. pro 2009

Teda holky, po novém roce to tady bude vážně fičák s těma porodama, až z toho mám husí kůži 😅

garfieldmail1
10. pro 2009

A jestli to tady pak "utichne", tož založíme nové téma "dvě dítka" 😀

plechajda
10. pro 2009

ja bych to videla pak na tema "ficak se vsim vsudy" 🙂))

krista
10. pro 2009

Ren žijeme v době internetu 😀 já všechno jen naklikala a většina dárků je doma 😀

Devilo tak to je parádní, těch 100g ani nepoznáš, já ani nepoznala těch 380g 😀

Samso jen si klidně teď zařvi, mě můj řev přesvědčil o tom, že to opravdu bolelo tentokrát víc 😀 ale jak říkám, když to bude rychlejší tak vám to ani nepřijde! 🙂

Sněženko tak to je blbý že se ti malá nakazila zrovna v nemocnici 😒

Garfi tak to asi za jeden den těch necelých 300g nenabral co 😀
A nebude v tom témtu mrtvo? 😀

Já bych to za pár let viděla na téma: Pohoda, nohy na stole 😀
Ale to je spíš sranda 😀

garfieldmail1
10. pro 2009

No jestli sem stíháš psát ty, kristo, tak my to musíme zvládnout taky 😅

Jo, já u porodu taky nekřičela, ale rozhodně bych si netroufla o řvoucí rodičce říct, že je hysterka. Ono to asi není nic moc ten řev poslouchat, ale co může kdo vědět, jak moc chudák trpí 😖 Některá možná ani nekřičí kvůli bolesti, ale už jen z toho šoku, co se to s ní děje, každá to prožívá prostě jinak....

samsa
10. pro 2009

Holky, přesně, každý má jiný práh bolesti, vždy\´t ta paní by přece neřvala, kdyby ji to tak nebolelo. Ale řev to byl děsnej, něco tak šílenýho jsem nikdy neslyšela, i manža byl zelenej. Slyšela jsem tam víc rodiček řvát, ale ne takhle. Kristo, prý druhý porod víc bolí, já si to teda neumím představit, no, raději si to ani nepředstavuju, nějak to mimi ven musí.
Holky, to víte, že budeme stíhat, však dvě děcka jsou těžká pohoda, ne 😀 😝 , viď Kristo 😉

krista
10. pro 2009

Holky on je posl. tři dny malej úplně jako vyměnej, jenom spí a jí 😅 jako pobrečí si, ale neni skoro vůbec vzhůru, před hoďkou vstal, tak jsem ho nakojila, přebalila a že si budeme hrát, protože nejsem zvyklá že by šel hned spát, pak přijeli z PPLky tak jsme letěli všichni dolů a pak brečel, tak si říkám co mu je, prděl jako blázen, na to se to svést nedalo, tak jsem ho zabila a šoupla do ložnice, dala dudl, vypadal jako že bude spát, tak jsem odešla a usnul 🙂 snažím se, aby se naučil usínat sám, ale ještě si to klidně může pokazit 😲 😖

Já u prvního porodu taky nekřičela a sama sobě se divím, že jsem to bez toho řevu ty hodiny zvládla, no asi jsem tenkrát nechtěla být na obtíž jak tam manžel zatím nebyl 😲 ten druhý porod jsem si řvala jakoby pro sebe, když jsem se tam kácela ve sprše a válela po zemi skoro sudy 😅 😀 že to nevydržím a prostě takový ty kecy znáte to 😀 a taky tu PA jsem chtěla uškrtit, ta byla divná, mít jí u prvního porodu tak z ní vyrostu 😝

krista
10. pro 2009

Jo a taky když jsme u toho řevu tak jsem slyšela po první porodu někoho řvát, to jsem měla návštěvu na chodbě a bylo to slyšet až tam 😲 ale to bych řekla že se sama ta rodička tím řevem vyčerpávala... no holky nedávno po porodu jsem viděla jeden dokument o těch porodech a jsem upřímně ráda, že před porodama jsem byla do jistý míry naivní, hodně toho vím odsud a z časopisů, ale tam třeba bylo mimčo co mělo omotanou šňůru kolem krku a pak říkali že to bývá už vidět na UTZ před porodem ale někomu to neříkaji, já byla na UTZ toho 16.9. a Luky ji omotanou měl kolem krčku a kolem nohy a nikdo mi to neřekl, ani když jsem tlačila, akorát pak chtěli abych tlačila pomalu což jsem nechápala, ale jsem tak ráda že tak hezky řval když se narodil 😅 ten řval šíleně, všichni v porodnici říkali že je strašně naštvanej 😀 a Kristý ta zývala když se narodila, taky jsem ani nevěděla jestli je živá, ale jak mi to vynahradila za těch 21měs. co je tady 😅

