V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
13. pro 2009

ach jo, tak jsem právě na webu porodnice, kde chci opět rodit, zjistila, že od 29.11. je tam zákaz návštěv, platí do odvolání 😖 Mně bude po Lukáškovi strašně smutno 😢 Ve středu jdu do poradny, doufám, že mne bude moje dr zase rodit, tak se jí zeptám, jestli může být aspoň partner u porodu. Ale kdybych si mohla vybrat, tak raději budu u porodu sama než bez Lukyho 4-5 dní (nedej bože dýl 😖 ). Dýl než 2 dny jsem bez něj zatím nebyla, no snad on to aspoň zvládne 😨
A když si vzpomenu, jak jsem minule měla po porodu poblázněné hormony, furt slzy na krajíčku.... 😒

zdenkaradek
13. pro 2009

Ahoj Garfi,
netruchli, však ona ta chřipková vlna snad už brzo přejde a zákaz návštěv zruší. Teď když bude zima a mráz, tak bacily nemají šanci 😉 .
Taky jsem měla ke konci těhu bolesti nohou, vždycky jakoby vystřelila taková prudká bolest, jsem nemohla pomalu ani vyjít schody, vytahovala jsem se nahoru po zábradlí, ještě, že mě nikdo neviděl 🙂 . Ale po porodu se to samo srovnalo, i když ne hned, cca 3 týdny to trvalo ☹ . Tak snad to bude dobrý. Taky už se ti to pěkně krátí 😉 .

devila
14. pro 2009

Ahoj holky,
tak v noci se žádný zázrak nekonal ☹. Takže jdu na kopntrolu do nemocnice na 10 h. Kéž by mi primář řekl, že už to vypadá každým okamžikem, tak budu skákat tři metry vysoko 😅 A jestli ne, tak dnes zařídíme s manželem poslední dárek a to pro naše. Takže si uděláme výlet do Ostravy.
Já se snad opravdu nedočká, abyhc byla už na Vánoce doma ☹.

krista
14. pro 2009

Ahojky 🙂

Devilo s těma plavkama nejsi sama, mě už ty strie trochu zesvětlaly, ale stejně, už si vůbec nepřijdu hezká, manžel říká, že mu to vůbec nevadí, ale pro svůj pocit bych je radši neměla, v druhým těhu jsem se na krémy vykašlala protože jsem stejně byla popraskaná už všude, ale ještě trošku to prdlo, ale nic tragickýho už 😖 😉

Koukám, žej si pořád tady, do 14. pořád stíháš neboj, já jsem stejně jako ty byla na 10h v nemocnici - hamilton a už to jelo 😀

Garfi určitě neboj, v lednu to už bude v pohodě s těma návštěvama, ale ani teď nevíte jak si vážím toho že kolem mých porodů nic takovýho nebylo 😔 😉

Mě bolel v těhu a v šestinedělí strašně ten zadek, já myslela že zešílím, sedět nešlo, ležet nešlo, chodit taky ne... ale přešlo to a pevně věřím, že vás ty obtíže přejdou taky!!! 🙂

Jinak malý nám už dvě noci a dá se říct i dny prokroutil a probrečel prakticky, no hrůza a já doufala že čím blíž budeme ke třem měs. tím bude líp ☹

devila
14. pro 2009

Kristy - tak mě právě popraskalo hlavně teď v druhém těhu. Jinak taky doufám, že dneska řekne, že je to připravené, udělá Hamiltona a odpo jedem 😀. Ale to si teda fandím hodně 😖.

S lukáškem mě to mrzí, že vám tak pláče. Snad se to v těch třech měsících zlomí. Držím pěstičky!!!

krista
14. pro 2009

Devilo a tvrdne ti břicho? Mě hodně tvrdlo, jinak jsem asi taky dole moc připravená nebyla, ale když jsem byla po termínu tak to Dr. zkusil 😉 i když říkal že do víkendu porodím (malý se narodil v pátek) tak já sama ani nevím jestli jsem připravená byla nebo ne 😅

samsa
14. pro 2009

Ahoj holky, Devi, já myslím, že nejpozději do konce týdne tě naženou na vyvolávačku. Pochybuju, že by tě nechali přenosit 10 dní a rodili o svátkách. Většina nemocnic se přes svátky snaží vyhnat co nejvíc pacientů domů (vím, to protože loni jsem ležela po revizi těsně před Vánoci na gynpor. oddělení a to jsi měla vidět, jak se snažili každého pustit domů). Ono je tam míň lidí a ti doktoři co slouží by se z toho zbláznili, navíc nikdy nikdo neví, kolik porodů se jim tam nažene. Já myslím, že tě nechají max. do pátku, abys byla na Vánoce s malou doma.
Holky, dotaz, budu si vyřizovat mateřskou a rušit rodičák. Je to tak, že papír od mudr. zanesu do práce a oni by to měli sami poslat na sociálku a pak zajdu na soc. zrušit rodičák na Nelinku? Potřebuju na té sociálce nějaké potvrzení, že nastupuju na mateřskou nebo tak něco? Chci to už mít z krku, páč mě začalo děsně tvrdnout břicho, tak kdyby něco...ať to nemusím oblítávat někdy v lednu.

