V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mariap
26. lis 2009

Ahoj holky,

ja som si dnes užila úžasný výlet do mesta. Cestou domov, mladý pán stratil dudu a vrieskal a reval celú cestu nazad. Visel mi z kočára a robil ródeo. Prišla som domov totálne zpocená, hodila miláčika do postielky a doslovne sežrala celú čokoládu. Akonáhle zaspal, tak začala řádiť Anička s prdíkami. Takže z mojho plánovaného spánku zase nič neni.

Kači, odkedy dávaš malinkú do manduky? Ja ju mám doma tiež, ale Ani mi príde ešte príliš maličká a koli zádičkám sa ju tam bojím dať. Takže som sa rozhodla, že si kúpim šátek, aby som mohla toho mojho divocha zobrať von na ťapandu. Keď som s dvojkočárom, tak nemám šancu ohlídať jeho a ešte tlačiť kočár. Teda holky, fakt s tým mojím 15 mesačným zlatíčkom je to celkom mazec. Večer nie som schopná dostať zo seba súvislú vetu, aby mala hlavu a patu. Už si pripadám jak totálny blbec 😒 .
Devilo, mala si dr. povedať na rovinu, nech sa s tebou niečo pokúsi urobiť. Ak si dobre pametám, písala si, že si už na dva prsty, no to by sa snáď už krásne mohlo rozbehnúť.

Krista, to ja sa občas tiež s deťmi zasmejem, ale cítim sa teda desne unavenáa niekedy hodne nervózna a deprimovaná. Takže si to možno ani neuvedomuješ a telo na všetok ten stres reaguje ako vie. Ja by som spala až tu z toho skoro brečím.

krista
26. lis 2009

Mariap pořád ještě jste v šestinedělí, mě řekla jedna maminka co má děcka taky rychle po sobě, když byl Luky ještě maličkej: "Počkej na konce šestinedělí to bude líp" strašně jsem se k tomu upnula, sice žádnej skok jsem necítila, ale je fakt že všechno dostalo svůj řád a režim a i když se taky někdy cítím dost vyčerpaně, tak když si jdu večer lehnout - nemůžu usnout 😲 😅 tak vydrž, ono bude s každým dnem lépe!! Malý posl. dobou dost pořvává, i teď ho mám na klíně a vychutnám si chvilku co malá spí - každou chvíli se probere. Ale pořád to svádím na prdíky a moc doufám, že se nepletu 😅

Jo holky to se chci zeptat, jak odnaučujete prcky od dudlíků pokud je měli? Já bych toho Kristý už chtěla zbavit 😅 Má ho už jen na noc ale pokud ho najde přes den tak taky dudlá 😝

devila
26. lis 2009

Kristy - no já se tak zatím ani necítím, že bych měla rodit. Občas mi vystřelí bolest do třísla a malá se strašně vrtí,ale jinak nic. já si říkám, že teď, když vím, že minezavřou porodku, tak je mi už to vlastně jedno, kdy porodím. Až teda na tu ruku, kvůli tomu bych to brala ihned, ale jinak je mi to už asi jedno.

Mariap - říkal si ce něco o tom, že minuel to bylo na špičku a teď na dva prsty, ale v průkazce mám napsané, že čípek je ještě 1,5 cm, tak nevím, moc tomu nerozumím. Ale od minula to prý pekně poskočilo ten nález. Uvidíme za týden, pak už mě prý předá na kontroly do nemocnice.

