V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
6. led 2010

Maru však on si to časem upraví nějak sám aby mu to vyhovovalo, to je každou chvilku jiný, uvidíš! 🙂

Sněženko moc držím palečky aby si držela co nejdýýýl 😵

Garfi páááni paráda, mám hroznou radost, tak už můžeš pomaloučku rodiiiit 🙂

plechajda
6. led 2010

Dobry den 🙂 cely den 🙂

nedocitam to snad chapete, tak mi jen napiste jestli uz ma nekdo taky odrozeno 😉

plechajda
6. led 2010

jezis ja mam 2 deti 😅 😅 😅 😅 to vypada divne....

no nic jdu sepsat porod, zas tak dlouhy to nebude 😀

kacici
6. led 2010

ahoj holky vecer doctu,jen jsem chtela napsat Kriste,ze my mame taky atopic. ekzem a kvuli tomu nemam Naty jeste naockovanou a jeste mit jen tak nebudu.Dr. me dnes dala dalsi homeopatika,tak jestli bdues chtit pisnu nazvy a jak se to bere a doporucila me jist biopron 9 a Naty to same biopron ma vetsi silu nez ty laktobacilky,ale pro mrnata na 10 dni stoji 200Kc jedna krabicka,jsme se v lekarne opotila - 500Kc 😅 No ja jsme totiz taky atopicka,Terezka se tomu vyhnula ani netusim jakym zazrakem,ale Naty bohuzel ne a ma to fakt osklive 😔 a teprve ted kdyz ji to mazeme je v noci klidnejsi,to caste vstavani bylo kvuli tomu ze ji to svedilo.

kacka79
6. led 2010

Ahojky, holky vůbec nestíhám dočítat, takže stručně 😀

garfi gratuluju k hlavičce dolů!!!!!!!!!! To je bezva!!!!!!!!!

Plechajda - těšíme se na detaily

Já byla dneska na kontrole, vše OK až na protilátky, takže další odběry... no já to měla i s Fílou, tak už mě to ani neděsíí, prostě to moje tělo nějak bojuje s tím těhu.. no nevadí 😖

Přechod z rodičáku na novou mateřskou jdu v pondělí vyřizovat, tak dám pak vědět.. mám zaměstnavatele

ren82
6. led 2010

Nazdárek plechajda, ty už jsi doma?! 😕 Nějak brzo, ne? No to jsem zvědavá na to tvoje story o porodu 🙂

Kámoščin malý má také atop. ekzem. Má 3 roky a má to čím dál lepší. Jezdí s ním do Brna do Fakultrní nemocnice. Když byl malinký tak to měl fakt hrozné a všude a nemohl skoro nic jíst a vlastně ani kámoška, jelikož ho do dvou let kojila ☹

garfi, nezaručí mi to nikdo, ale snad jen tento týden byl takový nárazový. Dokonce to hlásili i v rádiu, že se narodilo během dne 20 dětí 😕 😕

plechajda
6. led 2010

Tak az ted, malej je jak utrzenej ze retezu tak ho musim trosku zpacifikovat zas 😠

Ren jojo doma, vsak co tam ne ? 🙂 Mlika mam pro celou porodnici, mala sice nenabira, ale uz prestala shazovat takze se zacnem posouvat nahoru...akorat je trosku zluta a spavejsi takze tim padem toho tolik nevytahne a musim odstrikavat, ale zas budou aspon zasoby 🙂 v porodnici jsem jim to tam nechavala pac co bych s tim taky delala ze jo 🙂 Mala se hned zakousla takze uz druhej den teklo mliko, to sem nechapala 🙂

No nic takze ten slavny porod :

