V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
6. srp 2009

Samsa já si nějak nedělám naděje, že jí to vydrží, ale už jí to drží asi tři dny - to že je hodná a neprořve několik hodin, taky si zařve, to zase neni tak, že by byla celý den jen zlatá, ale je to mnohem lepší než bývalo... ovšem tohle období mívá vždycky na pár dní a pak jako když utne a zase jede v tom svém starém režimu, tak si nechci dělat planý naděje 🙂 ale je to fajn, že se s ní dá domluvit a nemusím jí přeřvávat 😅
Já vím, že teď řeknu asi kravinu, ale netrápí Nelinku třeba zoubky? Už má asi všechny viď? Jen jestli neni protivná teď opravdu z nějakého důvodu, když už byla taky jeden čas dobroučká.

To je super, že vás práce bavila, mě celkem taky než jsem teda byla půl roku před odchodem přeřazená na jinou pozici, tam bylo v popisu něco co mě se osobně moc nelíbilo, bylo to kvůli tomu že tam odešla jedna kolegyně a já jsem se měla vracet zpátky až by se zaučila jiná, no ale zkejsla jsem tam celkem dlouho 😝 kolektiv byl taky super, ALE co jsem mluvila s kolegyňkama a vím to sama když se tam jdu podívat - nikdo už tam nezbyl ☹ všichni šly za lepšíma penězma, na mateřský nebo na jiný odd. (a nás je ve firmě hodně, takže když je někdo jinde, tak se nepotkáte) navíc taky nevím jak bych to zvládala s prac. dobou kterou jsem měla, buďto jsou 12tky nebo zabijete celý den, protože na 8mičky se chodí na střídačku od 9-17:45 a 10-48:45 to vůbec nevím jak by se tohle řešilo s dětma, když školka má jen do 17h nebo tak nějak, aspoň u nás 😉 a bůh ví jak ono to bude za ty tři roky, proč se člověk tímhle pořád stresuje co 😅 🙂

krista
6. srp 2009

Jinak přeju taky dobrou noc, už fakt musím, jsem přes den strašně unavená, mívám takovou krizi kolem 13-15h a to je mi fakt bídně, strašně bych spala, ale smůla 😝 🙂

garfieldmail1
6. srp 2009

Samsa a Krista : náš Luky je zlatíčko, ale občas (velmi málo) má své chvilky a řeknu vám, už v té chvíli ztrácím nervy ☹ Na Lukyho sice nekřičím nebo ho nebiju, ale musím si třeba rukou praštit do stolu nebo jak mám otevřenou skříňku, tak prásknu dvířkama, což Lukyho rozpláče, rozlítostní a to je mi pak tak strašně líto. ☹
A to nejsem žádný nervák, ale jak má Luky svou chvíli a já zrovna musím třeba vařit, prostě nemám na něj čas, tak se těžko ovládám, jsem fakt ostuda 😖 Takže si vůbec neumím představit, jak bych to zvládla na vašem místě. Držím moc palce, ať to ty vaše holky konečně už přejde, máte teda co dělat 😎 A určitě to není chyba ve výchově, je vidět, že se o všechno zajímáte kolem dětí, že se fakt snažíte 😉

Samsa, než se to tobě narodí, tak bude Nelinka určitě už dávno zase v pohodě 😉 A ty, Krista, budeš mít zase hrozně hodně miminko, co Ti vždycky dobije baterky 😵

Holky, teď jsem asi na řadě já, kdo se možná dozví pohlaví, jdu na utz v pondělí odpoledne, přijde mi to, jakoby to mělo být až za měsíc, jak jsem nedočkavá!!!!! 😠 Já bych chtěla teď holčičku, ale mít dva kluky lumpíky by bylo taky strašně fajn 😉 Takže, smardík, to víš, hlavně ať jsou ta naše zlatíčka zdravá 😵

plechajda
7. srp 2009

Dobre rano 🙂

pridavam se do klubu obcasnych vzteklounu 😠 ale u nas je to spojeny spis s jidlem. Nechce dlabat, takze u toho sedost casti vzteka, jinak si myslim ze to je jako u vetsiny kdy to zkousi, ale behem minutky je klid 😉

