V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

nicole_11
8. říj 2009

Kristy: Tedík měl ze začátku taky bolení,ale naštěstí to brzy přešlo a já mohla jíst cokoliv a on furt prděl...ale ten Sab nám vůbec nepomohl s ním měl velklý bolení na některý děti to působí opačně...kamarádka má holčičku a ta na to taky hodně trpěla a nic nezabralo,museli si protrpět tu tříměsíční koliku a až po 3m přišlo zlepšení, tak snad u vás to bude jiný a držím palce at zaberou ty kapky 😉

jinak malej dneska v plavání hodil pěkný záda...uklouzlo mu to na kachličkách a docela jsem měla strach aby neměl nějaký otřes ☹ ,tak snad to bude o.k.

kacka79
8. říj 2009

Nicole my jsme taky jednou takhle upadli, je to celkem rána na tu dlažbu ☹ No snad bude vše OK

Krista tak to jsem ráda, že kočár je dobrej, to je fajn!!!! No s tim řvaním, tam je každá rada drahá 😅 No Fíla taky dost řval, ale v půl roce se to uklidnilo a pak od roka úplná pohoda... no vydrž!!!!!

Holky mě teď začala bolet ta kost jakoby " v zadku" - nemáte to někdo?? Někdy mě to chytne že vůbec nemůžu jít... no je to divný

krista
8. říj 2009

No holky povídejte mi o prdíkách a řevu 😅 jestli bude jako Kristý tak bude řvát celodenně nejmíň do roka 😅 😔
Kristý mi po Sabu šavlovitě zvracela i po Lefaxu, Babycalm a probiotický kapky s ní neudělaly nic a ty pytlíčky, čajíčky a já nevím co ještě taky nic 😒 Musím říct, že teď je fakt hodná jak malej brečí a taky to nese těžce, zakrývá si uši dokonce.. co mě teda štve, že malýho denodeně něčím flákne po hlavě, dneska mu dala sama hlavu, ale fakt pořádnou, začal tak příšerně bolestivě brečet ☹ a ještě ho pleskla a prostě jí nevysvětlim že to dělat nemůže 😖

Kačko já tě nechci strašit, ta kost mi začla taky v těhu, vím přesně co myslíš, dívala jsem se s MM na kostru, protože jsem to nedovedla pojmenovat a podle všeho je to pánev... myslela jsem si že po těhu to přejde, ale nepřešlo, je to horší 😔 nemůžu se kolikrát ani vyspat, ani chodit, ani stát třeba, kroutím se jako blbec, čekám až mi zkončí šestinedělí a půjdu k Dr., to se nedá... 😒

Nicole to se nám taky povedlo švihnout sebou o dlažbu, snad to bude OK!!! Děcka prý maji ty hlavy gumový a to můžu potvrdit u naší Kristý 😝

samsa
8. říj 2009

Ahoj holky,
Kristo, teda já tě tak lituju, čekala jsem, že Luky ani nezapláče. Kamarádka má takové mimi, holky, on jako malej jí prý jednou jedinkrát bulel asi 5 minut a chtěla s ním jet do nemocnice, co mu je, protože on jinak vůbec neplakal. Tak je jasné, že já budu mít taky druhého uřvance, mimi se v břichu slušně rozkopalo, takže asi klidné nebude.
Nicole, určitě bude malej v pořádku, tyhle pády jsou hnusné, ale děti jsou fakt gumové. Sledovala bych ho, ale mně řekli na rentgenu, jak s sebou flákla malá, že opravdu kdyby yblo něco, tak by ztratila vědomí nebo by zvracela, motala se, a že by to bylo tak do hodiny.
Kačko, nevím, zda mám to samé, ale jak jsem tu psala, že mi u nelika ruplo v zadech a vystřelovalo to do nohy, tak bohužel už mě to chytá taky. Já to cítím od spodku páteře jak to jde ze zadu do nohy, dost to bolí, ale zatím ne, jako u neli. Fakt se toho děsím, protože u ní jsem nohu táhla za sebou, vůbec jsem jí necítila, pak to, asi po 14 dnech po porodu povolilo samo. Možná by to chtělo zajít na naurolku na nějaké rehabilitace nebo nevím. Musím říct, že si připadám jako nějaká babka, žáha mě pálí, v zádech bolí, nelik mě řádně prohání, vůbec si nesednu, co já budu dělat na konci těhu 😝