Jak jsem tu psala sla jsem si v 22 lehnout s tim ze to zaspim nebo se to rozjede...moje predstava byla ze se rozhodne jeste vyspim 🙂 No prisaham ze jen co jsem dolehla a zakryla se perinou prisla fakt silna kontra a zacla se co 10min opakovat, nejdriv jsem s tim statecne bojovalav leze ze jako to prece jeste zaspim, ale vzdycky me to vzbudilo....takze po hodce jsem to vzdala a aspon jsem si sedla protoze v leze jsem to uz fakt nedavala...nastup kontra byl docela hustej...hodku byly co 10 min mozna hodku a pul takze jsem se zacla pripravovat na prohekanou noc....tesne pred pulnoci se zacly zkracovat na 8 a 6 a zacly uz fakt bolet...takze jsem sesla za mm dolu do mistnosti kde paril neco na pc a rikam ze me to fakt boli....z ty mistnosti jsem uz neodesla pac se to zkratilo na 5min a bolest opet zesilila tak ze jsem funela jak pri porodu...ale porad jsem si rikala nikam nikam, minule nas poslali 2x domu takze tedka to vydrzis nejsi zadny becko...becko snad nejsem, ale jak se v pul jedny kontra zkratily na 3 a 2 min tak jsem zavelela odjezd....nez jsem se prevlikla v kontrakcich a vyprdelila se do auta bylo neco kolem 1:15.....v aute kontra prestaly...respektive jsem mela 1 jak jsme vyjeli a dalsi az tesne pred vrata porodnice, nicmene me rovnou zacla tlacit na konecnik tak jsem si docela oddechla ze uz jsme tam....na prijmu mi sestra rekla tak si prejdete rovnou na porodni sal a zavolejte si manzela, tak jsem teda zustala koukat a kdyz jsem dosla pro mm tak ten taky,pac si zrovna vytahoval knizku ze si pujde cist 🙂 Hahaha 🙂 No vlezla jsem na kozu 1 kontra napich kanyly ( ani nebyla potreba ) kontra skoncila a mm omdlel 🙂 druha kontra kricim na sestru ze mi prave praskla voda a chce se mi tlacit, mm se zbira ze zeme, 3 kontra tlacime hlavicka leze...4 kontra je po vsem 🙂 tak si to nejak pamatuju - jestli to tak bylo ve skutecnosti nevim, pac jsem z ty rychlosti a bolesti nevnimala, prej jsem mela chvili i kyslik to ani nevim....takze tak 🙂 Prijezd do porodnice byl baj voko 1:30 - 1:35 a v 1:53 byla venku no takze tento porod ano 🙂 respektive bolel jak prase, ale rychlost mi to vynahradila 🙂

kacici
6. led 2010

Tak jsem to rychle projela,souhlasim se zavedenim nove diskuze,nestiham 😀
Zdeni - moc na tebe myslime a at to Simunkovi hl. pomuze 😉 ,mate to fakt tezky 😔
Ja jsem teda nelenila a zaridila jsem si rodicka na 3 roky,litacka jak blazen - vecer popisu co vsechno po me chteli za papiry a kde vsude jsme byli - jeste dneska jsme byla kvuli tomu na pojistovne,ale uz je vse zarizene a za ty tri roky to fajt stoji,3800Kc pro dve deti,smesna castka 🙄
Snezenko drz se jeste aspon 3tydny 😉
Garfi - velika gratulace k hlavicce dole 😵 🙂
plech - uz se tesime na popis porodu,musela to byt rychlovka 😵

kacici
6. led 2010

Plechajda - pekny porod,rychly a takhle popsany to vypada,ze to byla fakt hodne velka rychlovka 😀 😵

mahulena
6. led 2010

ahoj zensky🙂
tak Justynka je vzhuru, takze nezvladam extra docist..., jen jsem rada, ze Garfield dopadla kontrola dobre! a vitam holky Anezku a Plechajdu ve vyborne nalade doma🙂
To je parada.
Ja dnes byla taky na kontrole, na zac. 23tt mam +1kg, moc OK, tlak 115/80, mam si dojit na zubni, EKG a plicni.
S tim plicnim me napadlo - prej se bude domlouvat, zda ockovat mimi v porodnici nebo az pote, vite o tom neco a jak jste to resily??? Budu desne vdecna za rady a pomoc.

Maru, nasla jsi neco o motyli masce, je to prip. ono?