Ja si na pohlavi teda musim pockat do 18.8 to jdu do Gennetu na velky utz, driv mi ho teda nikdo nedelal a utz co ma dr v ordinaci je leda tak naprd. Manzel teda vedet nechce co to je jako u prvniho, ale me to porad hloda 😎

plechajda
7. srp 2009

Jinak jak to mate v noci se spanim ?? U nas se bezne po 2h vzbudi s krikem,dostane trosku napit caje a hned zas usne...na dnesek teda noc luxusni pac jsem vstala jen 2x 😉 ale to je hooodne vyjimecne....prosimvas napiste ze treba az mu bude rok a pul to prejde a bude spat celou noc 😠 😀

smardik
7. srp 2009

dobré ranko

plechajda u nás se vstává jednou za noc, kolem jedné se vzbudí, dá si 180 mlíka a spí do ráno, chodí spát mezi 19-20 a vstává v 6, dneska vyjímečně spal do 7. no a tak jednou za týden se stane že spí celou noc a já jen ráno 😲

plechajda
7. srp 2009

smardi kdyz mi malej v noci jedl tak jsme to meli stejne....nicmene od ty doby co nechce mliko v noci a jsme na caji se takhle budi...

kacka79
7. srp 2009

ahojky holky,
tak u nás to bylo se spaním takto : do 7 měs / to jsem kojila/ - vstávačka každé 2h, potom na UM do cca 15 měs jednou za noc mlíko 210ml, a pak už spal celou noc a teď se vzbudí vyjímečně, spíš že má zlý sny, tak ho jen pohladim a spí dál. Většina 2 letých dětí co znám spí celou noc, tak Plechajda - bude lííp!!! Jo a spát chodíme tak v 19.30 - 20.00 a spíme max do 7h, spíš tak do půl..

smardik
7. srp 2009

plech no uvidíme kdy nebude chtít mlíko ale zatím jo. jak jsem kojila tak to spal úžasně

plechajda
7. srp 2009

Kaci dik jsem rada ze se to zlepsi 😀 😀 jinak u nas se taky chodi spat do 20 - 6:30

kacka79
7. srp 2009

Krista - ta prac doba je problém ☹ Je škoda že nám maminám nevycházejí trošku vstříc.. a co se toho personálu týče, u nás už se to taky hodně změnilo - všichni se nějak rozutekli a díky krizi taky bylo dost lidí "odejito"... no uvidíme, snad něco seženeme 😉

krista
7. srp 2009

Garfield ostuda nejsi, to se divím i Samse že malou nikdy nepraštila, myslím tím třeba přes ruce nebo přes plenu. Já bohužel takhle dobrá nejsem, nevydržím ty její nerváky, ona vříská tak strašně nahlas, mě praská hlava a neudržím se, totéž se stalo dneska, asi jsem to zakřikla že je hodná a tak abych si nezvykla provřískala půl kilometru procházkiy domů, kdo to nezažil tak si to nedovede představit - žádné poplákávání, vřískot tím nejvyšším hlasem co ona umí, nebyl jeden člověk co by se nepodíval, ať už z dálky nebo procházející kolem nás, každá maminka s kočárkem se otočila a ona jen řvala, řvala, celá usoplená, rudá, vynechával jí dech, hned jak jsem přišla domů tak jsem jí svlíkla a dala do postele, jinak jsem byla připravená jí hodit pod sprchu (normální - ne studenou) pokud by se nezklidnila. Zatím je ticho, ale bojím se co bude následovat až se vzbudí, dneska bych ji nejradši někomu dala ať s ní jde pryč 😔 😢

Jinak držím palečky na ten UTZ, hlavně ať je všechno v pořádku a prcek ukáže v plné kráse své pohlaví 😵

