V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

veruska007
20. kvě 2010

Ahojky, Misicko.
Ja si myslim, ze je lepsi, kdyz starsiho drobka nebudete do nemocnice brat. Stejne Te uvidi jen na chvili a to louceni je jeste horsi. Bude se mu styskat vic, nez kdyz Te par dni neuvidi. Pamatuju si, ze jako male dite jsem taky byla v nemocnici, a kdyz maminku propasovali na navstevu, protoze driv zadne nebyly, tak jsem nekolik dni brecela a brecela.

Jinak babske rady na vyvolani porodu: vybehnout a seskakat (po jednom) nekolik pater po schodech a udelat si svarak z cerveneho vina - hodne skorice. No, a kdyz to nepomuze, tak se miminku holt z nejakeho duvodu nechce. Taky nam radili pupalku, dvakrat denne tabletku. Ale chce to 14 dni predem.

krtecek
20. kvě 2010

Ewwu, ja taky bojuju s kojenim (s Anickou to neznam, protoze byla desnej savec a kojila jsem myslim az do jejich 18 mesicu). Zato s Miou je to ted boj. Uz od navratu z porodnice ma rymu a prisat se teda umi, ale pak se odpoji a nic. Prvni dny jsem fakt bojovala ji tam udrzet, ale pak na prevazeni se zjistilo, ze jde s vahou dolu, takze odstrikavam a dodavam umku. Skoro kazdej den kvuli tomu brecim a do toho jeste unava a tak.....docela sileny. Tady docela prudej s kojenim, takze mi sem chodi laktacni poradkyne, snazim se jejich rady dodrzovat, mliko teda jeste furt mam a jeste trosku doufam, ze se to treba podari, ale je to teda narocny.... ☹
To je asi proc se tady moc neobjevuju a nepisu, protoze ve volnem case (moc ho neni) se snazim odstrikavat a sterilizovat....no blazinec

katuska85
20. kvě 2010

Andu já nakupovala minulý táden.Elí ted nějak najednou z většiny vecí vyrostla tak se musel obnovit šatník.Taky jsem zvědavá jak to budeme zvládat finančně se dvěma prckama.Ono je to asi všude stejné 🙂
Misi tak pořád nic?Kamadárka takhle přenášela přes týden a co jim nakonec pomohlo vyvolat porod byl sexík.Doporučil jim to doktor a fakt to zabralo 🙂
S tím navštěvováním staršího prcka v porodce si taky myslim že je lepší to těch pár dní vydržet než se každý den těžce a se slzama loučit..Ikdyž u nás bych to zvládala hůř asi já než Eliška.Vidím to přes víkend,když je doma tatka tak se mě Elí celej den nevšímne..

gtver
20. kvě 2010

misicko, těžko říct, protože já jsem byla na nadstandardu právě kvůli neomezeným návštěvám, jen v den porodu nebyl ještě volný, takže to byly taky jen dvě hodiny, byl spíš vyjukaný z bratříčka, jen manžel říkal, že bylo malému divné, proč nejdu domů s nimi.

gtver
20. kvě 2010

Teď si ještě uvědomuju, že když jsem byla během těhotenství hospitalizovaná, tak za mnou taky chodil a zvládal to, s loučením nebyl problém.

paajinka
20. kvě 2010

ahoj holky..
misicko - držím palce, ať malej co nejdřív vyleze a nemusíš na vyvolání 😉

s návštěvama nevím, řěším to samé, ale určitě tam malá za náma přijde aspoň jednou, pak už asi nee - taky myslím, že to ponesu hůř já než ona, ale uvidíme, je na mě hodně fixovaná, do té doby ji musím pořádně naučit být s babičkou 😀

krtecek
20. kvě 2010

U nas navstevy probihaly nakonec v pohode. Manza s Anickou za mnou chodili na chvili rano a pak jeste odpoledne, ale Ani se tam nudila, takze fakt jen tak na hodku. Pri odchodu dala pusu me a Mie a proste sla 🙂 Musim rict, ze se hodne upevnil vztah mezi ni a manzou a jsou ted nerozlucna dvojka, az je mi to nekdy lito ☹

krtecek
20. kvě 2010

A ted se konecne dostavam k tomu porodu....

