V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

snezenka123
9. zář 2009

Plechajda-moooc veliká gratulace k holčičce-určitě to klapne,když to dr.2x kontrolovala 🙂

Samso,tak ti přeji brzké uzdravení,hodně vitamínkuj a snaž se odpočívat(já vím,jde to těžko s malým dítětem)

cairo,neboj se,ty bolesti jsou normánlí,mě taky bolelo v podbřišku,i ted mě obas pobolívá. mě třeba můj gyndař od začátku těhu říkal,at nezvedám víc jak 5 kg,že hrozí riziko potratu,tak jsem mu říkala,at mi to ani neříká,když ví,že mám doma malé dítě,které prostě musím zvedat...hodně jsem na to myslela,že bych malou neměla tak nosit,zvedat..apod.a přišlo mi,že jsem se tím tak stresovala,že mě to břicho bolelo o to víc,tak jsem se pak na to snažila nemyslet a říkala jsem si,že naše mamky nás taky museli tahat když čekali naše sourozence(dříve byl malý věkový rozdíl mezi dětmi běžný)a myslím,že hodně záleží na psychice. Takže jak říkáš ty,snažím se malou tolik nezvedat(v rámci možností) a neboj se,v 11tt se zvětšuje děloha a napíná se a to bolí.

Kristo,snad ne 10 dní přenášet 😲 Já si myslím,že přenášet nebudeš. Já malou rodila taky 38+3 a jsem zvědavá,jestli se i malý Pepíček narodí dřív,nebo budu nakonec přenášet.
Zajímalo by mě,teba podle nějakého průzkumu či ankety,jak to je,jestli se druhé děti rodí taky dříve jako první,nebo ne...no uvidíme,každopádně držím palečky,aby Luky vykoukl na svět co nejdříve 😉

zdenkaradek
9. zář 2009

Krista, mě to, že bych měla přenášet ani nenapadlo, asi to bude tím, že už ve 30 tt se hlavička tlačila dolů, ale to nemusí vůbec nic znamenat 😉 . I by se mi to docela hodilo, třeba by dělníci stihli dodělat tu půdu a já bych mohla v klidu pronajmout ten byt. Ale říkám si, protože by se mi to hodilo, tak malý si to určitě naplánuje na tu nejvíc nevhodnou dobu 😀. Všechno se nějak pořeší, hlavně aby jsme všichni byli zdraví 🙂.

Plechajda, gratulace k holčičce. Další páreček, no nevím nevím, jestli to nebudeme muset zkusit ještě do třetice 😉, ale co když ten můj chlap umí jen kluky 😀. To by bylo se 4 mužskýma doma na mašli 😉

Pokud jde o nošení dětí, tak jasně, že nic se nemá přehánět, ale myslím si, že díky tomu, že je nosíme od narození, tak to tělo je zvyklé, i na to, že ta váha je vyšší a vyšší. Taky musím Matýska někdy nosit, když se zasekne na procházce a nabere jiný směr nebo tak. Já v tomto těhu nechodím na těhu cvičení, tak alespoň mám nějaký pohyb 😉 .

garfieldmail1
9. zář 2009

Holky zdravím 🙂 Tak jsem tu dnes měla na návštěvě tetu a nepotěším vás 😔 První dvě děti porodila o dva týdny dřív a třetí dítě o dva týdny později, to jsou vyhlídky, co? 😝 😅

Teda plechajda, závidím!!! 😵 😵 😵 Já už přestala věřit, že když se mi teď mimi neukázalo, že se bude schovávat až do konce a vidím, že za měsíc je další šance 🙂

My tady řešíme nošení dětí v těhotenství, ovšem jak jsem dnes běhala za Lukym, když sjížděl kopec na odrážedle, tak ono ani to běhání se samotným pupkem není nic moc 😠

zdenka : známá loni porodila pátého kluka! Takže jich je doma 6 chlapů a jedna ženská! 😕 😅

devila, taky mám utz každý měsíc a neumím si představit, že by to bylo jinak, ohromně to vždycky uklidní 😵

