V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

krista
27. říj 2009

Holky ty pletený věci dneska přišly, tak jsem ráda 🙂 😝

Koukám, že řešíte priorix, ten máme za sebou a radši vás ani strašit nebudu 😅 to bylo šílený, do toho Kristýnce rostly 4 zuby a tak nevíme co bylo k čemu, na Hexu taky reakce nemívala, jen boule na nožce 😉

Holky neblbněte se těma pupkama jo 😝 😀

smardik
27. říj 2009

ahojky

nicol Tomášek byl na prevenar ve 2,5měsících a ve 2letech bude mít poslední dávku, Honzík půjde taky hned jak to půjde. Mám v okolí případ který dopadl špatně takže jsme neváhali a dali

jinak změna času u nás v pohodě, normálně vstává mezi 4-5 a ted taky, dneska až v 5 🙂 takže pohoda dá se říct, jen teda předtím chodil spát ve 20 a ted mám co dělat at mi neodpadne před 19hodinou ale jinak problém není

kacka79
27. říj 2009

Tak žloutenku a neštovice jsme dali taky... jsme pořád mezi dětma nebo na cestách, tak pro jistotu 😉
Jinak Fíla snáší ty očkování fakt dobře, málokdy má nějakou reakci, snad jen po hexa vakcině měl zvýšenou teplotku, jinak nic.. Na ty neštovice jsou taky hodně odlišný názory, ale kamarádky holčinka je měla v roce a byli 3 týdny doma, teploty týden kolem 40°C... puchýřky všude, v pusince, v zadečku... no děs. Když mi to volala, mastili jsme na očkování 😅

nicole_11
27. říj 2009

No já nevím s tím očkováním...jako na ten prevenar asi půjdeme, ale pořád váhám...co vím od Dr. tak doporučují očkovat až od toho roku, protože do roku dostane 3 dávky hexavakcíny, což je velká zatěž pro tak malé tělíčko, jako já bych Tedíka taky naočkovala proti všemu kdy by to bylo možné,ale čím víc očkování, tím ztrácí svoji přirozenou obranyschopnost, a sice neomocní na tu danou věc,ale může dostat úplně něco jiného, co by nemusel dostat, kdyby jeho tělo nebylo tolik naočkované a dokázalo se bránit samo...ale každý na to má svůj názor 😉 bohužel nikde nepíšou statistiky o tom jak se snáší ty očkování, a v okolí jsem měla případ kdy dítě málem umřelo, ale to byla hlavně vina Dr. protože chlapečka naočkoval a přitom mu ještě odstranil uzdičku v puse, aby maminka nemusela chodit 2x a to ten organismus už nezvládl....

nicole_11
27. říj 2009

a ten priorix je povinnej,ne?

nicole_11
27. říj 2009

a to mně ted kamoška ještě poslala příběh Milenky a pak má člověk nechat bezproblému naočkovat své dítě 😒

devila
27. říj 2009

Nicole - našla jsem si taky ten příběh Milenky a strašně teď brečím. Nedokážu si to vůbec představit. Asi jsem to ani neměla číst. Je to šílené, že se něco takového může stát.

nicole_11
27. říj 2009

No a na youtube bylo i video, a to jsem si radši ani nepouštěla,stačilo mi video o Ondrovi,já se radši na tyhle věci ani nekoukám...pak z toho nespím ☹ a myslím kdo z vás příběh Milenky nezná,tak ho ani nechtějte vědět

kacka79
28. říj 2009

Holky je to hrozný... ale to očkování fakt asi záleží na rozhodnutí rodičů.. pro mě je jednodušší přežít s Fílou 2 denní reakci na očkování než pak 2 týdenní nemoc..

plechajda
28. říj 2009

Ahoj,

tak u nas byla hexa vzdy s reakci a to teplota....a boule na noze mi prijde uz samozrejmost 😉 Zatim je dobrej, ale tech 10dnu jakom moznost na reakci je desnejch.....jinak ano priorix je povinnej,prevenar neni.

Ja uvazuju jeste o ty zloutence....prece jenom piskoviste atd clovek mu ty ruce taky nemeje co 5minut tak jeste uvidim....nestovice asi ockovat nebudem, ja i mm jsme je meli a reakce normalni tak ho tim necham projit.

plechajda
28. říj 2009

jo a klistata asi taky dame....prece jenom zahrada je neco jinyho nez panelakovy dite 😉

nicole_11
28. říj 2009

a odkdy se očkují ty klíštata...já četla,že je lepší na to jít kolem 3 let...no my v létě jsme hodně na chalupě, tak bych to taky dala...

garfieldmail1
28. říj 2009

My jsme očkovali proti klíšť.encefalitidě loni na jaře, to měl Luky zrovna rok. Byly to 2 dávky po sobě (14 dnů) a třetí letos na jaře. My tu těch klíšťat máme fakt hodně, takže jsme to raději neoddalovali. Jo a reakci neměl žádnou.

