V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

marinka
18. srp 2009

samso, já vím jistě, že jsem teď začala cítit pohyby od 13 tt 😉 Na to by mi asi každá dr. řekla, že to je kravina, ale splést se to nedala a postupně se to stupňovalo.. S Aničkou jsem první pohyby cítila od 16 tt..

plechajdo, a řekneš to za ty 3 týdny i manžovi, nebo budeš mlžit?? 😀

marinka
18. srp 2009

kristo, no je fakt, že jsem si říkala, že je aspoň fajn,že nebudu muset brát celý život antiko, protože podle doktorů u nás byla šance na otěhotnění téměř nulová 😀 No ale nemine mě to 😀

krista
18. srp 2009

Marinko no vidíš to jsi mi připomněla, že si chci po porodu dát nitroděložní tělísko a už teď se bojím jeho zavedení 😅
To jsi cítila pohyby pěkně brzo, to je fakt ďáblík mimčo 😵 😀

marinka
18. srp 2009

kristo, já nad tím přemýšlím, co by bylo nejlepší, nechám si poradit.. Zatím jsem vždycky brala klasickou HA, ale už se mi do ní moc nechce, chce to něco dlouhodobějšího..

krista
18. srp 2009

Marinko mě právě taky ne, za prvé jsou to hormony co si s tělem dost pohrávají (já bych ráda to nitroděložní tělísko nehormonální - Danu) a za druhé už se vidím jak se dvěma dětma poctivě ve stejnou hodinu zobu prášky, já bych určitě zapomínala 😅

marinka
18. srp 2009

krisko, mně ta Dana přijde taky nejlepší a přesně jak píšeš, taky bych zapomínala 😅

krista
18. srp 2009

Marinko akorát se trošku bojím toho co jsem četla - silná, dlouhá MS apod. 😖 no ale to si člověk musí vyzkoušet, co si jiný pochvaluje tobě sedět nemusí a zase naopak no 🙂 ale já do ní asi půjdu tak ti pak můžu podat info 🙂

mirax
18. srp 2009

ahoj holky, hezký večer 🙂

To byl zase náročný den, já jsem každý den tak hrozně unavená..ach jo 😕 , nějak mě to všechno zmáhá.

Taky přemýšlím, jakou antikoncepci po porodu zvolit. Já tak nemám ráda chemii..., nějak se těch hormonů bojím. POsledních 7 let jsem žádné nebrala.

Taky jsem přemýšlela o nitroděložním tělísku, ale děsí mě pak ta zoo, kterou má každá druhá s tělískem...Ale používat kondomy se mi taky nechce.

Nakonec asi skončím u těch hormonů, nejspíš to tělísko pod kůži 😉..nebo já nevím 😀

kacka79
18. srp 2009

Ahojky, holky já taky přemýšlím o tom tělísku, prý to ale každý nesnese... no ale jsem rozhodnutá to zkusit 😉 Já HA brát nemůžu kvůli migréně, ty hormony mi to ještě zhoršovaly.. no na začátku těhu mě pořád bolela hlava, teď teda ťuky ťuky už nee

Jinak s tím pohlavím - já hluboce obdivuji všechny, co to vydrží a nenechají si to říct. Já jsem prostě zvědavec a kdyby to šlo, chtěla bych to vědět hned jak jsem měla na těhu testu // 😀

mirax
18. srp 2009

Ještě k těm pohybům...občas mám taky nějaké takové pocity, že by to něco být mohlo,ale jednoznačné to není. Takže zatím pohyby necítím. A už se moc těším, až budu. Zítra začínám 17 tt, mimčo by mělo být o pár dní větší, tak doufám, že do 14ti dnů mě už něco zevnitř šťouchne 😉
S tobíkem jsem cítila pohyby kolem 20 tt.

samsa
18. srp 2009

Hezký večer holky 🙂
co se týče antiko, tak HA jsem brala asi půl roku někdy před 10 lety a bylo mi z ní hrozně zle a jak píše Kačka, šíleně mě z ní bolela hlava, tak jsem to po půl roce zabalila a přešli jsme na gumsex 😀 Mně to nevadí, ale přece jen se trochu bojím, aby to neselhalo, né, že bych tak odmítala třetího cvrčka, ale tyhle stresy mi bohatě stačí, tak chceme zůstat u dvou dětí. Takže asi zkusím nehormonální tělísko. Mirax, s tělískem bývají problémy? Jaké 😕 ? Ad pohyby, dneska se mi zase zdálo, že cítím takové ťuknutí, s Nelíkem jsem cítila pohyby 17 + něco, no dneska jsem 14+3, asi je to brzo a namlouvám si to. Marinko, ty jsi opravdu cítila pohyby tak brzo? Ale zase ty jsi extrémně štíhlounká, mimčo nemusí prokopávat špek jako u mě, tak si myslím, že je to možné.
Dneska došly výsledky včerejší krve, štítnou žlázu mám vzorovou, ale katastrofický krevní obraz, tak musím ve čtvrtek valit pro železo. No, co už, hlavně, aby mimi bylo v pořádku.

