V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mahulena
16. pro 2009

Ja jsem ochotna si cisare i zaplatit, uvidime. Po mem "normalnim" porodu jsem J. stejne videla az 4. den, nedali mi ji driv a sama jsem vstala z postele az taky tehdy. Takze myslim, ze mi to vyjde nastejno.

Vetsina opravdu rika, ze to tlaceni nebylo to nejhorsi, ze se jim ulevilo.

Plechy, a monitor OK? Nastesti takovyhle cekani neznam, jsem objednana na konkretni cas a plus minus 15min se to dodrzi, pri monitorech teda, v poradne ne, tam se zensky predbihaj nebo je to podle sestry, takze je tam cekacka tak hodinu, ale to je furt prd podle toho, cos mela dneska 😔
My teda sexovali a za 3 hodiny jeli🙂, ja uz desne chtela (ne ten sex 😀 , ale zbavit se bricha a mit to za sebou a nastesti to zabralo).

Jdu varit a neco podelat, pa 😉

plechajda
16. pro 2009

mahu monitor az priste, delaji je od 38+0.....no to vis praha a cekaci lhuty 😠 no comment....

ren82
16. pro 2009

U nás se taky nečeká. Na monitoru jsem byla včera - 35+5tt a za týden jdu zase - 36+5tt. No a pak až po svátcích. To teda hledím jako blázen, že v Praze jsou na všechno takové čekací lhůty 😕

samsa
16. pro 2009

Ahoj holky, teda dneska jste toho nakecaly, uff, ale už jsem dočetla.
Devilko, držím pěsti, ať se to co nejrychleji rozjede a ať máš Sofinku brzo u sebe. 🙂 Už se těším, až zítra napíšeš míry 🙂
Mně trval vyvolávaný porod od zavedení tablety 11,5 hodiny, z toho polsední 3 hodiny byly fakt hnusné, ale kéž bych i druhý porod měla aspoň takový. I když tajně doufám, že to bude třeba rychlejší. Jibak z císaře mám panickou hrůzu, teda né z císaře, ale z té spinální anestezie, brrr, to bych asi mudr. musela nějak přemluvit, aby mě uspala, protože představa, že mi někdo bodá něco do zad je pro mě otřesná, já bych tam hrůzou zkolabovala.
Holky, my byly dneska na bobech, to bylo super, už to tu vypadá vánočně. A mám vyřízený i ten rodičák, tak jsem ráda.
Jdu uspat malou, tak hezký večer.

nicole_11
16. pro 2009

Samso malá chodí tak brzy spát a v kolik stává?
Ten náš poděs chodí mezi 20-21h, ale ted spíš kolem 21h, protože pak mi spí až do 8 a předtím vstával už 6, a taky se posunulo dopolední spaní na odpolední...

plechajda
16. pro 2009

ren ja chodila na monitor u myho dr taky, ale v porodnici az takhle pozdeji a ty cekaci lhuty no to proste nema smysl fakt komentovat pac by se clovek jen rozciloval

mahulena
16. pro 2009

Plechy,ja bych porodila uz jen z tech nervu, jak tam cekam 😝 😀 , mas hlidani? Ja bych s tim mela ukrutnej problem...

plechajda
16. pro 2009

o hlidani mi ani nemluv, dneska tady byla jedna babicka, minule druha.....ale 23. se nechce nikomu coz chapu, takze nastupuje manza,proste musi neda se svitit...jenze kdyz si vezme dovolenou tak zas pujde do prace mezi svatkama takze taky na prdlacku...ale co, na ko musim a sedet tam cca 6h s malym dost tezko....jediny co me utesuje je, ze to bude snad tak 2x - 3x a uz tam nepujdu...doufam...

plechajda
16. pro 2009

a to me dneska pomalu chtela hnat jeste na krev kvuli tlaku.....140/80 mi neprijde zas tak desivy,jako ten prvni je vyssi, ale ja mam porad kolem 130 takze me to nejak netrapi...nastesti me pak merilajeste jednou a uz to zas bylo tech mych 130 tak me nechala, tak jeste ze tak....cekat tam nekde jeste na krev a pak to nest zpet ty vysledky 😝 😝 😝 .....zima mi byla, pac jak jsem zalezla porad doma a jeste jsem jela autem tak mi nejak nedoslo ze venku uz je jaksi - neco, takze mi stacila jen cesta metrem a zmrzla jsem byla jak psi h....... .....navic jsem se nestihla rano ani nasnidat, takze jsem si aspon ve 12 koupila hnusnou bagetu a snedla ji asi behem minuty....no proste vydarenej den....

plechajda
16. pro 2009

jo a dostala jsem formulare na jmena a rikam teda MM vypln si tam u ty holky co chces...a on co treba Terezka...takze ja uz zas nevim, Anezka Terezka Veronika.....a zas vim prdlacky 😝 😠 😉

mahulena
16. pro 2009

Plechy, s tim hlidanim je to fakt des. To chapu. Bud jen rada, ja kdyz lezela v nemocnici, tak kdyz jsem tam videla ty holky, co tam cely tehotenstvi prolezej..., ty voe. A doma druhy dite. Vetsinou malinky. Stacil by mi i tyden a je to problem jak brno.
A tlak pry s blizicim se porodem stoupa, u nekoho i s vahou a zadrzovanou vodou, 140/80 neni tak desny, opravdu. Ja mela 135/85 v prumeru, pri monitorech, mela jsem je od 36tt.

