V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

plechajda
25. led 2010

Kacko u vas snezi jo?? Tady teda ani tuk hele...leda tak kosa a hnusnej vitr 😒

ja teda "prenasela" 2 dny a nic jsem pro to neudelala abych rodila driv 😉 myslela jsem na sex tak max ale na ten ani nedoslo 😅 jenze za chvili skonci 6ti nedeli a uz se nebude dat na nic vymlouvat - leda na tu antikoncepci 😅 😀 😀 😀

samsa
25. led 2010

Pazhi, já právě taky myslím, že to CS nic neznamená. Ani nemám poslíčky, akorát teda břicho mám úplně dole a je to i cítit. Jak mi tam mimís tlačí, tak jsem dole celá opuchlá. Já právě nechci, aby se mi to rozjelo, protože mimi je malé, tak chci vydržet co nejdéle. Jo a mám +10 kg, snad už nenaberu, už mi to stačí.
Garfi, na ten odhad jdu až v neděli s tím monitorem, dneska mi utz nedělala.
Kači, tak jestli se ti to už nerozjíždí. Filípka jsi taky rodila nějak touhle dobou, jestli se nepletu.
Krtečku, páááni, krokusy, kdy my se tady dočkáme...já už chci jaroooo.
Holky a hlásím fakt paniku z porodu, bojím, bojím.

plechajda
25. led 2010

sams ja myslim ze na paniku uz je pozde, dovnitr muze a ven musi hele - neboj, vsak az prijde na vec adrenalin myslim vykona svoje a bobecek az bude venku tak to bude vsechno super 😉 🙂

pazhitka
25. led 2010

plechi 😀 😀

samsi- aha, spatne jsem to pochopila- tak at se mimi drzi co nejdyl! ja mam totiz spis opacny problem a bojim se obrika, takze by mi nevadilo, kdyby se podival na svet driv 🙂 drzim palce! a bojim se mooooooc! 😖 😖

plechajda
25. led 2010

holky me u obou rikal kazdej dr neco jinyho - jeden ze je mimi veliky, druhej zas ze je nejaky maly a obe deti meli prakticky shodnou vahu a to 3,24 a 3,4 - ty jejich vahovy odhady jsou straslive nepresny a to sami i dle utz

sams ja myslim ze mimi bude mit vahu akorat, jde spis o to aby jsi prutoky pupecnikem mela ok at je mimi vyzivovany dobre a zbytek uz nech na nem 😉 jestli bude mit 2,7 nebo 4 pri narozeni je jedno,obe jsou pekny vahy jen to mensi se bude lip drat ven 😉

samsa
25. led 2010

Pazhi, tak si to vyměníme, ty už porodíš a já si ještě počkám 😉
Plechi, snad jo, třeba budu překvapená a vyleze mimi 3,5 kg 🙂 Vím, že ty odhady nejsou přesné, ale já mám i dost malé břicho, menší, než u malé, tak mám trochu strach. A taky bych nerada tvrdla v porodce třeba 10 dní 😝

nicole_11
25. led 2010

Devil...já studuji ruštinu a literaturu na fildě, v pondělí mě čeká taky dost těžká zkouška a všechno se nestihnu naučit, takže přemyšlím, že půjdu až v půlce února na poslední termín, chtěla jsem to už mít všechno ted za sebou, ale za ty nervy mě to nestojí...

jinak se stěhujeme z podnájmu do podnájmu, máme 2+1 s terasou a zahradou, tak v létě to tam bude super, no ale za rok se budeme stěhovat znovu, to mě asi mrdne s 2 dětmi, chceme si koupit byt, ted muž doplatí své půjčky a za rok si vezmeme hypotéku, bydlet po podnájmech s dětmi se nedá...

MM zrovna uspává syna, remcal že syn chodí pozdě spát, tak ted když bude mít volno tak ho bude uspávat 😉 ale nějak mu to nejde, slyším ho ještě trošku pobrekávat...

plechajda
25. led 2010

myslis kvuli vaze ?? se mnou byla ted na pokoji holcina a ta porodila holcicku 2,6kg a sla domu normalne - dite neshodilo vic jak 10% vahy a jak zaclo tect mliko zacla pribirat, takze sla normos domu - prece nemuze mit kazdy dite pres 3kg ne ? 😉

samsa
25. led 2010

Plechi jo, já myslela kvůli váze. Tak to jsi mě potěšila, díky 🙂
Holky, jdu do pelechu, dobrou.

plechajda
25. led 2010

nicol u Vas se jeste nespi jo?? v kolik chodi malej spat ??

