V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

snezenka123
11. lis 2009

Ahojky tak se hlásím,už je mi líp,včera i dneska jsme ležela,včera byl manža doma,dneska tu byla ségra,tak uvařila,napekla,umyla nádobí 😉 Ale zítra tu budu sama,no uviídme,břicho už mi netvrdne,jak beru tch 6 teblat dnně ale stejěně to není ono a občas m chytají křeče do podbřišku... ☹ no snad to bude ok,v pátek jdu na kontrolu a na krev.
Jinak dneska jsem volala pro výseldky krve(včera byl manža s malou na kontrolních testech a prý už je to lepší,ale pořád je z krve vidět,že není úplně zdravá tak mám pokračovat v atb,a představte si,jak jsem tam před týdnem nesla i močtak udělali rozbor a vyšla prý v pořádku ale můj duchapřítomný dr.ji nechal ještě poslat na kultivaci a dneska mi řekl,že z těch výsledků vyšlo,že malá prodělala zánět ledvin 😖 chuděrka,proto se pořád v noci tak kroutila bolestma a my nevěděli proč...a že zánět ledvin je na hiospitalizaci,ale že jelikož jsme před týdnem nasadili srávné atb a léčili jsme to doma,tak není hospit.už nutná,ale musí na kontrolní utz ledvinjeslti nebude mít nějkaou poruchu že se moč vrací z moč.měchýře do ledvin a pak jsou z toho záněty(to by vysvětlovalo podle mého ty časté horečnaté stavy co mívá...)a ségra dneska říkala,že její holka(moje neteř )to měla taky když jí bylo asi 3 roky ale dr.na to přišla až pozdě když dostala ledvinovou koliku a několik let musela chodit do nefrolog.poradny a brát několik let léky...tak zítra tam manža odnese moč,snad se mi jí podaří odchytit do toho speciálního pytlíčku co se lepí,protože nechodí na nočník a jak jinak bych ji tu moč odebrala.
Holky tak snad to budde dorbý,vy se držte,ju? a opatrujte se,papa. 😉

kacka79
11. lis 2009

Devil já jsem teda nepřenášela, ale kamarádka jezdila do porodky celých 12 dní co přenášela - pravidelně každé ráno.. No a taky to měla tak kolem 20 km, takže nic moc...

plechajda
11. lis 2009

dobry vecer 🙂

tak davam jen vedet ze KO dobry 🙂 Kupodivu byl nejen utz ale i monitor 🙂 Mala ma 2,150g a vsechno v cajku 🙂
respektive me dole nejak neprohlizel tak nevim jak CS a ten cipek, ale tak snad dobry 🙂)

Devil ty chces chodit po tydnu a me rekl tedka taky ze uz potydnu ale jeste jsem ukecala sestru ze az za 14 dni, prece jenom chodit kazdy tyden se mi jeste nechce...navic po prestehovani dojizdim 😝

plechajda
11. lis 2009

jo a je o tyden vetsi 😅 prej mam zapomenout na to, ze bude mit 3.2KG jak malej...asi bude vetsi 😕 😀