Plechajda u nás do půl roku se budila tak po 3h, od půl roku do 10timěs. nespala skoro vůbec, několik hodin v noci provřískala (zuby to nebyly), pak jsme ji odstěhovali do vl. pokoje, takže od 10timěs.-13měs. prospala převážnou část noci, budila se max. 1x2x, od 13měs. opět sem tam vřískala několik hodin v noci, v cca 15měs. jsme přešli na velkou postel a tam se to zase trochu zlepšilo, budí se max. 2x a to stačí dát dudlík nebo napít a je klid. A já jsem všechno musela řešit sama a rázně, jí nikdy nedošlo že v noci se nejí, že se má spát dýl jak 3h v kuse, že se usíná samo atd., všechno naučit, všechno stálo spoustu nocí křiku...

samsa
7. srp 2009

Kristi, přesně, to není pláč, to je ten nejhlasitější jekot, já třeba když ji vleču a ona mi vříská do ucha, tak pak fakt půl dne špatně slyším. To musí být decibely. Ona, když se vzteče, tak se úplně klepe, fialová, dech nemůže popadnout...no děs. Ale dneska už je to mnohem lepší, včera byla přetažená. Je pravda, že ji nebiju, nikdy jsem ji neuhodila, ale holky, to že je plesknete, to je beztak nebolí, jedna šupa přes zadek. Mně teda občas taky svrbí ruka, jenže kdybych jí lepla, tak se ten hysterák stokrát zhorší, páč stačí, když na ní zařvu nebo když ji lepl manžel, to bylo 1000x horší, ji to musí přejít samo a mně je jí i kolikrát líto, že tak vyvádí, páč ona sama asi neví proč.
Kristi, zuby máme už dávno všechny, těma to asi nebude. Prostě taková povaha, ale dnes zatím dobrý, ani jeden řev, všechno jde po dobrém.
Garfi, taky držím pěsti na ultrazvuk a jsem zvědavá, co budete mít.
Plechajda, mně malá spí celou noc od 18. měsíců, co jsem ji přestala kojit, do té doby v noci klidně co půl hodiny. Co jsem jí nedala, tak spí celou noc, maximálně se polopropudí, napije nebo vyčurá a spí hned dál.

krista
7. srp 2009

Samsa je fakt, že malá mi tyhle hysteráky taky často dělá když je přetažená, ale dneska se přetáhnout nemohla, vstala po 6h a vřískat začla v nějakých 9:30, když se mě někdo zeptá proč, tak já nejsem schopná říct proč, jen popíšu situaci a představ si, že ten pleskanec jako jedinej zabral až jsem se divila, ona ví že ten její řev naprosto nesnáším. My jsme si to teda dneska asi prohodily, je pořád dost protivná, zase se vzteká kvůli kravinám, no je celá zpátky, poslední dny to opravdu ona nebyla 😝

