V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
21. led 2010

ahoj holky,
moc gratuluju Snezence k Josifkovi!!!, to je paradni kus chlapa 😵 😵 😵 a vypada to jako dalsi "pohodovy" porod.
Verim, ze je pusti normalne dom a povi nam vic🙂

Maru, kartarku bych brala vazne tak na 50% 😵 , ale holcicku bych ti prala. Na druhou stranu muze existovat jista dispozici k predcasnym porodum /stejne jako k potratum, vicecetnym tehotenstvim atp/, takze se to asi muze stat, ale proste co se ma stat, to se stane. Cely tehotenstvi mas pred sebou, zkus si ho uzit 😵

Kacici, Samso, koukam, ze u Vas stale nic nezlepsilo, to je mi lito:(...

mahulena
21. led 2010

jo, Garfi, dekuju za odkaz na recepty 🙂

devila
21. led 2010

Ahoj holky,
mám dotaz. Nechaly byste děti naočkovat proti pneumokokům? Ted od ledna je plně hrazené (3 dávky) pojišťovnou pro děti narozené po 2.8. 2009. Zvažujeme to, ale mám i strach. Poraďte.

smardik
21. led 2010

devil já mám Toma proti pneumokoku očkovaného, šel hned ve 2,5měsících a to jsme si platili sami - dávka 2020 a jsou 4 ale vůbec jsme neváhali, známým na to dítě umřelo ☹ takže my neměli o čem uvažovat a malý šel hned jak to bylo možné. Honzík ted půjde taky a šel by i kdyby to nebylo hrazené, na jejich zdraví peníze vždycky někde vyškrábem

maruska39
21. led 2010

jj devil mám taky naočkovaného,včera dostal poslední dávku a peněz nelituji,jak je to zdarma neváhala bych 😉 více později 🙂

kacici
21. led 2010

Holky,tak u nas situace stejna,Terezka ma stale horecky,dnes dokonce 39.8.jakmile dame sirupy na snizeni trochu ozije,ale jinak nic ☹ . jo a kamaradky chlapecek taky lehl s horeckama a to se deti nevidely,takze ted radi nejaka viroza a deti nemaji nic nez horecky 😕 . Terka je ale trochu zahlenena,takze tam bude spis klasika - nachlazeni,zoubky(mrchy 😠 ne ne vyrust ty psol. stolicky)
Samso at je Nelince brzo lepe,my jdeme zitra s obema k Dr.,tak pak pisnu co nam poradila,protoze to je vazne sileny,kdyz vidim jak trpi 😔

maruska39
21. led 2010

Tak Domi spí tak už můžu.
Holky to mě opravdu hrozně mrzí to jak vám holky horečkují musí to být šílené a ta 40 horečka tak ta je fakt brutal,kaci já vím že se nedá nic dělat jen to přetrpět a Terezce ji srážet,ale mě by to asi hodně rozklepalo taková horečka,naštěstí ji malý nikdy neměl ty jo ale divná viroza jako jen horečka 😕
teď jsem zapomněla tu přezdívku maminky co tu píše ohledně nechtěného těhu,tak já teda tě taky chápu brala jsi antikoncepci a chránila se proti těhu a stalo se tak se není co divit,když dáte dítě pryč,ale jak píšou holky zvážila bych to a probrala všechna pro a proti je tu spousta maminek co nechtěla a teď mají děti a jsou nešťastnější takže zvaž to pořádně 😉
no já se dneska chystám šít tak se tu moc zdržovat nebudu,tak přeji krásný večer holky 😉

samsa
21. led 2010

Kaci, panejo, taková horečka. Chudáček Terezka, připomíná mi to tu šestou nemoc, to jsem tenkrát nemohla ničím srazit a měla taky 40. Neluška už se zdá lepší, naposledy měla sirup v 11 dopoledne a teď má 37, takže to odpoledne nevylezlo, no, modlím se, aby to bylo za náma. Já jsem na tohle děsný srab a jak jí něco je, tak jsme úplně hotová. Kačici, budu na vás moc myslet, ať už je to za váma. Opravdu tyhle horečky jsou o nervy, chudáci dětičky.
Devi, já malou naočkovanou prevenarem nemám, chystám se na jaře jak poleví chřipky, vzhledem k tomu, že bude mít 3 roky, tak dostane už jen jednu dávku. U druhého mimi zatím nevím, uvidím, co mi řekne mudr., ale asi to taky nechám jen na jednu dávku kolem třetího roku. Já spíš uvažuju, že nechám mimíse zaočkovat proti rotavirům.