Počasí máme teď nádherné, tak se holky uzdravujte a vy, co jste zdravé, ať něco nechytnete 😉 , ať si to sluníčko ještě můžem užít 😵

krista
10. zář 2009

Ahojky 🙂

Samso samozřejmě co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému, obecně se asi řídí čtyřkolka líp, ale já s tou trojkolkou nemám problém, v pohodě řídím jednou rukou, při nastupování do MHD je to těžší, protože jak tam hodíš předek tak ti to začne jet někam na stranu a je těžký to ukočírovat - ovšem hodně holek to přední kolečko zaaretuje a je po problému! 🙂 a mě se to stalo jen párkrát z kraje než jsem se s tím naučila lépe manipulovat a taky když je plnej bus a lidi se ti neuhnou, ale to nemůžu svádět na kočár 😠 😀 Pokud máš tu možnost tak si to určitě vyzkoušej v obchodě a ne jen jeden typ, protože si myslím, že tam může být taky dost rozdíl 🙂

Devilo mě kdysi s Kristý dělali UTZ jen čtyři, protože moje Dr. ho neměla a posílala mě na genetiku a také ty čtyři jsou prakticky povinné, víc pro tebe MUDr. udělat nemusí pokud nechce... teď jsem naštěstí změnia Dr. a tak jsem měla UTZ taky pokaždé a měla jsem jich strašně moc, už bych je nespočítala! 🙂

Zdenkaradek taky tady znám jednu maminku co se jí tlačila brzo hlavička, pořád jak malé naléhá atd., tak jsem si říkala, že ta bude taky určitě rodit dřív a šla ve 40tt+1 (asi) na vyvolání 😅

Garfield, ale my naštěstí rodíme druhý dítě 😀 😀 😀 Třetí nechci 😀 No a nebyly ty dvě první stejnýho pohlaví a to poslední jinýho? Já si myslím, že jak mám celkově to těhu o 360 stupňů jiný, tak je to dost možný to přenášení, ale fakt nevím, žádní posly nic, já tohle neznám 😲

mariap
10. zář 2009

Ahoj holky, dnes to tu nejak spí 😒 . Nám nešla celý deň elektrina, tak som sa tešila, že si večer v klude sadnem a prečítam si, čo nového.....a ono takmer nič.
Krista, si tu ešte s nami? Alebo, že by sa už niečo dialo?
Čo sa týka kočáru, tak ja mám trojkolku cortinu. Kupovali sme nafukovacie kolečká, čo dosť výrazne pomohlo jazdným vlastnostiam. Kočár je to celkom lahký a dobre manipulovatelný, len v poslednej dobe mám problém so stabilitou. Malý je obrík a na nerovnom teréne, keď sa mi v kočáre presúva zo strany na stranu, alebo sa vykláňa (pozoruje ako sa točia kolesá), tak mám celkom problém ho udržať. Pár krát som fakt mala na mále, že sa mi skoro preklopil.

snezenka123
10. zář 2009

Krásný večer.
Tak já bohužel při prvním i teď při druhém těhu mám jen ty povinné 4 utz 😒 Akorát teď jsem byla na tom utz v 15+5tt-domluvila mi to jedna známá u své kamarádky gynekoložky,co děá v nemocnici,že mi ho udělala,tak jsem ráda aspoň za to a závidím vám,že vy ty vaše mimísky vidíte tak často 😉 já už se nemůžu dočkat až koncem září půjdeme na utz ve 20tt a pak kolem 25 na 4D 🙂
Dneska jsem zjistila,že malé roste 6 zub 😀 chce všude chodit za ruce a jakmile změníme směr který ona si určila,tak se dokáže pěkně vztekat.Taky dneska má premieru,naučila se vylézt a slézt z gauče 😵
Co Krsita? večerse ani neozvala,že by už rodila? 😕
Krásný zbytek večera všem.

garfieldmail1
10. zář 2009

zdravím 🙂
krista, jestli to ještě stihneš přečíst před porodem, tak první bylo holka, druhé kluk a třetí holka, takže se prostě musíš nechat překvapit, kdy se Lukymu bude chtít ven 😉

mariap, my máme taky cortinu, ale 4kolku. Jsme s ní hodně spokojení, je naopak velmi stabilní, ale na druhou stranu hrozně těžký kočárek, nevím, jak to uřídím jednou rukou. Nebo když koupím pro Lukyho skejt, tak to všechno snad ani neroztlačím 😒 Když jsme kočár vybírali, tak jsme byli nadšení z trojkolky, ale tenkrát dělali jen s umělýma kolečkama a my jsme chtěli do terénu nafukovací. Teď závistivě koukám po těch trojkolkách nafukovacích 😠 🙂

