V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
4. lis 2009

Garfi, tak normální fotku mám poslední z loňských Vánoc 😝 , jinak vše též v compu...
S tím přítelem je to teda drsné, já bych na to neměla, někam dát dítě na 2 měsíce.
Malý byl taky macík, že? U nás to vypadá na druhého prcka, tak jsem objednala na netu 1 kombinézku "low birth weight", je max do těch 4 kg, očekávám tak nejvíc 3 kila, víc určitě prťous mít nebude. Spíš se bojím, aby nebyl ještě menší než neli, přibírání se mi jaksi zastavilo a mám furt jen 3,5 kg nahoře a to žeru jak najatá. Tlustá si připadám, ale na váze se to nějak neprojevuje.

kacka79
4. lis 2009

Tak ty fotky, to je u nás stejný, vše v počítači, a vyjímečně něco vytisknu pro rodinu, jinak posílám mailem 🙂

A co se týká "umístění" dětí, tak Fíla je od 10 měs ve svém pokojíčku, druhý klučík bude s náma v ložnici dokavať budu kojit / cca ten rok pokud to půjde/ a pak taky půjde do svýho, nebo k Fílovi - v tom jasno nemáme... uvidíme podle situace. Máme sice velikej byt a uvažujeme o domku, ale uvidim podle prcků, jak budou chtít být...

garfieldmail1
4. lis 2009

samsa, no ono to takhle prostě bývalo 😖 Na pocity rodičů nebo dítěte se nikdo neptal 😔
A ta kombinézka, budeš pod ní ještě dávat i další vrstvy, aby ti z toho přecejen rychle mimi nevyrostlo 😅
U Lukyho si pamatuju, že plinky pro novorozence jsme použili jen jeden balík, pak už jsme naběhli na větší velikost, vždyť při porodu měl 4kg, domů jsme odcházeli se stejnou váhou a za měsíc už měl 5,5 otesánek jeden 😀

nicole, až půjdeš k dr, tak si určitě ráno naměř zase tlak sama. Úplně vidím, jak budeš u dr nervózní a tlak ti vyletí 😒 Držím palce, ať ti to ale určitě u dr dobře dopadne 😉

Holky, já letím, máme scuka s kamarádkama v úžasné stylové kavárně, hlavně tam mají skvělé nealko koktejly - po dlooouhé době si dám k pití něco fakt mňamkózního 😵

samsa
4. lis 2009

Garfi, dám pod to dupajdy a bodýčko. Myslím, že mimísovi to bude ještě velké. Když si vzpomenu, jak na Nelince visela velikost 56. Taky měřila jen 47 cm 😀
Ach jo, malá furt spí, to zase bude večer řádit, asi ji půjdu vzbudit.

mariap
4. lis 2009

V úterý (tj. 3.11.) ve 14:38 se nám narodila Anička. 3.85 kg a přesně 50 cm 🙂. Oznámení by: manžel 😉

devila
4. lis 2009

jéééé, moc gratuluji a přeji vám všem štěstíčko a zdravíčko a spoustu krásných chvil!!! 🙂

mariap
4. lis 2009

Ještě přidávám alespoň jedno foto do alba: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

samsa
4. lis 2009

Velikánská gratulace 😵 😵 😵, Anička je nádherná 😵, tak přeju hlavně to zdraví a štěstí do života. Děkujeme za zprávu.

kacka79
4. lis 2009

Mariap ježíši ta je krásná!!!!!!!!!!!!!!!!!! Přeju hodně štěstíčka 🙂 Normálně tady bulim že ani nevidim na klávesnici... no tak si užívejte Vašeho přírůstku 😵

nicole_11
4. lis 2009

Mariap taky se přidáváme s gratulcí 😵 je fakt krásná 😵 😵 😵

snezenka123
4. lis 2009

mairap: moc a moc gratuluji k ANičce-je tak krásnáááá!!! Vypadá jako panenka! 😵 Přeji vám oběma moc a moc zdravíčka a jen a en to nejlepší do života!!!

