V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

garfieldmail1
13. srp 2009

My jsme chodili od půl roku na cvičení a plavání, minimálně to cvičení bych určitě chtěla chodit. Hlídání by u nás snad nemusel být problém, ale možná se pletu 😅 Moc to ale nepřeháním s těmi kurzy, jeden týdně nám stačil, právě jsem si říkala, že u druhého dítěte toho asi víc nezvládnu, tak ať to je spravedlivé 😵
Super jsou herničky, že si tam Luky vyhraje s dětma a já můžu vzít mimčo s sebou, mají tam i postýlku, hrazdičky atd. 🙂

kacka79
13. srp 2009

Ty herničky to je super, hlavně na tu zimu...to je fakt, tam to zvládnu s oběma 😵 Taky jsem si říkala že necháme jen jednu takovouhle aktivitu týdně 🙂

garfieldmail1
13. srp 2009

To je takové zvláštní, jak člověk řeší konkrétní věci ohledně dvou dětí. Pořád si to nedokážu představit, že budeme mít dvě děti, na jedné straně se těším, na druhé straně jsou to takové zvláštní pocity. Je zvláštní představa, že budeme 4členná rodina! 😵
Ale taky je fakt, že když jsem čekala Lukyho, taky jsem si taky říkala, jaké to asi bude mít dítě.... 🙂 A člověk do toho pak najednou vlítne a prostě tím žije a už si neumí představit, že by žil jinak. 🙂 🙂 🙂
Jak se asi cítí budoucí maminka vícerčat.... 😅

kacici
13. srp 2009

Ahoj holky,
tak u nas je to uz fakt super - Terezka malou miluje a pomaha me s ni 😵 Obcas ji samozrejme udela mala dost zvlastnim zpusobem,ale podle toho jak me pomaha ji uz bere jako nasi 😵
Dokonce stiham s holkama vic veci nez jen s Terezkou 😀 😉
Jinak ja chtela dat strasne moc Terezku do jeslicek,ale neni sance,je tam bohuzel velky natresk a prestoze jsem mela zadost od ledna a mame tam i pani,ktera je znama,nemame vubec sanci na prijeti 😔 Na 5 dni v mesici by to vyslo 1500Kc vcetne jidla.Jinak mesic od rana do vecera je 1500Kc plus obedy asi 50Kc za den,coz jeste jde,kdyz vidim ty ceny u Vas 😅

kacici
13. srp 2009

Pred nami toti berou maminky co jdou do prace,pak maminky co maji deti,ktere nevzali do skolek a pak teprve ostatni,maminky na materske jsou az na uplnem konci seznamu 😒
Jinak konicky - urcite budeme chodit s Terkou plavat - opet si domluvime soboty,ze zacatku bude chodit manza a az budu vedet jak kojeni,tak pak i ja.Mame domluvene i zpivanky,ze to vyzkousime tak ze tam budu chodit s obema detma a kdyby byl problem prepisi nas na odpoledne a to bych davala Naty treba k babicce. nastesti 5min od baraku mame MC,takze tam je kazde pondeli tvorenicko,pak je tam i cviceni pro deti,herna apod.,takze v zime mame kam chodit. Kolem mam spoustu kamaradek,ktere cekaji druhe mimi,takze se budeme dost navstevovat,takze si myslim,ze to nejak zvladneme,skolku nam urcite pristi rok neuznaji - no je hodne deti a oni nemaji sanci doprat vsem skolku,ale berou v potaz opakovanou zadost,tak snad ve 4 letech skolka bude 😅
Jinak holky skate na kocarku je naprosto super 😵 🙂 ,mala je z nej nadsena a zatim ji goflky nechybi.Jenom chodime ven tedarano po kojeni a pajk se zase vracime pred obedem,aby byla terezka unavena az doma,preci jenom vazi skoro 15kg a tahat ji pak domu,to ybch fakt nedala 😅