nicole_11
8. říj 2009

Já si taky občas říkám,že musí být gumoví,ale je to fakt hnus,když takhle padají...já vždycky omdlívám místo něho...jednou nám hnusně spadl na chalupě na kamennou verandu..v ten moment jsem málem omdlela a můj tatka se div taky nesložil,ale tedík jen chvilku plakal a pak byl v pohodě...tak snad ted bude taky...celý odpoledne byl až moc čilej...

kacka79
8. říj 2009

Samsa, to bude asi podobná bolest... někdy si připadám jako důchodce a ne jako třicetiletá těhulka 😀 😀 No snad to přejde... a zhorší se to když třeba něco dlouho dělám / uklízim, nebo dlouhá prochajda/ tak druhý den se nemůžu hnout... fakt tady belhám jak nějakej lazar 😝

kacka79
8. říj 2009

A ty jsi mě Krista moc nepotěšila, že to máš pořád 😖 no snad tě to brzy přejde 😔

krista
8. říj 2009

Kačko tak nevím jestli teda myslíme to samé, mě bolí vyloženě kost na zadku nalevo a víš čím jsem si to asi udělala? Tím jak jsem v těhu tahala malou hodně na boku 😉 Já to cítím kdykoliv dlouho jdu, myju nádobí nebo koupu... vždycky se těším do postele a pak zjistim že si nemůžu lehnout, co jediný mi pomáhá sedět totálně rovně, to pak necítím 😉

Samso co se týče těch prdíků tak asi nic nenadělám, snad potom bude zlatej, až je mi i teď Kristýnky občas líto, jak kouká když pláče... a neboj ty budeš mít určitě strašně hodný mimi!!! 🙂
Jak mluvíš o tý nemocnici tak já zase znám holčinu co jí dítě nikdy nespadlo a pak jí jednou upadlo a taky s ním jela na pozorování do nemocnice na jeden den, ale on se svalil jen z gauče na koberec a ani moc nebrečel...

mona12071
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
garfieldmail1
8. říj 2009

Teda krista, to není možné, že i druhé mimi ti takhle pláče 😕 Co ty jsi musela provádět v minulém životě.... 😅 Snad to ale nebude stejné jako u Kristýnky, to fakt držím palce!!!!!!!

To je zajímavé, tak pád na plavání na dlažbu máme taky za sebou 😖 Akorát Luky měl štěstí, že celý spadl na dlažbu a hlavičkou se bouchl už o podložku, co byla za ním. Kamarádce zase vypadl syn z kočárku na hlavu na pavlači na dlažbu a taky ho pozorovala celý den, jestli je OK. To je nejhorší, člověk dává pozor jako blázen, ale to jsou takové momenty, to se bohužel nedá někdy uhlídat ☹

kacka : ta bolest jestli to je někde dole kolem kostrče, tak to taky znám. Ale taky jen po dlouhé procházce, větší práce na zahradě... I minule mne to trápilo, ale teda až někdy v 8.měsíci. Teď už mne to dost bolelo v srpnu na dovče, když jsme večer chodili na dlouhé procházky. Ale po porodu už to bylo v pohodě 😵

devila
9. říj 2009

ahoj holky,
přeju pěkný den. Chci se vás zeptat, od kdy jste dávali malé na nočník? Já zkouším dávat malou už nějako dobu, ale sama si samozřejmě ještě neřekne. Chci ji to naučit,a le nevím, jestli to není třeba moc brzy. Myslela jsem, že už je to akorát, tak doufám, že si začne říkat sama, že chce na nočník. Jaké máte zkušenosti prosím?

krista
9. říj 2009

Garfield co jsem komu udělala nevím, asi neumíme takový ty spavý jedlíky s MM 😅 dneska noc šílená, už se těším až mu bude měsíc a dostane ty kapky, snad pomůžou aspoň trochu!!!
To se máš že po porodu to bylo v pohodě, třeba mě to taky ještě přejde, ale nevím no ☹ mám pocit, že to tam mám hnutý.

