V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
11. srp 2009

Garfield - Fífa s náma spal do roka v pelíšku, pro mě to bylo vždycky praktičtější - dost cestujeme, ať už po známých nebo mimo ČR a pro mě bylo jednodušší neřešit postýlku. Ale pak mi spadnul s postele v noci - rána šílená, no spadl jako na obličej, já se bála že má zlomený nos nebo něco takovýho. Od té doby jsme učili na postýlku, první noci večer plakal, ale tak po 3 nocích už OK. Teď když není manža v noci doma, tak ho vezmu ke mě a náááramně si to oba užíváme, ale on ví, že je to vyjímka, když tatínek není 😅

No mimi bude spát zase s náma, mě to vyhovuje kvůli kojení a tomu vstávání... a v tom roce zase půjde k sobě 😵

Ale kamarádka má 2 děti a spí v ložnici všichni 4 + velký pes, a taky to zvládají 🙂

krista
12. srp 2009

Samso to doufám, že do školky se toho zbaví, chtěla jsem ji od září dávát na pár dní do jesliček, když budu potřebovat něco zařídit, určitě nechci aby tam byla na pořád 🙂 ale asi to bude problém nejen s tím chováním, ale taky s tím že třeba nikde jinde než doma neusne. Já už vidím jak se budu stydět poslouchat kolik děcek kde pokousala a jak tam celej den drásala učitelkám nervy 😅

Celulitidu mám taky, o tý jsem se ani nezmínila, no já mám snad všechno na co si vzpomenete 😀 i krásný křečáky 😝

Mě zůstalo určitě to břicho vytahaný, nijak jsem neposilovala, dokud jsem kojila tak jsem se toho bála, abych nepřišla o mlíko, no a vzhledem k tomu že jsem kojila do 12tt tohodle těhu, tak nebylo kdy, ale teď s tím snad něco udělám, pod tričkem nikdo nic nepoznal, ale když jsem triko neměla, tak prostě nebylo pevný.

Garfield s námi malá nikdy nespala, jen jako hodně malinký miminko první měsíc občas, takže já ti bohužel nepomůžu, ale myslím si, že s takhle velkým klukem už se dá i domluvit 🙂 Asi to nebude jednoduchý, ale říct mu že je velkej kluk a že bude mít teď vlastní postel jako dospělý, co na to řekne 🙂

Našeho malýho budu teda učit taky hned na postýlku, mě to společný spaní nevyhovovalo z toho důvodu, že každej se bál pohnout, aby někde nezalehl dítě, o intimnostech nemluvím a taky jsem nemusela uspávat, do postýlky jsem jen položila, odešla a ona se zavrtala a spala a tak to vlastně funguje dodnes 😉 a postýlku mám 40cm od sebe, takže jen natáhnu ruku a je to 🙂

garfieldmail1
12. srp 2009

krista : no tak to jsi měla s Kristý dobré, že jsi ji položila do postýlky a ona tam spala. U nás to tak bylo jen na začátku, později jak jsme položili do postýlky, tak se vzbudil a plakal, tak jsme znovu uspali na rukou, znovu se vzbudil a v noci, když to tak bylo stále častěji a já zjistila, že u mne prostě při kojení hned usne, kdežto půlhodiny ho uspávat v postýlce a za další ani ne hodinu byl zase vzhůru... To bylo mnohem pohodlnější už ho v té posteli u sebe nechat, jinak bych se vůbec nevyspala.

kacka : taky mi Luky spadl z postele, když měl 9 měsíců, přijeli jsme ten den z dovči unavení jako blázen, takže já spala jako dřevo a nevšimla si, že se Luky někam přesouvá a už to bylo 😖 Už jsme vlastní postel i zkoušeli, ono to snad půjde, ale jak říkám, nechce se mi za ním v noci běhat. On totiž, jak se vzbudí, tak za náma nikdy nepřijde, ani přes den. Sedí na posteli a volá nebo pláče. No ale zkusíme to po dovolené, asi je to o tom, několik nocí vydržet 😵