Kacici, mate krasnou rodinku, koukala jsem na vase fotky 😵

Kristo, jak je dneska?

mahulena
6. led 2010

ju, Plechy, Anezka ma vybornou ruzovou kombinezku, vypada v ni prekrasne 😵 a fakt vypada velika!!!

ren82
6. led 2010

Teda plechajda, takový porod mít každý, tak je na světě daleko více dětí 😀 Závidím ti a doufám, že ani já nebudu dlouho trpět 😕

devila
6. led 2010

Ahoj holky,
taky nějak nestíhám ☹

Zdeni - držíme palečky at je Šimonek v pořádku!!!
garfi - to je super, že už je malá hlavičkou dolů!!!

Plechaj - tak ten porod zní parádně 😀 Můj manžel se tady válí smíchy, že se ti tam manžel složil 😀 Prý má asi nějakou slabou náturu 😀. S tím kyslíkem - já ho měla taky u prvního porodu, chvíli jsem byla jakoby mimo. Vůbec jsem nevnímala, co na mě kdo mluví v tu chvíli a měla jsem černo před očima. Ale ty bolesti ti nezávidím. Ale je super, že to bylo rychlé.

Tak si tady holky teď budou utahovat z nás obou - ze mě, že jsem na sále spala a z tebe, že se ti sesypal manža 😀

kacka79
6. led 2010

Plechajda - no to bylo teda super rychlý!!! To Ti závidím - v dobrém samozřejmě 😵 Já chci taky rychlovku 😀

zdenkaradek
6. led 2010

Holky díky za podporu. Dneska navečer mi volala naše paní dr. a ta hospitalizace se nám o týden posune, takže nastupujeme až 18. 1. To zrovna manžel odlétá do toho Londýna, takže to bude super, odvezu ho na letiště a pak nás do nemocnice 😒 , tam se sedřu jako soumar než odtahám Šimona a ty věci na 14 dní. Jemu je to jedno, ale mě mrzí, že tam zase budu skoro celou dobu sama, vrátí se až 27.1. navečer. Budu si muset objednat nějaké návštěvy, ale nevím jestli je za námi pustí ☹ . Termín nám posunuli, protože mají na příští týden naplánovanou nějakou akutní kardiooperaci a to mimčo má taky MRSA, takže by tam toho měly sestry hodně, ony se totiž když k němu půjdou budou nějak převlékat. Už jsem s tím počítala, že tohle pondělí nastoupíme, takže všechna logistika k tomu směřovala. Takže zítra zase musím všechno přeobjednat, ŠImona na kyčle, Matýska na Priorix atd. Do toho lítám kolem auta, co na něj mám leasing. Do konce měsíce je potřeba udělat STK a já ještě musím na dopravní to přehlásit, jak jsem se vdala, tak jsem to nechala plavat. Jenže od auta jsou potřeba SPZ, když tam půjdu to přehlásit, a s tímhle autem jezdí manžel do práce, já mám velké, no prostě samé komplikace. Najednou nevím, co s tím týdnem navíc udělat, jak už jsem s tím Motolem počítala. Hlavně chci aby to už bylo za námi a snad se to podaří přeléčit. ☹

Plechajda, teda tak to jsi měla super rychlý porod. No ono jsou ty kontrakce u druhého porodu takové ostřejší.

Garfi, malá je šikulka, že je pěkně hlavičkou dolů, přeci to nebude mamince komplikovat a sedět na zadku
😉
Kacici, díky, připomněla jsi mi, že se musím podívat na to, do kdy si mám zažádat o ten rodičák na 2 roky, ať to nepropásnu. Atopický ekzém, tak vám není holky co závidět.

garfieldmail1
6. led 2010

plechajdo, no paráda, takový porod!!! 😵 Až na ty bolesti teda... 😝 A kojení se zdá být na dobré cestě, tak super! 😉 A co malý, jak se tváří na sestřičku?
A s tím manželem, to je dobré 😀 , poprvé to ustál? 😅
Chlapi, kdyby měli rodit, tak epidurál vymyslí už ve středověku 😀

díky, holky, že se tak radujete z mých dobrých výsledků 😵

ren, tak 20 dětí za den, no to tam musel být fakt fičák 😝 Tak to jo, to se snad za týden už nebude opakovat 😉

zdenko, a pomůže ti manžel aspoň teď, když musíš s dětma lítat po doktorech, že by druhé třeba pohlídal doma nebo tak... Tak držím palce, ať to všechno hlavně děti dobře snáší, Šimonek nemocnici a Matýsek to dlouhé odloučení od maminky 😔 Když to budou hezky zvládat děti, to ti asi nejvíc pomůže 😉