Minule pondeli 10.5. jsem si rano rikala, ze je to docela hezke datum, ale stejne jsem neverila. Chtela jsem si jeste vyfotit brisko a poptat se na kontakt na nekoho z vas (samo jsem to nestihla). Rano jsem musela neco vyridit na urade, pak jsem odvezla po obede Anu do skolky a mela jsem nutkani jeste dodelat papiry, at to tu pak nelezi. Anu jsem privezla pred sestou, uvarila veceri a v tu dobu uz jsem asi zacala mit kontrakce. Jenze ja jsem mela poslicky a tvrdnuti bricha poslednich par tydnu furt, takze jsem tomu moc nevenovala pozornost. Tak jsme se navecereli, vykoupala jsem a uspala Anu a to uz bylo asi devet vecer a zacala jsem sledovat intervaly. Byly neco kolem 10min a ze si dam tedy vanu. No vylezla jsem a bum uz byly po 5min. Manza volal do porodky, jestli uz mame jet a tam mu rekli, ze pokud chci nejake oblbovaky, tak jo, jinak ze muzem jeste pockat. Ja nic nechtela, tak jsme zustali a zavolali tchanovcum, at teda dorazej. Jenze pak uz se ty intervaly zkracovaly neuveritelnou rychlosti a ja zacala mit pocit, ze uz musim tlacit. Manza zavolal sousedku, at tu vydrzi nez prijedou jeho rodice a snazil se me dostat do auta. V aute jsem mu rekla at okamzite zavola ambulanci, ze mu tam za chvili porodim 🙂 No cesta zpatky z auta domu des. Musime pres zahradky sousedu a ja mela v kazde kontrakci a sousedi me slyseli rvat. Fakt jsem se snazila netlacit a reflektivne jsem si davala ruku mezi nohy a snazila se hlavu tlacit zpatky, ale nakonec jsem ji jeste porodila za chuze u nas pred domem, kdyz me manza se sousedkou vlekli domu. V obyvaku pode me hodily nejaky deky a na dalsi zatlaceni byla Mia venku. Jen si uvedomuju, ze tam v tuto dobu dorazili i tchanovci a za chvili na to ambulance. Manza byl celou dobu na telefonu s nekym ze zachranky, kde mu davali instrukce, co ma delat. Mia se tedy narodila 22:40 (jestli se manza spravne podival na hodiny 🙂 Sanitky tu nakonec byly tri, jedna vezla me a druha Miu s manzelem a ta treti tu byla jen tak do poctu. No halo po vesnici, kde se skoro cely rok nic poradneho neuda 🙂 V sanitce jsem jeste porodila placentu. Po prijezdu do porodky jsem sla ihned na sal, protoze jsem se trhla az ke konecniku. Sili me asi hodinu ve spinalni anestezii a Mia byla zatim s manzou. Jen byla trochu podchlazena, ale jinak byla v poradku. A pak uz nas nechali spolu vsechny odpocivat 🙂

Asi to zni cele desive, ale pro me to byl uzasnej zazitek. (Anu jsem rodila tri dny a nikdy jsem se nedostala do faze, ze uz musim tlacit a slo to tak lehce. Anu jsem tlacila 5hodin). Manza je na sebe moc pysnej, ze to zvadl a sousedka, ktera nikdy nemohla mit deti se citi poctena, ze mohla byt u narozeni ditete 😵

Nakonec to trochu zkazim.....trhla jsem dost, ale hoji se to dobre. Ale pokud dalsi dite, tak jen cisarem. Udelal se mi povrchovej krecak na vnitrni strane praveho stehna a doktor rikal, ze s dalsim tehotenstvim by se to rapidne zhorsilo (jsem si vzpomnela na tebe Mahu).
Ale Mia za to vsechno stala a je to moje slunicko 😵

ia.
20. kvě 2010

misicko teda ty máš ale výdrž 😝
ale pak to určo půjde ráz na ráz a bude to rychlovka...moc držím palce 😵

katuska85
20. kvě 2010

Krtecku je mi jasný o čem mluvíš.Eli byla dřív taky takovej ten pravej mamánek ale pak jakoby z ničeho nic se nehne od tatínka.Je krásný na ně koukat jak blbnou,hrajou si,nehledě na to že mam čas na domácí práce,ale z jedný strany je to člověku docela líto

andu
20. kvě 2010

Miši, taky držím moc palec! 😉
Krtecek, to je jak z filmu, ty joo! 😉 😵 Krásně jste to zvládli! Já si to nějak neumím představit a jak se znám, raději do porodky vyrazím dřív 😉

katuska85
20. kvě 2010

Krtecku mazec 🙂 🙂 ale zvládli jste to super.Musela jsem to číst dvakrát 😀

ewwusska
20. kvě 2010

Tak krtečku to bylo fakt drsný, to teda musel být zážitek a díky bohu žádný komplikace.