ren82
21. led 2010

Ahojky holky,
tak jsme doma 🙂
Nestíhámvás dočíst, ale to určitě chápete, že?
Takže vám popíšu ten můj porod:
Ve 2 hodiny v noci mi začali slabé kontrakce, ale byla jsem v klidu, jelikož byly hodně nepravidelné. Kukala jsem na TV a byla v pohodě. Jenže! kolem 5 hodiny to začalo být z ničeho nic šílené. To už jsem šla vzbudit manžu. Říkám: Jirko, vstávej. A co on odpověděl? - Proč?! 😠 No, prostě chlap... Pak jsme zavolali tchýni - to už jsem myslela, že umřu 😖 😖 Kontrakce po 4 minutách a tlačení na konečník 😕 Tchýně dorazila v půl šesté a my vyjeli. V autě jsem zažila pravé peklo. Do porodnice jsme dojeli po šesté hodiny - zrovna se střídaly služby doktorů a sestřiček. Když mě viděli tak okamžitě na sál a začali vyšetřovat. Jaký to byl šok, když do mě doktorka hrábla a byly tam nožičky!! 😕 😕 😕 A začal shon - rychle primáře, ultrazvuk, kapačky... já úplně na nervy - to asi chápete. Celé těhu byla malá hlavičkou dolů a teď tohle. Přišel primář a opět do mě hrábl a praskl mi při tom plodovou vodu. Ještě před tím mi řekl, že mimi bude asi dost velké 😕 Další šok. Naštěstí jak praskla voda, tak už malá tak velká nebyla. Doktoři se domlouvali do bude dál - císař nebo přirozeně? Prý to zkusíme přirozeně, protože jsem byla už otevřená na 8cm. Naštěstí stačili 3 silné kontrakce a moje usilovné tlačení a malá byla venku. 😵 Okamžitě ji vzali pryč aby zjistili zda nemá nic zlomeného. Naštěstí byla v pořádku. pak začal ještě můj druhý porod ten den - šití 😢 Jelikož jsem byla dost potrhaná, tak to dalo primáři hodně zabrat a já jsem se hodně zapotila. Pořád nešlo zastavit krvácení, tak do mě rval (doslova) tampony a šil a šil... 🙄 No, naštěstí i tohle skončilo a já jsem přísahala, že další porod už fakt nee... Pak jsem si tam ještě chvilku poležela a byla převezena na šestinedělí. Celý pobyt mi všichni opakovali, že jsem hrdinkou nedělního rána. tak rychlý porod koncem pánevním je teda věc.
Malá je jinak úplné zlatíčko. Rozkojili jsme se, tak jsem ráda. Sice musíme používat klobouček, ale zatím se nám daří.

ren82
21. led 2010

Fotky vložím až bude trošku víc času. malý je nevrloš a manža musí ráno do práce, tak šel už spát a já na všechno sama. 😒

garfieldmail1
21. led 2010

snezenko, mám obrovskou radost!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Teda to byla zase rychlovka!!!!! 😅 Tak hlavně ať jste oba zdraví a ať má sestřička z bratříčka radost 😉