!!!!!!!!!!Tož, mamky, co už jste doma s druhým, tak tu novou diskuzi někdo založte ne? Já ještě nemám nárok 😅 My vám tam budem zatím chodit jenom koukat 😉 😅 A hlavně dejte vědět, jak se to jmenuje 😉
Já si taky neumím představit, jak bych to tady po porodu stíhala číst.... 😕 !!!!!!!!!

zdenkaradek
6. led 2010

garfi, manžel mi moc pomoct nemůže, je skoro pořád v práci. V sobotu má volno, ale zase má sraz národní tým kuchařů, tak jde tam, ale v neděli bude doma, jenže to zrovna nic nevyřídím ☹ . Takže se Šímou na kyčle s námi půjde i Matýsek, byl tam i poprvé a docela to šlo, tak snad i teď. A k naší dr. chodíme speciál, když tam nikdo není, má ordinaci doma, tak to není problém 😉 . Šimůnkovi zabalím nějaké veselé hračky, aby jsme to v té nemocnici něměli tak smutné. A Matýsek to snad zvládne, no bude muset, naštěstí u našich bydlí i moje sestra a ta má taky 2 děti, neteř je o 8 dní starší než Matýsek a synovci budou 4, takže tam má společnost.

A kam dáme tu diskusi, do kojenců? Co takhle Krista, když je admin 😉

garfieldmail1
6. led 2010

zdenko, tak věřím, že Matýsek se bude mít dobře, když bude mít dva kamarády 😵 Rychleji mu to uteče 😉
Šimonek to zvládne taky, ten je ještě malinký, hlavně když tě bude mít u sebe 😉 Hlavně aby to zvládl po zdravotní stránce!!!
A s těmi doktory to máš, zdá se, dobře vymakané 😎
Teda, mít chlapa profi kuchaře a k tomu dvě malé děti, to není asi co závidět 😒

Jj, kristo, ta nová diskuse je asi na tobě, ty budeš nejlíp vědět, "kam patříte" 😅 😉

Jdu chrnět, ach jo, do porodu teď potřebuji stihnout tolik věcí, co se týká mé práce 😝 a některé věci nejdou ani udělat dřív než po porodu 😖 , nejraději bych kolikrát taky zalomila zároveň s Lukáškem 😅

kacka79
7. led 2010

Ahojky,

tak u nás zase noc hrůzy, Fíla sice spí celou noc jako baryk, ale mě je v noci hrozně blbě.. no už jsem myslela, že pojedeme do nemocnice, ale ve 2 h se mi podařilo usnout, tak jsem to nějak zaspala.. no snad to nebude až do porodu 😝 Navíc manža odjíždí dnes večer na 3 dny do Dánska /služebně/, tak nevim, jak to tady zvládnu, kdyby mi bylo blbě... no možná tu se mnou bude spát kamarádka 😉

Zdenkaradek - držím moc palečky, ať to klučíci zvládnou co nejlíp!! No s tim manželem, který je pořád pryč to znám 😔 I když teď je to teda zase trochu lepší.. no ono má všechno svoje..

Garfiled já Tě teda fakt obdivuju, že ještě pracuješ, to jsi fakt dobrá!! Já to teda zabalila když bylo Fílovi 8 měs, prostě jsem to absolutně nestíhala a to jsem taky dělala z domova, jen jeden den jsem jezdila na odpolko na poradu.. no teď si to vůbec neumim představit, jsi fakt šikula 😉