Jinak mi kamarádka dala výborný tip na miniškoličku v Ostravě. Aspoň doufám, že nebudu litovat. No představte si, na půl roku to stojí 700,-, začíná se v říjnu, což vyjde tak na deset miniškolek. Je to jednou týdně na 2 a půl hodiny, max.10 dětí, na ně dvě tety, které pro děti mají připravený program, aby děti zabavily. Mají herničku i s klavírem, místnost na malování a různé patlání barviček 🙂 a taky tělocvičnu. No vychází mi to na 70 kaček za dvě a půl hodiny hlídání. Pořád tomu nemůžu uvěřit a doufám, že se tam Lukymu bude líbit 😵 Je to pro děti od 2 let, které už se samy hlásí na záchod. No jsem na to zvědavá! 🙂

kacka79
10. zář 2009

Ahojky holky!! Tak jsem teď byla pořád někde po návštěvách, ale už jsem Vás dočetla 😵

Krista ty jsi tady pořád?? Holka už ti bliká 40tt, tak běž do toho 😀

Snezenka - na ten 3D nebo 4d chci jít taky kolem toho 25tt - no a na UTZ ve 20tt se budu objednávat až v pondělí... no nějak se to vleče, jsem zvědavá, co bude vidět 😉

Jinak výsledky triplů ještě dneska nedorazily, tak snad v pondělí, to čekání mě fakt nebaví 😢

Co se týká trojkolek, můj názor je asi ten, že pokud máte první dítě, tak je bezva / Já měla jané/ - ale pokud k tomu vláčíte druhý dítě, nebo ho chcete mít na skejtíků, je prostě čtyřkolka stabilnější, vidim jak se Fíla chytá kočárků, když se dívá na mimča... no na ty dvě děti mi čtyřkolka přijde lepší, ale je to samozřejmě věc názoru, někomu to může v pohodě vyhovovat. Zase jsou ty trojkolky líp ovladatelný...

krista
11. zář 2009

Ahojky holky,

já jsem pořád tady a asi ještě dlouho budu, jestli mě nešvihne z malý 😝 v noci pláče a nespí, takže já jsem vyřízená, doufám, že po zubech se to upraví, má hrozný hysteráky a tak ji vyndavam z postýlky, bojím se, aby si na to nezvykla, ona je tak vyčůraná, že stačí jednou a pak ji budeme zase měsíc učit samostatně usínat... 😔 a už vůbec nevím jak to tady s ní pořeší manžel až budu v porodnici 😖

Jo vidíte to trojkolek je hodně pěkných, mě ani nenapadlo ti nějaký jmenovat Samso, ale co jmenovaly holky tak jsou dobrý značky - Cortina, Jané, Chicco..., zrovna mě další nenapadaji, ale těch je fakt hodně 🙂

Garfiedl ta miniškolička zní naprosto super a cena je ještě lepší, škoda že u nás nic takovýho neni, navíc Kristý ještě sama nehlásí na záchod a je na to malá, ale jinak by se mi něco takovýho taky moc líbilo 😵

Kačko tak to je na prd, že pořád nemaji ty testy 😠 nějak jim to trvá, ale určitě to bude v pořádku, já vím, jsou to nervy 😔

Užijte si holky všechny UTZ apod., já nevím jak dlouho tu s vámi ještě budu 🙂

krista
11. zář 2009

Jo a já jsem teda docela zamilovaná do Casualplay S4, možná kdybych znova vybírala, tak koupím ojetého 😵

krista
11. zář 2009

nebo ještě Peg perego GT3 se mi líbí 😀 a už jdu 😀

mariap
11. zář 2009

Dobré ránko,

Krista, ja som si myslela, že už, keď si včera písala naposledy ráno 😵 . My sme na tom so spaním teraz velmi podobne. Niekedy mám pocit, že už padnem dolu nosom. Hlavne okolo obeda na mňa príde spacia kríza a vtedy by som sa najradšej na všetko vykašlala.
Keby som si teraz znovu mohla vybrať kočár, tak by som si asi kúpila houpaciu štvorkolku s nafukovacími kolami. Moja známa ma trojkolku peg perego gt3 a musím povedať, že sa mi zdá byť ovela kvalitnejšia, stabilnejšia a lepšie vymyslená ako cortina. My máme doma dvojkočár a k tomu cortinu, snáď to nejak prežijeme bez ujmy (teda hlavne myslím malého.....dúfam, že mi mimi niekde nevyklopí z tej cortiny).

