V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
14. lis 2009

Holky, tak to vám závidím, že vám děti takhle spí. Mně se malá budí doteď, snad jen 2x za život spala celou noc. Jinak většinou kolem třetí hodiny se stěhuje za mnou a klidně hodinu mě otravuje, povídá, žduchá do mně...a ráno se vzbudí a zařve maminko vstávej a je to 😝 Bojím, bojím, aby i druhé nebylo nespavec

garfieldmail1
14. lis 2009

samsa, Luky se taky v noci pořád budí, občas spí celou noc, většinou se vzbudí 1-2x, ale jsou i noci, kdy se vzbudí i častěji. Pořád jsou to malí prckové a Luky mi před časem řekl, že se v noci bojí. Já se ho zeptala proč a on, že je tma a to mu svítíme malým světýlkem. Takže já respektuju naprosto jeho věk a když se vzbudí a volá, tak jsme u něj, většinou teda já a on hned lehne a spí. Prostě se chce jen ujistit, že není sám. Podle mne nejmíň do 3 let obvykle trvá, že děti nespí celou noc, některé i dýl a nic s tím neuděláš. Znám hodně maminek, co nechávaly děti jako miminka vyřvat, na základě toho jim po pár nocích spaly celou noc, ale kolem prvního roku se jim stejně začly zase budit a když šly do velké postele, tak z ní utíkaly v noci za rodiči. S tím se prostě musí u dětí počítat, některé jsou spavější a některé ne. Hlavně, aby chodily spát rády a nebály se toho, že v noci za nima stejně nikdo nepřijde ☹ Na to bych já neměla žaludek. U dvou dětí do bude náročnější, ale co se naděláš 😅
Jo a co se týká toho traktoru, tak ten je dokonce až od 3 let, ale Luky se na něm naučil už letos na začátku léta, po chvíli i couvat a hodně a rád na něm jezdí, máme velkou zahradu, takže má kde. Možná bude příští rok malou vozit ve vlečce 😀

plechajda
15. lis 2009

Dobre ranko 🙂

Holky ja mam padla jen ten vecer, v noci se samo taky budi min 2x.....obcas je vyjimka ze ne, ale ta probehla asi 3x za jeho dosavadni zivutek 🙂 😉 Na dnesek zas des bes.....v pul ctvrty rev jak kdyz ho nekdo boda nozem takze jsme chvili nevedeli co se deje, nemohl se uklidnit tak byl chvili vyjimecne s nama, pak ho mm vzal a dal do postylky a cetl ve 4 rano Hobita 😀 no a usnul teda....jenze jen do pul sesty 😠

jeeee ted jsem zacejtila vuni vanocniho stromku je to mozny ?? Kde by se mi u stolu vzal ? 😕 😅 😀
Ja snad pujdu nazdobit barak 😀

Jinak jeste k tomu vyrvani, u nas to teda funguje.....ale je to vyrvani myslim v mezich, pac on rve treba 4min a usne...nekdy si vymejsli a rve co pul hodiny tak to fakt nedavam a nejdu tam, navic vim ze mu nic proste neni a jen se nudi nebo nechce spat....tak to ma smulu....zkontroluju ho poprve, neni pocuranej je napitej a dudla ma a tim to hasne .... zas nocnim otrokem nebudu teda...

devila
15. lis 2009

Ahoj holky,
tak u nás noční buzení není problém. Malá spí celou noc cca od 4 - 5 měsíců. Jsou někdy dny,ale velice zřídka, že se vzbudí v noci s pláčem, tak čekám tak 5 minut, zda znovu neusne a pokud ne, tak tam jdu, ale v tom případě už cestuje k nám do postele, protože v postýlce být nechce. Ale to je opravdu velice zřídka, spíše v období, kdy lezou zuby, ale i tak málo. Jinak většinou do těch 5 minut zase usne.

Ale určitě druhé mimčo takové nebude 😀. To mi to určitě vynahradí to vstávání. 😀. To bych měla až moc štěstí mít takové dvě spavé děti.

Ale zato přes den spí malá max. hodinku, většinou 40 minut a to je za celý den vše.

plechajda
15. lis 2009

jo tak to u nas se pres den spi ty 3h ...soupnu dokacrku a nez objednu barak a dojedu na zahradu tak je tuhej a chrni....jeste ze tak 😉

devila
15. lis 2009

Tak to ti závidím. ján emám šanci se při malé ani pč´řes den natáhnout, pokud není manžel doma. ☹

kacka79
15. lis 2009

No koukám, že probíráte spaní a vánoční menu 😵 No u nás už minulý rok měl Fík s náma kapra s bramborem a letos to bude stejný, no salát nedostane 😅 Jinak před ním musíme schovávat cukroví, ojídá z toho mandličky a různý ozdůbky 😀 😀