Holky, co teď máte nemocné děti, no to mne mrzí ☹ U samsy už se to snad obrací k lepšímu, kdyby se teplota do rána vrátila, tak k dr jdi. To je klasika, pátek, pak už je víkend 😖 Možná tam právě při pátku nebude tolik lidí 😉 Umím si představit, jak se cítíte, Luky jak je nemocný a je právě takový, že pořád je unavený, poplakává, poléhává, nic nejí, to si vždycky přeju, aby už byl v pohodě, smál se a zlobil 😉 Taky jsem z toho vždycky totálně na nervy, i když vím, že jsou horší nemoci, prostě mám o to svoje sluníčko strach 😔

ren, no teda, to musely být nervy, ti řeknu!!! 😕 😕 😕 Z toho mám právě obavy, jak jsou ty porody tady rychlé, jak k nám rychle dostat babičku atd.... 😅
Ale dopadlo to u tebe dobře!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 Máš to za sebou, teď už si jen užívej miminka 🙂
A co říká Filípek na sestřičku? Super, že se kojení daří 🙂
Jo a to poranění po porodu, ať se rychle hojí!!! T 😉 aky jsem byla minule dost šitá a hlavně samá modřina dole a dlouho jsem si bezbolestně nesedla 😝 Na to se fakt netěším 😝
Teď hlavně ať jste všichni zdraví 🙂

ren82
21. led 2010

Sněženko moc moc gratulujeme k miminku. Teda, samé rychlé porody...

kacka79
21. led 2010

Devilko my máme pneumokoka naočkovaného a v pohodě, platili jsme je a udělala bych to u druhého znova. 😉

Holky, posílám všem kdo máte nemocné dětičky moc síly a energie, ať je broučkům líp!!!

Garfi tobě už se to holka taky blíží, když koukám na ten tvůj 39tt 😵

garfieldmail1
21. led 2010

kacko, no já jsem právě napnutá jak kšandy, jak dopadne zítra dopoledne kontrola 😕 Naposled jsem byla 6.1., to už mělo mimi 3350 g, tak jsem zvědavá na váhu a samozřejmě jestli se něco neděje 😕 Od včera mám pocit, že se mimi víc tlačí hlavičkou dolů nebo co... Minule mi dr řekla, že je hlavička ještě vysoko, tak jsem zvědavá, jestli mi zítra potvrdí nějaký posun 😅

ren, a co zavinování dělohy, moc auauau? 😒

samsa
21. led 2010

Ren, teda klobouk dolů, jsi šikulka 😵
Holky, tak jsme to zakřikla, už jí to zase leze nahoru, teď má 37,6, já vím, že to není žádná hrozná teplota, ale už se bojím, co to je, proč nemá třeba rýmu, kašel nebo něco, aspoň bych věděla, že je to viróza, takhle mě napadají zase nějaké hrůzy. Já si někdy íkám, že jsem si snad děti ani neměla pořizovat, asi na ty nemoci nemám nervy 😔 No nic, nebudu tu šířit špatnou náladu. Holky a kde máme Kristu? Snad jsou ok.

garfieldmail1
21. led 2010

samso, jestli půjde v noci teplota přes 38, tak k dr zajdi. Jsi těsně před porodem, to je jasné, že chceš mít klid, že Nelince nic není 😉 Třeba si přivstaňte, ať jste tam mezi prvníma.

krista už není tuším třetí den ani na jedné diskuzi 😕 Doufám, že jí jen nefunguje počítač, že jsou všichni v pořádku!

kacka79
21. led 2010

No taky jsem teď lustrovala, jestli se někde Krista objevila... a asi nee. Snad jsou i s dětičkama OK

devila
21. led 2010

ahoj holky,

teda ren, ty jsi teda šikulka, opravdu smekám. A co zavinování? Bolí? Co starší dítko, jak reaguje?At se rychle hojíš po tom potrhání.

Samsu - určitě k dr. zajdi, když to nepřejde. at víš, co ji je a at jste v pořádku.