krista
11. zář 2009

Mariap já jsem nepsala, protože tady nepsal ani nikdo jiný 😅 tak co bych si tu sama se sebou povídala 😀

Snad ti malej miminko nevyklopí, to zní děsně ta představa 😲 myslíš, že ti za ten kočárek bude tak rvát? Mě to ani nenapadlo, to bych se zbláznila!!!

Když mluvíš o tý houpací čtyřkolce - ty jsou podle mě dost těžký 😖 a obzvlášť když máš třeba občas řídit jednou rukou a k tomu natáčet kočárek. Já jsem měla nedávno na hlídání chlapečka, ti maji Roan Marita a mě ten kočárek teda nesedl, těžký byl fakt hrozně, navíc na to že byl úplně nový strašně vrzal 😅 houpe to pěkně, ale to je celý 😅 a to natáčení mě nebavilo ani když jsem měla ruce na to dvě 😅 ale je to samozřejmě o každým, co člověk to názor, nikomu to nechci očernit 🙂 já jsem moc pohodlná na kočár bez aretačních koleček 🤐 Taky ještě chci dodat, že se jim ten kočár nevejde do auta jak je velký 😅

Teď vedle nás porodila sousedka, mě tady fakt už všichni předběhnou 😝 a včera jsem viděla jak soused šteloval kočárek do výtahu, myslela jsem že se tam s nim nenarve 😅 díky bohu za ten můj, nikdy mě nenapadlo to řešit, takže by mě asi trefilo kdybych tam musela najíždět tak jako on, dveře skoro vyvrátil a stejně se tam sunul, že ten kočárek musel po bokách asi poškrábat 😲 ale nevím co to maji za typ, viděla jsem jen z kukátka 😅

krista
11. zář 2009

Jo a co Zdenkaradek? Ta už mě možná předběhla 😀

samsa
11. zář 2009

Ahoj holky,
tak koukám, že Krista ještě nic 😉, ale ještě máš čas, koukám, že termín máš až 18.
Holky, holky, co mi to děláte s těma kočárkama 😀 . No, prostě půjdu do obchodu a vyzkouším, co půjde. Já skejt kupovat nebudu, Neli už ujde kus a kam nedojde, tak tam jedeme na odrážedle, ale má výdrž, už jezdí bezvadně i na trojkolce a na jaře dostane kolo. Já ani neplánuju nějaké velké chození s kočárkem, plánuju šupnout mimi na zahradu. Ale potřebuju kočár, který uřídím jednou rukou, máme tu hodně aut a špatně se tu přechází, tak budu muset nelika držet za ruku, tak abych to nějak zvládla. K doktorům plánuju jezdit autem, protože v MHD v zimě je to o život, zástup prskajících, chrchlajících lidí, fuj...
Holky, mně se vyvalil tak brutální břuch, nahoře mám 1,5 kg, což asi není až taková tragedie, ale mám o hodně větší břicho, než s neli. Já se ještě nikde nepřiznala, chodím pomalu v předklonu, aby to nikdo nepoznal, ale mám pocit, že sousedky už se divně koukají, nikdo se teda neodvážil zeptat, asi zatím vypadám tlustě a ne vyloženě těhotně. Moc ráda bych to ještě utajila do genetiky do ultrazvuku, jdu 30.9., ale nevím. Když já se to tak bojím někomu říct, že se zase něco stane, nebo že mi něco najdou na tom ultrazvuku. K mojí mudr. jdu příští týden, to budu 18+6, tak doufám, že mi mimíse taky přeměří a budu před tou genetikou klidnější. Jinak teda mimi v břichu je zatím o hodně klidnější než neli, spíš se jen tak válí a sem tam kopká. O Nelince jsem věděla celý den, ta snad nespala, ale tohle mimi mi přijde, že naopak většinu času je klid, tak třeba budu mít malého Budhu. Jinak stále tápu se jménama, co se týče kluka, tak asi Marek nebo Lukáš, spíš asi ten Luky, ale holčička..., kterou si pořád myslím, že čekáme, fakt nevím, měli jsme původně Viktorku, ale nějak najednou cítím, že to není ono, manžel si klepe na čelo, tak si říkám, že třeba to mimi se Viktorka jmenovat nechce nebo nevím, proč najednou se mi to nelíbí. Holky, tak hezký den 🙂