garfieldmail1
13. srp 2009

kacici : no to je plne optimismu a štěstí, co tu píšeš!!! 😵 😵 😵
To je super, jak si Terezka během pár dnů svou malou sestřičku zamilovala!!! Tak to Ti teď závidím ten dvouletý věkový rozdíl! 😉 Ani se neotočíš a budou si spolu hrát 😵
Mám pocit, že po dvou týdnech už máte zaběhnutý režim, jakoby to byla úplná brnkačka dvě děti, to se čte fakt dobře 😉 Tak hlavně ať jste všichni zdraví a užívejte si to štěstí 😵
P.S.: A v tuhle hodinu bych na tvém místě asi spala, ale zřejmě ti to obě děti v noci dostatečně dopřejí, to se někdo má 😎

kacka79
14. srp 2009

Kacici no to je bezva, jak jste se zajely!!! Terezka je veliká šikulka 😵

krista
14. srp 2009

Samso tak nakonec budete mít v papírech do porodky stejný jména jako my ne 😀 my tam máme napsanou Karolínu a Lukáše 😀 No já jsem ráda, že se malá zapojila ochotně do výběru jména 😵 tohle je dobrý začátek, nakonec se bude na prťouska těšit víc než vy, uvidíš 😵

Jinak s těma nákupama jsi mě teda slušně postrašila 😅 myslela jsem si, že až bude takhle velká tak už se slušně domluvíme, ale to si myslím už docela dlouho a pořád ten věk nějak natahuju, no sama jsem na to zvědavá, nevím jak to udělat, aby se chovala v obchodě klidně, zrovna nedávno jsem sledovala jednu maminku jak šla s chlapečkem za ruku, určitě nebyl o moc starší než my, nějak věkově podobně a taky vzal pěkně košíček a byl hrozně disciplinovanej 😲 🙂

Kačko já jsem na cvíčo nechodila, hrozně jsem chtěla, ale nechodila jsem hlavně z toho důvodu jak malá pořád řvala, bylo by pro mě tohle stresující, navíc jsem ji co hodinu kojila a nešlo to prostě... když jsme prvně byli v bazénu jako rodina tak jsem se ujistila v tom, že chybu jsem neudělala, malá předvedla takový hysteráky při hloupým převlíkání... na další koupání už chodí s manžou do pánských šaten, protože já tohle fakt nedávám. Já se bojím toho, že malej bude taky řvoun, takže nepočítám že bych se někam dostala prvních pár měsíců a hlavně hlídání je naprosto vyloučený...

Kacici taky jsem moc ráda jak Terka otočila, to je prostě paráda tohle slyšet 😵 ať vám to stále tak dobře klape 😵

kacici
14. srp 2009

Holky fakt je ze me holky nechaji po obede spat i pres dve hodinky 😅 ,takze si odpocinu vic jak jen s Terezkou. Zni to dost paradoxne,ale fakt mimi Terezku zmenilo k lepsimu - necekalo jsem tohle ani ve snu,ale samozrejme muze se to kdykoliv zmenit
Jinak nakupy probihaji doted obdobne jako u Vas holky a to jsou Terce dva roky.Ted naposledy jsme nechaly obe cacorky babicce a vyrazili jen my dva a byla to parada,zadny vriskot a brek,zadne vytahovani veci z regalu 😀 .Ona miluje ta auticka,ale u nas v Tescu uz skoro zadne nema volant,takze ji bavilo lezt okenkem ven a lezt nahoru na strechu 😔
No pred chvilickou chtela Natalce doprat tycinku 😅 ,musim si ji trosicku vic ohlidat 😀 ,aby nam Naty nekrmila,mysli si ze je to jeji miminko.Rano me holky totiz nechaji vyspat taky do 7.30,takze jsou to fakt zlaticka a v noci kojim jednou,to u Terezky neznam,ta byla u prsu furt

krista
14. srp 2009

Kacici mě štve že Kristý právě tyhle autíčka ráda nemá, často potkávám spokojený rodiče, jejichž dítko "řídí" a je od něj klid, tak u nás to nezabírá, po chvilce se z toho začne sápat a končí to tak, že sedí nahoře v košíku a někdo ji pořád hlídá a přidržuje, aby nevyskočila 😝