plechajda
14. pro 2009

Dobre rano,

devi co ty tu ? 😉 Drzim palce at se to rozjede konecne.....prenaseni je hnus...

teda ja jsem po dnesni noci vsechno jen ne svezi a vyspala....uz fakt nevim jak si lehnout...jen se pootocim tak uz me berou krece do bricha 😝

kacka79
14. pro 2009

Ahoj holky, jsem jen na skok na netu... mojí mamku odvezli do nemocnice, nikdo neví co s ní je... takže musíme být te´d u ní na baráku - starat se o psi a babičku... no a bez netu. Hrůza. O víkendu mě bude střídat sestra, tak pak už budu zase u vás 🙂

Papa a co nejvíc klidu všem 🙂

devila
14. pro 2009

Ahoj holky,
tak kontrola dopadla tak, jako vždy. Nic se neděje. ☹ Ale ve středu už mám ráno nástup. Budou mi dělat zátěžový test a odběry a dr. říkal (dnes sloužil můj doktor), že když bude vše ok, tak by mě možná druhý den ještě pustili, ale že mi to psíše už vyvolají vzhledem k váze miminka zejména (sice i prý kvůli moji, že jsem silnější), ale zejména k vůli mimi. Už má odhad 3800g.!!! Takže doufám,že by mi to vyvolali třeba už večtrteknebo pátek a stihla bych svátky doma. Měla bych mít sebou i ten modem, takže budu podávát hlášení. Ale asi se tam bez malé zblázním.
Návštevy pořád zakázány.

Dneska jsem dr. říkala, že už se s ním nebavím a nebudu k němu už chodit, ptotože mi nikdy neřekne žádnou dobrou zprávu 😀. Tak jsme se zasmáli :.)

Jinak moje švagrová co čeká ty dvojčata bude ležet v nemocnici až min. do 34.tt - teď je 30.tt - zkracuje se jí čípek ☹

krista
14. pro 2009

Kačko držím mamce palce ať jí máte taky na svátky doma a zdravou!! 😉

Devi ty jo, tak jsem zvědavá jestli si malá řekne sama nebo ne, moc ti držím palce!! 🙂 a švagrová je šikulka s těma dvojčátkama, tam se každý týden cenní dvojnásob 🙂

samsa
14. pro 2009

Kačko, tak to je mi líto s mamkou, ať je brzo zdravá.
Devi, no vidíš, do víkendu máš malou u sebe, ale já myslím, že ve středu se to určitě rozjede po testu a do Vánoc jste doma 😵

plechajda
14. pro 2009

Kacko drzim palce at se to zpravi, bouzel vim o cem mluvis u nas uz je ta nemocnice jen posledni krok 😒

Devil hele ale odhad 3,8 neni zas tak moc vzhledem k toleranci...ale taky bych sla, pac kdyby se mala nechala ukecat tak porad ty vanoce doma stihnes 😉

mariap
14. pro 2009

Ahoj holky,
tak snáď ma konečne moje detičky nechajú v klude niečo napísať.
Devilo, moc Ti prajem, aby si to mala už za sebou. Aj keď priprav sa na, že doma s dvoma maličkými deťmi je to fakt poriadny kolotoč (aspoň u nás). Prajem Ti zdravé a hlavne hodňoučké miminko, ktoré bude bez problémov prdíkovať 😎 .

Plechajdo, tebe už sa to tiež pekne kráti. Jak sa cítiš? Nebude sa chcieť Anežke na svet ešte tento rok?

Kačko, snáď bude maminka skoro zdravá a doma.

Krista, tak už budeme mať zajtra po šestonedelí a zatial nepozorujem velké zlepšenie 😖 . Ale vidím, že u Vás doma tiež stále bojujete. Čo malá? Náš Miško začína fakt občas poriadne vyvádzať a žiarliť. Hlavne sa tvári, že nerozumie slovu NIE (skúšam to po slovensky aj po česky....asi vyskúšam aj iné jazyky 😀 😀 ). Mám pocit, že už si tu začne skákať po ušoch.