S ti spaním, u nás se spí celou noc od 10 měs, ale je to i tím, že jsem kojila "jen" 7 měs, u dýl kojených dětí to asi trvá dýl... no záleží i na dítku. Fíla se v noci vzbudí tak 2 x za měsíc a to většinou, když nespíme doma..ale kolem 2 roku měl období, kdy měl šílený sny, byli jsme kvůli tomu i u doktorky, úplně řval a klepal se a nešel probudit, naštěstí to trvalo asi jen 2 týdny a přešlo to... no to vstávání se zatim teda neumim představit, už jsem z toho vypadla 😅 Po obědě spíme cca 2 hoďky, ale když jsme někde na návštěve nebo na cestách, tak nespíme - ale to pak v 18h odpadává a spí do rána.. Jinak v noci běžně spíme od 20.30 do cca 7 - 7.30, jak kdy... Fíla má pořád dětskou postýlku, takže nám z ní nevylézá, i když má staženou bočnici, jeho to prostě nenapadne 😀 😀 No plánujeme přesun do velké až ve 3 letech, to budeme komplet předělávat pokojíček z "miminkovského" na dětský 😉

devila
15. lis 2009

Holky,
copak dnes kuchtíte? Já francouzské brambory. Máte taky ten pocit, že vaříte pořád dokola to samé? Mě už nic nenapadá. ☹

garfieldmail1
15. lis 2009

Tak co se týká vaření, tak to já dnes měla velikou premiéru!!! Naježili jsme si totiž už nyní vánoční dárek - tlakový hrnec 😎 Přišel asi před 14 dny, ale až dnes jsem měla poprvé trochu čas a odvahu 😅 ho vyzkoušet. Začla jsem jednoduše s rajskou, dala do hrnce všechno najednou i s rýží, nastavila na 6 minut, pak už jen dochutila a přidala rajčata a super!!! Právě dorazil přítel z obchodu, vyslala jsem ho pro maso a zelí, že v tom udělám segedýn, no jestli to bude za půl hodiny hotové, jak se píše, tak už vařím jenom v tom!
Ta úspora času je fakt úžasná, po narození druhého dítka se bude dost hodit 😉

garfieldmail1
15. lis 2009

kacka, Luky měl loni taky kapra. Moc mu to chutnalo, akorát to byla šichta pořádně to zkontrolovat, aby to nedostal s kostičkou. Málem jsem se nedostala k tomu, abych se taky najedla 😠

garfieldmail1
15. lis 2009

devila, akorát u polívek mám pocit, že vařím dokolečka furt to samé 😖

kacka79
15. lis 2009

Jeee, vaření.. no téma které se mě teda úplně netýká 😀 😀 Ba ne, taky musim vařit, ale spíš pro Fílu a občas se teda s něčím předvedu, ale hodně jídla fasujeme od mojí mamky / omáčky atd/ a taky se dost stravujeme v restauraci.. no ale třeba polívky u nás letí - bramboračka, brokolicová a květáková... z jídel brambory zapečené s masem a smetanou a pak těstoviny na 100 způsobů - to je totiž vrchol toho, co zvládnu 😀 😀

No já mám výhodu, že tchýně neumí vůbec vařit, vše je bez chuti... no takže manža mě považuje za výbornou kuchařku 😵 😵

plechajda
15. lis 2009

Jooo vareni, ja bych uz i varila ale me mladej nechce jist nic nez slichty a to nejlip ze sklenicek 😠 proste domaci stravu nechce...jedine polivky...takze u nas je s jidlem boj, ale uz jsem si zvykla on proste neni jidlovej typ ☹
zas pil porad v jednom kuse, takze mu to musim trhat odpusy aby jen nezblunkal 😠

kapra na vanoce zkusime, ale nemyslim ze by to melo valny uspech....

Garfi ja jak cetla ze jste najezili...tak uz jsem si myslela ze zdobite stromek 😀

devila
15. lis 2009

Ahoj holky,
tak to u nás kapr ani ryba na Vánoce nehrozí. My s manželem totiž ryby rádi nemáme, takže bude řízek 😀. Přes rok tak maximálně filet nebo malé pangasia občas, ale jinak rybičky ee 😀.

Dneska tady přijede na noc moje mamka, protože ráno musím na zkoušku a manžel v tu dobu ještě nebude doma, tak mi mamka malou chvíli pohlídá než manžel dorazí. (jen doufám, že opět ve vlaku neusne a přejede až do Ostravy 😀 ). Mamka by si musela vzít sebou malou do práce (do školky). Máme to ale dobré v tom, že mamka pracuje 300 m od nás. Takže se s manželem jen vystřídají a mamka půjde.