Teda pán,tak mairap už to má za sebou,jsem zvědavá,jaký měla porod...
Jinak dneska rtg nic vážného neprokázal,já jsem viděla na tom snímku,že jedna plíce vypadala trošku jinak než ta druhá,ale já tomu prd rozumím 😅
Doktor říkal,že prý měla v tělě bateriální infekci,která byla v krvi a zatím se nikde neusadila( a já doufám,že se ani neusadí)no a že ještě že jsme nasadili ty atb,jinak by se její stav zhoršoval...ale už má jen 37,5 a už je čilejší a začíná i papat tak jsme snad z nejhoršího pryč.
Dneska jsme byli na tom 4d a náš malý pepíček teda nechtěl vůbec spolupracovat ☹ sestra mě 2x poslala běhat po schodech,ale nic. Malý byl zabořený hlavou do pánve a koukal mi na páteř a ukázal se asi na 3 sekundy,tak jsem ráda aspon za to. Jinak si snad celou dobu hrál s pindíkem 😀 a taky nám ho i ukázal,to se nestyděl 😀 Jinak se mračil,nebylo mu příjemné jak sestra pořád natřásala břicho aby ho vyprovokovala k otočení,no zkoušela to na 3x,ale prostě malému se nechtělo 😠 tak nám něco natočila v 2D,aby jsme na tom dvd měli aspon něco a jeli jsem domů. A vypadá úplně jinak než malá,už se těším,až ho uvidím naživo 😵
Dám nějaké fotečky do alba,i bříška,jak povyrostlo 😉

krista
4. lis 2009

Samso jj Luky je teď dva dny anděl, tak uvidíme co bude dál, je taky fakt že jsem tyhle dny nic nejedla, měla jsem jen těstoviny jednou denně 😅 Co vaše malá, jak jste na tom? 🙂

Garfi já mám první fotku ve 14ti dnech věku, ale manžel má první v 9timěs, to jich má asi 10 před stromečkem, další má ze školky a další společný ze školy a to je všechno 😢 je to strašně smutný, hlavně že jeho starší bratr má tři natřískaný alba! 😠 no to je šílený s tvým přítelem 😢 😔

Nicole a ty máš prášky na ten tlak?
Jestli chcete za 3-4r kupovat něco většího tak bych v prozatimním řešení problém určitě neviděla 😉

Mariap strašně moooooooooc gratuluju k Aničce je kouzelná a míry super a porod vypadá na rychlovku!!! 😵 😵 😵

Sněženko to je sranda s vaším prckem 😀 jsem ráda že malá je z nejhoršího venku 😵

kacici
4. lis 2009

Ahoj holky,
Mariap obrovska gratulace - Anicka je nadherne miminko 😵 😵 😵
Manza taky nema skoro zadne fotecky jako miminko ☹ ,tchyne jich mela jen,vic jeho brachu a v krabici,kde se ty fotecky pekne ponicily. Ja mam docela pekna dve velka alba jen do 5 let 😀 a holky ted uz maji asi 5 album,jsem blazinek 😀 ,ale jak byla akce na fotky dala jsem hned dalsi pridelat. Ted uz to tak neresim,neni moc casu,takze mame naposledy ze spolecneho foceni
Snezenko - dobre,ze je male lepe 🙂
Nam dneska na kontrole kyclich sebrali perinku 😵Nosila ji od 6.tydne 24hodin denne a ted ze dne na den nemusi,tak dneska slavime 😵 😀

devila
4. lis 2009

Holky,
pořád mi vrtá hlavou to, že mi mají tady zavřít den před termínem porodnici. ☹ Nevíte, zda je něco účinného pro urychlení porodu? Stačilo by mi porodit o tři dny dříve 🙂. už jsem o něčem slyšela, ale chci se ještě zeptat vás tady 🙂. To víte, nechce se mi jet doit mimo město ☹.

kacka79
4. lis 2009

Snezenka, jsem ráda, že už je stázince líp...