krista
18. srp 2009

Kačko hele skoro už to jde vědět hned zkraje 😀
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

No holky vidíte to já taky trpěla často na migrény a lítala jsem po doktorech, měla jsem na to prášky, nikdy nikoho nenapadlo že to může být z HA 😲 ale jako musím zaklepat že poslední roky mám docela klid, někdy mě to dostane a to pak jenom lezu a každej pohyb a světlo mi vadí, ale je to fakt málo, dříve jsem to mívala den co den 😔

Mirax to bude určitě každou chvíli 🙂 a jak holky popisovaly ty pohyby ve vaně, tak to už mi říkalo víc lidí že tam je to prý lépe cítit! 🙂

Samso s tělískem bývá třeba silnější a delší MS 😖 Jej tak hlavně aby ti to železo pomohlo!!!

Já jdu zítra na gyn. dozvím se výsl. II. profilu a jsem zvědavá jak dopadly testy na cukrovku, snad mi teď neřeknou že jí mám 😝 a počítám že mi budou dělat i stěr na streptokoka, to bude pěkně protivný 🙄

No jinak gumsex by u nás asi neprošel 😀 my jsme takový, že bychom to asi radši oželeli 😀

krista
18. srp 2009

No teď mi ale dochází že já ty migrény z HA asi neměla, trpěla jsem na ně od dětství, u nás v rodině se to dědí 😅

plechajda
18. srp 2009

Bry vecer 🙂

Marinko zeptam se ho jestli to chce vedet a kdyz to budu vedet ja tak mu to reknu 🙂 😉

Kaci hele prej nekde v "Americe" existujou tehu testy co ty reknou rovnou i to pohlavy 🙂 😉

Antiko jeste neresim, nejak mi prijde ze to je jeste brzo 🙂 Jinak ja mam pohyby tedka 14 dni o kterych jsem si jista...takze ten cca 19tt to zaclo, ale predtim uz taky semtam tuk byl...ale porad jsem si nebyla jista jestli to je vonco 🙂

Dneska se na utz pepine sonda moc nelibila, boxovala jak o zivot, asi se ji chtelo spat 😀

plechajda
18. srp 2009

ty - ti 😝 fuj

kacka79
18. srp 2009

Krista já mám taky migrény cca od 13 let, ale HA to hodně zhoršovala ☹ Když jsem byla s Fílou těhu a dokud jsem kojila, tak jsem neměla mig ani jednou. Potom jsem začala znova brát HA a bylo to zpátky. Tak jsem jí vysadila a nejen že jsem otěhotněla hned po 2 měs / gumsex u nás nějak nefunguje a výpočet plodných dní zklamal 😅 ) ale mig mám pořád 😀 😀 No teď jsme za druhé mimi šťastný, možná bych ho jinak nikdy neměla..

garfieldmail1
18. srp 2009

Tak kamarádka to tělísko má a nedá na to dopustit. Žádné problémy nemá, menstruaci taky skoro žádnou, někdy max. 1 den špinění 😎 Ale jako všechno, je to individuální, člověk holt musí zkusit, aby zjistil, co to s ním konkrétně udělá....

Teda Krista, co Ti řekla bývalá dr., tak to je hnusné 🙄 To si snad léčí na pacientkách nějaké svoje mindráky, ne? 😔 To by si mohla dát rovnou na dveře cedulku, že má právě období zvýšených počtů potratů, aby k ní těhulky raději nechodily ☹ 🙄 Moc dobře, že jsi ji vyměnila 😉

Já bych to taky nevydržela čekat až do porodu, zvlášť kdyby mi dr řekla, že pohlaví vidět je. Já jsem taky moc zvědavá!!! A pak člověk může už mimi v bříšku oslovovat jménem a mluvit o něm a plánovat si pěkně výbavičku 😵 To, plechajda, přece nemůžeš vydržet, zvlášť když tu do tebe budeme neustále vrtat 😀

Jako takovéto šimrání, jako když se skutálí hrášek po břišní stěně zevnitř, to bych řekla, že už jsem taky cítila dřív, ale bylo to tak výjimečné a jen vteřinka, že se člověk ani neměl čas na to soustředit, jestli už je to "ono"
🙂 Teď už je to spíš takové ťukání 😵 Ale taky velmi málo, hlavně když jsem v klidu, což nebývá zrovna často 😅
No vůbec nejlepší by bylo mít doma vlastní utz a "napíchnout" se na něj kdykoliv, to by bylo něco!!! 😎

marinka
18. srp 2009

kristo, u nás gumsex taky nehrozí 😀 Jinak pak budu moc ráda za tvé zkušenosti s Danou, snad to bude v poho..