Devilo já dávám malou od doby co sedí, ale později začla bojkotovat tak jsme se na to nějak vykašlali a teď nějakej čas to zkoušíme znova, ale ona hlásí po akci, to nevím jak jí předělat aby hlásila před 😕 a jinak si myslím, že máte ještě kopec času, takže nezoufej! 🙂

mariap
9. říj 2009

Ahojky,

nemala som čas moc dočítavať, ale nedalo mi to a musím reagovať aspoň na Kristu. Probiotické kvapky kludne už možeš dávať teraz. Mne dr. u malého povedala, že to naozaj možem dávať v podstate už od týždňa. Firma, ktorá to má, len nemá oficiálne povolenie pre novorodencov, lebo je to velmi drahé. Ja som ich Miškovi dávala od dvoch týždňov a nič sa mu nestalo. Stejnak ti ešte doporučujem prečítať knižku od toho amerického pediatra....nemusí totižto brečet koli prdíkom iba.
Prajem pekný deň.

nicole_11
9. říj 2009

no ideální doba na nočník je mezi 1,5r až 2r,kdy dítě chápe co po něm chcete,dokáže si sám říct a ovládá své svěrače...ale každý dítě je jiný, někdo chodí už v roce a někdo až ve 2 letech,ale já s tím určitě chci počkat...nevím jak bych ho ted učila...je strašnej podes a nedokáže v klidu sedět,a posazovat ho na nočník každých 5 minut se mi nechce...takže počkám na jaro až tomu bude víc rozumět...kamarádka ted naučila 2letou holčičku během 1 dne chodit na záchod...ale jak říkám každý dítě je jiný,takže to musíte posoudit samy jestli je na to už váš mrnousek připravený 😉

kacka79
9. říj 2009

Ahojky, tak jak se všichni máte?? No u nás nic novýho.. venku začala být pěkná zima, tak nás čeká to oblíkání 😝

Jinak s tim nočníkem - my začali až ve dvou letech a do týdne jsme byli bez plen, ale každý dítě je jiný.. no u druhého to ani dřív zkoušet nebudu, připadá mi to zbytečný... kamarádka, která má stejně staré dítě jako je Fíla posazuje od 8 měs a klučík má pleny stále - takže efekt žádnej, kromě nervů... fakt je to o dítěti

Krista my dávali probiotický kapičky taky, připadalo mi že celkem pomohly - no ale ta cena 😖 to mě překvapilo,když na mě vybalili

zdenkaradek
9. říj 2009

Krista, přesně jak píše Mariap, zkus mu ty probiotický kapičky dát už teď, taky jsem to někde četla, že to jde. A s tou bolestí to je blbý, ale třeba ti to ještě odezní, třeba to je tím, jak se ti před porodem rozestoupila pánev a bohužel bude asi zase naějakou dobu trvat, než se to srovná. Já jsem asi měsíc před porodem měla problémy s pravou nohou, jakoby mi vynechávala a taky mi přišlo, že ta bolest vystřelovala z pánve. Po porodu se to zklidnilo, ale ještě minulý týden jsem to zase měla, jsem byla ráda, že jsem vyšla schody s Matýskem, když šel spát, vůbec jsem se nemohla vyškrábat do patra 😖 . Tak uvidíš jak bude po šestinedělí, kdyžtak zajdi k doktorovi.
My taky ještě nechodíme na nočník, už jsem to tady psala, že než mu byl rok, tak jsem ho vysazovala, skvěle jsme chytali čůrání po spaní, občas i nějaký ten bobek, pak jsme jeli na dovolenou a od té doby bojkot Vidím to tak, že koupím redukci na záchod a budeme chodit rovnou tam.