Nicole no snad ten tlak bude OK, třeba to bylo jen ze stresu..

Holky a kdo že jeď vlastně na řadě??? Že by Devila 😵

devila
4. lis 2009

kacko - jojo, jsem to pravděpodobně já 🙂. A po mě Plechajda 🙂. Zrovna řeším co urychluje porod, když mi mají zavřít porodnici jeden den před termínem ☹ .

devila
4. lis 2009

Snezenko - taky jsem ráda, že už se malá cítí lépe, teď už to bude určitě jenom lepší 😉.

plechajda
4. lis 2009

Jezisi....je desny cist o sobe ze uz jsem pomalu na rade 😕 😕 😕 😅 😀

Mariap gratulaceeeeeeeeeeeeeeeeeeee takovy vlasaty mimi to je parada a takovy baculaty 🙂))

Devil tady na MK je nejaky koktejl na urychleni porodu je na to cely tema 🙂 Nebo sex, vytirani, dlouhy prochazky a ja nevim co se tady vsude jeste pise....rekni si dr o toho hamiltona, ne na vsechny zabira teda, ale na mariap treba jo🙂

samsa
4. lis 2009

Holky, já jsem z Aničky úplně naměkko, tak je tak krásná, vůbec mi nepřijde jako novorozeně 😵
Kristo, tak to je paráda, že je Luky zlatíčko, snad mu to vydrží. Malá je v pohodě, teďka ji musím opravdu pochválit, žádné vzteky, je strašně hodná. Třeba to období máme už za sebou.
Devilo, snad jedině Hamilton, jinak si myslím, že nic nezabere, všechno jsou to babské recepty a podle mě nefungují. Došla bych si na gyndu a donutila je, ať toho Hamiltona zkusí. Mně to porod rozjelo, vyvolávali mi ho. A to jsem měla CS 1 a povedlo se.
Sněženko, to je super, že je malé líp. 🙂

devila
4. lis 2009

No nad tím hamiltonem jsem přemýšlela, ale otázka je, zda to bude chtít před termínem udělat ☹

krista
5. lis 2009

Samso včera sem psala jakej je prcek zlatíčko a on nám vůbec nechtěl spát, tak já už držím hubu radši 😝 🤐
Jsem ráda že Nelinka je zlatá, přeju vám to 😵

Devilo co se týče vyvolání porodu, to je těžký ☹ je hodně rad, ale podle mě snad nic nezabere pokud dítě nechce... jak už bylo řečeno můžete zkusit sex, vytírat podlady (já jsem třeba než se narodila Kristý spárovala koupelnu 😉), mýt okna, dlouhé procházky, ten nápoj k vyvolání porodu, nebo bych se zkusila domluvit s mým gyn., že mi toho Hamiltona udělá, tři tdy před TP už to neni nic co by ti udělat nemohl... otázkou je jestli zabere, taky jsem slyšela o tom že Hamilton nezabral ani 2x 😒 zkus se prostě domluvit s Dr., vysvětli mu vaši situaci, pokud je rozumnej tak se pokusí ti pomoct 😉

No jo holky vám se to fakt blíží, jsem na vás zvědavá! 🙂

devila
5. lis 2009

Ahoj holky,
tak jsme se byli fotit na vánoční fotky ve školce, kde učí moje mamka. No ale přinutit tu malou ďáblici aby chvilku postála nebo poseděla je nemožné. Natožy aby si nechala na hlavě santovskou čepici 🙂. No jsem zvědavá, jaké ty fotky budou 😀 .
Potom si tam ještě hrála chvilku s dětma a tancovala s něma v kruhu. No řechtala se jak o život 😀 . Byla ve svém živlu. Ale taky proto, že tam měla babičku. Mám to super, že mamka učí ve školce 200 m od našeho baráku 🙂. V létě jsme za nima chodili na písek 🙂.