Miši mně Mirďa navštěvovat jezdil a ořvala jsem to vždycky jenom já, on byl v naprostým klidu.

Tak jsem holky byla v té poradně a představte si, že ta naša žaba přibrala za 11 dní 650 g. Mirečka očkovali, řval jak tur a já - hormonová královna s ním. Po příjezdu jsem úplně vyřízená snědla na prasáka celou Milku 😀

krista
20. kvě 2010

Ahojky 🙂

Pořád jsem netrpělivě okouněla kdy přihodí svůj zážitek kretecek 😀 to je něco úžasnýho jak jste to zvládli 😵 jsi moc šikovná, já jsem se při druhým strašně bála že porodím doma, měla jsem už silný bolestil, neměli jsme hlídání, ani auto... nakonec se prcek narodil za 2h od příjezdu do porodky. Já bych to doma určitě tak krásně jako vy nezvládla 😵

Jen takovej blbej dotaz 😅 jak jsi psala že dorazili tchánovci, to na tebe všichni koukali jak rodíš nebo byli někde mimo? Já jsem dost hajsavka, mě stačilo že mi tchán vlezl na pokoj v porodnici když jsem kojila 😠 😅
A gratulace k Mie samozřejmě, ať jste zdravý 😵 😵 😵

maruska39
20. kvě 2010

Krtecku to je normálně doják,mě vylezli slzy do očí jak jsem to četla no neumím si to ani pořádně představit.Můj MM by se asi skácel já nevím,ale porodit dítě takto to je fakt silná nátura!! ono co zbývalo,ale po tvém případu jedu do porodky okamžitě 😀
No a jak řešíte jestli brát staršího do porodky tak já ho nevezmu je hrozný mamánek a vyvádí když ráno vstane manžel a já ještě dospávám (malý vstává denně v 5h ráno) tak řve,že chce jenom mě musí ho násilím odvézt a nějak zabavit,aby zapomněl že jsem vedle a ještě spím.Takže u nás by to bylo loučení v krokodýlích slzách a hysteráčku a já bych to ořvala taky a to nechci takže fakt ho raději necháme u babiček.

maruska39
20. kvě 2010

jj Kristo to mě taky napadlo a mě stačilo jak jsem rodila Domínka a ve finále tam naběhlo snad 20 doktoru jak byl dřív tak jich tam bylo hafo 😎

mahulena
20. kvě 2010

Krtecku, jeste jednou gratuluju, opravdu zazitek!!!
Myslela jsem si bohuzel, ze mas asi vetsi zraneni:(, u tech prekotnejch porodu to tak bohuzel byva, to je mi lito 😔 , at se das brzo do kupy.
Mia je hodna a spinkaci? 🙂 , tesime se na dalsi fotky, a jak ji privital zbytek rodiny?
Hele, a kdy sis jako sundala kalhoty nebo cos mela na sobe? Ja si spis neumim predstavit takovyhle prakticky veci..., omlouvam se za dotaz..., jezisi, ja si to neumim predstavit...

krtecek
20. kvě 2010

Kristo, zvladla bys, kdybys musela 🙂 Me hrozne desila ta cesta autem, protoze jsem vedela, ze bych porodila tam....

Jinak my mame mezi kuchyni a obyvakem takove male okno a do domu se chodi primo do kuchyne. Tchana jsem nevidela, manza rikal, ze nakoukl a hned se sel nekam zasit 🙂 a tchyne tu nejak probehla a pak sla radsi umyvat nadobi 🙂 Hele v tu chvili mi bylo sumak, kdo na me kouka....