Jé a vy nechcete vědět pohlaví předem miminka co čekáte? 🙂

S tím mě holky netrapte, já jsem moc zvědavá! 🙂

samsa
7. srp 2009

Kristo, tak to si to holky asi fakt přehodily, naše byla dnes opravdu strašně hodná, bez řečí se šla večer vykoupat a to vždycky diskutujeme, protože chce pustit na počítači pohádky a dneska nic, no, však ona si to vybere jindy.
No, s pohlavím to máme tak, že já nechtěla vědět, co to bude, ale manža chce, takže to stejně asi nevydržím, když budu vědět, že on to ví. Tak už měním profil. Ale docela by mě lákalo to překvapení na sále. Ještě uvidíme. Zatím fakt nevíme co to bude, protože na screeningu mi paní dr. vysvětlila, že pohlaví jde vidět úplně nejdřív v 12+3 a já byla 12+2, takže by mi to ještě nemohla říct s čistým svědomím, bylo to fakt na hranici viditelnosti, navíc mimi nebylo dobře natočené a nechtělo udělat roznožku. A na témátku zamlkliny, kam chodím, tak tam je holčina, které na tomto screeningu řekli chlapečka a mám pocit, že jí to podali jakože je to hodně jisté, dokonce to měla v profilu, no a na velkém ultrazvuku se z toho vyklubala holčička. Ono je to fuk, ale jestli budu vědět co to je, tak vám to samozřejmě řeknu 😉 Ale něco za něco, hezky mi dáte tipy na jména. 😀 Nic mě nenapadá. Furt mi přijde, že ta naše vymyšlená Viktorka se nehodí k Nelince a kluka nevím vůbec. Klučičí jméno nesmí končit na L, páč naše příjmení začíná na L, takže třeba Michal by se k příjmení špatně vyslovoval a taky by bylo fajn, kdyby ve jméně nebylo R, páč máme chrčivé příjmení, ani ta Viktorka nezní úplně nejlíp. A nesmí to být Tomáš, Adam, Jan, Jakub, páč to máme v rodině. Tak sem s tipy 😀 To jsou kritéria, že?

kacka79
7. srp 2009

Samsa - ty máš ale málo požadavků na ty jména 😀 😀 😀 Jinak mě Viktorka přide moc hezký!!! Se jménama máme doma taky problém... no počkáme co tam máme a pak se budeme dohadovat jen kvůli jednomu jménu 😵

garfieldmail1
7. srp 2009

Tak co se týká spaní, taky Luky spí nejlíp zhruba od 2 let. Do 11 měsíců se budil za noc asi 15x na kojení, pak už jsem to musela ukončit, ale i tak se pořád budil třeba 5-6x za noc. Teď spí někdy celou noc, někdy se budí. Zase bych nečekala, že dítě bude jednou spát už pořád celou noc, my dospělí se přece taky v noci budíme 😉
A taky myslím, že Lukyho kolikrát probudí zlý sen 😕 A nejlepší je, když se ze spaní směje, to by mne tak zajímalo, co se mu zrovna zdá 😀

Dnes jsem byla na návštěvě u kamarádek, jedna čeká první mimi po xletech snažení, tak jsem za ni tak ráda, rodí v říjnu a moc jí to bříško sluší 🙂 A ta druhá má děti dvě, holčíčku 3 roky a 9 měs. a kluka 1rok a 3 měs. Takže děti od sebe 2 a půl roku. Obě jsou v pohodě, jakože nebyli od malička ani jeden hodně uplakaní nebo tak. A kamarádka říkala, že si to teď začíná už docela užívat, malý už pěkně chodí, nemusí na něj už tolik dohlížet 🙂 Ale i když je holčička hodná a manžel, co se týká dětí, úplně skvělý, tak začátky byly náročné. Prý měli pocit, že holčička je už taková docela samostatná, ale jak se malý narodil a museli se věnovat i jemu, tak najednou si víc uvědomili, kolik času pořád ještě vyžaduje ta starší. No nedá se nic dělat, začátky budou náročné 😉 Jo a její děti se jmenují Nelinka a Hyneček pro tu vaši inspiraci 😉 A ta druhá čeká nejspíš holčičku, tak to bude asi Magdalénka.
My pořád jméno nevíme, taky čekáme, jestli se "něco" přesvědčivě ukáže na utz a pak to budem řešit 😵
Já bych nevydržela čekat do porodu. chtěla bych holčičku a pak bych možná byla trošku zklamaná, takový pocit by mne zároveň asi mrzel. Když zjistím teď, že je to kluk, tak se budu prostě už teď těšit na kluka 🙂

