V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

maruska39
12. led 2010

jj Kačko určitě,pak jdu 8.2 a to bubu už 17 tt tak to by mohlo jít vidět snad 😵 😵
snezenka určitě drží,věřím tomu 😵

kacka79
12. led 2010

No Snezenka má moje číslo na mobil a jsme domluvené, že když něco vypukne, napíše mi SMS, tak kdyžtak dám vědět.. 😵

ren82
12. led 2010

Maru, to je super, že je všechno v pořádku. My pohlaví věděli už ve 13tt, ale moc jsme tomu nevěřili. No a ve 20tt nám to potvrdili a to už jsme uvěřili. 🙂

mahulena
12. led 2010

Maru, gratuluju k vysledkum!, na pohlavi je asi opravdu brzo. Nebo se Dr. casto myli, takze je urcite lepe pockat.
Me opravdu rekli, ze az tak od 16tt, lepe na velkem UTZ ve 20tt.
Navic treba holcicky jsou malinko hur poznat, je to velka tipovacka.
Ren, tak jak? 😉
Vypinam PC, tak dobrou

garfieldmail1
12. led 2010

marusko, to je skvělé, že je vše v pořádku!!! 🙂 To bude holčička, stydí se no.... Držím palce 😉

ren, když nepředbíhat, tak nepředbíhat, já to hodlám dodržet 😠 😅 Sama na sobě necítím, že by se něco blížilo, což ale bylo minule taky tak, přišlo to z ničeho nic. A další kontrolu mám až příští pátek, takže ani nebudu do té doby vědět, jestli se tam dole něco nepřipravuje 😕
Navíc já teď nemám ani na porod čas 😅 , ještě toho potřebuji dost stihnout do práce, dokud ještě mám kdy. Nikdo to za mne neudělá a po porodu by to bylo náročné 😒 I tak jsem zvědavá, jak to pak budu stíhat. Záleží hlavně na tom, jaké miminko bude spáč, pracuju hlavně večer.
Tobě držím palce, ať nemusíš na ty kontroly do porodnice a přijde to dřív 😉

Snezenka se doufám ještě drží!!! 😵

Já teda předbíhat nehodlám, ovšem jsem zvědavá, jestli mne nepředběhne kacka nebo samsa 😅 😉 Nebo třeba porodíme v jeden den 😀

krista
12. led 2010

Ahojky,
koukám, že se tu zase řeší porody, chodím často nakukovat, ale nějak vám to do toho nevstupuju, moc na vás všechny myslím a jsem zvědavá jaká data, míry a jména tu nakonec budou 😵

devila
12. led 2010

Ren - tak to je super, taky jsem zvědavá, kdy to teda vypukne 😀

Marusko - to je fajn, že ti to dopadlo dobře. Neboj, příště ti už řeknou co čekáte 🙂

Já se tu marně snažím uspat Sofinku, ne a ne usnout. Teda ona už spala v lehátku v obýváku, ale jak jsem ji přenesla, tak zase brek ☹

ren82
12. led 2010

Garfi, já si dělala srandu 😉 Hlavně se nepřetěžuj. Ty pracuješ i na mateřské?

ren82
12. led 2010

Kristy, co bychom asi měli řešit, že? My holky na rozpadnutí 😀

krista
12. led 2010

Devi míváš ji hodně pevně zavinutou? Jedině to zabírá u nás, dneska usnul malej bez pípnutí 😉 ale to je zázrak, však ty si malou uspíš a kojit budeš 2x v noci a já 20x 😅

Ren jj tak to je, tvrdá realita! 😅

devila
12. led 2010

kristy-mám rychlozavinovačku, ale ta je na prd ☹

krista
12. led 2010

Devi tak udělej takovej cíp z plínky, nevím jak líp to říct, dej si čtvercovou plenu k sobě na koso, pak ten horní roh ohni dovnitř a malou dej na to, aby ji hlavička koukala, ale ostatní měla kolem ramínek, já pak vezmu jeden roh a hodně pevně malýmu narovnám ručičku k tělu (neboj nebolí je to), ohnu mu to pod zádíčka a pak ohrnu ještě spodní růžek je tak dovnitř a další stranu a až potom balím do rychlozavinky a teď musím ještě svazovat plínkou, protože se vykope, ale jinak se nevyspí a díky tomu mi začal spávat občas i dýl jak 20min. 😅 Já zkusím někde najít návod je to zavinování podle Karpa.