Holky - manža jde ráno na kožní se Sabinkou. Jak jsem ji dnes večer svlékla, tak má na bocích šílené fleky, vystouplé, suché a červené.Už to měla právě minulý týden v menším a včera už to bylo ok a dnes tohle!!! Bude to asi nějaký ekzém nebo reakce na něco asi. mě to ale zase dost vyplašilo!!!!Mám i tak strach, co to je ☹

kacka79
21. led 2010

Devil tak to radši ať jdou, určitě Vám mudr něco poradí, nebo aspoň budou řešit, z čeho by to mohlo být 😉 Nezařadili jste něco neobvyklého do jídelníčku, nebo jiný prací prášek?? Ale asi ne, to bys asi věděla...

devila
21. led 2010

No právě, že nic. Jen mě napadlo, že dnes měla trošičku čokolády s arašídy (ale fakt jen kousíček), ale z toho by se to snad neudělalo. Jinak měla:

snídaně: jogurt, mléko
oběd: pangasius na másle, kaše, citronový čaj
svačina: brumík, pití waterrrr
večeře: sunar

Jo a sousedka ji dala lízátko ☹ poprvé v životě.

Takže mě nenapadá, z čeho by to bylo. Z Jídla se mi nezdá. Prášek používám už asi měsíc,.....

kacka79
21. led 2010

No devil to asi nebude teda z jídla, jediný co, tak ta čokoška.. ale asi taky nee...

kacka79
22. led 2010

Dobré ráno 🙂

tak Garfield dneska jsem zvědavá, jak dopadneš na kontrole, no minule už jsi měla teda slušný váhový odhad 😵 To bude zase macík, co?? Ale Luky byl taky pořádný mimčo, když se narodil 😵

devila
22. led 2010

ahoj holky,

musím si za vámi postěžovat. Normálně jsem teď po telefonu s mamkou brečela. Volala jsem ji, že Sabinka na kožním s těmi fleky dopadla v pořádku a že to je jen takový vir, co za 6-8 týdnů odezní. Nic to není.
To bylo v pohodě. Pak mamka na mě spustila, že se ji vůbec nelíbí, že nejdu se Sofinkou k dr. na kontrolu, že nechat měsíc dítě bez kontroly se ji absolutně nelíbí. Já ji řekla, že mi to prostě tak řekla dr. a Sofinka je v pořádku, evidentně přibírá, kaká hezky, čůrá,......Říkala jsem, že kdyby ji přeci něco bylo, tak už tam dávno naklušu, ale kromě té opruzeniny ji nic není. Řekla mi jak můžu vědět, že je to opruzenina. Kruci, tak přeci to zkouším léčit, pomalu se to uklidňuje, tak tam přece nepoletím. Kdyby to bylo pořád tak strašné, tak na nic nečekám. A Kanavit nám dala domů.

No prostě, udělala ze mě normálně matku, co ji je asi jedno, zda má děti v pořádku a asi se o ně snad ani starám. Já, která pořád volám dr. když se mi něco nezdá. Ale když mi dr. řekla za měsíc a nic malé není, tak proč tam půjdu.
Ještě jsem ji řekla, že mě urazila a na to mi řekla, co má jako dělat, že si svůj názor řekne vždycky.
MOJE MÁMA!!!!

Víte,jak mi je holky?Omlouvám se, že vám to píšu, ale fakt mě to vzalo a manža je na ni za to naštvaný.

Jinak mamka vždy pomůže, nikdy mi neodmítne pomoc, ale nevidí si do pusy ☹

pazhitka
22. led 2010

AHojky vsem a hlavne marudci, uzdravte se!

Devi- moje mamka je to same pres kopirak, vsechno vi nejlip. Ale za nich se chodilo do poradny kazdy tyden, tak proto mozna tak prehnane reaguje. Taky by me to hrozne nastvalo a mrzelo a mela bych presne ty stejne pocity! Drz se!!

Dneska jsem byla poprve v porodce na monitorech a chtelo se mi tam uplne brecet- vratila se mi atmosfera minuleho porodu a tak. ZAcinam se poradne BAAAT! ach jo☹