krista
11. zář 2009

Samso termín jo, ale malá byla 38+4 tak jsem naivně doufala 🙂

Jo tak to ti závidím tu zahradu, vždycky jsem si říkala jaké to asi je prdnout dítko na zahradu, vím že hodně maminek si to vychvaluje, no ale s naším řvounem bych stejně na té zahradě stála a kejvala s kočárkem nebo bych ji prostě musela vyndat dřív než by se udávila tím křikem 😅 Co se týče MHD tak to je pro mě horor, ale spíš z toho že tu nejezdí moc nízkopodlažních busů a z vysokého málokdo pomůže nebo s otráveným obličejem a tak jsem takhle jela jen jednou, jinak radši půjdu 10km pěšky než toto 😔

Samso tak to nikomu neříkej, když se na to necítíš, oni asi čekají až to bříško budeš mít ještě větší, o mě si možná dodneška lidi myslí, že jsem jen tlustá 😀

No výborně, malá už mi řve, to spala fakt dlouho, super den nás asi čeká po tý super noci 🙄

mariap
11. zář 2009

Krista, s tymi kocarkami je to fakt kríž, teda aspoň u mňa. Lepšie by bolo mať asi od každého typu jeden doma a podla okolností, nálady a typu vychádzky vybrať zrovna ten najvhodnejší 😀 . Viem, že vačšina štvorkoliek je velká a ťažká a hlavne aj koli tomu sme vybrali cortinu (zmesti sa nám jakž takž do našeho autíčka, ktoré teraz bohužial nemožeme vymeniť za vvačšie). Štvorkolku by som teraz brala hlavne koli tej stabilite, pretože malý je divoch a zatial vobec nemá rozum.....a ani ho tak skoro mať nebude. Myslím, že kočár, hlavne teda tu našu cortinu, bude schopný prevrátiť bez problémov. Budem musieť dávať sakra pozor. Na druhej strane, je fakt, že čo sa týka manipulovatelnosti (aj jednou rukou), tak sú trojkolky bezkonkurenčné. Našťastie MHD neriešim, v Beroune si kam potrebujem zájdem pešibusom, aj keď to mám dobrú štreku. Také niečo ako nízkopodlažné busy tu neexistujú a pri predstave ochoty pri pomoci s kočárom si radšej nechám zájsť chuť.

Samsa, ja som tiež nechcela nikomu vravieť, že čakáme druhé mimi. Neznášam reakcie typu....bože, vy ste sa zbláznili?....alebo, no to si teda pekne užijete.....poprípade iný typ lutovania. Vie o tom iba blízka rodina a teraz si to teda začali všímať aj susedia...hlavne babky kecalky okolo v barákoch. Keď si dám ale normálne tričko, tak si myslím, že vela ludí si myslí, alebo aspoň myslelo (teraz mi brucho rastie raketovou rýchlosťou), že som tak tlustá.
Čož teda som normálne aj bez tehu.... 😀.
Testy a UZT v 12 týždni si mala v poriadku? Neboj mimi bude určite ok.

kacka79
11. zář 2009

Samsa já mám taky nahoře jen cca 2 kg a břicho jako s Fílou v 8 měs, dneska jsme byli na plavču, když jsem si dala ty plavky - no mega pupek a k tomu prdel jako valach... no postavička výstavní...