samsa
11. lis 2009

Ahoj holky,
jsem ráda, že jste dopadly na kontrolách dobře. Devi, doufám, že porodíš trošku dřív, aby s nemusela do jiné porodky. Snad s mudr. malou popoženete. Musíš si vsugerovat, že prostě budeš rodit třeba o týden dřív a uvidíš, že to vyjde 😉
Plechajdo, tak to je malá cvalík. Já teda doufám, že bude i druhé mrně a nedočkám se 4 kg obříka. Už jsem si pořídila malinkatou kombinézku a chci v ní odvést mimíse z porodky, tak může zapomenout na 4 kg 😀
Sněženko, chuděrka malá ☹ My s malou taky chodili na nefrologii, měla hydronefrózu ledvin, tam právě hrozí časté záněty ledvin, ale musím zaklepat, malá nikdy nic takového neměla. Při jakékoliv horečce jsme museli nosit moč, to byl mazec, do toho pytlíčku to nešlo, to si nenechala nalepit, takže jsem kolikrát držela v ruce nočník, na něm posazenou malou třeba 2 hodiny a pochodovala s ní po bytě, než se tam vyčurala. Když byla menší, tak jsem ji mívala rozbalenou na přebalováku a s nádobkou v ruce čekala, než to pustí, klidně to trvalo i hodinu 😝 Teď už naštěstí chodí dávno na nočník, ale už stejně na tu nefro nemusíme, malé se to spravilo a už je ok.
Holky, já se z ní ale picnu. Ráno mi říká v posteli: Maminko, odkud jsem se vzala? No a já než si sesumírovala odpověď, tak mě uzemnila a říká: Vy jste si mě s tatínkem vyrobili? A z čeho? Z plastelíny? No já málem spadla z postele. 😀 Tak jsem jí vysvětlovala, že je z malinkého vajíčka v maminčině bříšku a že tam tatínek zasadil semínko a že rostla v tom bříšku jako je teď miminko, takže babičce pak odpoledne šeptala, že je z malinkatého vajíčka. Není na takové dotazy nějak brzo? 😀 A minulý týden manža před ní řekl, že už dlouho nebyl sex. Malá to slyšela a hned se ptá a maminko, co je to ten sex? Tak jí říkám, zeptej se tatínka, ten s tím začal 😀 Nějak to zamluvil, ale dostal ode mně vynadáno. Kdo to má pak vysvětlovat. Ach jo, výchova není lehká, ještě se asi docela zapotíme 😀

devila
11. lis 2009

Snezenko - tak snad už to bude s malou jen lepší a lepší. Držím pěstičky. A ty se taky drž, snaž se odpočívat pokud to jde, ať ti netvrdne tolik to bříško.

Plechajdo -tak to ti monitor dělal brzy. A jak tak koukám, tak asi drobečka mít taky nebudeš co? 🙂

devila
11. lis 2009

Samso - teda tvoje dcerka ej pškné číslo 😀. Já bych teda nevěděla, co jí mám odpovědět v jejím věku. Už se těším, až s takovým dotazem příjde malá 😀

samsa
11. lis 2009

Devi, ono to přijde brzo 😀 Já někdy žasnu, jak tak malé dítě může být tak chytré. Jsou to prostě miláčci. Jo, včera jsem navrhla muži, že by mimi mohlo být Sabinka a jemu se to prosím nelíbí. Tak já už fakt nevím, asi prdelku budou muset pojmenovat z moci úřední 😝

devila
11. lis 2009

TTaky si myslím, že to začne za chvíli 😀
ak zkus navrhnout Sofinku 😀

samsa
11. lis 2009

Devi, to nám moc nejde k příjmení, špatně by se to vyslovovalo. Fakt jména jsou oříšek. Ale Sabinka i Sofinka jsou obě moc hezká jména. dobře jste vybrali. 🙂
No nic, jdu se umýt a spát, nějak mi už padají klapky. Tak dobrou.

nicole_11
11. lis 2009

no holky my zase nevíme jak pojmenovat kluka...holka bude Julie, to chce muž, ale kluka fakt netuším, navrhl jméno Dominik...není to tak hrozné a říkám si at vybere tentokrát jméno on, protože já fakt nevím....jméno Tadeáš se mi líbilo už asi od 15let, takže to bylo jasné a další už nemám

jinak Tedík konečně začal říkat máma 🙂 vždycky ráno za mnou přijde, dá mi pusinky a asi 5x řekne máma, a pak celej den nic, asi si to chce odbýt ráno, a pak at mu dám přes den pokoj 😀 ale táta to říká pořád 😖

devila
11. lis 2009

Jinak u nás byl zase boj o jméno chlapečka, kdyby náhodou. Pořád jsme chtěli Alexe (už asi od doby co jsme spolu), ale moje švagrová čeká dvojčata kluka a holku a Alexe chce prostě ona, protože je Alexandra.Když jsem ji ale říkala, že my ho chtěli dříve, tak mi řekla, že ona ho chce od malička (docela mi to přišlo jako blbost) a že ona ho dá i když ho budeme mít my. Že ho chtěla dříve. Tak jsme si řekli, že raději ustoupíme 🙂. Tak byl u nás boj o jména - já chtěla Šimona, Adriana, Sebastiana, Jakuba nebo Matěje,ale manželovi se nic nelíbí. On chce Karla (po mém taťkovi, ale to ani za nic - mě se to nelíbí ) nebo Maxe. nakonec jediné jméno jakž takž na kterém jsme se dohodli je Nikolas 🙂. Takže když by náhodou vykoukl chlapeček, tak bude Nikolas.