samsa
10. pro 2009

kristo, té šňůry se taky bojím, aby se ještě něco nepo...už bych chtěla, aby byl prťous venku 😔

krista
10. pro 2009

Samso neboj jak jsem to ani já nevěděla tak to bylo dobře, dozvěděla jsem se to až po a to jsem si tlačila jak jsem chtěla, když si vezmu že jsem lezla na křeslo a hlavička byla venku 😖 ale to byla prostě chyba PA, když tlačit musím tak musím a hotovo! 🙄 ten lezl ven sám, aniž bych tlačila 😅

samsa
10. pro 2009

Neli měla taky 2x šňůru kolem krku, ale prý to má skoro každý mimino. Měla jsem to pak v propouštěcí zprávě, jinak mi nic neříkali. Já jen doufám, že když mám prcka hlavou dolů, že tak zůstane a nebude se tam moc mlet, aby se ještě nějak nepřiškrtilo, no, je to strach až do konce, už aby byl únor.

krista
10. pro 2009

Doufám, že vám tady spíš nenaháním hrůzu 😅 asi jo co, tak se omlouvám, každopádně vždycky říkám že druhý porod byl naprosto super a nebýt jej, tak si myslím, že porod dokáže být jen traumatizující zážitek (jako ten můj první) takže směle do toho a ať si na něj taky za čas rády vzpomenete 😵

krista
10. pro 2009

No vidíš tak dneska už si s tím umí poradit a jakýho měla Neli apgara nevíš? Naše obě děcka měli 9-10-10 ale to vypadá že to tam píšou každýmu 🙂
Myslím, že teď už je malá šance aby se prďola nějak přetočil tak snad vám nepozlobí 😀 A pořád je to kliďásek? 🙂

samsa
10. pro 2009

Apgar měla 10-10-10, a řvala hned, a byla hned krásně růžová. Zatím je to kliďas, neli vyloženě kopala, tohle se spíš protahuje a rýpe mě do žeber.

krista
10. pro 2009

A co vlastně kočárky, už máte holky nakoupený nebo necháváte starý? Co vím tak Devila má ten sourozenecký a u ostatních už nevím! 🙂

krista
10. pro 2009

Samso tak to je paráda, asi si výborně tlačila, že jsi ji tam nepřiškrtila s tou šňůrou 😉 😵

Jj Kristý taky kopala, úplně zuřivě mi přišlo 😅 a malej se taky protahoval a opíral si nožičku o můj pravý bok, tam to mám asi pohodlný, protože tam se opírali obě děti 😀 😵 😵 😵 😵

samsa
10. pro 2009

Já si koupím nový, ale až se mimis narodí. Starý si nechám na chalupu. Uvažuju o tom V-crossu, ale i se mi teď v obchodě zalíbil Tako jumper a byl docela levný. A nebo ještě Fyn od Jedo (nebo tak nějak se ta firma jmenuje).

krista
10. pro 2009

Samso na ten Fyn jsem zrovna koukala, ten má tak náááááááááááááááááádherný korbičky 😅 mě se tam líbí jedna hnědá, no hned bych do toho šla, škoda já už mám smůlu s kočárkama 😠 😀

samsa
10. pro 2009

Kristo, mně se taky líbí ta hnědá 😀 a má tu korbu dost prostornou, oproti jiným kočárkům.Nelča furt chrní, to zase bude řádit do 10 hod 😝

garfieldmail1
10. pro 2009

Tak my máme kočárek po Lukym, cortinu x4 a pořád pokukuju po x3, ale už to nebudu měnit. Ten náš, kdyby nebyl trochu upatlaný po Lukym je jinak jako nový, hlavně takový stabilní, ale těžký, to je to blbé 😅 A dobře, že jste ty kočárky připomněly, ještě musím objednat ten skejt, Luky ho určitě rád využije, to budu ale namakaná, až to všechno budu tlačit před sebou 😅
A už mám doma fusak od Emitexu, vypadá výborně a zainvestovali jsme rovnou do toho nejdražšího, který má dvě vrstvy, což se po rozdělení dá super využít na jaro, podzim... Když si vzpomenu jak jsme Lukyho, který se narodil v dubnu, pak na podzim a v zimě složitě balili do dek a furt se to stejně někde odkrývalo. 😒