ren82
26. lis 2009

Ahojky,
tak dneska se cítím docela v pohodě, ale včera a předevčírem nic moc. Hrozně mě bolí ty kosti dole, třísla. 🙄 A to jsem se včera vydala nakupovat dárky. Samozřejmě, že jsem nic nepořídila, takže mi to na náladě nepřidalo. Už bych chtěla mít všechno vyřízené ať pak nelétám v tom největším shonu. Snad to zvládnu příští týden. Jdu na gyndu, tak oběhnu i pár obchodů.
Devila - super, že ti porodnici nezavřou. Já si taky myslím, že jsou nějaké prášky, které můžeš vzít na bolest i v těhotenství. Přece kdyby tě ta ruku bolela už od samého počátku těhu, tak tě přece nenechají 9 měsíců trpět! 😕
Z chřipky jako takové strach nemám, ale spíš mi nahání strach ta prasečí. Ale i tak bych se očkovat nenechala. ta vakcína není nic moc prověřená. Možná je to zas moc zmedializované. Už tu byla ptačí chřipka, šílené krávy... 🙄 🙄 Pořád se o tom mluvila a z ničeho nic konec. To samé bude asi i s tou prasečí chřipkou.

Kámoška v pondělí rodila 18 hodin a jelikož byl v nemocnici zákaz návštěv, tak tam s ní manžel ani nemohl být a malého ještě ani neviděl. To mi přijde trošku drsné. Vím, že jsou určitá opatření nutná, ale aby manžel nemohl být u porodu, to mi přijde přehnané. Neumím si představit sebe jak rodím skoro celý den a jsem na to sama!! 😢

samsa
26. lis 2009

Ahoj holky,
Devi, to je super, že porodku nezavírají, aspoň o jednu starost míň.
Kristy, chuděro, ty si taky užíváš. Ale osypání z nervů být může, i když u tebe to spíš bude z celkového vyčerpání v kombinaci s alergií. Snad ti na alergologii pomůžou.
Mariap, určitě se to zlepší, vydrž.
Holky, jak vás čtu, tak mě jímá hrůza, že ty dvě děcka nezvládnu a to je budu mít od sebe skoro 3 roky 😝

devila
26. lis 2009

Holky,
tak mám za sebou tří hodinové žehlení ☹ Manžel mi odchází za chvíli do práce, tak okoupal malou. Nemusím ji alespoň koupat, o to se každý den stará taťka.

Jinak holky, právě jsem se dočetla na netu, že dnes unás v nemocnici žemřela paní na prasečí chřipku. ☹ A já tu mám rodit ☹

kacka79
26. lis 2009

Devil tak to koupání je bezva, to my máme jen o víkendu 😵 a moc to pomůže.

Samsiku ja mam taky někdy pocit, že to asi nedám, a to budu mít taky celkem rozumnej věkovej rozdíl 2 roky+8 měs, no a Fíla je celkem hodnej, ale někdy je toho taky dost 😝

Zrovna dneska mám pocit, jak kdybych byla týden před porodem, břicho jako meloun, špatně se mi dýchá, vše mi trvá hrozně dlouho... no děs běs

Krista drž se, přeju ti abys byla co nejdřív v kondici, může to být taky z vyčerpání, jak se člověk nevyspí 😔

samsa
26. lis 2009

Kačko, to jsem ráda, že nejsem jediná, na koho to občas padne. Jinak já taky funím, dneska jsem teda ko, Neli mi venku ujíždí na motorce, já za ní supím a fakt už to neudýchám 😝 a to mě čeká ještě 2,5 měsíce.
Devi, to je děs s tou prasečí chřipkou, já už to snad nebudu číst a nebudu koukat na zprávy. Protože pak mám z toho nervy. Dneska jsem četla článek od nějakého virologa a ten doporučoval nechat se naočkovat, když ne tou pandemickou vakcínou tak aspoň proti sezónní chřipce. Pak si má člověk vybrat...už bych chtěla únor a mít po porodu.

