V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
10. srp 2009

Tak holky já jdu dodělat jídlo na zítra, tak se loučím... zítra dám vědět,jak jsem dopadla na UTZ.

Hezký večer všem a klidnou noc 😵

jasovky
10. srp 2009

Chroustinka: Este sa nachodis k doktorovi, ze ti to bude liezt na nervy, ak sa citis v pohode, tak sa nemusis nicoho bát, nic ti neutečie 😉 Pekný večer a dobru noc 🙂

krista
11. srp 2009

Plechajda to se máte s těma zubama, u nás to opravdu budou buď ty zuby nebo opět noční děsy, v noci se budí s hrozným řevem a je úplně mimo 😔 A co nechat si to pohlaví napsat od Dr. na papírek a pak se koukneš jen ty 😅

Kacko myslím na tebe 🙂

S tím chozením k Dr. je to pravda, mě to ale teď tak strašně rychle utíká a to pořád chodím po 4. týdnech, mě přijde jako kdybych chodila snad co týden 🙂 akorát teď řeším jak vyřeším hlídání po 36tt kdy budu chodit už asi opravdu co týden na monitory apod. 😲

plechajda
11. srp 2009

ja uz se hlavne tesim az budou venku vsechny 😒 😉

Ja uz chci taky utz kurna 😀

krista
11. srp 2009

Plechajda to já taky, ale chybí nám jich 12, čili hrozný číslo 🙂

kacka79
11. srp 2009

Ahojky holky, tak screening dopadl OK,miminko se vyvíjí tak jak má 🙂 Ale pohlaví nebylo vidět ani náznakově, to jsem si zase dělala plané naděje 😅 Ale jsem hned klidnější, že je vše OK..

S tím chozením k doktorům - to je fakt síla, já chodim k mojí gyn každé 3 týdny + screeningy v porodce + další vyšetření / cukrovka atd../ no zkoordinovat hlídání je masakr...

smardik
11. srp 2009

kacka 79 gratuluju k dobré screeningu a pohlaví ještě vydrž, však se ukáže 🙂

no o hlídaní mi ani nemluvte, nevím jak to budu dělat jak budu chodit častěji

krista
11. srp 2009

Kacko tak to je paráda, hlavně že je screening OK a příště se miminko ukáže určitě v plné kráse co se pohlaví týče 😵

Já jsem si jinak musela ty kontroly předělat na začátku, aby to aspoň vycházelo kdy má moje máma odpolední a tak ráno malou pohlídá, ale teď jak to bude častější, naštěstí můj současný gyn. má monitor u sebe (dřív jsem dojížděla 22km za město) a nedej bože kdybych přenášela, každou chvíli kontrola v porodce... pořád přemýšlím koho s tím hlídáním budu otravovat 😀

smardik
11. srp 2009

no já měla minule malého sebou, naštěstí je v kočárku v pohodě tak nám vykládal a smál se. a monitor má můj gyn taky u sebe tak jsem ráda, jinak bych musela jezdit skoro hodinu busem a pak tramvají a to se mi fakt nechce a čekat na monitor i 3hodiny, takhle jsem objednaná a je to

samsa
11. srp 2009

Kacko, tak moc gratuluju k úspěšnému screeningu a pohlaví bude příště, u nás taky to vidět ještě nebylo. 😉
Holky dotaz, pobolívá vás někdy břicho? Je to asi normální, že? Já po tom potratu jsem ze všeho vyplašená, ale letět k mudr. se mi nechce. Není to žádná hrozná bolest, jen trochu.

krista
11. srp 2009

Samsa já mám teď tohle druhý těhu úplně jiný, samozřejmě mě sem tam ten podbřišek píchne (a to i dost silně, třeba když prudce vstanu). Bolest jako na MS mám hodně vyjímečně. Ale u Kristýnky mě to bolelo pořád, skoro až do 20tt 😖 A taky to bývá když si spočítáš na kdy by ti měla vycházet MS tak v tom období dost časté a zcela v pořádku. Pořád se roztahuje děloha, tak jestli nemáš nějaký příšerný křeče a můžeš normálně fungovat, tak bych to až tak neřešila 🙂