krista : jesličky zkus aspoň na těch pár dní, když to bude problém, tak ji tam dávat nebudeš, lámat přes koleno to asi nebudeš 😉 Akorát by to chtělo zkusit ještě než se mimi narodí, stihneš to? 😅

krista
12. srp 2009

Garfield museli jsme ji to taky takhle naučit tvrdě ☹ stálo to zase několik proplakaných dní i nocí... jak jsem tady zmiňovala tu knížku o spaní tak je fakt výborná a právě tam vysvětluje všechny chyby co člověk dělá aniž by si to uvědomoval (třeba jsme ji taky uhoupávali, uspávali u prsa, na gym. míči apod.) no a tam je to vysvětlený tak, že mi tomu dítěti vlastně bráníme naučit se samostatnýmu usínání tím že mu pořád dáváme nějaký podměty, proto když se potom vzbudí tak to vyžaduje... u nás to platilo, akorát jsme to chvíli dodrželi, pak začli zuby, tak se to podělalo 🙄 a pak znova... a teď se pokaždé když jí něco bolí a v noci se budí bojím že si to zase zkazí, ona je taková že něco uděláš jednou a ona toho zneužije a chce to potom pořád, třeba když bych ji jako malou vzala jednou do postele a jí se tam líbilo, tak si to potom bude pořád vyřvávat ☹ teď ale vím, že se jí u nás v posteli nelíbí, to jsem si užila na tý malý dovče jak jsme byli a i ostatní obyvatelé domu si užili 😅

A ještě k tomu nevyspání, když už to takhle fungovalo 4měs., od půl roku do 10timěs. že noc co noc řvala ať jsem ji uspávala u prsa, houpala, hladila, nechávala mezi námi a ona stejně celou noc řvala, tak mi opravdu povolily nervy a řekla jsem si, jestli má řvát v posteli nebo mě na ruce (nevyspali jsme se stejně), tak ať řve v posteli, odstěhovali jsme ji do toho vl. pokoje a stal se zázrak, že spala jako dudek 😕

Jesličky jsem chtěla stihnout než se mimi narodí 😀 ale nevím nevím, jsou u nás od 18timěs. a to bude tak nějak akorát 😅 ještě jsem tam ani nevolala abych se domluvila, vidíš to, další věc co musím zařídit, dneska pořád jen někam volám, volala jsem si i do porodnice a vzala to tak strašně příjemná PA že se tam už i těším 😀

A jak se jinak ostatní máte, co dělaji děti? 🙂 Dáváte někdo do těch jeslí na pár dní v měsíci nebo zkoušeli jste to? 🙂

samsa
12. srp 2009

Kristo, to víš, že ji to přejde a že by si učitelky stěžovaly, tomu nevěřím. Myslím, že jsou zvyklé. Já byla na informativní schůzce do školky, budu malou dávat od 3 let, protože chce mezi děti, tak ji tam nechám do oběda a pak pro ni půjdu. A tam nám paní ředitelka říkala, že vůbec nemáme řešit třeba spaní, že ony si je tam naučí a že ty děti se ve školce chovají úplně jinak, než doma. Že prý to trvá tak měsíc, než si zvyknou a než je naučí všechny návyky, ale nemáme se toho prý bát a stresovat se tím. Měla jsem z toho opravdu dobrý pocit.
No spaní, Nelík spí s námi v posteli, vzniklo to častým buzením a kojením, já kolikrát v sedě usínala, pak jsem si s ní lehla a bylo to. zjistila jsem, že je pohodlnější prostě jen vytáhnout prso a spaly jsme obě. No a teď jsme ji to chtěli odnaučit, jenže začala trpět na noční děsy, tak ji nechci stresovat, jen nevím, jak to bude s mimi. Asi si dám postýlku s mimi vedle naší postele a zkusíme to ve 4. Pokud to nepůjde, tak neli bude s s tatínkem a já s mimi ve vedlejším pokoji a pak se uvidí, třeba budou obě děti spát spolu v pokojíčku, aby se nebály. Zatím to moc neřeším a doufám, že se to nějak utřepe samo.