devila
26. lis 2009

Ahoj holky,
tak už konečně ležím rozpláclá na sedačce a odpočívám. Malá už spinká, takže mám padla. Měla bych ještě dělat nějaké příklady do školy, ale fakt se mi nějak nechce. Asi se mrknu na VKV a pak půjdu zalehnout a možná na to ještě mrknu. 😒

devila
26. lis 2009

Jo Samso, pěkné bříško 🙂

nicole_11
26. lis 2009

Ahoj holky...já mám dneska velkou radost, konečně Tedíkovi přišla autosedačka 😵 a hned jsme ji dali do auta a seděl v ní jako král 🙂
Devi já zrovna dopsala úlohu na zítra do školy 😉

kacka79
26. lis 2009

Samsa ty máš hezký bříško 🙂 Taky se snad vyfotim a dám si tam jednu, abyste viděli, jak vypadá hrošice 😀

samsa
26. lis 2009

Holky, díky za pochvaly břicha, ale já teda hrošice jsem, dneska jsem stoupla na váhu a skoro +6 kg. Takže zase asi dám nahoru aspoň těch 12 jako s Neli. Prostě budu zase jako vepř 😝

garfieldmail1
26. lis 2009

devila, super, že s rukou je to trošku lepší, jen tak dál 😉 To jsem četla, že v Havířově umřela paní na prasečí chřipku, ale tím se nenech znervóznět,hele 😉
Spíš ti docela závidím, že to budeš mít brzy za sebou, protože pro těhulky je ta prasečí chřipka fakt problém, tak se tomu doufám vyhnem obloukem!

kacici, to by mne taky zajímalo,od kdy Natálku v manduce nosíš a jak ji venku oblíkáš, když ji v tom máš, jo a jestli to používáš i doma a jestli musíš malou z toho vytáhnout, když ji chceš nakojit...???

krista, já odnaučila Lukyho od dudlíku někdy před druhým rokem a to tak, že jsem dudlík stříhala 😠 Začla jsem úplně malinkou dírkou, takže to nešlo skoro vidět a pak jsem vždycky malilinko ustřihla tak co 4 dny, nespěchala jsem. Luky samozřejmě poznal hned rozdíl, já jsem dělala jakoby nic nebo mu řekla, že už ho má ududlaný, že dudlík je holt pro miminka a on už je velký. Bylo to úplně v pohodě bez pláče, akorát první týden trvalo mnohem déle než usnul, prostě se neududlal ke spánku, učil se usínat bez toho správného dudlání i když ho měl v puse. Dudlík definitivně odložil, když ho měl necelou půlku. Tohle mi poradila švagrová, která to udělala u obou svých dětí. Poradila jsem i kamarádce a taky v pohodě, akorát její holčička ten dudlík měla ještě dlouho při usínání aspoň v ruce, přestože dudlík už býl dávno celý ustřihnutý 😅

Taky se chci pořád vyfotit s pupkem. Dneska mi jedna paní na cvičení řekla, když mne minule neviděla, i když jsem tam byla, že myslela, že už jsem porodila. Pěkně jí spadla brada, když jsem jí řekla, že mám ještě dva měsíce čas 😀

garfieldmail1
26. lis 2009

samsa, tak teď jsem koukla na tvůj pupík a to by mne zajímalo, kolik máš přes něj cm, protože oproti mému břichu to máš jen takové komáří bodnutí 😅 Já mám teda přes břicho už 100 cm! Jo a před porodem jsem měla 17 kilo nahoře, tak jestli ty jsi byla vepř, tak co jsem pak já? 😀 😀 😀

kacici
26. lis 2009

Ahoj holky,Naty v manduce nosim asi od 14 dnu(pouzivala jsem tu novorozeneckou vlozku),fakt by to jinak neslo a ted ji bud nosit casteji,treba dneska Terezka usnula v kocarku u kamosky a jeji chlapecek musel po svych 😅
Tim ze uz mame sportak,tak je to reseni velke unavy u Terky.Dneska to byl extrem,bylo nadherne a venku jsme byli pres 3 hodinky a Terka vzhuru od 5.00 😅
Jinak kdyz jdu jen kousek - napr. dat Terku na hlidani,tak ji necham v tom cem je doma,plus mikcu,rukavicky,boticky a cepicku,presto jeste zapinam svoji teplou mikinu. Ale kdyz jdeme na dyl a je zima nechavam ji klasicky v kombineze a davam ji pres svoji teplot bundu a i presto,ze je tloustik tak to zatim jde 😉
No nekdy trochu lituju,ze nemam sourozenecky kocarek,ale pak si zase rikam,ze by to nemelo cenu