plechajda
14. pro 2009

mariap mno pisu to nerada, ale posledni dobou bych snad byla i rada za stedry den v porodnici 😔 aspon bych se vyhla nekterym situacim...mno nic

jestli vyleze jeste letos netusim, obcas mam pocit ze jo, ale dle dr je hoooodne vysoko takze prej ne....nejak je mi to jedno, v noci uz poradne nespim, chytam krece do bricha no proste lahudkovy posledni mesic.....nato ze mi ve 28tt hrozil predcasnym porodem jsem rada ze jsem tam kde jsem a ted uz je to na ni 😉

krista
14. pro 2009

Mariap ty jsi šoumenka 😀 no já ti vůbec nevím co se stalo, takhle jak brečí posl. dobou už mi dlouho nebrečel, jo pobrekával sem tam pořád. Ale že v noci brečí a kroutí se, přes den jinak než na ruce neusne a to už jsem ho měla pěkně "naučenýho" že chodíval spát sám bez houpání 😠 😒 no je to k vzteku, ani sníst oběd nás dneska s Kristý pomalu nenechal, musela jsem ho nechat trošku si pořvat 😒 Jinak Kristý už se zlepšila, asi to byly fakt ty zuby že byla nesnesitelná, samozřejmě kraviny dělá dál, i když jí káram, ale aspoň už tolik neřve, ani se tolik nevzteká, i manžel to uznal tak to bude pravda 🙂 no kéž by se blýskalo na lepší časy a i prcek ať už je větší, protože to je fakt za trest ☹ taky mě napadlo jestli třeba nemám míň mlíka, říká se že koncem šestinedělí a třech měs. bývá lakt. krize, na konci šestinedělí jsem nic nepozorovala ale teď chce malej pít přes den co 2h určitě a přes noc taky, ne-li po hoďce, no fakt nevím, nebo nějakej spurt, furt je to na co svést 😕

Plechajdo no vidíš ty jo a to nejsi jediná, takových případů znám víc, kdy Dr. pořádně vyděsil, že už je všechno připravený a bude se rodit dřív a nakonec se přenášelo 😅 😀 Že Mariap? 😀

No a malá mi tam kňourá a nechce spát, ach jo! 😲

plechajda
14. pro 2009

jestli budu jeste prenaset tak se picnu 😠

krista
14. pro 2009

Plechajdo, snad ne, ale opravdu takových případů znám hodně 😅 je vidět, že ani ten Dr. nemá potuchy kdy to bude! 🙂 a já ještě nebyla na té kontrole po šestinedělí, hrůza jsem, to mě Dr. nepochválí 😒

mahulena
14. pro 2009

ahoj holky,
nahodou jsem narazila ted na tohle tema, berete jeste do party?

krista
14. pro 2009

Tak co, rodíme? 😀 😀 😀

Mahulena myslím, že můžu mluvit za všechny když řeknu že jo, koukám, že další s věk. rozdílem pod 2 roky! 🙂

krista
14. pro 2009

A jsi stejný "tt" jako misicka85 a s Nicole máte dokonce i stejně starý dítka a ona je 18tt 🙂 no vidíš, budete mít o čem kecat! 🙂

mariap
14. pro 2009

Čau ženské,

Ja som ale neprenášala.....rodila som o týždeň skorej 😀 😀 😀 . Ale s poslíčkami a nálezom už ma dr. strašila od 34. týždňa. Holky, ten koniec bol tehu bol ťažký, to teda niktorej z vás nezávidím.
U nás doma bolo dnes vážne veselo. Miško si skutočne skoro skákal po ušiach...je samá modrina, rozrazil si peru, alebo jazyk ako třešinku na torte teraz večer. Nemá žiadne zábrany, fakt mám občas des a hrúzu z toho čo vyvádza.
Som zvedavá, kedy dostane rozum.

krista
14. pro 2009

Mariap to jo, ale jak dlouho jsi ještě vydržela od strašení doktorem!!! 🙂 😵
Z toho si nic nedělej, Kristý hodila šipku ze židle, to neni den aby někde neřachla 😲 a co Anička? 🙂 já mám malýho na ruce jak ho položím tak řve 😝 😔

mahulena
14. pro 2009

kristo, diky 😉
ja jsem si prave vsimla, ze tu jste hodne zensky s detma cca 1,5 rocnim odstupem.
My to tak chteli, ale obcas na me padne chmur, ze to nezvladnu..., porodem pocinaje 😒 , starosti o deti konce. Uz ted jsem nekdy vybusna a desna, a to je Justynka hodna...
Jak jsi zvladala a ostatni hlavne sestinedeli?
A mate tu vetsinou sourozenecky kocary? Mate nejaky tipy na dobrej do total pidi panelakovyho vytahu?
Budu moc rada za rady 😉

ju a ted jsem se vsimla, ze mate snad vsechny parecky, ne? Ty jo, jak jste to jako udelaly? My jeste pohlavi nevime, snad ted v pondeli...