No jak to všechno popisuješ tak to zní parádně 😵 spánek já mám teď max. do 6:30 (když se stane zázrak tak do těch 7h) ale spíš vstáváme kolem 6h, takže já si spíš myslím, že až bude prcek tak to bude buďto stejný nebo budeme strašit už od 5ti hodin 😅

A prosímtě Terka teda spí ve vl. pokojíčku? Nějak se mi to tady motá... jestli jo, tak by mě zajímalo jak bere to, že Natálku máte u vás a ona je sama, toho se bojím tý reakce, taky už jsem chtěla povlíct malýmu postýlku, dát mu tam kolotoč, spirálu, ale nevím, myslím si, že Kristý bude tahat za nebesa a řvát že chce sundat ty hračky, tak to asi nechám na taťkovi než se vrátím z porodky 😉

samsa
14. srp 2009

Kacici, to je paráda, jak zvládáte.
Holky, mě picne, malá se vzbudila po odpoledním spánku s horečkou. Úplně se klepu, co z toho zase bude 😔 A klasika pátek večer. Ach jo. Chuděrka moje malá.
Kristo, vy máte na holčičku Karolínku? To se hezky hodí, sice u vás je to jedno, ale Kristýnka a Karolínka je moc hezké, má to i kolegyně a zatímco Kristýnka (starší) byla pěkné ječidlo a zlobidlo, tak Karolínka (mladší) byla naopak andílek. 😀

kacici
14. srp 2009

Krista - Terezka spi od pul roku ve svem pokojcku a velkou postel dostala asi pred 3 mesici 😉 Ja se bala taky te reakce jak na postylku a to ze mala spi s nami,ale bere to uplne v pohode,vi,ze ma svuj pokojcek a nastesti se nesnazi ani lezt do postylky,jen ma chut rvat plysaky z kolotoce 😠 ,strasne moc se ji ta zviratka libi 😅
A neboj se - Terezka me obcas vstavala i v 4.30 a to byl teprve dlouhy den 😅 a ted se to vsechno upravilo,vstava nejdriv v 7:00,spis dyl.Ale zase chodi spat dyl,ted ji jdu odvest do pokojcku a ona usina az treba za hodinku,jinak si hraje v posteli,to pred tim taky nedelala a chodila za nami

krista
14. srp 2009

Samsa no vidíš tak i kdyby se narodila ta Karolínka, tak říkáš že bude hodná jo? 😀 Jj napsali jsme Karolínku, líbila se mi kombinace K+K Kristýna a Karolína, přišlo mi to dost podobné, že by si jednou holky neměly co vyčítat 🙂 a trošku mě i mrzí že tu Karolínku mít nebudeme, to jméno se mi opravdu začlo líbit 😵
Ježiš teplota jo? 😲 a má k tomu ještě něco jinýho? Nechuť k jídlu, průjem...? Naše Dr. všechno svede na virozu a blbý počasí 😝

Kacici tak to je paráda, to máme skoro stejné, naše malá je v pokojíku od 10timěs., od necelých 16timěs. ve velké posteli 🙂 Dneska jsem to riskla a dala jsem tam prozatím ten kolotoč, malá na to koukala a nic neřekla ani se nějak nesnažila za to tahat nebo si to vyřvávat, rovnou jsem jí řekla, že je to tam pro Lukáška a je to jenom na koukání jak se to hezky točí, no kdyby to chtěla, asi bych jí aspoň jednu hračku sundala, ale když nic neříkala, tak proč bych to dělala že 😀 a teď večer jsem jí povlíkla (můžete kouknout do alba kdo má zájem) a na tu reakci zítra jsem zvědavá, budu jí muset hlídat aby nebesa nerozkousala 😝

Jinak Kristý chodí spát teda relativně brzo, tak po ní nemůžu chtít aby chrápala do 9h 😅 ono jak prostě vstane kolem té 6h tak už kolem 19h padá na pusinu, takže nejdýl jde tak v 20h, takže těch cca 11h v noci dá a to je klasika co jsem zase četla 😅 🙂