U nas teda jede rezim od zacatku kolem 18 dopelechu, tedka teda nejpozdeji do 19 a stejne od pul sesty uz ziva na cely kolo 😉 aspon vecer chci mit klid a jeste aby mi tu malej strasil - spi aspon rano dlouho ??

nicole_11
25. led 2010

Většinou chodí spát v 21h, jenomže dneska odpo spal od 13´30 do 16h a proto tak protestuje, odpo musí spát max. do 15h, jinak je pak problém ho večer uspat a usíná až později, on po odpoledním spánku dokáže být vzhůru 6-8hod....nevím po kom je takovej nespavec 😖

i když co jsem těhu nedokážu usnout dřív jak o půlnoci, což mě docela štve, ale naštěstí syn vstává až kolem 8

plechajda
25. led 2010

tak ta 8 o tom se mi muze jen zdat, u nas se vstava v 6 😠

krtecek
25. led 2010

Garfi, Pazhitka - no voda mi praskla ve stredu vecer, kontrakce jsem mela kazde 2min, do porodky jsme dorazili o pulnoci a pak se postupne zacaly prodluzovat az na jednu za 30min. Ve ctvrtek nas poslali domu, ze kdyz nic, tak v sobotu na vyvolani. Jenze v patek jsem zacala mit zkalenou plodovou vodu, takze zase kolem pulnoci znovu do nemocnice. To uz jsem mela opet kontrakce po 2min. Do te doby kazdych cca 20-30min, takze jsem prakticky vubec nespala, jen jsem si davala vany a manza se do me snazil nacpat nejaky jidlo. No a nakonec jsem byla tak vyrizena, ze jsem malou tlacila vic jak 5hodin. Total unavena a dehydratovana a tak mi ji pomahali tahat pumpou....no doufam, ze tentokrat to pujde rychlejc. By se mi nemel o Anicku kdo starat. Mam neschopnou tchyni a rodice prijedou az pak.

Tak u nas se teda chodi spat taky pozde mezi 8 a 9. A to Anicka uz vicemene nespi pres den. Ona je desnej podes, chvili neposedi....Ale taky spi az do 8 do rana a nekdy i dyl 🙂

garfieldmail1
25. led 2010

samso, tak to ti teda nezbývá, než vydržet nejmíň až do neděle, když už to máš domluvené, že 😎 😉

krtecek, no ty mne dneska dostáváš teda, tobě praskla voda a oni tě druhý den poslali domů??????? 😕 😕 😕 A co riziko infekce, no čumím teda, nebo mám já nějaké špatné informace, jak by se mělo postupovat....
To ti opravdu moc držím palce, aby to tentokrát byla rychlovka a vše proběhlo ve větší pohodě!!!!!!!! 😵 😵 😵

No Luky mi usnul ve 22, spal odpoledne, tak mne to ani nepřekvapilo 😠 😅 Ale ráno taky vstáváme většinou kolem osmé, takže aspoň to 😅

smardik
26. led 2010

krtecek tos teda měla porod, co vím po odtoku vody by mělo mimčo myslím do 24hodin být venku, píšu si tu ještě s jedné diskusi s holkama a té včera praskla voda (snad v 1v noci nebo tak nějak) a řekli jí že pokud se nic nezačne dít budou vyvolávat a už večer psala že ji to začínají vyvolávat

holky manža vypadá strašně, nevím zda se mám modlit at rodím nebo nerodím ☹, on by ted fakt k porodu jít nemohl, na návštěvy pak taky ne a starat se o malého taky ne, je to na houby ☹

devila
26. led 2010

Ahoj holky,
Smardik - to je zákon schválnosti s tím manželem. Tady je to fakt zákonité, že před porodem někomu někdo onemocní. Tak držím pěsti, at se to už moc nerozjede a rychle se vyléčí.

Krtecek - to je teda síla ten porod. Tak budu držet pěstičky, aby to tentokrát bylo rychlé a pohodové. Mě u starší dcery taky praskla voda a taky mi v porodnici řekli, že mám 24 hodin abych začala mít bolesti, že pak se to musí řešit. Jenomže ta dr. asi přehlídla, že mám streptokoky - nechala by mě fakt asi 24 hodin. Pak ale přiletěl primář, že to musíme urychlit kvůli těm streptokokům, tak i dal tabletku a začalo to 🙂

kacka79
26. led 2010

Ahoj holky, tak jsem vyslala Fílu s kamarádkou na cvičení, jsem úplně ko, pořád mě tak bolí to břicho, no snad to do zítra vydržim - to jdu ráno v 8h na kontrolu a na monitor+UTZ..

Smardik tak to je na ho... jestli je manžel nemocnej, no a oni to ještě tak prožívaj, no pech před porodem. Tak hlavně ať se dá dohromady co nejdřív, ať je schopný aspoń jít k porodu a postarat se o Tomína.

