V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

plechajda
4. srp 2009

no tak ja si rikam, ze jsem ani s prvnim nebyla tak to snad bude ok 😉

smardik
4. srp 2009

já taky s prvním nebyla, v době kdy se to dělá jsem byla v nemocnici a tam to nedělali a jak mě pustili bylo už pozdě

plechajda
4. srp 2009

Tak hlavne ze jste v pohode 🙂 me snad vysliy dobre triply - toliko odsuzovany, pac uz to je 3 nedele a nikdo nevolal

smardik
4. srp 2009

jo jsme v pohodě 🙂 já si to raději zaplatila když je ta možnost, vím že je mimi v pořádku a jsem klidnější

plechajda
4. srp 2009

ja asi zacnu bejt klidna az se ozenej a vdaj :o) 😀

smardik
4. srp 2009

plechajda mám strach že ani to ne

plechajda
4. srp 2009

skoda, ja se tesila 😀

kacka79
4. srp 2009

Plechajda - oni to taky dělají pokaždý jinak, při Fílovi jsem byla ve 12tt na velkým UTZ + potom v 16tt na těch triple testech.. no teď to dělají najednou - v podolí ve 13+0 - ráno jdu na krev, pak v 11h na UTZ a hned ten den jsou výsledky.. No já jsem si to zjistila v porodce na jaký ty testy mám jít a pak mi to moje mudr napsala - tu žádanku 😉 Jinak kamarádka taky rodila na bulovce a říkala že super, já to mám taky do podolí kousek 😵

krista
5. srp 2009

Ahojky 🙂

Vidím, že řešíte ty tripply, já měla při obou těhu jiného doktora. Prvně jsem to měla zadarmo (moje Dr. mě odeslala kolem 13tt) na genetiku, podruhé jsem si to platila a dělal mi to přímo můj Dr. (ta předchozí Dr. neměla UTZ vůbec 😝) ale stálo mě to jen 300,- a zaplatila bych si to také pokaždé znova. Mě to ještě Dr. hodně doporučoval (asi už jsem to tady psala nevím, kdyžtak se omlouvám za opakování) já jsem v začátku těhu dostala silnou injekci kortikoidovou, protože jsem měla hodně špatný ekzém, nemohla jsem s rukama fungovat a na jednu nohu stoupat... tak jsme se báli, že mimčo nebude v pořádku.

krista
5. srp 2009

Nějak jsem to zapomněla dopsat 🙂

Jinak ten screening je prý výborný, takže mu věřím, když vyjde dobře a ostatně věřím i tomu když vyjdou dobře tripply, ale nevěřím tomu když vyjdou špatně 😝 na těch jsem taky byla 2x a naštěstí dobré 🙂

Teď jsem zvědavá na ten II.těhot. screening, UTZ je dobrý a ještě uvidím co krev a hlavně cukr, to by mě dostalo kdyby mi ve 36tt (kdy jdu na další KO) řekli že mám cukrovku 😕 😅

plechajda
5. srp 2009

Krist ve 36tt to jeste jde kdyby ti to nasli, to mas jen 4t bez sladkyho 😀 ale v tom 25tt nebo kdy se dela ten prvni to je vetsi voprus....me se teda v prvnim nastesti vyhla 😉

krista
5. srp 2009

Plechajdo to jo, ale docela by to byl asi průser takhle pozdě 😅 no nic tý cukrovce nenasvědčuje, prvně jsem ji taky neměla, tak snad to bude OK, nějak se tím ani nestresuju 🙂 Mě jen děsí případ kamarádky, který testy na cukrovku nedělali, takže na ní nepřišli, malej se narodil ve 37tt, měl snad 4,5kg (nejsem si jistá přesnou váhou) a dost velký potíže - silná žloutenka, výměna krve, ještě má něco s ledvinama, no je to šmudlík malej a tomu se dalo předejít 😔

A co prcek pořád nekopká? Ani nějak šimrání? Je to lenošek jo? 🙂

garfieldmail1
5. srp 2009

Tak co se týká screeningů v I.trim. tady v Ostravě, tak tu to stojí od 650,- Kč, každá porod pozitivní, jak to bývá často u těch triple testů, to bych nechtěla zažít a pak nervy, jak dopadne plodovka ☹ A vůbec ta představa, jak tou dlouhou jehlou dělají ty odběry přes břicho, doufám, že to nebudu muset podstoupit ani tentokrát!