Jo a já mám ještě strach, že Kristý bude zítra zkoušet hlavně na manžela že chce do té postýlky, u něj si obvykle vyřvává daleko víc věcí než u mě, víc si u něj zkusí, mazánek tatíčkův 😝

Kacici a co hojení po porodu? Děloha už tě tolik nebojí a jak jde kojení? Máš třeba pocit, že prsa jsou na to trošku zvyklý z prvního kojení? Já se toho docela už i bojím, dost jsem se tu nabrečela kdysi, věčně jsem měla popraskané bradavky, ragády, no hrůza...

samsa
14. srp 2009

Krista: uvidíš, že druhé bude anděl 🙂
No, právě, že jí, průjem taky nemá, snad jen , že se mi zdá, že mluví přes nos, tak to snad bude viróza. Bojím se, protože loni měla bezpříznakový zápal plic, jen horečky a to ne nějak vysoké a jinak nic, ani kašel, já s ní tenkrát hned letěla, protože byla dost schvácená a buch, zápal plic. Mudra tenkrát řekla, že ještě, že jsme přišly hned, že nechat to do druhého dne, tak jsme skončily ve špitále na ventilaci. 😔 No a teď pátek večer, přemýšlím, zda jet na pohotovost, ale tam mi beztak leda vynadají.
Nelik taky chodí spát brzy, ale ráno vstává v 6 😝 , ale já jsem ráda, že mám volné večery.
Holky, toho kojení se taky bojím, fuj, já měla tak rozžužlané bradavky a to zavinování dělohy během kojení byla taky lahůdka a u druhého to je prý 100x horší.

krista
14. srp 2009

Samso ale to je klasika, Kristý taky jak něco je, tak v pátek večer nebo v pátek odpoledne, na pohotovosti tady jsou prej šílený 😔 no to je hrůza ten zápal plic, to chápu že se potom takhle bojíš a jak moc vysokou má tu teplotku chudinka? ☹

Jj psala Kacici že to zavinování byl mazec, ale že to netrvalo dlouho a už je klid, tak možná že to bolí víc, ale zase je to rychlejší! 🙂 Já si pamatuju to zavinování z prvního (netušila jsem že je to ono, myslela jsem si, že prostě MS bolest nebo nějaký opožděný kontra) nic příjemnýho, ale jak jsem byla zblblá z porodu tak mi to bylo všechno jedno a co si vybavuju, tak jsem si stěžovala na MS bolest ještě po šestinedělí doktorovi a on mě prohlédl a řekl, že jsem v pořádku, takže normál no 😖 to už ale nevím co to bylo, protože říkal jinak, že zahojená jsem perfektně 🙂

Co se týče kojení tak mám pocit, že moje bradavky si zvykly až tak po půl roce, do tý doby jsem fakt pořád bojovala, nebylo kojení abych ze začátku nesyčela bolestí, když se zahojilo jedno prso, prasklo druhý... a takhle pořád dokola, taky jsem si husa zkazila mlíko v jednom prsu... nebo teda nezkazila, ale míň se mi nalévalo, protože tak moc bolelo, že jsem na něj kojila míň. Jsem zvědavá kolik chyb nadělám teď a jak dlouho nám to vlastně půjde 🙂

samsa
14. srp 2009

Kristo: kolem 39 má, ale ona to mívá při všem, je horečková. Kdyby člověk věděl, co jí je, jenže takhle zase se bojím, co se z toho vyklube, my už měli lahůdek víc, třeba 6. nemoc, při které horečky přes 40 trvaly celých 7 dnů, to už jsem byla fakt na zhroucení, všude píšou, že max. 4 dny a my 7 😝 Před 2 měsíci měla 2 dny horečky, mudr. nás poslala hned na rentgen plic, ale naštěstí se zápal plic nepotvrdil a najednou byla bez teplot a absolutně nic jí nebylo. Už mě to nebaví, na můj vkus je nemocná často, cca co 2-3 měsíce něco chytne. Je pravda, že je každý den mezi dětma, tak je to asi tím, že od nich všechno chytne. No nic, jdu za ní. Dobrou noc všem.