Drzim palce se jmenem, ja hlasuju pro Anezku🙂, mam radsi takovy jmena, ktery nejsou az tak frekventovany, ackoli je i Anezek hodne, neni to az tak komercni, tusim, takze proto. A ma krasny varianty i u zdrobelin a tak 😵

Krasnej vecir, jdu zehlit a padnout k TV.
pa

plechajda
16. pro 2009

mahu ma zdrobneliny ?? Nas teda prave zadny nenapadaj tak sem s nima 🙂 😀

mahulena
16. pro 2009

Plechy, napada me Aja, coz se mi desne libi. Asi se to pouziva (i) u Andrejek.
Aspon nebude nikdo tolik jmeno komolit, kdyz nema tolik modifikaci, ne? To je obr vyhoda. My to mame taky tak - mame Justynu a hotovo. Jen tak nejaka variace se na to nenajde.

Uz fakt letim

kacka79
16. pro 2009

Ahoj holky, tak jsme zase na pár dní u nás doma, mamču pustili z nemocnice a bude teď u ní zase moje ségra, tak mám do úterka volno.... tak zase budu moct být s váma 🙂

Koukám, že devilka má napínavé zážitky, no jsme zvědavá, trochu jsem počítala, že už bude mít mimčo u sebe..

Jinak Vás dočítám postupně, jste hrozně ukecaný 😀 😀

nicole_11
16. pro 2009

Plechajdo Anežka je moc hezký jméno, ale je fakt, že zdrobněliny moc nejde, jelikož to jméno zní už samo o sobě tak zdrobněle, takže když bude zlobit, tak zakřičíš Anežko a když bude hodná tak taky Anežko...jinak s těmi jmény je to děs...mě se už 10let líbilo jméno Tadeáš, v době kdy o tom jméně pomalu nikdo ani nevěděl a ted je těch Tadeášů hrozně moc 😒 my zase nemáme jméno pro kluka ☹

nicole_11
16. pro 2009

Ted se koukám že máte Matěje, to jméno je moc hezký a muž ho chce taky ale je jich taky moc, tak nevím, co dáme ale máme ho v záloze

misicka85
16. pro 2009

Ahojky holky!!!

Tak jsem dneska měla lítací den, hned ráno jsem jela k zubaři,i s malou, já jsem potřebovala stejně razítko do průkazky tak to mám aspoň z krku.Mrknuli na Adélku, prý dobrý a přijít máme v červnu asi....
Pak jsem se stavila v Mekáči na jídlo, poslední dobou mám pořád chutě na cosi nezdravého 😝 😀
No a na 13h jsem byla objednaná s Adélkou na roční prohlídku. Tak se madam zase předvedla,řvala jak tur a přitom jí nikdo nic ze začátku neděla.Jenom rutina,měření,vážení, měření hlavičky.Na konec dostala poslední hexu tak to zas řvala 😀 No a slečinka váží 8400g 😀 A dostala pochvalu od dr. že ještě nebyla ani jednou nemocná,chodíme k ní vždycky jenom na preventivky 😀
No a večer už byla malá protivná tak šla spát v 19h.Poslední dobou tak usíná, ráno vstává kolem 7-9h,jak kdy..
Já jdu ven se psem, se mi fakt chce do té zimy, a pak se naložím do horké vany 😀

garfieldmail1
16. pro 2009

no holky ale fakt vás dočíst, to je děsná fuška 😠 Takže reaguju jen na to podstatné 😅

devilo, jaká byla tabletka? 😅 Jsem zvědavá na další zprávy a závidím, už jsi od porodu jen takovýhle kousíček 😵

zdenko, držím moc palce, ať léky zaberou, na tvém místě bych taky nešetřila, hlavně nic nepodcenit 😉

kacko, a co se vlastně mamince stalo? Jednou nám mamku taky najednou odvezli, celý život problémy s nízkým tlakem, pak hodně práce, starostí s přítelem a jeho rodinou a tlak jí naráz vylítnul a od té doby už se musí hlídat a je to dobré 😵 (klepu, klepu...)

