V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
2. únor 2010

Garfi, to je prdelka 😵 😵 😵 😵 , ju, ja slintam jak bernardyn. Na 16 je bajecna a Lukasek s Garfieldem jsou kouzelni, a jak Garfi ceni tesaky, miluju kocoury, taky mame jednoho doma.
Paji, vitej a prijd kdykoli, 5tt uz taky neco znamena a urcite vse dobre dopadne.
Kristo, verim, ze s 2 detma budu taky vic unavena, resp. nemuzu rict, ze nejsem unavena i nekdy ted, ale ty 2 spanky pres den jsou bajecny jak pro malou tak pro me. Dokud to prave jde, tak je mi Marusky i Dominika lito?!, protoze jak pises, pak uz je to proste rozbity, jak jsou dve deti a uz je clovek bez sance...
Garfi, ty jsi teda fakt sikula s tou praci, to smekam.

mahulena
2. únor 2010

Lollaj, Kristo, ted jsem to procetla, omlouvam se, ze jsem se k tomu nedostala driv.
Jezisi, to je situace. Lollaj, rada taky cimkoli pomuzu, opravdu cimkoli. Mozna by bylo fajn, kdybys nejakou materialni pomoc potrebovala ted i po porodu (napr. lahvicky, oblecky, ja nevim - sampon, cokoli) napsala sem a kdo co budem doma mit, ze bychom to nejak zplacaly dohromady a poslaly? ani me to nedela sebemensi problem, pokud tobe ne (nekdy je tezsi prijimat nez davat, asi, vid?..., clovek se asi citi blbe).
Je mi to moc lito. Je mi lito tebe, deti. MOzna tvuj chlap proste neumi hospodarit a doslo to moc daleko, pak zkousel i blbosti, aby se z toho dostal, ale to nepomohlo, a tak musel s pravdou ven. A Krista poradila opravdu dobre, MD by mela byt zajimavejsi (ja uz na to taky cekam a mam plan kazdy mesic 5 tis usetrit, ted se nedari, abych vubec mohla byt na rodicaku ty 3 roky a mela neco do zacatku - ted jsem na 2 roky a mam vyssi prijem).
Drz se a dej vedet, jak pokracujete... 😔

maruska39
2. únor 2010

Mahu mě to vyhovovalo ty jeho dva spánky bylo to fajn na odpočinek čas,uvařila jsem a tak,ale malý to sám začal bojkotovat,prostě ráno trvalo déle než usnul,ale to ještě šlo usnul a pak odpoledne úplná hrůza 1,5h i déle tam skákal,pištěl až fakt řval a nechtěl spát a na to já neměla,usnul kdesi pozdě a spal dlouho,takže jsme už ven nemohli jít protože zase jsem musela dodržet jeho ukládání ke spánku v 18.30. Takže prostě jsem usoudila s MM že on už tolik nepotřebuje spát a ráno klidně může vydržet a právě jak už má ten jeden spánek tak už právě doufám,že si to ráno natáhne jestli mu bude chybět nějaký ta hoďka spánku,no doufám prostě že místo v 5-6h vstane v 7h třeba 😉
dneska teda vydržel hezky do 10h,pak dostal polívku a o půl jsem ho uložila a stejně skákal další hodinu takže síly má dost a prostě ten spánek ráno už fakt nepotřebuje akorát si musí zvyknout očička unavené má to zase jo 🙂

pajinko vítej a klidně jen choď patříš tu a bude tu aspoň někdo rodit po mě 😵 😵
návrh od mahu pro lollaj souhlasím
nemůže teď více psát pomalu jdu chystat koupel a uklízet pokoj tak zatím pa

maruska39
2. únor 2010

ještě Kristo zkoušeli jsme večer natáhnout a bez výsledku tak či tak vstal prostě brzo 😅 a déle on těžko vydrží padá únavou a to okamžitě 😵

maruska39
2. únor 2010

garfi tak už mám čas a ta sourozenecká to je doják 😅 to je krása,fakt se těším na to škvrně a co na to Domínek 😵 😵

kacka79
2. únor 2010

Ahojky holky,
tak už jsme doma.. Sněženka Vám asi psala, Samík se nám narodil trošku narychlo kvůli vysokému tlaku - 29.1. v 19h večer, byla to celkem rychlovka. Takže platí co psaly ostatní holky, druhý porod rychlejší / u nás teda o hodně/, ale bolesti intenzivnější. Porod byl vyvolávaný. Jsme oba OK, teď jsme dorazili domů i s Fílou od babičky, no zatim je ze Sama nadšený, ale to je takové to prvotní nadšení....