A co jinak,jaký jste měli den? My jsme se byli projít a nakoupit. Bylo dnes krásně.

devila
15. lis 2009

Holky, hodila jsem vám do alba ty naše vánoční fotečky 🙂

samsa
15. lis 2009

Ahoj holky,
Garfi, tobě se malej taky budil dlouho na kojení, že? Mám pocit, že jsi to tu psala. Mně malá taky, největší krize byla kolem 1 roku, co 20 minut vzhůru a přícuc. Jo a taky se bojí tmy, takže jí svítíme takovou bludičkou. Asi máš pravdu, že má ještě na buzení nárok. A s druhým to bude asi taky tak.Ale co, nějak se to vydrží, hlavně, ať je prďolka zdravá.
Dneska bylo nádherně. Dopoledne jsme se byli projít po městě, myslela jsem, že už bude vánoční výzdoba za výlohama, ale kupodivu ne. A odpoledne jsem myla okna, fuj, jsem úplně groggy.
Co se týče vaření, tak vařím skoro denně, většinou všechno sníme a nezbyde mi na druhý den (on to sní vtěšinou manža 😠 ). Dneska jsem vařila rajskou polívku a přírodní kuř. řízky s bramborovou kaší.
Garfi, já taky pořád přemýšlím nad tlakovým hrncem, ale kdysi jsme ho doma měli, když jsem chodila na základku a on nám doma bouchl, rána jak hrom a ohozená půlka kuchyně. Od té doby ho mamka nepoužila a já se taky bojím. Ale tchyně vaří jenom v něm. Jak se vlastně pozná, že je jídlo v něm uvařené? Dá se to nějak v průběhu zkontrolovat. A jak s tím zacházet, aby to nevylítlo?

plechajda
15. lis 2009

Holky mam dotaz k tomu svetylku co maji Vasi prckove na noc....byli zvykly usinat bez svetylka a postupem casu se zacli bat tak jste hodali ?? U nas se usina ve tme a sam a zatim je klid....ze prijdou bubaci je mi jasny, ted z toho nema jeste rozum, ja jenom jestli mam ocekavat i bojeni se tmy....samo kdyz se nekde zavre (treba spajz) a je tam tma zacne rvat, ale u toho spani to je zatim dobry, tak jestli se mam pripravot 😉

Jinak u nas dneska byla hrachovka a buchticky se sodo, jsme nejak nemeli chut na maso 🙂 jinak vikend ve stadiu - manza makal, Mates se vztekal a ja se snazila odpocivat coz mi vyslo tak pul na pul ale jako pohoda vikend 🙂

Ted premyslim jak zajistit hlidani pro malyho az zacnu dochazet na KO do porodnice...tahat sebou ho nechci kor kdyz jsem tam 20min jen na monitoru, to proste nejde....

plechajda
15. lis 2009

Jinak jeste k tomu nocnimu buzeni, ja kojila 6m a pak mliko doslo - postupne teda, a prechod na sunar probehl OK ale budil se porad stejne...nejaky vetsi zasyceni jsem nepostrehla ze by spal dyl....ale je fakt ze se mi malej budil nejkratsi dobu co 2h....20min nastesti neznam...a snad ani nepoznam 😅 😎

plechajda
15. lis 2009

🙄 jezis ja jsem rozezrana 😝 😔

samsa
15. lis 2009

Plechajdo, malá usínala bez světýlka a pak v noci začala brečet, že se bojí tmy (před druhým rokem to začalo), asi jak se vzbudila, byla dezorientovaná. tak jsme pořídili takovou noční bludičku a je to mnohem lepší. Akorát, že pak vstane a nasyslí se za mnou do postele.

garfieldmail1
15. lis 2009

plechajda, tu hrachovku závidím! Bohužel jsem jediná, kdo ji u nás miluje, ostatní to zrovna nemusí 😠

No my jsme vždycky měli slabé světýlko rozsvícené, než jsme šli taky spát, protože jak se Luky vzbudil, a já k němu přiběhla z rozsvíceného obýváku, tak jsem ho aspoň rychle našla, jinak jsem šátrala po tmě, než jsem se rozkoukala 🙂 Takže Luky je na to prostě zvyklý.