Jinak já mám teď teda úplně jiné starosti... Nad ránem mě sbalil Keenu Reeves a vzápětí mne i požádal o ruku 😀 , tak teď nevím, jestli se mám sbalit a valit do Ameriky vyřizovat ty formality kolem svatby 😀 😀 😀 A to ještě nechcu vidět, co na to Johny Depp, až to zjistí, že ho Reeves předběhl 😀 😀 😀 (A že zrovna dnes se Luky musel probudit o půl hodiny dřív 😠 Vůbec nevím, že se mi zdálo zrovna o tomhle herci, ne že by se mi nelíbil, ale dlouho jsem ho neviděla v žádném filmu.... 😀 To jsou asi ty těhotenský sny.... 😀 )

garfieldmail1
5. srp 2009

Nějak mi vypadla slovíčka... 😕 Chtěla jsem napsat, že každá porodnice to má jinak a že tyhle testy v I.trim. nebývají hlavně tak často faleště pozitivní jako u těch triplů......

Omlouvám se, to bude asi tím snem.... 😅

smardik
5. srp 2009

garf já platila a chodím do Orlové do gynetu ale mají ordinaci i v ostravě a tam se taky platí 600

já u Toma plodovku odmítla a je zdravý

krista
5. srp 2009

Smardik to jsi měla odvahu a hlavně že to dobře dopadlo. Já bych na plodovku šla, kdyby mi byla doporučena, chtěla jsem (i manžel) co nejvíc minimalizovat ten fakt, že porodím postižené dítě aniž bych o tom věděla.

Garfield, tak jsem to taky myslela, proto píšu že těm pozitivním tripplům nevěřím, viděla jsem tu právě mnoho případů kdy to bylo úplně z cesty 😖 Sny máš teda parádní, já si je často nepamatuju a nebo se mi zdají takový hovadiny, že to nejde ani popsat 😅

smardik
5. srp 2009

kristi to riziko prostě za to nestálo natož když tripply vychází často falešně

kacka79
5. srp 2009

garfield tak to jsi na tom líp s těma snama, mě se zdálo že žiju se svým bývalým - no a to mezi náma žádná výhra nebyla - no a ráno jsem se vzbudila úplně mokrá a byla jsem ráda že jsem tam kde jsem 😀

Smardik - tak to jsi hrdina, to já bych asi na tu plodovku šla, hrozně bych se bála celý zbytek těhu 🤐

smardik
5. srp 2009

kaci já nehodlala podstoupit riziko potratu ale báli jsme se ale zas ne strašně, kdyby to bylo fakt nějaká hodně vážná vada zjistí to i na velkém UTZ nebo tak

krista
5. srp 2009

Já chtěla jít na amnio dobrovolně tohle těhu, jelikož jsem prodělala ty neštovice a riziko tam bylo, ale amnio prý zjistí jen ty vady co jsou genetický, nikoliv pozdější, takže ono by to bylo zbytečný a bála jsem se taky hrozně, že mě budou píchat do břicha... ale zase jsem si říkala (já jsem v tomhle tvrdá tak se omlouvám) lepší by bylo o to miminko přijít než kdyby mělo být postižený a nic by ze života nemělo ani my ostatní ne 😔 je teda pravda, že se občas stane, že přijdou i o zdravý mimi kvůli tomu a to by mě strašlivě mrzelo ☹

Kacka taky máš zajímavý sny 🙂

Mě už se třeba dlouho nezdálo o prckovi nebo porodu, to mívám taky takový spešl sny 😵

garfieldmail1
5. srp 2009

krista, to jsi mi připomněla, že mně se už zdálo, že jsem porodila a myslím, že to byla holka, ale hlavně jsem asi třetí den od porodu zjistila, že jsem jí ještě nedala najíst 😀 😅

No zrovna včera večer jsme koukali na nějakou kriminálku a byli tam lidé s downem a já se ptám přítele, jak by reagoval on, kdyby se ukázalo, že naše dítě bude postižené (já mám na to stejný názor jako krista, ale nikdy bych to teda nechtěla řešit doopravdy 😔 ) a přitel hned hrdinně, že co se dá dělat, museli bychom se o to dítě postarat. A já, že teda by nechtěl, abych šla na potrat a on: To jde, takhle pozdě?, tak to je potom jasné.... Ti chlapi teda mají přehled..... 😕 😠
Něco jiného by bylo, kdyby se nedej bože něco stalo s již narozeným dítětem a zůstalo by postižené i mentálně, to už člověk prostě miluje a asi to jen tak nejde dát do ústavu.... No ale raději nad tím ani nepřemýšlet, člověk se hned bojí, aby cosik nepřivolal. ☹

kacka : tak ty už jsi teda byla na tom utz v 13tt? Jsem zvědavá, jestli bude vidět pohlaví? 😉 Jinak mimi bude jistě v pořádku, to je jasné 😵
Já jdu v pondělí na triple, měla by mi dr dělat i utz, tak jestli se mimi ukáže z té správné strany a dr to bude tak detailně zkoumat, jako minule, tak bychom už mohli mít celkem jasno 🙂