Smardik máš kliku že malej je pohodář 🙂 a to jsi ho brala i na vyšetření dovnitř nebo nechala někde za dveřmi? Malá mi v kočárku nevydrží ani venku, nejvíc jí to baví sedět doma v něm 😝 tak pochybuju že tam by byla hodná a vůbec se mi nechce ji sebou tahat přes město, radši se s někým domluvím... jen je to takový blbý, protože chodím brzo ráno, třeba na 8h, takže potřebuju aby ten člověk tady kolem 7h byl a většina bezdětných neni za tuto hodinu příliš ráda 😅

smardik
11. srp 2009

kristi malý byl u sestřičky a já šla do ordinace, byl vyspaný, najezený takže v pohodě, seděl v kočárku a vykládal, rozhlížel se kolem sebe

samsa
11. srp 2009

Kristi, díky, funguju normálně. Jen to trochu pobolívá. Jsem asi plašan, pořád se uklidňuju, že když jsme přešli ten 12 tt, že je velká pravděpodobnost, že to bude ok, ale ....už bych raději aspoň cítila pohyby.Je fakt, že tohle těhu je úplně jiné, třeba na začátku mě hrozně bolelo břicho, to s neli vůbec neznám, naopak s neli jsem strašně zvracela a teď skoro vůbec. A pamatuju si, jak mi cca od 25. týdne tvrdlo břicho, ale šíleně, jednou jsem běžela do práce, páč mi ujel bus a rozjelo se mi tvrdnutí co 2 minuty cca 2 hodiny to trvalo, to už jsem bulela, že asi rodím a pak se to uklidnilo.
Smardi, já bych taky malou vzít nemohla, ta jak vidí bílý plášť, tak je zle.
Kristo, já bych ti malou pohlídala hned, ale asi bydlíte úplně jinde než my. Na řevy jsme zvyklá, takže jsem v tomto odolnější než jiné maminy 😀

smardik
11. srp 2009

samsa mě taky někdy bolí břicho

jo a jinak už cítím jak se tam Honzík hýbe a mám po spaní na břichu

malému bílý plášt nevadí - vlastně ho ani nezná

samsa
11. srp 2009

Jé, Smardi, já už chci taky pohyby. To je teda docela brzo, ale ty jsi hubeňour. S malou jsem je cítila od 18. tt, říká se, že u druhého je to dřív, navíc teď mám placentu na zadní stěně, tak doufám, že cca za 3 týdny už bych ťukance cítit mohla.
No, malá má asi syndrom bílého pláště, strašně od malinka se bojí doktorů, přitom nějaké hrozné zážitky nemá. Moje mudr. ji už raději vyšetřuje přes oblečení, jaký je vždycky rachot. No a nechtějte vidět, co dělala u zubaře, horor. Ještě, že nemá kaz.

smardik
11. srp 2009

samsa mám ted 49 kg - teda přes 3týdny ted nevím. U Toma jsem taky cítila pohyby od 18 tak ted dřív 🙂, zrovna jsem ho uložila šel spát a pak jdem ven, potřebuju na poštu

já dneska trošku nakupovala na MMB 😀 😀 😀

kacka79
11. srp 2009

Smardik - to ti závidim ty pohyby 🙂 Na to se těšiim moc.. No další UTZ mám za 6 týdnů - tak to snad se ten pinďa nebo pipinka ukáže 😉 I když dneska jsem mluvila s paní ve 29tt a neví co budou mít, už měla 3 UTZ a nikdy nebylo nic vidět.. no já zvědavka stará bych byla teda napnutá jao špagát 😀

Jinak břicho mě taky často bolí, takové píchání v podbřišku... no prý je to normálka

samsa
11. srp 2009

Kacko, to bude holčička, ty jsou stydlivky 😉
Smardi, to jsi teda hubeňour, já mám 54 kg a 164 cm 😔 , fuj, už mám asi 1,5 kg nahoře. To budu jak velryba. S neli jsem ve 14 tt neměla nahoře nic, ale je fakt, že s ní jsem zvracela. A taky mám teď obří prsa. Před neli trojky, po kojení dvojky, to jsem byla šťastná jak blecha a teď mám mega čtyřky. Ale snad se to zase pak smrskne, nebo mě klepne.

smardik
11. srp 2009

samsa 167 cm a 49 kg 🙂

samsa
11. srp 2009

Smardi, to snad raději ani nepiš 😀 , zase budu mít depky, jaký jsem buřt. A to fakt moc nejím, protože mi moc nechutná. Fuj, jsem jako vepř. Škoda, že to druhé mimi nemůže odnosit manžel, docela bych mu to přenechala.