mariap
14. pro 2009

Kristo,

Anička ma skoro permanentné velké bolenie bruška. Náš najvačši kamoš je rektálna trubička 😒 , aj keď by sa to "nemalo". Hodne ju nosím, keď potrebujem variť a pod. alebo hrať sa s Miškom, tak ju nosím v šátku. Teraz ju manžel hojdá v lehátku. Najhoršie je to so spánkom, lepšie povedané s nespánkom. Niekedy už som fakt unavená a protivná. Pár krát som si už aj pobrečela, ale človek holt musí nejako fungovať ďalej. To, čo si popisovala, že ste sa nemohli v klude ani naobedovať s Kristýnkou....to máme na dennom poriadku.
Ešte ma štve, že mám obrovský hlad skoro nonstop. Asi je to z nervov a samozrejme nevyspania, ale je to ešte horšie než za tehotna. Ste na tom niektorá z dvojmamičiek podobne?

devila
14. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsme dneska dozařizovali poslední dárek pro naše. Museli jsem do Ostravy pro něj, takže celé odpo jsem trajdali. Mám už toho dneska plné kecky. Ještě jsem dělala zásoby do ledničky, když jdu od středy do té nemocnice.

Mahu,vítám tě mezi námi 🙂.

Pořád přemýšlím, zda už mám vše nachystané. Zítra budu mít taky dobrý maraton. Ráno musím pořádně uklidit prach, nádobí, vysát - manžel,...), vyprat, vyžehlit, převléct peřiny, uvařit, dobalit si věci a ještě zajít k babičce. Tak to teda nevím,jak to zvládnu. Taťka mi dnes potvrdil, že mi zítra donese ten modem, takže určitě ten net budu mít. Holky,předem se omlouvám, ael budu vás tady zahrnovat svýma příspěvkama z porodnice - musím se tam rozptýlit, jinak se tam zblázním. 🙂

krista
14. pro 2009

Mahulena já jsem si to tak přála, holčičku jsme strašně chtěli, ale fakt strašně 😅 a u druhýho jsem já chtěla klučíka a manžel holčičku, ale já to prostě nějak cítila u obojího, že to bude holka a pak že kluk a taky mi to prstýnek ukázal, funguje to zvláštně (pochopitelně tomu na 100% nevěřím) ale obě těhotenství byli zvláštní, nějak jsem to cítila jak říkám 🙂
Já jsem to taky tak chtěla, chtěla jsem dokonce dítě ještě dřív 🙂 Sourozenecký kočárek my máme Phil & Teds, nic jiného se dle mých info do malého panelákového výtahu nevejde, jsem s ním naprosto spokojená, dá se později předělat jen na monokočárek 🙂 Šestinedělí bylo náročné, ale ne kvůli malýmu, nýbrž kvůli Kristý, ona je dost vzteklý dítě, takže být jen malý tak bych to zvládla asi mnohem lépe 😝 taky bylo náročný že brečel v noci, ale nějak se to dalo, uteklo to rychle, teď ještě aby to uteklo aspoň do roku a půl s ním 😝 od víkendu přes den zase dost brečí a v noci je vzhůru co 1h tak to mě teda neskutečně vyčerpává 😖

A co ty, máš nějaký pocit, že víš co čekáte? 🙂

Mariap moc mě to mrzí,že jsi tak hladová, mě vždycky manžel večer uvaří, jinak bych taky nejedla... 😅 mám teda dny kdy jenom piju a mě to kolikrá na zasycení stačí, ale taky mám i ty dny kdy jsem šíleně žravá, ale to já se prostě najím, malýho nechám chvilku na dece, on neřve non-stop tak se to dá a musím si udělat něco co může Kristý protože mi půlku sní 🙂

Devilo ty máš pořád tolik plánů 😀 jen aby si je stihla 😀 už se těším až budeš psát z porodky, to bude paráda 😵

samsa
14. pro 2009

Holky, ja se zeptam jeste jednou, jak je to s vyrizovanim materske? Staci zanest papir od mudr. do prace a oni to poslou na socialku a pak jen zrusim na socialce pobirani rodicaku na nelinku? Potrebuju na te socialce nejaky papir? At tam neletim zbytecne.
Diky moc 🙂
Vitam mezi nami Mahulenu 🙂
Devi, tak to zitra zvladni.
Mariap, ty si teda uzivas, chjo, at se to brzo zlepsi.

devila
14. pro 2009

Kristy - musím to zvládnout a stihnout ať to nemusí dělat hned mamka, která tady od středy bude.
Samso - já jen zanesla od dr. papír do práce a o nic víc jsem se nestarala. Z práce toposlali na sociálku a tam se zároveň s nahlášením mateřské zrušila rodičovská.

krista
14. pro 2009

Promiň Samso, zapomněla jsem ti odpovědět, i když jsem chtěla, já to tu někomu psala snad předevčírem nebo dýl, tuším Plechajdě, najdu to a zkopíruju...