Mahu, az na ten boj s kojenim je Mia fakt ukazkovy miminko. Jen papa, obcas si pokouka a spinka 😵 Skoro vubec nebreci. A Anicka by ji nejradsi furt chovala. Chodi ju pusinkovat, kontrolovat, jestli se nepokakala, asistuje u prebalovani.....jen jsem ji teda musela zacit davam mleko do flasky s dudlikem 😀 a teda musim davat pozor, protoze se ji uz snazila krmit svym jidlem a davat ji pit ze sveho hrnicku 🙂

Mahu 🙂 No kalhoty jsem sundavala, teda spis manza, kdyz jsem dolehla v obyvaku. Zustaly mi jen boty, ponozky a tricko 🙂

garfieldmail1
20. kvě 2010

krtecku, jsem se na dvojmaminkách dozvěděla, že se tu rodí i doma 😅 No řeknu ti, měla jsem pěknou husinu a zároveň slzy v očích z dojetí 😵 Moc blahopřeji a jsem ráda, že vše dobře dopadlo!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Přeji hlavně zdravíčko! 😉 Kdybych nekojila, jdu si dát panáka, normálně.... 😅

krista
20. kvě 2010

Krtecku to věřím v tu chvíli je člověku všechno jedno, já jsem spíš taková zpětná hysterka po tom 😀
No je to mazec, zrovna jsem psala na dvojmamky že tu máme samý raritky, Ren porod koncem pánevním a ty porod doma, co ještě přijde holky? 😀
Na jednu stranu je asi dobrý, že už to bylo druhý dítě, že jste tak nějak věděli co a jak 🙂 protože rodit doma první tak já bych byla teda totálně paf, ale člověk to musí zvládnout no 😅 😵

Garfi 😀 😀 😀

pazhitka
20. kvě 2010

Krtecku, velka gratulace a taky velky obdiv! jsi sikovna a manzel taky🙂 At vam Mia dela jen radost!

devila
21. kvě 2010

Krtecku - obrovská gratulace, at jste všichni šťastní a zdraví 🙂

paajinka
21. kvě 2010

Krtečku - to je fakt mazec - gratuluju všem, že jste to tak zvládli 😉

ia.
21. kvě 2010

holky misicka už asi porodila, ne?

nicole_1
21. kvě 2010

ahoj holky..dneska jsem se vrátila z porodnice...17.5. ve 4´25 se nám narodil Adámek, míry 3,30kg a 50cm...porod byl paráda, do poslední chvíle jsem nevěděla jestli rodím nebo poslíčkuji, od půlnoci mi začly nepravidelný kontrakce, ale nic hrozného, 2x jsem si udělala vanu a trochu se to zhoršovalo,tak jsem volala do porodnice a řekli že si mám ještě na půl hod. udělat koupel a pak uvidím, po koupeli jsem už měla kontrakce po 5min. ale trvaly tak 20sec. nic hrozného, tak jsem nakonec zavolala ségře at přijede hlídat Tedíka, do porodnice jsme přijeli ve 3´40, Dr. mi udělala monitor, propíchla vodu a já začla tlačit, ani mě nenastříhavali, nezašívali, po porodu jsem byla úplně fit..vysněný porod 🙂 a ani moje kamarádka mě nerodila, protože by nestihla přijet....ted jsem doma a vybalujeme věci, včera muž přestěhoval všechny věci ze starého bytu a ted jsme v novém,ale je tu chaos a bordel 😒

pazhitka
21. kvě 2010

nicole, velka gratulace- a uzasny porod!

krtecek
21. kvě 2010

Ahoj Nicol, moc moc gratuluju k Adamkovi 😵

maruska39
22. kvě 2010

Ahoj Nicol,
gratuluji k Adámkovi,myslela jsem si že už máš odrozeno jak ses tu delší dobu neukázala po těch poslíčkách 😎 Teda porod ti jen a jen závidím nádhera opravdu vysněný porod asi náš všech 😉
Máš toho teď hodně viď novorozeně a do toho to stěhování a vybalování atd. tak hlavně ať vám to jde krásně od ruky a užívej si toho malinkého miminečka 🙂 a co bráška? jak přijal miminko?

mahulena
22. kvě 2010

Nicole, gratuluju k Adamkovi!, paradni porod, to je tak moc dobre!
Ze srandy kopiruju, co jsem sem napsala:

mahulena (2 děti) - 19. kvě v 16:57

ahoj, vitam Katusku, Andu a Gtver.
Misicko, Nicole, kde jste??? Ja mam takovy podezreni, ze Nicole uz je tak 3. den v porodnici a zitra, pozitri se tu objevi se zpravou, ze uz je doma

A taky ze jo 😀 😀
Ted jeste Misicka..., snad to bude mit taky rychly a taky se pak zjevi s miminkem 😉

Krasne se doma zabydlete

katuska85
22. kvě 2010

krásnou sobotu přeju 🙂 Nicole moc gratuluju k Adámkovi.At se vám jen daří.porod teda opravdu vysněnej 🙂