samsa, jo Luky se taky hodně budil, zpočátku co 3 hodiny a pak se to zkracovalo, až jsme zkončili na intervalech 40 min. v 11 měsících, tak jsem to ukončila, to už se fakt nedalo. Na druhou stranu, jak se vzbudil, nakojila jsem a hned zase spal a já taky, takže jsem se necítila ani moc nevyspaná, spíše mi vadilo, jak je ten spánek neustále přerušovaný. Horší to podle mne je, když se miminka v noci vzbudí a několik hodin pláčou, to jsem u Lukyho naštěstí nepoznala a snad ani teď nepoznám 😅
A co se týká toho papiňáku, moje mamka v tom snad dělala jen ten segedýn nebo guláš. Já v tom hodlám dělat skoro všechno. Dnes jsou ty papiňáky o něčem úplně jiném, já mám od Tefalu, ten má 3 pojistky, aby to nebouchlo. Otvírání je úplně snadné, takovou malou páčkou postupně uvolním páru a pak lehce otevřu. Je to třeba jen zkusit 😉 Jinak jsem si různě na netu zjistila, co se asi jak dlouho vaří, je i takové pravidlo, že dobu vaření vydělíš třema a to je čas pro vaření v papiňáku 😵 Takže i obrovská úspora energie. Už jsem teda udělala i ten segedýn a maso bylo za 25 minut měkoulinké, šťavnaté. Vařila jsem to až na zítra, ale dlouho jsme kolem toho chodili a nevěřícně ochutnávali, jaká je to dobrota! 😵 Jinak tady je i diskuze v tématu "recepty" na vaření v papiňáku, je tam spousta zkušených rad, zrovna jsem tu diskuzi obnovila 🙂

garfieldmail1
15. lis 2009

Diskuze ohledně vaření v papiňáku je tady
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

samsa
15. lis 2009

Garfi, díky, kouknu. Myslím, že úspora času se bude se dvěma hodit a vařit hodlám nadále, né, že by mě to tak bavilo, ale přece jen domácí strava je domácí strava, do restaurací se dvěma prckama těžko půjdu, škola tu obědy pro cizí nedává a něco jíst musíme. A navíc malou vaření se mnou hrozně baví, tak máme aspoň program na část dopoledne. Akorát pořád uklízet ten binec z toho 😝

garfieldmail1
15. lis 2009

Samsa, no uklízení kolem vaření, to je fakt otrava 😝 Já teda vařím na 2 dny, každý den bych to nedala 😖
Lukyho do vaření moc zapojit neumím, ale při pečení pomáhá ohromně. U toho je vlastně celá příprava za studena, takže nehrozí žádné nebezpečí, u vaření bych z toho byla asi na nervy 😕, a pak už jen šoupnout do trouby. To ho hrozně baví a navíc máme tak 2x týdně napečeno 😎 , což u nás dříve nebylo (možná tak 1x za čtvrt roku 😀 ).
Jo a jeho nejoblíbenější pomoc v kuchyni je doplňování cukřenky, nikdy se nezapomene odměnit jedním cukrem do každé ručky a září přitom štěstím, jakoby to byla ta nejlepší dobrota, co kdy jedl 😀
Jinak já začla doopravdy a pořádně vařit až kvůli Lukáškovi, tj. asi před rokem a půl. Příteli i malému ohromně chutná, tak to mne dost motivuje, ale těším se, až na to jednou budu mít víc času a klid 😎

devila
16. lis 2009

Ahoj holky,
tak jsem přijela že školy a z dnešní zkoušky mám za 2 🙂. Jsem ráda, že mám alespoň jednu za sebou. Ještě 3 ☹.
Navařeno jsem měla taky naštěstí ze včerejška, takže jsem jen přijela a ohřála malé a manžovi jídlo.
V noci jsem vůbec nemohla spát, pořád jsem se budila a k tomu ještě ta hrozná bolest ruky. Mám pocit, že se to stupňuje. Hrozně mě to bolí i přes den.

Jinak jak jsem jela dnes busem do Ostravy, tak vám řeknu, že 20 minut jsem seděla a pak mi tak ztvrdlo břicho, že to není normální. Ve škole mi každý říkal, že mám to bříško už hodně dole, že vypadám na rozsypání, tak doufám, že mají pravdu. 😒

garfieldmail1
16. lis 2009

devila, gratuluju ke zkoušce! 🙂
A držím palce, aby jsi už brzy porodila a tím rázem zmizel problém s Tvou rukou!!! 😉

Před chvílí jsem přišla od dr, tak mimi má cca 1350 g a dr se na to tvářila, že to opět nebude žádný prcek 😕 (Luky měl 4kg) . Další kontrola až za měsíc, to budu pěkně napnutá. Hlavně ať mám svou dr u porodu! Kdyby to nevyšlo, tak se budu docela porodu bát teda.... 😒

plechajda
16. lis 2009

Devil gratuluju 🙂) Heled a nechces vydrzet aspon jeste 14 dni ?? prece jenom jsi 36 a neco tak aspon do toho 38tt a pak smele na sex a ricinovy olej a pujde to samo 😀

devila
16. lis 2009

Díky holky, vydržet musím alespon do neděle, naši slaví oba 50-iny.🙂

devila
16. lis 2009

Garfi - určitě ti to s dr. vyjde 🙂 Držím pěstičky.

devila
16. lis 2009

Teda děvčata,
vy to dneska tady pěkně zanedbáváte ☹. Člověk si pak přiapadá, že si povídá sám se sebou 😀