smardik
9. říj 2009

jste tu někdo? my asi máme kočárek před chvíli mi přišla nabídka na kočár a vypadá dobře ho vezmem

krista
9. říj 2009

Holky to jste mě překvapili s těma kapičkama, ale já husa je objednala až teď od nějaký pani z Polska, dovezou to ve spec. sáčku a v lednici aby to neztratilo ten efekt, no jenže pani mohly sotva dneska dorazit peníze, tak než je pošle, tak malýmu ten měsíc bude 😖 😉 jinak jsme zkoušeli ten Sab, ale nic moc a dneska noc po vysazení hrozná, ale den byl lepší, dopoledne brečel, ale od 14h spí, já se bojím, že mi nebude spát v noci, já vím, že ty děti maji naspat hodně hodin, ale já to u svýho dítěte neznám, takže se bojim, že si to vybere jindy 😔

No už letím, Kristýna strašně řve a MM pojede nakupovat, mějte se hezky pááá

garfieldmail1
9. říj 2009

Ahojte 🙂 Krista, držím palec, aby si to Lukášek v noci nevybral 😉 Ještě to asi chvíli potrvá, než bude mít nějaký "spolehlivý" režim.... A ty kapky Lukáškovi doufám zaberou 😉

Co se týká nočníku, Luky se taky naučil ze dne na den po 2.roce. Do té doby jsem to asi třikrát zkusila a stačil mi vždycky jeden den, abych zjistila, že to ještě nemá smysl, pokud teda nechci dělat celé dny nic jiného než ho honit s nočníkem, navíc čůral i co 15 minut 😠
Já bych řekla, že znám hodně maminek, co začly až kolem druhého roku a byla to vždy otázka jen pár dní. Znám jich i hodně takových, co se chlubily, že dítě je bez plínky do roku a půl, ovšem tomu předcházely měsíce nervů, drobných úspěchů a častých neúspěchů. 😖 Pokud ty plinky někoho finančně neruinují, není opravdu kam spěchat. 😉 Navíc dítě mezi prvním a druhým rokem nejvíc objevuje svět, naučilo se chodit a chození xkrát za den na nočník nebo na záchod je opravdu to poslední, co ho zajímá 😅

kacka79
10. říj 2009

Ahojky, tak jaké máte plány na víkend?? My jedeme k mojí mamce, takže relax 😎 To zase uvidím Fílu jen z rychlíku 😀 No má být hnusně, tak to nějak přežijte, papa v neděli

samsa
10. říj 2009

Ahoj holky, tam je hnusně. Ale dnes jsem si udělala radost, koupila jsem si nové boty a super halenku, která se dá dole povolit a tudíž ji unosím až do konce těhu a pak i jako netěhu. Jinak jsem ale jako hroch, fuj, když jsem se viděla v zrdcadle v kabince. V obchodě byla holčina, co zkoušela šaty do tanečních, ta vám byla štíhlounká, až jsem dostala depky, jestli ta kila dám dolů. I když mimi za to určitě stojí. Hned po porodu si ale plánuju koupit nějaký "mučící nástroj" a budu cvičit a cvičit (no, jsme zvědavá, jak dlouho mi to vydrží).

viona
10. říj 2009

Ahoj holky,
Katko,teda co za doktora ti dělal ten UTZ 😲 😢 to byl nějaký hlupák,nic si z toho nedělej,určitě ten další UTZ bude lepší,paní doktorka vstřícnější a miminko se odhalí 🙂 A ten víkend u mamči ti závidim,já mám rodiče daleko a manžela celý víkend v práci,tak tady s dětma válčíme sami 😝 🙂
Samso,tak přesně to samý jsem si taky říkala,jak budu cvičit,ale nějak se mi to nedaří,jak už jsem psala a taky není moc elán a ty poporodní kila se mě drží jak vši,sakra 😠 😅
A my to máme s nočníkem tak,že dlouho to nešlo a chodí na něj až teď tak dva měsíce,několirát jsem to před tím zkoušela,ale ještě asi nebyl připravenej,nechtěl sedět na nočníku,a převlíkala jsem ho snad po půl hodině,tak jsem to vždycky vzdala a netrápila ani sebe,ani jeho,ale na spaní má plínu pořád a ta je vždycky načůraná,tak to fakt zatim řešit nebudu 😉
Kristo,u vás je teda fakt veselo ☹ ,držím palec,aby kapičky zabraly a Lukášek rychle vyrostl a poradil si s prdíkama sám,Lucinka má teď okolo pěti kil a už prdí jak chlapák,ani se u toho moc nekroutí 😉