jasovky
7. srp 2009

Ahojte, tak vysledky plod.vody dopadli dobre 🙂 🙂 🙂 Cakáme chlapčeka, no este sa uvidí na morfol.ultrazvuku...No inak s tým spaním, malú som kojila do 2 r+3 mes., vtedy zaspávala s didou a v noci ma kontrolovala, ze si trosku cucla , tak 3 x...spíme spolu na manzelskej posteli, tatinko zatial v detskej, ale v tú noc jak som ukončila kojenie, uz mi to bolo nepríjemné, tak odvtedy spinká Saška celú noc, len občas sa napije , tak 1x a niekedy vobec. Na jesen sa chystám o preloženie do detskej izbicky, snád to bude OK. Inak malá je uplne v pohode, uz si to uzívam, dá si poradiť a velmi sa teší na bračeka, aj si ho vybrala pred sestričkou a tatino je tiež Janko, tak ma ukecali, ze musí byt Janko. Dnes malý trosku kopal, tak sme sledovali vecer pri rozprávke brusko, aj pusinku mi nanho dá. Bude velká sestrička, ale viem, ze zaciatky budú tazké. Hlavne po porode, mala som totiz pri nej cisarsky rez, tak viem co ma caká , ale bude jej lepsie so surodencom 🙂 A hlavne budeme skusenejší a verím, ze malá mi bude pomáhat v rámci jej mozností 😉 Baby som strasne rada, ze sú vysledky OK. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

samsa
7. srp 2009

Jasovky, strašně veliká gratulace k zdravému chlapečkovi 😵 😵 😵 Musely to být hrozné nervy, tak teďka si budete už jenom užívat.
Garfi, Hyneček není vůbec špatné jméno, už si píšu do seznamu 😀
Holky, dobrou 🙂

garfieldmail1
7. srp 2009

jasovky: supeeeeer!!! To musí být úúúleva! 😉 Hlavně zdravé dítě, vše ostatní je nepodstatné! 😉
A z plodovky je to tutovka, že to bude kluk, že? Ta jistota je teď dobrá v tom, že můžeš říct staršímu dítěti, co to bude bez obav, že bys mu pak musela vysvětlit, jak se třeba ze sestřičky stal najednou bratříček 😀

kacka79
8. srp 2009

Jasovky moc gratuluju k výsledku!!!! A je bezva že se Saška těší na brášku. To Fíla pořád říká, žš mimi dáme k babičce 😅 😅 A taky je bezva, že budete mít páreček

krista
8. srp 2009

Garfield jo budíme se i my dospělí (četla jsem tu knížku o spaní dětí) ale základ je, aby se to dítě ukonejšilo samo a nevyžadovala každou chvilku nějaký tišící prostředky - houpání, něčí přítomnost, dudlík... pokud mu teda zrovna něco neni, takže si nepředstavuju že k ní budu do puberty v noci lítat 😅

Samsa tak to jsi zkrouhla hodně ta jména 😀 vždycky když mě něco napadne tak to zrovna nevyhovuje 😀
Pro toho klučíka mě napadl třeba David, Filip ... tam nic nechrčí 😀

Jasovky tak moc gratuluju že všechno dopadlo dobře a ke klučíkovi samozřejmě taky 😵 Mě malá dává taky pusinky na bříško a hladí, je v tomhle sladká, protože to dělá sama od sebe, jen jednou to před ní udělal manžel a teď jak vidí holý břicho tak už na něj letí 😀 uvidíme co bude říkat za měsíc až břicho zmizí a přijde Luky, teda doufám, že břicho zmizí, je taky možný že mi zůstane 😀

Ty reakce "starších" dětí, myslím tím starších od nás jsou legrační, no já doufám, že to nakonec všechny dítka vezmou dobře, všechny potřebují svůj čas, malá sice nic neříká, ale třeba bude o to to přijetí horší 😅

garfieldmail1
8. srp 2009

Luky to zatím bere nějak normálně, že budeme mít doma mimi, ale určitě si neuvědomuje, že ho budeme mít doma pořád a že ho budu třeba půl hodiny xkrát za den kojit atd.... To se prostě uvidí, jaká bude reakce 😕 Zatím ho teda jako Filípka nenapadlo miminko po porodu předat dál 😀 Akorát mu říkám, že budeme mít všichni miminko, nejen teda maminka, ale že to bude miminko nás všech a nemůžu mu vymluvit, že ho mám v břichu ale jenom já. Pořád říká, že on má v bříšku taky miminko a tatínek taky. No je fakt, že teď zrovna máme pupíky všichni zhruba stejné 😀 , asi to pochopí, až ho budu mít jednoznačně největší 🙂