Jdu nám vybalit věci a zítra večer napíšu víc 😉

maruska39
2. únor 2010

kacko vítej doma a těším se na podrobnosti a na fotečku miminka 😵

mahulena
2. únor 2010

Maru, tak to jo. Me obcas J taky neusne, tak ji dam pozdeji nebo proste obcas 2x nespi (tak 2x tydne), nekdy to taky opravdu nepotrebuje. Je to takovej ten prechod, nekdy nejde, nekdy jde.
Jj, Krista mela vybornej napad vuci Lollaj, tak uvidime, jak se k tomu Lollaj v pripade potreby postavi.
Kaci, vitej doma, jsi dalsi sikula statecna! Taky se moc tesim na fotky Samika.

krista
2. únor 2010

Stejně si holky myslím, že vám ty dva spánky vydržely dlouho 🙂 četla jsem že ve věku 15-18měs. by mělo dítě přejít už na jeden spánek denně 🙂 u nás to tak nějak bylo, mě to teda bylo stejně jedno, ale taky jak píše Maruška, začla potom bojktovat a nechtěla, tak jsem ji prostě už nemohla nutit násilím, jsem ráda aspoň za ten jeden, kolikrát je to jen hoďka nebo míň, ale i to se počítá 🙂

Kačko vítej, teda ty jsi rychlovka, koukám jak rychle jste vždycky doma holky 😀 a ty rychlý porody vám moc závidím, u mě až taková rychlovka nebyla, ale pohoda jo 😵
Už se těším na podrobnosti a ještě moc gratuluju k Samíkovi 😵

Maru jj chápu, to znám s tím natahováním, tak uvidíte až se třeba posune čas 😅

snezenka123
2. únor 2010

Ahojky 🙂

Tak vkládám i já konečně fotečku Pepíčka"
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Grafi,Terezka je mooc krásná 😵

Devi,gratuluji k zoubečkům,naší malý se taky derou 😒

Kristo,máš pravdu, u nás je pořád "něco",ale zase to není tak hrozné..je pravda,že když jsou dvě děti marodné,je to náročnější,ale maličký zatím skoro pořád spinká,takže mu jen odsaju nudláky a spinká dál...horší je to s malou,ty zuby jí dávají zabrat,přes den nechce spát,ráno se budí dřív,nechce jíst, je protivná...no však to znáte 😖

Lolaj,moc mě to mrzí,držím palečky,kdyby jsi potřebovala pomoci,nebo jen tak pokecat písni...

Maruško,gratuluji ke kopanečku 😉

Kači,tak vítej 😉 Jsem zvědavá na podrobnosti 🙂

Paajo gratuluji k těhu 🙂 já jsem malou kojila do 12tt pak se sama odstavila-prostě jí pak už mlíčko ode mě nechutnalo.

Jo a dneska jsme byli s malým u dr. na vážení a od pátku přibral 260g! 🙂 takže mám z toho radost 😵 Krásný zbytek večera.
A ptala jsme se na tu moučnivku dr.a říkal,že to nemám řešit,pokud se mu to nebude rozlézat,mám to prý občas natřít tou genciálkou a že některé děti to prostě mají a pak to samo odezní,ale že mám hlídat,aby se mu to nerozlezlo a nebolela ho ta pusinka.

A ještě jsem se chtěla zeptat vás holek,co máte syny,stahujete předkožku? Mě dneska dr.ukazoval,jak mu to mám stahova,ale třeba moje kamarádky co mají kluky,tak jim řekla jejich dr.že to není u miminek potřeba dělat,že se to dělá až u starších dětí...tak nevím.

maruska39
2. únor 2010

změna času na nás taky neplatí prostě si jede podle svého 😅 ale stejně pořád doufám,že jednou to vyjde a bude ráno spát déle 😀 stěžovat si ale nemůžu,chodím psát okolo 21h a malý se budí teda okolo 6h většinou se v noci vzbudí jen tak 1-2x a to stačí dát čaj takže naspáno mám až až,ale vstávat se nechce no 😔
mahu jj taky tak bojkot u nás ale častěji jak 2x týdně nakonec vždy usnul ale až po hektolitrech slz a opravdu dlouhé době a na to já nemám,to mi ho je líto jak tam pláče takže raději takhle,však i v tom jednom spánku spí dlouho dneska 2h,minule 2h 15 minut a to mi na ten odpočinek stačí 🙂
a jdu na ordu snad ji dokoukám celou 😅 papa a dobrou 😵