Takže boje s manželem o jméno byly velké 😀

nicole_11
11. lis 2009

já chtěla taky Nikolase, ten byl na prvním místě a pak Tadeáš ale muž řekl,že v žádným případě 😒 Prý jedině Mikuláš...to by ještě bral

devila
12. lis 2009

Dobré ráno holky,
jakou jste měly noc? U nás malá v pohodě, ale se mnou je to pořád horší. Z té ruky se zblázním 😖

plechajda
12. lis 2009

dobre rano 🙂

Devil no jestli bude drobecek uvidime, on mi to dr rikal i uprvniho ze ma uz veliky brisko a ze to bude cvalik 🙂 Haha 🙂 takze uz jsem skepticka k tem jeho proroctvim 😉

jinak u nas noc tak pul na pul....ja se probudila v pul druhy a koukala do stropu vyspala....malej hodinu po me a cca hodku skakal v postylce, nakonec teda zabral a spal do 7.....ale teda muzu rict ze tuhle moji nespavost taky neznam...v prvnim tehu jsem spala jak miminko..... uz nevim kam s pupikem a to jeste 1,5m 😝

ja doufam teda ze porodim bud do 19.12 nebo pak az po novym roce.....jsem si to jako naplanovala 🙂

Devil nemas nekde seznam co do porodnice ?? Ze bych to zas prosla uz pomalu....nejak to zas zacina utikat 😅

krista
12. lis 2009

Ahojky 🙂

Devilo já jsem právě taky musela dojíždět 22km a bylo to strašně komplikovaný v hlídání atd. 😖 ale naštěstí jsem tam byla jen 2x a pak už jsem jela rodit. Moc ti přeju aby si porodila dřív, já jsem si pořád říkala jak začátkem září bude hotovo a prd z toho 😅 ale já to na sobě poznala, v prvním těhu jsem prostě už nemohla dál, cítila jsem že přijde konec a když ne, tak bych asi už nemohla, měla jsem pořád ty posly a v druhým těhu mi pořád prostě nic nebylo, cítila jsem se tak dobře že bych mohla být těhotná ještě nejmíň měsíc 😉

Sněženko to je hrozný, držím vám palečky abyste všichni byli brzo úplně fit!!! 🙂

Plechajdo páni to jsou krásný míry, malej měl v tomhle "tt" 1850g 😀

Samso tak jsem se tak strašně nasmála nad tou vaší story 😀 😀 😀

plechajda
12. lis 2009

Kristo si delas prcu s tou vahou ne ? 🙂 a nebyla jsi treba driv ? jezis nestras ze je fakt velika.....onmi dr teda rikal ze je i velikostne o tyden vic...no ale toto teda 😕 😅

krista
12. lis 2009

Plechajdo byla jsem kolem 32tt 😅 ale to jsi ty teď taky ne? 😅 MK přidává 😅
Já koukala že tyhle míry měla i Kristý ve 32tt 🙂 taky 1850g 🙂 ve výsledku vážili jinak, ale když se Kristý narodila pomalu o 2 týdny dřív tak to možná odpovídá 🙂

krista
12. lis 2009

Plechajdo kolik měl vůbec malej když se narodil? Má se počítat cca o 300g víc na druhý dítě, ale zase na druhou stranu, teď budeš mít holku a ty jsou menší, tak se toho neboj! 🙂

devila
12. lis 2009

Kristy děkuji, že mi to přeješ.