plechajda
5. lis 2009

Nene me jeste ne, ja mam casu fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuru 😀

krista
5. lis 2009

Devilo to je fakt paráda, nás zrovna dneska objednal MM k fotografovi 😵 pak se pochlub s fotkama 🙂

Plechajdo, teoreticky máš tak 6-9 týdnů a můžeš rodit 😀

plechajda
5. lis 2009

dej pokoj 😀 😀 😀

nicole_11
5. lis 2009

Ahoj holky...no já léky na tlak beru, jsem zvědavá co mi řekne můj Dr. na gyndě,ale nerada aby mně už zvyšovali dávku, protože ten tlak se může v těhu ještě zvýšit a mám ještě velkej kus před sebou...při prvním těhu se mi tlak zvýšil až na konci a porod mi vyvolávali jen o 11dní dřív...pořád se uklidnuji tím,že jsem neměla tu preeklempsii a jen tlak byl špatnej,tak snad to nebude tak vážný...

zdenkaradek
5. lis 2009

Ahoj holky,
dlouho jsem tady u vás nebyla, moc vás všechny zdravím. Občas jsem vás přečetla, ale všechno dočíst nezvládám. Mariap, moc gratuluji k Aničce, ať vám dělá jen samou radost, to těhotenství ti asi dalo hodně zabrat.
U nás dá se říct, že je všechno v pořádku až na to, že k Šimonovu prvnímu měsíci jsme dostali pěkně blbý dárek. Dozvěděli jsme se, že malý má Cystickou fibrózu (jsou to tzv. slané děti). To je u nás jedno z nejčastějších dědičných onemocnění, postihuje dýchací a zažívací systém a je charakteristické tvorbou abnormálně hustého hlenu v těchto orgánech. U Šimona to zjistili díky novorozeneckému screeningu, který se dělá při propuštění z porodnice. Takže v pondělí 12.10. jsem dostala vzkaz od naší dětské dr, že malý má špatné výsledky krve z porodnice, abych se u ní zastavila. Řekla mi, že je podezření, že má CF, a že musíme jet do Motola na potní testy, aby se to buďto potvrdilo nebo vyvrátilo. V úterý dopoleden jsme tedy jeli, vzali jsme sebou i Matýska, aby mu ty testy udělali také. U Šimůnka se tato nemoc bohužel povrdila, Matýsek je naštěstí v pořádku. V nemocnici jsme byli skoro do večera, lékaři se nám snažili podat maximum informací, domluvili jsme se, že další týden v pondělí se Šimonem nastoupím do nemocnice na edukační pobyt. Strávili jsme tam 5 dní a absolvovali jsme různá vyšetření, naučili nás inhalovat, rehabilitovat a odsávat. Šimon je zatím v pořádku, vypadá jako úplně zdravé miminko i krásně přibírá (za 3 týdny 860g). Jsem ráda, že se na to přišlo tak brzo, díky tomu snad bude mít lepší vyhlídky do budoucna.
Dlouho jsem přemýšlela, jesti vám to mám vůbec říkat, většina z vás jsou ještě těhulky, a tohle je dost smutný.
Tak zatím a mějte se hezky, pohlaďte bříška.

devila
5. lis 2009

Zdenkaradek - tak to je mi velice líto, je to hodně smutné. Ani nevím, co na to mám napsat, jen snad to, že Šimonkovi budeme držet pěstičky, aby to snášel dobře. Držte se !!!

nicole_11
5. lis 2009

Zdenka je to fakt hrůza kolik nemocí na ty naše dětičky může číhat, přeju Ti aby Šimonek to snášel dobře a medicína dělá velké pokroky,tak snad brzy najdou lék, který by to vyléčil...

krista
5. lis 2009

Zdenka to je mi moc líto ☹ já jsem o tom kdysi viděla reportáž a bylo hodně smutné, držte se 😔