kacici
26. lis 2009

Chtela jsem napsat na bundu,fakt mam v hlave MM 😅 .Ja mela pres pupek 117cm v 36.tydnu,pak jsem se uz radeji odmitla merit 😔

samsa
26. lis 2009

Garfi, tak jsem se šla změřit, mám 90 cm 😝 Já jsem drobná, takže těch 12 kg bylo na mě fakt děsných, nemohla jsem unést. Jo a koukala jsem na tvé fotky s Lukym a ty jsi měla jen to bříško, jinak nic, moc ti to slušelo 🙂

nicole_11
26. lis 2009

Tak to já u Tedíka přibrala 16kg ale břicho jsem moc neměla...spíš zadek 😀 ...ted už mám 2,5kg nahoře a bříško jak kdybych se najedla...jsem zvědavá kolik přiberu ted, ale já po porodu shodila 19kg, takže jsem byla pod svojí váhou a v tabulkách BMI mi vyšlo podživená a to fakt žeru 😀

garfieldmail1
26. lis 2009

kacici, díky za info a zkušenosti k manduce, až se mimi narodí, určitě nad ní budu uvažovat 😉

samsa, díky za pochvalu. Máš pravdu, skutečně mám hlavně pupek, ovšem žádná prsa 😠 narozdíl od tebe 😉 , takový "menší" nepoměr k tomu mému balonu 😅

ren, no to je fakt blbé být u porodu sama 😖 A taky ty 2 hodinky jen s tatínkem a miminkem po porodu ještě na porodním sále jsou moc hezká vzpomínka 😵

mariap, tu čokoládu ti schvaluju!!! Dnes jsem ji měla na druhou velmi pozdní večeři 😎
Holky, nevíte některá, proč balí Milku do "znovu uzavíratelného" obalu? Kdo má proboha v dnešní době čas vymýšlet takové zbytečnosti .... 😀 😀 😀

A co se týká té váhy, zajímavé budou vánoce, minule jsem při nich za týden nabrala 2 kila jako nic. Nechápu... 😠 No ale pro jistotu letos udělám bramborový sálat do nějakého menšího lavoru.... 😀

kacka79
27. lis 2009

Tak holky, já při Fílovi + 18 kg, a teď zatim + 10 kg, takže jsem fakt jako hroch.. no už jsem to přestala řešit, ale mě narostly hodně prsa, zadek i to břicho, no nevim kam to ještě může gradovat.. já měla fakt včera pocit,jako kdybych měla za týden rodit 😖

devila
27. lis 2009

Dobré ráno holky,
tak jsem se zase docela dobře vyspala, ale pro změnu mě při kašli bolí na prsách trochu ☹. Ach jo, doufám, že se dám tak do dvou dnů do kupy, jinak už se fakt zblázním. A to nikam nechodím. ☹

A co vy holky, jakou jste měli dnes noc?

ren82
27. lis 2009

Ahojky holky,
dneska jsem zvládla procházku do města, ale zpátky jsme jeli autobusem. Sice to není daleko, ale když autobus zrovna jel a zastávku máme u baráku, tak proč toho nevyužít, že? Nešla bych vůbec ven, ale je tu kateřinský jarmark, tak jsem se chtěla juknout.

Já přibrala při Fildovi 13kg. Teď mám zatím nahoře 7kg. Říkám si, že budu mít asi těch 10kg, což si myslím, že je v normě. No, a prsa nemám taky žádné. Já Filípka nekojila, jelikož jsem neměla mléko a jsem smířená s tím, že ani Karolínku kojit nebudu. I když bych ráda, ale když není, tak nic nenadělám. ☹

Teda Devila, ty to nemáš vůbec lehké. Pořád tě něco trápí. ☹ Drž se, holka!

garfieldmail1
27. lis 2009

Ahojte 😉 Nedávno tu někdo psal, že dítě přestalo spát přes den, myslím, že ty, samsa? Pořád to u vás trvá?