samsa
12. led 2010

Devi, my malou obalili plínou a omotali provázkem. Kdyby to nekdo viděl, tak na nás zavolá sociálku 😝 Ale to jediné pomáhalo.
Garfi, nene, já nerodím, jsem se rozhodla, že rodit nebudu a že se to ještě vstřebá. 😀 Nelinka měla zase parádní hysterák. Já ty dvě děti snad fakt nezvládnu. Tak ať raději mimi ještě chvíli počká v břichu, ať mám relativní klid.

kacka79
12. led 2010

Holky u nás to pevné zavinování taky super pomáhalo, asi je těm dětem fakt takhle dobře..

krista
12. led 2010

Tak jsem našla video, tamto radši ani nečti, jinak v tom snad budeš mít bordel 😀 jako ono je to vesměs dobře, ale jak je Luky větší tak už to musím dělat jinak, protože mi z toho vyrostl 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=G6KnVPUdEgQ

PS: To miminko je úplně sladký, to vás holky nabudí na novorozence 😅 😵 😵 😵

devila
12. led 2010

kristy super díky

krista
12. led 2010

Samso na vás by zavolali sociálku už jenom proto jak řvala furt ne 😅 😀 a na nás taky 😀 já počád čekám že jednou tu zazvoní, ani nevíte jak je mi špatně když tu někdo zvoní neohlášeně 😝

samsa
12. led 2010

Kristo, no, jak jsme bydleli v paneláku, tak jsem si taky říkala, jestli na nás sousedi někoho nepošlou. Ale naštěstí jsme měli pod náma jednu rodinku a tam byla holčička a ta teda taky řvala pořád.
Teď bydlíme v domku, tak už je to v pohodě. Horší to bude s mými nervy 😝

devila
12. led 2010

Tak mi to nějak nejde, malá mi v tom pořád ohýbá jednu ruku ☹ a to jsem ji stáhla

kacici
12. led 2010

Holky tehulky drzte se 😉
Pohlavi miminka jsem u holek vedela asi od 16.tydne a to je Dr. fakt dobrej na UZ,driv by si jen tipoval,pry to neni moc jiste
Jo a ta krev - aspon ce to bude treba nekomu hodit - krevni skupina vadi taky,ale Rh faktor mnohem vic.Takze pokud jste nekdo rh negativni(ja to mela bohuzel u obou holek,proto byly obe zlute a Naty musela hned po porodu pod svetlo)- 15% populace tak je nebezpeci imunizace a maminka si tvori proti mimcu protilatky. poprve se tvori v mensim mnozstvi(nemusi to byt jen porod,ale transfuze,potrat apod.),ale podruhe uz jsou v tele matky tzv. pametove bunky a ty tvori ihned protilatky a druhe mimi je tim vic poskozene. U nas to tak bylo,Naty byla mnohem vetsi zlutasek.Ja mam skupinu AB neg,holky obe B poz.Samozrejme jsou jeste inkompatibilni krevni skupiny a tam to je napr. matka O a deti A ci B.

kacici
12. led 2010

Jo a socialku uz jsem taky parkrat cekala 😅 - ona fakt jeci jak kdyz ji mucime a tyrame 🙄 No snad se to zklidni

devila
12. led 2010

kacici - tak to máme my, já 0 a holky A. obě byly pod světlem

mariap
12. led 2010

ahoj, tak u nás zavinovanie nepomáha, pár krát to pomohlo, ale v poslednej dobe je v tom nervná a pokal ju nerozviažem, tak hysterčí......teraz mi chrní na ruke, akonáhle ju položím, tak rev, rev a rev...

garfieldmail1
12. led 2010

To jsem zvědavá, jestli ten návod na zavinování taky nebudem potřebovat 😒 😅

ren, no jo, pracuju, protože musím-rodinná firma, mám na starosti finance a to člověk nerad předává někomu cizímu 😒 Při jednom dítěti se to dá, i když se mi kolikrát tááák strašně nechce 😖 Jsem velmi zvědavá, jak to zvládnu po porodu 😕 Ovšem bez vydatné pomoci přítele s malým a domácností bych to nedala 😅 Taky podniká, tak to chápe a samozřejmě peníze navíc se hodí.
Pro dnešek (vlastně včerejšek 😠 ) mám hotovo, jdu taky chrnět. 🙂