krista
10. říj 2009

Ahojky holky,

koukám že se řeší kila, tak si představte že jsem dneska vyrazila koupit si džíny a v celým obchodě na mě měly jen dvoje 😢 v jednich jsem byla narvaná jako prase doslova 😔 a v druhých mi to odstávalo vzádu, tak jsem si nevzala nic a nakoupila jsem dětem bodýčka, trička a ještě nějaký serepetičky 😅 dneska jsem dostala od tety nějaký penízky k svátku tak asi vyrazím jindy ještě na nákupy, snad nejsem tak strašně tlustá, že je nemožný na mě sehnat džíny ☹

Kačko to máš fajn ten relax, užij si to 😵

Viono to ti moc závidím jak Lucinka krásně prdí, já se bojím, že nás to bude držet dddddddddllllllloooooooouuuuuuhhhhhhhooooooo jako kdysi Kristý... takže žádný naděje si radši nedělám, neupínám se na konec šestinedělí, na tři měs., na půl roku, na rok apod. 😅 jako kdysi 😝

Jinak u nás byla sobota celkem fajn, ráno Kristý řvala že jsem si myslela že vyskočim z kůže, ale odpol. jsme jeli k babičce a byl klid 🙂

garfieldmail1
10. říj 2009

ahojte 🙂 Krista, moc dobře děláš, že se neupínáš k nějakému termínu, kdy Luky přestane plakat kvůli prdíkům, raději být příjemně potěšená než se trápit, že se to ještě nespravilo. Raději to brát jak to je, co taky jiného můžeš dělat, že jo 😅 Hlavně ti přeju na to hodně sil, a ať máš nějaké možnosti, kde načerpat další energii 😉
Asi bych s těma džínama ještě počkala, jsi ani ne měsíc po porodu, kilča půjdou ještě dolů 😉 a z nakupování budeš mít větší radost 😵

Co se týká cvičení po porodu, tak já tomu taky moc nedávám 😒 Minule jsem dost intenzivně cvičila až do porodu, ale jak se Luky narodil, tak jsem se nepřinutila ani za boha. Doma to prostě nejde 😖 Až někdy v jeho roce jsem začla poctivě cvičit a to už bylo pozdě, věřím, že by mi nezůstal na břiše takový lalok, kdybych cvičila hned po porodu 😔 Teď taky cvičím a mám v plánu si koupit dvd "pilates po porodu" na doma, ale jestli se k tomu dostanu, to se uvidí.... 😕 Teď mám dvd "pilates pro těhotné", je super! Doma jsem to zkoukla a cvičím ty cviky ve fitku, tak to by mne mohlo motivovat, že i to dvd "pilates po porodu" bude kvalitní a taky vzpomínka na to, jak jsem dopadla, když jsem cvičení po porodu minule dooost podcenila. 😝 Teda nečekám, že začnu cvičit hned, jak přijdu z porodnice 😝 , ale aspoň do těch třech měsíců....? 😅

Jinak my dneska měli oslavu přítelových narozenin, to zas byla honička 😠 No a na zítra jsme měli v plánu návštěvu Zoo dopoledne, bude tam výlov rybníku, kaprů atd. a odpoledne měla být u nás v obci drakiáda, dokonce jsme vyrobili i vlastního draka (i když nevěřím, že vzlétne 😀 ). No ale, jestli bude pršet, nebude nic a Luky se tak těší.... ☹ Počasí jedno hnusné, fuj.... 🙄 😅

viono : teda to máš náročný víkend a právě navíc kvůli počasí se ani moc nedostaneš s dětma ven 😒 A co Tvoje Lucinka, už máte nějaký režim? 🙂 A jak Vítek bere svou sestřičku?