Plechajdo - večer ti ten seznam napíšu. Za chvíli přijdou prarodiče, tak musím rychle uklidit. Ale večer slubuji, že ho pošlu. 😉

kacka79
12. lis 2009

Devil no moc to nepřeháněj s tim úklidem.... 😵

plechajda
12. lis 2009

devil diky ale nepospicha to 😉

Krist malej byl presne na den narozenej a mel 3,240 a 49cm takze spis mensi nebo prumer .... tak i tech 300g navic by jeste slo 😀

plechajda
12. lis 2009

stejne bylo nejdesnejsi dostat ven tu hlavu, ta nema svahou nic spolecnyho ....zbytek uz byl brnkacka.....jak chobotnice 🙂) 😀 😀

garfieldmail1
12. lis 2009

ahojte 🙂
devila a co ti řekl dr na tu ruku? Ptala jsi se?

samsa : no to koukám, na ty dotazy 😀 😀 😀 Luky nás dostává spíše odpověďma nebo nějakýma komentářema, ale otázky takové teda ještě nemá 😅 Hlavně mi v poslední době občas někde řekne, že je někdo tlustý 😕 nebo ukáže na nějakého pána, který nevypadá zrovna přitažlivě, a prý : "to je zlý pán?" 😅 Vždycky doufám, že to dotyční neslyší, obzvlášť někdo opravdu hodně tlustý, co mu na to mám říct? - "kdepak, není tlustý" 🤐

plechajda, no já jdu v pondělí na utz, Luky měl 4 kila, tak jsem velmi zvědavá, kolik bude mimi vážit teď. 😕 Zatím to dle utz bylo v normě, ale Luky taky přibíral rychle až ke konci 😅

plechajda
12. lis 2009

no je fakt ze si tak matne pamatuju ze Mates mel potom 30tt by voko 1800g takze asi bude holka vetsi 🙂 No jo no, synacek celej tatinek a dcerunka po mamince....no to bude radosti 😉

krista
12. lis 2009

Plechajdo tak to bych počítala druhýho prcka max. do 3600g a jak říkám když tobude holčička, tak já typuju že bude mít skoro stejně jako malej! 🙂

Tak mě nedělalo problém vytlačit ani jedno dítě, tak strašně jsem se těšila až vypadne 😅 😀 😀 😀

Garfi tak to je taky sranda! 😀

samsa
12. lis 2009

Ahoj holky,
Plechajdo, ještě se neděs, on ten váhový odhad je +- 500 g. Kamarádce prorokovali 4 kg dítě a vylezl 3 kg drobek. I když u mě se mudr. trefila přesně, říkala, že to vidí tak na 2,80 a malá měla 2,85 kg.
Garfi, tak to je Luky taky dobrej expert. Mně malá udělala jednou to, že uviděla nějakou strarou paní a zařvala: tam jde nějaká stará bába. Doufám, že chudák stařenka byla aspoň hluchá a neslyšela to. Fakt je to kolikrát ostuda, navíc malá mluví tak dobře, že jí rozumí každej a má te´d období, že poučuje cizí lidi a všechno komentuje. Ale je to hrozná sranda. Holky, ta naše prďola oslovuje mimi Karolína, já se picnu, nakonec to budu muset dát, protože když malou přemlouvám na jiné jméno, tak řve nééé, je to Karolína a jednou se už kvůli tomu rozbulela. Nám moc ta Karolína nejde k příjmení a navíc se bojím, že by jí každej říkal Kájo a to se mi hnusí, protože tchýně to komentovala, tak to bude Kája 😝, a mně naskočila husí kůže...

plechajda
12. lis 2009

samsi ja vim 🙂 Me u malyho v den porodu rikali 3,6 a taky mel min..... 😉

samsa
12. lis 2009

Bude to pěkná, max 3,5 holčička 😉 , uvidíš.

devila
12. lis 2009

Ahojky holky,
tak mi odešli babi a děda. A za chvíli se přiřítí mamka a po ní kamarádka, co nás všechny příjde ostříhat 🙂.

Plechajdo - nevím, co všechno s výbavy do pordonice potřebuješ vědet, tak napíšu vše co beru já:
- osušky,
- osobní hygienu
- vlastní noční košile,
- přezůvky,
- kojící podprsenky,
- župan
- jednorázové kalhotky
- vložky
- vložky do podprsenky
- vlastní oblečení pro mimi (tady v porodnici mají ty erární velké jak na půlroční dítě) - dupačky, bodyčka
- vlhčené ubrousky
- 5 ks jednorázových plenek
- dudlík
- kopii oddacího listu
- těhu průkazku
- OP

myslím, že to je tak vše
😉