garfieldmail1
10. pro 2009

samso, kdyby mi Luky spal ještě touhle dobou, tak řádí do půlnoci 😝

mariap
10. pro 2009

Ahojky holky, nemám moc času Vás dočítať. Po dnešnom dni by som sa dobrovolne nechala zavrieť do blázinca. U nás bolo uplne desné počasie, tak sme sa nedostali von, takže Miško už fakt nevedel, čo od radosti so sebou. Anička plače a krúti sa non stop, aj cez deň aj v noci. Si vravím, že to snáď nie je možné. Nezaberajú žiadne kvapky, ani čaje, ani pecičky...masáže len na chvilku. Náš najlepší kamarát je rektálna trubička, za čo by ma naša detská mudra asi zahryzla....
Inak Miško začal hodne žiarliť, tak na neho musím dávať pozor, aby malej niečo neurobil. Sápe sa jej do korbičky (zatial ju v nej mám v obyváku), kradne jej dudu, hádže po nej hračky, samozrejme to nerobí, aby jej úmyselne ublížil, ale s jeho batolacou šikovnosťou by ju asi prizabil. Fakt som si teda nedokázala predstaviť aký velký nápor na psychiku to bude. Ale ako sa hovorí, čo ťa nezabije, to ťa posilní.....

smardik
10. pro 2009

my už kočárek máme doma-sourozenecký, peg perego mám ho myslím i v albu. U nás je nutnost ho koupit protože malý mi ještě nechodí,k ted v sobotu se teprve poprvé postavil

devila
10. pro 2009

Ahoj holky,
tak to ani nestačím dočíst kolik jste toho dnes napsaly. 🙂 Já jsem si byla právě dát pořádnou vanu, jsem nějaká utahaná a byla mi zima. Občas cítím, jako by se mi malá fakt tlačila domlů, ale to je zase jen můj dojem a vystřeluje mi bolest do třísel. 😖

Mariap - jen tak letmo jsem se podívala na tvůj příspěvek a dneska jsi teda musela mít opravdu fičák. Už se asi těšíš, jak budeš mít chvilinku volno že?

mirax
10. pro 2009

mariap: píšeš přesně to, čeho se bojím,že bude u nás.... 😕 ..ale i v tom zoufalství jsi to napsala..vtipně 😀

devila: pořád držíš pohromadě?...snad už to brzy přijde, držím palečky, aby jste na Vánoce byli jako rrodinka pěkně pohromadě 🙂

JInak holky, mně je pěkně zle...od neděle se mi rozjely nějaké kontrakce..nepravidelné, al etak 10x do hodiny a celkem silné, čípek s eponěkud zkrátil ,ale drží. Takže mám taky klid na lůžku aberu tokolytika..a je mi z těch léků celkem divně (takový podivný třes) a navíc mě chytil krk, takže mám něco jako hřebík v zátylku avystřeluje mi to do spánku ado oka..už to trvá dva dny..masíruju jak šílená a nic. Tohle těhu na to trpím, většinou to povolí do 4 dnů. No slast.

Jdu vás trošku dočíst, doufám, že jste všechny v poho.. 🙂

mirax
10. pro 2009

devil: ptala jsi se na ty povláčky v pusince..říká se tomu moučnivka nebo soor, způsobuje je ji Candida (což je houba), je to saprofyt (každý ho má normálně v těle), děti ještě nemají takovou imunitu..takže dělá často bílé povlaky v pusince. Nejlepší je na to genciánka, ale barví ..ten Borax moc neznám..

krista
10. pro 2009

Mirax musím ti oponovat, říká se že genciálka je karcinogenní a jak jsem psala potom Devile, nám nepomohla a to jsme ji používali asi 3měs. v kuse, všechno bylo fialový, malá má fotky jako miminko jenom s fialovou pusou, všechno jsem pořád vyvářela i hračky, který se pak pěkně zkroutily a nepomohlo to 😉
Jinak koukám, že si taky užíváš 😖 tak držím palečky ať držíš pohromadě ještě aspoň měsíc 😲 🙂

Garfi tak to dělám já teď s Kristý že jí balim do deky a nánožník má 😅 protože fusak podědil malej a ona stejně pořád lítá tak mi to přišlo takový zbytečný 😅 ale loni ho měla, když ještě nechodila, to jo 🙂

Samso tak jsem zvědavá co vybereš, ono je to těžký kupovat třeba něco co neokoukneš a nevyzkoušíš co 😲 a ten Fyn tuším moc nemají 😒

Mariap ty začátky u nás byly dost podobný, vím, že ti to nepomůže, ale vydržžž!!! Ono bude určitě brzo lépe, nic jiného se dělat nedá ☹ pokud by ti někdo pomohl neváhej a šoupni Mišáka na hlídání 😉