Tak u nás to tak bude asi taky. Tento týden Luky neusnul ani jednou, i když jsem ho "donutila" ležet, tak prostě nezabral 😠 Sice je fajn, že večer do osmi vytuhne, dříve kolikrát až o půl desáté, ale zase je později odpoledne nebo kolem 18.hodiny dost unavený. Pak se bojím s ním někam odpoledne jít, že jak je moc unavený, tak bude náchylnější k nachlazení atd.
No ale přišlo to ze dne na den, doteď spal běžně až 2 hodinky po obědě.... 😕 Jsem zvědavá, jestli už to tak zůstane...

ren, už jsem poznala spoustu případů, kdy kojení poprvé šlo a podruhé vůbec a naopak. Prostě uvidíš 😉 Každopádně se častěji setkávám s tím, že holky s malýma prsama mají víc mlíka a méně problémů při kojení 😉 Třeba to tentokrát půjde 😉

samsa
27. lis 2009

Ahoj holky,
Devi, lež a kyrýruj se, ať jsi na porod fit.
Garfi, jo jo, mě Neli taky nespí a spávala 2 hodiny po obědě. Dneska teda usnula, ale to proto, že vstala ráno v 5:15 😠 Jak vstane kolem 7, tak nespí. A je to vražednéééé.
Ad kojení, doufám, že to půjde i podruhé, ale je fakt, že já mám dost velká prsa a pořád jsem bojovala s nedostatkem mlíka, nikdy jsem nepřikrmovala, ale jela jsem na doraz, často se mi stávalo, že večer jsem měla prsa prázdná a Neli tahala a vztekala se a nechtělo to téct. Když jsem je zmáčkla, tak z nich třeba nevytekla ani kapka. Teď už budu chytřejší a když večer nebude, tak holt dám malinko UM. Kamarádky s malýma prsama měl mlíka na rozdávání.

garfieldmail1
27. lis 2009

samsa, no vidíš. To je zajímavé s těma prsama 😅 To já právě mám malé prsa a naprosto jsem se neobešla bez tamponů do podprsenky. Ty mne přišly na hóóódně peněz, furt mi to mlíko z prsů kapalo i mezi kojením 😅 Možná je to tím, že to potřebné množství mlíka pro Lukyho se do těch mých malých prsou vlezlo jen tak tak.... 😀
A jinak taky,i když to kojení poprvé šlo, jeden nikdy neví, taky doufám, že to půjde i podruhé, snad to vyjde 😵 Až na to noční vstávání to bylo ohromně praktické! 😎 A krásné 😵

ren82
27. lis 2009

S těma prsama je to fakt. Sestřenka nekojila ani jedno ze svých dvou dětí a to měla velikost čtyři. Dokonce si nechala prsa pak zmenšit, protože měla problémy ze zádama. A moje teta má prsa taky extrémně velké a rovněž nekojila. Uvidíme za necelé 2 měsíce jak se to vyvine. 😉

Mě Filípek taky poslední dobou po obědě špatně usíná. Někdy ho uspávám i přes hodinu. Ale vždycky vydržím i když je to někdy fakt na palici. Chci mít chvilku klidu. Uvařit si kafčo nebo něco podělat.

samsa
27. lis 2009

Holky, manža je marod, přijel z práce s nějakou chřipajznou 😒 Mám fakt strach...ach jo.

devila
27. lis 2009

samso, tak ať to není nic vážného a at se dá manža zase do kupy brzy

garfieldmail1
27. lis 2009

samsa, je-li to možné, ať spí manžel v jiné místnosti než ty a Nelinka. My to tak děláme od doby, co s náma spal Luky a teď bych ho taky do ložnice nepustila 😠 , kdyby byl nemocný. A ať se poctivě kurýruje 😉 To bude dobrý, neboj 😉