plechajda
28. říj 2009

Nicol ja myslim ze co dr to jinej nazor, stara dr mi taky rikala az kolem 3 let, ale uvidime u tyhle novy.....v prosinci se poptam...

kacka79
28. říj 2009

Holky nám mudr říkala že ty klíšťata jdou očkovat snad od roka nejdřív - my zatim nemáme, ale uvažuju o tom taky.. Zatim Fíla klíště neměl, ale je fakt, že s nim nikam do lesa nechodim, ale muže ho domů donést na sobě pes, nebo ho mít z trávy... no uvidíme.

samsa
28. říj 2009

Ahoj holky, vidím, že řešíte očkování. Já se přiznám, že zrovna velký příznivce očkování nejsem, malá měla reakce po každém očkování. MMR (Trivivacem) nám mudr. očkovala až ve dvou letech a jsem za to moc ráda, v okolí na tuto vakcínu byly opravdu hnusné reakce (děti očkované v 15 měsících), nelinka měla jen jeden den zvýšenu teplotu 37,5. Takže nejobávanější očkování u nás proběhlo lépe než hexa, u které měla malá vždy 40tky horečky. Já pořád zvažovala, zda dát Priorix nebo Trivivac, nakonec jsem se rozhodla pro Trivivac, prostudovala jsem haldu materiálů a zjistila, že není pravda, že Priorix je šetrnější, ale hlavně Trivivacem se naočkovalo mnohem více dětí, takže mi vakcína přišla ozkoušenější. I když je pravda, že jsem se trochu cítila jako špatná matka, co nedá dítěti "šetrnější" vakcínu, ale myslím, že jsem prostudovala dost odborných článků a vzhledem je zkušenostem s hexou jsem se tohoto očkování fakt bála.
Teď uvažuju o Prevenaru nebo Synflorixu, v souvislosti s prasečí chřipkou, jinak bych asi toto očkovat nedávala, ale teď jsem dost nalomená. Malá měla Trivivac před půl rokem, takže půl roku má od očko klid, tak snad by to mohlo proběhnout v pohodě. Co se týče encefalitidy a meningitidy, tak se přiznám, že těchto vakcín se dost bojím, bohužel znám případ chlapečka, který po vakcíně na meningitidu zůstal postižený 😔 U klíšťat si říkám, že více hrozí, že by malá chytla boreliózu, na kterou stejně vakcína není. U nás moc klíštat není, raději malou nastříkám sprejem, ponožky do bot a pořádně prohlédnu...kláště jsem ťuk, ťuk zatím neměli. Ono je to opravdu s tím očkováním těžké, člověk chce pro dítě to nejlepší, na jedné straně se moc bojí těch nemocí , na druhé straně očkování je vždy riziko, od kamarádky rodiče pracují v oboru a viděli mnoho dětí s obrovskými následky po očkování. No a pak si přečtete nebo z okolí znáte, že dítě onemocnělo třeba pneumokokem, meningokokem... ☹ škoda, že nejsou vakcíny bez rizik.
Fuj, teda to je román, omlouvám se, že to musíte číst.

mariap
29. říj 2009

Dobré ránko holky,

Samsa, ja sa čo sa týka očkovania pridávam k tvojmu názoru. Koli tehu s malým som prerušila doktorát na molekulárnej virológii. Nie som vyštudovaný doktor, ale molekulárny biológ, takže z klinického hladiska nemám až tolko informácii. Ale zaoberala som sa výrobou vakcín tak trošku. Myslím, že u prevažnej vačšiny sú fajn a sama by som si netrúfla nenechať svoje dieťa naočkovať. Ale poviem vám, že zakaždým, keď ideme k doktorke pre pichanec a zvlášť aj teraz nás čakajú spalničky a pod., tak mám stiahnutý zadek a bojím sa ako bude malý reagovať. Predsa len sú to malinké organizmy, ktoré neuveritelným tempom rastú a vyvýjajú sa....proste človek NIKDY nemože skrotiť prírodu a NIKDY nemože dokonale predpokladať, čo sa stane.

mariap
29. říj 2009

Ešte som zabudla dodať, že vela krát na tom, že sa vyskytnú komplikácie majú podiel doktorovia, pretože neberú ohlad na celkový zdravotný stav a aké ochorenia sa vyskytli v najbližšej rodine viz prípad Milenky.

mariap
29. říj 2009

Holkyyyyy, dneska to tu bojkotujete?

kacka79
29. říj 2009

Ahojda, tak dneska jsem teda KO, Fíla od rána zlobí 😝 Teď naštěstí spí, tak snad ho to přejde. Dělá přesný opak toho, co má a ještě se mi směje do obličeje slušně řečeno 🙄 Tak jsem se neudržela a po dlouhý době zase dostal na zadek ☹