krista
14. srp 2009

Samso no to je síla, to je chuděrka malá... já musím zaklepat, že Kristý neni nemocná skoro vůbec, měla teda tu 6.nemoc (horečky na můj vkus taky strašně dlouho - jak na to nejsme zvyklý, ale proti vám prd, to měla snad 4 dny a 40tky určitě ne 😲) pak neštovice, to měla snad tu teplotu jen jeden den, za to já měla teplotu týden při tom 😖 a jinak opravdu nic hroznýho, sem tam nějakej průjem - prý viroza, věčně ucpaný slz. kanálky, to jsme byly na sondáži a pak mi někdo řekl, že jemu se takhle projevuje rýma a došla mi ta souvislost že Kristý rýmu nikdy neměla, tak možná je to tím, ale nic příjemnýho, radši bych tu rýmu 😖 moučnivka, věčně opruzenej zadek z nějaký blbosti (moučnivka, pleny, ubrousky...) a na závěr příšerná reakce na Priorix, to byly taky teploty a nevrlá přes den i v noci, šílený... ale toť celý výčet našich nemocí, takže proti ostatním totální prd a nic z čeho by bylo třeba dělat něco velkýho... ty oči mě teda trápily hodně, to se nedalo na to dívat, malá přes ten hnis neviděla a pořád jsem jí to musela vytírat, bála jsem se aby nebyla slepá ☹

Tak držím palce ať je malý brzo lépe, ať jí ta teplota sleze a nemusíte nikam vyrážet, ale přiznám se, že zažít to co vy, tak počkám max. do zítra do rána a jedu někam jestli nebude líp 😔

garfieldmail1
15. srp 2009

Co se týká nemocí, už jsme s Lukym zkusili taky kde co ☹ Už si někdy připadám jako zdravotní sestra. Mám pro něj větší zásobu léků, než máme oba s přítelem dohromady. Já bych řekla, že Luky je nemocný nejmíň co dva měsíce, pokud to není nějaká viroza, tak se aspoň z ničeho nic osype a já netuším z čeho 😒 A taky mám dojem, kdyby Luky jen broběhl kolem kolem někoho s rýmou, tak to zaručeně chytně 🙄 No ale takhle dlouhodobé teploty, jak píše Samsa, to musely být nervy! Luky jak je nemocný, tak se mnou není vůbec řeč, všechno mne štve, jsem protivná a každé ráno doufám, že už to snad bude lepší. A hlavně je Luky nemocný, jak nás čeká nějaká akce, na kterou se sám nejvíc těší a jak na potvoru dva dny předtím onemocní 😖
Teď klasika. V pátek jedem na dovolenou, přítel musel včera k dr, dostal antibiotika, má nějakého streptokoka a já mám taky parádní knedlík v krku a zvětšenou uzlinu. 😖 Takže v pondělí raději taky pomažu k dr a budu se modlit, aby to od nás Luky nechyt a neprojevilo se to třeba v den odjezdu. 😔 Naposled jsme byli na dovču v zimě mezi svátky a dva týdny předtím jsme byli "na hromadě" všichni.... 😠
Samsa držím palce, ať je Nelince brzy dobře!!!!! 😉

krista
15. srp 2009

Holky a byly jste třeba nemocný když jste kojily? Já byla skoro celý těhu nemocná, to jsem měla pořád rýmu a době kojení jsem toho taky kopec nachytala, měla jsem hnisavou anginu, ATB, no pořád něco a říkal mi právě Dr., že si vezme malá proti těm nemocem ze mě protilátky... tak já jen jestli to platí?)