krista
12. srp 2009

Samsa tak to od paní ředitelky opravdu potěší 😵
Já jen nevím zda se dá srovnávat školka s jeslema, tam jsou přece jenom ty děti 2x tak starší víš ☹ takže třeba domluvit se s naší malou - tady si lehneš a budeš spát mezi ostatníma dětma asi nepůjde 😅 nebo já vůbec nevím jak to tam řeší, hlavně když mi chodí spávat dopoledne, no fakt netuším jak to bude 😝 a ty budeš malou dávat taky jen na těch pár dní nebo na celý týden vždycky do toho obídku? 🙂 Můžu se zeptat na kolik u vás školka vyjde. Já vím, že tady ty jesle stojí asi 250,- na den?? Tak nějak, docela dost na můj vkus 😅 ale když to bude na nějakej den kdy nebudu mít hlídání a prostě budu potřebovat a kdyby se tam měla zklidnit a víc zařadit mezi děti, tak budu prostě jen ráda 🙂 akorát jsem slyšela že to chtějí hodně dopředu vědět kdy to dítě přivedeš (aby měli volno) ale to nevím jak si třeba měsíc dopředu naplánovat, že teď půjdu s malým na kyčle, na oční apod. ... 😝

Já jsem zrovna nedávno přispívala do jednoho tématu kde řeší uživatelka stejný problém, že by taky spali všichni čtyři dohromady, oni mají i malý byt, takže ani nemaji na výběr. Já jsem jí teda odpověděla, že podle mě hodně záleží na tom prvním dítěti jak moc tvrdě spí a jestli má problém usnout když ho něco probudí... na tom to podle mě stojí, protože naše malá je nervák (jak už víte 😀) a když ji něco vzbudí tak má opravdu problém a radši se uřve než by znova v klidu usnula, takže já se bojím že jí bude to malý budit i přes zdi, jestli bude mít tak silný hlasivky jako ona a kdyby měla spát s námi tak to nebude dělat dobrotu, protože "práci" bych měla akorát s ní... ale tím nechci říct, že to nemůže fungovat, určitě ano, ale jak říkám, záleží prostě na dítěti 🙂

kacka79
12. srp 2009

Ahojky Krista 🙂 Tak Fíla půjde do školky kde berou už děti od 2 let, zatim na 3 dny dopoledne - od ledna, taky než se narodí mimčo... No vyjde to asi na 4 tis měsíčně - což je taky hrozný, ale chci zase s nmimčem chodit plavat a další věci jako s Fílou, tak nemám jinou možnost... A jemu to podle mě taky prospěje..ale uvidíme jak to zvládne, kdyby mi měl každý ráno před školkou brečet tak to asi zrušíme 😅

Jinak dneska vstal asi Fíla prdelkou, od rána protivnej a pořád kňourá.. doufám že na něj něco neleze, musim se hrozně ovládat, aby nedostal na zadek 😨 a to ještě není večer

samsa
12. srp 2009

Kristo, já budu malou dávat každý den do toho oběda. Je to státní školka, přijde mě na cca 900,- měsíčně i s jídlem. Je tam přihlášená už od září, budu platit školné 350,- kč / měsíčně, aby mi drželi místo do toho dubna, dřív ji totiž nevezmou, až ve 3 letech. Ale dřív bych ji stejně nedala. Určitě školku rušit nebudu, pořád mám strach, jak to s tím mým těhu dopadne, přece jen po těch nezdarech. V noci mě to břicho zase pěkně bolelo, tak jsem si dala hořčík a už je to úplně v pořádku, jenže jsem udělala tu blbost, že jsem si zkusila hmátnout na čípek, zda drží a je měkký, krátký, tak se strašně bojím, abych třeba zase nepotratila, ach jo. K mudr. jdu až příští čtvrtek, fakt jsou to nervy, kéž bych měla to těhu už za sebou a v ruce mimíska. Že já to zkoušela, jsem blbec.