já dnes byla v poradně. dr mi potvrdila holčičku 🙂 , vše by bylo ok, až na to, že si u mně hnízdí napříč a mám dojem, že se to od té doby nezměnilo. Dr mi řekla, že to je ta nejhorší porodní poloha 😖 , hlavně když v takové poloze odteče voda. No ještě se může otočit zpátky hlavičkou dolů, tak budu velmi napnutá do příští poradny, co mám až 6.1. Vím, že se mi tam často takhle šprajcuje, no snad ji to přestane bavit, na utz bylo vidět, že dole má místa dost 😠
Nedá se v takové poloze mimi ani moc přesně změřit, váha tedy ale nepřesná jí vyšla na 2200 g. No jdu to tady omrknout v tématech, co tu holky píšou, snad mne některá se stejnou zkušeností povzbudí 🙂

samsa
16. pro 2009

Nicole, ona mi přes den už nespí, a vstávala v 6:15. takže proto jsem ji šla uspat, už byla úplně hotová.
Tak Devila už má tabletku asi v sobě, snad se to rozjede a možná ráno už tu bude krásná zprávička. Devi, já ti tak závidím, já už chci takyyyy, ať už je únor. 😵
Garfi, přeju, ať se malá ještě otočí, ale já myslím, že je ještě čas. Já jdu do poradny zítra, minule byl mimís hlavičkou dolů, ale teď mi podle břicha přijde, že je taky napříč, ale snad je to jen můj pocit.

plechajda
16. pro 2009

Hele Aja neni spatny to me nenapadlo 🙂 😉 Ja tam frknu Anezku a je to, s Matejem budou mit svatek tyden od sebe tak to bude parada 😀 bitka o darky 😀

Mateju je desne a stejne tak Matyasu.....v porodnici jsme jednu chvili stali 4 Matejove vedle sebe pri navstevach 😀 no co, to zas bylo moje vysneny jmeno tak si ho nenecham zkazit no ne ? 🙂 Ja pro kluka chtela Honzika ( muj bracha, takze nic) Tomas (muj tata, takze taky nic) Petr ten byl v zaloze i ted a jeste ten Ondra...

Garfi musim rict ze jsi me potesila s tou vahou prcka, pac ve stejnym tydnu jsem mela stejny odhad a kazdejmi rika ze to bylo hodne, tak nevim 😉

samsa
16. pro 2009

Jo a Anežce se dá taky říkat Anýzka 😉

misicka85
16. pro 2009

Devilce přeji hooodně štěstíčka a ať má porod co nejrychleji za sebou!!!!!!!!!!!!oufám že ráno už tu budou Sofinčiny míry!! Jéé já už chci mít taky mimíska.No ale ještě si počkám a budu si užívat relativního klidu 😀 😀

kacka79
16. pro 2009

Garfield nikdo moc neví co mamce je, před týdnem zkolabovala, pořád se jí motá hlava a je jí na zvracení, tak má teď všemožný vyšetření, ale musí u ní pořád někdo být, když už je doma... no snad to bude do vánoc OK

samsa
16. pro 2009

Kačko, tak hlavně, ať je mamince brzo líp 😔

kacka79
16. pro 2009

Samsíku díky 😉

garfieldmail1
16. pro 2009

samso, já jsem si to myslela skoro jistě, že je tam často napříč, dr mi to jen potvrdila a trochu mne postrašila. Jo je ještě brzy, může se to krásně změnit, ale jak říkám, ona se mi tam takhle štorcuje často 😖

plechajdo, no ta váha možná nebude málo, připomínám, že Luky měl 4kg 😅

jo, ještě jsem zapomněla, že dr nezapomněla, že bych ji chtěla mít znovu u porodu, počítá se mnou, tak doufám, že to vyjde!!!!!! 😵 Jo a když je zákaz návštěv, tak partner může být u porodu a primář v nemocnici prý zrovna včera říkal, že už asi ten zákaz ale budou rušit 🙂
Jo a poloha příčná se obvykle rodí císařem, po kterém já vůbec netoužím, já bych se zase ráda vyhla těm bolestem břicha po porodu, což je docela nadlouho a při dvou dětech.... 😝

garfieldmail1
16. pro 2009

kacko, určitě mamince bude brzy líp, hlavně ať odpočívá a vánoce si užije v klidu a ve zdraví 😵

samsa
16. pro 2009

Garfi, snad se malá otočí. Mně teďka prťouch kope do žeber, takže asi je hlavou dolů. No, císaři se teda chci taky vyhnout, ale bohužel příčná poloha se nedá jinak než císařem a já bych teda asi nešla přirozeně ani do KP, měla bych strach. Ale snad máme poslušné dětičky a hezky se usádlí hlavou dolů 🙂

plechajda
16. pro 2009

no tak u nas je taky zakaz navstev, dneska to tam vsude vyselo zrovna, ale nevim jak s porodnim salem, jeste se me to netyka tak to neresim 🙂

Jinak ted jsem sla k urvankovi a stresni okna jsou pod snehem 🙂 😅 😕 😉

misicka85
16. pro 2009

Kači - přeji ať je mamince brzo líp a zjistí co jí je!!!!!

Holky já bych teda na císaře dobrovolně nešla ani za zlaté prase...Já si radši užiju ten přirozený porod,mám na něj celkem pěkné vzpomínky takže se i těším,uvidíme jestli mě to nepřejde 😀