Přítel právě odjel se synem zase do neděle na chatu a představte si, včera mu říkám, že by bylo super, kdyby se ráno ještě sami i sbalili 😠 No když jsme se s Lukym ráno vzbudili, byli sbalení! 😲 Chybělo jen pár drobností, bez kterých by ale samozřejmě přežili 🙂 Tak, jdu si sepsat, co jsem to všechno chtěla za víkend stihnout, kromě mnoha povinností bych ráda na chvíli na koupaliště, aspoň jednou si to užít a nemuset být pořád v patách Lukáškovi 😵 A hlavně se mi líbí, jak se Luky na chatu těší, vyloženě se musím připomenout, aby se se mnou nezapomněl aspoň rozloučit, asi si tam na mne ani nevzpomene 😢 😅

Přeji všem supr víkend!!!

kacka79
8. srp 2009

Garfield s těma chalupama to je supeeer!!! Mě jedou kluci teda jen na jeden den zítra, ale je to paráda. Fíla tam je taky hrozně rád a já mám aspoň chvilku klid 😉 U nás teda musim balit, ale i tak je to fajn 😵

krista
8. srp 2009

Ahojky 🙂

Ty chaloupky vám závidím, u nás neni kam, tak jednou za 14 dní, jezdíme k babičce na baráček kde má teď Kristý pískoviště a malej bazének + ještě maji takovej větší bazén, nic extra, klasicky nafukovací, ale bohatě to stačí 😵 zítra bychom tam měli razit tak se taky těším 🙂 Jinak já bez malý teda ještě nebyla ani na jeden den, někdy bych to uvítala, ale já bych se snad tady bez ní nudila 😅

Tak přeju všem hezký víkend 😎

jasovky
8. srp 2009

Baby, dakujem za gratulacie, chlapcek to bude na 100% a nejak som to aj od zaciatku citila 🙂 My máme nastastie asi 15min. pešo prírodné jazero s fajn vodou, trávičkou a velkým detským ihriskom, tak chodíme skoro kazdý den.Aj teraz cakám , ze sa malá zobudí a ideme, prídu aj vsetci 4 starí rodičia, sestra s 2 detmi a vecer o 18h začína hrat zivá hudba, tak bude aj disko, ved to k letu patrí 😎 No a budeme musiet kupovat novu výbavicku, lebo malá mala skoro všetko ružové a teraz to nosí najradsej, povie, ze to je jej oblubená farba...Nastastie kočíky mám 2 neutrál /hlboký Inglesina a sporták Pep Per.Atlantico/ , akurát golfác máme pekný ružový, predáme. Meno Janko chce tatinko, tuži mat menovca juniora, a Sašku som vybrala ja 😀 Ale viete už mi to je jedno, najdolezitejšie je zdravie!!! Tak pekný víkend všetkým. 😎 😎 😎 😎 😎

smardik
8. srp 2009

jasovky moc moc gratulujem, koukala jsem se dívat do vaši NT diskuse jak se vám daří 🙂, mi naštěstí vyšlo NT dobře a taky čekáme chlapečka, bude se jmenovat Jan

jasovky
8. srp 2009

Fakt, tak to budú menovci... 🙂

smardik
8. srp 2009

jo fakt 🙂 bude po mém dědečkovi

jasovky
8. srp 2009

My zas po tatínkovi a jeho dedkovi / teda syncek bude mat také isto meno ako pradedko z mužovej strany/ 🙂 Inak ja mám tiez meno po prababke - Katarína 😉 ...Tak nech sú tí naši Jáníčkovía zdravučkí 🙂 🙂 🙂