Garfield tak hlavně ať jste brzo fit, abyste si tu dovču užili, to je zákon schválnosti 😖

Jinak já tu včera pěla ódy na zdravý dítě a už včera teda malá kajdila častěji, ale dneska už má vyloženě průjem a to příšernej a já netuším z čeho, má už částečně dietu kvůli ekzému, takže já nevím co mám dělat ještě pro to aby ten průjem neměla 😠 víc vysadit toho už opravdu nemůžeme! 😒

kacka79
15. srp 2009

Ahojky holky, tak z toho kojení mám taky hrůzu, první 3 měs jsem kojila se slzami v očích a zatnutými prsty na nohou abych to vydržela, pak pohoda... No ale byla jsem teda skoro celou dobu co jsem kojila Fíla neni moc nemocnej, jen ty rýmičky a tak... No ale když bylo Fílovi 7 měs, přestala jsem kojit abych se mohla dát dohromady - měla jsem totálně rozhozenou imunitu - a dávala jsem se snad 2 měsíce dohromady 😝

Druhý mimčo bych ráda kojila do roka, pokud to půjde. No snad se mi ty nemoci tentokrát vyhnou 🙄

krista
15. srp 2009

Tak jsem zvědavá co mi napíše Kacici, trošku doufám, že když už to prsa jednou zažila, tak to nebude tak hrozný nebo budu naopak namachrovaná jak to půjde dobře a pak se ani pořádně nerozkojim ne 😖 to by mě mrzelo, malou jsem kojila do roka (do 12tt těhu) a snad to tak půjde i znova, klidně i dýl, když nebude malej nějakej extrémní závislák 🙂

A jinak jsem teda měla imunitu taky totálně v háji, MM vždycky dotáhl něco z práce a já jsem to okamžitě chytla a hrabala se z toho 2x tolik co on, bylo to šílený a prvně jsem omarodila hned v porodce, z toho jejich tepla šílenýho... tak jsem zvědavá jak to bude teď.

krista
15. srp 2009

A zjistila jsem, že naše malá bude mít ten příšernej průjem asi k těm zubům, sahá si hodně na druhou stranu, tak asi poleze druhá stolička 😲 to je taky furt něco, o každým zubu opravdu víme 😀

kacici
15. srp 2009

ahoj holky,
obe holky spi 😵 ,u nas teda fakt zazrak,protoze Naty spala fakt cely den,vstavala snad jen na kojeni po 4 hodinach 😕
Krista - nadherne prichystana postylka pro Lukyho 😵 😵 😵
Jinak jediny co me fakt holky trapi jsou ty prsa a bolest pri kojeni 😔 .Deloha se zavinula hned v porodnici,fakt uz me nebolela 5.den po porodu,takze to bych rekla ze jak to bylo intenzivni,tak o to to bylo rychlejsi 😉
Ocistky uz odchazi jen po kojeni a malicko 🙂,takze taky parada
Ale to kojeni - prvni dve minuty bych vyskocila z kuze a uz jsem si u toho parkrat pobrecela 😔 .U Terezky jsem mela to same,dokonce jsem si rikala,jaka to bude parada bradavky zustaly vic vystouple po prvnim tehotenstvi,ale bohuzel ne.Kojim pres kloboucky,pres den nosim formovace a chranice bradavek a od PA mam homeopatika na ragadky na zahojeni calendula 30 a siliceu 30 na bolest pri kojeni. Rekla bych ze se to trosicku zlepsilo,ale az dneska poprve
Jinak kojeni a moje imunita - celych 8 mesicu kojeni Terezky jsem byla na hromadce a to doslova. Mela jsem dokonce 3xATB a celkove jsem byla desne slaba a unavena,ryma a nachlazeni snad pernamentne,takze jakmile jsem prestala kojit byla jsem daleko vic zdravejsi a v pohode,ne tak unavena.No a ted uz jsme mela jedny ATB hned z porodnice na bolest v krku a vcera uz me zase trosku nebylo dobre,vecer me to nutilo kaslat,ale spanek me pomohl.Takze cekam neco podobneho,ale kvuli male vydrzim 😉
Nevim jak jste na tom holky se zubama - ale me u Terezky odesly nadobro 2 zuby a ted mam i po tomhle tehu a celkove snizene imunite dost skrytych kazu,ze me zubar - bratranek rikal at uz radsi nekojim,ze me to strasne snizuje imunitu a to se projevuje prave skrytym kazem,ktery je videt jen na RTG