samsa
11. zář 2009

Kristo, no, my máme spíš pidizahrádku, ale aspoň něco. Mohla jsem si vybrat, buď bydlet ve městě a mít minizahrádku, protože pozemky jsou tu nehorázně drahé, jako všude ve městech nebo mít velkou zahradu na vesnici. Tak jsem zvolila pohodlí ve městě, dojíždění mě děsí a hlavně co děti, aby někde v zimě jezdily busem do školy, to jsem nechtěla.
Kačko, to jsem ráda, že nemám jediná takové pupendo, ráno to jde, ale večer...fuj, řekla bych, že jsem teď jak jsem s nelikem byla tak za 2 měsíce.Abych to břicho vůbec unesla, když ho potáhnu ještě 5 měsíců. Asi u toho druhého se to vyvalí dřív.
Mariap, no testy a ultrazvuk ve 12 tt vyšly dobře, až na to, že jsem v těch testech měla hrozně nízké hcg a nějak nikdo neví, co to znamená. Při podezření na D. syndrom je hcg naopak vysoké, ale nízké fakt nevím. Tak se pořád bojím, aby nebylo nějaké nepříjemné překvápko na velkém ultrazvuku, ale snad ne. 😔

kacka79
11. zář 2009

Samsa určo to bude v pořádku, já jsem taky zvědavá, jak mi dopadnou triply a ten UTZ ve 20tt, budu se objednávat v pondělí..no uvidíme

Jinak zahrádka je na ty děti bezva - i když třeba malinká. Já jsem domek za žádných okolností nechtěla / hodně jsme cestovali a jinak jsme byli od rána do noci v práci/ - ale teď bych ho brala, ale manža už se stěhovat nechce. Máme velikej byt a jemu to přijde zbytečný... no uvidíme 😉 třeba když budu další rok hučet jako kolovrátek, tak bude 🙂

krista
11. zář 2009

Mariap my chodíme právě taky hodně pěšky, ale když jsem s malou musela k Dr. třeba na kyčle nebo na oční (tam jsme byly pečený vařený, byla i na sondáži mimo město) tak jsem bohužel tím busem musela, protože madam byla zvyklá se kojit snad po hodině a já bych to jinak nestihla s ní 😝 ale vždycky jsem si to naštěstí naplánovala tak, že tam jsem se dostala tím nízkopodlažním, bydlíme hned na první zastávce tak mezi lidi nebyl problém se nacpat, spíš se vycpat ven 😝 a zpátky jsem chodívala pěšky, což nějakej ten kiláček je, ale mě to nevadilo pokud malá neřvala, většinou jsem sebou měla i odstříkané mléko tak jsem to do ní někde nacpala když se probrala a šlo se dál 😅 😀

Co se týče těch reakcí na druhý dítě, tak přesně tohle řekla moje máma, něco jako gratuluju jsem asi očekávat nemohla, řekla jen: "No to si užiješ 🙄" u nás kupodivu byly nejlepší reakce asi od kamarádů, rodina tak nějak nic moc, stejně si všichni myslí, že si jen neumíme dávat pozor 😝 (i když zdůrazňuju že to bylo plánované a to daleko dřív než to nakonec vyšlo 😝).

Samso co se týče bydlení to řešíme stejně, uvažujeme v budoucnu o stavění, ale jen v dosahu MHD, hlavně kvůli dětem a té pohodlnosti kterou tady budeme mít... kdybychom šli na vesnici tak bychom museli mít určitě dvě auta a i tak bychom strávili hodně času dojížděním po doktorech, no všude... a když má pak člověk ještě uřvaný dítě tak ocení že má všechno na dosah že 😀

Jo holky dneska jsem se dozvěděla, že porodnice kde mám rodit praská ve švech, pokoje narvaný, maminy pouští domů dřív, no jsem z toho na větvi, bůh ví kde budu rodit, už kdysi na mě nevyzbyl ten první sál co jsem chtěla, PA neměla čas... jestli teď budu rodit někde na vyšetřovně na starý koze, tak už mě švihne!