kacka79
5. srp 2009

Garfield jdu příští úterý, tak pak písnu jestli je vše OK.. No jsem zvědavá, jestli už se mimi ukáže - co ýe tam asi tak má.. no myslim že to ještě vidět nebude 😒 Už bych to hrozně chtěla vědět 😵

smardik
5. srp 2009

já jdu k dr. zítra tak jsem zvědavá zda se aspon náznakem dozvíme co by to mohlo být

samsa
5. srp 2009

Ahoj holky, můžu se přidat? Já už vás nějaký čas šmíruju, ale teprve včera jsem byla na screeningu v prvním trimestru, který dopadl dobře, takže jsem se odvážila si dát týdny do pasu. Jsem totiž po dvou potratech, takže strach byl, ale snad už to doklepeme až dokonce.
Řešíte testy? No, mně vyšel s malou taky pozitivní tripl test na downa 1:140, na plodovku jsem taky nešla, páč na ultrazvuku vše vypadalo normálně. Sice mě upozornili, že ne vždy to jde na ultrazvuku poznat, ale já se bála, že po odběru potratím a taky jsem tenkrát byla na screeningu v prvním trimestru, který vyšel dobře. Ale nervy to byly až dokonce a docela velké. Vím, že moje první otázka po porodu byla, zda nemá downův syndrom 😔

smardik
5. srp 2009

samsa ahoj, určitě se můžeš přidat, něco nám o sobě řekni jsme zvědavé 🙂. já na plodovku nešla z toho samého důvodu že jsem se bála že potratím a na UTZ bylo vše v pořádku

samsa
5. srp 2009

Ahoj Smardiku, haha, to jsi mě zaskočila, ani nevím, co o sobě napsat, ale zkusím to 🙂 Táhne mi na 32, takže jsme s druhým mimi nechtěli otálet, ale jaksi to příroda vyřešila po svém, chtěla jsem děti brzy po sobě, hlavně kvůli práci. Teď už bych měla druhé mimčo u sebe. No a nakonec je budu mít o 2 roky a 10 měsíců. Docela se bojím, aby se měly rády, protože malá moc nechce o druhém mimi slyšet, když jí chci ukázat fotku z ultrazvuku, tak utíká a říká, že mimi nechce. Bude to asi těžké, ona je taková aktivní, docela uvztekaná (něco jako Kristýnka od Kristy), teď už je to teda mnohem lepší, ale je taková svéhlavá a vše musí být po jejím. Jinak v tomhle těhu mi začalo být špatně až cca před 14 dny, ale to pořádně, celý den je mi na zvracení a jsem šíleně utahaná a vyčerpaná. S malou jsem blindila, ale rozhodně jsem nebyla tak vyfluslá, tak se děsím, jestli to takto bude celé těhu. Usínám za pochodu.

smardik
5. srp 2009

samra příroda to bohužel někdy vyřeší, u nás to taky vyřešila ted, byli to dvojčátka ale jedno odumřelo. My budem mít děti od sebe 15měsíců tak jsem zvědavá jak to půjde a jak bude TOm na mimčo reagovat. Malá si určitě časem zvykne, jak se vůbec jmenuje

samsa
5. srp 2009

Máme Nelinku 🙂 A druhé mimi vůbec netušíme, jak se bude jmenovat, ani kluk ani holka. Bude to ještě boj.
Jé, tak ty jsi čekala dvojčátka, hlavně, že aspoň to jedno je bojovník. Bohužel to je časté, ale určitě je to člověku líto, když věděl, že jsou tam dvě.
To budete mít dětičky opravdu blízko u sebe, takhle nás měla mamka s bráchou, říkala, že první rok to bylo na provaz, ale pak už to bylo super, hráli jsme si a nikoho jsme nepotřebovali a doteď máme bezva vztah.

smardik
5. srp 2009

🙂 u nás je boj o jméno pro holku, pro kluka máme vybrané. Jo je mi to líto že je jen jedno ale už jsem se s tím srovnala. No ze začátku to asi bude síla, i proto že manža chodí z práce nejdříve v 17 ale to málo kdy, jinak spíš v těch 18 tak s nimi budu věčně sama

samsa
5. srp 2009

Smardi a co máte pro chlapečka? My zase bychom spíš vybrali něco pro holčičku. Líbí se nám Viktorka, ale je dost dlouhá k našemu příjmení a přijde mi, že nějak nejde k Nele. Taky se mi líbí Ester a Sabina (ty manža úplne zavrhl) a taky se mi líbí Zoe, ale nevím, zda to není moc velký úlet a manža se nato taky moc netváří. Pro kluka vůbec nevíme, páč hezká jména typu Tomáš, Jan, Jakub, Adam máme v rodině a nechceme, aby dítko bylo po někom.