Jo, samso, móc držím palce, aby druhé mimi bylo hodné a tolik neplakalo!!!!!!

zdenkaradek
13. led 2010

Ahoj holky,
nakukuji, kdo se aktuálně chystá k nám dvojmaminám 😉 a tady je zatím klid. 😅
K té krvi, já mám 0 -, manžel 0 + a kluci mají oba 0+ po tatínkovi. Takže jsem druhý den po porodu dostala injekci do "zadnice" a měla jsem z toho modřinu ještě za 14 dní. Žlutý byli oba kluci, Matýsek měl hraniční hodnoty, ale pustili nás domů ten 3 den. A se Šimonem jsme taky šli 3 den, jen tedy Šimon se jí déle zbavoval (alespoň mi to tak přišlo), ale asi to bylo i díky CF. 😠 Tak zatím těhulky.

devila
13. led 2010

Dobré ráno holky,

tak nikdo nic zatím ? 🙂

Tak jsem malou nakonec pevně zavinula dle návodu, ale brečela ještě více, takže to u nás asi neklapne ☹
Teď se nadlábla a opět hned spí, jako vždy ráno. Kdyby to tak bylo večer ☹

maruska39
13. led 2010

Dobré ranko,
děkuji za gratulace je to fajn vědět,že čekáme zdravé mimi 😵 😵 Tak dneska nás čeká ještě 18m prohlídka a očkování na to se vůbec netěším bojím se reakce,ale nějak to musíme zvládnout,poprvé Doi reakci neměl tak právě čekám,že teď u toho přeočkování ji mít bude 😝 A taky nevím jak jít k DR.s kočárkem to je atletický výkon a sáně se bojím,že mi tam někdo ukradne 😅 tak nevím no 😒
Devil máš krásnou fotečku v pase sluší ti to 😉 Už jsem se tě chtěla zeptat dříve,narazila jsem na tebe v diskuźi porodnice Havířov,ty jsi tam rodila? jsi taky z okresu Karviné? já jsem přímo a tak mě napadlo jak jsi psala,že máš Sabinku o 2 dny mladší tak to jsi byla v porodnici ve stejné době jako já 😅 a kde jsi rodila? taky v Havířově nebo Ostrava? no já Ova tak jestli jsme se tam nesetkali pokud jsi tam taky rodila třeba 😉
nooo a jsem zvědavá co ren?? drží? dneska se mi datum nelíbí,13-tého nic moc tak zíítra už teda čekám zprávičku,že se Karolínka chystá na svět 😉
jo a holky kdy jste měli první pohyby u druhého? já mám už asi 3 den pocit,že se mi něco vrtí v břiše 😅 no klasické šimrání,bublinky ale hodně jemné cítím to jen večer jak ležím u TV a nehýbu se 🙂
jak jsem viděla včera co to mimi předvádí na UTZ tak by to mohlo být ono 🤐

devila
13. led 2010

Marusko - já jsem přímo z Havířova a také jsem tady rodila obě holky. 😀 No kdybys nerodila v Ostravě, ale v Havířově, tak bychom určitě spolu v porodce ležely 😀

samsa
13. led 2010

Ahoj holky,
Maruško, gratulace ke zdravému miminku. U nás pohlaví u malé bylo vidět už v tom 13 tt a pak nám to potvrdili a tentokrát až ve 20 tt na velkém ultrazvuku.
A pohyby jsem tentokrát měla od 14+5, to vím přesně 🙂
Devi, krásná fotka, moc ti to sluší 🙂

maruska39
13. led 2010

devil no původně mě chtěli převést tam ( v Ká se zrovna malovalo) ale vzhledem k tomu v jakém týdnu jsem rodla jsem jela do Ostravy 😉 tak škoda jsme se tam mohli potkat 🙂
samso no mě ten DR. řekl že na pohlaví je brzo a ani se nesnažil mrknout jestli to už jde vidět nebo ne,tak neva já si počkám na toho 8.2 😉 a pohyby koukám taky brzo tak možná se už i u mě něco začíná dít 😵 😵 😵