krista
12. srp 2009

Samso neboj, ten první potrat byl nějak brzy ne? Teď jsi už hodně daleko, určitě se ničeho neboj, snaž se být v pohodě, to tělo to cítí... já se nervovala s malou v těhu a teď si vyčítám že třeba kvůli tomu je i ona nervák, ale nevím, s malým se taky nervuju a zatím je to pohodář co se v bříšku týče... takže fakt nevím zda to na to má vliv, ta psychika dělá hodně. Jinak cena zní parádně a to školné tady u nás taky mají, ale v jiné školce než chceme chodit my, my jich máme v okolí dost a ta naše často mívá právě volná místa (bydlíme v blbé lokalitě 😝) takže já jsem za to i docela ráda 🙂

Kacko jako na tři dny v týdnu nebo na tři dny za měsíc, to snad ne za tu cenu? 😲 to je mazec, to je nějaká soukromá školka?

No holky nevím až budeme jednou platit školky oběma dětem až se vrátím do práce, to vypadá že na tom snad budeme i hůř než s RD 😅 myslím tím finančně 😅

krista
12. srp 2009

A jinak to určitě chci stihnout než se malý narodí, aspoň na chvilku, protože se bojím aby to pak nebrala tak, že jako musela z domu když se mimi narodilo 😔 no vidíte to a zase jsem tam nezavolala 😀 ale za to jsem vyřídila kopec jiných věcí a už mám na starosti jen tohle, tak tam můžu cinknout zítra nebo dojít 🙂

garfieldmail1
12. srp 2009

Holky raději s tou školkou na 100% nepočítejte i z toho důvodu, že děti tam jsou často nemocné a můžou vám nakazit pak i miminko 😒 Kamarádka to udělala, že dala starší do školky, kolik že pak bude mít na mimi času, pak se to narodilo a brzy pochopila, že je na tom hůř než kdyby měla obě děti doma. Ta starší chodila domů věčně nachlazená, za pár dní se z toho sice dostala, ale mimino to mělo vždycky tak na 14 dní ☹ No nikomu to prý nedoporučuje....
Jinak další kamarádka dala holčičku do jeslí v Hradci, tuším, že tam platí 6 tis. měsíčně a dítě je tam celý den. Ona šla do dobře placené práce, takže se jí to vyplatí. Akorát je tam od května a mimo jiné už stihla i neštovice ☹
Ty nemoci k té školce bohužel patří, teď jde o to, aby to nepochytalo moc brzy i to mimi 😉
Ale chápu, že někdy není moc na výběr .... 😕
A jak to dělají učitelky s malýma dětma v jeslích, když ještě třeba ani nemluví, to by mne taky zajímalo.....? 😕

Samsa : já tě chápu, taky mám za sebou jeden potrat a u Lukyho jsem se pak celou dobu hrozně bála a nemělo to žádný negativní vliv 😉

kacka79
12. srp 2009

Krista ta školka by byla na 3 dny v týdnu a bohužel u nás ani státní školka nehrozí ☹ U nás je hrozně dětí a jelikož já budu doma a manžel u nás nemá trvalé bydliště, tak nemáme šanci, to nám řekli rovnou a nepomůžou ani opravdu vysoké sponzorské dary 😅 Nevim jak to zvládneme, až budeme muset platit školku celý týden a celý den 😖

Garfield s těma nemocema máš bohužel pravdu, tak to prostě je 😢 Ale je to především nezodpovědností maminek, které klidně pošlou dítě do školky i s horečkou