Krteček - no to teda čumim 😠 No mě prdla voda v 37+2 myslim, a řekli mi, že do 24h musí dítě ven, kontrakce se mi rozjely, ale porod nepostupoval - tak do mě cpali vše možné i nemožné a za 22h jsem porodila, Fíla měl rovný 3kg, takže super váha, byli jsme sice 8 dní v porodce kvůli silné žloutence, ale jinak byl OK a úplně donošený 😉 Kdybych rodila ve 40tt měl by prý určo přes 4 kg 😅
Holt asi každá porodnice má své postupy - mě dělali i každou hodinu monitor - jestli je po odchodu plodovky dítě OK, já bych teda měla asi strach jet domů.. no ale když ti to řeknou, co máš dělat, že joo 😒

smardik
26. led 2010

kacka musím říct že zas v tomhle je manžo v pohodě že to neprožívá, neumírá jak má rýmečku a stará se (už se z toho blbého období vzpamatoval a začal zas pomáhat), místo aby včera ležel myl nádobí, dělal mi večeři apod. ale dneska hned jak dojde prostě jde ležet a je to

nicole_11
26. led 2010

Krtecek ten tvůj porod je teda síla...jak píšou holky po odteklé plodovce by jsi měla do 24h porodit a kde jsi panebože rodila?! 😲

Mně voda taky odtekla v noci a ráno jsem měla jít na vyvolání kvůli tlaku, takže jsme jeli v noci do porodky, tam si mě už nechali a Dr. mi řekl, že nebudou čekat až se ten porod sám rozjede a dali mě ráno tabletku...a měla jsem fakt rychlej porod, po tabletce byl malej za 3hod.venku....a jak vidím tady na MK, tak druhý porody jsou rychlejší, tak jestli mi ho zase budou vyvolávat, tak sotva mi dají tabletku tak mimčo bude asi na světě 🙂

jinak dnešní noc u nás zase katastrofa..v noci se malej probudil a 1,5hod. se převaloval a řval, nevím jestli ty zuby nebo co 😒

kacka79
26. led 2010

Smardi tak to máš štěstí... u nás je právě rýmička smrtelná nemoc, tak se modlim, aby ji manža někde teď nechytil 😅 Mít na krku dvě děti a hekajícího manžela je fakt hrozná představa 😀 😀

nicole_11
26. led 2010

plechi u nás by ani nešlo aby malej chodil v 18h do pelechu, my hodně výletujeme a jezdíme po návštěvách a domů se většinou vracíme v těch 19h, dávám ho do postele tak v 20´30, což je pro mě ideál...mě by zabilo to ranní vstávání v těch 6, to bych pak celej den byla jak mrtvolka....

plechajda
26. led 2010

kacko tak to fakt je, to mi ver 😠

dneska je teda den 😠 😝 😝 😝

devila
26. led 2010

Ahoj holky,
jen v rychlosti:

V poradně:
Sabinka 87,5 cm 13,45 kg
Sofinka 61 cm 5,65 kg

Teda mě spadla při těch váhách a mírách čelist 😀 Paní dr. říkala , že je teda na Sofinku zvědavá příště 😀 !!!

smardik
26. led 2010

holky tak jsem doma z poradny, na monitoru kontrakce žádné, otevřená na jeden prst a v pondělí se mám hlásit v porodnici, sám říkal že pokud chci rodit at mě manžel proštouchne že někdy to pomáhá 😀 😀 😀

kacka79
26. led 2010

Devila tak to jsou holky teda pěkňoučký 😵

Smardik - tak hurá do toho 😀

smardik
26. led 2010

kacka co myslíš že děláme poslední týden každý den 😀 😀 😀

kacka79
26. led 2010

Smardik 😀 😀 No aspoň si ještě užijete, vždycky si můžete říkat, že je to třeba naposled 😀 😀 / jako před porodem myslim/

mahulena
26. led 2010

ahoj zeny🙂
pazhitko, souhlasim, taky na CS moc neverim, ale je fakt, ze CS 8 uz zni vazne 😲 😎 , Samso, drz se!!!!!!!, povede se ti aspon malinko odpocivat?
Plechy, a neni to na palici doma, co delate?
Krtecek, zavidim to pocasi...

mahulena
26. led 2010

Devilo, to jsou teda miry! 😲 😎 , ty jo, Justynka mela po sestinedli 3,90kg a Dr rikal, jak krasne pribyva 😀

Jinak dnes jsme byly na vytvarce, neco malo podelaly doma a vecer me ceka tehotensky cviceni, docela se tesim, dlouho jsem kvuli te viroze nebyla.

pazhitka
26. led 2010

ahojky!
tak my jsme taky nachlazeni vsichni, takze dalsi indicie bliziciho se porodu? maly v noci spal priserne, ryma obrovska a rano mel skoro 38☹ ach jo...

devilo- krasne miry! kolik mely holky pri narozeni? To jste skoro jako my- Tob- mel pri narozeni 4 kg a v 7 tydnech 6 kilo!