Máme rýmu a kašel, takže jsme víc doma, tak to bude asi tím, je zvyklej být pořád někde... a teď nuda s mámou doma 😀

plechajda
29. říj 2009

ja ne 🙂 Jen si uzivam pomerne klidny den narozdil od vcera, to jsem myslela ze mu bud zmaluju zadek nebo me odvezou do blazince 😠 Ale holky prvni noc bez vstavani po roce a 4mesicich - neskutecny 🙂 Skoda jen ze chodim 3x za noc curat 🙂

kacka79
29. říj 2009

Plechajda gratuluji ke spánku celou noc 🙂 To je bezva 😵 No já taky chodim čůrat asi tak 3 x - no hrůůůza

mariap
29. říj 2009

Holky a bude horšie, ja chodím čúrať asi tak 10x za noc. 🙂

garfieldmail1
29. říj 2009

No já v noci zatím chodím čůrat tak 1x, zato ale chodím za Lukáškem, kterého jsme minulou neděli teda už vystěhovali do pokojíčku. Bere to úplně v pohodě, ale to bude tím, že jak se vzbudí, on za náma nikdy nechodí, sedí na posteli a volá nebo pláče, tak já valím za ním, lehnu si k němu a zase usne. Někdy ovšem usnu s ním a třeba až za dvě hodiny si jdu lehnout zase do ložnice. Dnes se v noci vzbudil jen 2x, jindy i 5x. S náma spal často už celou noc nebo se vzbudil 1x. Ale probíhá to v klidu, tak to neřeším, to se utřepe, jsem hlavně ráda, že mi nepláče, že chce spát s náma v ložnici. 😵 A až se narodí mimi, tak když to nepůjde jinak, bude spát tatínek s ním v pokojíčku a já s mimi v ložnici, snad nebude Luky na mimi z tohoto důvodu žárlit. 😕

Jinak má taky zase rýmu, v takovém počasí to asi jiné nebude, hlavně ať z toho není nějaká hnusná chřipka a teploty.... 😒

Jo, a každým dnem mne víc a víc bolí kolem té kostrče. Minule to bylo až na konci těhu a ještě po opravdu dlooouhé procházce, takže se opravdu na závěr těhotenství velmi těším 😠 Vůbec bych se nedivila, kdybych za sebou tahala tu nohu, jak jste tu některé psaly, že jste měly problémy už v prvním těhu. 😒 A to poctivě cvičím a protahuju se, nevím, jak bych na tom byla, kdybych nic nedělala.... 😨

Luky je jinak zlatý, ale čím nás xkrát za den vytáčí, to je oblíkání. Jak vidí, že ho budu oblíkat, ať už jdeme ven nebo večer po koupání..., tak začne zdrhat a má z toho ohromnou srandu. Kdyby to bylo občas, tak se taky pobavím, ale to je pokaždé a už to trvá snad 2 měsíce 😠 Teda doufám, že ho to brzy přejde, protože oblíkat v zimě řvoucí miminko (pochybuju, že to některé miminko má rádo 😅 ) a ještě honit toho staršího po bytě, no moje nervy už teď 😀

plechajda
29. říj 2009

No ja tohle z prvniho tehu nemela, fakt ne ..... porad jsem si rikala jestli to je normalni kdyz kazdej povida jak porad chodi na WC no, a ted to mam 🙂 😉 😀

plechajda
29. říj 2009

Garfi tak to co vy mate s oblikanim u nas je mmt s prebalovanim....jak vidi ze mam cistou plinu v ruce tak zdrha a je schopnej se tu se mnou 10min honit a pritom je pokadenej 😠

ja teda necvicim a ani bych uz tedka nesmela a nastesti TUK TUK TUK zada neboli...jeste toho trosku 😒

devila
29. říj 2009

Ahoj holky,
tak jsem byla dnes v poradně. Byla jsem úplně na nervy- Byla jsem objednaná na tři a doktor si přišel ve čtyři, takže mi bylo fakt super, protože v čekárně byl fakt skvělý vzduch ☹. Jinak jsem dopadla dobře, vše v porádku. Průtoky,atd. A vážíme už 2650g. 🙂

devila
29. říj 2009

Holky,
tohle se mi strašně líbí, takuvažuji, že to objenám pro Sofinku 🙂. Jen nevím, které objednat, zda nebesa z bavlny (aby stínily) nebo ze šifonu (jsou pěknější):

http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=894555

garfieldmail1
29. říj 2009

devila, super, že je vše OK 🙂 A mimi roste jako z vody, kolik vážila Sabinka při porodu?

S nebesy neporadím, my na to moc nejsme 😅

devila
29. říj 2009

Ahojky,
Garfield - Sabinka vážila 3,54 kg a měřila 52 cm.