samsa
12. srp 2009

Já to se školkou plánuju tak, že malá nastoupí v dubnu, pak doufám, že v pěkném počasí na jaře tolik nemocí nepochytí a na podzim nebo v zimě se uvidí, kdyžtak si ji nechám třeba 2 měsíce v kuse doma. Já bych malou do školky asi jinak nedala, ale když ji nedám, tak riskuju, že mi pak nevezmou sourozence a já budu potřebovat do práce. A místo jiné mamince, která by to opravdu potřebovala, nezabírám, protože u nás nekonec vzali všechny děti, ketré se hlásily, tak z toho aspoň nemám špatný pocit. Malá se do školky hrozně těší, tak uvidíme, snad mi nenakazí mimi. Holky, já se na to miminko tak strašně moc těším, už aby tu bylo s námi 😵
Garfi, strach mám hrozný. Prosím tě, za jak dlouho po potratu jsi znovu otěhotněla s Lukáškem? Já po revizi za půl roku, ale mezitím bylo ještě jedno biochemické těhu, ketré odešlo s opožděnou menstruací. 😔proto se tolik bojím, jestli to nebylo moc brzo.
Jo a holky, musím se pochlubit, konečně jsme vybrali jméno pro případného chlapečka, bude to....Lukášek (v případě této diskuse opravdu originální) 😀

kacka79
12. srp 2009

Samsa Lukášek je moc hezké jméno, viď Garfield??? 😵

samsa
12. srp 2009

Kačko, to bylo jediné, na čem jsme se shodli, ale líbí se mi moc. I váš Filípek se mi moc líbí, ale toho mají zamluveného kamarádi a nemůžeme jim to udělat.

garfieldmail1
12. srp 2009

Jooo, Lukášek je dobrá volba!!! 😎 😀
My jsme taky původně měli vedle Lukáše i Filipa, možná bychom ho použili nyní, ale mezitím se narodil Filip nejlepšímu kamarádovi od přítele, takže bychom teď museli vymýšlet znovu....

samsa : tím se taky nezabývej, za jak dlouho po revizi a co bylo mezitím atd. To je prostě individuální. Já jsem teda otěhotněla půl roku po revizi, chtěli jsme dřív, ale měla jsem hrozně rozhozené cykly. Švagrová otěhotněla měsíc po revizi a měla z toho krásnou pětikilovou holčičku 😉 😀
Od poradny do poradny to jsou nervy pro každou těhuli 😉 , pro ty, co už mají za sebou i tu špatnou zkušenost to je asi horší, ale tím trápením nic nepořešíš 😉 Možná si Nelča všimla, že máš starosti, tak zase dělá všechno možné 😠 😉, aby Tě přivedla na jiné myšlenky 😉, no není to zlatíčko...? 😵

A ještě k tomu uspávání, my neměli důvod nechávat dítě vyplakat atd. I když jsme skoro do roku uspávali na rukou, tak Luky usínal vždy tak do 10 minut, teď usíná stejně rychle, akorát ležíme vedle něj, předtím si čteme knížky a je to takové hrozně fajn, jak se pak přitulí a usne, a jednou mi to bude moc chybět 😢 😅 A přes poledne to je úplně super, než přečtem pohádky a Luky pak usne, uplyne obvykle 20-30 minut a to já si aspoň fajn odpočinu, jinak bych si za celý den určitě na chvilku nelehla 😝

krista
13. srp 2009

Garfield já počítám jen na těch pár dní / pár hodin, to vyjde na stejno jako bychom si šly hrát do nějakého centra, na pořád ne 🙂 myslím si, že by na to nebyly peníze, ani bych nechtěla aby malá měla ten pocit, že právě musela pryč, protože já se musím starat o malého, myslím si, že to by to její chování akorát zhoršilo 😖 a taky záleží jak se k tomu postaví ona, vím o mamince co sem malinkou do jeslí dávala (máme stejně daleko děti od sebe) a ta jí tam teda být nechtěla a hrozně brečela vždycky, tak už jí tam nedává, takže jenom vyzkoušíme a uvidíme 😅

Kacko tak to je fakt síla!! A když bych platila školku dvěma dětem tak 8tis. měsíčně, no to je prostě mazec 😔

Samsa Lukášek je opravdu super 😀

Garfield no to je fajn, že malý usnul vždy do 10ti min., to u nás neplatilo, jeden den to bylo 10min., další 15min., takhle se to natahovalo, když člověk uspával hodinu tak opravdu nervy došly, pak se dítě položilo a řvalo a řvalo.... já jsem neměla nervy poslouchat řev ještě při uspávání když mi i přes den strašně řvala... teď musím zaťukat, že je přes den celkem hodná, dá si hodně věcí vysvětlit a řve především vzteky nebo že něco chce, dřív to bývalo opravdu bezdůvodné, akorát se teda pořád bojím vyrazit s ní pořádně ven po tom co mi předvedla ty poslední dny, prostě na tohle nemám pořádně chuť, takže venku spíš běžím s tím kočárkem abych byla zase brzo doma.