maruska39
7. led 2010

Ahoj,
tak nakukuji a dočítám,plechajdo krásný porod bolesti asi šílené,ale rychlost neskutečná 😵 😵
sněženko mám radost,že ještě držíš jen tak dál 😵
garfi super,že je malá hlavičkou dolů,tak přece jen si dala říct 😵 😵
mahu jj už jsem psala,že jsem teda si početla v té knížce kde to je psané a já tu motýlí masku nemám asi protože to nemám hnědé,ale červené,podle mě to mám asi reakci na nějaký odličovadlo nebo čistidlo tak teď zkouším co to asi dělá 😉 děkuji ti 😵
dneska zázrak,malý vstal AŽ 06:20 😅 a bez toho,že bych k něu musela od 4h lítat,super 🙂
no a zůstane tu vůbec někdo jak utečete? to mě mrzí no 😔

samsa
7. led 2010

Ahoj holky,
koukám, že dobré zprávy. Garfi, gratulace k otočení, to je moc fajn 🙂
Zdeni, držte se. Škoda, že vám to posunuli o ten týden, to chápu, že je nepříjemné, ach jo. 😔 A ještě manžel do toho pryč....Ať to máte brzo za sebou.
Holky, mně do rána brutálně otekly prsty na rukách, ale fakt strašně, mám je jednou takové. Nohy úplně v pohodě. Uvidím, co řekne dneska dr. v poradně.
Maruško, já budu určitě chodit i sem, i když nestíhám poslední dobou nic 😉

devila
7. led 2010

Holky, založila jsem tedy jestli vám to nevadí nové téma pro nás. Je v kategorii KOJENCI a jmenuje se DVOJNÁSOBNÉ MAMINKY - FIČÁK 😀.
Omylem jsem to ale založila i v kategorii TĚHOTENSTVÍ,tak si toho tam nevšímejte. Omlouvám se. Kristy - mohla bys to jako admin smazat prosím.
Nevadí vám, že jsem to založila já?

maruska39
7. led 2010

samso to jsem ráda,že tu někdo zůstane 😵
otoky jsem nestihla mít takže neporadím,ale asi to není vůbec příjemné,co? ☹ určo pisni co na to Dr. 😉

jita127
7. led 2010

samso, já jsem taky při prvním těhu docela natekla ☹ Dokonce i hodinky jsem musela dát pryč. Tak snad to nebude nic vážného. Ale je to nepříjemný ☹

maru - koukám, že máš termín taky v červenci a Domča je tak zhruba stejně jako Ela 🙂 Jak se Ti vede? Doufám, že tě netrápí žádné těhotenské neduhy. Koukám, že tě Dominik nechal dneska pořádně vyspat. Tak snad to nebylo jen tak vyjímečně a udělá z toho pravidlo 😵

ren82
7. led 2010

Ahojky holky,
tak stále jsem vcelku. 😅 Dneska jsem odstranila vánoční výzdobu. Jen ten stromeček musí manža z okna vyhodit sám. To bych asi nezvládla. Ale že jsem se u toho zapotila. Filda vydatně pomáhal - no spíš překážel. Ale aspoň nám to dopoledne uběhlo. U nás stále sněží a sněhu už tu máme fakt hodně.

Garfi, ani jsem ti nepoblahopřála k otočení - super. 🙂 My jsme otočení už dávno. 😎

Samso, mě teda prsty až tak nenatekly. Jen sem tam večer, jak sedím v klidu cítím, že snad trošku natěkají, ale fakt jen trošičku. Nohy mám naprosto v pohodě. To když jsem čekala Fildu (srpen), tak to jsem byla oteklá až hrůza. 🙄

maruska39
7. led 2010

jito jj taky jsem koukala,že to máme podobně 😉 těhotenské neduhy mě opravdu netrápí,jak jsem psala není mi vůbec špatně nic,jen mi roste bříško a to je vše 😵 😵 věřím,že i tobě je tak krásně jako mě 😉 jj dneska mě nechal krásně vyspat a to jsem ani v noci u něj nebyla,jak nám neroste žádný zub tak je to nádhera noještě 4 zubáky a je to za námi 😵
samso teď jsem si vzpomněla,že jsem asi taky natekla,ale lehce musela jsem jen asi okolo 7m sundat prstýnky,snubák atd. protože jsem je měla malé 😅 a zpátky jsem je dostala až 2 měsících malého takže možná asi spíše ty kila nahoř to udělaly 😝
ren už taky nemáme stromeček,sundali jsme ho 3.1 děsně mě lezl na nervy 😅 😅 😅

jita127
7. led 2010

maru, u mě je to taky v poho. Už mi i trochu vylezlo bříško 🙂 I s Elou jsem měla max. bezproblémové těhu, jen jsem docela trpěla na otoky, boty jsem obula jen jedny 😀 Tak ať nám to v pohodě ubíhá.
Se spaním se to určo srovná, u nás to taky trochu trvalo, ale už spí dobře.
A necháte si říct, co čekáte??