maruska39
22. led 2010

pěkný den holky 😵
Tak páteční velký úklid mám za sebou a řeknu vám že po noci,kdy jsem spala 3h jsem totálně KO a zralá akorát do postele,omi půjde spát za chvilku ale já nemůžu musím mu ještě připravit jídlo,polívku dostane teď ale druhé má pokaždé jak se probudí,no tak úděl matek to naše nevyspání 😉
Devil co říct asi je to,že nejsi sama moje mamka občas taky pěkně zaperlí a neřiď se mamkou,ale DR. tak to ví líp a jak ti řekla za měsíc tak proč,opruzenina u miminka je zcela normální horší kdyby ses na to vykašlala což neděláš a řešíš to a zkoušíš vše možné!
Super že Sabinka má jen nějaké virové onemocnění kůže brzo bude mít pokožku jak alabastr 😉 To Domínkovi se to už taky zlepšuje my ty suché fleky máme totiž celou zimu.
NO odpoledne jdu do hypru pro pleny tak si zase máknu ale nezbývá nic,MM je 4 den už na denní tak prostě musím jít já jinak by mi tam zajel on,konečně má zítra volno a neděli taky tak poznáme co je to víkend 😀
Ty jo pazhitko já koukám jako puk ty máš za chvíli termín já nevím proč myslela že to máš ještě daleko,noo tak neboj zvládneš to jako všechny ostatní 🙂

devila
22. led 2010

holky díky,
fakt mě to strašně mrzí. Kdyby mi to řekl někdo jiný, tak by mě to ani tak asi nevzalo, ale od vlstní mamky.....
Sabince to máme mazat jen tím Excipialem, nic jiného není třeba.

Pazhitko - neboj, porod budeš mít určitě rychlý a v pořádku.

Marusko - tak to ti nezávidím. Já si taky občas připadám jak tažná lama, když jdu do obchodu pro plenky 😀 atd.
Tak se hlavně nestrhej. A nepočká to do zítřka, jak budeš mít manžu doma?

Já teď dodělala oběd (palačinky s tvarohem, ale dělám je na teflonce bez tuku, at to má Sabinka zdravější 🙂 )a už šla ležet, manža se věnuje Sofince a já se půjdu trošku učit. Manža mi slíbil i umýt nádobí. Večer jde zase do práce a moc se nevyspal, vstával s malou na to kožní, taď se teda věnuje Sofince, pak ti nádobí, okoupe Sabinku,.....a pak půjde ☹ Je moc hodný, že mi tak pomáhá.

maruska39
22. led 2010

Devil to jo to máš manžu fakt hodného,ale já si taky nemůžu stěžovat 😵
NO určitě by to počkalo,ale já se bojím že už tam nebudou je to akce na pampersky a já je zrovna fakt potřebuji jediná plena kterou Domi nepročůrá přes noc,teď má huggies a ráno je totál mokrý a to i povlečení,prostě přečůraný,tuto noc jsem měnila ve 23h plenu a stejně do rána opět nevydržela,malému fakt jedině vystačí ta pampers tak musím pro ně.
taky Domču mažu tím excipialem a má to o dost lepší tak určo se to spraví i Sabince 😉 a že tě to mrzí o to víc že to je vlastní máma je pochopitelné nezbývá než se nad to povznést 😉

pazhitka
22. led 2010

holky diky! ja jsem normalne docela optimista, ale v te porodce me to nak dostalo...

Maru- to se ti asi zda, protoze jsem tu nova 🙂
- nevyspani je silene- drz se! zitra si snad aspon trosku oddychnes!
- taky jedem v pamperskach

Devi- to je manzel fakt hodny! vsak si to taky zaslouzis🙂

maruska39
22. led 2010

pazhitko no já vím že jsi nová však já taky 😉 Jen jsem koukala na tvůj tt a myslela jsem že to máš daleko,asi jsem se nějak překoukla jinam a dneska koukám a ty to máš blízko 😀

JO a jsem si jistá dneska mě mimi koplo 😎

ren82
22. led 2010

Ahojky holky,
tak jako Filípek je z malé nadšený, ale neustále si vyžaduje moji pozornost. Snad se to srovná.
Ze zavinování dělohy jsem měla strach, ale žádná velká bolest se naštěstí nekonala. Teď jen aby se mi spodek co nejdříve zahojil. Pořád chodím jak kačena 😖

manža šel s Filípkem spát, Karolínka spí taky, tak se půjdu taky natáhnout. Jsem nějaká přepadlá.