kacka79
13. srp 2009

Holky k těm jménům : mě se Luky, Fíla a Tomášek moc líbí, ale když jdeme na písek nebo někam do centra nebo bazénu a já zařvu Fílo - otočí se půlka kluků... nejsme zrovna příznivci nějakých "exotických" jmen, jen jsme hledali něco bez háčků a čárek / nevěděli jsme jestli budeme zůstávat v ČR/ .. no znova bych to asi nedala... i když teď jsou víc v kurzu Mathyas, Tobias, Nikolas a tyhle jména, tak nevim..

Krista a kdybych chtěla dát děti do školky na celý den - tak u nás nejlevnější je za 10 tis měs a nejdražší za 18,5 tis - a to je bez obědů!!!!!!!!!!!! Bych se z toho pos... no uvidíme, jak to bude. Nejhorší je, že člověk neplatí jen tu školku, ale máme i jiné aktivity s dětma a to pak udělá pěknou sumičku. No my jsme počítali, že děti je v dnešní době drahá záležitost, ale tohle jsme teda nečekali / to s těma školkama../

garfieldmail1
13. srp 2009

No je to zvláštní, že v každé době vedou určitá jména 😕 Moc dobře si pamatuju, jak jsme ve třídě byly tři Moniky a když se zkoušelo a učitelka řekla k tabuli půjde Monika.... a teď ty nervy, jaké bude to příjmení! ☹ 😀

Tady jsou soukr. školky a jesle taky dost drahé, myslím, že taky tak k těm 10 tis. Jsem ráda, že to nemusím řešit, to vám nezávidím. Ale určitě začnu využívat ty miniškoličky v hernách, kde pohlídají děti třeba na 2-3 hodiny, je tam jen pár dětí a dvě "tety", které se jim věnují a stojí to kolem 60,-/hodinu. Je to možná i dobrá příprava na školku 😉

krista
13. srp 2009

Kačko no to je fakt síla, to aby pak člověk vydělával jenom na školku ne ☹ Fakt hrozný ☹ ano děti jsou drahý 😅 proto můj manžel nechtěl druhé dítě, pořád tvrdil, že mu nebudeme moct dát to co tomu prvnímu, bezprostředně po porodu jsem se nebránila představě že budeme mít jedináčka, ale pak jsem si říkala, že to druhý by bylo fajn a když už tak právě rychle po sobě, abych brzo pracovala a mohli jsme jim poskytnout to čeho se manžel obával - koníčky, spoření apod. 🙂

A kam jste Kačko měli v plánu se kdyžtak stěhovat? 🙂

Jé holky od jakýho věku berou takhle v těch nákup. centrech do těch koutků ty děcka nevíte? Mě to teď napadlo, že bychom si jednou nakoupili bez nervů a řevu 😀 ale tuším že tam dávaji až starší děti, už se na to manžel kdysi někde díval 😀

garfieldmail1
13. srp 2009

krista : u nás berou od 3 let, Luky se tam vždycky otáčí, když jdeme kolem. Taky to jednou zkusím, třeba se mu to zalíbí 😉 Možná by ho na hodinku vzali už teď, když se hlásí na nočník a umí hezky mluvit. Ale s ním je nakupování v pohodě, já bych ho tam dala spíše kvůli němu, očividně ho to láká 🙂

krista
13. srp 2009

Garfield já myslím že malý by se tam taky líbilo, tady u nás v Globusu tam maji dětičky televizi, DVD, nějaký hry a hračky... no mohlo by to být fajn, ale to si ještě počkáme docela dlouho 😅 nakupování je pro nás horor, malá nechce sedět v košíku, nejradši by běhala po krámě a vyhazovala všechno z regálů 😖