krista
15. srp 2009

Kacici tak koukám, že s těma nemocema je to snad všude stejný!! 😲
Zuby se mi příšerně zkazily a kazí pořád ☹ a to jsem četla že je to jen mýtus 😠 pořád se mi dělá zubní kámen, ať dělám co dělám, zuby drhnu jako prdlouš a výsledky jsou takový jako bych si je snad nečistila vůbec, mám je žlutý, no příšerný!!!

S tím kojením jsi mě nepotěšila, chjo ☹ doufám, že si brzo tvoje prsa zvyknou a pak to půjde jako po másle a ta homeopatika si asi někam napíšu, protože už se vidím až tady zanedlouho budu fňukat já 😖

Jinak paráda, že holky už spí 😵 jen tak dál 😵 😵 😵

kacici
15. srp 2009

Holky moc drzim pesticky aby bylo holkam Nelince a Kristynce brzo lepe
My o kazdem zubu bohuzel taky vime - ted se desim tech spicaku a posl. stolicek,spicaky jsou na ceste uz asi posledni 2 mesice a desny 🙄
Jinak ty prsa mazu Purelanem od Medely,je to jediny co me tenkrat pomohlo u Terezky,Bapenathen me to spis zhorsil.
Krista - jeee ty uz mas 36.tyden 😕 ,tak to je super - za chvilku budete mit doma Lukaska 😵 ,posledni mesic me teda prisel desne moc dlouhy,ale s detma to nastesti utika rychle 😉

krista
15. srp 2009

A děkujeme za pochvalu postýlky 😀
Ještě musím popsat dnešní reakci Kristý když jsem si ji ráno brala do postele a dávala jí mlíčko... to ale asi těžko popíšu, prostě natahovala ruku a jako naznačovala: "Podívej co to je 😲" párkrát se snažila tahat za nebesa, ale jinak musím zaťukat, že celkem v pohodě 😉

kacici
15. srp 2009

No bratranek me rikal,ze na to sice nejsou studie,ale ze se to vi a bohuzel to tak je ☹ . Ze se s tim ve sve praxi setkava desne moc casto,takze me spis doporucil nekojit a nebo se vic setrit,takze pul na pul,ale to zase nechci ja,kdyz nam kojeni jde a Naty je spokojena 🙂
No maminka bude sice bezzuba a oskliva 😀 ,ale deti budou obe snad kojene.Chtela bych aspon tech 6.mesicu vydrzet,ale pokud by to neslo vim ze se svet nezbori 😉
No pupinku mam ted zase pozehnane 😅 ,mohla bych konkurovat pubertakum 😀

kacici
15. srp 2009

Kristynka to urcite zvladne a treba se zklidni jako Terezka 😉 . Ja tomu neverila - moje mamka me rikala,ze i ja jsem byla desna,furt jsem rvala a utikala,ale jakmile se narodila moje sestra,tak jsem se otocila a byla jsem milacek. Moc ti preju aby to bylo i ve vasem pripade 😉