krista
11. zář 2009

Jo co se týče domku tak my jsme snili vždycky, ale obzvlášť pak když jsme tu v létě v bytě prakticky zavřený, nikde venku to malou pořádně nebaví, ale jak jedeme k babičce na zahradu - píseček, bazének... tak se člověk pomalu ani nemusí starat, odpočinu si já i malá, tak hlavně kvůli těm dětem mi ten dům víc a víc chybí... ale můžu vám říct, že jsem ráda, že teď nemáme zatím velkou hypotéku na ten barák, protože jak se podělalo to auto, tak už bychom asi zůstali úplně bez auta, aspoň po dobu RD 🙄 😠 takhle se to dá aspoň nějak řešit ještě 😉

krista
11. zář 2009

A to jste četly, že chcou RD snížit o nějakých 20% a porodný na 10tis.? 🙄 😖

kacka79
11. zář 2009

Krista no s těma penězma jsme to slyšela... no asi nás teď přeplácejí 😀 Prostě podpora mladých rodin funguje... je to šílený.

mariap
11. zář 2009

Samsa, ja som mala hcg (vlastne tuším skoro všetky hodnoty) nižšie pri triploch, tiež som sa bála a moc, pretože ja som sa narodila v vrodenou srdečnou vadou. Bola som na ultrazvuk v 20 týždni v gennete v Prahe a bola som sklamaná. Doktorka bola nepríjemná a to docela dosť. Mimi bolo hlboko v panve a koli špatným akustickým podmienkam napísala do správy, že nemože vylúčiť poškodenie plodu. Ale hlavné a doležité orgány snáď skontrolovala. Tak si vieš predstaviť, že červík pochybností občas hlodá aj u mňa, radšej na to nechcem moc často myslieť a musím veriť, že mimi bude v poriadku.
Bývame v byte v starom paneláku, síce sme si ho rekonštruovali, ale ja by som si velmi želala bývať v malom domčeku kludne aj s minizáhradkou. Hlavne koli susedom, to ako sa tu bezohladne niektorý ľudia správajú, to je fakt nočná mora. A ja som človek, čo potrebuje mať klud, aby som bola v pohode. Hneď ako to bude možné z finančného hladiska, tak spracujem manžela a pošupajdíme do domečku 😉.

samsa
11. zář 2009

Holky, ten domeček je fakt bezva, bydlíme tu rok, předtím jsme bydleli va paneláku. je to rozdíl, sice jak říkám, zahrádečka spíš k smíchu, ale super je, když malá usne v kočárku, tak ji dám ven, má venku bazének a houpačku a pískoviště, máme tu posezení, grilujeme, fakt ten plácek bohatě stačí, hlavně nemusím do výtahu. Jsem maximálně spokojená, teda až na tu hypotéku, doufám, že ji ještě nezdědí naše děti.
Kačko, to je síla, že ty triply pořád nejsou, asi ještě doznívají dovolené a navíc, oni mají na všechno čas.Víš co, kdyby tam ale něco bylo, tak by už určitě volali, mně dali vědět u malé brzy a ještě mi přišel i papír domů, že se mám dostavit na genetiku. Takže určitě u tebe je vše v pořádku.
Mariap, teda takoví doktoři by snad měli vrátit diplom 😠 Já to měla takhle i u malé, všechny hodnoty snížené, tak se tím uklidňuju, on stejně člověk jistotu nemá nikdy, vždycky se něco může stát..., ale my budeme mít všechny zdravé dětičky 😉

krista
11. zář 2009

Kačko no právě, oni napíšou, nejsou prachy, musí se šetřit, ale proč berou zrovna rodinám to teda opravdu nevím 🙄 Já jen, abych nemusela malýho šoupnout do jeslí a jít makat 😖 no nějak to dopadne 😖

Maria no to je úplně strašný, hlavně ten přístup doktorky a to ti řekli v tomhle těhu jo? Taky by mi stačil malý domeček s malou zahrádkou 😀 a sousedi to jsem zapomněla zmínit, taky velká nevýhoda, neni tu kde parkovat a když byla Kristý ještě malinká a řvala ve dne a v noci tak třískali do topení 🙄 jako na souseda blbce se dá narazit i v tom baráku a to je potom možná i horší jaký naschvály si dokážou lidi dělat, ale tohle je fakt králíkárna 😀

mariap
11. zář 2009

Krista, ano, týka sa to tohto tehotenstva.

kacka79
11. zář 2009

Mariap to je fakt hrozný, takovýhle přístup...

krista
11. zář 2009

Mariap já jak se znám bych byla hrozně na nervy, ale věřím, že Dr. i tak prohlédla miminko dobře, čeká tě teď ještě nějaký UTZ??