devila
11. říj 2009

Ahoj holky,
tak to počasí je opravdu tragické. My byli akorát popřát v sobotu babičce k narozeninám, nakoupit a zase domů, protože lilo jak z konve. No a dnes bylo podobně, takže jsme měli uklízecí víkend. Já strávila 3 hodiny dopoledne žehlením, vařila jsem, utírala prach, prala,.....Ale hodně mi pomohl i manžel. Zašel s malou do obchodu, vysál a vytřel, převlékl peřiny, zašel s košem, posbíral mi prádlo a věnoval se malý, fakt byl zlatým že mi tak pomohl. Takže takový byl náš víkend, takže nic moc. Co vy?

kacka79
11. říj 2009

Ahojda, tak koukám, že tad yse nic moc neděje, no aspoň jsem Vás nemusela dočítat celou noc 😀

My jsme se vrátili od babí - no to zas bude náročný pondělí... Fíla je tam jako princátko, středem pozornosti celý den, babička si skoro ani nedojde na záchod 😀 😀 No od toho asi babičky jsou, ale teď nám zase začne standartní režim 😝

Jinak počasí super hnus.. no a lepší už to holky asi nebude... stejně si pořád neumim představit, jak budu chodit s prckama v únoru ven 😅

garfieldmail1
11. říj 2009

To počasí je a bude teda pěkně hnusné 😖 Jestli ty teploty půjdou takhle k nule, tak já teda na to připravená nejsem. Pro Lukyho nemám zimní bundu nebo kombinézu (čekám na zimní slevy 😕, které by snad měly co nevidět přijít), o botách ani nemluvím. Ty chci objednat až tak za měsíc, protože teď Lukymu podezřele dlouho 😠 nerostla noha, tak čekám, že to třeba naráz poskočí a uprostřed zimy bude mít boty malé... 😒 Loni jsem mu musela kupovat boty co 3 měsíce nové 😅
Jo a vzpomněla jsem si na jeden podzimní kabátek pro sebe, který nenosím, protože ho mám nějaký velký, tak jsem si říkala, že se teď bude hodit... Ovšem asi mi v něm bude zima, abych teď hledala něco teplejšího... 🙄

No ale hlavně, ať tu zimu zvládnem bez těch protivných nachlazení a chřipek 😉 😉 😉

kacka79
12. říj 2009

Garfield to je hlavní, úřežít bez těch nemocí... to by zase bylo 😒

samsa
12. říj 2009

Ahoj holky, venku megahnusně, u nás prší tak, že se nedá ven ani v pláštěně. Navíc malá mě vykopala v 5 ráno z postele a teď mi vytuhla na koberci. To bude teda úžasný den, ach jo. Myslela jsem, že si s ní po obědě schrupnu a místo toho musím vařit oběd, no, co se dá dělat.
Zimní věci naštěstí nějaké mám, ale 2 bundy co mám od loňska jsou jí tak tak. Boty jsem koupila před 14 dny. Koukala jsem na nějakou bundičku na mimibazaru,ale nic mě neuchvátilo. Budu muset vyrazit do města, asi ve čtvrtek, když půjdu do poradny, tak malou pohlídá tatínek a snad něco někde objevím.
S těma nemocema je to děs, kolem nás všichni nachcípaní, my se z toho sotva vylízaly, tak doufám, že máme na delší dobu pokoj. Pořád straší s tou prasečí chřipkou 😝 , to bych teda chytla nerada.

garfieldmail1
12. říj 2009

samsa : ty děti jsou v tom spaní někdy fakt k sežrání 😀 😀 😀 Luky je na tom se spaním docela dobře, snad to tak zůstane. Od kamarádky stejně starý chlapeček se ale pravidelně budí o půl šesté a přes den nespí vůbec 😅
No já jsem zatraceně vděčná za herničky, kroužky, miniškolku atd. Sice to jde při takovém počasí docela do peněz, jenže v tomhle počasí je to to jediné, co se dá podniknout s takovým prckem 🙂 Jo, ještě tak návštěva hypermarketu, ale to je ještě dražší 😠 😅
Taky uvažuju o návštěvě loutkového divadla, Lukymu by se to už mohlo líbit, pokud to nebude nějaká strašidelná pohádka 😲