mahulena
2. únor 2010

Snezenko, JOsifek je moc krasny miminko 😵 , jemnouckej jak holcicka 😵 😵
Snezi, s predkozkou nemam zkusenost, ale vim, ze kamaradka to nedela, ze to Dr nedoporucil.
Ja misto TV jdu zehlit🙂, tak pa

snezenka123
2. únor 2010

Mahu,moc děkuji 🙂
všichni říkají,že je droboučký,už sestry v nemocnici říkali,že má takovou malou hlavičku a ne "starostovskou" 😅
No já tu předkožku taky asi nebudu stahovat,příjde mi to zbytečný takhle malému miminku,právě ty moje kamarádky říkali,že se jim to jejich dr.nedoporučovala..no co jiný dr.asi i jiný názor.
JO a pořád si připadám jako vorvaň,mám po porrodu 12kg nahoře a nosím těhu rifle,páč do mých se narvu tak do půlky stehen 😝 no snad ta váha půjde časem dolů 😕

Tak se opatujte,pohlaďtě bříška a dětičky.

krista
2. únor 2010

Sněženko to je slaďoušek 😵 doufám, že budete brzo úplně zdravý, jsem ráda, že malinkej takhle hezky spinká, ať vám to vydrží 😵 a malé ať brzo ty zoubky daji pokoj, my co máme malé věkové rozdíly máme tu smůlu že si vyžereme tohleto většinou naráz, já počítám, že až malý porostou pětky tak malýmu už se budou taky klubat nějaký zuby, no co se dá dělat, za pár let bude lépe 🙂

Já nevím jak to myslíte s tou předkožkou, mě v porodnici ukazovali stáhnout během koupání, nahrnout vodu a zase přetáhnout jakoby zpátky, ale přiznám se že jak koupeme málo kvůli těm ekzémům, tak to moc nedělám 😔 prej se hlavně nemá nic násilím co jsem slyšela a dál to taky nějak nehrotíme no, snad mu nezadělám na nějaký problémy 😲

Sněží neblázni nemáš ani dva týdny po porodu, nemůžeš chtít zázraky, děloha musí být ještě roztáhnutá a celkově to tělo, pánev atd., to bude dobrý 😵

nicole_11
2. únor 2010

sneženko předkožka se stahovala dřív, a proto někteří Dr. ještě mají zastaralý názory...i moje tchýně mě do toho nutila, ale nemá se to, nejdřív tak ve 3 letech, mohla by jsi mu to poranit a jelikož je v plínce, tak by se mu do toho mohl ještě dostat zánět, a to že když mu to nebudeš ted stahovat tak mu to pak nepůjde je blbost, ano některým klukům to nejde a musí jít na operaci, ale to je důsledek nějakých hormonů, přesně to nevím a těm by to nešlo stáhnout ani jako miminkům, a ve světě se to nedělá to stahování

snezenka123
2. únor 2010

kristo,no já vím,že to nejde hned,ale to víš,štve mě to 🙄 vorvaň 🙄 o na zimu sádelko dobré,aspoň mi není v baráku taková zima 😀 😀 😀
A děkuji za kompliment malého,já bych ho taky nejradši samou láskou snědla 😵

Nicol,já si právě taky myslím,že by se to nemělo,no nechám to tedy být a uvidíme 😉

krista
2. únor 2010

Sněži dej pokoj podle fotek taková modelka a budeš mi tu mluvit o sádle, asi ti pošlu svoje fotky ať vidíš jak to sádlo vypadá 😀

No tak paráda holky, jste mě uklidnily 😵

kacici
2. únor 2010

ahoj holky
lolaj je mi to moc lito ☹ ,pisla jsem ti IP 😉
Snezenko malej je krasnej 😵 a muj nazor - nepretahovat u tak maleho miminka. Mohla by jsi mu tim vytvorit srusty,zanety apod. a to za to nestoji ☹ - Staci zacit az dyl,kolem roku se treba poradit s lekarem,ale nekdy staci kolem 2-3.roku.Teda nekdy jsem vdecna za holcicky 😅,i kdyz on si clovek nevybere 😀

kacici
2. únor 2010

Na detske urologii tenhle problem resili lekari kolem 4.roku 😉
Jinak tehu rifle nosim doted 😅 a to mam z vas tady nejstarsi mimco 😀 ,takze Snezenko kliiiid 😉