kači, já bych to taky nevydržela, neříct si pohlaví 😀 Kdyby u nás byly ty testy, co se začaly prodávat v Americe, tak neváhám 😵

samso, myslím,že jsem ty pohyby cítila určitě tak brzo, že jsem hubená 🙂

kacka79
19. srp 2009

No tak to my tlusťoši si budeme muset ještě počkat 😀 😀 No i když včera večer když jsem si lehla, tak jsem taky něco cítila, ale nevím jestli to bylo konečně ono.. no uvidíme 😎

kacici
19. srp 2009

ahoj holky,
ja jsem celkove pribrala za cele prvni tehu 18kg a za druhe 15kg 😉
Pohyby jsem u Terky citila v 16.tydnu a u Naty dokonce od 14.tydne a fakt hubenour nejsem 😅
Jinak antikoncepci taky resim,u nas docela uz dost akutni problem,za chvilku konec sestinedeli a ocistky uz nemam 😵 .Ja holky furt nevim,me minule strasne moc Dr. doporucovala telisko,ale ja nechci mit v tele neco ciziho 😅 ,furt bych nato musela myslet,takze pujdu zase do chemie - Cerazete,radsi hormony,nez neco v sobe 😔
Jinak spolehat se na tatinka fakt nemuzu,byla by treti holka,ne-li dvojcata holky 😀 a prezervativ oba nesnasime 🙄

krista
19. srp 2009

Ahojky 🙂

Jsem zpátky z gyn., monitor OK, cukrovku nemám, krevní obraz OK, tlak OK, CS 1-2, co víc si přát 😅 😀

Kačko to je pravda, že mi to ta HA asi zhoršovala, ale jediný důvod to nebyl, škoda no 😝 já nevím přesně od kolika let jsem je měla, ale vím že ze základky jsem často musela domů jak mi bylo špatně.

Garfield on je také rozdíl v té Mireně a v Daně, Mirenu si víc lidí chválí co jsem četla, ale ta je s hormonama (stojí u mého gyn. 6500,- na 5 let) a Dana 1000,- na 5 let. Tak já nejdřív zkusím tu Danu a uvidím 😲
Moje MUDr. je jinak případ sama o sobě, to neni jediná úžasná zkušenost co s ní mám, byla jsem hloupá, že jsem ji nezměnila před těhu, ale naštěstí nic nezanedbala, malá je zdravá a dál se to opakovat nebude 😵

Dneska jsem málem u Dr. spadla z váhy když jsem zase viděla to číslo, od minula 3kg 😅 no uvidíme jakým tempem ještě pojedu 😀

Kacici ahojky, co vy jak se máte? Povídej!!! 🙂 Co je asi tak nejtěžší s těma děckama? 😅

mirax
19. srp 2009

ahooj

krista: gartuluji zdravé mamče 🙂
Mirenu používají ženy hodně, alespoň, co vidím já..s těmi hormony je vysoce spolehlivá.

Jinak hoolky.....já včera asi něco snědla a dnes o rána jen zvracím 😝 ..celé tělo naprosto chřipkovité..bolí mě i kůže.. to je mazec. Naštěstí přijel děda a hlídá celý den Tobíka, takže mám na to zvracení klid 😖

Bojím se o mimčo, snad to bude brzy pryč!

garfieldmail1
19. srp 2009

krista : to je super!!! Já myslím, že až do porodu si to těhu užiješ ne jako minule 😉 A utz nebylo? Jestli nevíš, kolik už asi mimi váží...? 🙂

mirax : no aspoň, že děda přijel, ten je zlatý!!! 😵 Ono to může být i tím vedrem, tlakem... Pár piškotů a ločků coly by jistě nic nepokazilo 😉 Držím palce, ať je to jen výjímka!!! Jsme ve stejném týdnu, tak teď už bych nějaké nevolnosti zrovna nečekala ☹

kacici : teda po dvou týdnech a už žádné očistky, to bych taky chtěla!!! A taky by mi nevadilo přibrat míň než minule 😵

krista : jak jsi napsala ty názvy, tak jsem si vzpomněla, že kamarádka má teda Mirenu a je moc spokojená a menstruace takřka žádná 😎

garfieldmail1
19. srp 2009

mirax : a o mimi se neboj 😉 Rizikové období už máš za sebou. Mne jak teď nebylo před víkendem nejlíp, vzala jsem si teda Paralen, ten můžeš, ale jen nějaký obyčejný, a do půl hodiny to bylo hned lepší 😉 Kdyby teda na Tebe opravdu lezla ta chřipka.... 😒