samsa
13. srp 2009

Kačko, to je síla s těma školkama. Tolik peněz....Tak to já měla kliku, že mi malou vzali do státní školky. Navíc ta školka je opravdu dobrá. Nejprve to vypadalo, že mi ji nevezmou, hledala jsem soukromou školku, moc jich tu není a dala bych zato cca 9000/měs. Nakonec by mi nic nezbylo, ale z výplaty by mi teda zbylo asi tolik, co teď dělá mateřská 😝 Teď to řešit nemusím, když se povedlo druhé, ale řeknu vám, když jsem nevěděla, zda otěhotním, že jsem z toho byla dost špatná. Místo vám drží 3 roky a když dítko nevezmou do školky, co pak...?
Holky, nakupování ani nevzpomínejte, horor, horor, malá lítá po obchoďáku jako tajfun, hází věci do vozíku, já je zase vyhazuju zpět a obyvkle to končí hysterákem 🙂 Naštěstí s ní moc nechodíme, vždy ji šoupnu k babičce a v klidu nakoupím.

krista
13. srp 2009

Samso ještě v tomhle věku ji to drží? 😅 no tak to my se jako rodina v klidu do obchodu asi nepodíváme 😝 na hlídání nemáme dávat kam když jdeme, takže to chodí tak, že buďto to přetrpíme nebo napíšu co si představuju a nakoupí manžel sám, naštěstí je šikovnej a už i smířenej s tím, že až se narodí malej tak bude asi pořád nakupovat jen on 😅 ale tím myslím takový ty velký nákupy, jinak děláme běžně nákupy v týdnu, skoro každej den a to malá těch 5min. vydrží v kočárku tak je to dobrý, až se narodí malej tak už v kočárku nebude tak jsem na to sama zvědavá 😝 ale myslím si, že vím jak to dopadne 😅 😔

Já teda netuším kam půjdu pracovat, vypadá to že ve staré práci to asi nebude ono, tak jsem zvědavá co najdu, ale platit 9tis. za školku, tak je taky dost možný že budu vydělávat jen na tu školku a budeme na tom daleko hůř než při RD 😅 No jsou to strašný problémy, jsem ráda, že tady ty místa maji, ale bůh ví co bude v době až to bude pro nás aktuální 😉

kacka79
13. srp 2009

Krista manža má firmu v ČR ale měl partnerskou firmu i v Holandsku a v Německu, taky máme v těhle zemích spousta přátel a část rodiny, uvažovali jsme hodně o tom Německu, konkrétně Heidelbergu. No nakonec jsme se rozhodli pro život tady a jezdíme tam na kratší či delší dobu -ale nemáme tam vlastní bydlení. Manža tady má ještě 12 letého syna a nechtěl ho tady nechat..

K tomu nakupování - tak tím, že když jsem porodila a manža byl často třeba i týden v kuse pryč, musela jsem si vždy poradit a Fíla je teda na nákupoy zvyklej... no teď mu slíbim třeba medvídky nebo zmrzku a sedí na vozíku hodinu jako vzorňák... jinak by nedostal nic 😀 😀

Do práce se chystám, až bude mladšímu dítěti 3 roky, dřív asi nee. No to by teoreticky Fíla měl jít do školy, takže bysme platili školku jen jednu... no tak uvidíme, jak nakonec dopadneme.

Ty školky mě vadí, že jsou dražší než VŠ - a já prostě tohle podporovat nechci. Ale bohužel asi nebudu mít jinou možnost 😔