nicole_11
2. únor 2010

a ještě jak jsme tu řešily ty prachy, tak MM přišel ted o brigádu, kam chodil ve svým volnu, takže budeme chudší tak o 5-6tis. měsíčně ☹ no nevím co budeme dělat, ale musí si rychle zase něco sehnat, jinak budeme o kůrce a vodě, ale to snad ne 😒 a jeho brácha mu řekl, že bych mu měla víc pomáhat a místo školy si najít nějakou práci a neměli jsme si pořizovat druhé dítě☹ jeho brácha chce jen jedno dítě, takže se dívá na nás jak na blázny

nicole_11
3. únor 2010

tak holky máme za sebou náročnou noc...Tedík v noci několikrát zvracel...chudáček, vždycky se pozvracel a ani se nevzbudil, převlíkali jsme ho a i koupali v polospánku, ale pořád se převaloval a bylo vidět že mu není dobře...ještě že byl doma MM jinak bych s nim tady sama zešílela a určitě jela na pohotovost, už aby mluvil a dokázal říct co ho trápím...ted už vypadá v pohodě,asi mu včera něco nesedlo, byli jsme u kamošky co má malou holčičku a pořád tam něco baštili, tak si možná přeplácal žaludek...
no a ráno mě ještě dostala tchýně, říka malému, že je zlobinda a že se to nedělá takhle mámu v noci zlobit...copak on za to může, radši bych aby v noci zlobil než takhle trpěl a bylo mu zle...

maruska39
3. únor 2010

Ahojky,
teda Nicol to byla opravdu šílená noc ☹ A jak je na tom malý teď? ale můžeš mít pravdu že toho hodně přes den spapal a něco mu jeho malinký žaludek nepobral,věřím že už bude dobře 😉 a tchýně no tak ty mají opravdu někdy super mířené rady a názory 😝
JInak předkožka já od narození stahuji jen malinkou špičku a čím je starší tím to jde lépe,teď už má pomalu celou předkožku volnou drží mu to jen za malinký krajíček,nic nestahuji násilím jenom tam kam mě to samo přirozeně pustí 😉

snezi Pepíček je nádherný,takové malinké ňuňátko,moc krásné miminko 😵 😵 Vyfo´t děti spolu mě strašně dojímají sourozenecké fota 😅

a u nás dnešní noc super,malý spal jak zabitý,ale já od 4h moc ne dal se šíelný vítr a mě to budilo jak to skučí a tříská do oken pokaždé jak je vítr tak nespím máme ještě staré komunistické okna,letos se snad dočkáme i plastovek 😵 Malý vstával zázrakem 6:20 a žádné chození k němu od 4h rána nebylo jak to má ve zvyku tak že by se blýskalo na lepší časy 😵 😵 snad to nebyla jen náhoda 😀

teď kouká na svoji lásku a to kravičku Connie hraje zrovna na jim jamu,pak dostane polívku a půjde spinkat už je ospalý 🙂

paajinka
3. únor 2010

Maruško, tak jo, jsem tady - díky 🙂
Josífek je krásné mimčo - úplně se těším zase na ten malý uzlíček (ale je to u nás ještě za dlouho.. 😀 )

Holky a co chování prcků v těhu - každý řekne nic netahat, ale to nejde, ta moje mazlivka na mě visí pořád.. Řešily jste to nějak, nebo jste je nosily jako před těhu (u mě je to zatím asi fuk, spíš mě zajímá, jak to bylo v pokročilejších stadiích)

lollaj
3. únor 2010

Ahoj holky,jsem jen na skok,dočtu vás večer...
Chtěla jsem poděkovat všem,co mi poslaly IP, jste moc hodný,moc jste mi pomohly,ani nevíte jak.

Jinak naše situace-musela jsem kontaktovat manželovi rodiče,páč ta dlužná částka se ukázala ještě vyšší než byla manželem oznámena.Vysvětlila jsem jim,že jsem o ničem netušila a že potřebujeme pomoc.Sehnali peníze (od někoho z rodiny,takže neudeme platit úroky).Ted čekám na víkend,až přijede manžel domu,abych důkladně zmapovala naši finanční situaci a zjistila,jestli něco zbyde z příjmů na živobytí.
Taky jsem se konečně na dnešek vyspala,tedy až na ty hnusný křeče v lýtkách, a dostala chut k jídlu.
Manželovi jsem hooodně pohrozila,že odejdu od něho s dětma pokud se to bude opakovat. A musí mi dát všechny jeho platební karty a peníze bude dostávat ode mě na příděl. Je to trapný,ale obávám se,že to jinak nejde.Ríkám si pro sebe,že má štěstí,že je suprovej táta a hodnej manžel,páč kdyby chodil do hospody a dával přednost kamarádům,tak mě už doma nenašel.