kacici
19. srp 2009

Holky nejnarocnejsi je dojit si v klidu na zachod 😀 😀 😀 ,protoze v tu dobu chce i Terezka delat bobo 😠 a Naty ma nejvic hlad 😀
Pak taky Dr. - treba dneska jsem byla s Naty v poradne,zitra mame ockovani v porodce a v patek kycle - no jsem strasne moc rada,ze ma mamka dovcu,tahat se do nemocnice jeste s Terezkou,by bylo fakt narocny a do toho kojeni,Terezka nepostoji na jednom miste a kdybych chtela malou nekde venku nakojit,tak Terezku nikde nechytnu,jedine bych ji honila s prsem venku a rvouci Naty v naruci 😀
Takze bych rekla ze je asi nejnarocnejsi skloubit kojeni a vychazky venku,hriste a mlhoviste.Nastesti chodim ven vzdy s kamaradkama co maji taky deti a oni me Terezku pohlidaji,protoze samozrejme ze utika pryc 😠

krista
19. srp 2009

Ahojky holky 🙂

Tak jsem dneska úplně vyřízená, v baráku nám hořelo, nic horšího jsem snad nikdy nezažila, strašně jsem se bála, teď uklízíme binec a vidím to ještě před porodem, že budeme muset pár zdí vymalovat 😒

Mirax to mě mrzí to zvracení, doufám, že už je ti lépe!!! 🙂

Kacici tak to chápu a to lítání po doktorech je fakt hrůza, zrovna jsem koukala ke Kristý do knížky jak často jsem chodila s ní, no netěším se na to, ale za pár měsíců bude lépe 😅

Garfield vidíš ten váhový odhad mi nikdo neudělal a teď mě to docela i mrzí jak to říkáš ☹ ale ani při prvním těhu mi ho nikdo nedělal, tak já vlastně ani nevěděla jaká zhruba malá bude 😖

Ta Mirena asi bude super, ale počáteční investice je dost vysoká 😅

kacka79
19. srp 2009

Krista to je hrozný s tim požárem!!! A co se stalo?? To si neumím ani představit 😢

marinka
19. srp 2009

kristo, proboha, co se stalo?? ☹ ☹

krista
19. srp 2009

No holky už dopoledne tady prudili děcka že zvonili pořád na zvonky, když už to bylo asi po desátý a vzbudili mi malou která z toho byla celá paf, tak jsem to sluchátko vzala a řekla jsem jim, že ještě jednou tak je dojdu dolů seřezat... od tý doby byl asi hodinu klid, pak znova zvonek, tak jsem se šla podívat prvně na chodbu kukátkem a tam tma, tak jsem se lekla co se děje, že mi někdo zakryl kukátko, že si někdo dělá legraci nebo mi ty děcka tam něco nalepili, otevřela jsem dveře a tam prostě tma a linul se na mě černej kouř, tak jsem se převlíkla, čapla jsem malou, namočila ručníky a že nám to dám přes obličej a proběhneme, no to jsem se pěkně pletla, už to bylo horší než před chvilkou, našla jsem telefon a volala na hasiče, tak říkali že už jedou ale byt za chvilku plnej kouře - v hale (naštěstí máme docela dlouhej ten byt) v obýváku jsem dala ručník pod dveře a šly jsme na balkon a koukaly co se bude dít, pak mi došlo že mě ani hasiči nevyvedou když bude potřeba, protože jsem nenechala otevřený dveře, tak jsem je letěla ještě otevřít, no za chvilku přišli a uklidnili nás. Ale strašnej bordel od sazí, spousta věcí se může vyhodit, včetně asi i našeho béžovýho gauče 😅 😖 ale jsem moc ráda, že se nic nestalo, hrozně jsem se bála. Teď tu lezu po čtyrech a myju ty podlahy, protože jinak to nejde, MM dělá zbytek bytu, pereme černý záclony apod. 😝 Asi to nebylo nic až tak hroznýho, ale v tu chvíli jsem se cítila příšerně, bydlíme v posledním patře, takže únik prostě nebyl možnej, jen jsem malou na sebe mačkala a modlila se ať už někdo přijde a pomůže nám.

A když se vrátím k tomu začátku - myslím si, že to byli ty děti, slyšela jsem jak jim ostatní lidi otevírali dveře a o víkendu jsem si všimla že někdo naskládal hadry pod schody (lekla jsem se že tam spí bezdomovci) tak to je to ohnisko požáru 😖

A já se pro dnešek loučím, chybí mi ještě podlaha kolem dveře vstupních, tam je to nejhorší a zdi černý, no tak jdu na to, ať se můžeme umýt a jít spát 😲

Pááá 🙂

samsa
19. srp 2009

Kristo, to je šílené, ještě, že se vám nic nestalo.
Mirax, drž se a ať to co nejdřív odezní.