samsa
15. srp 2009

Ahoj holky,
tak malá je torchu lepší, po panadolu už je bez teploty, tak doufám, že je to nějaká viróza a bude brzo pryč. Ona možná až tak často nemocná není, koukala jsem, že tak 4x do roka, což asi není až taková hrůza, rýmu nemívá vůbec, to snad měla jen 2x a úplně slaboučkou, jen 2 dny a dobré. Jen ty horečky, jak je něco, tak hned má přes 39, takhle to míval i můj brácha, já nikdy a ona to asi zdědila po něm. Dokud jsem hodně kojila, tak nemocná nebyla vůbec, vlastně první choroba byla ta děsná šestá nemoc, ale to byl fakt děs. Přestala jsem kojit v roce a půl. Když tak čtu, jak jste byly nemocné během kojení a těhu, tak musím zaklepat, ale to jsem teda neměla, v těhu s nelikem jsm měla jen jednou kašel, ale bez teplot jen s rýmou, jinak vůbec nic a po porodu to bylo ještě lepší, dokud jsme kojila, tak mi nebylo vůbec nic, naopak jsem byla plná energie a bylo mi dobře. S kojením jsem teda dost bojovala, protože malá nepřibírala, i když jsem měla mlíko, dokonce od 5. měsíce hubla, tak jsem kojila co hodinu a to už jsem teda byla řádně vyfluslá, ale nemocná ne, jen unavená.
Ale ten začátek kojení, fuj, stačilo, aby malá zatáhla za bradavku a au au, pamatuju si, jak mi ji přiložili na porodním sále, to byla bolest, říkala jsem manželovi, že asi kojit nebudu, že se to nedá. Ale po cca 14 dnech se to poddalo, tak doufám, že to bude i teď. Naštěstí se mi vyhly jak záněty, tak i ragády, to jsem neměla, doufám, že si to nevyžeru teď.
Holky, tak dobrou.

garfieldmail1
15. srp 2009

Holky, držím palce, ať jsou děti v pohodě ;)
Já asi rychle nasadím nějaké vitamíny, naposledy jsem je dávala od poloviny zimy do jara a zdálo se mi, že Lukymu se začla ta nachlazení vyhýbat, ale možná jen náhoda. Bohužel si nepamatuju název. Kamarádka mi teď mluvila o Junioru Preventan - takové cucací bonbony a že jak to začla dávat dceři, co chodí do školky, tak jí přestala chodit domů tak často nemocná.
Sice se říká, že důležité jsou vitamíny přímo z ovoce a zeleniny, tomu ale moc nevěřím, to by Luky nemohl být vůbec nemocný, obojí zbaští velmi rád.

Co se týká kojení u mne, tak já jsem měla hodně malé a ploché bradavky (teď po kojení Lukáška už ne 😀 ), takže první dny jsem nedokázala Lukyho vůbec správně přiložit bez pomoci zdr.sestry. Strašily mne, že až se mi nalijou prsa, že to bude ještě horší, naštěstí, opak byl pravdou! 😎 Bradavky mne bolely taky hrozně, ale nejhorší to bylo asi 14 dní, dalších 14 dní už jen při přisátí a pak už jsem si to krásně užívala 🙂 Myslím, že docela pomohlo, že jsme v porodnici na pokoji "s kolegyní", která měla taky popraskané bradavky, normálně chodily po pokoji nahaté, aby ta prsa opravdu větrala 😀 Samozřejmě jen v době, kdy nehrozilo, že někdo nepřijde. Byl na nás asi nádherný pohled - vytahané pupky, síťované gaťky s vložkou, prsa jak balóny... 😀 😀 😀 A takhle jsme byly větší část dne a celou noc. Ničím jsme teda ty bradavky mimo kojení nedráždily, protože i letmý dotek noční košile způsoboval bolest ☹ A používaly jsme Bepanthen a vlastní mlíko.

Já mám zase asi nejvíc obavu, že si jako minule po porodu zase skoro dva měsíce bezbolestně nesednu ☹ Měla jsem po porodu dole modřiny, které se hojily nekonečně dlouho 😔

Co se týká zubů, tak jak to tady od vás čtu, tak klepu, že na mne se kojení takhle nepodepsalo a to jsem v těhu nebyla ani na jedné kontrole a první byla až dva roky po porodu a jeden kaz. Ani s vlastní imunitou jsem neměla problémy, ale nevím jak vy, já třeba brala Mamavit nejen celé těhu, ale i po celou dobu kojení. Akorát 3.-6. měsíc mi dost padaly vlasy 😔
A Luky začal být nemocný od té doby, co jsme začli chodit mezi děti na cvičení, plavání... Zvlášť jednu maminku jsem si "oblíbila", její syn měl nudli u nosu snad pokaždé 🙄