Přeji hezký den a večer se ukážu.

maruska39
3. únor 2010

Pajinko s tím taháním ono to jinak nejde jak už máš doma mimčo,Domi je pořádný kousek a pronese se má přes 12kg a tahám ho denně stokrát,je taky mazlivka takže nic prostě nenadělám,rád se tulí takže vyžaduje to po mě a já se neomezuji dělám to co bych dělala kdybych těhu nebyla,pokud nemám zatím žádný probém tak to neřeším až jednou nedej bůh přijde problém pak to začnu řešit,ale popravdě neumím si to představit ho netahat jak jako jak jsem s ním po většinu sama?

lollaj dobře jsi udělala,že jsi manželovi vzala karty a dáš mu peníze na příděl,to si myslím že jsi na něj ještě hodná,ale každý zaslouží druhou šanci a já věřím že ta vaše druhá šance bude úspěšná 😉 Jen mě udivilo že musel s pravdou ven jak je to s dluhy a ještě přitom lhal že šlo o menší sumu,no snad si vezme ponaučení a výhružka že od něj odejdeš ho dostatečně zastraší 😉

maruska39
3. únor 2010

Tak mě napadlo co pazhitka a smardik neporodili nám už holky? 😕

krista
3. únor 2010

Ahojky 🙂

No Kaci fakt si člověk nevybere, u holčiček zase dávat bacha na srůstání, taky nic příjemnýho když se pak musí na ten zákrok, naštěstí jsme nebyly a doufám, že ani nepůjdeme 😲

Nicole to je sprostý od bráchy 😕 i od tchýně, chudáček malinkej snad bude brzo v pořádku, muselo mu být opravdu zle ☹

Pajinko já to neřešila vůbec nijak to tahání, malé bylo 10měs. když jsem otěhotněla a začla chodit až týden před 14měs., takže jinak to nešlo, pak jsem ji to ale hodně omezila, jen jsem stejně pořád tahala z postýlky, do postýlky, z židličky do židličky, z vany do vany... prostě jsem se neomezovala, asi kdybych měla nějaký rizikový těhu tak by to bylo něco jinýho, ale nebyl důvod si tohle myslet a rodila jsem 40tt+1 🙂

Maru včera jsme se smáli s kámoškou, já nadávala že nemůžu u nových plast. oken otevřít okno (protože nám dali jenom vitrínu 🙄 neotevírací) a balk. dveře taky ne, protože by táhlo na děti od země a ona prej že jim se normálně hýbou záclony když maji zavřeno (taky maji nový plastovky) tak si říkám že nakonec snad byly lepší ty dřevěný, otevírat to šlo teda líp než to máme teď 😅 ale taky tu byl věčnej průvan 😀

Lollaj to je výborný řešení, je vidět že jsi žena činu, líbí se mi že jsi odhodila hrdost a požádala rodiče o pomoc, to stojí hodně úsilí mnohdy, moc vám fandím ať tu situaci máte brzo plně pod kontrolou, s těma kartama, holt to jinak nejde, je potřeba získat zpátky nějakou důvěru, určitě to půjde dobře, držím palce!!! 🙂

Pazhitka mi slibovala že písne na mobil, ale nic 😅 a smardik nevím, jdu se podívat jestli neni jinde v tématu třeba 🙂

krista
3. únor 2010

Tak smardik už je i doma z porodnice 😅

smardik • 1d, 41tt • Dnes ve 12:05
holky jsme doma z porodnice, až to půjde napíšu porod a jaký je Honzík, ted jdu za Tomáškem když malý spí

krista
3. únor 2010

A když už o ní padla řeč a sama nic neřekla, tak si dovolím i zkopírovat z jiné diskuze:
Honzík se narodil v 4:45 30.1.2010 a měl 2900g/50 cm

maruska39
3. únor 2010

no vida holka jedna tak ona už je doma i z porodky 😀
tak snad nám přijde pisnout kdy HOnzík vykoukl a jaké měl míry 🙂
Kristo ty okna je to šílené nám ne že se hýbou záclony nám normálně vlají jak okna netěsní a fučí přes ně tak že mít mokrou hlavu tak ji mám za chvíli vyfoukanou 😝 😝 😝 Já se teda těším na plastovky a očekávám od nich aspoň ticho když bude vítr 😅
Domi už spinká 2h tak ono to nakonec bylo fajn mu to změnit ten režim teď spí v kuse fakt dlouho a usíná mi bez nějakýho cirkusu 😵 😵