krista
13. srp 2009

Kačko já se taky chystám až budou malýmu ty tři roky, možná dřív (nejdřív, ale tak ve 2,5 letech), budu si určitě hledat práci dřív, abych nezkončila po RD na pracáku a uvidíme co se naskytne, ale vzhledem k tomu věkovýmu rozdílu (1,5 roku) nám to prostě na ty dvě školky vyjde 🙂
Tak to je od manžela hezký, že tady nechtěl syna nechat, mě někdy ten život v zahraničí láká, jako malá jsem bydlela do 12ti let mimo a někdy mi to moc chybí 🙂
A když nemáš s tou školkou jinou možnost, tak co ti zbývá, to je pochopitelný, ale fakt smutný, že za to můžou chtít tolik peněz ať je to sebelepší školka ☹ já zrovna natrefila na tohle téma a někdo tam platí úplně směšný částky proti vám třeba ☹
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Kristýnka je taky zvyklá na nákupy od mala, ale od mala tam prakticky řvala, buďto v autosedačce nebo na vozíku nebo na ruce, vždycky jsme se modlili aby třeba ten nákup prospala dokud byla mimino, ale většinou se jako na potvoru vzbudila... to je asi jako se vším 🙂

Jo a jak jsem tady psala, že nám zase v noci pořvává tak dneska našel manžel zub 😅 a už docela velkej, má ho vzadu, je to čtyřka dole, ale nenechá nás se pořádně podívat, to už je holky stolička nebo ještě ne? Blbej dotaz co, ale já fakt nevím 😅 jinak nahoře ani na druhý straně jsme nic neviděli, ale většinou jí jdou dva naráz do sudýho počtu, tak si ještě užijeme 🙂

samsa
13. srp 2009

Kristo, bohužel, malou to hororové nakupování drží doteď. 😖 A obávám se, že ještě dlouho bude, všechno musí prozkoumat a je zle, pořád utíká a ječí. Ale když jdeme jen do malého krámku pro rohlíky, tak to je moc prima, vezme košík a tváří se důležitě a binec tam nedělá.
Jej, tak vy máte další zub, jo, jo, čtyřka už je stolička, asi ji to chuděrku hodně bolelo, mně jednou vysvětlovala naše mudr., ať si vzpomenu, když mi lezly osmičky, jak to bolí a fakt to bolí jako prase a že takhle bolí ty rostoucí zuby i dítě. Tak se nedivím, že brečí. My měli v noci taky hysterák, asi se jí něco zdálo a pak se poloprobudila a něco ječela, po půlhodině jsem z ní dostala, že chce cucavý bonbónek, tak jsem pro něj šly, rozbalila ho z papírku, vzala do ruky a spala do rána jako špalek. A teď jsme se s manžou nasmáli, když jsme nelinku koupali, tak jsme se bavili, že jak se bude jmenovat sestřička. Tak jsem vyjmenovala asi 10 jmen, na všechno jásot a jó, mně se to líbí, pak už manža vymýšlel různé blbiny jako popelnice a neli hned ano, já chci, aby mimi se jmenovalo popelnice. No a pak jsem se zeptala, co kdyby to byla klekanice, tak to prý ne. Toho jediného se bojí, bratr má totiž doma fotku klekanice z muzea strašidel a té se teda bojí. No a na závěr mi řekla, že sestřička se bude jmenovat Karolínka. A máme to .... 😀

kacka79
13. srp 2009

Holky chodily jste se svými prvními dětičkami na plavčo nebo podobné "aktivity"?? A jak to budete řešit se dvěma? Mě začíná připadat, že s Fílou jsem chodila všude možně a teď budu mít problém to zkoordinovat + navíc nevim, zda bude někdo ochotný hlídat pravidelně...no ani se mi nechce nikomu řikat 😅

Samsa - Kristýnka a Karolínka jsou moje nejoblíbenější holčičí jména - no bohužel je máme obě v rodině, ale vzkaž Nelče, že má dobrý vkus 😎 😎

garfieldmail1
13. srp 2009

Karolínka je hezké jméno!!! My ještě nic nemáme, nebyl zatím čas vymýšlet 😕 Teď jsem mluvila s kamarádkou, co právě zjistila, že čekají holčičku a budou mít Anetku. To se mi taky moc líbí, ale holt už je zadaná 😠

kacka79
13. srp 2009

Garfield no mě právě připadá, že všechna hezká jména už jsou buď v rodině nebo u blízkých známých 😝 No taky jsme se ještě nerozhodli...