Stromek mi tu smrdí u nosu 😀 , o víkendu poletí

snezenka123
7. led 2010

ahojky,
garfi,mc gratuluji k otočení mimča 🙂

kačko,a jak ti bylo špatně,jako od žaludku? Já si na noc beru renne,a od té doby když se v noci vzbudím mi není tak zle od žaludku,myslím,že mi to docela pomáhá,tak ho taky zkus,není dobrý jen při pálení žáhy,ale i v těhu když má žena poruchy trávení,nevolnosti apod.tak nějka to na té krabičce píšou 😉 drž se,ještě musíme vydržet
😉
Zdeni,teda to je smůla,že vám to odložili,no co se dá dělat,viď? Budu držet palečky,aby jste to tam zvládli a bylo to ok.
samso tak já natekla až před porodem,ale jen mírně,v obličeji a trochu kotníky,ale bylo to těma vedrama asi,ted jsem natekla sádlem 🙂 a né vodou 😀 😀 😀 voda po porodu zmizí lehce,ale to sádlo 😅 no....
holky,naše malá "jen"7 zubů,4 nahoře,3 dole a poslední zub jí vyrostl někdy v září,a první zub se vyklubal v červenci,čili až v 11měsících...no jsem zvědavá kdy tímhle tempem bude mít zuby komplet 😀

maruska39
7. led 2010

jito já už mám taky bříško 😵 já si na spaní nestěžuji,on spí krásně jak přes den tak v noci jen se budí brzo ráno a to je moje smrt 😅 určo si necháme říct já jsem teda natěšená že mě to řekne už teď na NT 😅 😅 Tak všude píšou,že to jde od 12 tt poznat tak ať se snaží holomci jedni 😀
sněženko neboj zoubky budou,narostou vám všechny najednou tak jak prvních 7 zoubků 😉 Domi měl první 2 zuby v 5m,teď má 16 zubů a nemůžu se dočkat až najdu poslední zub,všechny jsme si protrpěli,sice neměl horečky ani průjmy ale hrozně ho to bolelo takže plakal a kňoural a byl mrzutý a v noci šílené hysteráky a nespal 😝 😝

krista
7. led 2010

Ahojky 🙂

Plechajdo, vy už jste doma? Páni, super popis porodu a moc vám gratuluji, manžel nebyl u prvního porodu že se ti zkácel? Je to celé srandovní, ale vám to asi moc srandovní nepřišlo 😅 teď už je to jiná, moc vám držím palečky ať vše doma klape jako hodinky 😵

Mahu díky za optání malý byl včera jako vyměněný, ovšem dneska je asi zase zpátky 😕 nevím no, zase ten jeho spánek 20min. a pak doma hrozně vřískal, do toho já vařila, prala mi pračka, Kristý už řvala hlady a on ospalej, jenže nehodlal zabrat sám, nešlo to jinak, už jsem ho musela nechat vyřvat, kdyby řval nějak mooooc dlouho tak na to kašlu, ale stačilo mu asi 2x podat dudlík, pevněji zavinout a konečně spí, já ho prostě na ty ruce zase odnaučím 😖 Musím.

Zdeni máte to fakt těžký, mrzí mě že jsi na to sama, moc ráda bych pomohla kdyby to bylo v mých silách, hodně štěstí do toho všeho...

Koukám že se píše o nové diskuzi, mě už řve malej než jsem to dopsala, mě ty jeho dvacetiminotovky zabijou, přísahám 😒 Devil dej tam k tomu vykřičník že to chceš smazat 😉 a kde je ta správná? Podle mě to patří do Volné diskuze 😉