smardik
11. srp 2009

samsi nemáš co závidět, já potřebuju vážit vic at vypadám jak člověk a ne vychrtlina ale bohužel to nejde

malý nemůže zaspat tak jdem ven

krista
11. srp 2009

Samsa no už jsme si s manžou říkali, že by možná řešení bylo, aby potkala taky nějakou takovou uřvanou holčičku 😀 a ta by jí ještě musela pokousat a trošku pomlátit 😅 no prostě to co dělá dětem ona, aby viděla jaký to je 😖 😅 samozřejmě je to sranda, dobrovolně bych jí pokousat a pomlátit nedala 😀 a to tvoje malá ani nedělá, to jsem spíš narážela na ten vztek a řev 😀
Když jsou obě dvě těhu úplně jiný tak to vypadá na pinďu 🙂 ale nemusí to být pravidlo, mě se to teda osvědčilo, já měla všechno o 100% jiný 🙂

Jinak já to měla u pohybů naopak, naše hyperaktivní Kristý od 16tt a kopala dokud se nenarodila 😝 a náš malý asi od 17tt a opravdu se jen boulí, je takovej něžnej, ještě mě pořád nenakopl 🙂

Kacko kamarádka je taky těhule a až do 32tt nevěděli co budou mít, myslela jsem že už si to nenechají říct a najednou mi píše (celou dobu jsme mluvili o mimi jako o klukovi) že budou mít holčičku 😀 tak musí vymýšlet nová jména apod. 😀

Holky neblbněte s těma váhama, to jsem tady slon zase 😖

samsa
11. srp 2009

Kristi, tak to malá nedělá, že by kousala nebo mlátila děti, to je fakt, jediné co dělá, že si strašně brání své hračky ve stylu, že letí k dítěti, co si půjčí hračku a křičí, vrať mi to, to je moje autíčko a rve mu to z ruky, tak vysvětluju a vysvětluju, že dítko si to jen půjčilo a vrátí, tak mu to teda nechá (vnitřně zuří) a jen tu hračku dítko pustí, tak ji jde sebrat. Ale jinak když se třeba nějaké dítě vzteká, tak jde za ním, hladí ho po vlasech a říká, ať nebrečí. Ale když to dělá sama, to jí nevadí. Jí rozčílí všechno, nejde ji nazout bota a hned s ní švihne do kouta, ještě po ní dupe. Úplně nejhorší je, když se vzbudí s hysterákem, to ječí klidně půl hodiny, mlátí kolem sebe, kope, kolikrát jsem dostala pěstí do oka, že jsem neviděla, pak se najednou probere a je klid, vůbec o tom jakoby neví, co dělala. No, mám doma fakt něžné děvčátko.
Škoda, že nebydlíte vedle, ony by se holky porovnaly a já bych pohlídala ráda.
Kristi, ty seš teda fakt slon, kde jsi na to přišla? Na fotce břichem máš jen to bříško, ani gram tuku nikde teda nevidím, jsi štíhlounká, jen porodíš a břicho zmizne a nebudeš mít nic.
Smardi, takové spalování bych potřebovala, buď ráda, aspoň můžeš zbaštit všechno.

kacka79
11. srp 2009

Krista - já 170 cm a 70 kg - už se cítíš lépe 😀 😀 Taky mi ty holek míry nedělají dobře 😅

krista
11. srp 2009

Kačko vůbec ne 😅 já doufám, že po porodu shodím na svých obvyklých (ale vždy tvrdě vybojovaných 😖) 60kg a při mé výšce žádný zázrak 😅

Samsa to je sladký jak ty dítka utěšuje 😵 s tím vztekem to je přesný, malá třeba nemůže narvat do takovýho malýho hrníčku (co má od kuchyňky) kostku, prostě se tam ta kostka nevejde, ale to je řevu kolem toho, kolikrát jí to seberu a zahodim někam na dno bedny s hračkama 😅 ona se bude radši vztekat než by třeba pochopila že to nepůjde nebo zkusila to jinak 😝 🙂
Malá nám nikdy nekousala ani nemlátila děti, začla je to tak 14 dní zpátky, to k nám přišla na návštěvu skoro stejně stará holčička, ona ne že by ji jako mlátila, ale tak moc by se chtěla muckat, že ji mačkala a holčičce se to nelíbilo, což ji naštvalo... pak jsme odjeli k příbuzným a tam to přeháněl starší chlapeček, dělal všechno co se jí nelíbilo, mával před ní hračkama a když to chtěla, tak jí to schoval a nechtěl dát a toho kousla, že měl fialovej obtisk a řval... a od tý doby jsme se viděli jen s jedním dítkem a taky ho chtěla hrozně muckat a když se ty děti muckat nechcou tak ona je pak agresivní, jak se zbavit tohodle to nevím ty jo 😖

Jo jinak břicho zmizne po porodu a zůstane úžasná popraskaná vytahaná kapsa 😀 ☹

Vy holky asi srie nemáte co? Já mám teda po Kristý a otřesný, nový se mi nedělaji, protože neni kam, leda výš a toho se bojim, protože mám najednou nad pupíkem nějakou fialovou, tak jestli to neni nová 😠

krista
11. srp 2009

Jo a dneska jsem Kristý říkala, hele tady je miminko a ukazovala jí břicho a ona se usmívala a koukala na TV a já pořád: "Tady podívej" a ona na mě totálně prděla 😀 pak se podívala, tak nechápala kam to ukazuju 😀 a tak jí říkám, jestli se těší na Lukáška, že bude maličkej atd., ještě chvilku na mě čučela a pak vyndala dudl a dala na pupek pusu 😀

samsa
11. srp 2009

Kristo, ale zase si vybojuje svoje. Navíc jestli ji ten chlapeček provokoval, tak se nedivím, že se rozzuřila, to by mě taky naštvalo. Ono tohle stejně přejde, než půjde do školky. A nic s tím dělat nejde, jen vysvtělovat a zakazovat, že se to nedělá. A zase když se chce muckat, tak bude z Lukáška nadšená, uvidíš.
No, s vytahanou kapsou jsi mě pobavila, pamatuju si, jak jsem 2 hodiny po porodu šla na záchod a jak jsem slezla z té porodní stoličky a stoupla si, tak jsem s sebou málem sekla, protože jsem byla zvyklá tahat to břicho a mít jinde těžiště a v první chvíli ve mně hrklo kde mám malou 😀 To břicho teda vypadlo hrozně, jak ta kůže visela, fuj, ale za 2 měsíce jsem ho měla v původním stavu, což teda nevěřím, že se mi teď vrátí po druhém prckovi. Strie naštěstí nemám, zato celulitidu na zadku jako měsíční krajinu 😠 , po Neli se to celkem spravilo a teď zase.

kacka79
11. srp 2009

Tak strie mám po Fílovi jen na prsou - no to mi ani tak neva, já je stejně nemůžu nikde moc prezentovat 😅 . No uvidíme teď, jestli se potvory neobjeví... no já jsem porodila a břicho zmizelo hned úplně,jen bylo takový měkký - no divný. Ale prdel jako valach mi zůstala 🙄

samsa
11. srp 2009

Holky, teda to jsme dopadly 😀
Tak všem dobrou.

garfieldmail1
11. srp 2009

kacka : to Ti řeknu, že Ti víc závidím, že už máš výsledky ze screeningu než vědět pohlaví. Já to budu vědět až v pondělí a tu holčičku stejně takhle brzy nemám vůbec jistou.... 😅

Taky mám někdy pocit, že cítím pohyby, ale to je tak občas a nečekaně, že si hned říkám, že to určitě ještě nebylo ono. Kdyby to bylo ono, asi bych si tím byla jistější...

No břicho po porodu to teda bylo něco 😖 Mně to přišlo, jakobych měla pod kůží takový balonek naplněný vodou, fuj, docela nechutné 😝 I když jsem pak asi třičtvrtě roku po porodu cvičila až do dalšího těhu jako blázen a svaly na břichu měla slušně vymakané, tak mi zůstala vytahaná kůže na břiše jakoby o dvě čísla větší než bych potřebovala 😔

Teď jsem s postavou spokojená, mám hezké těhu bříško a prsa 😎 (normálně nemám žádné), ale to brzy skončí a budu zase jako velryba. Teď bych taky byla raději, kdyby to těhu šlo nějak přeskočit 😅

Holky, mám dotázek 🙂 Spí s váma v posteli vaše dítě? Jestli jo, jak to budete dál řešit? Luky s náma spí od pěti měsíců (do té doby jsem se zbytečně snažila ho vracet zpátky do postýlky 😅 ). Nám to nevadí, jednu dobu se na mne v posteli dost "lepil", ale teď si spí tak nějak uprostřed ani o něm nevím a je to takové sladké, jak se ke mně ráno tulí 😵 No ale mít ho tam, až bude mimi a budu ho snad zase kojit, tak to dost dobře nepůjde. Tohle jediné musím snad ještě do porodu pořešit, jinak už je Luky takový šikulka, pokud mne teda něčím nepřekvapí 😕 🙂 Zatím se mi do toho nechce, protože se mi nechce k němu chodit v noci, takhle když se vzbudí, tak ho aniž bych se zvedla, zase uložím a spí se dál 😎